Малко щанги на средна възраст

Темата е заключена.
Прескочи до:

22.08.19
22:49

Не съм щангист, но много тясно си хванал на изхвърлянето. Намери си ширината, на която все едно ще направиш контакт с тялото и хвани с нея. Отделно мисля, че трябва да започнеш със силово изхвърляне от вис само на мускули. От земя изисква доста техника.

25.08.19
21:10

25.08.2019 г.

Горен лег-5х40, 60, 70, 80, 3х90;
Набиране СТ с успореден хват-3х3, 3х5;
Раменна-5х40, 2х5х50;
Разтваряне на дъмбели встрани-1х10х12.5;
Румънска от стойка без оставяне-8х60, 80, 90;
Повдигане на крака от стенд-1х15.

Днес отидох до залата без особено желание, но последно тренирах в четвъртък, та викам ще отскоча днес, че утре ще съм анжажиран. Вчера бях на събор, обилно поех от храна и пиене, но без да прекалявам, спах малко, карах магистрално час и половина, след това лека товаро разтоварна дейност и разни други неща, поради което и енергията нормално не бе на ниво. Но като изключим раменната, където нещо вече нямах сила, другите общо взето си ги изпълних и без откази. За първи път сложих 90 кг. на горния лег, явно имам аванс там и се доближава до класическия. Апропо, гледам масово правят горен лег без допир в гърдите, защото е по-лесно, но и ефекта се губи според мен. Като си спусна до долу много по-осезаемо усещам вътрешната част на трицепса и гърдите. Даже от всички многоставни бутащи за горна част, там трицепса най го усещам като натоварен. То не ми е основната цел де, просто споделям.

27.08.19
20:13

27.08.2019 г.

Лег-5х50, 5х70, 10х80, 2х3х95;
Кофи СТ-3х10;
Набиране във V подхват-до 2х5;
Сгъване за бицепс с дъмбели от сед-8х15 на ръка;
Пек дек-1х25;
Придърпване на горен скрипец с по-широка успоредна ръкохватка-1х8х80;
Повдигане на машина за прасец-3х30;
Скотово на машина-1х15.

Днес, като изключим целенасочените лег, кофи и набиране, другото го реших ей така-нещо не ми се бримчеше цяло тяло. Даже още след лега го реших, че ще се наблегне на гърди с базови и двуглавия мишничен с набиране и сгъвания. После на машините направо си сядах и използвах тежестите, които разни хора си бяха нагласили.
За да не цапотя чужди дневници, по отношение темата за добавките и предположението на Бомбъра, че храненето не ми е на ниво.....сигурно не е 😎 Гледам минимум да поемам около 300 гр. месо-свински пържоли, филета и контра филета, пилешки пържоли, прясно мляко около поне 200 мл., кисело мляко почти ежедневно, като на всяко ядене имам салата-най-често шопска и/или зелена. Демек въртя ги на обяд и вечеря  То всъщност храненията са ми обяд и вечеря, рядко закусвам, но мисля да започна. А ако има и като добавка някой въглен, като боб, картофи и ориз, т.е. това е готвила жената-ок. Ям ги. Може би не е оптимално, защото често ям и десерти. Не може да се каже обаче, че чак гладувам и затова добавките не действали, а само запълват липсите. Естествено, до оптималното хранене за мен спрямо целите, т.е. максимално изгаряне на мазнини с минимални поражения върху мм, съответно запазването и изцяло.....или пък защо не и покачване, нали съм начинаещ, сигурно съм далеч.

ПС......заснех и един уличен красавец. Рядко виждам не домашни котки, които да изглеждат така.

Мнението беше редактирано от Деян на 27.08.19 21:24.

28.08.19
06:59

Каква е причината да решиш, че е важно да закусваш?

28.08.19
07:17

казано от БПН на 28.08.19, 06:59:

Каква е причината да решиш, че е важно да закусваш?

Ами честно да ти кажа, когато започна леко да закусвам и гледам да съм в дефицит, като да свалям по-лесно, сравнено със същите калории за деня, но без закуска. Може и да е съвпадение или да си въобразявам. Обикновено закусвам кофичка кисело мляко с 30-40 гр. овесени ядки.

29.08.19
20:38

29.08.2019 г.

Горна машина за гръб широко-до 4х10х110;
Хоризонтална машина за гръб с успореден хват и редуване на ръцете- до 3х8х60;
Разгъвания за трицепс на скрипец с въже-6 серии.

Нещо ама хич не ми се правеха базови упражнения, даже на залата се завлякох, защото трябва. Като цяло в ежедневието съм си супер, но явно нямам потенциала и енергията да бримча фуул боди само с базови и в ниски повторения през ден или поне с 3-4 упражнения от тях минумум. Или трябва само 3 пъти седмично, или да разделя движенията, ако ще е през ден. Старост-нерадост, съответно не добро възстановяване, след като за 10 ина тренировки започнах да го усещам това нежелание и спад в енергията. Нямам проблем да тренирам в много по-голям обем, но в случаите, когато разделям по-групи мускули. Даже и понякога без почивен ден, като например при бутащи-дърпащи. Бича ли една група само с ден почивка, тц, не ми е ок. МТ нямам, но не е моето това. Всяка тренировка да имам лежанки, раменни преси, макар в различните им вариации и т.н. - найн.

29.08.19
21:41

Каква старост бре адаш,та ти си младенец :P Добре си си,бримчи си както ти е кеф и да не ти пука 🙂

29.08.19
21:48

казано от old_man на 29.08.19, 21:41:

Каква старост бре адаш,та ти си младенец :P Добре си си,бримчи си както ти е кеф и да не ти пука 🙂

Абе не е като на 20-30. Но и както казах, ако възстановяването е ок, сигурно няма да има проблем. А и защо да е през ден, като се чувстваш уморен, почиваш два. То аз спя по 6 часа, цял ден на компа в работата да нищя разни батаци, много мисъл и внимание влагам, нормално е. Даже се чудя, как принципно имам енергия и желание да ходя толкова често да тренирам.

29.08.19
21:57

Прав си,когато бях по-млад,да кажем на 35,всяка загубена тренировка от плана я вземах толкова на сериозно,че чак вкъщи бях кисел и правех от нищото проблеми.
Отдавна разбрах,че не е трябвало,но тогава бе така...
P.S. Разбира се,че като си нонстоп на работа в офиса,няма как да не ти се иска да раздвижиш,дори и в задушната зала.
Я да те видя,ако живееш в Балкана и  имаш бая свободно време като даскал,как ли ще тренираш??
P.S.2- Щеше ми се шегите повече да ми  се получават 😄

Мнението беше редактирано от old_man на 29.08.19 22:23.

29.08.19
22:35

Ами, Адаш аз и друг път съм го казвал. Колкото и да виждаш, че и по-възрастни тренират, като цяло са доста малко хора. А такива, като мен, които от няколко години са започнали отново, почти няма. Болшинството или не са спирали още от младежи, или ако са стартирали по-късно, вече все пак имат едно 10 ина 15 години стаж. Има разни около мои набори по залата, които очевидно са се решили на физ. активност, но са предимно на пътечки, разтяганици и машини с доста леки килца. Не знам как изглеждам в очите на младите в залата, но макар да съм далеч от тежестите на някои набори тук, младежите ми се кефят-отварят разговори, поздравяват ме редовно, някои по - не в час задават въпроси и т.н.

30.08.19
12:00

казано от Деян на 29.08.19, 22:35:

Ами, Адаш аз и друг път съм го казвал. Колкото и да виждаш, че и по-възрастни тренират, като цяло са доста малко хора.

Трябва да ти снимам тук в Швеция колко дядовци и баби тренират.

30.08.19
12:18

казано от Boby_ на 30.08.19, 12:00:

Ами, Адаш аз и друг път съм го казвал. Колкото и да виждаш, че и по-възрастни тренират, като цяло са доста малко хора.

Трябва да ти снимам тук в Швеция колко дядовци и баби тренират.

Ами явно са по-спортна нация, а и не само :-) Като цяло, в много от “западните” страни хората се поддържат доста повече. Не, че съм обиколил цяла Европа, но съм бил тук там от тез държави. Та например това, което ми е направило впечатление е, че като цяло 50-60 и т.н. годишните жени, а и мъже изглеждат в пъти по-добре от нашите тук, които са си направо запуснати бабеци и дедеци. Сигурно си има и обективни причини /отруденост, грижи ;-)/, но никой не може да ме убеди, че нещо ти пречи да си спретнат, чист, с поддържана кожа, коса, крака /нещата някъде са направо за повръщане/, което при желание не коства кой знае какви средства. Общо взето там повечето са дами, а тук запуснати и гнусни лелки.

30.08.19
12:32

казано от Деян на 30.08.19, 12:18:

Сигурно си има и обективни причини /отруденост, грижи ;-)/, но никой не може да ме убеди, че нещо ти пречи да си спретнат, чист, с поддържана кожа, коса, крака /нещата някъде са направо за повръщане/,.

Да бе-отруденост и грижи?!Кво искаш от нация, за която къпането е ритуал в неделя...ама не всяка.Честита баня!
Същото важи и за руснаците...С лёгким паром!

Мнението беше редактирано от nervak на 30.08.19 12:33.

30.08.19
12:48

Аз затова, Нервак, го казвам с намигване ;-)

30.08.19
12:56

Българомразци и бъзльовци 🙂

Сега може да се позовете на тлъст англичанин, алкохолик, който също мразел и изпитвал страх от България.

30.08.19
13:05

казано от Brown Bomber на 30.08.19, 12:56:

Българомразци и бъзльовци 🙂

Сега може да се позовете на тлъст англичанин, алкохолик, който също мразел и изпитвал страх от България.

Рядко малоумно изказване.

Няма да ти го обяснявам, ще ти го покажа.

Колкото до моите чувства към сънародниците ми, жал ми е за тях - сами си го правят. И разликата не идва от здравеопазването, а от начина на живот. Алкохол, тютюнопушене, обездвижване, безобразно хранене, замърсяване - за всичко сме си виновни ние.

30.08.19
13:08

На едно от последните место сме в Европа по % спортуващи (под 10%). И сме с една от най-ниските стойности за продължителност на живота (78 години за мъжете). Фактите са си факти.

30.08.19
13:34

Аз съм българин и не се къпя.

Помня твоя немалоумен пост, че българските жени били неподдържани и грозни.

30.08.19
13:41

казано от Деян на 30.08.19, 12:18:

казано от Boby_ на 30.08.19, 12:00:

Та например това, което ми е направило впечатление е, че като цяло 50-60 и т.н. годишните жени, а и мъже изглеждат в пъти по-добре от нашите тук, които са си направо запуснати бабеци и дедеци.

По-лошото е,аз го писах в моя дневник след морето,че почти не видях на плажа някой да ми хване окото и да си кажа “Ето,това е поддържана физика!”.Остави дедеците като мен(макар че на фона на доста млади изглеждам прилично 🙂 ) младите са твърде зле,телесата преливат отвсякъде,но не видях на някой да му пука.

30.08.19
13:42

Какви са фактите Петко? Че на запад мятат увиснали телеса в тръс и го наричат спорт?

Няма начин, със сигурност спорта е причината за дълголетието, а не условията на живот, здравеопазване, работа и прочие в България. Много немалоумна статистика.

30.08.19
15:06

Как ша мразим българите и България, бре :-) Но фактите, са си факти. Предимно сравнявам с Испания, Италия, дори и една Гърция, т.е. между хора от по-”близките” ни народи като манталитет и ген. По на север, не ме кефят, а пък например холандци, белгийци хич не ми се нравят.
Другото типично в БГ - опадали му зъбите, хич не е ебава да ги прави, обаче си купил “нова” кола за не знам колко илядо лева. А за 60 и не знам колко годишни жени, не са редки случаите на прокарали косми по горната устна и брадата..........и си перкат така без да им дреме.

Мнението беше редактирано от Деян на 30.08.19 15:09.

30.08.19
20:01

30.08.2019 г.

Пътечка-ходене при скорост 5.6;
Клек-5х50, 60, 70, 80, 1х95;
Раменна-5х30, 40, 45, 50, 1х60;
Повдигане с щанга за трапец-15х70, 10х100, 2х12х90;
Разтваряне с дъмбели встрани-12х10, 10х12.5 на ръка;
Сгъване на машина за задно бедро-3х15;
Повдигане на крака от пейка-1х30.

Въпреки, че и вчера посетих залата и то с не много ентусиазъм, днес реших да не пасувам и ида да си направя клека с раменната + друго, каквото ми е кеф. Нещо силата не беше на ниво, но без проблем си изкарах общо взето планираното. И без това картата ми бе до днес, та си казах да се възползвам, защото ще я подновя живот и здраве около средата на м. септември. В неделя пак заминавам на почивка и не знам как ще се върна. Края на м. май бях 102 кг. , отидохме на почивка и се върнах с 3-4 отгоре, като качих даже още. Сега съм 107-107.5 кг.и не знам колко ще се върна. Всичко си зависи от мен. Дано поне стигна да врътна минимум 2 тренировки за седмичния престой.

03.09.19
15:59

03.09.2019 г.

Както казах-на почивка съм. Още не съм посетил залата, ама то като се почвам от обяд /порядъчно/, не знам има ли смисъл. Правих в басейна няколко тигела, тъй като в морето не става, по-бурничко е за такива работи. Та май повече плуване ще е физическата ми активност тези 10-ина дни.
Нета, в частност wifi понякога не е ок, та затова и не съм много активен тук във форума, макар на шезлонга да имам бая време за цъкане. На ако на някой от любимците ми по дифолт не съм им лайкнал тежката щанга и/или интервал, да знаят защо 😎

Мнението беше редактирано от Деян на 03.09.19 16:10.

04.09.19
11:03

04.09.2019 г.

Горен лег-до 2х5х80 и 1х5х87.5;
Горен скрипец с раменен подхват, с прогресия-5х10;
Разтваряне встрани за рамо-1х10х12.5 на ръка;
Чуково-1х15х12.5 на ръка;
Кик бек за трицепс-1х15х12.5 на ръка.

Заличката в хотела е зле, има само горна лежанка, горен скрипец, пътечки и най-тежки дъмбели от по 12.5 кг. Няма кой да сгъва и разгъва по поне 20-25 бройки с тези тежести, за да ми капнат ръцете. Нямаше и климатик, а и не си взех вода за пиене. Тренирах няма и 30 мин. след обилна закуска. Да не говорим за кривият лост....сигурно от здрава тяга са го покривили 😄
Този път на горния не опирах в гърдите. Четох, че когато е с по-тежко, се натоварват много предните рамена. Да, така е, усещал съм го, макар да съм нямал проблеми след това. Но и така си имаше натоварване на гърдите.

07.09.19
12:02

07.09.2019 г.

Горен лег-5х50, 60, 70, 80, 90;
Широка тяга с ниски дискове и оставяне-до 3х3х100;
По серия разтваряне за рамо, сгъване и разгъване за ръки;
Почти веднага след залата 4-5 дължини по 25 м. кроул....с 1-2 мин. почивки.

Много трудно се тренира в зала без климатик и 1 час след обилно хранене. По време на тягата направо тръгнах да образувам киселини, а иначе няма такъв проблем. То и тя бе като от дефицит заради по-малките дискове. Не ми бе много тежка, но се потяха ръцете и тръгваше да изпуска хвата.
Като цяло всеки ден имам около 400-500 м. кроул общо за деня. Не е нещо кой знае какво, но пак е активност и ми се отразява много добре. Даже жената вика, че съм намалил шкембето......дали - само за няколко дни и при това ядене и пиене. Ще видя като се прибера.
В залата се запознах с един англичанин, на 51 г., но като на 35-40 изглеждаше, много як на вид. Пита ме, дали съм руснак или поляк, та като му казах БГ, започна да вика-аха, пауърлифтинг. Един пък руснак минава и ми стиска ръката-ей така. Та англичанинът сгъваше и разгъваше общо взето с леки дъмбелчета. Обясни ми, че бил стронгмен, но се е прекършил преди години и нещо някакво меле е станало в корема му и сега е треньор по пауърлифтинг.

За храната какво да говоря, поне месото е около поне 500 гр. дневно. Салати обилно, но има и десерти, плюс алкохол......така и не съм се напивал даже.

Мнението беше редактирано от Деян на 07.09.19 12:15.

07.09.19
12:02

Дублаж-за триене!

Мнението беше редактирано от Деян на 07.09.19 12:03.

11.09.19
15:51

11.09.2019 г.

Клек-5х50, 60, 70, 80, 3х2х90;
Горен лег-6х40, 60, 70, 80, 2х6х85;
Обръщане от вис-5х40, 5х50, 3х3х60;
Раменна преса-5х40, 50, 52.5;
Набиране във V подхват със СТ-2х3, 4х6;
Разгъване за трицепс на скрипец-2х15;
Чуково-1х12х17.5 на ръка;
Разтваряне встрани за рамо-1х10х12.5 на ръка;
Машина за корем-1х25.

Днес отидох в нова зала, т.е. в една, в която миналата година ходих за месец и като отново за сефте опипвах почвата. Освен неудобната ми лежанка за класическия лег, поради тясната пейка, другото е ок. То и за наклонения е тясна, но там някак не залитам. Иначе дисковете са малки, но не ми пречи. Та взех си карта и поне месец ще съм там живот и здраве, че вече 2 г. бримча в другата и ми писна. Чудя се, дали класическия лег да го махна и да редувам само горен с кофи. Горният имам чувството, че много повече ползи ми носи-и гърдите някак повече тръгнаха, а и предните рамена. Дългата глава на трицепса също се усеща доста по-осезаемо.
В заключение-без откази, без умора, абе ок съм.
Почивката свърши, но не и отпуската. Качил съм 1.5 кг. за 7-8 дни яйляк, но е нормално, надявам се да е основно водна задръжка.

12.09.19
16:46

Днес ходихме на гости у майка ми, т.е. в апартамента, в който ми мина детство, юношество, младежки години и т.н. почти 2/3 от съзнателния ми живот. Та имам там една стара уредба AIWA /купена 1999 г./ с дискове и двукасетка-все още си свирука бая яко от към звук, не се е променила. Четеца на дисковете не баца, но радиото си свири. Децата милите не са слушали никога касетки, та викат дали имам да им пусна. Очаквах по-старите да не тръгнат, разбирайте касетки със записи още преди 90-те години, защото нали уж се размагнетизирало нещо, знам ли. Имах и около 2000-дната година естествено. Всичко вървеше, да - по-тихи бяха и качеството малко влошено, но все пак прилично звучене. Над един час си прослушвах това онова. Снимах и някои от тези, с надписи по кутиите, но имаше много и с надписи върху самите касети, които не снимах. Та какво съм слушал предимно от средата и края на 80 те, та до след 1990 г.😀
Видях и една поп-фолк касета с надписите, от които се сетих с “”“умиление”“”, как навремето хората застраховаха и защитаваха авторските права на изпълнителите и издателите 😎

13.09.19
19:21

13.09.2019 г.

Лег-5х50, 60, 80, 90, 3х100, 1х110;
Широка тяга от стойка, ниво малко под коленете-до 5х3х100;
Раменна преса-3х40, 2х50, 1х55, 1х60, 1х62.5;
Горен скрипец широк надхват-3х10;
Скотово на машина в СС с машина за трицепс-1х15 всяко.

Въпреки тясната пейка, но пък за сметка на това лоста е нов и доста грапав, т.е. хубав хват се получава, днес реших да пробвам класическия лег...абе свиква се. 110 ми е макса, със зор го бутнах и имах и спотър за всеки случай. На раменната пък днешният макс ми е 62.5 кг. Отчитам все пак факта, че онзи ден правих горен лег и малко раменна, леко съм сополив, както и това, че макар с малко вработващи серии за раменната, има някаква умора от бутането на лежанката 15 ина мин. преди това. С оглед на това, двете движения може и да ги докарам с някое кило отгоре. При всички случаи обаче си мисля, че раменната ми е слаба, на фона на лега, ако приемем, че той е по-отправната точка като по-тежко движение. Поне от това което съм видял тук по дневниците и то на по-сериозно трениращи, разликата в съотношението между двете движения им е по-малка. Не, че ми е драма-просто го отразявам.

13.09.19
20:08

Добре си.
Аз ,кво да кажа за раменната?

И на мен не ми върви, а я правя доста често .

Между другото неправилното изпълнение на лег прецаква яко рамената. Казвам го от горчив опит.

Мнението беше редактирано от Иван Марков на 13.09.19 20:15.

13.09.19
20:51

казано от nervak на 13.09.19, 20:08:

Добре си.
Аз ,кво да кажа за раменната?

Ти,пресата като гледам я правиш след кофички. А,на тях слагаш доста кила! Така че, съвсем нормално да си изморен за раменната .

13.09.19
21:24

казано от Деян на 13.09.19, 19:21:

При всички случаи обаче си мисля, че раменната ми е слаба, на фона на лега, ако приемем, че той е по-отправната точка като по-тежко движение.

65/110 - около 60%. Моята е едва няколко % повече. Нормално, не ти изостава пресата, просто ти трябва сила като цяло 🙂

13.09.19
22:03

Сила или не ...единици са хората ,които правят раменна преса с лично тегло и нагоре.
Повечето правят с около 70% от ЛТ...а други като мен и с по-малко.

14.09.19
01:22

казано от nervak на 13.09.19, 22:03:

Сила или не ...единици са хората ,които правят раменна преса с лично тегло и нагоре.
Повечето правят с около 70% от ЛТ...а други като мен и с по-малко.

Е не са по-малко. Ти си около 90 кг., а 70 % са ти 63 кг. Щом бримчиш с 56 кг. на интервал през 10 сек. и то след други занимания....и то с фут.бар, където Джеймса каза, че било по-трудно /с успореден хват, де/, предполагам 70 % от ЛТ на стандартна раменна ще си ги вдигнеш отвсякъде. Е, ако нямаш някаква контузия де.

Мнението беше редактирано от Деян на 14.09.19 14:44.

14.09.19
01:56

Това с % от теглото е супер относително. Ако качиш десетина кила мас, успех да си качиш пресата с толкова. Ама и с 2 да я качиш, пак ще си по-силен от преди.
А на някой 160 см, 60 кг. ще му е много по-лесно да стигне теглото си на преса, от колкото някой 180 см, 80 кг., не само защото е по-лек, ами и заради по-късата амплитуда на движение.

14.09.19
21:51

казано от Петко К на 14.09.19, 01:56:

А на някой 160 см, 60 кг. ще му е много по-лесно да стигне теглото си на преса, от колкото някой 180 см, 80 кг., не само защото е по-лек, ами и заради по-късата амплитуда на движение.

Що пък да е къса амплитудата?

14.09.19
22:09

Кой от двамата ще има по-дълги ръце?

14.09.19
22:10

Е и?

14.09.19
22:59

Абе и според мен има значение. Ако например някой нисичък с бая по-къси ръце бута раменна, лег и т.н./приемаме, че ширината на хвата и на двамата е еднаква/, разстоянието да кажем от началото до края на движението ще е 40 см., докато на дългуча ще е 50 см.-образно казано, ама си е и така. При 5 повторения да кажем, дългуча ще следва да е преодолял 50 см. повече на тази тежест, а на 5 серии, вече отиваме на 2.5 метра повече, с които дългуча трябва да преодолява гравитацията. При клека мисля е същото-гъзът на единия ще се движи много повече нагоре надолу и преодоляваното разстояние ще е повече. При тягата същото-един 190 см. човек 100 кг. ще трябва да преодолява много по-голямо растояние от долу, та до заключването горе и ще му е по-трудно, сравнено с човек същата категория, но висок 170 см. и по-къси крака. При еднаква тежест и еднаква категория, по-ниският с по-късите крайници за мен ще има съществено предимство в редица движения. Естествено, че има и други условности, но говоря принципно.

Мнението беше редактирано от Деян на 14.09.19 23:10.

Прескочи до:
Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1