Дневникът на Чичо Дидко КултурЯгата

Прескочи до:

26.01.20
15:43

На мен ми изглежда бая осакатяващо.
Нова страница, нов късмет
🍀

Мнението беше редактирано от Bart Simpson на 26.01.20 15:43.

26.01.20
15:46

казано от Bart Simpson на 26.01.20, 15:43:

На мен ми изглежда бая осакатяващо.
Нова страница, нов късмет
🍀

Ами аз затова не го правя толкова наведен, но днес пробвах. Все пак и кляках преди това, но пък не чувствах някакъв дискомфорт. Даже колана ми остана след клякането и продължих с него.

26.01.20
15:47

Ам, аз само си казвам как миизглежда, пъкдискомфорта като го усетиш вече ще е ошъл коня у ряката.

26.01.20
15:51

казано от Bart Simpson на 26.01.20, 15:47:

Ам, аз само си казвам как миизглежда, пъкдискомфорта като го усетиш вече ще е ошъл коня у ряката.

Що ти изглежда така. Не виждам при самото движение да има някаква осезаема флексия и т.н. Като за първи път с такава поза, мисля се ядва.

Мнението беше редактирано от Деян на 26.01.20 15:55.

26.01.20
16:56

Много интересно упражнение на това видео, как се казва?

26.01.20
16:59

казано от Bro на 26.01.20, 16:56:

Питай Петко, той започна 😀
Даже и тоя може да питаш, който гърчи гърба повече и от мен /на втората минута/, т.е. моето движение е по-добро от тази гледна точка. Всичко друго е кажи речи едно и също като траектория, неговото е по-експлозивно. Даже той дърпа към корема, а аз към гърдите.....Петко така каза 😎

Мнението беше редактирано от Деян на 26.01.20 17:11.

26.01.20
17:11

казано от Деян на 26.01.20, 16:59:

казано от Bro на 26.01.20, 16:56:

Даже и тоя може да питаш, който гърчи гърба повече и от мен /на втората минута/, т.е. моето движение е по-добро от тази гледна точка. Всичко друго е кажи речи едно и също като траектория, неговото е по-експлозивно.

Дидо поинтересувай се кой е този чичка Mark Rippetoe и пак помисли дали правиш упражнението по- добре от него 🙂

26.01.20
17:13

Много добре знам кой е, затова и постнах неговия клип. Но какъвто и да е, флексията в гръбнака му е по-голяма от моята. То се вижда и ще ти избоде очите.
Кръста може и да е прав и това да е важно, но говоря за гърба. И не докато взима лоста, което е нормално сигурно, а в по-горната част на движението.
Това, че е гуру, не означава непременно да изпълнява движенията така, както ги проповядва. Виж по-натам в клипа момчето с колко по-прав гръб го прави.

Мнението беше редактирано от Деян на 26.01.20 17:33.

26.01.20
17:34

казано от Деян на 26.01.20, 17:13:

Много добре знам кой е, затова и постнах неговия клип. Но какъвто и да е, флексията в гръбнака му е по-голяма от моята. То се вижда и ще ти избоде очите.

Не се заяждам мислех, че не знаеш кое е. Много пъти е коментирано, че трява да е стегнат гръста, а гърбът може да е в лека флексия, но няма да влизам в спор, защото съм любител и не претендирам да съм голям разбирач. Предполагам Петко или Сашо ще се включат да ти обяснят, че проблем в техниката на Марк няма 🙂

26.01.20
17:49

Ок, дори така да е. Петко каза, че се дърпало към гърдите, Рипетоу дърпа към корема /виж го на забавен каданс на второто или третото повторение/, иди разбери вече кой крив, кой прав. Петко ли, Рипетоу ли или и двамата-т.е. може да се изпълнява и така и онака. Димо ми каза да пробвам 110-пробвах по препоръчания от Петко начин. Пък сега Бро пита какво било това, та така, та иначе. Ако трябва да ги дръпна към корема, ще ми е сигурно даже малко по-лесно. Не съм пробвал и толкова експлозивно, защото и това дава някакъв тласък, имайки предвид как използва тялото си Рипетоу. Аз се стараех да е по-чисто. Ще видя и по този начин.

Мнението беше редактирано от Деян на 26.01.20 17:52.

26.01.20
18:01

Според мен гребанията от клипа на Петко и това на Марк са различни. Най- вероятно това на Марк е силово гребане с щанга. Аз преди гребях като теб, след това Сашо ме научи така да греба, но тук Марк разгъва и коленете.
Очаквам някой по- компетентен да разясни 🙂

Мнението беше редактирано от Barberian на 26.01.20 18:03.

26.01.20
18:04

Е така де, упоменах, че го правя за първи път-гледах да съм по-приведен и успореден с пода и да издърпам към гърдите. И мисля на първото повторение що годе се получи. Иначе аз до сега съм си гребал с лост по-изправен, добре съм усещал натоварването в гърба, което ми е било целта и така. С дъмбел съм си доста по-приведен.
....ами разгъва ги коленете, явно и други неща, използва тялото както казах, за да преодолее по-голяма тежест. Явно си е техника.

Мнението беше редактирано от Деян на 26.01.20 18:07.

26.01.20
18:06

За пръв път с няква пределна тежест, човек, стига дори и аз виждам, че е супер криво.

26.01.20
18:09

казано от Bart Simpson на 26.01.20, 18:06:

За пръв път с няква пределна тежест, човек, стига дори и аз виждам, че е супер криво.

И кое точно е кривото, камо ли пък супер.
Иначе няма как в случая техниката да е на 100 % перфектна.

Мнението беше редактирано от Деян на 26.01.20 18:11.

26.01.20
22:10

казано от Деян на 26.01.20, 18:09:

казано от Bart Simpson на 26.01.20, 18:06:

И кое точно е кривото, камо ли пък супер.
Иначе няма как в случая техниката да е на 100 % перфектна.

питай се, защо ти го правиш и защо той го прави (оня на клипа), това упражнение....и тогава ще откриеш сам верният отговор 🙂

Мнението беше редактирано от Rldik Ridik на 26.01.20 22:11.

26.01.20
22:16

Аз повече клипове няма да слагам, та да не се питам това или онова 😎 То и от описване няма май много смисъл, като гледам. Все разбирачи и критикари-къде с повод, къде ей така просто да става лафа.

Мнението беше редактирано от Деян на 26.01.20 22:17.

26.01.20
22:21

казано от Деян на 26.01.20, 22:16:

Аз повече клипове няма да слагам, та да не се питам това или онова 😎 То и от описване няма май много смисъл, като гледам. Все разбирачи и критикари-къде с повод, къде ей така просто да става лафа.

Дидко, не е така, приятелски съм настроен...Тоя, дето си качил тук, прави това упражнение за други цели, нали виждаш, че не прилича на приятно оформен човек))))

26.01.20
22:29

Не става дума за целите. Когато някой твърди, че нещо е супер криво, да се аргументира. И не просто движение, от което може да се иска повече, а говорим за супер зле направено. Ами аз не виждам някаква осезаема чак разлика, какво остава пък толкова крайно да се квалифицира. Димо ми каза да пробвам 110 кг. по този начин, пробвах. Дръпнах ги, опрях си лоста в мен, толкоз. Ама така било, ама иначе било. Аз едва ли ще греба така за в бъдеще, пробвах се просто за спорта.
Като се отчете и факта, че се пробвах след по-обемен за мен клек, миналата тренировка гребах с дъмбели, а вчера децата имаха РД и изпих почти бутилка уиски. Отидох в залата малко след обяда без нищо да съм ял, само на едно капучино. Та аз съм си доволен от всичко в днешното занимание.

Мнението беше редактирано от Деян на 26.01.20 22:32.

26.01.20
23:40

Незнам дали и аз влизам в числото на разбирачите 🙂 Ако си забелязал,  аз съвети за техники, тренировки, хранене, диети и други- не давам и не влизам в такива дискусии. Имам си някакви познания, които съм преценил, че не са достатъчни да поучавам други хора. Аз лично се учудих, че смяташ, че твоята техника е по- чиста от на Рипетоу и точно затова си помислих, че просто не знаеш кой е. Остави твоето изпълнение. Ти смяташ, че това, че тренира други, не значи, че неговата техника е чиста. Смяташ ли, че толкова популярен и признат треньор ще качи клип с крива техника с която всъщност той иска да ни научи на това движение? Няма логика.
Това което аз научих от Сашо е, че нещо което изглежда криво, не значи, че е такова, а нещо което съм бил убеден, че е право се оказа, че ми е криво 😂 Хора любители като нас няма как да знаят това. Точно затова, аз акъли отдавна съм спрял да давам и точно затова си плащам за акъли 🙂
Извинявай за спама. Коментарът ми е съвсем добронамерен 🙂

27.01.20
00:02

Нямам предвид теб, говоря принципно и не само по повод настоящата тема. В този форум има много ячки хора, на които техниката също не е прецизна, но никой нищо не смее да им каже. Имаше и такива-вече някои не влизат от тях, които буквално на клиповете, които са слагали се вижда, че правят нещата супер рисково за здравето им, но тук таме някой плахо се наеме да подхвърли, че царят е гол. Общо взето е налице мълчание или ако се прокрадне нещо, то веднага се контрира с: видите ли това е макс и техниката отивала на заден план. Ок и така да е. Но когато някой като мен направи нещо за което още може да се желае, се почват доста по-сериозни критики. И то от съфорумници, които не са чак толкова навътре. Нямам предвид основно Барт.....че ще вземе пък да ми се обиди. Говорим си, да върви приказката.
Но и с мненията е така, не ми се рови да ти правя скрийнове, но се е случвало многократно. Например някой нещо пита, аз или някой друг от моята “категория” отговаряме /дето нищо уж не знаем и не сме научили за престоя си тук/, като след това се включва по-уважаван човек във форума и казва на 100 % същото, което и ние сме казали, обаче него го съсипват от харесвания. Все едно ние сме говорили глупости 😎 Което пък доказва, че за много от хората не е защото са съгласни с мнението, а защото го е казал еди кой си. Не, че ми е зор, просто наблюдение. Аз не съм тук, за да ме харесват 😉 Даже ако не ме харесват и ми го показват, се кефя.

Мнението беше редактирано от Деян на 27.01.20 00:27.

27.01.20
00:07

Ти си готин Дидко и не може да се каже, че си гъзоблизец, кото някои тук 🙂

27.01.20
00:57

казано от Деян на 26.01.20, 15:41:

Нищо общо с гребането, което аз описах, или пък с това на клиповете.

казано от Деян на 26.01.20, 16:59:

Ако не виждаш (или не искаш) разликата между неговото изпълнение и твоето, няма смисъл да се коментира, просто защото няма да разбереш къде грешиш.

казано от Деян на 26.01.20, 22:16:

Че кой те кара насила да качваш каквото и да било? Ако искаш съвет - питаш. Ако не ти харесва отговора - не задавай въпроса.

казано от Деян на 27.01.20, 00:02:

В този форум има много ячки хора, на които техниката също не е прецизна, но никой нищо не смее да им каже.

Има разлика между не много прецизна техника и правенето на упражнение, което няма нищо общо с описанието и клиповете.

казано от Деян на 26.01.20, 22:29:

Н Димо ми каза да пробвам 110 кг. по този начин, пробвах. Дръпнах ги, опрях си лоста в мен, толкоз. Ама така било, ама иначе било. Аз едва ли ще греба така за в бъдеще, пробвах се просто за спорта.

Нищо не си пробвал. Най-малкото, щангата не я взимаш от пода. От там нататък е безсмислено да се коментира каквото и да било повече.

казано от Деян на 26.01.20, 17:49:

Ок, дори така да е. Петко каза, че се дърпало към гърдите, Рипетоу дърпа към корема

Написал съм изрично ДОЛНАТА част на гърдите.

27.01.20
08:00

Ами явно не ги виждам, не съм такъв професионалист в дИгането.
Другият път живот и здраве ще се пробвам от земя и ще се старая торса да не мръдне от успоредната си позиция спрямо пода до приключване на движението. Обаче ако го направя, пак ще има, ама лактите са ти по-встрани, ама щангата опира не на точното място, ама не тръгваш с гъза и краката....или пък тръгваш, а не трябва, както е правилно и т.н. и т.н. За мен основното е, да си наведен успоредно с пода и да успееш да опреш щангата в торса, от там тръгна заигравката, тъй като Димо каза, че се съмнява при тази позиция на торса да дръпна тия кила. Т.е. имаш ли силата да го направиш или не. Ама движението било по-друго, пък така, пък онака.
Другият път от пода и като Рипетоу 😎

27.01.20
08:59

Другият път пробвай (ако не си) да легнеш на хоризонтална пейка,по възможност по-тънка и тясна, и греби. Тогава ще разбереш колко е силен гърба ти и усетиш как работи,той 🙂

27.01.20
09:11

казано от Петко К на 27.01.20, 00:57:

Ако не ти харесва отговора - не задавай въпроса.

Дидо, имай едно на ум, следващия път като питаш трябва да харесаш отговора.

27.01.20
09:40

Хаха, е то ако знам отговора предварително, няма защо да питам. А пък ако не го знам, няма и как да съм наясно ще ми хареса ли, няма ли да ми хареса 😎
По отношение на пейките в залата.....под тях има разни “диагонали” и повдигащи механизми и няма как да пъхнеш лоста и да имаш пълен обхват на движение.

27.01.20
15:16

казано от Деян на 24.01.20, 20:09:

Иначе греба с вариант/опит за силово гребане. Да не си помислите за някакво стриктно гребане за гръб 😀

Я сподели кое е това стриктно гребане за гръб? Щото от силовото гребане по-стриктно влизащо само в гърба няма.

казано от Деян на 26.01.20, 15:41:

второто повторение малко се изправих, но нали целта бе да ги дръпна, та на първото повторение мисля бях по-прецизен.

Ужас. Не е проблема в изправянето или в траекторията на лоста, а в това, че тежестта ти виси на кръста, който ти е слаб и във флексия, което е следствиое от това, че е слаб.

казано от Деян на 26.01.20, 17:13:

Но какъвто и да е, флексията в гръбнака му е по-голяма от моята. То се вижда и ще ти избоде очите.

Да бе, как пък го установи това, като е снимано почти фронтално?

Мнението беше редактирано от James Hinks на 27.01.20 15:16.

27.01.20
15:33

Джеймс, знаеш кое гребане с дъмбел имам предвид, макар да не било стриктното това. Т.е. гребането с дъмбел, при което ръката/лакътя се изнася назад-на пейка например. Както гребат повечето културисти и не само. Силово рядко го прилагат, може би защото не го знаят повечето по залите. При този стил, за който говоря и е масовото изпълнение 50 кг. ми е тежко.

А относно това, как съм преценил, кой е с флексия и кой не, го гледах на забавен каданс. Не казвам, че моето е перфектно, не казвам също така, че и при флексия в гърба може да се приеме за правилно изпълнение. Просто от това което виждам моят е по-изправен. Аз виждам това, пък вие ако виждате нещо друго, ок.

Мнението беше редактирано от Деян на 27.01.20 15:38.

27.01.20
15:38

Аз малко съм отговорен за цялата работа, че се усъмних че ще вдигне Дидо 110 кила от пода с хоризонтално тяло минавам само да кажа че още снощи тръгнах да пиша да си призная че ме изненада Дидо, ама нещо ми гръмна дъртото табло и до сега инсталирах новото и чак сега ми дойде тока.

Дидо - криво, ляво - дръпна ги, изненада ме.

27.01.20
15:44

казано от Димо на 27.01.20, 15:38:

Аз малко съм отговорен за цялата работа, че се усъмних че ще вдигне Дидо 110 кила от пода с хоризонтално тяло минавам само да кажа че още снощи тръгнах да пиша да си призная че ме изненада Дидо, ама нещо ми гръмна дъртото табло и до сега инсталирах новото и чак сега ми дойде тока.

Дидо - криво, ляво - дръпна ги, изненада ме.

Няма какво да се изненадваш, и повече ша дИгна .....и от пода от тук натам:-) Не го правя за да ми е по-лесно като изпълнение, а защото не исках да се навеждам толкова и да напрягам главата. Дърпащите ако ги тренирам целенасочено ще ми вървят много. И то не точно набирания, защото упоменавам за проблема си вече 100 пъти сигурно. Имам предвид ей такива гребания с щанги и дъмбели, пък за скрипци и машини да не говорим. Просто имам явно и дисбаланс, защото като ги гледам по залата, момчета които гребат с 35-40 кг. дъмбели и то с фитили, клякат с по 150-160 кг. и тягата им е около 180-200 кг.
Иначе споко, няма проблем. Радвам се, че стана така, да се завърти малко тоя лаф ;-)

Мнението беше редактирано от Деян на 27.01.20 15:45.

27.01.20
15:46

казано от Деян на 27.01.20, 15:33:

Джеймс, знаеш кое гребане с дъмбел имам предвид, макар да не било стриктното това. Т.е. гребането с дъмбел, при което ръката/лакътя се изнася назад-на пейка например. Както гребат повечето културисти и не само. Силово рядко го прилагат, може би защото не го знаят повечето по залите. При този стил, за който говоря и е масовото изпълнение 50 кг. ми е тежко.

Само че това гребане с дъмбел не е стриктно. А това, което правиш ти мога да се обзаложа, че не е силово.

казано от Деян на 27.01.20, 15:33:

А относно това, как съм преценил, кой е с флексия и кой не, го гледах на забавен каданс. Не казвам, че моето е перфектно, не казвам също така, че и при флексия в гърба може да се приеме за правилно изпълнение. Просто от това което виждам моят е по-изправен. Аз виждам това, пък вие ако виждате нещо друго, ок.

Ми явно не знаеш кое е флексия или поне къде да гледаш. При теб тежестта виси изцяло на лумбалния дял и той е във флексия. При Рипетоу са я поели задника и бедрата и има флеския в горната част на гърба. Ама какво ли се занимавам да ти обяснявам, давай там както можеш и си троши каквото искаш.

27.01.20
15:48

Аз лично не греба или съвсем съвсем рядко 2 пъти в годината ако Гого ме накара, а така пък с хоризонтално тяло никога не бях гребал, и не знам реално колко много са 110 кила за това движение. Ще го пробвам и аз май.

27.01.20
15:55

Ако ще гребеш - с хоризонтално тяло и от пода. Другото е мърдане на щангата нагоре-надолу.
Обаче за да гребеш така и да нямаш ядове си има тънкости в заемането на позицият и не на последно място трябва да си достатъчно силен в пояса и да можеш да го контролираш.

27.01.20
15:57

казано от James Hinks на 27.01.20, 15:46:

При Рипетоу са я поели задника и бедрата и има флеския в горната част на гърба. Ама какво ли се занимавам да ти обяснявам, давай там както можеш и си троши каквото искаш.

Е, недей така - аз оценявам съветите. Като нещо не е ок, хубаво. Не съм го видял, не съм го отчел, вие го виждате, казвате и така. От снимката просто не виждам да съм сгънал в кръста, защото просто може би такъв кадър съм хванал, но на клиповете може би се вижда. При клякането имах същите забележки, явно там ми е слабо звено. Скоро четох твой съвет към колега със същия проблем при клека, че следва изначално да пожертва малко дълбочината. Ето, и аз го прилагам, докато отработя нещата. Тамън ако някой каже, че не клякам много дъблоко, да отговоря, че оправям мобилността ;-)

27.01.20
16:05

Прилагай, прилагай...много е подходящо да прилагаш неща, който са казани конкретно за някой и неговия проблем, пък при теб да са различни причините 😄

27.01.20
16:06

казано от Димо на 27.01.20, 15:48:

Аз лично не греба или съвсем съвсем рядко 2 пъти в годината ако Гого ме накара, а така пък с хоризонтално тяло никога не бях гребал, и не знам реално колко много са 110 кила за това движение. Ще го пробвам и аз май.

При мен пендлей гребането стига до 60% от тягата и то с тотално компрометирана форма/т.е. вече не е пендлей гебане/ 😄 Иначе да кажем до 40-50% формата ми се струва ок, поне положението на тялото си е хоризонтално.

27.01.20
16:07

казано от James Hinks на 27.01.20, 16:05:

Прилагай, прилагай...много е подходящо да прилагаш неща, който са казани конкретно за някой и неговия проблем, пък при теб да са различни причините 😄

Ами флексия в лумбалния дял в долна позиция. Гледах на клиповете и видях същата история, а и забележките бяха еднакви. Де да знам вече :-)

28.01.20
20:31

28.01.2020 г.

Раменна-5х30, 5х35, 3х42.5, 3х47.5, 7х52.5, 5х5х42.5 /FSL/;
Аксесоари: чуково пред гърди-20х7, 15х10, 10х20 на ръка и разгъване за трицепс с въже на скрипец-25,15, 10 с прогресия;
Кростренажор-5 мин.

30.01.20
20:51

30.01.2020 г.

Клек-3х75, 3х87.5, 5х97.5, 10х75;
Лег-3х72.5, 3х85, 5х95, 15х72.5;
Горен лег с дъмбели-15х27.5 на ръка;
Пътечка-5 мин.
На прибиране от работа, а и от залата пеша до 6-ти етаж дето живея......почваме, бе 😎

Пф, не бях си гледал скоро задната част на трапеца, защото май нямаше и какво точно в този му дял да зяпам, но днес ей така го мернах, бая напредък видях. И това го свързвам от както започнах класическата тяга, макар да нямам кой знае колко трена на нея.

Храна: капучино; пилешка пържола от бяло месо и зелена салата; скумрия на скара, шопска салата, боб с лютеница, ръжено хлебче. КК-около 2000, П-150, М-80, В-106.

Добавки-магнезий и трибестан.

Мнението беше редактирано от Деян на 30.01.20 20:52.

01.02.20
15:42

01.02.2020 г.

Кростренажор-5 мин.
Раменна-5х30, 5х35, 3х40, 3х42.5, 3х47.5, 5х52.5, 12х2х42.5 през 10-12 сек.
Тяга-5х50, 5х62.5, 3х72.5, 3х85, 3х95, 3х107.5, 12х2х85 през 10-12 сек.
Гребане с лост подхват-3х20х50;
Набиране успореден хват със СТ-1,2,2, 6х2 през 10 сек.
Кростренажор-15 мин.

Принципно днес на последните серии по програма трябваше да е 3+, на раменната обаче направих само 5-ца, а на тягата само 3ка, но понеже имам и първи сет последен, който е 10 бройки и ми е леко, викам ще запазя силата без много плюсове, та на тежестите от първия работен сет да врътна едни двойки през 10-ина сек. Явно е леко, щом на тягата пулса бе около 100 след последния подход. Но имаше сериозен спад в силата, особено на раменната на последните два подхода. Припотих се също така стабилно, но се чувствах супер и по време, и след трена. Сигурно съм скатал с тежестите, щом съм бил ок, а не ми се е доприпадало, доповръщало, не съм попаднал във вакуум и т.н. 😎 Като цяло съм доста доволен от заниманието днес. Очевидно трябва да насоча повече внимание върху издръжливостта, със сигурност мисля, че ще ми е от по-голяма полза. Но по-леко и внимателно в началото. Ако трябва да съм честен, даже нямам търпение до понеделник, когато ще видя на клека и лежанката как ще са нещата.
Абе човек колкото и добре да тренира, в един момент започва да прави подходи с по 10-12 сек. почивка между тях.
И искам дебело да подчертая /болднато, в италик и т.н./😂, че това не са интервалите на Бат Сашо. Да не вземе някой пак да скочи и да каже, че не се прави така, че това не е интервал и т.н. Това са просто серии с малки почивки и по-леки тежести......и защото така ми харесва.

Килата тръгнаха надолу, днес вече под 109 кг.

Храна до тук: в 10.00 ч. кофичка кисело мляко 2 % с 50 гр. овесени ядки. Протеинова матрица след зала, т.е. около14.30 ч.

Добавки: трибестан и магнезий. Взимам от тях колкото да не е без хич, т.е. по-малко от предписаните количества. Абе да пия там нещо-и ефекта да е йок, но проблемо.

Мнението беше редактирано от Деян на 01.02.20 15:44.

Прескочи до:
Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1