Дневникът на Чичо Дидко

Темата е заключена.
Прескочи до:
Деян

23.09.19
21:29

казано от nervak на 23.09.19, 21:00:

Ти си по-наведен от Стронга с едно 20 градуса....и си на полуклек.

Сигурно е така, но нали таза трябва да подмине колената-е подминал ги е според мен. Поне това виждам, т.е. съдейки къде ми е гъза и къде е коляното. Сигурно наклона на кантовете на крачолите подвежда, но задника ми е по-долу от коляното. Може и по-дълбоко разбира се да се клекне, но просто си гледам кое и как.
Иначе не знам какви са рисковете, но много ми е удобно така. Чета също, че няма проблем и да си и по-наведен, стига гръбнакът да е изправен и да го задържаш в такава позиция по време на движението. Просто търся най-удобната и същевременно най-безопасната за мен позиция. А дали отстрани изглежда грозно, ако клякам по определен начин и безопасно, но пък прогресирам, не ми пука 😎

Мнението беше редактирано от Деян на 23.09.19 22:06.

24.09.19
08:11

казано от Деян на 23.09.19, 21:29:

нали таза трябва да подмине колената

Свивката на таза трябва да подмине коленете, не задника

Деян

24.09.19
08:32

Ясно, но то така от снимката (моята) не се вижда много добре, заради стойката. Иначе и на този, който е клекнал правилно, бедрата му също изглеждат успоредни на пода, сравнено както на предната снимка с другата поза, при която таза не преминава паралела. Както и да е, другият път ще гледам да снимам по-добре......и да клекна по-дълбоко, ако сега не е ок.

24.09.19
09:14

.

Мнението беше редактирано от Иван на 24.09.19 14:34.

Деян

25.09.19
19:47

25.09.2019 г.

Клек-5х30, 5х40, 5х5х55;
Раменна-5х30, 35, 37.5, 42.5, 47.5;
Тяга- румънска-1х10х60, снач-1х8х80; румънска-2х10х80;
Кофи СТ-1х15;
Скотово на машина-15, 15, 10.

Раменната я правих с обръщане, че имаше опашка да клякат 😀 Та да не ги бавя хората, при положение, че тежестите бяха много леки и не ми пречеше. На румънската без оставяне на пода. Общо взето чики рики, както казват тук, ама нали се водел лек ден......то пък и тежките са едни тежки 😎
Тъй като бях единствено обядвал и то без въглен, преди залата бая стържеше кормето и хапнах парче домашна торта за енергия.
Килата нещо не падат, даже някои дни съм и по-дебел. Не знам в дефицит ли съм, ама май не съм. Но не съм и ял на корем де. Ще се вложи търпение 😉

Деян

27.09.19
20:56

27.09.2019 г.

Клек-5х30, 3х45, 5х5х65;
Горен лег-5х30, 55, 60, 70, 77.5;
Изтегляне на скрипец-5х5 с прогресия до всички плочки-91 кг.;
Пуловър прав на скрипец-2х20;
Набиране във V раменен подхват със СТ-2х3, 5х5.

Ами “среден ден” 😀, т.е. без зор. То няма и как да е, след като върнах тежестите преди да започна схемата, а това е едва втората приключена седмица. Ще видим обаче по-натам-остават още поне 4, съответно макс още 6.

Мнението беше редактирано от Деян на 27.09.19 20:59.

Деян

28.09.19
22:13

Гледате ли Фермата, ве 😎 Чат пат пускам, особено при битките с елиминациите. Днес, както и друг път съм виждал, културиста/фитнесчията го помляха-точки 9.5 срещу 0.5 в полза на атлетичното и по-”слабичко” момче. Де що имаше силови/издръжливи предизвикателства, тоя го помете-катерене, рязане с триони, дърпане на каруци и др. за време.
Понякога се чудя , не е ли по-добре да тренирам с щанги, но така, че това да се пренесе и в бита, от сорта например: да мога с лекота/по-лесно да пренасям плочки и торби с цимент по-продължително време и без да капна, та това, та онова-мъжки работи. За чий ми е да клекна или да бутна за сингъл някаква яка тежест, като от 10-15 мин. пренасяне на малко по-тежко без почивка, да ми иде да скоча от някъде.
Знам аз, силова издръжливост му се вика на това, а и как се тренира за нея знам... или съм понаучил, ама ......😃

28.09.19
22:25

Тази вечер гледах “Игри на волята” и се накефих как една жена фитнес инструктор - Роберта с много добра натурална физика, прегази един “мъж”- Илиян, който очевидно обича единствено да сгъва и разгъва на машините във фитнес залата.
Правиха втурване с ластици до части от пъзел, които после закачаха на табло с изтегляне на тежест. Видя се, че той няма сила и издръжливост за 5 стотинки.

Мнението беше редактирано от Brown Bomber на 28.09.19 22:36.

Деян

28.09.19
22:27

Ами явно е така, Бомбър, доказва се на практика. А това предаване го мернах-все някакви като билдери и кросфитъри приличаха там. А и очевидно са си такива 😎

28.09.19
22:34

Да и обикновено още на първото предизвикателство проличава, кой е корав и кой е въздух под налягане.

Деян

28.09.19
22:54

Аз даже започвам да си мисля, че еднотипното трениране за сила леко полеко те отдалечава от силовата издръжливост. Не знам така ли е, не съм пробвал интервали или нещо като EDT, хайде някой лек кросфит комплекс, за да видя реално къде съм. Със сигурност положението ще е по-скоро към зле. Няма и как да е иначе, защото не съм полагал никакви усилия в посоката. То повечето нацепени е много вероятно да се окендзат при подобни състезания. Както се и доказва постоянно.

Мнението беше редактирано от Деян на 28.09.19 22:55.

28.09.19
23:03

То и аз съм тренирал еднотипно...но винаги при мен е имало изкарване на въздуха и излизане от зоната на комфорт...дали с бройки,дали с време,дали и с двете,дали със съкратени почивки...или някви пирамиди.Вероятно за това като почнах интервалите,бях на умирачка...ма  някяк просто с една ,две степени отгоре на това ,което съм правил.Та с бачкането мога да напъвам целодневно...само да не ям...щот ми се доспива))-кафе и кутия амфора ...и дърпам мазилка,шпакловам,монтирам гипсокартони по 12 часа...без да спирам)))

Деян

28.09.19
23:06

казано от nervak на 28.09.19, 23:03:

....кафе и кутия амфора ..

Т,ва па що е.....имаше навремето едни шок. бонбони - Амфора и другата марка-Ритон. Ама сигурно друго имаш предвид.

28.09.19
23:06

Точно тава имам предвид.

28.09.19
23:08

Преди време, бях ти писал, че кръгови тренировки за теб са един от най добрите варианти ( също интервали и ЕДТ)🙂 Но, ти, не та не, не те кефили! 
Сега до какъв извод стигна сам?!
Ще се убедиш, като наистина изплезиш език на някоя задачка от бита 😉

Деян

28.09.19
23:19

казано от Гюлето на 28.09.19, 23:08:

Преди време, бях ти писал, че кръгови тренировки за теб са един от най добрите варианти ( също интервали и ЕДТ)🙂 Но, ти, не та не, не те кефили! 
Сега до какъв извод стигна сам?!
Ще се убедиш, като наистина изплезиш език на някоя задачка от бита 😉

Аз и да тренирам както тренирам, или да седя, на предизвикателство за издръжливост все ще се осера. Както сигурно и повечето тук. Просто сега имам повече сила да вдигам доста по-тежко първите 5-10 мин., ама след това 😛
То какви изводи да правя-това си се знае и е ясно. И тако, и вако си има здравословните ползи. Иначе аз хамалин не съм, ако се касае за бая озорване. Преди 2 г. пазарих хамалски фирми, да дойдат да пренасят плочки-39 кг. единия пакет, общо около 50 пакета някъде май бяха. Не, че е супер много де, ама от камиона долу, после от него до входа, та стълбите, та в асансьора, та до апартамента. Всички отказаха-за пари не са и говорили даже. Може пък да се притесняват да не счупят нещо, де да знам. Та да видиш как сам, с лека помощ на майстора, се справихме. Но ми излезе джигера, щото и ръката точно тогава ме болеше много, а това пренасяне удряше буквално на болното място.
Как и да е.

Деян

29.09.19
16:45

29.09.2019 г. (трета седмица)

Клек - 5х30, 55, 65, 72.5, 80;
Лег - 5х35, 67.5, 77.5, 85, 95;
Гребане с лост в подхват- 5х40, 60, 65, 75, 82.5;
Горен лег с дъмбели-2х20х17.5 на ръка;
Повдигане на прасец на машина-3х30;
Малко за корем.

Изместих “тежката”, т.е. първата тренировка за седмицата да ми идва в неделя, а не в понеделник. Та дните за тренировка да са неделя, вторник и четвъртък. Идеята ми е, че “тежкият” ден ще е през уикенда и то в ранния следобяд или привечер, т.е. не да съм се върнал изморен от работа понеделнишки. Другото е, че когато се пътува някъде за уикенда, обикновено се тръгва в петък след работа и се връщаме неделя около обяд, та дори и по-късно да е, пак ще ида на зала. Та в такива седмици, ако имам петъчно занимание ми се обърква повече схемата.
Иначе днес имах по-осезаема треска на гърдите и трицепсите, и то не от друго, а от пуловъра на машина изпълнен в 2х20 😃 Защото от другите движения, нищо не ми е ново, та да ме изненада. Затова и на горния лег с дъмбели свалих малко килата, то и там го правя за разцъкване. Като цяло приятна тренировка.

Деян

30.09.19
22:29

Тия пичове са в бахти синхрона 😃

Що не го пейства, бе дейба.

Мнението беше редактирано от Деян на 30.09.19 22:43.

30.09.19
22:39

Какво да се пейстне, като си турил тоя линк, дето е от затворена група във фейса, обграден с ютуб тагове: https://www.facebook.com/groups/1878050362482673

Деян

30.09.19
22:49

Ами и от оригинала не става, дето уж не е група.

Мнението беше редактирано от Деян на 30.09.19 23:12.

Деян

01.10.19
20:49

01.10.2019 г.

Раменна с обръщане от пода-5х25, 30, 35, 45, 50;
Клек-5х30, 3х45, 5х5х60;
Румънска-10х60, 3х8х80;
Кофи СТ-2х3, 1х15;
Сгъвания за бицепс-3х15.

Стойката бе заета, затова клека отиде втори. По тази причина и за раменната взимах щангата от пода. Тежестите женски, ама лоста бая крив, както вече упоменах за лостовете в тази зала. Та си го нагаждах, като обърна краищата да сочат надолу 😃 Иначе супер неприятно ти се извърта. Уж с леко, но ти съсипва кефа.

Деян

03.10.19
20:04

03.10.2019 г.

Горен лег-5х30, 57.5, 65, 72.5, 80;
Клек-5х30, 3х50, 5х5х70;
Пуловър на скрипец-2х20;
Набиране в подхват със СТ-2х3, 3х5;
Повдигане на дъмбели за трапец-1х20х40 на ръка.

Нещо нямах много енергия днес, но си избутах основните движения. Макар не с тежко и без проблем, ама да клякам всяка тренировка започва да ми писва. Ще си изкарам схемата до където мога, но все пак да си кажа.
Иначе ми остават 3 занимания в настоящата зала с месечната карта и се чудя дали да не я заеба и да си отида в моята си. Нещо тоя месец с нежелание ходя и не ми пука, че съм платил. Ще го мисля.

Мнението беше редактирано от Деян на 03.10.19 20:25.

04.10.19
09:42

казано от Деян на 03.10.19, 20:04:

Макар не с тежко и без проблем, ама да клякам всяка тренировка започва да ми писва.

Ей за тва ще си седиш дебел и слаб 😄

04.10.19
09:51

С путя нагласа за нещата какво друго да се очаква.....

Деян

04.10.19
10:19

казано от Иван на 04.10.19, 09:51:

С путя нагласа за нещата какво друго да се очаква.....

Дай да видим ти какво и как тренираш, бе, а не само да джафкаш. Путя, не путя, сравнено с обикновените трениращи на моята възраст, където тренировките не са им всьо и вся, в комплексно отношение съм си много добре даже и това е на 100 % така. Виждам го всеки ден по залите, виждам го и в ежедневието. За някои тук тежестите с които работя може и да са малки-някъде мога доста повече, просто умишлено не напъвам, но съм постоянен вече няколко години, правя си основните движения и т.н. и т.н. Много рядко съм виждал някой гонещ 50-така да има кой знае колко повече постижение на определено движение, и ако има-то пък на много други е пълен леш. И понеже вчера и онзи ден се зачекна темата в дневника на Иван Марков за вдигането от лег. И там Нервака е прав, колко им е предела на повечето. И там вдигам по-тежко от повечето, и на раменната /където въобще не я и правят/ съм по ок, и на гребанията съм по-добър /а там имам аванс много/. Да не говорим, че хора с моите килограми и подкожни мазнини и едно набиране не могат да направят, на кофите също са зле.
Та обобщено, аз не се сравнявам /пак ще го повторя, защото явно не четете/, а и не е редно да го правя, с много по-млади от мен, или пък на около моята възраст, но които не са спирали да тренират още от младежи или пък с хора, които са започнали сравнително късно, например около 30 годишната си възраст, но до сега не са спирали. Аз гледам моите набори, които общо взето се занимават от няколко години и това не им е основна дейност. Въпреки, че не спазвам режими, че живея нездравословно и т.н. и т.н., пак в комплексно отношение съм по-добър от почти всички, които виждам. Та даже и от по-млади мъже между 30 и 40 г., които също са редовни по залите. И колкото и да не ти се вярва, сравнено с моите набори, включая малко по-млади или малко по-стари, повтарям - в комплексно отношение, съм един от най-яките в залите, които посещавам. Та каквото и да ми говориш/говорите, аз съм си доволен от постигнатото и представянето ми. И си имам самочувствието, както и реална преценка къде съм, сравнено с болшинството трениращи на любителско ниво от моята черга.
Естествено, че има и много яки, естествено, че мога да постигна повече, но хайде да не се изхвърляме, изхождайки от някакви примери, които не са относими към мен и хората като мен.
Много ми е интересно и друго, на което бих искал да чуя отговор - защо не влизаш/влизате да правиш/правите бележки по дневниците на хора, които са доста по-млади, също са уж постоянни в тренировките, обаче нито вдигат колкото мен /нищо, че и моето не е кой знае какво/, нито пък тренират постоянно с базови движения, съответно по възприетите в този форум стереотипи за начин на трениране и т.н. и т.н. Аз не съм ти Кобрата, да ти позволявам да ми се катериш постоянно. Принуждаваш ме или да ти трия мненията, което го правя рядко или да започна да ти влизам остро. Хвани осъзнай се малко. Кой си ти, какъв си в реала, та вземеш да изпълзиш и да хвърляш разни дрисни. Тренирай си там и не се занимавай с хора, с които работа нямаш.

Мнението беше редактирано от Деян на 04.10.19 10:56.

04.10.19
10:39

Не разбирам защо държиш да се сравняваш с другите, особено хора от комерсиалните зали?
Ти с какво се подобри спрямо себе си от миналата година? Вдигна ли по-голяма тежест, свали ли мазнини?
Това, че си по-добре от твоите набори какво значение има?
Не се заяждам, но не мисля, че човек трябва да се сравнява с другите, защото винаги ще има и по-добре и по-зле. Търси прогрес в твоето развитие спрямо себе си от вчера.

04.10.19
10:43

казано от Деян на 04.10.19, 10:19:

Аз гледам моите набори, които общо взето се занимават от няколко години и това не им е основна дейност. Въпреки, че не спазвам режими, че живея нездравословно и т.н. и т.н., пак в комплексно отношение съм по-добър от почти всички, които виждам. Та даже и от по-млади мъже между 30 и 40 г., които също са редовни по залите. И колкото и да не ти се вярва, сравнено с моите набори, включая малко по-млади или малко по-стари, повтарям - в комплексно отношение, съм един от най-яките в залите, които посещавам.

Сравнен баш с твоите набори, които тренират правилно и тренират от година-две-три си толкова далече, че идея си нямаш. Дидо, ти за една година тренировки свали ли 15 кила сланина, клекна ли 170 и дръпна ли 210 на под 90 кг лично тегло? За един твой набор питам...Може да се обърнеш към Боби кой е.

Деян

04.10.19
10:50

казано от Ivan на 04.10.19, 10:39:

Не разбирам защо държиш да се сравняваш с другите, особено хора от комерсиалните зали?
Ти с какво се подобри спрямо себе си от миналата година? Вдигна ли по-голяма тежест, свали ли мазнини?
Това, че си по-добре от твоите набори какво значение има?
Не се заяждам, но не мисля, че човек трябва да се сравнява с другите, защото винаги ще има и по-добре и по-зле. Търси прогрес в твоето развитие спрямо себе си от вчера.

Това, че поддържаш някакъв тонус лошо ли е или е добре. Аз мисля, че е добре, защото си е някаква активност. Защо непременно трябва да прогресирам в движенията до еди колко си кила, за да се приеме, че нещо тренирам. Щото нали тренировка било, когато се стремиш да подобряваш нещо, някакво умение. Ами да-прогресирал съм..........не чувствам умора след зала, нямам мускулни трески, нищо почти не ме боли /дай Боже и занапред да е така/, чувствам си се супер, с енергия, с настроение, мога да понасям без проблем по-голям обем и с тежко като за мен и с протоколи в чисто културистичен вариант, та така, та иначе, т.е. в по-добра форма съм, сравнено с преди. Защо зачерквате с лека ръка занимания тип упражнения с утежнение, които може да са насочени просто като активност. Хайде така ще ги наричам, а не тренировка. В момента съм си хванал една схема и си я следвам прецизно, какъв е проблема. Както попитах и в предното мнение, тук има хора, които по-малко тренират и по-малко вдигат, а и такива както каза, които също нямат някаква прогрес сравнено с преди-било то в тежести, свалени мазнини, натрупан мускул и др. Защо аз често съм повода за забележки и мнения :-) Нямам против, ок - за добро е, ама все пак.

Джеймс, така е. Ама аз се сравнявам явно с тези, които тренират неправилно :-) - това съвсем сериозно.

Мнението беше редактирано от Деян на 04.10.19 11:06.

04.10.19
11:13

Много се надявах, че Дидо ще свали едни 20кг, ще се нацепи и ще ни затвори устите, но явно няма да се случи 🙂

04.10.19
11:23

Дидо, не трябва да се сравняваш с никой, освен с това, което си бил ти в предишен период.
Да, някаква активност е по-добре от никаква, но...Начинът ти на живот преди ти е дал отпечатък, който съм сигурен, че не искаш да влачиш със себе си, а и ще ти донесе още проблеми освен сегашните и то съвсем скоро. Единственият начин да го избегнеш, е да започнеш да тренираш правилно и да не се отказваш от това трениране “защото ми омръзна да клякам на всяка тренировка”. Ще клякаш, ще правиш тяга, след време дай Боже да започнеш и да бягаш и скачаш...Иначе към хапчетата за кръвно ще се добавят и такива за сърцето, за дроба, за бъбреците, за мозъка, па може и за диабета...Казвам ти го като почти набор.

Деян

04.10.19
11:26

казано от Brown Bomber на 04.10.19, 11:13:

Много се надявах, че Дидо ще свали едни 20кг, ще се нацепи и ще ни затвори устите, но явно няма да се случи 🙂

Ами нали на няколко пъти се упоменава, че нищо друго не е прогрес, сравнено с единствения верен измерител - дали качваш сила :-) Ама това, че си свалил на талия, ама си качил на ръце и крака примерно- не е прогрес. Това, че си свалил кила и като цяло процента мазнини, но си запазил обемите където трябва, не е прогрес. Че си свалил кила, обаче на движенията си запазил килограмите-също не е прогрес. Качване на сила, та качване на сила. Та и да сваля едни 20 кг. мазно, не съм ли качил сила, значи не съм прогресирал.............т.е. няма да ви затворя устите :-)))))))

казано от James Hinks на 04.10.19, 11:23:

Единственият начин да го избегнеш, е да започнеш да тренираш правилно и да не се отказваш от това трениране “защото ми омръзна да клякам на всяка тренировка”. Ще клякаш, ще правиш тяга, след време дай Боже да започнеш и да бягаш и скачаш...

Като приключа схемата до момент, в който вече не мога да прогресирам на повечето движения, си минавам на тази, която с теб сме коментирали /не заради горното ти мнение, а просто така си го бях решил от преди да започна настоящото 5х5/. Поне клекът там ще ми е през тренировка :-)

Мнението беше редактирано от Деян на 04.10.19 11:34.

04.10.19
11:35

казано от Деян на 04.10.19, 11:26:

казано от Brown Bomber на 04.10.19, 11:13:

Ами нали на няколко пъти се упоменава, че нищо друго не е прогрес, сравнено с единствения верен измерител - дали качваш сила :-) Ама това, че си свалил на талия, ама си качил на ръце и крака примерно- не е прогрес. Това, че си свалил кила и като цяло процента мазнини, но си запазил обемите където трябва, не е прогрес. Че си свалил кила, обаче на движенията си запазил килограмите-също не е прогрес. Качване на сила, та качване на сила. Та и да сваля едни 20 кг. мазно, не съм ли качил сила, значи не съм прогресирал.............т.е. няма да ви затворя устите или поне на някои :-)))))))

Това със свалянето на килата и качването на сила не е точно така.
Давам пример със себе си - преди около 3 години, при първия ми по-сериозен досег с цикличното хранене свалих от 109 на 94 (15кг) за една година, тренирайки предимно силово. Абсолютната ми сила падна, но относителната всъщност се увеличи.
При теб обаче, с оглед на това, че тежестите на повечето движения са си на ниво начинаещ (клека и тягата особено) съвсем спокойно можеш да свалиш 15-20 кг. и да повишиш и абсолютна, и относителна сила.

Деян

04.10.19
11:39

казано от MotoRRhead на 04.10.19, 11:35:

Абсолютната ми сила падна, но относителната всъщност се увеличи.

Което ще рече какво- като цяло килата на движенията са паднали, обаче пък вдигаш повече като процент, изчислявайки върху собственото си тегло. Примерно бил си 100 кг. и си клякакал със 100, а после на 85 кг. си клякал с 95 кг ;-)

04.10.19
11:40

казано от Деян на 04.10.19, 11:39:

казано от MotoRRhead на 04.10.19, 11:35:

Абсолютната ми сила падна, но относителната всъщност се увеличи.

Което ще рече какво- като цяло килата на движенията са паднали, обаче пък вдигаш повече като процент, изчислявайки върху собственото си тегло. Примерно бил си 100 кг. и си клякакал със 100, а после на 85 кг. си клякал с 95 кг ;-)

Да, точно така. Повдигнатата тежест, отнесена към собственото тегло.

04.10.19
12:13

Дидо,целта на заниманията със спорт на нашите години трябва да е запазване  и подобряване на качеството на живот.
И ако това изисква да свалиш 15 кила и да прогресираш силово,трябва да го направиш.
Не може да пиеш хапчета и да твърдиш че си ок.
Или да дъниш по кутия цигари ,пък да те е страх да се изпотиш на пътеката.
Поздрави.

Деян

04.10.19
13:34

казано от doni dimitrov на 04.10.19, 12:13:

Не може да пиеш хапчета и да твърдиш че си ок.

Е, преди и с лекарства примерно си държах високо кръвно. Сега в покой съм си кажи речи винаги в норма. Все е нещо. Просто не мога да се оттърва изцяло от пороците. Опитвам постоянно, ама трудна работа. Сигурно ако се оттърва, ще съм още по-добре. Ей го тук до няколко дни направих 10 дена как не бях пил никакъв алкохол.  Вчера например, не пуших цял ден. Ама пак наруших-порядъчно уж :-)

04.10.19
13:56

казано от Деян на 04.10.19, 13:34:

...Просто не мога да се оттърва изцяло от пороците. Опитвам постоянно, ама трудна работа. Сигурно ако се оттърва, ще съм още по-добре. Ей го тук до няколко дни направих 10 дена как не бях пил никакъв алкохол.  Вчера например, не пуших цял ден. Ама пак наруших-порядъчно уж :-)

Ще си позволя да поспамя, пък и с личен опит може да съм от полза 🙂
Не знам дали си пробвал, но с психическа нагласа от сорта - уважение към себе си и времето прекарано в “мъчене”, по има шанс. Не виждам логика, постоянно да се опитваш, да прекарваш някакво време в “отказване” с всичките негативни последствия и после да плюеш на цялата работа - ми трудно е. То става по-лесно с времето, особено ако не ресетваш постоянно. Стискаш зъби някакво време, да минат физическите симптоми, после е до психика. Релапси се случват, в един или друг момент, по различни причини, но днес десет дни, след седмица пет, после пък два-три, според мен не е оферта... Не знам дали е не е по-вредно, тялото ти да е в непрекъснат стрес от циклични промени. С което не искам да кажа, пий и си пуши разбира се, а по скоро увеличи интервалите “без” на няколко месеца, а защо не и година.

Мнението беше редактирано от Splash на 04.10.19 14:15.

04.10.19
13:59

Бе що все с алкохола се фАщате...,а не с лъскането на бастуна например?

Деян

04.10.19
14:02

казано от nervak на 04.10.19, 13:59:

а не с лъскането на бастуна например?

И то ли вреди ...........особено, ако например другА ти го лъска:-)

Мнението беше редактирано от Деян на 04.10.19 14:03.

04.10.19
14:12

казано от nervak на 04.10.19, 13:59:

Бе що все с алкохола се фАщате...,а не с лъскането на бастуна например?

Количества, качество, индивдуална устойчивост, здравословно състояние, начин на живот, хранене, тренировки, възраст и прочие.

Иначе Боби супер го обобщи в моя дневник, преди няколко дни:

казано от Boby_ на 23.09.19, 10:26:

На път сме да станем постоянно вкиснати въздържатели. 🙂

Мнението беше редактирано от Splash на 04.10.19 14:14.

Прескочи до:

Имаме план за твоята по-добра спортна форма!

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1