Дневникът на Левронката

Прескочи до:

12.02.20
00:49

Ами и на мен, Адаш ми се видя, че ще съм доста под дори и след вечеря, ама като въведох 350 гр. боб, 130 гр. кюфтета и 30-40 гр. сирене, защото бая големи буци бе натрошила жената, а взех, че мернах една на везната.....и като излезе сметката заеби. Всичко е въведено уж точно. Боба си бе гъст, не е чорба. То ако 350 ги смяташ пък сурови-ехе. Има си данни точно за готвен. Програмата така ги смята. Реално протеина е точен само от пилето и растителния в боба. Другото се не знае какво е-кюфтета и прясно мляко. Основното е общо взето калориите да ги докарвам. Малко под 2200 са ми за 20% дефицит, но дори и да ги мина леко, не е страшно, защото пак ще съм надолу. Захванах се вече наистина сериозно с храната и няма мърдане.
Пф, то ако съм надписал е добре.

Мнението беше редактирано от Деян на 12.02.20 00:53.

12.02.20
01:13

Тоя “трибестан” да не е като “пудрата”?

12.02.20
01:31

казано от Деян на 12.02.20, 00:49:

Ами и на мен, Адаш ми се видя, че ще съм доста под дори и след вечеря, ама като въведох 350 гр. боб, 130 гр. кюфтета и 30-40 гр. сирене, защото бая големи буци бе натрошила жената, а взех, че мернах една на везната.....и като излезе сметката заеби. Всичко е въведено уж точно. Боба си бе гъст, не е чорба. То ако 350 ги смяташ пък сурови-ехе. Има си данни точно за готвен. Програмата така ги смята. Реално протеина е точен само от пилето и растителния в боба. Другото се не знае какво е-кюфтета и прясно мляко. Основното е общо взето калориите да ги докарвам. Малко под 2200 са ми за 20% дефицит, но дори и да ги мина леко, не е страшно, защото пак ще съм надолу. Захванах се вече наистина сериозно с храната и няма мърдане.
Пф, то ако съм надписал е добре.

За манджите и супите е много относително,ако го има като зададено в програмите.Аз съм пробвал с някакви смесени яхнии да си сложа първо месото в чинията,да го премеря,после картофите примерно и става,но си е натоварващо да го запомня докато ям 😄 .За бобовите може би е по-лесно,вадиш с черпака сухото и теглиш,после досипваш супата 😄

Ама ти се чудя,как издържаш на тези калории без стабилен глад,че и тренираш всекидневно...
Аз съм 20 кила по-лек,не тренирам засега,и съм си заложил подобни калории и съотношения,но често ме гони глад.

12.02.20
07:19

Е чакай малко, да видя как ще издържам. То аз тук от два дена се заинатих 😀

12.02.20
20:27

12.02.2020 г.

Кростренажор-5 мин.;
Горен лег-5х50, 3х60, 6х70, 6х75, 10х80;
Хамър машина за гърди-10х40, 8х80, 8х90, 8х100;
Пек дек-12х42, 52, 57;
Хамър машина за раменна преса-8х40, 6х70, 8х60;
Разтваряне на дъмбели встрани-3х10х10 на ръка;
Разгъване с лост на скрипец, с раменен хват за трицепс-12х64, 12х64, 12х57;
Разгъване с въже прав над глава на скрипец-12х43, 12х36, 15х30.

Днес отидох с нагласата за сингли на клек и лег, но едната лежанка със счупена пейка. За другата опашка, а за стойката х2. Та така ми мина залата.

13.02.20
21:08

13.02.2020 г.

Клек-5х50, 60, 70, 2х80, 1х90, 1х100;
Горна хамър машина за гръб широк надхват-15х30, 10х70, 8х100, 6х110, 10х110;
Хоризонтален скрипец за гръб с тясна успоредна ръкохватка-8х65, 8х80, 8х90, 8х100 /всички плочки/;
Гребане с дъмбел-3х6х35 на ръка;
Сгъване за бицепс с крив лост-3х6х30;
Концентрирано-3х6х12.5 на ръка;
Повдигане на лост за трапец-1х12х80, 2х12х90.

Принципно днес бе дърпащ ден, ама бе празна стойката и врътнах малко клек, без да напъвам и без повече обем, че съботата по план си е за клякане и некоя тегица. Иначе без откази.

Храна: до залата бях на около 1000 калории, с почти 50 ина гр. П, 65 М и 60 В. Сега обаче жената ми поднася талиатели, с меса, гъби и т.н. Нямам представа какво да пиша. Но ще съм около 2000 кк, с 2-3 чашки бяло вино и парченце домашен пай. Аааа, след работа хапнах 10 ина от онея шоко топчетата-омотаните в шоколад лешници и бадеми. Все пак 2700 ми е баланса, та съм си на минус.....май. Надявам се.

Добавки: магнезий и трибестан.

14.02.20
10:26

Паста, шоколад, пай и алкохол ми звучи, като да си далеч от дефицит. 😄

14.02.20
10:32

казано от Гордан на 14.02.20, 10:26:

И аз така го усетих още снощи като го прочетох 🙂 ама реших да не му развалям вечерта 😂

14.02.20
10:42

Ами това бяло вино е около 50 кк на 100 мл. Бутилка да изпиеш са ти 350 кк. Парченце пай около 30 ина грама колко да е-150 ина калории. 100 грама паста са ти около 350 калории преди да се сготвят, ама аз толкова и да съм изял, защото не бяха много и цялото от около 500 гр. отиде за 4 човека, но на мен порцията бе по-малко, защото не исках. 100 гр. свинско от бут ти е към 270 кк., колкото нямаше сигурно сложено в талиателите в моята порция, около 50 гр. да са били, ти е 150 кк го кажи. 500 кк да са шоколадовите топчета за 100 гр., ама не ми се вярва, защото 100 гр. шоколад са ти 550 примерно, а ядките са и те там. Обаче половината ги изяде жената, а аз бях взел 100 гр., т.е. отивам да кажем на около 250 кк.
И от тук 200 кк вино да кажем /защото изпих половин бутилка./+150 пай+350 паста+150 месо+250 бонбонки са 1100 кк. Хайде от мен да мине, ще ги закръгля с още не 100, а 300. 1400 да са общо за вечерята. Плюс 1000 от преди това отивам на 2400-2500, като 2700 и нещо са ми за баланс.

Мнението беше редактирано от Деян на 14.02.20 10:45.

14.02.20
11:08

Ако питаш мен, това че се замисляш какво и колко ядеш е супер добро начало. За отслабването и алкохола е написано достатъчно и съм сигурен, че си чел, че не е просто да му преброиш калориите 🙂 Там процесите в тялото стават други.

14.02.20
11:17

казано от Barberian на 14.02.20, 11:08:

Ако питаш мен, това че се замисляш какво и колко ядеш е супер добро начало. За отслабването и алкохола е написано достатъчно и съм сигурен, че си чел, че не е просто да му преброиш калориите 🙂 Там процесите в тялото стават други.

Принципно си прав, ама има нации, при които на вечеря без бутилка вино не сядат, т.е. двама души си перкат по една на вечер..........пък са фини и стройни ;-)
То гледам вече да не пия и доста понамалих, но мисля 2-3 чашки бяло вино няма да ми съборят нещата.
Иначе аз винаги се замислям какво ям, като въпреки да не спазвам и да яма повече понякога от колкото трябва, пак не е да се отпусна както ми идва отвътре. Защото ако го направя, вече отиваме на..........

Мнението беше редактирано от Деян на 14.02.20 11:18.

Я провери пак виното. Аз под 70-80ккал не съм виждал вино. 30гр за пая е много малко. Или имаш много воля и парченцето е било наистина миниатюрно парченценце или бъркаш грамажа. Една най-обикновенна бонбона е 10гр. Едно парче торта в сладкарница е 120-150гр

14.02.20
11:46

И в соса за спагетите нормално се слага и доста олио/зехтин, вино, топено сирене, отгоре на спагетите се стърже кашкавал - изобщо намесени ли са спагети - калориите скачат сериозно.

14.02.20
11:49

казано от Николай Филипов на 14.02.20, 11:32:

Я провери пак виното. Аз под 70-80ккал не съм виждал вино. 30гр за пая е много малко. Или имаш много воля и парченцето е било наистина миниатюрно парченценце или бъркаш грамажа. Една най-обикновенна бонбона е 10гр. Едно парче торта в сладкарница е 120-150гр

Е аз затова сложих още 300 кк отгоре.

14.02.20
11:55

казано от Barberian на 14.02.20, 10:32:

И аз така го усетих още снощи като го прочетох 🙂 ама реших да не му развалям вечерта 😂

Вече със сигурност не в дефицит, добре си хапна 😄

14.02.20
12:22

Абе приключих когато ми е най-сладко, както се казва. Отстрани изглежда, че много съм ял, ама не бе така.  Аз обикновено не закусвам, на обяд ям месо със салата и евентуално вечер ако има нещо извън подобни макроси, някакъв десерт в не голямо количество. Обяда понякога ми е едва 300-400 калории, например бяла пилешка пържола със зелена салата. За вечеря ако ям хляб, което не е всяка вечер, е Вита /в момента Фитнес, т.е. протеинов/ по 1-2 филийки, което е макс 60-70 гр. двете. За да стигна до баланса около 2700 кк трябва да изям около 2300 кк за вечеря. Не, че не може, 100 мл. твърдо са ти около 250 кк, но ако хапнеш някакво месо 200-300 гр. и салати, то дори и да пийнеш 2-3 чаши вино или 100 ина мл. ракия и да омааш една вафла, пак не можеш да ги стигнеш тези калории. Напоследък така гледам да се храня /но без вафлите и пиене/ и общо взето си спазвам. А ако някъде мръдна, не прекалявам и смятам да съм си в дефицит.

Мнението беше редактирано от Деян на 14.02.20 12:34.

14.02.20
12:39

казано от Деян на 14.02.20, 11:17:

казано от Barberian на 14.02.20, 11:08:

Принципно си прав, ама има нации, при които на вечеря без бутилка вино не сядат, т.е. двама души си перкат по една на вечер..........пък са фини и стройни ;-)
То гледам вече да не пия и доста понамалих, но мисля 2-3 чашки бяло вино няма да ми съборят нещата.
Иначе аз винаги се замислям какво ям, като въпреки да не спазвам и да яма повече понякога от колкото трябва, пак не е да се отпусна както ми идва отвътре. Защото ако го направя, вече отиваме на..........

Вчера четох за изследване в което доказват, че има късметлии с по- бърз метаболизъм. Имало хора които от 1000 калории изгарят 700 без тренировка и други в същото изследване които изгарят 300. Отделно на това, едно е да си с 15 % мазнини- демек само мускули и да пийнеш, друго е да си 30% и да пийнеш 🙂 Тези които даваш за пример са вече слаби и имат повече мускули от мазнини- съответно усвояват калориите различно 🙂

14.02.20
12:48

Абе повечето имат мускули грънци.
Иначе това за метаболизма е ясно, както и усвояването на храната. Преди дни го казах в една тема, може и в моя дневник, че да си дебел, ако не полагаш кански усилия, си е до живот. Просто организма на дебелаците е какъв - подадеш ли му малко повече и трупа ли трупа. Пък и да не е повече, пак гледа да натрупа. Що за лайно е това - една седмица 500-1000 калории на ден дефицит и едва смъкнал кило, кило и малко, един ден и малко преяждане и 2-3 кила нагоре. Бахти и дебелаците, веднага гледа тялото им да си върне, пък и да понатрупа в резерв.
Иначе в момента на 2000 и нещо калории, ако разпределя правилно нещата през деня, не може да се каже, че гладувам. Т.е. да имам освен обяда и едно по-късно следобедно хранене и едно по-късно зареждане след вечеря, ако тя е била до преди 20.00 ч. Не знам дали тялото гладува, но аз не изпитвам някакъв осезаем глад така. И все си повтарям една мисъл на Марги, казана от нея преди повече  от година: че тялото няма нужда от толкова храна, колкото ние си мислим.
Преди 2-3 години бях паднал до към 95 кг. и в лицето така отслабнал изглеждах по-състарен. Та ако имате идеи-да сваля корема, ама да си ми поостанат бузите :-)

Мнението беше редактирано от Деян на 14.02.20 12:51.

14.02.20
12:59

казано от Деян на 14.02.20, 12:48:

Преди дни го казах в една тема, може и в моя дневник, че да си дебел, ако не полагаш кански усилия, си е до живот. Просто организма на дебелаците е какъв - подадеш ли му малко повече и трупа ли трупа. Пък и да не е повече, пак гледа да натрупа.

Пълни глупости. Броят на мастните клетки се определя до втората година. От там нататък само растат на обем.
Отделно, това че си дебел обикновено е свързано с дългогодишно обездвижване и преяждане и колкото по-дълго време си бил така, толкова ти е по-трудно и си нанесъл повече щети на органите си.
Де ги тия кански усилия, ако на едно ходене 7-8 км на ден и някакво раздвижване, които са напълно достатъчни да отслабнеш или да останеш в прилична форма с врмето, казваш канско усилие е съвсем друг въпрос.

14.02.20
13:00

Точно заради бузите жена ми не ме харесва слаб. + Вече ми се виждат бръчки, който на 90 кила ги нямаше 🙂
Иначе за този свален килограм, незнам изобщо как хващаш един килограм. Аз ако се тегля често ми дава по 3 килограма разлика в един и същ ден. После ако си се отпуснал пак ме е задължително да си качил. Като се отпуснеш, първо задържаш вода. Както ти бях писал, първите 5 килограма не ги брой. Те не са мазнини, а течности.

14.02.20
13:08

казано от Barberian на 14.02.20, 12:39:

едно е да си с 15 % мазнини- демек само мускули и да пийнеш, друго е да си 30% и да пийнеш 🙂 Тези които даваш за пример са вече слаби и имат повече мускули от мазнини- съответно усвояват калориите различно 🙂

Това е научно опровергано - виж в ограденото в зеленото.

Има хора, които горят много повече калории от нормалното, но това не е свързано с това дали са дебели или слаби, по-скоро е обратна връзката - като гориш много калории без да правиш нищо, по-вероятно ще е да си слаб, отколкото дебел.

В тази връзка не одобрявам пиенето на алкохол, защото от физилогична страна погледнато - алкохола е хепатоксин и черния дроб спира всякакъв катаболизъм на мазнините и започва разграждането на алкохола и го използва за основен източник на енергия. А от психологична и бихейвиористична гледна точка да пиеш алкохола е зле, защото ти падат задръжките и обикновено се свързва с “да дадем на душата”, а всъщност лепиш на гъзъ. Разбира се и на следващия ден след интоксикацията не ти се тренира и изобщо не ти се мърда и ти е генерално по-зле, така че пак си викаш: чай да си угодя на душата и да се почивстваш малко по-човек. И почваш сладичко, лакомства и т.н.

14.02.20
13:14

Искам да кажа, Джеймс, че не са като хората, които ядат когато им се яде и каквото им се яде, и колкото им се яде и пак слаби или с що годе нормално телосложение, макар да са лепнали някое кило сравнено с младините им. И нямам предвид конкретно мен. Под кански разбирам да се лиши от много неща, дори да не спортува. Никакви десерти, никакви теста, никакви преяжданици, никакви късни вечери, никакви пакетирани и т.н. и т.н. И така ден след ден, като накрая свалените кила за две или три седмици примерно, ги върне за два дни празници, където пак не е ял до пръсване, а се е отпуснал малко повече. И даже имам чуството, че ако е бил например на минус определени калории за тези две три седмици и е отслабнал определени кила, с по-малко калории, обаче на плюс, си е върнал килата. То май не случайно е и лафа, че лесно се дебелее, но трудно отслабва.
И не говоря за мен, защото аз спра ли да пия, да ям десерти и каквото и да е, съдържащо брашно, доста бързо падам, т.е. не са кански усилия в мое лице. Обаче бързо отново дебелея, ако ям само няколко дни от “забранените храни” дори не в чак такова голямо количество.

Бербериън, аз се меря всяка сутрин на кантара по няколко пъти и на едно и също място-на гладки плочки. Меря си също талия, през пъпа и обиколката на ръцете. Това е кажи речи почти всеки ден вече през последната година сигурно. Болен човек-психопат :-))))))))))

Да, Димо, това за алкохола  е така.

Мнението беше редактирано от Деян на 14.02.20 13:19.

14.02.20
13:19

казано от Димо на 14.02.20, 13:08:

казано от Barberian на 14.02.20, 12:39:

едно е да си с 15 % мазнини- демек само мускули и да пийнеш, друго е да си 30% и да пийнеш 🙂 Тези които даваш за пример са вече слаби и имат повече мускули от мазнини- съответно усвояват калориите различно 🙂

Това е научно опровергано - виж в ограденото в зеленото.

Има хора, които горят много повече калории от нормалното, но това не е свързано с това дали са дебели или слаби, по-скоро е обратна връзката - като гориш много калории без да правиш нищо, по-вероятно ще е да си слаб, отколкото дебел.

В тази връзка не одобрявам пиенето на алкохол, защото от физилогична страна погледнато - алкохола е хепатоксин и черния дроб спира всякакъв катаболизъм на мазнините и започва разграждането на алкохола и го използва за основен източник на енергия. А от психологична и бихейвиористична гледна точка да пиеш алкохола е зле, защото ти падат задръжките и обикновено се свързва с “да дадем на душата”, а всъщност лепиш на гъзъ. Разбира се и на следващия ден след интоксикацията не ти се тренира и изобщо не ти се мърда и ти е генерално по-зле, така че пак си викаш: чай да си угодя на душата и да се почивстваш малко по-човек. И почваш сладичко, лакомства и т.н.

Същото исках и аз да кажа, но не съм го написал като хората.
Това за алкохола е голата истина. Пия ли алкохол, вече съм супер близо до - майната и на диетата 😂

14.02.20
13:36

Има някои данни че и след детство може да се увеличава броя на мастните клетки. Както и да се намаляват след дълъг период на калориен дефицит. Но генерално да - ако си бил дебело дете, ще си и дебел възрастен.

Ето тук се описват някои интересни изследвания. Особено интересно ми се стори изследването, в което еднакво затлъстели жени ги поставят на диета и след като са свалили определено количество БФ, им мерят броя на мастните клетки и съпоставят с това коя колко  време след това си задържи свалените килограми и коя ще си ги върне. Оказва се че тези с малкото на брой клетки (при които натрупването на мазнини и увеличения БФ става чрез раздуване на малкото им налични клетки) си задържат килограмите, а горките дебелани, които от малки са били дебели и в резултат имат много на брой, макар и не толкова издути мастни клетки, те си връщат много по-бързо и сигурно килограмите мазнини.

https://archive.org/details/fatfightingobesi00pool/page/68

14.02.20
13:41

казано от Деян на 14.02.20, 13:14:

Бербериън, аз се меря всяка сутрин на кантара по няколко пъти и на едно и също място-на гладки плочки. Меря си също талия, през пъпа и обиколката на ръцете. :-))))))))))

Ти се мериш на кантара всяка сутрин, но сам разбираш че 500 или дори 1000 Ккал дефицит са ПОТЕНЦИАЛНО едва 50 или 100 грама мазнини. Което е нищожно сравнено с да кажем 2-3 литра вода задържана от тялото защото си ял повече сладко или сол например. Да не говорим ако си ял повече храна снощи и още не си я преработил/изкарал от тялото. Така че лесно може да варира 2-3-4 кг теглото от ден до ден. По-добър показател според мен дали намаляваш мазнините е да си мериш слоя ПМ с калипер. И там също не можеш да видиш бърза промяна - ще трябва да го правиш на седмицата веднъж примерно.

14.02.20
13:42

Незнам. Аз никога не съм бил много дебел. Сега съм решил да сваля до нисък процент и да тествам лично две неща които съм чел. Едното е за по- бързият метаболизъм, като нямаш мазно. Другото е, че ако изчистиш добре, после новите мазнини се разпределяли по- равномерно по тялото 🙂 Надявам да стигна първото и да не ми се налага да тествам второто 😂 Ще се чуе...

Мнението беше редактирано от Barberian на 14.02.20 13:42.

14.02.20
13:48

И двете според мен са бро-сайънс, ама да - ще видиш.

14.02.20
14:05

Димо, абе като гледам Адаша как се овапца с неговия калипер, най-малкото не мога да бъда сигурен достатъчно дълбоко ли захващам и т.н. А що се касае до дебелите като малки и възрастни, не знам. Моите деца едно от най-добрите им приятелчета беше страшно дебел като бебе и после до около детската градина и началните класове, пък сега е с нормално телосложение. Вече като възрастен, да е жив и здрав, не знам как ще е. Имаха и един съученик, който в първи клас беше доста дебел, сега е даже по-скоро слаб. Не знам пазили ли са диети/ограничавали в храната. Забелязъл съм, че повечето дебели деца, си остават такива и като младежи, и като мъже. Все имахме по някой, дето му викаха “дебелия” и такъв си остана и до сега.

Я малко да си поговорим и за тренировки, в зависимост от.....каквооо.....невротипа :-)))))) Чета от скоро една теория, чийто автор е уважаван треньор и бивш състезател, относно начинът на трениране според невротипа. И на мен ми се стори малко така да кажа, но знам ли. Като се зачетох, може да има някаква връзка наистина. Науката напредва :-) Та малък откъс:

Нервната система е отговорна за набирането на мускулни влакна, определяйки колко влакна можете да стимулирате да растат. Тя е отговорна и за координацията и изпълнението на тежките многоставни движения в зависимост, кои невротрансмитери са високи и кои са ниски. Поведението е силно повлияно от тези нива, независимо дали човек го осъзнава или не. Ако тренировката не пасва добре на твоят невротип профил, това може да създаде умора, спад в мотивацията, по-висока реакция на стрес. И това със сигурност води до липса на напредък. Разграничават се три основни невротипа, радзбира се има и комбинация от всички:

Тип 1: Този тип има ниски нива на допамин, така че той  търси новост или нови неща, за да стимулира естествено ниския си допамин. В известен смисъл това е адреналинов наркоман. В психобиологията наричат ​​това типът за търсене на новости. Този тип изисква разнообразни стимули и предизвикателства. Той естествено е привлечен от не повтарящи се дейности. Той се отегчава от повтарящи се събития като тренировки за издръжливост или повдигащи програми, които се повтарят отново и отново. Той не е добър в издръжливост, най-вече заради скуката, но също така и защото е склонен да има високи нива на серотонин. Когато нивата на допамин са пропорционално по-ниски от серотонина, работоспособността намалява.
Що се отнася до спорта, тези типове са по-привлечени от екстремните спортове, контактните спортове като футбола и бойните спортове. Те се справят много добре в отделни събития, особено при краткотрайни събития (спринти, хвърляния, скокове и т.н.).Те са склонни да бъдат по-привлечени от спортни постижения, отколкото състезания по физика като бодибилдинг.

Тип 2: Те имат ниски нива на норепинефрин. Тъй като норепинефринът е свързан с увереност и чувство за благополучие, тези хора търсят награди, за да повишат нивата на норепинефрина - от социални награди (като това, че са хора, които са по-доволни) до постигане на целите. В науката се нарича тип, зависим от наградата. Този тип е свързан с ниски изходни нива на норепинефрин. Този невротрансмитер, заедно с усилването ви, създава усещане за цялостно благосъстояние и увереност. Ниските нива на норепинефрин водят до депресивно състояние, липса на възбуда и ниска мотивация. За да се противопостави на това, този тип профил търси „награди“ за повишаване нивата на норадреналин, но това може да доведе до по-висок риск от пристрастяване.
Те са склонни да се задавят повече по време на отделни събития, защото оказват голям натиск върху себе си. Като такива рядко се справят добре в индивидуалните спортове, но са страхотни съотборници. Те рядко са „суперзвездите“, но са готови да направят всичко, за да помогнат на екипа и да спечелят уважение. Те са привлечени от бодибилдинг и физически спортове, защото “изглежда страхотно” е начин да спечелят възхищението на другите и да изградят собствена стойност. Но когато става въпрос за състезания (бодибилдинг, фигура и т.н.), те могат да имат много по-трудно време, тъй като стресът да бъде преценен може да повиши нивата на кортизола, което увеличава задържането на вода и затруднява правилното натоварване на мускулите с гликоген.

Тип 3: Този тип се свързва с ниско количество серотонин. Той не обича промяната; обича да овладява повтаряща се дейност. „Технически маниерчета“ отговарят на този профил. В психобиологията наричат ​​това тип избягване на вредата. Този тип е по-привлечен от спортове, където се случват по-малко непредвидими събития и с по-нисък рисков фактор. Хората от този тип не обичат контактните спортове или спортовете, където случайните събития са важна част от играта. Те се справят по-добре в по-”статична” програма, при която упражненията не се променят, а други променливи (методи, схеми за зареждане и интервали на почивка) се променят само постепенно. Добър пример би бил 5/3/1 от Джим Уендлър. Те имат по-висока реакция на кортизол към стрес, отколкото други хора поради по-високото ниво на тревожност. Така че, въпреки че имат много висока работоспособност, извършването на твърде голям обем всъщност може да ограничи печалбите им поради свръхпроизводството на кортизол.

Не знам това колко може да се приеме за издържано, но пък не мога да го отхвърля и с лека ръка. Тренировките имат сериозна връзка с нервната система и няма как тя напълно да се изключи от уравнението, след като отделянето на невротрансмитерите не са еднакви при всички хора.

Мнението беше редактирано от Деян на 14.02.20 14:18.

14.02.20
14:25

Дидо, докато ти прочета поста ще направя два интервала ????‍♂️

14.02.20
14:30

казано от CottageCheese на 14.02.20, 14:25:

Дидо, докато ти прочета поста ще направя два интервала ????‍♂️

В петък следобед и аз не мога да си го причиня това. 🙂 Четенето на текста, не интервалите - за тях тръгвам след малко.

14.02.20
14:40

казано от Деян на 14.02.20, 14:05:

Чета от скоро една теория, чийто автор е уважаван треньор и бивш състезател, относно начинът на трениране според невротипа.

Има къде по-смилени неща за четене 😄

казано от Деян на 14.02.20, 14:05:

Не знам това колко може да се приеме за издържано, но пък не мога да го отхвърля и с лека ръка.

Николко. Надграждане на историята с -морфовете.

14.02.20
14:48

Ясно. Но иначе за да се определиш какъв невротип си, си правиш тест /платен, макар не много/, след което ти се казва как да тренираш :-)

Eй сега накарах децата да ми щракнат копие и да ми пратят едни снимки, на които съм докато бях 70 кг. със 71 см. талия. 19 годишен. Гол нямам снимка от тогава :-), ама от ширината на колана спрямо раменете на едната снимка що годе се види де съм бил в това отношение спрямо сега. Като цяло бях доста слаб на тегло до към 20 тата си година. И ядях като разпран. Пф, това е било кажи речи преди 30 ина години.........хайде без 2-3.

Мнението беше редактирано от Деян на 14.02.20 14:51.

14.02.20
16:55

Охооо,колега артилерист 🙂

14.02.20
17:15

казано от old_man на 14.02.20, 16:55:

Охооо,колега артилерист 🙂

Да, мършите ни викаха на артилеристите.....поне в моето поделение.

Мнението беше редактирано от Деян на 14.02.20 17:17.

14.02.20
22:20

Хайде честит Трифон зарезан, Св.Валентин и кой каквото празнува. На мъжете да са здрави, точни и силни.....на жените от първото и много любов. Ама от тая дето като се събудят, да се изчервят като се сетят какви са ги вършили 😎

15.02.20
00:33

Айдеее

Мнението беше редактирано от Деян на 15.02.20 00:34.

15.02.20
11:46

казано от Деян на 15.02.20, 00:33:

Айдеее

Еба ли я?

15.02.20
12:04

Жената стоеше срещу мен и ме гледаше влюбено.....как да й го причиня, кажи ми 😎 Всъщност тя доведе мацката, че нещо вече й се виждах оклюмал, та малко да съм се поразкършил.
Пф, вчера наистина попрекалих с пиячката. По мои сметки, в кръчмата и после в един бар, съм врътнал 600 мл. общо ракия и джин. Е, сигурно са ме шибнали в грамажа на всяко, та може и само 500 да са 😃
Каквото било, било. В ранния следобяд отивам да напъвам в залата......че мряната мен чака на стойката. Утре пък ще ида до Пулса, да видя и там как са нещата. Че нали ще започваме там да ходим.

15.02.20
16:58

15.02.2020 г.

Клек-5х50, 5х70, 5х80, 3х90, 3х3х100;
Лег преса-12х100, 12х140, 3х10х180;
Повдигане за прасец от сед на машина-15, 12, 12 с прогресия;
Кростренажор-11 мин;
Ходене пеш за деня-2км.

Нещо днес никаква умора, изпотих се леко чак на кростренажора. На клека на тройките почивах по 2 мин., а на лег пресата малко повече от 1 мин. В началото бе заредена и само добавях тежести. По едно време едни черни малко по-малки от към диаметър дискове сравнено с олимпийските, но дебели и сложени от преди аз да започна, си викам да не са 10-ки, защото 180 не бях слагал, най-много до 140 кг. Ама не, 25 ци си бяха. Иначе не пускам до толкова, че бедрата да ми опрат в корема, спирам преди това и на последните повторения бутах леко ръцете в колената. Също така и не заключвам колената в горна позиция.

Добавки: магнезий, трибестан и протеинова матрица след залата.

16.02.20
17:19

16.02.2020 г.

Днес посетихме Пулса, та общо взето бе проучвателно, къде, какво и как ще е. Направих си някои от нещата, къде по план, къде със заместващи упражнения. Машини и скрипци бол, също така има и 3-4 стойки за клек, което е добре. Лостовете олимпийските обаче в малко “по-силовото” помещение са по-дебели и нещо не бях свикнал на хвата с тях, та го играх по-леко на лега. Като вадя има малко така...... Не знам колко кила са, но май ми идваше по-тежко при повдигането. Също така имах чувството, че първите белязки /втори даже не видях/ ми идват за по-тесен хват, сравнено с ширината на първите белязки на лостовете в настоящата ми зала. Лежанките са ми удобни за лягане, но куките им идват малко ниско. Смит машините им, в началото се чудех как се вади лоста от куките. А то не е било с извъртане на китката, а повдигане на лоста и бутане напред, все едно вадиш лост от куките на лежанка. После видях, че и горе има механизъм за движение. И освен нагоре-надолу, лоста се движи и напред-назад. Трябва и да балансираш, когато изпълняваш движението, което пък е по-добре, т.е. нямаш строго фиксирана траектория само във вертикала. И после оставяш по обратния ред-даваш назад и пускаш. Лежанката за горен лег нещо бе за ремонт, там където се ляга, та врътнах сериите на смита.
Иначе:
Лег-5х50, 5х60, 8х80, 3х5х90;
Раменна преса на машина с дискове-8х30, 12х50, 8х60, 8х70;
Разтваряне встрани с дъмбели-1х10х10, 2х10х12.5;
Разтваряне напред с дъмбели-1х10х10;
Разгъване за трицепс на скрипец-3х8;
Горен лег на Смит-1х15;
Френско над глава на скрипец-2х12.
Хоризонтален велоаргометър-3 мин.
Кростренажор-3 мин.
Пътечка-4 мин.

Като цяло, както казах-проучвателно. Без откази, без много напъване на машините.

Добавки: магнезий, трибестан, протеинова матрица след зала.

Прескочи до:
Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1