Дневникът на Чичо Дидко

Темата е заключена.
Прескочи до:
Деян

31.03.20
16:05

31.03.2020 г.

Гребане с дъмбел-10х10 на ръка;
Разтваряне за задно рамо с ластик-5х15;
Тяга с ластик-5х10.

Всичко през минута. Т,ва гребането бая ме препоти, защото все пак въртиш ръцете и реално тялото търпи 20 повторения на серия.
Иначе 2 дни бях хоум офис, а утре живот и здраве пак на бач.

Деян

02.04.20
15:07

Дейба.....к,во ме запалихте по тия топки с дръжки. Одеве си седя вкъщи /хоум офис съм днес/, пък викам що да не си взема като начало една 20-ка, която да си я размятам. А и защото в Декатлон е май най-тежката.... който пък ми е буквално на 4-5 мин. с колата. Гледам желязна е, 80 кинта, т.е. цена качество е що годе ок. Виждах се вече как после размятам и правя тръстери. Като малко дете съм, нямах търпение. Даже и на жената щях да купя някаква пътечка, че тя започна йогите. Пусне си тубата и се огъва и разгъва. Обаче затворено. Още като доближих и зърнах празния паркинг и ме жегна. После чак видях в сайта им съобщението, че изначално гледах само пудовките с цените. Продават и онлайн, ама кога да ги чакам. Щото пишат, че ако стоката не е налична може времето за доставка да се проточи.

Мнението беше редактирано от Деян на 02.04.20 15:09.

02.04.20
15:10

Има 32-ка за 130 лв, за какво ти е тая 20-ка за 80.

Деян

02.04.20
15:20

казано от James Hinks на 02.04.20, 15:10:

Има 32-ка за 130 лв, за какво ти е тая 20-ка за 80.

Тежка ще ми е. От една страна чат пат се пазя да не възбудя пак ония болки в брахиото при сгъвката /като се има предвид, че бая движения при гюлето с дръжка, са с включено обръщане на определен етап/, а от друга си мислех да бича в повече бройки. Знам ли, не съм пробвал с 32-ка, но като се има предвид, че военната макс чисто вдигане съм вдигал единствен път и то що годе в добра физ.форма 67.5 кг., ми се струва, че към този момент не е за мен 32-ката. Да не говорим, че идеята ми бе да си я държа в апартамента, в който живеем и там да си джиткам, а не в по-малкия, в който сега тренирам. И варианта нещо да я изпусна и да направя мазаляк е доста по-голям.
Все пак говоря наизуст, както се казва. Не съм виждал даже на живо 32 кг., т.е. не съм и пробвал. 20 ката определено ми е лека, най-много 24 бях готов да взема, ама в Декатлон не видях да имат май. Ако имаха, мисля 24 за сега ще ми е тамън. Иначе онлайн има всякакви.

Мнението беше редактирано от Деян на 02.04.20 15:30.

03.04.20
07:25

Виж в спорт депо за пудовки. В Декатлон няма налични, ако случайно издебнеш налична, пращат до 4-5 дни, което е ок, защото доставката е безплатна. За спорт депо си нямам идея колко ще, последно за пратка  към 2кг (лост за врата и постелка) ми бяха начислили доставка 6лв. Иначе от 1ви работят два магазина в София и можеш да се разкараш, вместо да плащаш 15-20лв за доставка, тъкмо ще видиш дали ти пасва някоя по-тежка, ама първо се обади по телефона на магазина дали имат налични там или са само на склад.

Деян

03.04.20
08:25

Ами ще видя, ако намеря време да ида на място в люлинския, че близо работя общо взето.

Деян

04.04.20
15:38

04.04.2020 г.

Лицеви опори - 15, 15, 15 и с ластик и по-бавен ексцентрик 10, 10, 12;
Горен лег с дъмбели-10, 12;
Флайс с ластик-15, 15, 15;
Сгъване за бицепс с крив лост-10, 10, 12;
Чуково-10, 12.

Всичко през минута.

Добавки: магнезий и протеинова пудра.

Мнението беше редактирано от Деян на 04.04.20 15:39.

Деян

05.04.20
14:54

05.04.2020 г.

Напади-5х10 на крак;
БГ клек-3х10 на крак;
Повдигане за прасец-3х50.

На БГ клека не пусках коляното на поддържащият крак да опре в пода, но пък и не заключвах в горна позиция, т.е. поддържах постоянно напрежение.
На повдигането за прасец накъсвам концентричната фаза на две, т.е. правя бърза стоп-пауза в средата на движението и после продължавам нагоре.
Иначе хенд грипа си го стискам всеки ден-около 200 бр. на ръка си правя ей така за деня.

Мнението беше редактирано от Деян на 05.04.20 14:55.

Деян

06.04.20
12:36

Пазарът е ошушкан от към пудовки. Одеве звънях на Спорт Депо, да направя справка за близкия ми магазин, който Дени коментира, дали има 20 ки, 24 ки и т.н. - само в магазина им в Плевен били налични :-) То и в самият сайт можеш да видиш, ама все пак реших и да позвъня. Има разбира се тук там по разни магазини и сайтове предлагане на налични с такива кг.........уж, обаче цените са много по-различни. И тъй като не съм на зор, нито пък ми е някакъв приоритет, няма и как да дам пари за нещо, което е надуто с 30-40-50 лв. Преди няколко дни звънях и на разни други търгаши, където що годе  и боклуци продават. И при тях са изчерпани. Говоря за нови, на старо въобще не ме интересува. Не, че нещо им е станало - просто въпрос на психическа нагласа.

06.04.20
12:45

казано от Деян на 06.04.20, 12:36:

Говоря за нови, на старо въобще не ме интересува..

Викаш кола на старо може, пудовки - не. :D

06.04.20
12:54

Това е парче плътно желязо, какво значи “старо” в случая?

Деян

06.04.20
12:59

казано от Петко К на 06.04.20, 12:54:

Това е парче плътно желязо, какво значи “старо” в случая?

Опитах се да обясня, че иде реч за психическа нагласа. Искам си чисто новата и лъскава пудовка :-)))
За друго примерно-лежанки, лостове, дискове и т.н. не е така, не мога да обясня чувството с пудовката.

06.04.20
13:03

Дидо, психическо е, но не е наглсаса. Отклонение е :D

Деян

06.04.20
13:08

казано от James Hinks на 06.04.20, 13:03:

Дидо, психическо е, но не е наглсаса. Отклонение е :D

Кой да знае вече при тази ситуация в световен мащаб :-)

06.04.20
14:17

Четох, че пудовките с винилово покритие, като тези в Sport Depot, не са изцяло метални, затова и не се предлагат в по-тежки варианти.

Деян

06.04.20
14:22

казано от Brown Bomber на 06.04.20, 14:17:

Четох, че пудовките с винилово покритие, като тези в Sport Depot, не са изцяло метални, затова и не се предлагат в по-тежки варианти.

Ами не знам, видях, че имат и 28 ца. Но това също не е тежко де. Гледам, че пък тези дето ги водят профи, някъде цените са двойни направо.

Брей, много хора са съгласни, че съм бил с психически отклонения :-) Тц, тц, тц., трябваше да използвам думата “психологическа”, а не “психическа” нагласа, та нямаше как да се върже фразата психОЛОГИчески отклонения. Ами така де-да не съм за психиатър, а за някой психолог.....като Ани Владимирова например ;-)

Мнението беше редактирано от Деян на 06.04.20 14:23.

06.04.20
14:26

На кое казваш профи, на състезателните ли? Нормално е да са по-скъпи, най-малкото с тях се работи по-добре. Дори и само това, че обема на гюлето и дръжката са едни и същи е съществена разлика с останалите, която си дава голямо отражение.

Деян

06.04.20
14:45

Ами така ги представят на много места - професионална пудовка/състезателна пудовка. Но гледам, че в различните сайтове са с различна визия и най-вече съотношение на дължината на дръжките към гюлето, а и тяхната форма......на дръжките.

Мнението беше редактирано от Деян на 06.04.20 14:46.

06.04.20
14:51

казано от Деян на 06.04.20, 14:45:

Ами така ги представят на много места - професионална пудовка/състезателна пудовка. Но гледам, че в различните сайтове са с различна визия и най-вече съотношение на дължината на дръжките към гюлето, а и тяхната форма......на дръжките.

Като почнат да ми плащат да си троша китките с нея, ще стане професионална. :D Дотогава е само състезателна. А ако има разлика в размера, формата и пропорциите, значи някой лъже. Има си стандарти.

Деян

06.04.20
15:05

Ами ето например тази я дават състезателна/олимпийска
https://leaderfitness.net/produkt/пудовка-олимпийска-състезателна-20-кг/

32 килограмовата ти е 208 лв.
https://leaderfitness.net/produkt/пудовка-олимпийска-състезателна-32-кг/

И двете са изчерпани :-)

Ей от тия уж има, ама още повече са завишили цените, сравнено с другия магазин.
https://leaderfitness.net/produkt/пудовка-с-винилово-покритие-24-кг/

Мнението беше редактирано от Деян на 06.04.20 15:11.

06.04.20
15:10

Снимките са различни, но на мен и двете ми изглеждат съвсем редовни.

Деян

06.04.20
15:12

Аз принципно гледах тая последната която сложих като линк /коригирах мнението/, за този модел говоря.

06.04.20
15:13

казано от Деян на 06.04.20, 15:12:

Аз принципно гледах тая последната която сложих като линк /коригирах мнението/, за този модел говоря.

Тая последната не е състезателна.

Деян

06.04.20
15:22

Не казвам, че е - тези са друг модел, които гледах и в Спорт Депо. Стават ли ми е въпроса, поне така на прочит от снимка. Защото в този модел съм се огледал, ако въобще излезе нещо налично.
Май пък тази като модел е още по-добре, но е малко по скъпа.
https://leaderfitness.net/produkt/метална-пудовка-24-кг/

Мнението беше редактирано от Деян на 06.04.20 15:28.

06.04.20
15:36

казано от Boby_ на 06.04.20, 14:51:

Като почнат да ми плащат да си троша китките с нея, ще стане професионална. :D

Къде са сега всички дето ми обясняваха че нищо им няма на китките от пудовките.

06.04.20
15:39

казано от Димо на 06.04.20, 15:36:

Разхождам се

Деян

06.04.20
15:41

Ами аз, Димо не съм разбирач на гиревой спорта и последиците, а и не само. Но тия дни дето се въртеше тук по някоя от темите един клип с една мадама, за която се казваше, че има правилна постановка-тя бая изнасяше торса назад като буташе нагоре, а и като държеше пудовката на гърди. Нещо, което при раменната преса се коментира като неправилно и водещо до риск от контузия.
Абе покрая тая криза, бая народ ще овладее гиревой спорта-вече го казах.

06.04.20
16:04

казано от CottageCheese на 06.04.20, 15:39:

Разхождам се

Ясно, не ти плащат. Трошиш си ги безплатно.

06.04.20
16:06

казано от Деян на 06.04.20, 15:41:

Абе покрая тая криза, бая народ ще овладее гиревой спорта-вече го казах.

Мда, има и положително нещо - гледам почнаха да се показват видеа и хората да се интересуват как се ползват реално.

06.04.20
16:08

казано от Димо на 06.04.20, 16:04:

казано от CottageCheese на 06.04.20, 15:39:

Разхождам се

На китките им няма нищо, удря в пресмишницата , ако не върти плудовката, а е оставяш да пада.

06.04.20
16:12

Боби, неправилно се контузваш човек, не трябва да си трошиш китките, а предмишниците :D

Шегувам се момчета, изпатках вече - навън времето е супер, а аз обработвам снимки на затъмнен монитор.

Дидо, взимай пудовки дето те кефят и си помпай както те кефи.

06.04.20
16:14

казано от Димо на 06.04.20, 16:04:

Кога и колко време си тренирал с пудовки ?!

Въпроса е риторичен :)
След такова изказване,отговора е : Никога !

06.04.20
16:28

Е много ясно че не съм тренирал пудовки, ако ги бях тренирал - “пени се, не пени ще го ям” т.е. ще ги хваля, да няма да се самоизкарам балък че съм се потрошил :D

Както казах, шегувам се. За протокола - пробвал съм тренировки с пудовки, но както вече няколко пъти казах, имах дискомфорт и направо болка в дясната китка - аз го отдадох на стара травма, но няколко души се изредиха да ми обяснят как няма никав проблем с китките при пудовките, а сега виждам че и Боби смята че нещо се случва с китките точно при пудовките.

06.04.20
16:29

Какво му е на въпроса?
Абсолютно ясно е, че китките са най-потърпевши от трениране с пудовки, правопропорционално на техниката на изпълнение на движенията.
Аз разговарях във флайса с доста начетено момче-треньор с много впечатляваща техника на изпълнение на упражненията с пудовка.
Та с него разговаряхме за плюсове минуси и общи неа, в течение на разговора ми каза, че в Русия е бил на курсове по гире.... Уатевър.
Споменавал съм го и преди пича, та едното от нещата, които ми каза бяха, че е много добре, че ползвам стабилизатори за китките, щом тренирам с тежки(за мен) пудовки.

06.04.20
16:31

казано от Bart Simpson на 06.04.20, 16:29:

Абсолютно ясно е, че китките са най-потърпевши от трениране с пудовки, правопропорционално на техниката на изпълнение на движенията.

Нищо им няма на китките. :) Използвах го образно.
Бият по предмишницата гюлетата, макар че и там спира да е проблем след известно време.

06.04.20
16:33

Като цяло и аз имам изявен афенитет към пудовките отпреди затварянето на залите и аз нямам проблеми с китките.
Казвам какво ми сподели човек, който явно си изкарва хляба с това.

06.04.20
16:36

Цените на пудовките станаха космически. Взех нова двупудовка от OLX на промоция за 144лв без доставката (още 22лв), а след два дни същият продавач вече имаше останала само една пак “на промо” за 176лв. Най-ниската оферта за състезателна двупудовка в момента там е 188лв, а при другите търговци е твърдо над 200, като стига дори 250лв и нагоре. Сега купих състезателна пудовка за подарък на племенника ми за 128лв, а доскоро бяха под 100лв. Чудя се дали да не започна да произвеждам разглобяеми и регулируеми състезателни пудовки, ще избия рибата. Не виждам смисъл да си купуваш винилова, защото се обезценява бързо, а състезателната е инвестиция, от която можеш бързо да се освободиш, нещо като голф 2ка.

Мнението беше редактирано от Brown Bomber на 06.04.20 16:38.

06.04.20
17:16

Не виждам с какво ще са най-потърпевши китките, като те остават изправени през цялото движение, а не като при обръщането с щанга.
Така си мисля аз де,  не знам

Деян

06.04.20
17:27

Каквото било, било. Ей кога ми бе последния пост, ей ме на вече вкъщи 😎
Добре ми е като начало.

06.04.20
17:28

Според мен пудовката се стабилизира с много повече усилие от щанга и компесаторните движения се извършват главно с китка.

Прескочи до:

Още утре вече ще се чувстваш по-добре, ако започнеш днес!

Виж услугите ни
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1