Гаражна гимнастика за деца и възрастни

Прескочи до:

11.11.19
18:18

Здравейте,
Минавам пак да се пробвам 😂
При мен нещата да много прости : Награбил съм много дини под мишниците сложил съм и между краката и няма време за фитнес. Започвам работа преди да са отворили фитнесите, свършвам в 15:00 след обяд вземам децата и няма как с тях да ходя на фитнес. То не, че има и време след 15:00 защото и двамата ходят на плуване, кик- бокс, гимнастика и джуфо и то в различни дни всеки 🙂 За съжаление почти всички спортни клубове при нас са ги превърнали в машина за вадене на пари със смешни натоварвания и резултати. Не можеш повече от веднъж в седмицата защото има много чакащи деца. Само като видя, че има и смесена група за деца с родители и ми ставя ясно как се тренира. Ако не ги разкарвам всяка вечер по различни спортни клубове и не плащам една чанта с пари ще си останат олигофрени 🙂
Иначе децата ми са в добра форма. Благодарение на напътствията, които ми даде Сашо преди време големия (на 10) вече не е толкова слаботелесен 🙂 Освен, че не му се виждат ребрата, гърдите му вече не са навътре в тялото, а са изпъкнали навън 😄 Имаме две трети места на бътерфлай. Малкия (на 6) си е нацепен почти от бебе 😂 Широк гръб, гърди плочки всичко. На гимнастиката ги къса всички. Просто си е природно здрав. Големия много му се ядосва, че плочките му били по- чисти. Като цяло живот и здраве твърдо съм се решил да стават хора и на този етап се гордея с това което постигнахме.
В крайна сметка единственото ми свободно време е когато съм в къщи с тях. Затова реших да тренираме в гаража. Големия е много надъхан и аз покрай него правя туй- унуй 🙂 Много умувах какви уреди да сложа в гаража, но за сега се ограничих с inversion table на което вися с главата надолу и правя коремни. Помага ми и да си разтягам прешлените. Сложих и едни халки на които много съм им надъхан и видях в тубата, че може доста сериозно да поддържаш форма. Сложих си таргет да стигна  3х10 кофи, 3х10 набирания на халки. После ще видим 🙂 Идеята ми е просто да повиша силата на децата за да им е по лесно на тренировките с треньори. На гимнастиката например вече започнаха коремни, лицеви и тн, но както казах веднъж в седмицата не е достатъчно. И двамата искат да се преместят в залата където децата тренират професионално, но за там има изисквания. Сигурен съм, че с една тренировка на седмица няма как да ги изпълнят или ако ги изпълнят ще е когато е късно.
Моята форма ли? Важното е да сме живи и здрави 😂
Поддържам си килограмите и правя някакви олигофренски тренировки където както мога, но нищо общо с това което тренирах преди да сложа дините. Направил съм си някакъв хибрид между войнска диета и периодично гладуване. Ям само в интервала между 15:30 до 19 часа. Не броя калории.
Иначе още си пазя програмите на Сашо сякаш ако ги почна отново някой ден те ще работят като са правени с друга цел в друг период 🙂
Надявам се дневника да ми помогне да съм по- мотивиран. Определено това, че големия иска да помпи ми дава стимул и на мен+ той ми е важно да стане Джеки Чан 🙂
Това е за днес 🙂

Темата беше редактирана от Никой на 04.12.19 14:29.

12.11.19
20:13

Днес много студено беше в гаража ама раздвижихме 😂
Няма да описвам още защото нищо съществено не правим. Тестваме различни упражнения и ги заучаваме. Днес пристигат и ластиците. Може би ще купя и едни TRX защото голямо нагласяне на тези халки особено пък като сме двама. Хубавото е, че гаража е нисък и няма да се мъча да правя силово на халки 😂 На пролет може да мръднем на някои лостове с халките да видим колко сме се нацепили.
Мисли: Какво има да мисля. Трябва да си стягам задника и да тренирам редовно.

Мнението беше редактирано от Никой на 13.11.19 07:24.

14.11.19
17:27

Тренировката днес:
3х5 кофи на халки с ластик номер 2
3х5 набирания с ластик номер 2
2х5 Jackknife push-up
Като взема децата големия ще направи същото като мен като ще чистим техниката на набиране, а аз ще направя Л- прогресии.
Снощи карах големия на гимнастиката и малкия каза, че и той идвал да тренира. 15 минути му обеснявах, че той е събота. Разрева се и аз тръгнах. После жена ми каза, че много плакал и отишли в гаража да помпа 😂
Както се вижда разликата в силата на големия и малкия е драстична 🙂 Аз затова малкия не го натискам много защото той си е ок на всички спортове, докато големия е малко назад на гимнастиката чисто като сила, но му обещах до 3 месеца да ги счупи, защото те тренират само един ден в седмицата, освен ако няма и други гаражни тарикати като нас 😂
Ластиците много добре пасват на всички. Понякога червен, понякога черен, а аз и двата 😂

Мнението беше редактирано от Никой на 20.11.19 22:52.

16.11.19
09:32

Вчера и днес без тренировка защото големия е с мускулна. На гимнастиката ги наредиха 5 момчета кой ще издържи най- дълго на успоредката с изпънати ръце. Само едно момче издържа повече. Интересното беше, че всички деца бяха стабилни, а моя започна да трепери още на 15тата секунда. Беше повече инат колкото сила. Това всъщност ме радва защото показва воля. Силата е много по- лесно да я изградим от волята 🙂
С плуването сме на последно ниво и ни остават 19 тикчета и ще имаме сертификат, който ще му даде право да мине и курс за спасител като порасне още малко. До тогава ще е нацепен и ще ги спасява на плажа 😂 Професионален плувец и да искахме нямаше да стане защото самата политика на отбора беше- нека вземем парите и децата да имат някаква активност 🙂
Пращат го за първи път на състезание без никакъв инструктаж как ще протече. Излязоха 50 съдии детето се стресира. Дисквалифицираха го на първата дисциплина защото на старта ритал с краката 3 пъти под водата, а то можело един. Той как да знае ???
На другата дисциплина съдията се наведе над него да види дали ще пипне стената на обръщането. Детето се стресна и помисли, че иска да му каже нещо. Обърна се за втората дължина, но при обръщането съдията си вдигна ръката. Предполагам да даде сигнал, че пипна стената защото не го дисквалифицираха. Съответно детето се обърна да гледа към нея и почти спря. Въпреки това свърши трети защото е жилка и много бързо се изстрелва, но можеше да е поне втори. При въпрос към треньора защо не го инструктираха отговора беше, че това било идеята на тези състезания да натрупал опит 🙂 Джаскай го в басейна и той ще се научи 😂  Другите отбори разгряваха, пяха мотивиращи песни нашите гледаха като пръднали. За капак малкия броеше дните да влезе в отбора на брат си. Навърши годините по изискване, беше ниво 5 от груповите уроци, което беше второто изискване. Отиваме да го записваме, детето беше толкова превъзбудено, с нов бански шапка на отбора, а човека го тества и му каза, че не бил готов и да дойде след година ???? Трябвало да може да плува цяла дължина сам, а той плува половин. Трябвало някой да се занимава с него поне седмица, а той бил зает.
Ко? Я вземи една българска майна 😂 Взех и големия и чао.
Големия като започна беше дори по- зле от малкия. Плува две седмици с колан на кръста и си подкара. Ама тогава треньора беше от старата школа. После дойде това недоразумение и всичко свърши.
Така или иначе големия само на колене дето не ми падаше да го спра от плуване. Всичко заради новия треньор. Сключихме сделка да си завърши груповите уроци и да си вземе сертификата. Също така да компенсираме с друг спорт.
Естествено третия спорт е боен.
Уж само за самозащита се разбрахме, но ще видим 😂
Малко дългичко стана ама нещо няма работа днес 😂

Мнението беше редактирано от Никой на 20.11.19 16:29.

17.11.19
09:53

Здрасти, машина, дълго отсъства.

17.11.19
16:28

казано от Bart Simpson на 17.11.19, 09:53:

Здрасти, машина, дълго отсъства.

Здрасти. Машината е стар дизел вече. Скоро няма да ме пускат в центъра на Лондон 😂😂

Мнението беше редактирано от Никой на 17.11.19 16:28.

17.11.19
18:27

Днес:
Jackknife push-up 2x40 сек.
Кофи на халки с ластик номер 2 - 6,4,4,3
Набирания на халки с ластик номер 2- 6, 4, 4
Очаквах, че ще ми отнеме поне два месеца да направя чиста кофичка на халки. Първия път когато се пробвах преди около 2 седмици не можех да се задържа дори за две секунди на халките. Мисля другата седмица да хвърлям ластиците 😂
Големия го изгоних от гаража днес и го пратих да прави кофи на стола в хола 😂 Нещо в училище учили за веганите и неговия приятел е веган и два дена ми се прави на веган, а аз му гледам сеира 🙂 Днес нямал сила щото не бил ял месо 😂
Малкия ме изумява с всеки изминал ден. Аз го уча на набиране човека тръгва за силово 😂😂😂

Мнението беше редактирано от Никой на 20.11.19 22:53.

17.11.19
20:50

Някъде прочетох нещо, обаче треньора е прав, но ти явно имаш твоя преценка как трябва да стават нещата.

17.11.19
23:08

казано от kaloyan на 17.11.19, 20:50:

Някъде прочетох нещо, обаче треньора е прав, но ти явно имаш твоя преценка как трябва да стават нещата.

Предполагам говориш за треньора по плуване. Той даже незнам дали е треньор защото беше помощник на възрастния треньор, който се отказа и помощника стана биг бос.
Аз не съм от тези, които сляпо следват треньорите защото уж знаят повече от нас простолюдието. Нагледал съм се на треньори и по фитнесите и по клубовете ако щеш и по форумите.
Големия тренираше две години в този клуб и знам как го тренираше единия треньор и как втория. Самия факт, че детето поиска да се откаже за мен е достатъчен.
Големия като започна в този отбор беше по- зле от малкия сега и го взеха. Тогава старшия треньор пак го нямаше и детето шляпаше в басейна като удавник. Върна се старши треньора и още на десетата минута забеляза, че детето се мъчи. Извади го от басейна сложи му колан показа му как да се подобри и детето на втората тренировка вече плуваше. Също така ходих на достатъчно състезания да видя другите отбори и треньори. Не мога да приема, че го пращаш за първи път на състезание и няма да го инструктираш, че на всяка дисциплина е различен броя на ритането с крака при старта. Че ако не пипне таблото с две ръце на финала гори. Че ще има съдии които ще следят дали пипа стената при обръщане и тн.
Мога и още да кажа. Когато децата поискаха боен спорт обиколих всички клубове в радиус 15 мили от мен. Минахме поне 10 пробни тренировки докато избера нещо що годе прилично. Отиваш, то едни титли едни колани едни сложни имена. Един час този с коланите се лигави, прави смешки, прави им фълшиви удари уж, че ще ги удря, щипе ги и какво ли още не. Обърнали са се на клоуни да съберат хора в клубовете. Показва ритници, не може да си вдигне крака 50 см. Излязоха и родителите да се бият и втората половина от тренировката беше народна топка. Смях, забавление, шоу ” тренировки ” с мама и тате. Чакай ти това дете да се научи на самоконтрол, дисциплина или нещо друго присъщо за бойните спортове. Съжалявам, но аз не съм от облъчените родители, които смятат, че щом е треньор си знае работата. Нима не виждаме “сертифицирани” треньори да правят глупости по фитнесите всеки ден?
Едно време като тренирах щанги някой като обърнеше лакти треньора ги биеше с пръчка през ръцете 😂😂😂 Сега не смеят да им се обадят защото ако не им целуват гъзовете ще си тръгнат и няма да си плащат таксата. Аз нямам нищо против учител или треньор да ми се скара на детето ако има за какво, ама вече няма такива треньори.

Мнението беше редактирано от Никой на 18.11.19 07:22.

18.11.19
07:36

Разбрах те. В този случай си прав, обаче не може чак пъл толкова да е зле. Или може май с цялата тази комерсиализация.

18.11.19
08:08

казано от kaloyan на 18.11.19, 07:36:

Разбрах те. В този случай си прав, обаче не може чак пъл толкова да е зле. Или може май с цялата тази комерсиализация.

Яко комерс навсякъде. Моя големият е слаботелесен. На мен ми трябва спорт с активно трениране минимум 2 пъти в седмицата за да му изградя някаква мускулатура. Имаме огромен напредък. Яде повече от мен и всички забелязват, че заяква ама половината от това се дължи на мен, а не на спортните клубове. Всеки ден го юркам в къщи я планк я кофи на стола я лицеви 🙂 Само гимнастиката предлагат истински тренировки. Клуба е с много сериозни постижения и имат доста медали. Там обаче за да те преместят при сериозните тренировки където тренират 2 дни по 3 часа всяка е трябвало те да те поканят. Демек детето трябва да показва данни. Малкият ги има и е най- добър в групата, но големия няма сила. Как да има с една тренировка на седмица ? + Тя половината се търкалят по батутите 🙂

Мнението беше редактирано от Никой на 24.11.19 23:29.

18.11.19
08:11

Къде са тези плувни тренировки?какви са тези колани?
За 13г по басейните не съм видял подобна практика.
И сериозните тренировки по плуване ,не са 2дена...ако ще и по 8часа.

Мнението беше редактирано от nervak на 18.11.19 08:16.

18.11.19
08:21

казано от nervak на 18.11.19, 08:11:

Къде са тези плувни тренировки?какви са тези колани?
За 13г по басейните не съм видял подобна практика.
И сериозните тренировки по плуване ,не са 2дена...ако ще и по 8часа.

В Англия. На тези, които са начинаещи им слагат колани на кръста, които не потъват за да им помагат.
Ами толкова. Ако искаш повече от един ден трябва да го водиш във втори клуб с втори треньор както правех аз 🙂

Мнението беше редактирано от Никой на 20.11.19 16:33.

18.11.19
08:26

Качвам клипчето от първото му състезание. Забележете какво се случи на обръщането. Детето за пръв път вижда съдия. Той не знае какво се случва. Направо ми идваше да го убия този треньор.
А, защо не стартира от подиума? Ами на разгряващите дължини два пъти скочи и двата пъти му се обърнаха очилата. В последствие детето ми каза, че няма нито един успешен скок без да му се обърнат очилата. Съответно с такъв старт другия тръгва с огромна преднина. Питам треньора и отговора е: Ами скача неправилно.
Защо не практикуват скок ? Ами защото повечето вече знаят и трява индивидуално ама нямал време.

Мнението беше редактирано от Никой на 18.11.19 08:34.

18.11.19
11:37

Малко предобряш...
Състезател ли искаш да стане?

18.11.19
12:43

казано от nervak на 18.11.19, 11:37:

Малко предобряш...
Състезател ли искаш да стане?

Не, той няма шанс да стане състезател с този треньор и с тренировки 2 пъти в седмицата 🙂 Не съм с болни амбиции. Ядосвам се защото ми отне 6 месеца да го убедя да отиде на състезание. А, те просто го джаснаха в басейна. Говорим за елементарен инструктаж и някой да покаже, че му дреме. Ако беше свършил последен никога повече нямаше да мога да го върна там. Примерно ако знаеше какво прави този съдия там нямаше се върти като пумпал. Той се чудеше дали тя ще му говори, после като си вдигна ръката той помисли, че го дисквалифицират .
Ето например към треньорите по гимнастика нямам претенции 🙂 Дори рядко ги гледам какво тренират, но то се вижда и с просто око, че са профита и медалите на другите деца го доказват 🙂

Мнението беше редактирано от Никой на 18.11.19 12:59.

18.11.19
13:12

Ми щом няма да е състезател,за какво са му тези състезания?За какво му е нужно да знае правилата.
Какво означава”никога няма да мога да го върна там”????
От кога лапето решава???
Малко драматизираш си мисля.
Спорта си иска натискане,а не всички да щастливо съгласни.

18.11.19
13:28

казано от nervak на 18.11.19, 13:12:

Ми щом няма да е състезател,за какво са му тези състезания?За какво му е нужно да знае правилата.
Какво означава”никога няма да мога да го върна там”????
От кога лапето решава???
Малко драматизираш си мисля.
Спорта си иска натискане,а не всички да щастливо съгласни.

Защото исках да види какво е и да има състезателен дух. Всъщност състезанията го задържаха толкова в този спорт. В неговата възраст тук почти няма деца, които да се пускат на бътерфлай и той там си намери нишата 🙂 Като се класира добре съотборниците му го поздравяват и той надува перките 🙂
Тук вече влизаме в много сложна материя. Аз чета литература в която пише, че детето трябва да си открие таланта 🙂 Там теорията е, че ако натискаш някой на сила да прави нещо, което не харесва добри резултати няма да получиш. Съответно може да пропуснеш истинския му талант, докато си губи времето в грешна посока. Въпреки това почти на сила съм го вкарвал в колата последните няколко месеца.
Сега виждам с какво желание ходи на гимнастика и на кик- бох и как ме чака облечен пред вратата да го карам 🙂 Съответно вижда, че няма сила за упражненията и иска да му помагам.

Мнението беше редактирано от Никой на 18.11.19 13:33.

18.11.19
16:57

Ако позволите да се намеся.....
С яденето идваа апетита.
И двамата говорите за едно и също, само дето единия е по-либерален от другия.
Дали ще открие вкуса на състезанието и победата по-желание или леко натирен няма значение, или ше усети вкуса или не.
И двата стила имат и плюсове и минуси и според мен се прилагат успешно в различни ситуации и върху разлипни личности.
Моя например е свръх чувствителен и тр да съм много внимателен.
Въпреки това в ръцета на консерватора тук може и да се разгърне или да се затвори.
Аз лично още не съм открил за собственото си дете, кое е правилното.

18.11.19
18:08

Днес:
Набирания на халки: 3 без ластик, 3,3 с  ластик номер 1
Кофи на халки: половин, половин, половин без ластик 😂
Л- стоеж на халки ама краката на 45 градуса 🙂 20 секунди
Jackknife push-up 10
Големият: Набирания 5,5 с ластик номер 2, половин без ластик
Позиция за кофи на халки 2х20 секунди. В къщи ще му дам кофи на стола и лицеви.
Малкия : Набирания 2х5 с ластик номер 2. Позиция за кофи на халки 20 секунди.
Сключихме сделка с треньора по Кик бокс. Ще им даде втора тренировка в седмицата, но в съседния град където също има клуб. Втората тренировка ще е на половин цена 🙂
Днес смятах, че вноските ми за всички спортни клубове + членски внос за федерациите на 3 спорта на месец са точно колкото вноската за един чисто нов Мерцедес 🙂 Като пораснат ще им дам фактурата 😂
И така графика става:
Понеделник: Кик бокс- двамата
Вторник: Кик бокс - двамата
Сряда: Гимнастика големият
Събота: Гимнастика малкият
Неделя: Плуване двамата

Мнението беше редактирано от Никой на 24.11.19 23:37.

18.11.19
19:12

Ем...не мога да се сдържа:

18.11.19
23:08

казано от Bart Simpson на 18.11.19, 16:57:

само дето единия е по-либерален от другия.

Повярвай ми когато трябва само като свия веждите и филма свършва, но както и ти каза гледам да намирам баланса.
Хубавото в цялата работа е, че когато детето вижда колко време му отделям и когато вижда, че има резултати все по рядко ми се налага да свивам вежди 🙂

Мнението беше редактирано от Никой на 18.11.19 23:09.

18.11.19
23:30

казано от Никой на 18.11.19, 23:08:

Хубавото в цялата работа е, че когато детето вижда колко време му отделям и когато вижда, че има резултати все по рядко ми се налага да свивам вежди 🙂

Аха...вярвай си,ама аз съм се научил винаги да съм нащрек,като знам генната обремененост при мен))).

Мнението беше редактирано от nervak на 18.11.19 23:38.

19.11.19
07:45

казано от nervak на 18.11.19, 23:30:

Аха...вярвай си,ама аз съм се научил винаги да съм нащрек,като знам генната обремененост при мен))).

Баща ми ме е бил няколко пъти ама както си трябва 😂 Той все още си е 40 кила с напикани гащи. Големият е взел неговия ген. Аз вървях с по- едър кокал 😂 както е сега малкия ми син. Като станах тинейджър стана лесно. Като се обади класната от мен се искаше само да задържа вратата на стаята си няколко минути и на него му минаваше.
Аз знам точно как ще ми се върне всичко което пречих на родителите си. Ще ми докара някоя в къщи, която ще е пълна противоположност на моите виждания за жена 😂

Мнението беше редактирано от Никой на 24.11.19 23:27.

19.11.19
11:12

Преди време пратих един клип на Сашо как големият, който буквално се огъваше от слабост му бях дал една тежка гира да кляка с нея. Тогава беше първия път когато Сашо ми каза, че ще ми дърпа ушите. Хем си бях платил 😂😂😂
Тогава го помолих за съвети и за детето. Той ми даде доста ценни съвети, като ми препоръча 3 спорта които ще му развият нужната мускулатура. Джудо, плуване и ако не греша третия беше гимнастика.
Джудо не намерих, на гимнастика бяха много момичета и големия даде задна, а малкия остана. Така големия стана плувец. Като спря с отбора по плуване се върна на гимнастиката, но запази груповите уроци по плуване за техника. Да и там ходи 😂😂😂
Аз не вярвам в съвпадения. Сашо каза джудо, децата имат свободен четвъртък без спорт и днес ми идва да го подстригвам треньор по джудо на който деня му в моя град е в четвъртък. Слочаеност? Едва ли 😂😂😂
Естествено в един момент ще трябва да си очертаят преоритети, но нека пробват и това 🙂

Мнението беше редактирано от Никой на 24.11.19 23:26.

19.11.19
11:43

Джудото при добър треньор прави чудеса с децата. Да, не става за година-две-три. Иска детето да израсне с това Бойно Изкуство. Но определено след това го прави завършен атлет, като в бонус е дисциплината и уменията от самото Бойно Изкуство.
Много пъти са ме питали няма ли да почна да тренирам малкия, след като тренирам толкова много хора. Отговорът ми винаги е бил един и същ - не, няма, поне докато не стане на 14-15. Много са ми трагични и смешни хората, които хващат собствените си деца и ги мъчат на щанги, силови, кросфит, фитнес и подобни тъпотии...А такива има много...

19.11.19
12:37

Как е с джудото, защото познавам самбист и ръцете му са бая трошени и оперирани, иначе е много як, но предполагам, че с годините тези травми ти разкатават фамилията.

19.11.19
12:45

казано от James Hinks на 19.11.19, 11:43:

Много са ми трагични и смешни хората, които хващат собствените си деца и ги мъчат на щанги, силови, кросфит, фитнес и подобни тъпотии...А такива има много...

Tова всъщност беше най- ценното което научих от теб за децата. И аз гледам много клипчета с нацепени деца и се бях подвел, че от рано се почва. Всъщност детето има предостатъчно време след пубертета да прави големи мускули, ако иска 🙂

Мнението беше редактирано от Никой на 19.11.19 12:48.

19.11.19
13:05

казано от Brown Bomber на 19.11.19, 12:37:

Как е с джудото, защото познавам самбист и ръцете му са бая трошени и оперирани, иначе е много як, но предполагам, че с годините тези травми ти разкатават фамилията.

Както с всеки друг спорт. Аз познавам строшени спортисти от всякакви спортове, познавам и абсолютно здрави и прави. Всичко е въпрос на методика за намаляване на травматизма в тренировъчния процес и късмет това да не се случи в двубой или на състезание(в зависимост от спорта). Където го има първото условие всичко е ОК.

казано от Никой на 19.11.19, 12:45:

казано от James Hinks на 19.11.19, 11:43:

Много са ми трагични и смешни хората, които хващат собствените си деца и ги мъчат на щанги, силови, кросфит, фитнес и подобни тъпотии...А такива има много...

Tова всъщност беше най- ценното което научих от теб за децата. И аз гледам много клипчета с нацепени деца и се бях подвел, че от рано се почва. Всъщност детето има предостатъчно време след пубертета да прави големи мускули, ако иска 🙂

Сега е много модерно, тук в Пловдив на няколко места се предлага кросфит/функционални тренировки за деца...Което щеше да е смешно, ако не беше тъжно. Треньор на деца е нещо, което е няколко нива над това да си треньор в съответния спорт, а да тренираш деца с такива неща съвсем не е по силите на всичките ни самозвани треньори по кросфит и функционалност. То даже е не е по силите е слабо казано, но хайде да не ставам циничен...

19.11.19
13:25

казано от James Hinks на 19.11.19, 13:05:

Треньор на деца е нещо, което е няколко нива над това да си треньор в съответния спорт, а да тренираш деца с такива неща съвсем не е по силите на всичките ни самозвани треньори по кросфит и функционалност. То даже е не е по силите е слабо казано, но хайде да не ставам циничен...

Това опитах да обясня на Колоян. Сегашния треньор по плуване стои на лаптопа и все е зает да попълва някакви таблици. Кой знае на колко места ходи да тренира деца и трява после да им попълва времена и други данни. Съответно всеки коридор се контролира от по напреднали деца или младежи от отбора. Примерно в коридора на моя е 13-14 годишен. Реално той води тренировката, той показва грешките и тн. Не е нужно да имам огромен житейски опит за да видя, че няма нужда да си губя времето повече в този клуб.
Или като отидох на пробна по карате и ме зачислиха на някакъв малоумник който ме ритна два пъти в ръката въпреки , че имах огромна лапа 😂
Видях и нещо друго в един друг клуб по боен спорт. Ходихме на две пробни и коланите се раздаваха като бонбони. Сигурен съм, че ако минат истински изпит за нивото им ще им оберат всички колани. Този който мен ме ритна беше с черен колан и не можеше да направи дори две лицеви опори 🙂

Мнението беше редактирано от Никой на 19.11.19 13:38.

20.11.19
18:23

Днес:
Кофички на халки 4,4 с ластик номер 2
Набиране 3 и половина без ластик, 5,4 с ластик номер 2
Jackknife push-ups със свити крака 2x10
Jackknife push-ups със свити крака вече ми е лесно въпреки, че съм свалил халките максимално ниско и се изпъвам до последно. Другия път с изпънати крака Crescent push- ups.
Хубаво е когато възобновяваш тренировки. Прогресираш светкавично защото по- голямата част от силата преди да спреш си стои. Да видим колко ще изкарам така 😂
Големият е на гимнастиката довечера. Попитах го днес кой спорт най му харесва. Гимнастика, Джудо, Кикбокс, а плуването дори не го сложи в списъка 😂
Няма как да не му харесва гимнастиката най- много защото там говорим за професионална зала създадена за този спорт, докато другите клубове са по училищни салони, църкви и разни други. Тренировките по гимнастика са много разнообразни и атрактивни. Има огромна витрина и гледаш професионалистите. Един на халки, друг на успоредка, трети прави салта като луд. Всички с изваяни тела.
Интересното е, че на второ място сложи джудо, а утре му е пробната тренировка 😂 вчера им показах видео как се мятат и двамата потриваха ръце 😂😂😂

Мнението беше редактирано от Никой на 26.11.19 18:08.

21.11.19
22:13

Днес колкото да се отчета. Кофички на халки с ластик номер 2 - 4,2
Набирания 2
Jackknife push-ups 10
Bird dog 6x30 дек
Чудех се това упражнение дали може да се прави с ластик защото вече ми е лесно. Видях в тубата, че напредналите така го правят. Ще пробвам
Децата им хареса пробната по джудо и ги записах. Малкият ги шашна треньорите. Набори всички деца, които му пуснаха в една игра в която стоят на колене един срещу друг и се бутат и се събарят. Така съм се смял. Децата бяха с някакви колани не разбирам, но моя ги намачка. После имаха игра кой ще избута другия от кръга. Моя беше на косъм да победи, до другия знаеше номера и го завъртя. След като победи го подразни с някакъв знак, който не видях. Тук тренировката за моя свърши 😂 Поплака си хубаво. Всички треньори се изредиха да го успокояват. Тогава всъщност си дадох сметка, че ще му е много трудно в джудото защото грам не умее да губи. Дали ще е на Плейстейшън, не се сърди човече или друго загубата за него е неприемлива. Казах му, че ако плаче и на другата няма да го водя. Ще видим дали това ще помогне защото по принцип му хареса.
Треньорът каза, че е доста здрав и му се отдава, но това аз си го знам. Той на всички спортове е сред първите. Въпреки, че това му е 4та активност в седмицата пак бягаше като откачен.

Мнението беше редактирано от Никой на 26.11.19 18:07.

24.11.19
13:14

Набирания: 3 без ластик, 3,3 с ластик 1
Кофички: 5,7,5 с ластик 1 и 2
Bird dog 6x30 сек.
Намалих ластика на набиранията и се наложи да увелича на кофите защото се уморих 🙂 Все пак съм доволен защото на кофите изобщо не треперя вече. Другия път ще започна с кофи и ще въртя. Имам мускулна на корема и не съм го мъчил.

Големият: 2х3 набирания с ластик 1. Мисля, че другата седмица ще направи първото си чисто набиране без ластик. Забелязах, че едната му ръка е доста по слаба и направо му се изкривява цялото тяло като вземе да се напъва. Друго не съм го мъчил защото има рожден ден, а и снощи бая се напъна да стои между два стола с изпънати ръце и свити крака 🙂
Сега следва едно класическо българско освинване. За утре не ми стигат хора. Ще съм от 6 до 18 само с един новобранец, което значи, че докато подстригвам с едното око ще гледам на другия стол и в 94,7 % от случаите ще му довършвам клиентите докато моите чакат. В това няма нищо драматично защото съм го упражнявал, но не съм го упражнявал с махмурлук 😂 Пия все по- рядко и става все по- трудно.
В Англия децата празнуват по детски клубове, а родителите дори не присъстват или ако са там стоят като изгонени. В най- добрия случай ще получат сок. Всичко това продължава един час.
Ние празнуваме както си трябва. След детския клуб се прибираме в къщи. Носят се маси и столове от приятели. Събираме се 14 възрастни и 9 деца. Децата из цялата къща големите на тежка маса до колкото издържат 😂😂😂

Мнението беше редактирано от Никой на 26.11.19 18:07.

25.11.19
20:57

Днес без тренировка. Боли ме лакътя. Мисля, че е съвсем нормално, когато 90 килограмов толстолоб реши да става гимнастик 😂
Децата са на кик-бокс с жена ми.
Много храна остана от рождения ден. 97,4 % е нездравословна 😂 Или трябва да я хвърля или да я изям :( Същото важи и за алкохола 😂
Вчера децата празнуваха малко по- необичаен рожден ден и се получи повече от добре. Много съм доволен. Наехме залата по гимнастика. Едно, че се наскачаха на воля и второ, че допринесохме за развитието на залата в която и двамата тренират с някой паунд 🙂
Осигуриха двама треньори да ги наглеждат, проведоха им инструктаж и тн. На два пъти на косъм да стане беля, но приключихме без травми.
Сега си пускам Рамбо 9 😂

Мнението беше редактирано от Никой на 25.11.19 21:43.

25.11.19
22:30

казано от Никой на 25.11.19, 20:57:

Сега си пускам Рамбо 9 😂

По-скоро Рамбо V 🙂

John Rambo: I want them to know that death is coming. And there’s nothing they can do to stop it.

Мнението беше редактирано от Brown Bomber на 25.11.19 22:30.

26.11.19
15:48

Днес:
1 кофичка на халки без ластик 🙂
4,3,2,1,1 с ластик едно
Набирания : 3,2,1,1
Реших да го пробвам този Цацулин 🙂
Crescent push- ups 10
Bird dog 4x30 сек.
Доволен съм 🙂 Една кофичка без ластик останалите с най- тънкия. Въпреки, че се уморих направих всички набирания без ластик.
Децата днес пак са на Кик- бокс

Днес лакътя беше добре и се чудих дали да не го тествам. Първо си припомних основния ми проблем от преди, че ме мързеше да загрявам и да разтягам. Дадох си сметка, че не мога да очаквам друго след толкова време без тренировки и смешно загрявяне в студен гараж 🙂 Добавяме и това, че имах епикондилит заради повтарящи се движения на работата ми+ претоварване във фитнеса.
Веднага след това се светнах, че имам сериозна екипировка от периода ми, когато бях Профи 😂
Когато отворих чекмеджето с щангетки, колани и др. се сетих за Рамбо и за ветераните от Виетнам, които във всеки един филм имат същия съндък 😂
Като си видях SBDтара осъзнах колко съм тъп. Какво по- добро за правене на кофички на халки от начинаещ в студен гараж от налакътници 🙂 Така всъщност стигнах до първата си кофичка без ластик. Наясно съм, че малко ми помогнаха, но наистина е съвсем малко защото моите не са от най- стегнатите. Слагам ги за секунда.

Мнението беше редактирано от Никой на 27.11.19 10:37.

28.11.19
19:03

Кофички на халки:
1 и половина
2 с ластик 1
7 ластик 2
Набирания: 3,2,1,1,1
Crescent push-ups 10
Bird dog 6x30
Големият направи две набирания с малко помощ от мен.
Снощи много ги изцедиха на гимнастиката. Днес не може да стане от леглото заради мускулна.
Снощи ги би всички на успоредката и е много щастлив. Вижда резултатите от труда си.
Днес пропускаме джудото заради травми 😂

Мнението беше редактирано от Никой на 29.11.19 13:03.

29.11.19
13:56

Днес няма тренировки, но ще попиша защото чак сега осъзнах колко важен е един дневник 🙂
Търсех едно клипче да сложа в един коментар и си видях и другите клипове, когато се подготвях за олимпийските игри по изхвърляне за фризьори 😂 Намерих си и стария дневник. Припомних си доста по- добрата форма в която съм бил, както и какви глупости съм писал 😂 Също така си припомних какво говедо съм. Ежедневно се боря с това, но незнам дали имам напредък 🙂
Преди години започнах да тренирам заради болки в кръста. Две години след това се оказа, че съм имал дискова херния и затова ме е болял. Имах си супер програма, треньор, добра техника на предписаните упражнения. Въпреки, че стоя прав по 8-12 часа на ден и тежките тренировки, нямах грам болка. Реших да започна да изхвърлям. Сашо се съгласи да добави упражнението към програмата като идеята беше експлозивност, а не да ставам шампион. Хубаво ама нали съм перфекционист не бях доволен от техниката си. Все пак бях тренирал щанги преди 30 години 🙂 В един момент тренировката ми от 25 минути интервали се превърна в зарязване на интервалите и изхвърляне като идиот по два часа.
То бяха клипове, slow motion, анализи диаграми. Почти не ходих на море за да може родата ми да ми подобри изхвърлянето. Подобрих значително техниката и беше време да се върна към програмата си. Какво направи говедото ? Продължи само с изхвърляне. И въпреки всички предупреждения на двама доказани треньори по щанги + Сашо да не увеличавам тежеста аз я увеличих и гоних нови тежести.  Тренирах прекалено много като времетраене, измарях се много и техниката ми се влошаваше от умората. Може ли изморено говедо да контролира стегнат кръст при толкова сложно упражнение като изхвърляне ? Къде удря отпуснатия кръст ?
Единственото което малко ме успокоява, е че според всички доктори е било въпрос на време да отключа хернията и трява да заздравя ядрото си. Аз го заздравих ама можеше да го сторя и без болките ако не бях напъвал преди това.
Тренирайте умно 🙂

Мнението беше редактирано от Никой на 30.11.19 08:28.

01.12.19
20:45

Кофички на халки без ластик 0 🙂
Кофички с ластик 1 - 2
Кофички с ластик 2- 7,6,5
Набирания 4,2,2,1
Crescent push-ups 10
Bird dog 6x30
Големият: Набирания с ластик 1 - 4,3,3
Ако изкарам цяла зима в този студ в гаража значи наистина съм се мотивирал 😂

03.12.19
19:03

Лицеви опори на халки 12,10,8
Децата днес пак са на Кик-бокс

04.12.19
19:49

Набирания 4,3,3,2,1
Сега сме на гимнастика с големият.

Прескочи до:
Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1