Uncle at the gym

Прескочи до:

16.05.20
20:30

16.05.2020 г.

Набирания с успореден хват - 7-8х5;
Кофи в по-широката част на успоредката - 5х10;
Леко бягане - 3 обиколки на двора на училището и после скоростно изкачване на стълби 6 етажа.

Днес вместо на спортната площадка отидох в училището срещу блока ми. Те са едно до друго, но просто в училището има по-малко хора. Отделно от това успоредката там е по-висока барабар със сложените камъни долу и трябва подскок и доста повече сила да вложа, за да застана в изходна позиция. А както всички в този форум знаете, аз обичам да ми е трудно и обикновено хващам най-трудоемкия път, когато иде реч за тренировки 😃 Дали от десетките години се е изкривила или така са я направили, ама успоредката както казах е с различни ширини в краищата. Нямам спомен тези старите успоредки в училищата да са правени по този начин, ама кой да знае.
Иначе се бях зарекъл, колкото и да трае това положение, докато не отворят залите да не влизам тук, та малко да ми се прочисти мозъка. Ама то пък много бързо взеха решение тия управляващи. Та днес с по-малко обем, за да съм свежарка и да дам почивка на раменния пояс, трицепси и т.н., че живот и здраве още в понеделник ме чакат лежанка и клек. Че ако някъде съм отслабнал доста, дано не е точно на тези две движения. Макар да съм чел, че точно на тях силата пада най-бързо. Със сигурност на гребанията почти не съм мръднал, а и нищо чудно да съм още по-добре.
Също така, малко отпуснах с храната и върнах 2-2.5 кила, които държа, но пък талията не се качи, което е супер. Но това е временно, продължавам си с плана за първата цел, т.е. падане под 100 кг. Тия дни ще стане почти месец от както не съм близвал и капка бира дори. Не ми се и пие, даже не се сещам. Мисля в края на месеца да хвърля окончателно и цигарите. Не исках просто рязко да спирам и двете наведнъж.
Та ще видя другата седмица къде съм с движенията. Абе здраве да има, дано не се налага положението да се стяга отново.

18.05.20
20:56

18.05.2020 г.-проби да се види къде съм.

В крайна сметка не се въздържах и отидох в предната ми зала, където си платих за една тренировка, а не в Пулс, в който си имам карта. Но там докато не отида си стои замразена. Учудващо за мен, в диапазона 18.20 ч.-19.35 ч. в залата нямаше почти никой. А на етажа, на който тренирах пика бе макс от трима човека барабар с мен, без да броим момчето на бара. Уж се пръска и маже след всеки човек, ама това трениращия си го прави. Та риск си има, макар хора да нямаше.  А и надигам шишето с вода, къде отвъртам капачка, къде сигурно съм пипал леко отвора му, мани.
Та:
Лег-20х лост, 5х50, 60, 70, 3х80, 1х90, 1х95, 1х100….в момента това някъде ми е макса;
Клек-5х лоста, 5х40, 50, 60, 3х70, 3х80, 1х90, 1х100, 2х3х80;
Раменна /правех я докато кляках/-1х50, 55, 60….малко пуш се получи без да искам, но след 2 м. така е;
Гребане в надхват с взимане от стойка-5х50, 60, 70, 2х5х80 /едното в подхват за проба/, 3х90;
Набиране в УХ-1х5.

Като цяло въобще не очаквах, че ще съм толкова близо до килата на които бях преди 2 месеца. Бил съм и по-добре, но точно преди карантината лега ми бе 110, раменната 65, клека 110 някъде с аванс, гребането почти същото. Тягата и преди не съм пробвал максове, та просто ще си я напъна другия път според възможностите и как се чувствам.
Е, то колкото си по-слаб няма и как силата да ти падне много. Ако приемем, че сега съм начинаещ след тая почивка, нещата са повече от прилични и ще имам аванс живот и здраве да се развивам.
Като цяло в много добра кондиция си тръгнах от залата, но ще видим утре. Нищо чудно да съм целия в мт, макар да го давах внимателно и без много обем.
Пльоскам и едно клипче на раменната, както и снимка с празната зала.

Мнението беше редактирано от Deyanchik на 18.05.20 21:03.

19.05.20
22:45

Абе това някой от тук правил ли го е или пък близо до него....или пък над него. Очевидно е, че дебелината на дръжката е водеща, хват трЕбе, хват 😎 В случая са 78 кг., но има и клипове с 66 кг. и т.н., където някои успяват.
Иначе 62 мм, колкото го слагат независимо от тежестта на разните други клипове, ми се види не малко дебело, не знам фат гриповете колко идват като дебелина, но не са и от метал де. Май и бая ячки не успяха-аха, аха да отлепят, но не стаа.

Мнението беше редактирано от Deyanchik на 19.05.20 22:52.

20.05.20
00:30

Ако ръчичката ти е като на Денис Ципленков, няма да имаш проблем. :D

20.05.20
00:45

Имашенедин пич, който ходи май на състезания за хват.

20.05.20
07:36

От форума ли....Тихомир.

20.05.20
10:51

Тихомир,да, но и Сашо също ще го вдигне 100%.

Това,че назобените гъби не могат нищо не значи.

20.05.20
11:06

казано от Deyanchik на 19.05.20, 22:45:

Абе това някой от тук правил ли го е или пък близо до него....или пък над него.

Да бе, правили сме го, как да не сме го правили...Тук е пълно с комплекти дъмбели с 6 см ръкохватки:D
Правил съм това и това

Мнението беше редактирано от James Hinks на 20.05.20 11:07.

20.05.20
11:22

казано от James Hinks на 20.05.20, 11:06:

Да бе, правили сме го, как да не сме го правили...Тук е пълно с комплекти дъмбели с 6 см ръкохватки:D
Правил съм това и това

Знам, даже помня, че бяха 170 кг., ако е същия клип. То затова питам с фат грипа колко идва някъде дебелината като мм, ако е известно. Но той е и по-мек и като го стиснеш явно “потъва” малко, не е като желязото.

20.05.20
11:31

Потъва “дръжки”.

20.05.20
11:36

...Правил съм това и това

Не се брои, нали преди няколко дни ти обясняваха, че тия дискове са фалшиви :D

20.05.20
11:38

Не потъва, отворен е, все неща, които допълнително затрудняват хвата. Не знам дали може да се ползва магнезий с фат грипове.

20.05.20
11:39

казано от Deyanchik на 20.05.20, 11:22:

Знам, даже помня, че бяха 170 кг., ако е същия клип. То затова питам с фат грипа колко идва някъде дебелината като мм, ако е известно. Но той е и по-мек и като го стиснеш явно “потъва” малко, не е като желязото.

Ем един опит имам сниман с една ръка, тия 170. С фат грип тази 2-ка на 110 ми е най-доброто постижение, то даже и най-добро в състезанието на ДеФранко :D. Нищо не потъва, твърд е като дърво. 50 мм е на стандартен лост Ф28, на дебел се отваря пропорционално с увеличаването на диаметъра.

казано от Brown Bomber на 20.05.20, 11:38:

Не знам дали може да се ползва магнезий с фат грипове.

Може за моженето, но няма много смисъл, поне според мен. Фат гриповете си имат сцепление с кожата.

казано от Splash на 20.05.20, 11:36:

Е значи съм се набутал, защото съм ги плащал на килограм. И транспорта и него на килограм...Ужас :D

Мнението беше редактирано от James Hinks на 20.05.20 11:45.

20.05.20
11:41

Ако визираш мен, писах за дисковете на един цирков артист, не на Хинкс.
На някой хора им е простено и разбирам, но за други нямам обяснение.

п.с. Аз също имам 105/110кг с fat gripz, но с две ръце :)

Мнението беше редактирано от Brown Bomber на 20.05.20 11:42.

20.05.20
11:59

За успокоение на Дидо - тия на клипа не са мерило за хват. Личи им, че тренират с фитили :D Хващаха кофти, има си специфика, а след първия, максимум втория опит хвата заминава. Отделно тази дръжка е доста къса, трудно се позиционира ръката и иска яко, наистина яко стискане.

20.05.20
12:07

Е за какво да се успокоявам, Джеймс :-) Аз хват силен нямам, но тъй като не съм запознат с дебелината на фат гриповете и същевременно знам, че тук има хора които са дърпали с тях тежко с една ръка, ми стана любопитно дали някой от форума би се справил с тая 78 кг. гира с дебелина за хващане 62 мм.
И ако трябва да съм честен, умишлено не посочих имена от тук, но въпроса очевидно касае мнението на няколко човека, дали биха се справили. Сега не вървеше ей така от нищото да изпляскам: Джеймс, ти би ли го вдигнал това ;-)

Мнението беше редактирано от Deyanchik на 20.05.20 12:11.

20.05.20
12:39

Докато не се пробва, няма как да се знае дали ще се справи някой или не.

казано от Splash на 20.05.20, 11:36:

...Правил съм това и това

Който казва, че са фалшиви да заповяда да ги пробва :)

20.05.20
16:28

Фалшиви са всички дискове в тая зала!!!-няма място ,където да съм вдигал повече от там.

20.05.20
17:05

Не е от дисковете.

23.05.20
17:45

23.05.2020 г. Пулс фитнес
🤨

Клек-10х лост, 5х50, 60, 70, 3х80, 1х90;
Машина за нещо като преден клек-1х10;
Хакен на машина-1х10;
Хоризонтална лег преса -3х12;
Лег-20х лоста, 5х60, 70, 3х6х80;
Горен лег-10х40, 2х6х70;
Машина за горен лег-2х12;
Раменна на смит-2х6х40;
Разтваряне встрани с дъмбели-1х10х10, 2х8х12х5 на ръка;
Разгъване за трицепс на скрипец с лост-15,12, 10;
Машина за трицепс/кофи-2х15;
Повдигане на машина за прасец-3х30;
Пътечка-5 мин.
С изключение на клека и хоризонталния лег, където бе около 2 мин. почивка, всичко друго през минута.

Пулс фитнес празен, бате. Вярно, че бе ранния следобед, ама преди по това време през уикенда понякога няма къде да паркираш. Та аз ако съм хипохондрик, както ме квалифицираха не знам другите какви са. То не е за хвалба де, ама ако не се бараш с ръцете по лицето, хората с които си на затворено, но проветрявано пространство са в пъти по-малко от например една търговска верига, та даже и на работното място.
Така или иначе имам карта, отидох там, за да не плащам в предния ми фитнес. Защото жената след 25-ти, когато ще започнат уж груповите иска и тя да ходи, т.е. ще ни активират картите от първото посещение преди падеж, което значи, че в началото на юни, когато е падежа ще си ни дръпнат пари за месец юни. По-добре още от сега да си ходя там до края на месец май, а не да плащам на другото място. Дали ще се активира днес или на 29 ти примерно, все е преди падежа.
Иначе на клека с това отвратително вадене и връщане на щангата от тая тъпа стойка, толкоз. Няма много да го бъде. Има и на едно друго място една стойка, която точно може да се нагласи височината, обаче не е клетка и така не съм спокоен. На лега и там едно 5-10 кг. надолу. Дебелината на лоста ме връща надолу, не е от това, да има реално разлика в килата на дисковете или лоста от другите зали, защото с палец при другите пръсти си е същото. Но с тежести над 60-70 кг., извън раменната преса, където палеца е при другите пръсти, на лежанките не смея да не хващам както трябва. Явно от хвата идва.
В една от залите видях по-тежки пудовки, имаше 40 ка и 32 ка. Извадих 32 ката, ама вече бая бях бутал и разгъвал, та усетих, че може и да се накендзам да я изхвърля от земя, щото с 32 ка не съм и пробвал. Не бе проблем и да сгафя, ама имаше две млади девойчета дето ме зяпаха кат разгъвам на скрипеца с всички плочки и нямаше как за последно да остана така в съзнанието им. Това е положението, сори Майкъл.
Тъй като искам да отида и утре, та затова днес заложих само на бутащи. Пък и ми харесва така. Пробвах за първи път и разни машини, на които ми бе интересно как е там. Раменната на Смит не върви добре, не е защото имам дискомфорт или болка, но пробвах просто.
Ей го какво е положението иначе

Мнението беше редактирано от Deyanchik на 23.05.20 17:57.

24.05.20
14:54

24.05.2020 г.

Тяга, нещо между румънска и с прави крака, до под колената и без оставяне-10х60, 70, 80;
Сгъване за задно бедро на машина-3х12;
Горен скрипец с раменен подхват-10х60, 8х70, 80, 90;
Т-бар /машина за мечка с дискове/ от наклон с опора на гърдите, с по-широк надхват-10х40, 2х6х60;
Сгъване за бицепс с крив лост-10х20, 25, 30;
Скотово на машина с дискове-15х15, 2х12х20;
Повдигане за трапец с лост-15х60, 2х12х80;
Повдигане на крака от стенд-3х15;
Машина за коремни мускули-3х15;
Вело-6 мин.;
Пътека-6 мин.
Всичко през минута и минута и 30 на тягата. Без откази.

Снимам и стойката, за да придобиете представа за тоя отврат. Поне на мен ми е така, защото или ми идва ниско или пък много високо, а и самите “куки” са дълги и много наклонени. За пределни тежести и клек лоу бар, просто няма как да стане. Неудобно я вадя, а при връщането е още по-зле. Да не говорим, че не мога да хващам и по-широко, защото е и тясна и при връщането на няколко пъти щях да си прехапя пръстите преди време.
Иначе пак нямаше хора почти.

Мнението беше редактирано от Deyanchik на 24.05.20 15:01.

25.05.20
22:28

Пф, страшни ментета ядем. То това си го знаете де, ама за толкова очевидни и лесно установими неща, не знам защо не ги погват, ама брутално. Та днес жената си прави чай и вика: абе имам кафява захар, която си купих и прибрах, я да си сложа. Сетих се какво съм чел и слушал, и реших да пусна една лъжичка в чаша с вода. Разклатих и цялата вода покафевя, а захарта си стана бяла. Знам, че масово я боядисват с меласа, но на всичкото отгоре, на опаковката пише, че е натурална тръстикова кафява захар. Което вече прелива чашата. Всъщност по-голямото преливане е, че жената я е купила на 2-3 пъти по-висока цена от нормалната кристална бяла.
Много народ е за трепане-в буквалния смисъл на думата. Сетих се за един случай в Китай преди години, където от някакво замърсено мляко или нещо такова бяха починали няколко души. Та там отговорните ги бяха разстреляли и то много бързо след случката. Е, ние сме европейци, демократи и хуманни същества, но все пак да го отразя.

Мнението беше редактирано от Deyanchik на 25.05.20 22:36.

25.05.20
22:53

казано от Deyanchik на 25.05.20, 22:28:

Знам, че масово я боядисват с меласа, но на всичкото отгоре, на опаковката пише, че е натурална тръстикова кафява захар.

Деяне....меласата си е тръстикова захар-викаш боядисват натуралната тръстикова с ...ненатурална меласа??)))))))?

25.05.20
23:39

Ами не знам, нещо такова пишеше. Истинската кафява не следвало да оцветява водата, а още по-малко пък “да се измие” и да си стане бяла. Оставала си кафява докато не се стопи. А тая моята за 10 ина секунди се отми от кафявото.
ПС......Кафявата захар е захарозен захарен продукт с отличителен кафяв цвят поради наличието на меласа. Това е или нерафинирана или частично рафинирана мека захар, състояща се от захарни кристали с някакво остатъчно съдържание на меласа (естествена кафява захар), или се получава чрез добавяне на меласа към рафинирана бяла захар (търговска кафява захар).
Поне така пише- ама аз въобще не съм сигурен какво са добавяли към бялата рафинирана-може и кафява боя 😃
И исках да кажа, че ако пише натурална тръстикова, следва да се разбира нерафинирана тръстикова кафява захар-меласа, т.е. на 100 % да не е рафинирана-това което е в опаковката. А не меласа, ама само отгоре за цвят, но повечето от кристала да си е рафинирана бяла. И тъй като има там някакво съдържание на натуралната, ако въобще не е някаква боя, да го пльосват на опаковката, все едно наличие на рафинирана няма. Никъде не са го посочили. Правилно съм се изразил, че не може да твърдиш, че захарта е натурална тръстикова /меласа/, като евентуално само много малка част от кристала има такова съдържание. А не както ти го интерпретира 😃

Мнението беше редактирано от Deyanchik на 26.05.20 01:11.

Ние вкъщи такива проблеми нямаме - купуваме само бяла рафинирана захар 🙃

26.05.20
09:17

казано от Alexander Krastev на 26.05.20, 09:13:

Ние вкъщи такива проблеми нямаме - купуваме само бяла рафинирана захар 🙃

Ами и ние така на практика :-)
Вчера си взех един черен шоколад, ама наистина бе горчив, някъде 75 % уж какао. Иначе масово на тези, които ги обозначават като черни какаото е едва 50 %.
Сега да не си помислите, че съм започнал някакви хептен здравословни хранения. Просто си взимам на момента това, към което проявя някакъв интерес и обикновено не съм го ял.
Днес живот и здраве на заличка-почивах един ден-достатъчно.

26.05.20
10:18

Ей сега чета че разликата между кафявата и бялата захар е почти нулева - почти еднакво количество калории (98 срещу 100 гр. въглехидрати в 100 гр.), 50:50 фруктоза и глюкоза, и нищожно количество минерали заради меласата в кафявата. Намерих и тест за проверка: Разтваря се малко кафява захар във вода и в нея се добавят две капки йод. Встъпвайки в реакция с йода, истинската тръстикова захар добивала светло син оттенък. Ако това не се случи, захарта била менте.

26.05.20
10:36

Ами аз като цяло имам нагласата /която не спазвам стриктно/ да не ям десерти. Какво установих обаче напоследък. При ядене на тестени неща качвам килограми, а при щоколад-не. Разбира се това е при един и същ общ калориен прием. Ясно е, че въглена привлича вода, но явно този при мен, произхождащ от бяло брашно привлича повече. Това противоречи на науката, че 1 гр. въглен привличало еди колко си гр. вода, т.е. би трябвало да е еднакво независимо какъв е произхода. Има естествено и други условности-самото тесто тежи повече и като се набухам с по-тежка храна е нормално да съм по-тежък, макар приетите калории от тестено и от шоколад да са едни и същи. От друга страна имат значение ГИ и ГТ, т.е. при голям ГТ повишеното ниво на кръвната захар е за по-дълъг период, което пък значи, че в този по-дълъг период поради повишеното ниво на инсулина не гориш мазнини. И когато това е дни наред, ти се събира много време, през което мазнини не се горят.
Апропо горепосочените неща не ги мисля и не съм толкова стриктен, даже ич. Просто си разсъждавам.
Както казва Киро Брейка, който пак ще цитирам: тия хора с дисагите и кантарите /разбирайте ел. везни/, дето ядат под час, пък това се яде, пък онова не се яде, са си за психиатър.....не психолог, а психиатър :-)
Всъщност ей така стават хранителните разстройства и психясването. Когато пазех оная гладна диета и вече след като свърши, все си мисля: абе не ядох ли много, това пък защо го ядох и така. Другата психария е: абе ти хубаво тренираш, дИгаш за здраве и малко силица ако дойде ок, ама искаш и някой мускОл така ако стане......ами като не ядеш въглехидрати, как ще стане, пък ако ядеш, няма ли да натрупаш вода и да дебелееш, няма ли в този период да спреш горенето на мазно, е да ама ти си го ял веднага след трен и ще иде по предназначение, а не като мазно, ама пък след трен трЕбело бърз въглен, ама той вдига инсулина, а ти искаш да подобриш инсулиновата си чувствителност..... и т.н. и т.н. психарии.
ЛУД!!!!!
Иначе вървя що годе добре в момента-държа окол 105-106 кг. без да броя калории, хапвам и сладко, не пия, но сигурно съм около баланса. Та като пак ударя дефицита се надявам да тръгна отново надолу. Изначалната цел под 100 кг. в близкия месец два си остава.

26.05.20
13:05

казано от Deyanchik на 25.05.20, 23:39:

Правилно съм се изразил, че не може да твърдиш, че захарта е натурална тръстикова /меласа/, като евентуално само много малка част от кристала има такова съдържание. А не както ти го интерпретира 😃

Тя меласата си е отпъдъчен подукт при добива на тръстикова захар...това върху етикета са бая алабализми,като естествените кристали итн.
Ок ,може аз нещо да не съм сханал от поста ти по -горе....алкохола не прощава )))

26.05.20
13:18

Е нищо де, аз да доуточня, та да не излезе, че за пореден път ръся простотии.
Ами спри да пиеш, бре :-))))) Аз за над месец вече имам само една вечер и то на РД на жената, който бе преди дни. Пийнах 2-3 уискита и толкоз. Хич не ми се пие нещо напоследък, даже не се сещам за алкохол, та чак и аз не вярвам, че така се чувствам. Какво стана, не знам.

26.05.20
20:11

26.05.2020 г.

Лег-20х лоста, 10х50, 6х70, 6х80, 5х1х90 през 15 сек., 15х50;
Горен лег-10х40, 3х8х60;
Кросоувър-3х15;
Раменна на машина-10х40, 2х7х70, 1х6х70;
Машина за странично рамо-3х10;
Черепотрошачка от лег, с пускане зад главата-3х10х25;
Разгъване на скрипец с лост-3х10.

Всичко през 1 мин.- 1.30 без заключване и под постоянно напрежение, с изключение на клъстера на лега.
Днес залата доста по-пълна, но почти никой не си носи кърпи и лягат ей така, макар в сайта на Пулса уж посетителите трябвало да си носят.

Мнението беше редактирано от Deyanchik на 26.05.20 22:11.

26.05.20
20:57

То тия кърпи трябва винаги да ги носят, не само сега. Най-обичам някой мизерник да остави потно петно след себе си. Особено за такива като мен, които леят литри пот, е хубаво да ги задължат със закон.

Мнението беше редактирано от Гордан на 26.05.20 20:58.

26.05.20
21:02

казано от Гордан на 26.05.20, 20:57:

То тия кърпи трябва винаги да ги носят, не само сега. Най-обичам някой мизерник да остави потно петно след себе си. Особено за такива като мен, които леят литри пот, е хубаво да ги задължат със закон.

В Пулса те ти дават-имат едни рафтове на които ги редят и хората си взимат, а на излизане се хвърлят в едни кошове. Преди да отворят веригата, на сайта изписаха, че хората трябва да си носят кърпи. Обаче не носят, а и никой не им прави забележка. То и персонала гледам е по-малко, само предимно чистачки виждам. Но тъй като уредите са повече, макар да съм с кърпа полагам само там, където видно няма следи.

27.05.20
20:11

27.05.2020 г.

Клек ХБ -10х50, 5х60, 5х80, 3х1х90, 10х60;
Машина /power squat/ за преден клек-4х10х70;
Разгъване за предни бедра на машина с дискове-3х20х30;
Сгъване за задни бедра-15, 12, 12.

Няма как, ще заучавам пак хай бара /не, че някога съм го правил както трябва де/, тъй като така нямам никакъв проблем с ваденето и връщането на щангата. Гледам да не се навеждам много напред, но сложа ли по-тежко и тръгна ли да клякам по-дълбоко, със сигурност правя бът уинк. Което пък не е добре. То може и с по-леко да има този негативен резултат. Слагам един клип на последната измъчена единица, дето си е полуклек и не посмях по-надолу. Нямаше и друго удобно място за телефона, щото щъкаха много. Ще си купя колан, че в Пулса няма такъв аксесоар, а с него определено по ми вървят нещата. Всъщност масово и в тая зала който видях да кляка, болшинството са помпащи 1/3 клекове и полуклекове. Един пък инструктор хванал някаква девойка да кляка на Смита, оная събира коленете, та чак жал ми стана, а тоя вика: дай, браво, а така, още едно, още едно...
Иначе залата вече си бе фул почти както преди.

28.05.20
09:21

Чичак, честит рожден ден.
Жив и здрав и да илядиш.

28.05.20
09:36

Честит Рожден ден. Желая МНОГО ЗДРАВЕ.

28.05.20
09:45

Жив и здрав, късмет и успех във всичко!

28.05.20
09:52

Честит рожден ден, жив и здрав! По-малко рИкия, повече клек и тяга! ;)

28.05.20
09:54

Честит рожден ден, Дидо! Много здраве и поводи за усмивка!

Честит Рожден Ден, Дидо :) Здраве и сила!

Прескочи до:

Още утре вече ще се чувстваш по-добре, ако започнеш днес!

Виж услугите ни
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1