Чики-Рики схематизиране

Темата е заключена.
Прескочи до:

16.08.20
22:24

Честно майна....много си зле понякога.
Спирам.

Dydo

16.08.20
22:27

казано от nervak на 16.08.20, 22:24:

Честно майна....много си зле понякога.
Спирам.

Как майна, бе-аз съм кестен 😎

Dydo

18.08.20
20:22

18.08.2020 г.

Клек-5х40, 45, 55, 55;
Раменна-5х30, 40, 45, 50;
Тяга-5х70, 85, 95, 110;
Набиране в УС-1х6;
Повдигане на крака от стенд-1х21.

На военната и тягата имаше за още повторения, но така е схемата и си спазвам без излишни напъни. И без това на тези движеня днес качих по 5 кг. На тягата в последната серия с колан, надхват и фитили 😀. В крайна сметка целта е основно да дръпна планираните кила и бройки, и да натоваря задната верига, няма да се явявам на състезание. Та хвата не ми е зор ще го товаря ли в конкретното занимание, особено пък като попадна на по-хлъзгав лост.

Храната днес: като на трибоец га насипва 😁
Добавки: магнезий и трибестан.

Dydo

20.08.20
20:50

20.08.2020 г.

Клек, лег, гребане - в по 5, 5, 5, 5, 1х3, 1х8.

Бая изписах, ама нещо се бъгнаха нещата и отиде мнението. Не ми се описва пак.
Иначе приключих първите 4 седмици от програмата. Общо взето без зор, с аванс навсякъде на “тежките” серии......за сега 😎

Мнението беше редактирано от Dydo на 20.08.20 20:52.

20.08.20
21:18

Ти защо слагаш накитници?

Dydo

20.08.20
21:30

казано от nervak на 20.08.20, 21:18:

Ами единствено за лежанката и то ги пристягам на последната серия. Не знам помагат ли, но като да ми е по-комфортно с тях.

20.08.20
21:49

казано от Dydo на 20.08.20, 21:30:

казано от nervak на 20.08.20, 21:18:

Ами единствено за лежанката и то ги пристягам на последната серия. Не знам помагат ли, но като да ми е по-комфортно с тях.

Що,170-80 ли слагаш?

Dydo

20.08.20
21:58

Ами в началото като започнах в Пулса и понеже там лостовете са по-дебели, някак ми се кълчеха китките-слаби са явно. Не, че и без накитници не мога, но де да знам- усещам, че така ми е по-сигурно. Другият път ще ги избримча без, да видя как са нещата.

20.08.20
22:03

Не бе,дръж си ги щом ти е по -удобно...аз заради леките бинтове те захапах.

Dydo

20.08.20
22:14

казано от nervak на 20.08.20, 22:03:

Не бе,дръж си ги щом ти е по -удобно...аз заради леките бинтове те захапах.

Абе и наколенки ще сложа ако трябва, ама тогава вече със сигурност ще съм единственият такъв в тоя фитнес 😁 Налакътници също имам, ама не ги ползвам, защото както каза не е много тежко. Аксесоари да искаш. Не знам вече какво да си купя.
Между другото явно не правя лоу бара както трябва, защото уж гледам да няма флексия, не се и надупвам, лоста да върви правилно и т.н., обаче след него напоследък кръста ме боли долу ниско след сериите. При хай бара, който ми е по-труден го няма това. Че и коленете повече ме болят след лоу бар. Т.е. случва ми се обратното на това, което уж логически трябва. Даже гребах с колан последните 2 серии, защото ме болеше кръста леко. Сега вкъщи съм си ок де.

Мнението беше редактирано от Dydo на 21.08.20 11:09.

Dydo

23.08.20
18:01

23.08.2020 г.

Клек-5х40, 45, 55, 65, 75, 3х80, 1х90, 100 /тия последните 3 не са по схемата, ама..../;
Лег-5х45, 55, 70, 80, 90;
Гребане-5х45, 55, 65, 75, 85;
По 2х15 чуково и разгъване на скрипец в СС.

Клекчето е жалко, ама там върнах повече килата, та да имам аванс. Иначе лекичко, няма и как да е. Днес понабарах лоу бара и дискомфорт в кръста никакъв. Въпроса е, че принципно клякам механично без да мисля, а днес се съсредоточавах, дали всичко по веригата е ок и се опитвам да го докарам до колкото мога оптимално.
Лега в момента ми е това-5х90, макс 6 или 7 ако имам ден. Т.е. макса ми е много малко над 100 кг., които и ги вдигам де, не е само сметка. Та с моя никакъв опит по отношение изпълнението на една програма за по-дълъг период все пак мога да направя обобщение, сравнявайки Мадкоу с класическия 5/3/1 /без FSL, без BBB, а само с асистиращите/, имайки предвид напредъка на месечна база. Тъй като и него го направих веднъж за 5 седмици без разтоварваща, демек пълен месечен цикъл плюс още 2 седмици, т.е. съпоставимо изцяло с Мадкоу, при положение, че стартирах и там на същите тежести като макс. Та макар да правиш едно движение веднъж седмично и имаш една единствена серия AMRAP, при 5/3/1 много повече качих тежестите след месец и малко тренировка. Там почти бях с макс на лега 120 кг., на клека 87.5 ги клекнах макар със зор и понякога с липса на дълбочина 15 пъти, т.е. много по-далеч след месец тренировка.
Не, че ще зарежа Мадкоу и ще мина на 5/3/1, просто споделям. Въпреки, че имам напрежение в краката от клякане 3 пъти седмично, нищо че е с леко. Както казах, ще го мъча докато не направя нули на най-тежка петица и на трите трибойски движения. Тогава ще мисля как да продължавам.

Храна-разнообразна.

Добавки: магнезий, трибестан и протеин, който си взех днес и ще го почна живот и здраве от следващия трен.

Мнението беше редактирано от Dydo на 23.08.20 18:10.

23.08.20
18:54

Мадкоу става трудна след 6-8 седмица, тогава си минаваш стария 5рм. Сравняваш първите 5 седмици от 12 седмична програма с пълен цикъл от 4 седмична. По-коректно ще е 3 завъртания на 531 срещу цялата Мадкоу, въпреки че има и други фактори, които влияят.

Мнението беше редактирано от Ivan на 23.08.20 18:54.

Dydo

23.08.20
19:03

Иване, аз това го знам-прав си, че цикъла е различен, но въпросът е, че още от сега имам усещането как ще е все по-голяма мъка от тук натам. При 5/3/1 имаш някакви 5+, 3+, 1+ и още преди да е минал месеца, след който да качиш първите кила върху работния си макс /90 % от реалния/, пробвах колко мога да вдигна за сингъл и хоп-неочакван скок.
Просто споделям при мен как бе след месец тренировка, както казах ще си джиткам по Мадкоу. Харесва ми как започвам да изглеждам в огледалото, особено промяната в бедрата 😎 А и за сега 3 трена седмично повече ме устройват.

ПС...хм, четох, че от 5 тата вече започват скоковете, т.е. днес например направих 5 ПМ, който го имах преди месец на някои движения. Демек до 4 тата още стигаш началното ниво, а не 6 та 8 ма. Но знам ли.

Мнението беше редактирано от Dydo на 23.08.20 19:11.

Dydo

25.08.20
19:48

25.08.2020 г.

Клек-5х40, 50, 60, 60;
Раменна-5х30, 40, 45, 50;
Тяга-5х60, 70, 85, 95, 110.

Dydo

27.08.20
20:58

27.08.2020 г.

Клек-5х40, 45, 55, 65, 3х80, 15х55;
Лег-5х45, 55, 70, 80, 3х90, 8х70;
Гребане-5х45, 55, 65, 75, 3х85, 15х65;
СС за ръце-скотово с щанга и пушдаун в 3х12.

На изпомпващите последни серии на клека и гребането вместо по 8 врътнах по едни 15 ски.

Добавки: магнезий, трибестан, колаген.

Dydo

30.08.20
20:01

30.08.2020 г.

Клек-до 5х80;
Лег-до 5х90;
Гребане-до 5х85.

Нещо ич ми се не описва напоследък, сигурно е от жегата 😎

Dydo

01.09.20
21:06

01.09.2020 г.

Клек ХБ-до 2х1х100;
Раменна-до 1х65 /ЛР/

Като цяло много доволен от днешния ден на всичко. На клека се гледах в огледалото пред мен и си хващах дълбочината. Никакъв дискомфорт и болки в кръста, за разлика от ЛБ, където като потъна за нужната дълбочина и после кръста долу ниско ме заболява-сигурно в мен е причината, но явно ХБ е моят начин и там ще подобрявам формата занапред, т.е. може да поизчистя навеждането, ако го има в повече. Решено окончателно.
На раменната имаше много лек чийт, признавам. Но пък и скрих инфо от предната тренировка от онзи ден, където освен лега, имах и 4 серии горен лег, 3 серии френско и 4 бицепсово. Та има явно умора в рамената и трицепса. А едното рамо леко ме наболява.....горният лег ме удря така.
Един съсед, 1 г. по-голям от мен, дето е бивш републикански по кик-бокс /много отдавна е било/ и редовен в залата, ме пита как смея да вдигам толкова тежко 😂 и ми даде 90 кг. ЛТ. Викам му: 109 съм, знаеш ли колко сланина имам. А той: абе имаш, мускулът тежи 😀 Принципно както съм казвал, с дрехи въобще не ми личат проблемните зони. Междувременно, тамън заредих 65 кг. за раменната и едни нахакани младежи ме питат колко серии имам да клякам още. Отговорих им, че само една. Застанаха момчетата до стойката да ме чакат, направих си пресата, гледаха ме опулено и ми викат: ами ние всъщност не бързаме, ако искате направете още няколко серии 😂 Баси, все в такива фитнеси попадам-слабак у форумо и респектиращ у фитнесите.
Иначе за програмата на Дмитрий Сергеевич Мадковян, известен още като Madcow, малко ще я ощипя, че както казах в дневника на Нервака /да ме извини за спама/, гъзо расте, мани. Ощипването ще е, че ще извадя клякането от втория трен, което и без това е леко, а и в много версии е извадено. Все пак тая седмица излязох от програмата, че пак живот и здраве пак ще идем до морето и малко ще се объркат нещата. След това ще повторя отново 6 та седмица, която стартирах предната тренировка, но очевидно няма да я завърша.

Добавки: магнезий, колаген комплекс, трибестан.

01.09.20
21:13

Защо те притеснява тоя гъз? Стига да не е настрани, нека расте. Здрав гъз - здраво тяло.

01.09.20
21:18

казано от Гордан на 01.09.20, 21:13:

Защо те притеснява тоя гъз? Стига да не е настрани, нека расте. Здрав гъз - здраво тяло.

+1, щях да напиша същото.
Също така ми направи впечатление, че има тренировки, в които лежанката и гребането са по-тежки от клека, голям дисбаланс и предпоставка за проблеми.

Dydo

01.09.20
21:19

Не е настрани очевидно, като се гледам-обиколката е нарастнала, което ще рече, че е назад. То не, че и така ми е голям, ама не искам да ми расте газО. Но пък колко още да порасне, дейба. Баси-що бедрата и ръките не растат тъй 😎

Мотърхед, ами така е-имам дисбаланси. Всъщност гребането за сингъл ми е най-силното движение, с изключение на тягата. Дали ще е от наклон или Пендлей, все е по-силно от клека и лега. Какво да направя, както виждате, не спирам да клякам и напоследък да се стремя към прогрес.

Мнението беше редактирано от Dydo на 01.09.20 23:05.

01.09.20
21:27

казано от Dydo на 01.09.20, 21:19:

Какво да направя, както виждате, не спирам да клякам и напоследък да се стремя към прогрес.

Дай му фокус и го натисни здраво. Ще дръпне, няма къде да ходи, и според мен от него ще имаш най-много ползи.

Dydo

01.09.20
21:39

казано от MotoRRhead на 01.09.20, 21:27:

Дай му фокус и го натисни здраво. Ще дръпне, няма къде да ходи, и според мен от него ще имаш най-много ползи.

Ами следвам си програмата и така.
А понеже казваш, че имало тренове, дето клека бил по лек от някои движения за горна част. Не има....няма трен дето клека да ми е минал лежанката по кила 😂
Абе дерзая 🏋️‍♂️

02.09.20
22:37

Ако клека не ти върви , започни да го правиш по-често.Колкото повече опити правиш , толкова по-добре ще става с времето, което не значи непременно да натовариш лоста с дискове и да се гънеш в животозастрашаващи движения.

Dydo

02.09.20
22:57

Ами последните 5 седмици клякам всяка тренировка, т.е. кажи речи през ден, 3 пъти седмично. Леко и постепенно качвам кила и така.
Всъщност много пъти си се питам, за чий примерно непременно трябва да стигна и задмина определени кила на което и да е движение. Каква ще е разликата за тялото ми и здравословните ползи от това редовно да си клякам за здраве от по 80-100 кила, но с някакви промени, като плътност, бройки, по-бавни ексцентрици, сравнено с това, постоянно да се стремя да вдигам по-тежко и по-тежко, та до 1х120, 150, 170, 200 и т.н., което за човек любител на моята възраст не знам какъв е смисъла. Истината е, че се увлича човек, та и аз така, като започнат да ти вървят нагоре нещата. Искаш още и още, но пък някъде като става по-бавно, не е драма. Предизвикваш тялото, което уж е идеята, ама не на всяка цена. За състезание ли се готвим 😎 Колкото можем, напъваме и така. За никъде не трябва да бързаме или поне аз.

Мнението беше редактирано от Dydo на 02.09.20 23:19.

03.09.20
08:42

казано от Dydo на 02.09.20, 22:57:

Всъщност много пъти си се питам, за чий примерно непременно трябва да стигна и задмина определени кила на което и да е движение. Каква ще е разликата за тялото ми и здравословните ползи от това редовно да си клякам за здраве от по 80-100 кила, но с някакви промени, като плътност, бройки, по-бавни ексцентрици, сравнено с това, постоянно да се стремя да вдигам по-тежко и по-тежко, та до 1х120, 150, 170, 200 и т.н., което за човек любител на моята възраст не знам какъв е смисъла.

Дидо, ако наистина все се питаш какво ще е разликата за тялото ти и ползите, след нееднократните обяснения и насоки в дневниците ти от доста хора, то тази дискусия повече няма смисъл да се води. Успех с тренировките. :)

Мнението беше редактирано от MotoRRhead на 03.09.20 08:43.

Каква ще е разликата за тялото ми и здравословните ползи от това редовно да си клякам за здраве от по 80-100 кила, но с някакви промени, като плътност, бройки, по-бавни ексцентрици, сравнено с това, постоянно да се стремя да вдигам по-тежко и по-тежко, та до 1х120, 150, 170, 200 и т.н., което за човек любител на моята възраст не знам какъв е смисъла.

Сега ще ти кажа каква е разликата между това да си цъкаш с 80-100 кила и да се напънеш да клекнеш с 200 - в “Сила, здраве, дълголетие”, проф. Павел Добрев развива една теория, че при силовите тренировки с течение на времето големите артерии стават по-здрави и еластични и могат да поемат много по-голямо повишаване на кръвното налягане, защото действат като буфер и по този начин предпазват малките крайни капиляри (например тези в мозъка).
Разбира се, че да си цъкаш с 80-100 кила е по-добре от нищо. Но нещо по-сериозно се постига като се излезе от зоната на комфорта.

03.09.20
09:04

Винаги много се кефя на израза “За състезание ли се готвим”...пораженческа история.

Dydo

03.09.20
09:28

казано от nervak на 03.09.20, 09:04:

Винаги много се кефя на израза “За състезание ли се готвим”...пораженческа история.

Защо да е пораженческа, аз го казах:

Колкото можем, напъваме и така. За никъде не трябва да бързаме или поне аз.

Все неразбран .....или пък аз не се изказвам както трябва.....или пък се чете само в отделни пасажи :-)
Естествено, че трябва да има стремеж да си по-силен и очевидно работя по въпроса, но както обичат да се изказват разни тренери: “не е издялано на камък”, че едва ли не трябва да стигна определени килограми, та нещата да са ок. Може никога да не мога да клекна повече от 140-150 кг. примерно, колкото и да тренирам. И какво от това, какво ще се случи-край,  спирай да тренираш и напускай залата, занимавай се с нещо друго.

03.09.20
09:47

казано от Dydo на 03.09.20, 09:28:

казано от nervak на 03.09.20, 09:04:

Защо да е пораженческа, аз го казах:

Колкото можем, напъваме и така. За никъде не трябва да бързаме или поне аз.

Все неразбран .....или пък аз не се изказвам както трябва.....или пък се чете само в отделни пасажи :-)

Не, на теб не ти се напъва и не ти се слуша, ти просто си знаеш всичко и ти е достатъчно някой халяба да те похвали, че си як и изглеждаш добре. А то всъщност е обртаното - изглеждаш зле и си слаб и то само и единствено поради това, че си постоянен единствено в непостоянстовото си и не ти се напъва. 3 - 4 години вече тъпчеш на едно място, визуално даже даваш назад...

Dydo

03.09.20
10:02

казано от James Hinks на 03.09.20, 09:47:

3 - 4 години вече тъпчеш на едно място, визуално даже даваш назад...

Не тъпча на едно място - миналата година бях по-силен, т.е. и силово съм се върнал назад :-)))))) Ковида е виновен!!!!!
Как не ми се напъва, бре. Хванах си схема, на която са ми сметнати килограмите, следвам си я стриктно и така. Тръгнах от 90 кг. клек /защото и там отслабнах сравнено с преди/, сега съм 100, та има и аванс сигурно за още едно 5-10. Направих и ЛР на раменната и т.н. и т.н. Ок, не съм напъвал през повечето време, ама точно в момента не е така. Защо пак излагате мнения, че отново не напъвам. Какво трябва да направя, та някой да каже-ей, полагаш усилия. Всъщност то не ме и интересува кой какво ще каже, а пък и аз не тренирам, за да се харесам на хората тук, съответно да оценят, че все пак натискам железата според разписаното и леко полеко дърпам напред. Т.е. схемата работи и ще я следвам до където може.

Мнението беше редактирано от Dydo на 03.09.20 10:04.

03.09.20
11:40

Дидо, всички схеми, освен твоите културистични чики-рики, работят. Но докато проработят, ти вече си ги зарязал... :D

Dydo

03.09.20
11:44

казано от James Hinks на 03.09.20, 11:40:

Дидо, всички схеми, освен твоите културистични чики-рики, работят. Но докато проработят, ти вече си ги зарязал... :D

Ами непостоянен съм, това е единственият ми проблем. И той идва от това, че бързо се отегчавам. Не, че си мисля, че нещо работи по-добре и затова сменям. Просто ми писва и започвам с нежелание да посещавам залата, като знам, че пак трябва да правя нещо, което съм правил предния или по предния път. Но за сега не съм се отегчил и държа фронта.

03.09.20
14:47

И аз съм се отегчавал и продължавам да се отегчавам, но нито спирам, нито съм се отказвал в началото...Да не мислиш, че 2000 хидза гери-та, 3000 сейкен тски-та и между тях за почивка лицеви опори, коремни преси и америкаски подскоци са разнообразие за начинаещ? Защото в Карате години се копае така, че и мълчиш цяла тренировка и си като войник с дисциплината. Или пък 2 часа да правиш падане през ляво и дясно рамо и джудо кълбо, много забавно, чак свят да ти се завиве...А ти ревеш от еднните тъпи фитнес тренировки, щото това е възможно най-тъпия и лесен начин да правиш нещо. Смятай ако трябваше да търсиш друга активност какво щеше да ти е разнообразно :D

Dydo

03.09.20
15:05

Е чак пък да рева, макар и в преносен смисъл, не е. Тренировката трябва да е трудна, необходимо е да се предизвикваш, това никога не съм го оспорвал, но посещението в залата трябва да ти носи все пак и някакво удоволствие. Боли те, потиш се, мъчиш се, но същевременно ти е кеф. Защото тук не говорим за профи спорт най-малкото или нещо, в което искаш сериозно да се развиваш, имайки предвид примера ти. Поне за мен това е важно, че иначе се демотивирам.
Като виждаш резултати, също си е мотив разбира се.

Мнението беше редактирано от Dydo на 03.09.20 15:07.

03.09.20
15:13

:)) колко забавно. Не съм ти гледал дневника с месеци, отварям и дежавю ... Не се ли беше разсърдил преди, че всеки ти пише разни работи. Като гледам така, ти май си ги обичаш, като мазохистите :)
Забавното е че всеки път се обсъжда едно и същи нещо :)) като затихне, започва отначало, със същите аргументи, но леко декорирано.

Мнението беше редактирано от kaloyan на 03.09.20 15:14.

Dydo

03.09.20
15:29

казано от kaloyan на 03.09.20, 15:13:

:)) колко забавно. Не съм ти гледал дневника с месеци, отварям и дежавю ... Не се ли беше разсърдил преди, че всеки ти пише разни работи. Като гледам така, ти май си ги обичаш, като мазохистите :)
Забавното е че всеки път се обсъжда едно и същи нещо :)) като затихне, започва отначало, със същите аргументи, но леко декорирано.

Ами и след 5 г. да дойдеш, да сме живи и здрави......а и все още да сме тук като членове на форума, сигурно пак ще са същите мантри, ама не ги започвам аз :-) Упоменах по-назад в мненията, че от три пъти седмично клякания гъз*т ми е пораснал и ще трябва да се понамалят клековете на седмична база и това, та онова и отново се стигна какво и как тренирам. Нито съм се оплаквал, нито ми е драма нещо от заниманията ми. А и вече клипове не слагам, както “обещах”.
Не знам, сигурно предизвиквам отговори по разни теми-къде някой се е ядосал, че разсъждавам еди как си, къде от желание да налее акъл и да помогне. Интересното е, че се повтарят едни и същи неща, при положение, че аз ги знам и не ги оспорвам. Просто не ги прилагам/не съм ги прилагал по една или друга причина - мързел ли, непостоянство ли, желание за промяна и т.н. и т.н., неща без значение.
Но който иска да пише, да става лафа все пак ;-) Не харесвам сухарските истории.

Мнението беше редактирано от Dydo на 03.09.20 15:41.

03.09.20
15:54

Аз ли нещо съм сбъркан или ... но никога не ми е идвало на ум да си меря обиколката на г*за :D Веднага влиза в личните ми топ пет оправданията да скатавам от клек.

03.09.20
15:57

казано от Splash на 03.09.20, 15:54:

Аз ли нещо съм сбъркан или ... но никога не ми е идвало на ум да си меря обиколката на г*за :D Веднага влиза в личните ми топ пет оправданията да скатавам от клек.

Колкото по-голям гъз, толкова повече място за шутове ☺☺

Dydo

03.09.20
16:06

казано от Splash на 03.09.20, 15:54:

Хохо :-)
Принципно го меря, когато да кажем съм уж в период на сваляне, т.е. не е само да се гледа кантара, нали така. И ако например си по-дебел и спадаш на талия/обиколка през пъп, гърди и гъз, а килата не са мръднали много или никак, все пак значи, че вървиш в някаква правилна посока. Но за конкретния случай обясних - видях се в огледалото и ми се стори чисто визуално, че съм се поразвил там и затова хванах метъра.
По тоя повод четох разни мнения тук там, как разни младежи започнали да клякат често и краката грам почти не мърдали, а гъзовете яко нагоре. Ама нали глутето е основният динамист при клека. Но пък имаше контра аргументи, че ако се храниш по-начин да трупаш мазнини и дебелееш, нормално е гъзът да расте, след като принципно там мазнини се съхраняват обилно. А съчетано и с често тежко клякане, ей го резултата :-) Принципно знам, че може да порасне от клекове, ама не очаквах да са чак 3-4 см. за 5 седмици.
И не съм казал, че ще спра да клякам, а че ще извадя клековете от втория тренировъчен ден, при който и без това клековете там са около 50 % от макса и то в плоска пирамида, докато ги стигнеш тия %-ти за 1-2 серии. И в някои версии на програмата даже са изключени в този ден.
Определено честотата работи, тъй като не само гъзо е пораснал, гръдната също, ръките и те, краката и те малко.

03.09.20
16:13

казано от Dydo на 03.09.20, 15:29:

Упоменах по-назад в мненията, че от три пъти седмично клякания гъз*т ми е пораснал и ще трябва да се понамалят клековете на седмична база

Вместо да се радваш, че ти расте глутеуса, ти страдаш :D
Свали тия 20-ина много излишни килограма, които мъкнеш, пък да видим дали ще си недоволен, че ти расте гъза.

Мнението беше редактирано от James Hinks на 03.09.20 16:18.

Прескочи до:

Имаме план за твоята по-добра спортна форма!

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1