Чики-Рики схематизиране

Темата е заключена.
Прескочи до:
Dydo

27.06.20
22:50

Исках да кажа, че е вземал някакъв боклук, като моя-морския, та затова е крампирал 😂
За по тв не знам, взимам уж с органичен в състава, ама ей го последният път попаднах на морски натурален в голяма част от съдържанието на таблетката.

27.06.20
23:00

Все едно да си купиш скутер и да гледаш клип, какво масло наливат в пистовия мотоциклет на Валентино Роси.

Dydo

27.06.20
23:04

казано от Brown Bomber на 27.06.20, 23:00:

Все едно да си купиш скутер и да гледаш клип, какво масло наливат в пистовия мотоциклет на Валентино Роси.

Така е, ама не разбирам по какъв повод го казваш. Аз не гледам, не знам и въобще не се интересувам какво пият профи спортистите. Наясно съм, че магнезият си е необходим и да се взима от органичните, по-усвояемите форми.

27.06.20
23:34

Опитвам се да ти кажа, че дали ще е с органична или синтетична форма, морски или високопланински, ползата, която ще извлечеш от прием на магнезий, ако нямаш хроничен запек, клони към нула и цялата дискусия е излишна.

Dydo

27.06.20
23:59

Т.е. отхвърлихме и магнезия като необходима и полезна добавка 😀
Де да знам вече!

Мнението беше редактирано от Dydo на 28.06.20 00:03.

28.06.20
00:05

казано от Dydo на 27.06.20, 23:59:

Т.е. отхвърлихме и магнезия като необходима и полезна добавка 😀
Де да знам вече!

Ако не изгаряш по няколко хиляди ккал на ден от тренировки май само креатина е необходима и полезна добавка.

Dydo

28.06.20
00:35

Е кой изгаря по толкова. Щом е няколко хиляди, значи говорим за поне 2000. За силово трениращите значи е абсурд, след като казват, че пряко сили се горят около 500 кк. Даже май са много. Все пак организмът има някакъв минимум на необходимост от него. Ами ако не го набавяш с храната. Или като хапнеш някой зеленчук, малко шоколад и си готов на седмична база.
Чудя се тогава, как доста компететни хора тук си го взимат редовно и то май по 1 гр. на ден, не тренират леко, ама пък едва ли минават 500 кк енергоразход.
Имаш ли достоверен източник, изследване, четиво от стойностен автор, институция и т.н., които да подкрепят това твърдение. Сериозно питам. Защото и познавам няколко човека, които често крампират и след започване на прием нещата са заспали. М/у другото и на мен се случваше преди 1-2 г. в бедрените мускули, но какъвто и боклук да взимам, не помня от кога съм нямал такъв проблем.

28.06.20
00:47

Аз си праскам по почти грам на прием,когато ме ударят крампи...и спират...пък нека да е плацебо.

28.06.20
14:21

Дори при адекватна храна, ако тренираш сериозно и се потиш обилно, ще настъпи момент, в който да извлечеш ползи от прием на добавки с електролити. Крампите може да се дължат на недостиг на натрий, на калий, на вода, не само на магнезий. Чешмяната вода тук е толкова богата на Mg, че само от нея може да си набавиш нужното количество, особено ако тренировките ти са плацебо :)

28.06.20
14:59

казано от Brown Bomber на 28.06.20, 14:21:

извлечеш ползи от прием на , особено ако тренировките ти са плацебо :)

Каквото и да означава това...

Dydo

28.06.20
14:59

казано от Brown Bomber на 28.06.20, 14:21:

ако тренираш сериозно и се потиш обилно, ще настъпи момент, в който да

Както казва Киро брейка: “Ей това е тренировка-да се изпотиш....гледайте какво става с блузата”. И започва да я изстисква 😀

ПС, между другото, софийската вода е “мека”, наличието на магнезий и калций в нея е около 10-12 пъти под  нормата за питейна вода. Във Варна може и да е с друго съдържание на тези метали.

Хехе, Нервак-и ти нищо не тренираш 😀

Мнението беше редактирано от Dydo на 28.06.20 15:19.

28.06.20
16:03

Естествено, че нищо не тренирате :)

Dydo

28.06.20
16:07

казано от Brown Bomber на 28.06.20, 16:03:

Естествено, че нищо не тренирате :)

Ей ся ма ядоса. Отивам да клякам и бутам от лег 😎

28.06.20
16:26

казано от Dydo на 26.06.20, 16:00:

Аз например, уж стар и слаб човек с риск от контузии

Не мога, честно.

28.06.20
16:51

казано от Joe Musashi на 27.06.20, 20:34:

зависи от тренировъчната активност, зимата бях изчистен на 8000 калории дневно.
храната беше подбрана само по качество. По време на карантината омазних на около 4000 ккал дневно :)))
Вярвайте си в квото ви кефи де.

Хайде да работиш 10 часа на ден зад бюро, да идеш да се раздвижиш за час-час и нещо след работа, после да тичаш да пазаруваш и да си видиш семейството и да си изчистен на 8000 калории дневно. И Фелпс беше на 10000 калории дневно във върховите си периоди.
Разказваш анекдоти, които нямат нищо общо с живота на средния форумен чичак.

Dydo

28.06.20
17:01

казано от Boby_ на 28.06.20, 16:51:

А някои даже и доста под средния 😂

28.06.20
17:05

храната беше подбрана само по качество. По време на карантината омазних на около 4000 ккал дневно :)))

Хайде да работиш 10 часа на ден зад бюро, да идеш да се раздвижиш за час-час и нещо след работа, после да тичаш да пазаруваш и да си видиш семейството и да си изчистен на 8000 калории дневно. И Фелпс беше на 10000 калории дневно във върховите си периоди.

ми и аз това казах, схемата със силовите щанги важи ако си млад, с бърз метаболизъм и дигаш на гладно :)))  при достатъчен обем се горят доста калории, за да се възстанови организма. Че пак трябва да си в теоритичен дефицит, трябва, не съм казал друго. Просто някои хора подценявате афтър ефекта на тренировките и подбора на качеството на храната, ама тва е въпрос на избор. Генералното правило с дефицита винаги си е важало.
Ама Деян както се оказа, не цели нищо и си е в еквилибриум , които аз няма да се опитвам да нарушавам повече с непоискани акъли :))
p.s. Няма ли вече бюра с велоергометри, които да захранват компютрите и климатиците.:))))

Мнението беше редактирано от Joe Musashi на 28.06.20 17:12.

Dydo

28.06.20
17:14

Абе говорете-карантината очевидно я вдигнах.
Пф, как не целЯ нищо, бре. Обожавам да си цъкам и да се снимам в огледалото.
Ся, не съм гол долу на снимката и не изглеждам много дебел-затова я слагам.....тамън почнах с лега. Кляка го приключих.

ПС....да си опиша трена, за да не пускам ново мнение, та някой да не си помисли, че все искам да съм отгоре на стената с мненията 😎

28.06.2020 г.

Клек-5х40, 60, 3х80, 1х90, 1х100, 5х2х70;
Лег-10х40, 5х60, 3х80, 1х90, 95, 100, 5х2х85.

Нещо ме заболяха коленете, не ми се бе случвало скоро. И то още на 80-90 кила, та затова върнах на 70 при 5х2. И в момента ме болят като сядам на стол или изкачвам стълби...или клякам. Все пак два поредни дни бримчих, като извъртях и 4 те тежки базови .... много натрениран, ей 😎

Мнението беше редактирано от Dydo на 28.06.20 19:30.

28.06.20
19:36

С описания начин на живот, на средния чичак му трябва нещо повече от раздвижване.
Час час и нещо е много време и използвано пълноценно би имало ефект.
И да и аз мисля ,че без обем няма как .
Някой го беше писал на Дидо,да пробва обем за време може с щанга също и с пудовка, че да разбере колко е зле всъщност.
И в стремежа да подобри резултата ,ще оправи храненето, ще спре цигарите и пиенето...

Dydo

28.06.20
19:58

казано от doni dimitrov на 28.06.20, 19:36:

Някой го беше писал на Дидо,да пробва обем за време може с щанга също и с пудовка, че да разбере колко е зле всъщност.

То и Дидо беше писал няколко пъти през престоя си тук, ама или не сте видели, или не помните. Но ще го повторя. Няколко кардиолога са ми казвали: ок, вдигай си щанги щом се чувстваш добре, но избягвай високата пулсова честота. Защото освен кръвното съм и с патологична хипертрофия на лява камера от годините високо кръвно. Не съм правил ехо, но на ЕКГ показва леки отклонения. А тези схеми, които вие предлагате водят до точно този риск.
Не знам колко съм зле всъщност-тренирал съм и по 2-3 упражнения за група, поне две от тях базови, с по минута почивка, с 80 %  и нагоре от макса-нямам проблем. Правил съм и сингли с 90-95% емом, 12 сингъла за 10 мин  и т.н. Горе долу тези тренове са ми ок. Никаква обща умора пък при 2 ки, 3 ки с по-тежко /като за моите възможности/ и подобни, по предписаните от години схеми с повече почивки, като даже аз не почивам повече от 2 мин., при разписани 3-5. Ако имаш предвид някакви кросфит неща с щанга, сигурно ще се озоря, ама няма и да опитвам, поради горните съображения.
То ако беше по-полезно за мен това, което вие ми говорите, най-компететния тук нямаше да ми направи навремето програма, нямаща нищо общо с вашите предложения, а щеше да сподели мнението ви и да ми предпише нещо подобно или да ме хвърли на интервали. Колкото и да съм непостоянен със схемите 1:1, пак в повечето време съм се въртял около 3-5 повторения, къде с повече серии, къде с по-малко.
И за чий ми е да рискувам здравето си, при положение, че ако единствената ми цел е да сваля мазното и да задържа накой мускул, следва да оправя само храненето. Там съм се провалял, без значение е, как тренирам за тая цел. Е, някъде може да стане просто малко по-бързо, но какво от това.
То ако бях наред, с голям кеф бих тренирал по начин, че да ми се разтупа сърцето, да плувна в пот, да се позадъхам, ама нейсе.

Мнението беше редактирано от Dydo на 28.06.20 20:22.

28.06.20
20:25

Ами има и по-леки , изкачвания по баир , леки бягания , леко колоездене, по продължително с  по нисък пулс. И измежду впрочем има доста занимания , едно се казва физическа работа и тн и тн

28.06.20
20:28

Ми честно казано, не знаех ( поне аз ,а предполагам и другите) за този проблем, при това положение, е още по-препоръчително да изчистиш до под 100, но явно трябва да стане с храната. Тренировките ти в този им вид наистина не са фактор, не че съм твърдял друго.

28.06.20
20:29

Помня много добре какво си писал.
Никой не ти казва да вдигаш 200 пулс на тренировка.
Може да правиш обем без дори да се задъхаш .
И за пръв път чувам кардиолог да предписва кутия цигари на ден .

Dydo

28.06.20
20:33

Принципно има много писано, някъде забраняват тежестите, но от всички спортове, при щангистите лявата камера най-малко реагира на промяна. Най много при маратонци, колоездачи и т.н., но там и обемът на сърцето е увеличен, не само камерата. Вече при билдъри химици е друга бирата.

ПС, Дони.....ами аз съм правил обем и то точно с билдърско трениране. По 2-3 упражнения на група, 2-3 групи на трен и ей го 😀 С малки почивки между сериите и т.н. Така съм ок. Ама ако тръгна да правя 100 суинга без почивка вече е друго. Всъщност ме заболяват/изморяват ръцете и кръста много преди да съм се задъхал или вдигнал пулса.

Мнението беше редактирано от Dydo на 28.06.20 20:41.

28.06.20
20:51

Кога пък извадиха статистика за кросфитърите и лявата камера...
Дидо малко ме съмнява,че първо сдаваш багажа силово,а после от към въздух при повторения.
Вземи една 32ка и направи 30 суинга...да видиш,има ли въздух....няма ли ...

Dydo

28.06.20
20:57

казано от nervak на 28.06.20, 20:51:

Дидо малко ме съмнява,че първо сдаваш багажа силово,а после от към въздух при повторения.

Ами ще трябва да пробвам. Принципно не тичам, но при бързо ходене, бързо изкачване на стълби-задъхване няма. При изкачването по-скоро има блокаж в краката. Принципно не съм дроб, даже хич-не знам какво си мислят тук. Рядко ходя по пътеки и планини, но и там проблем никакъв.
Ама с @32 ката нищо чудно да не мога да направя 30 суинга. Нещо не е моето движение това, имайки предвид опита с @24 вкъщи 😂

Мнението беше редактирано от Dydo на 28.06.20 21:00.

28.06.20
21:06

казано от Dydo на 28.06.20, 20:57:

Принципно не съм дроб, даже хич-не знам какво си мислят тук. Рядко ходя по пътеки и планини, но и там проблем никакъв.
Ама с @32 ката нищо чудно да не мога да направя 30 суинга. Нещо не е моето движение това, имайки предвид опита с @24 вкъщи 😂

ти да не си от тия дет ходят с колата до Алеко, разтъпкват се напред назад за 30 мин и обратно и после викат ” бях на Витоша”
:D

даже хич-не знам какво си мислят тук.

точно това си мислим, ама ще прощаваш, не следя много изкъсо.

Dydo

28.06.20
21:08

Ами преди около месец минах в София 12 км. Освен накрая лека умора в краката и кръста, друго нямаше.
Ако съм сам, щото постоянно ми правят забележка, ходя доста по-бързо от средното темпо за един човек.

Мнението беше редактирано от Dydo на 28.06.20 21:09.

Dydo

28.06.20
21:19

Говорете си на воля, то вече не мога да докладвам 😂
Абе какво е село без Албена

28.06.20
21:19

Ами ще трябва да пробвам. Принципно не тичам, но при бързо ходене, бързо изкачване на стълби-задъхване няма. При изкачването по-скоро има блокаж в краката. Принципно не съм дроб, даже хич-не знам какво си мислят тук. Рядко ходя по пътеки и планини, но и там проблем никакъв.

Не знам кво разбираш под ходене по планини , но лично мен ме съмнява при една камениста пътека от около тридесет  градуса наклон и с дължина от 2-3 километра да я качиш спокойно , дори и с бавно темпо и няколко десет минутни почивки. Пък мога и да греша .

28.06.20
21:25

казано от I`M на 28.06.20, 21:19:

Не знам кво разбираш под ходене по планини , но лично мен ме съмнява при една камениста пътека от около тридесет  градуса наклон и с дължина от 2-3 километра да я качиш спокойно , дори и с бавно темпо и няколко десет минутни почивки. Пък мога и да греша .

при два км дължина ( хипотенуза) и 30 градуса наклон това прави 1км вертикална денивелация (срещу 30те градуса), може би имаш предвид проценти наклон. Не знам къде има такава. Тая под лифта на драгалевци е ултра стръмна и бас се хващам че Деян не може да я качи, ама е 900 метра денивелация за малко над 4км.

Dydo

28.06.20
21:26

Ванка, това може и да не го направя, т.е. да финиширам спокойно 😂 Исках да кажа, че аз не съм накакъв бавен, мърда и т.н. Обратното е. Даже едно време, понеже нямам нерви като вляза в хранителна верига, бъзиках децата, че като се влезе в магазин трябва да си все едно обираш банка.....3 мин, ....2.30….2…..1.30….дай, дай, дай. Влизаш, бърз си като дюнерджия по рафтовете и излизаш 😀

Мнението беше редактирано от Dydo на 28.06.20 21:30.

28.06.20
21:48

казано от Joe Musashi на 28.06.20, 21:25:

казано от I`M на 28.06.20, 21:19:

при два км дължина ( хипотенуза) и 30 градуса наклон това прави 1км вертикална денивелация (срещу 30те градуса), може би имаш предвид проценти наклон. Не знам къде има такава. Тая под лифта на драгалевци е ултра стръмна и бас се хващам че Деян не може да я качи, ама е 900 метра денивелация за малко над 4км.

Имам предвид наклона на самото изкачване или може би по-точно ъгъла. Геометрията определено не ми е силна страна и може би не го обяснявам правилно или чисто и просот греша. Сравнявам го с ъгъла на  наклона на полулега например. Иначе аз изкачвам с начало  от около 300м  до около 500м( някъде съм чел , че е 450 , другаде, че е към 500)  надморска с дължина на маршрута малко под два километра ( трябва да ги засека точно). Не знам под какъв градус се пада( май излиза, че не е голям), но за да падна под 30 минути трябва да се движа с предсмъртно темпо, иначе около 35 мин що годе спокойно се качвам, но определено се задъхвам.

Мнението беше редактирано от I`M на 28.06.20 21:50.

Dydo

28.06.20
21:50

Е не мога да се меря с теб. По-млад си, катериш редовно, сигурно и не пушиш.....то база за сравнение няма просто. Нищо чудно и да сдам багажа доста рано.
Исках да кажа, че не съм някой дето пуфти и пъшка, като походи повече или изкачи някоя стълба.

Мнението беше редактирано от Dydo на 28.06.20 21:55.

28.06.20
21:57

казано от Dydo на 28.06.20, 21:50:

Е не мога да се меря с теб. По-млад си, катериш редовно, сигурно и не пушиш.....то база за сравнение няма просто.
Исках да кажа, че не съм някой дето пуфти и пъшка, като походи повече или изкачи някоя стълба.

Разбрах те и съм съгласен. Аз също съм много далеч от добра форма по отношение на издържливост в ходенето. Ходенето, като всяко друго нещо си иска практика.  Ако ходиш редовно издържливостта се подобрява с времето. Понеже и аз съм тежък, лично за мен е най-щадящият вариант  за тялото и е страхотно кардио, но трябва да ти харесва. Ако не ти харесва, трябва да търсиш нещо друго дето да правиш с желание иначе се губи постоянството.

П.п.- ей отново почвам нова страница в чужд дневник със спам.

Мнението беше редактирано от I`M на 28.06.20 21:59.

Dydo

28.06.20
22:08

То аз освен уикенда, друго време нямам. Пък и ти си явно близо до гората. Аз къде да скиторя-да запаля колата, да ида в подножието на Витоша и да катеря. То ако има желание, се намира време. Явно няма чак такова.

28.06.20
22:12

казано от Dydo на 28.06.20, 20:33:

Принципно има много писано, някъде забраняват тежестите, но от всички спортове, при щангистите лявата камера най-малко реагира на промяна. Най много при маратонци, колоездачи и т.н., но там и обемът на сърцето е увеличен, не само камерата. Вече при билдъри химици е друга бирата.

ПС, Дони.....ами аз съм правил обем и то точно с билдърско трениране. По 2-3 упражнения на група, 2-3 групи на трен и ей го 😀 С малки почивки между сериите и т.н. Така съм ок. Ама ако тръгна да правя 100 суинга без почивка вече е друго. Всъщност ме заболяват/изморяват ръцете и кръста много преди да съм се задъхал или вдигнал пулса.

ц

Ето  ти сам се обори.
Всеки път излизаш с номера за сърцето и кардиолога,като някой ти каже да се размърдаш.

Dydo

28.06.20
22:31

Дай пример за размърдване с щангата. Извън тия, които посочих. Казах ти, че и на обем държа. Тип кросфит или кръгови с тежко- ок, слаб съм там.
Тръгна да правя нещо по силово: не тренираш. Тръгна по-билдърски с повече обем: пак не тренираш. Тръгна с повече обем и откази почти навсякъде: не тренираш.
Е извинявайте много, ама 😎

28.06.20
22:34

казано от Dydo на 28.06.20, 22:08:

То аз освен уикенда, друго време нямам. Пък и ти си явно близо до гората. Аз къде да скиторя-да запаля колата, да ида в подножието на Витоша и да катеря. То ако има желание, се намира време. Явно няма чак такова.

Дидо , извинявай за спама , най- вероятно е за последно , но аз малко се изгубих . От една страна казваш, че искаш да отслабнеш и да си с малко по - здравословно тегло. Същевременно не бараш храната , не осъществяваш никви форми на кардио( и тук не говоря да си тормозиш сърцето с някви екстремни занимания) и правиш чики- рики във фитнеса ( мисля, че точно тази фраза използваш) . От друга страна пък казваш , че така си си добре, че те заговарят във фитнеса младежите за колко дигаш . Практически казваш , че се харесваш с дрехи и нямаш някакви физически несгоди с ежедневните дейности - не се задъхваш по стълбите и т.н.
Изобщо нямам цел да те обидя или да се заяждам, но последно каква ти е целта - да отслабваш, да поддържаш или просто да си ходиш на фитнеса , да си правиш квото ти е кеф и квото дойде. В последното няма нищо лошо щом така ти доставя удоволстие?

28.06.20
22:54

Аз ти бях писал веднъж пример.
Тежиш колко?? 100 примерно.
Слагаш 50 кг и клякаш 10 по 10 да кажем за 15 мин.
Направи ги постепенно 10 мин.
Направи лежанка и чукчета по същия начин. И обръщане с 20 процента по леко.
Редувай го с кардио пътека един час в случая.
Ако се чувстваш здрав прави го със  СТ на щангата и тичане 8 км.

Прескочи до:

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1