Чики-Рики схематизиране

Прескочи до:

28.06.20
23:00

Ванка, чики рики е метафора, рядко се случва. Реално аз ходя редовно, понякога тренирам в поредни дни и с покриващи се групи, много често съм на ръба на затискане или щангата да ми падне на главата, когато няма риск често тренирам с откази, често съм имал и обем не малък. А това, че нямам напредък е защото не карам някоя схема по-дълго. Много от нещата, които изброих доста от хората тук не ги правят. И затова ми е смешно, като започнат да говорят как не съм се раздавал. Все едно са с мен в залата.
Да, имам желание и цел да сваля мазнината до някакви здравословни граници, но нямам воля да оправя яденето. Това може да стане и без някакви конкретни тренировки, както казах. Важното е да има активност с тежести, но все пак аз си и напъвам.
То тея неща не знам за кой път ги повтарям.
Спамете си, говорете си за всякакви теми тук, пускайте бъзици, но не знам защо има няма и все с моите занимания в залата се захващат, без нито да съм питал, нито да съм искал съвет. При положение, че тук има хора, които вдигат по-малко и по-нередовно от мен, но не виждам в тяхните дневници някой да влезе и да започне да казва, че не напъват с щангата.

Дони, а не мога ли сингли емом за 10 мин. и да качвам тежестта до тогава, докато се побирам в тоя диапазон за време и повторения. Или пък 5х22222, 22223, 22233, 22333, 23333, 33333 и да покача тежестта и от начало.....и какви ли не схеми. Защо точно Герман волумето 😎

Ще ви помоля, повече да не се занимавате с моето вдигане. Връщаме се към нещата, заради които си направих нов дневник. Нито съм питал, нито каквото и да е и се почва. Ей го, като нещо питам за форма на движение, ок. Но не и за схемите по които тренирам. Не съм искал съвети там, които да са повод да тръгват такива теми. То ми писна вече да се обяснявам. Много тренираш, малко тренираш, не се раздаваш, та това, та онова.

Мнението беше редактирано от Dydo на 29.06.20 10:57.

29.06.20
11:18

казано от Станимир Станимиров на 28.06.20, 20:40:

Селуянов В.Н.има статия по този повод “Сърцето не е машина”, която бях превел и постнал тук. Има  D и L хипертрофия на сърцето. D - удебеляване на сърдечната стена, при кросфитърите обикновено и те и за това умират толкова често и  L- уголемяване на сърцето, разтягането му и увеличаване на капацитета - при цикличните спортове за издържливост....

Не знам този какво е изследвал, то за маратона няма статистика, при това че е на 100-ци години, та чак за кросфита :)

29.06.20
12:17

Абе я ги заебете тия учени, слушайте тялото си :-)
Колкото и клиширано да звучи!

Мнението беше редактирано от Dydo на 29.06.20 12:19.

29.06.20
12:34

казано от Dydo на 29.06.20, 12:17:

...слушайте тялото си :-)!

:)

29.06.20
12:45

Така е, спор няма. Говоря в смисъл, че на по-бруталните сигнали трябва да се обръща внимание.
То иначе вероятността често да те мързи е голяма, та да си кажеш: ами ето, тялото подсказва, че днес не трябва да тренирам :-))))))))) Естествено, нямам предвид това.

Мнението беше редактирано от Dydo на 29.06.20 12:50.

29.06.20
12:59

Тялото ми иска да ям по 10к калории, да пия всеки ден, да спя до късно и т.н.т...Вместо това ставам в 5:30 за да вмъкна едни интервали в ежедневието, от които основно ми се повръща, внимавам с храната, алкохола и така... Според мен много малко хора успяват коректно да разчетат “сигналите на тялото” и да ги приложат в положителна посока. Повечето, просто се оправдават :)

Мнението беше редактирано от Splash на 29.06.20 13:12.

29.06.20
14:22

Пф, тялото ти искало да яде, пие и спи :-))))))) Ама наистина ли си помисли, че това имам предвид. Ясно е, че говоря за случаите, когато например те боли нещо, ама ти продължаваш със съответните упражнения, които го “удрят”. Болката не спира, даже нещата се влошават, ама не взимаш мерки и давай, давай. Или пък тренираш и ядеш по-определен начин, далеч не се чувстваш добре, лошо ти е, енергия нула, отвеян си постоянно, ама продължаваш да се надяваш, че нещата ще се оправят и не променяш нищо.

Мнението беше редактирано от Dydo на 29.06.20 14:24.

29.06.20
16:28

казано от Станимир Станимиров на 29.06.20, 14:40:

казано от kaloyan на 29.06.20, 11:18:

казано от Станимир Станимиров на 28.06.20, 20:40:

Селуянов В.Н.има статия по този повод “Сърцето не е машина”, която бях превел и постнал тук. Има  D и L хипертрофия на сърцето. D - удебеляване на сърдечната стена, при кросфитърите обикновено и те и за това умират толкова често и  L- уголемяване на сърцето, разтягането му и увеличаване на капацитета - при цикличните спортове за издържливост....

Не знам този какво е изследвал, то за маратона няма статистика, при това че е на 100-ци години, та чак за кросфита :)

типичен български отговор))), не знам, ама ......))))))ахахаха

Добре, чел съм изследвания за маратона, и там процентите от които се получават някакви проблеми е много малък и то основно за професионални спортисти, като повечето от тях, не е изяснено дали се дължат на бягането, а не на нещо друго.
Ако говорим за непрофесионално бягане, дори за маратонски дистанции няма проблем.
Относно смъртните случаи които са наблюдавани при маратонско бягане, също са свързани с някакви сърдечни проблеми, които не са се дължали на бягането.

Така, кросфита е регистриран 2000-ната година, да не говорим от кога става популярен. Кажи сега този какво е изследвал и какво е наблюдавал?

Разбира се че при интензивни свръх натоварвания, може да се получат някакви проблеми, но предполагам цялата дискусия не се отнася за професионалния спорт.

30.06.20
12:52

казано от Dydo на 28.06.20, 19:58:

То ако беше по-полезно за мен това, което вие ми говорите, най-компететния тук нямаше да ми направи навремето програма, нямаща нищо общо с вашите предложения, а щеше да сподели мнението ви и да ми предпише нещо подобно или да ме хвърли на интервали.

То ако беше седял дълго и упорито на тази програма, сега никой нямаше да те бъзика, ама нали си знаеш всичко сам и за всичко си имаш оправдание...
Тестостерона ти е зле и ти трябва не TRT, а схема, която да го накара да се вдигне сам. Ако това не се случи в рамките на година, тоест схемата не работи при теб, чак тогава идва TRT, защото ниският тестостерон чудесно се комбинира със сърдечните проблеми.
И да, ти нямаш достатъчно активност и трябва да коригираш това, начини има много, дори и за “чичак на бюро”.

01.07.20
18:34

01.07.2020 г.

Клек-9х5х50, 1х24х50;
Лег-9х5х55, 1х24х55.

Първите 9 серии през минута, последните след 3 мин. почивка. Аванс поне още по 2-3 повторения. Всичко бе възможно най-скоростно, особено на лега.

03.07.20
19:33

03.06.2020 г.

Раменна-9х5х35, 1х17х35;
Тяга-9х5х70, 1х15х70;
Скотово на машина с диск-1х30х20.

03.07.20
20:43

Адаш,какви са ти впечатленията от схемата в последните две тренировки?Има ли добро натоварване в първите 9 серии,при положение,че в последната можеш направиш трийсетина повторения?

03.07.20
21:00

казано от old_man на 03.07.20, 20:43:

Адаш,какви са ти впечатленията от схемата в последните две тренировки?Има ли добро натоварване в първите 9 серии,при положение,че в последната можеш направиш трийсетина повторения?

Абе 30 не може. Реално ти се вижда леко, все пак е тежест около 60 % от макса. Просто направих повече обем с по-леко, като предпочетох да не е 4х10, 1х10+, а 9х5, 1х5+. Да ти кажа много добре ми се отразява и се чувствам ок. Като събереш обема е доста повече, сравнено като например трудни 5х5 с една и съща тежест.
Желанието ми беше за по-леко и обемно преди отпуската 😎 Не знам в близката седмица дали ще имам достъп до щанги. Ако не, както дойде.

Мнението беше редактирано от Dydo на 03.07.20 21:10.

08.07.20
19:17

Малко да впиша, че сигурно съм липсвал.....абсурд, но все пак.
Та, почти не тренирам с тоя пиклив фитнес в хотела, но чистя мазнините.....гащите почнаха да ми падат, не за друго 😂 Де да знам какво става-хапвам си.
Естествено като движа насам натам и отида до барчетата за някое пиене, много много от гостите избягват да си засичаме погледите. Извъртат глави, навеждат се 😎 Пък и моята походка си е малко ала Рич Пиана, лека му пръст.
Като се прибера живот и здраве, и ако пак не са турили кепенците на фитнесите, продължаваме. Съжалявам, че загрозявам форума за пореден път, ама ко да праа.

Мнението беше редактирано от Dydo на 08.07.20 21:43.

12.07.20
17:31

12.07.2020 г.

Лег-10х50, 6х60, 3х8х80;
Горен лег-3х10х65;
Кросоувър-15, 12, 12;
Тесен лег-3х8х60;
Скуулкрушър-3х10х25;
Разгъване на скрипец-15, 12, 12.

Всичко през около минута.

Мнението беше редактирано от Dydo на 12.07.20 17:57.

12.07.20
22:53

казано от Dydo на 08.07.20, 19:17:

Естествено като движа насам натам и отида до барчетата за някое пиене, много много от гостите избягват да си засичаме погледите. Извъртат глави, навеждат се 😎 Пък и моята походка си е малко ала Рич Пиана, лека му пръст.

Тоест, плашат се от вида ти? :) Да знаеш, че не е уместно да зяпаш хората дълго в очите, забелязал съм, че възрастните хора, децата и една особена група лица не го проумяват.

Мнението беше редактирано от Brown Bomber на 12.07.20 22:54.

12.07.20
23:00

Аз винаги питам:
-Кво?

13.07.20
00:25

Дидо, ти си кат Джорджано, не мой пей и прас некви 1М лайка, как го постигаш тоа ефект не знам.

13.07.20
00:31

казано от Dydo на 08.07.20, 19:17:

[/quote

Е кво очакваш с тия ланци,мускули и надписи по тениските😃Прави са си хорицата😃

Мнението беше редактирано от old_man на 13.07.20 00:32.

13.07.20
01:13

казано от Bart Simpson на 13.07.20, 00:25:

Дидо, ти си кат Джорджано, не мой пей и прас некви 1М лайка, как го постигаш тоа ефект не знам.

Васко,адаша е естествен,за разлика от Джорджи😃 Следиш ли му прехода Ком-Емине?

13.07.20
09:29

Ко стаа, бе. Нямаше ме няколко часа и....😎 Та:
- Пак повтарям за кой ли път, чудя се как не схващате бъзиците ми понякога.
- Не съм конфлитнен по принцип, но въобще не си и мълча.
- Не знам защо, Барт получавам лайкове. Със сигурност причината не са тренировките ми. Може би е, че такъв като мен, дето свалял нивото на форума, ако не друго поне посещава редовно залата. Защото дори и това е все пак някаква сериозност. Май не е лошо предложението от някои съфорумници, тази опция да се премахне. Защото очевидно някои хора се дразнят, как едни здраво тренират и са яки, а лайковете им по-малко.
Всъщност не разбирам какъв ти е проблемът с мен. Има няма и ей така от нищото вземеш та кажеш нещо на против, за да се заядеш. Не, че ми пука, ама чудя се от къде тая с нищо непредизвикана неприязън. Пиши си, не ми пречиш.

Тц, тц. Днес още съм в отпуск, по план трябва тягица, гребания, бицепсче, ама и едни пакети с плочки трябва да пренеса от единия ни вход, в другия. Явно може да ги отчета като за тяга и следобяда само да врътна останалите неща 😂

13.07.20
09:42

Стига бре, Дидо, аз съм толкова добронамерен специално към теб, съвсем искрено се забавлявам, просто снощи имах много сериозна дискусия на тема ефекта Джорджано.
Радвам се, че те харесва аудиторията, честно.
Винаги съм ти писал с добри чувства, вярваш или не.
Едит:
Тва с погледите чак сега го прочетох, да искрено се забавлявам, както казах.
😂

Мнението беше редактирано от Bart Simpson на 13.07.20 09:50.

13.07.20
09:48

Ами не знам. Щом така твърдиш.
И преди съм посочвал, че този вид комуникация често заблуждава, та не можеш да разбереш понякога, човека отсреща ядосан ли е, бъзика ли се и т.н.

ПС....гледам, че си дописал, та и аз. Не се взирам в хората, а само им хвърлям най-много по един бърз поглед и толкоз.
Аз така си ходя, бе. Не го правя целенасочено, за да търся ефект 😂

Мнението беше редактирано от Dydo на 13.07.20 09:55.

13.07.20
09:57

Упоритоста е много хубаво качество, когато е насочена в конструктивна посока, когато е за да докажеш грешна теза е просто разсипия на време.
Мисля, че това научих тук.
Аз например в моме та тренирам, ъочно и само каквото си искам, но и не убеждавам никого, че съм прав.
Конфликта при теб е породен от това, че хем искаш да правиш каквото си искаш, хем искаш света да убедиш, че си прав.
Моето начало на вслушване си спомням точно с кой пост започна.
Питах нещо от рова за упражнение за някое си рамо и Боби ми написа:
Защо не запопнеш да го разглеждаш това тяло като едно цяло.
Преди около две години беше.
Ими си прави каквотоискаш или не опитвай да убеждаваш койтои да било, в каквото и да е.
Двете заедно не работят.

13.07.20
10:00

Отговор на послеписа ти:
Това май умря в края на 90-те с желенасочената походка тип проятелите на Том от “Том и Джери” когато отиват да бият мишката със сламки в ъгъла на устата и подхвърляйки монета.

Мнението беше редактирано от Bart Simpson на 13.07.20 10:04.

13.07.20
10:17

Ееее, не е чак такава, бре....походката. Ти пък 😂

13.07.20
11:44

Кой пък ти каза ,че сваляш нивото на форума???
Изобщо не съм съгласен.

13.07.20
12:36

казано от nervak на 13.07.20, 11:44:

Изобщо не съм съгласен.

Т.е. вдигам го или...😎
Току що приключих с плочките и още други неща без почивка. Пуфтях, бая се припотих, ама пулс и дишане общо взето ок. От 108 кг. сутринта след ср.ане, 105.9 след операцията. Бах, 2 л. пот да метна едва ли. А на кантара се меря по 3 пъти на мерене, на едно и също място, та да няма грешки.
Живи и здрави, следобяда ако съм ок ще си ида за разни дърпащи. А на нашия Пулс има и автомивка-оставяш колата и докато се натренираш, лъсната. И това мисля да направя, че е освинена, а утре съм на работа.

Мнението беше редактирано от Dydo на 13.07.20 15:21.

14.07.20
12:36

казано от Dydo на 13.07.20, 12:36:

казано от nervak на 13.07.20, 11:44:

Изобщо не съм съгласен.

Т.е. вдигам го или...😎

Изместваш го в друга равнина. :)

14.07.20
12:44

Абе, че какво стана със съревнованието за плочките, всички май изкараха плочките и темата умре ? :) Понеже видях че си писал за плочки

казано от kaloyan на 14.07.20, 12:44:

Абе, че какво стана със съревнованието за плочките, всички май изкараха плочките и темата умре ? :) Понеже видях че си писал за плочки

Какво беше условието... Да се направят плочки или дс се направят и да се виждат с просто око? :D :D :D

14.07.20
14:11

Аз не съм си поставял такава цел, най-много да се “поочертая” повече :-) Което с оглед на ситуацията, не се получи. Т.е. обвинявам изцяло епидемичната обстановка, извънредните мерки, Мутафчийски, НОЩ и т.н. - с две думи всеки друг е виновен, а не аз, с оглед как съм се хранил и тренирал :-))))))))
Иначе вчера не тренирах. Едно, че малко подремнах и след това бях като парцал-мускулната треска от онзи ден тренировка ме удари чак вчера, а и имаше известен спад на енергията след тоя пренос на плочки и разни опъвания и дискомфорти в ръцете и краката. Уж не бях уморен, уж това или онова след хамалуването, ама тц. Но и жената каза вчера, че днес иска да отиде, та отложих нещата и аз за днес.

14.07.20
20:33

14.07.2020 г.

Гребане с лост-10х50, 8х70, 3х80, 3х6х90, 2х100;
Горен скрипец с раменен подхват-10х50, 6х80, 3х6х90;
Хоризонтален скрипец-8х90, 6х110;
Сгъване за бицепс с крив лост-8х20, 6х25, 3х6х40;
Чуково-8х20, 6х25 на ръка, с чиийт.

Нявсякъде /без чуковото, че там както казах чийтвах/ с аванс. Имам известна болка в едното рамо при бицепсовото с лост. Като изпъча гърдите и дръпна раменете назад обаче, т.е. при поза като за драг сгъване, болката почти се тушира. Трябва да внимавам с рамото, защото имам лек дискомфорт там. Също така не знам колко е удачно да се сгъва и разгъва с тежест като за макс 6 повторения, макар с лоста да имах аванс. Чудя се на програми като МАХ ОТ, където и за тези движения повторенията са с тежест за макс 6 броя, даже 4-6. Хайде за базовите ясно, ама за изолиращи. Не заминават ли лакти и др. Иначе наистина предпочитам да се напъна повече и серията да приключи по-бързо......щото съм мързелив и не ми се развява дълго време 😎

16.07.20
14:46

казано от Dydo на 14.07.20, 20:33:

Чудя се на програми като МАХ ОТ, където и за тези движения повторенията са с тежест за макс 6 броя, даже 4-6. Хайде за базовите ясно, ама за изолиращи. Не заминават ли лакти и др. Иначе наистина предпочитам да се напъна повече и серията да приключи по-бързо......щото съм мързелив и не ми се развява дълго време 😎

Заминават много неща. :) Аз френското с 90 кг, което правех по MAX OT преди години, още го споменавам с “добро” всеки път, като ми се обостри болката в лакътя (тази отвън - да не се бърка със сегашната медиална простотия). :)

16.07.20
15:20

Ясно. В твоята тема още ехеее от десетина години, която е, не видях да си упоменал последствия, макар там да казваш, че над година си бримчил по схемата. Ама явно има негативи. Просто питах, тъй като ѝ направих обстоен преглед и на базовите движения не виждам кой знае каква разлика от да кажем 3х5 или някакви силови схеми, при които сериите като брой са подобни и диапазоните на повторения също варират около 4-6. Даже при МАХ ОТ мускул се тренира веднъж седмично, за разлика от силови схеми, където движението може и да се изпълнява повече пъти седмично, в двойно по-голям обем на седмична база и в същия диапазон на повторения. Е, там е едва ли не до отказ и да не можеш да преминеш 6-те повторения, а при 3х5, 5х5 примерно може да имаш аванс. Което не е малка или несъществена разлика де, когато се натрупа във времето.
ПФ, осакатява хората тоя Пол Делия :-)

Мнението беше редактирано от Dydo на 16.07.20 15:22.

16.07.20
15:30

тия “силови” програми с 10 повторения на седмица ми звучат като “я работим седнал, оти не моем легнал”.

ред. ( по принцип в някакъв контекст може и да са добри  , ама знаете какво имам предвид :)))

Мнението беше редактирано от Joe Musashi на 16.07.20 15:31.

16.07.20
15:33

А ве, Нинджа, ти все едно не знаеш, че на чичо ти Дидко не му се напъва да е силен, а иска да изглежда голям и лош - като ходи за джин с тоник по потник и се разминава с хората, те да погледжат в другата посока, а зад него да цъкат с език колко е як и страшен :D

16.07.20
15:54

казано от James Hinks на 16.07.20, 15:33:

А ве, Нинджа, ти все едно не знаеш, че на чичо ти Дидко не му се напъва да е силен, а иска да изглежда голям и лош - като ходи за джин с тоник по потник и се разминава с хората, те да погледжат в другата посока, а зад него да цъкат с език колко е як и страшен :D

Ехе, аз ако исках баш така щях и да се татуирам, бре ;-) Нормален човек съм, а и на тая възраст избягвам да предизвиквам конфликти. Сигурно си го ял това с “петлетата” - т.е. такива, дето като ги пернеш и ги “разклатиш” не се кротват, а продължават да ти скачат и варианта ти е, за да се кротнат да ги пребиеш с всичките възможни негативи след това.
Харесват ми силовите тренировки, ама обикновено са през ден. Не, че не може и без почивка, но не са такива схемите. Понякога ми се тренира всеки ден, ама няма как да клякам или да дърпам тяги и т.н. по 3-4 пъти седмично. То има как, ама..... И затова повече харесвам бодибилдърските стилове на брато :-) Не е за друго или защото е по-добро.

Мусашка, това за 10-те не ми стана нещо ясно......ПС, за МАХ ОТ ли имаш предвид, че сумарно иде около толкоз :-)

Мнението беше редактирано от Dydo на 16.07.20 16:02.

16.07.20
20:11

16.07.2020 г.

Клек-5х40, 5х60, 3х70, 1х80, 5х2х80, 10х60;
Раменна- 5х30, 5х40, 1х50, 5х2х50, 12х40;
Набиране с успореден раменен хват-4х3, 1х5.

16.07.20
22:53

казано от James Hinks на 16.07.20, 15:33:

И винкел завит във вестник в лявата ръка, а с дясната свива клещи.

Прескочи до:

Имаме план за твоята по-добра спортна форма!

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1