Деянчик-а.к.а. нацепен и готин

Прескочи до:

26.01.22
12:18

Като е положителен е верен, като е отрицателен не се знае.

26.01.22
12:19

казано от Brown Bomber на 26.01.22, 12:18:

Като е положителен е верен, като е отрицателен не се знае.

Има и фалшиви положителни, но са много малко наистина.

26.01.22
13:50

казано от Dydo на 26.01.22, 12:30:

Абе да сме ок, сертификатите майната им.

Без сертификат не е много ок.

26.01.22
13:56

казано от Brown Bomber на 26.01.22, 13:50:

казано от Dydo на 26.01.22, 12:30:

Абе да сме ок, сертификатите майната им.

Без сертификат не е много ок.

Е така е, образно се изказах, т.е. по-добре здрави и ограничени от колкото сертифицирани със съсипано здраве от постКовид последици. Ако трябва нали да избирам.

26.01.22
14:10

Да, някой са доста ограничени.

26.01.22
17:23

казано от Brown Bomber на 26.01.22, 14:10:

Да, някой са доста ограничени.

Тъй, тъй.

Мнението беше редактирано от Dydo на 28.01.22 16:41.

28.01.22
16:25

28.01.2022 г.

Лег-5х65, 3х70, 8х80, 5х5х65;
Обръщане от вис /спускане до колене/-5х40, 3х46, 8х50;
Хоризонтален скрипец за гръб-1х15;
Пушдаун-1х25;
Лег преса с редуване на краката-1х25 и 1х15 на крак.

Добавки: Магнерот след ставане и пудра след трен.

И не ме питайте, ама как така, къде, какво. Всичко бе пипнато и преценено, и карантината спазена. Само ще видя да не съм компроментирал имунната система с тоя трен 🙂 И без това се предполага, че сигурно е под напрежение.

30.01.22
15:49

30.01.2022 г.

Раменна-5х40, 3х45, 5х50, 3х5х40;
Вертикален скрипец с раменен успореден хват-12, 10, 10х67;
Скотово на машина-3х10;
Разгъване за предно бедро-3х15;
Повдигане за прасец на машина седнал-1х21.

Силата днес на раменната бе “оди серк@й”. Петицата на 50 кг. я направих с яка клизма и накланяне назад. Домързя ме (по-скоро не исках да прекалявам) за 5х5 FSL и направих само 3 сета. Затворих успешно иначе първия цикъл на трите движения-лег, обръщане от вис и раменна.
Мисля да пробвам воинската за 2-3 седмици (не Омад), ама не знам привечер както ще се ходи на зала, каква енергия ще имам въобще за изпълнение на плана. Поне при нея през деня може по някой плод, зеленчук или яйце. А като го чета Уендлър, препоръките са да се набутва каквото може в устата, даже едно от храненията спокойно може да е хамбургери и коли 😂 Но пък и аз не правя тия кондиции, както и толкова помощна и допълнителна работа в треновете, каквито той препоръчва в програмите си.

02.02.22
20:01

02.02.2022 г.

Лег-5х55, 5х65, 8х75, 5х5х55;
Сгъване за бицЕс с лост-15х15, 12х20, 10х25;
Концентрирано-1х8х10 на ръка;
Чуково-1х10х15 на ръка.

Онзи ден направих воинската и приключих даже деня под 900 кк. Вчера и днес правя 16/8. Калориите вчера около 1200, днес 1600 със 120 гр. протеин. Но шия и узо и ще ида на около 2200. След 22.00 спирам и утре чак първо ядене след 14.00 ч. Днес така направих-14.15 ч. пържолка със зелена салата, преди тръгване от бач 2 кюфтета пак със зелена салата и сега след трен пак месце, малко боб и шопска. Десерти и лебец-тц 😂 Вървя уж надолу, ама енергия за по-тежко вдигане нямах. Ще трябва тялото да се пренастройва за вдигане без или с малко въглени предхождащи трена.

Мнението беше редактирано от Dydo на 02.02.22 20:02.

04.02.22
12:49

Вай, вай...............тоя като млад си е бил сериозен урод. Странно, че трениращите в залата му  години наред по неговите схеми, не изглеждат и 10 % от визията му :-) Сигурно щот са мазни, но ако свалят ще наподобят подобна визия. E, едно време и храната е била по-чиста, от това ще да е :-)

Мнението беше редактирано от Dydo на 04.02.22 12:49.

04.02.22
13:06

Това не е Рипетоу, бате Дидо.
Той самият го казва в едно клипче, че често го бъркат с този.
На прикачената снимка е той.
Имал е доста добра композиция. Не е бил чист, но явно не е прекалявал, защото визуално не му личи толкова.
А иначе всички откровено си го ебават, забравяйки че тоя човек на младини...а и не толкова на младини е и вдигал, и тичал и с доста други неща се е занимавал...Имал е 5км. под 20мин, клякал е 280+, на 52-3 има клип на 20 набирания.
Сега защото по негови думи обича да яде и пие и е надебелял всички го ебават, както и да е....

Мнението беше редактирано от Боян на 04.02.22 13:07.

04.02.22
13:32

Ясно...........защото нета е пълен с тези снимки и текат ли текат заглавия и обозначения. Но във форумът му той си казва, че това е Роджър Естеп-сега проверих. Поне за снимката с щангата.
Иначе не съм се съмнявал, че на младини е бил як. Даже и клипове съм му гледал, на които вече доста по-възрастен си прави прилични тяги и клекове. Сега не знам вече пипа ли щанга толкова усилено.

04.02.22
13:51

Още бута към 125 лежанка и дърпа 220 тяга.

04.02.22
19:09

04.02.2022 г.
Обръщане от под колене-5х35, 5х40, 10х45;
Латпулдаун-10х47, 10х57, 8х67;
Тесен лег-12х30, 10х50, 8х60;
Пушдаун една макара-10х35.

Т,ва обръщане за бройки е движението, което най-много ми пали /не болка/ редица неща. И ми разтупква сърцето 😂 Даже и при клека не е било така. За тягата....не помня, ама там повече от 5 с тежко не съм правил, та не мога да сравня. Хубавото за сега е, че нямам никакъв дискомфорт на брахиорадиалисите. Но аз затова и тръгнах като цяло с по-леко.
Пак май ще си мина на три трена, че се поуспокоиха някои неща. А и не ми се правят толкова движения в една тренировка, но нямаше начин. Изкарай си базовото по план, допълни с още 2-3 движения по-настъпателно, ако ти е ден и фъскай.

За сега но проблемо с 16/8, гащите като да олабват, ама килата мноого леко я надолу, я нагоре.

Добавки: Пудра след зала и магнезий по план преди лягане.

Храна: За сега съм на около 600 кк до тук, но предстои вечеря.

06.02.22
15:06

06.02.2022 г.

Раменна-5х35, 5х40, 6х45, 5х5х35;
Клек ЛБ-5х30, 5х40, 2х50, 2х60, 2х70, 3х1х80;

Отидох на зала днес към 13.30, с последно хранене вчера до към 21.00, но с ракийка до по-късно 😂 Силата на раменната естествено я нямаше, макар да имах желание за трен и да не чувствах глад. Явно започнах да свиквам.
Престраших се да пробвам клек, но тръгнах много внимателно и леко, като издишането започваше още при изправяне, като се стараех да съм стегнат. То при тия кила не е драма и да няма супер стягане, ама все пак. Нямах проблем с моя си проблем, но да видим как ще е по-късно днес, а и утре. Ако всичко е точно ще го включа с леко и в ниски, колкото да не е без хич.
Баси, леко леко ама краката са отвикнали-аха, аха да направя крампата на задната, но по към вътрешна страна на бедрата. Явно бутането на преса и сгъването за задни бедра макар често, не помагат 😂

След залата врътнах 30 гр. пудра с 350 мл. прясно мляко и 1 варено яйце. Нищо чудно да ям по-обилно чак довечера, а ако хептен огладнея до тогава, ще хапна 1 банан....примерно.

ПС....тоталка до 20.30 ч., т.е. храната за днес-около 2066 кк, от които (вж. снимката)

Мнението беше редактирано от Dydo на 06.02.22 21:27.

07.02.22
22:31

Пф, чудя се да продължа ли да описвам, кат гледам къф хърбел съм на фона на доста набори /или около/ тук. Ок, сравнено с болшинството от наборите по лайф стайл залите дето сгъват и разгъват съм очевидно много по-як, ама с тия ли “боклуци” и “отрепки” /образно казано-може да са свестни типчета/ ще се сравнявам. Следва да се съпоставям със сериозно вдигащите копелета, нали така 😐 Даже се чудя как получавам повече лайкове от ебати по-яките хора тук. Чак ми е неудобно, съвсем сериозно говоря 😞 Но разбирам куртоазията и идеята по някакъв начин да се покаже, че се оценява поне постоянството ми да посещавам джима.
И както обикновено пиша накрая в много от документите си /в службата/: На основание гореизложеното, ще се постарая да оправдая доверието в усилията ми 😎

Мнението беше редактирано от Dydo на 07.02.22 22:33.

08.02.22
01:16

По-важното е, че има една малка група, която редовно ти следи дневника, независимо дали понякога си прави майтап в него или не. Използваната тежест далеч не е най-важна за постигането на една прилична форма, така че продължавай и не се отказвай.

08.02.22
07:33

Е никакво отказване за сега от треновете, аз за описването говорех.

казано от Brown Bomber на 08.02.22, 01:16:

По-важното е, че има една малка група, която редовно ти следи дневника, независимо дали понякога си прави майтап в него или не. Използваната тежест далеч не е най-важна за постигането на една прилична форма, така че продължавай и не се отказвай.

Бомбър, размекнал си се напоследък!

:D

08.02.22
09:32

казано от Alexander Krastev на 08.02.22, 08:34:

Бомбър, размекнал си се напоследък!
:D

Ами по-обран е в изказа, да не взема пък да фъсна :-) То не, че някой му дреме или ще забележи, ама днес този, утре другия и накрая закривай :-)

ПС.....той пак ме е цъкнал технично, ама като го четеш ей така “по диагонал” не бие на очи :-)

Мнението беше редактирано от Dydo на 08.02.22 09:40.

Аз не мисля, че тук има някой, който злонамерено или ей така от комплекси просто да се заяжда ( не само с теб ). Всичко си е в реда на нещата и всичко е по-скоро добронамерено провокиране, а който се взима насериозно и го приема навътре - толкова по-жалко за него :)

08.02.22
09:59

казано от Alexander Krastev на 08.02.22, 09:41:

Аз не мисля, че тук има някой, който злонамерено или ей така от комплекси просто да се заяжда ( не само с теб ). Всичко си е в реда на нещата и всичко е по-скоро добронамерено провокиране, а който се взима насериозно и го приема навътре - толкова по-жалко за него :)

Аз лично не се обиждам /на по-остри изказвания, нямам предвид съветите, които са си били добронамерени и е ок/, каквото и да ми кажат по форуми. Най-малкото е несериозно да се обидя на хора, които реално не ме познават. От друга страна обаче, когато “кипне” и/или стане лафа, ми е интересно и се забавлявам. Не се кефя на сухарските истории. Друго си е някой като изтърси нещо, пък от там контра, реконтра и така. Не, че нарочно провокирам, като знам какво ще последва :-) Но със сигурност съм го правил.

09.02.22
19:22

09.02.2022 г.

Лег-3х60, 3х70, 5х80, 4х6х65, 1х5х60;
Горен лег-2х8х60;
Пушдаун една макара-2х20, 15х30, 10х35.

Имам усещането, че с всеки трен ставам все по-слаб. По преден път 8х80 си ги бутнах, а сега сигурно нямаше да мога и 6-ца да направя. Не съм бил гладен, ок съм физически. Да, има и по-лоши дни, но тук по приблизителна сметка е разлика в макса около 10 кг. и то на слабашки макс като цяло. Не е от 210 преди седмица две, да си паднал на 200. И преди съм тренирал движение веднъж седмично и съм прогресирал. Не е и да съм тренирал последователни дни или пък много да съм почивал, два дена почивах от предния трен. Сега и да натискам, сила няма 😂 Поне визуално ми се струва, че се подобрявам. Но може и да е заблуда, което е по-вероятно 😀

Мнението беше редактирано от Dydo на 09.02.22 19:28.

09.02.22
19:41

Днеска пред един лекарски кабинет слушам до мен двама мъже, около твоя възраст, си говоря. Единия се оплаква, че много искал да тренира, но много травми, пречело му на кефа. Пък като не тренирал пак било зле, а докторите всички го съветвали да отебава залата. Влезе в кабинета, излезе и разговорът продължи. Не чух какво е оплакването, но всякакво местене на тежест в изправена позиция било забранено. Викам си: тоя ще е някой як. Другарят му - хърбав чичи му казва как към 2000-та ходил на няколко тренировки някъде си, та клекнал над два пъти личното си тегло (135 кг). Активно трениращият взе да ахка и да охка, как можло такава тежест да се клекне, ‘ма “на релса” ли го клекна или истински на гърба с щангата. А после тягата - хърбавият дръпнал 160 тяга. Ама как - пита активно трениращият -’ ма отгоре ли (привежда се някак) или така (и кляка). С коленете бе, ей така - показва му хърбавият. Ама как, без грам да ползваш кръста ли? И пак се гъзурчи нещо.

Няма нещо свързано с теб, Дидо, ама понеже пак нещо е имало мохабет за средностатистическият трениращ и реших да наспамя малко.

09.02.22
19:45

Дидо, след преболедуване на ковид тренировките вървят тегаво, напълно в реда на нещата е да ти е паднала силата. Само спри да се оплакваш след всяка тренировка и след месец - два всичко ще си както преди и ще надграждаш.

09.02.22
20:14

Дей** и Ковида му

Вече 11 месеца, откакто щях да пукна и или не съм се възстановил,или съм станал по-мързелив,ама не е както преди него 🙁

09.02.22
20:23

😎
Не се оплаквам, Бомбър, просто си споделям.
М/у другото си го помислих това за К19 след като писах мнението си. То аз ПСР не правих-имах един ден температура малко под 38 и ден и половина разстроен. Даже като малък леко над 37 веднага ги усещах, а сега се измерих ей така. Та като бях зле тоя ден, бързият тест отрицатилен. След седмица жената болна, бърз тест и пср положителни. Аз вече ок, но бърз тест-положителен. Предполагам съм го изкарал. Децата и те с температури за около ден в този период. Та напълно възможно е да е постК19 синдром.

БПН, има и бая народ, дето яко послъгва. Едно време в предната ми зала дойдоха някакви пълни нещастници, около 50 ина годишни, нещо да разкършат. И като започнаха да разтягат кой колко вдигал преди време. Единият вика: лежанка 15х120 /помня го т,ва/, 20х100 и т.н. А като го гледах как бута дъмбел пейка преса, си личеше, че тоз човек е вероятно никога да не е посещавал зала и хващал тежест. Пълен смях. Не може тези навици изведнъж да изчезнат напълно. Ок, някои може и да вдигат, няма спор.
Аз съм си редовен, напъвам си за сега по план, пък до където стигна. Щото и да поотслабна искам.

Мнението беше редактирано от Dydo на 09.02.22 20:28.

09.02.22
22:58

казано от Dydo на 09.02.22, 20:23:

😎
Аз вече ок, но бърз тест-положителен. Предполагам съм го изкарал.

Предполагаш значи 😂

казано от Dydo на 09.02.22, 20:23:

😎
Та напълно възможно е да е постК19 синдром.

Даже е твърде вероятно.

10.02.22
06:40

То ако то се отрази само на тренировките бива. В някакъв момент е хубаво да си нагледаш кръвната захар и щитовидната жлеза.

10.02.22
19:18

10.02.2022 г.

Клек ЛБ-5х40, 3х55, 3х60, 5х70, 5х5х50;

Мнението беше редактирано от Dydo на 11.02.22 07:35.

12.02.22
20:30

12.02.2022 г.

Раменна-3х35, 3х45, 6х50, 5х5х35;
Обръщане от колене-3х35, 3х45, 5х50, 5х5х35;
Сгъване с дъмбели-1х12х12 на ръка.

Хох, на двете движения ми идват еднакви тежести по програма, с тази разлика, че 6х50 на раменната ми бе предел, докато на обръщането ако исках до отказ можех още 3-4 репа поне, ама спрях, че ми предстоеше 5х5 с леко. Леко, леко, ама не искам да ме болят раменете. Но вече не ме изпотява това обръщане, ама и на последния сет не направих до отказ или почти, та може и затова. Иначе се пообърка програмата кое кога, но ги избутах и затворих втора седмица на цикъл 2. Днес имаше напрежение, скоростно поехме към “село”, но се върнахме към 18.30 ч. и бам на зала.

12.02.22
21:29

Е кво да те изпоти тежест,дето с една ръка можеш да я обърнеш?

12.02.22
21:38

казано от nervak на 12.02.22, 21:29:

Е кво да те изпоти тежест,дето с една ръка можеш да я обърнеш?

Ами по-предна тренировка с 45 някъде направих 10-11 и после тръгна потенето. Явно не толкова тежестта, колкото бързината на движението, участието на много мускули и времето за направените бройки.
Боляха ме/по-скоро дискомфорт в раменете от лоу бара миналия трен. Хващам по-широко дори, ама какво да правя за увеличаване мобилността там. Ще си шибам лоу бар, че на хай бара даже ме е страх да сложа по-тежко. А при лоу бара напънеш с кръст, гръб, изгъзуриш се нещо и ги бутнеш 😂 Имах чувството обаче от предните ми занимания преди месеци с ЛБ, че гъзягата по-осезаемо расте. Краката не мърдат, ама гъзо нагоре. И то някак отсрани се надуват бузите 😂
Утре мисля да поклякам, че срамота ако и двата дни на уикенда не се вдига😎

Мнението беше редактирано от Dydo на 12.02.22 21:41.

13.02.22
01:01

казано от Dydo на 12.02.22, 21:38:

А при лоу бара напънеш с кръст, гръб, изгъзуриш се нещо и ги бутнеш 😂 Имах чувството обаче от предните ми занимания преди месеци с ЛБ, че гъзягата по-осезаемо расте. Краката не мърдат, ама гъзо нагоре. И то някак отсрани се надуват бузите

Ей тъй кат стане...😂

13.02.22
01:10

казано от Brown Bomber на 13.02.22, 01:01:

Ей тъй кат стане...😂

Ами така си е, в горната странична част. Аз съм си с малък гъз принципно и има накъде, ама пак не ме кефи 😁
ПС...”отсТрани” имам предвид, ако си искал да кажеш, че “отсРАни” е водещото в случая за майтапа 😂
Брей как се е получило 😁😁😁😁😁

Мнението беше редактирано от Dydo на 13.02.22 10:57.

14.02.22
12:20

Да се включа и аз позакъснял в разговора по-горе. Аз ти следя дневника, защото стават понякога забавни дискусии, макар че доста често са само локуми. :)
Освен това един форум като този е място за общуване, не за мерене на мускули или сила. Ако нещо можем да си премерим тук, то това са комплексите. :)

14.02.22
12:41

казано от Boby_ на 14.02.22, 12:20:

Да се включа и аз позакъснял в разговора по-горе. Аз ти следя дневника, защото стават понякога забавни дискусии, макар че доста често са само локуми. :)
Освен това един форум като този е място за общуване, не за мерене на мускули или сила. Ако нещо можем да си премерим тук, то това са комплексите. :)

Е така де-човек се регистрира по форуми или за да придобие някаква информация, да получи помощ и т.н. /и ако е само това, обикновено когато я получи фъска или влиза ако пак нещо изскочат проблеми или питания/ и/или за да общува с хора, които имат сходни интереси и занимания, особено в специализирани форуми като този. Тези които са по-активни и са кажи речи ежедневни, хем описват, хем четат другите дневници, хем пуснат по някой лаф. То ако е само описване единствено в собствения си дневник и никакво намерение за включване поне ей така инцидентно /защото и такива съфорумници има, за което не ги виня разбира се-може да са заети, да не им е интересно и др./ аз лично не виждам голям смисъл дори и за тези, които го правят. Приложения за телефон бол, възможност да си описваш на файлове на компа-също. Пък и по облаци да си качваш и къде ли не, да не вземело видиш ли нещо да се изгуби и да не знаеш кога, какво и как си тренирал :-) Пък и в тетрадка можеш да си добавяш, че е някак по-интересно и занимателно.
Но подобни форуми, а май и не само, тотално се сринаха от към посетители. Дори и в един американски, който е уж от най-посещаваните и има регнати от цял свят, и там гледам едни и същи хора въртят мнения. Навъдиха се вече какви ли не “”“”“натурални”“”“” инфлуенЦъри и гурута по фейсове, туби и инстаграми, дето натурално те правят топ :-) Напоследък чета все повече статии обаче, където ги “разкриват” и обвиняват в лъжа.

ПС, я кажете мнение, ЗА или Против сте на Цукърбърга да му ..@т м@м@т@ и да му изритат приложенията от ЕС. Много хора са с две ръце ЗА, да ги няма вече тези социални мрежи, че им е дошло до гуша. Аз лично нямам проблем да нямам вече Сурат теФтер. Инстата отдавна я махнах като приложение от тела.

Опс, чакай, че пак разтегнах локума сериозно ;-)

Мнението беше редактирано от Dydo на 14.02.22 12:50.

14.02.22
12:56

казано от Dydo на 14.02.22, 12:41:

ПС, я кажете мнение, ЗА или Против сте на Цукърбърга да му ..@т м@м@т@ и да му изритат приложенията от ЕС. Много хора са с две ръце ЗА, да ги няма вече тези социални мрежи, че им е дошло до гуша. Аз лично нямам проблем да нямам вече Сурат теФтер. Инстата отдавна я махнах като приложение от тела.

Опс, чакай, че пак разтегнах локума сериозно ;-)

Ако не е Цуки, някой друг веднага ще запълни вакуума. Там поне знаем какво да очакваме. Често казано, предпочитам да живея с американската алчност, отколкото с китайската склонност към контрол.
Компаниите в тоя сектор сега минавата през същия процес от липса на всякакви регулации към по-строги правила за дейността им, през какъвто са минали фармацевтичните в средата на 20-ти век и тютюневите през 80-те и 90-те. Нормално е Цуки да рита и да се пеняви, но ако си иска бизнеса, ще клекне.

14.02.22
12:57

Да ги махат ФБ и ИГ - белким се върнат нормалните запознанства, взаимоотношения между хората на моя възраст...току-виж и други естествени социални процеси се върнат.
Лошото е, че може така да се предизвика медийно затъмнение и да се оставят само офиц.новини без възможност за лично мнение  точно при сегашната напрегната ситуация в Украйна.

п.п тия всички к**ви инфлуенсърки ще трябва да се върнат към коренния си занаят :D

Мнението беше редактирано от Боян на 14.02.22 12:57.

14.02.22
13:02

казано от Боян на 14.02.22, 12:57:

Лошото е, че може така да се предизвика медийно затъмнение и да се оставят само офиц.новини без възможност за лично мнение  точно при сегашната напрегната ситуация в Украйна.

Глупости.
А тук си е баш за мерене,и не на комплекси -иначе щяхме да пишем в БГмама.

Мнението беше редактирано от nervak на 14.02.22 13:03.

Прескочи до:

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1