Деянчик-а.к.а. нацепен и готин

Прескочи до:

14.02.22
13:08

Ааа, Боби-ЕС ще минат на ВКонтакте :-) Разработена мрежа, никой няма да те следи, какво искаш повече :-)

Бояне, суратя, инстата и т.н. прецакаха много неща. Мацки, дето на улицата преди време нямаше дори да ги загледаш, а ако го направиш ще те лапнат веднага, сега ако ги заприказваш у суратя те режат на поразия. Много им се вдигнаха акциите. То грозило чучело, накиприло се, върти гъзягата, снима ли снима, и ей такива дори за гавра ги бъзикат, “свалят”, валят лайковете и оная си вика: баси, какви готини и нацепени пичове ме свалят, явно съм мноууу яка ;-) Имаше проведени едни изследвания. По тъй наречената например скала на хубост от 1 до 10, жени които по скалата са да кажем 4 или 5, режат мъже 6 и 7, та даже и 8. Целят се в почти най-високото и си въобразяват, че го заслужават :-) Направи си сметка колко са се покривили нещата, като се има предвид, че обикновено по-нормално бе да видиш малко по-грозен мъж с по-хубава жена. Т.е. бе обратното, по-често мъже с по-нисък ранг по-скалата от към хубост често хващат жени с малко поне по-висок ранг. Бе нормално и като че ли често срещано ако единият от двамата да кажем е по-хубав, то да е жената.

Мнението беше редактирано от Dydo на 14.02.22 13:22.

14.02.22
14:49

Откога жените си избират мъж по красота? 😄

14.02.22
15:31

казано от Brown Bomber на 14.02.22, 14:49:

Откога жените си избират мъж по красота? 😄

Ами не всички търсят милионери, колкото и да не ти се верва. Ок, да е по-добре подплатен е друго. Както и ако се вижда, че съответния човек работи в посока да се развива и расте и има даденост за това, пък макар и в момента да не е много напред. Все пак предстои създаване на поколение /ако ще се е заомъжвала/ и никоя жена не е с нагласата, децата ѝ да са в мизерията..........което е разбираемо. Плюс това от тези социални мрежи не можеш наистина да прецениш кой какъв е и дали не е само поза. Говорех за цялостно ниво и излъчване. Доста по-ниско рангови жени отбиват далеч по-високо рангови мъже, като си мислят, че им се полагат и заслужават топ-а или около :-)

ПС, типичен Дънинг-Крюгер, който освен в областта на изследването на възприятията ти за собствената компетентност, намира приложение и в доста сфери на битието ни, включая междуполовото общуване. Много от тях не се възприемат, че имитират ниво, вярват си, че го имат :-)

Мнението беше редактирано от Dydo на 14.02.22 15:38.

14.02.22
16:47

Абе днес е 14ти бе, поговорете си малко за мъже :) :)

14.02.22
17:28

Да го махнат - ЗА !!!

Хората изчаткаха с тоя фейКбук и вече започва да е страшно, буквално!
Така виждам нещата.

Нормално е да има мерене на чурки,все пак е спортно ориентиран форум или поне беше. А,спорта е точно това - да се покаже кой е по-добър от другият 🙂
Така се поддържа желанието да надграждаш.

14.02.22
17:33

Да не махат нищо, че съм купил акции. :D

14.02.22
18:09

казано от Гордан на 14.02.22, 17:33:

Абе ти баш на фейсбук ли бреее, продавай ги ... Да беше набутал в тесла преди няколко години, там е големия фейк :))

14.02.22
18:33

14.02.2022 г.

Лег-5х35, 5х45, 3х50, 5х65, 3х75, 5х85, 5х5х65;
Трицепс на скрипец с въже-1х20х20.

Без почти нищо допълнително както се казва 😉

Иначе след зала веднага преминах на следтренировъчно мезене, като предстои и хранене 😎
Наздраве и приятно прекарване на който каквото празнува 🙂

14.02.22
22:44

казано от kaloyan на 14.02.22, 18:09:

казано от Гордан на 14.02.22, 17:33:

Абе ти баш на фейсбук ли бреее, продавай ги ... Да беше набутал в тесла преди няколко години, там е големия фейк :))

И там съм набутал, пък нека е фейк. :) Иначе FB съм купил, защото паднаха с над 100 долара за акция, при 350 предишна цена и дълбоко се съмнявам да останат така нещата.

Мнението беше редактирано от Гордан на 14.02.22 22:49.

15.02.22
08:29

Аз, във връзка с разразилата се по-горе дискусия и отминалият празник, само ще кажа, че докато бях ерген имах две правила при отношенията с нежният пол:
1. Да не се занимавам с трезви жени
2. Да не се занимавам с жени трезвен
Така човек елегантно заобикаля коварните капани, заложени от фейсбук и инстаграм.

15.02.22
08:51

Ми пияна жена-весел......😂

15.02.22
10:35

Хаха, каква дискусия :)))) синьото хапче... червеното хапче...някой да не се задави :))))

15.02.22
12:43

казано от Dydo на 14.02.22, 15:31:

Доста по-ниско рангови жени отбиват далеч по-високо рангови мъже, като си мислят, че им се полагат и заслужават топ-а или около :-)

Докато някой безрангов не и го набие един час до яйчниците...

15.02.22
12:58

казано от James Hinks на 15.02.22, 12:43:

Докато някой безрангов не и го набие един час до яйчниците...

Е тъй става понякога 😂...с риск общо взето да цитирам скорошна фраза на виден и уважаван съфорумник 😎

15.02.22
19:25

15.02.2022 г.

Клек ЛБ-5х55, 3х60, 7х70, 5х5х50.

Пълен боклук, слабак и нещастник🤮......ами аз 8-9х70 ЛБ може и да не ги клекна, ако се старая за дълбочина 😂 Или реално може и повече да изкарам, ако яко напъна, де да знам. Умора от към пулс, задъхване и т.н. няма никаква, просто силата в краката я няма. От постКовида ще да е😁 Е, вярно, че не бях клякал от месеци и тръгнах леко последните пъти, ама все пак. На ХБ пък абсурд. 3х60 ми бяха ХБ-тц, няма да клякам ХБ, нищо от ЛБ да имам мноого лек дискомфорт в кръста след това. Ще пооправям формата. Иначе освен лек дискомфорт в рамене и лакти от ЛБ, всичко е точно.
Другото, което е. То аз съм си слаб като цяло, но преди си мислех, че съм по-силен във високите. Колкото и да не е верен калкулатора /не един/, който даже май по-скоро завишава макса при повече репове, то реално за макс вдигам повече, от колкото ако го сметна по направените бройки. И това не е само при клек, където не пробвам откази, а основно при раменна и лег, при които последния реп наистина ми е бил бая труден и няма да направя, а и много пъти очевидно дори да преполовя следващ, ако го опитам. А и да го направя с 1000 зора, крещене и кривене, не променя картината.
Друго, друго.....ааа, никва енергия, ако трябва да правя повече базови с тежко. Това примерно клек, лег, гребане в наистина реални и тежки 5х5….амиии 😂 То ще ги изкарам, ама ще ми паднат обичайните настоящи кила.
Не отчитам обаче възстановяването, което никак явно не е маловажно. Имайки тонус и енергия през деня, не значи обаче сила в залата. Оня ден спах 2 ч., това денонощие около 6 ч., през деня освен закуска не бях ял нищо, не спрЕх да къркам ежедневно и т.н. Е .....😎

Тц,тц, тц, пак станах майстор на късия разказ.

15.02.22
20:13

Всичко ти е наред, само трябва да обърнеш времето, което отделяш за писане в такова за клякане и си топ! :D :D

15.02.22
20:18

казано от Любомир на 15.02.22, 20:13:

Всичко ти е наред, само трябва да обърнеш времето, което отделяш за писане в такова за клякане и си топ! :D :D

Ами като начало няма да натискам много, да видя ок ли ще съм. За сега няма ядове. И тяга бих почнал пак, ама подемите повече ме дрънкат. А и там дъха си е хубаво да е задържан през цялото време, което не е много ок в моята ситуация. При клека си съскам на изправяне.

Мнението беше редактирано от Dydo на 15.02.22 20:18.

15.02.22
20:53

Добре си си адаш,хич не се подценявай 😉Тренираш си според здравословните на този етап ограничения,кво повече да се желае?Даже много добри кила на клека слагаш,предвид надявам се временните проблеми,които имаш.(То и мен напоследък ме налазиха същите,но не че съм напъвал тежестите хах).Важното е,че си редовен,а на като мен.Дерзай!

15.02.22
21:14

Да бе, така е за ограниченията, ама като опитам и въпреки тях......слабааак 😂 Като се замисля, никога през живота си не съм бил силен в долна част. То толкова и съм клякал като млад, ма нейсе. И като дрЪт, клека и тягата ми бяха слаби и не вървяха още от самото начало. А например имам сила за повдигане на крака от вис, лег и т.н., дето много по-слаби на ЛТ не могат толкоз. Ама това май няма общо с ядро като цяло, а само с коремни мускули.
ПС-тоя аватар на профила ми не е случаен😂

Мнението беше редактирано от Dydo на 15.02.22 21:24.

16.02.22
07:09

казано от Dydo на 15.02.22, 19:25:

15.02.2022 г.

Клек ЛБ-5х55, 3х60, 7х70, 5х5х50.

Пълен боклук, слабак и нещастник🤮......ами аз 8-9х70 ЛБ може и да не ги клекна, ако се старая за дълбочина 😂 Или реално може и повече да изкарам, ако яко напъна, де да знам. Умора от към пулс, задъхване и т.н. няма никаква, просто силата в краката я няма. От постКовида ще да е😁 Е, вярно, че не бях клякал от месеци и тръгнах леко последните пъти, ама все пак. На ХБ пък абсурд. 3х60 ми бяха ХБ-тц, няма да клякам ХБ, нищо от ЛБ да имам мноого лек дискомфорт в кръста след това. Ще пооправям формата. Иначе освен лек дискомфорт в рамене и лакти от ЛБ, всичко е точно.
Другото, което е. То аз съм си слаб като цяло, но преди си мислех, че съм по-силен във високите. Колкото и да не е верен калкулатора /не един/, който даже май по-скоро завишава макса при повече репове, то реално за макс вдигам повече, от колкото ако го сметна по направените бройки. И това не е само при клек, където не пробвам откази, а основно при раменна и лег, при които последния реп наистина ми е бил бая труден и няма да направя, а и много пъти очевидно дори да преполовя следващ, ако го опитам. А и да го направя с 1000 зора, крещене и кривене, не променя картината.
Друго, друго.....ааа, никва енергия, ако трябва да правя повече базови с тежко. Това примерно клек, лег, гребане в наистина реални и тежки 5х5….амиии 😂 То ще ги изкарам, ама ще ми паднат обичайните настоящи кила.
Не отчитам обаче възстановяването, което никак явно не е маловажно. Имайки тонус и енергия през деня, не значи обаче сила в залата. Оня ден спах 2 ч., това денонощие около 6 ч., през деня освен закуска не бях ял нищо, не спрЕх да къркам ежедневно и т.н. Е .....😎

Тц,тц, тц, пак станах майстор на късия разказ.

Иване :-) що се сравняваш с хора от форума който клякат с 300 ?! Аз спрях да го правя и всичко е наред ;-)

16.02.22
07:35

Ехе, аз ако се сравнявах с тях 😎
Не мога в момента сигурно и СТ да си клекна, т.е. слабак. Но пък си го бутам от лег 😀

Мнението беше редактирано от Dydo на 16.02.22 08:09.

16.02.22
19:30

16.02.2022 г.

Днес мислех да не пиша, щот не съм тренирал, а и много хора описват и дните без трен. Та и аз, ама друга е причината. Днес в една от хранителните вериги не се сдържах да не щракна калвесите на момъка пред мен. Като цяло тлъсти крака, с не изразена горна част-нисък и набит. Ама пък такива буци/топки ич ма не кефи /вж. по-долу/.
Иначе мислех и днес да отида на зала,  с което да затворя втория цикъл на 5/3/1, ама някак имаше обща умора от поредните дни занимания, а мислех да опитам максове на раменна и обръщане от вис. Та живот и здраве утре.

16.02.22
21:10

Дидо, верно ли дебнеш мъже, за да ги снимаш отзад :))))))))) а аз щях да ти предлагам да пием водка, като съм в София следващите седмици :)))))

Мнението беше редактирано от Ivan_ на 16.02.22 21:25.

17.02.22
18:51

17.02.2022 г.

Раменна-5х40, 3х45, 6х50, 1х55;
Обръщане от вис-5х40, 3х45, 1х50, 1х55, 1х60 (тук бе от земя), 1х65, 10х40;
По една серия за ръце с дъмбели.
Завърших и втория цикъл.

Мнението беше редактирано от Dydo на 17.02.22 18:52.

17.02.22
19:20

казано от Иван _ на 16.02.22, 21:10:

Дидо, верно ли дебнеш мъже, за да ги снимаш отзад :))))))))) а аз щях да ти предлагам да пием водка, като съм в София следващите седмици :)))))

Единственото по-смущаващо от поста на Дидо за мен е изборът на облекло на тоз индивид.

17.02.22
23:10

Я поне сте енциклопедии 👍, дайте мнение за обръщането кои протоколи да се избягват-ако има такива, поради проблем или защото са безмислени. В момента на 5/3/1 мисля няма драми, тъй като има една топ серия, а предните не са много бройки. Обикновенно след серията “+”правя 5х5 с тежестта от първата серия, но все още е леко. И въобще приложими ли са за обръщането схемите за другите движения, особено при линейните периодизации извън 5/3/1, с повече бройки първите седмици и намаляването им с увеличаване на тежестта. Примерно 2х10, 2х8, 3х5, 3х3, 2х2, 1х1….образно говоря. Аз мисля, че няма проблем. Просто е по-експлозивно движение. Единствено ми идва на акъла, че тъй като е технично движение, риска е контузия поради възможност за разпад на техниката при повече репове. То и при другите движения го има тоя риск, ама все пак.

Мнението беше редактирано от Dydo на 17.02.22 23:32.

18.02.22
00:12

Зависи с каква цел го правиш?!
Ако е за  ” Чики-рики “, може и по 20 повт. с лоста , няма проблем.
За реална полза повече от 5 повт. няма смисъл.
Може и да не съм прав, знам ли 🙄

18.02.22
08:08

Ясно, Иво. Естествено, че целта ми е да стана по-силен и на него.
Реално аз вместо тяга правя обръщане и прилагам схемата на прогресия на 5/3/1 за него. То и самият Уендлър има програми с обръщане вместо тяга. При 5/3/1 ясно, тъй като бройките са сходни с други програми, в които го има. Даже при Рипетоу е 5х3 с еднаква тежест. Гледам и разни КФ комплекси с бая бройки на кръг, но е и по-леко там.
В крайна сметка мисля, че няма проблем. То един Александър Томов е обръщал 50х100-120😂, та аз с моите кила 😎
Хубавото е, че нямам за сега болежки от него, но ще подобрявам техниката с подклека и пъхането под щангата. Че моето сигурно е близо до сгъване за бицепс в надхват с подем в краката и чиййт 😂

18.02.22
09:07

казано от Dydo на 18.02.22, 08:08:

Хубавото е, че нямам за сега болежки от него, но ще подобрявам техниката с подклека и пъхането под щангата. Че моето сигурно е близо до сгъване за бицепс в надхват с подем в краката и чиййт 😂

Дидо, от това което си качвал на видеа като форма на обръщането - със сигурност е такова.
Личното ми мнение е, че не ти е нужно да заучаваш подклек и пъхане под щангата, а просто да се научиш да дърпаш хубаво щангата и да въртиш лактите. Това представлява и обръщането - дърпане и въртене (със стягане на плешките). Ще се научиш най-лесно да дърпаш, като вкараш едно високо изтегляне, а научиш ли това - остава просто да завъртиш лактите под лоста.
Не казвам нищо против обръщането в подклек или щангисткото обръщане с пълен клек, просто обръщането прав без приклякане има най-голям пренос в чисто силово отношение за хора като нас, които не тренират конкретен спорт.

18.02.22
09:09

Спринтьорите обръщат много и тежки единици и серии с леко.
Дидо, само се притеснявам да не станеш много бърз 🙂.

18.02.22
09:43

Мотърхед, абе по-добро ми е сега от онези клипове, на които като го правех хич не бях запознат и карах по-усет. Ще отчета съвета, т.е. ще е нещо като борческо.
А да се повдигам ли на пръсти, т.е. с подем и от краката, нищо да е без подклек. Май се губи смисъла и ще си е чисто силово и на мускули-дърпаш и въртиш както каза.
А мога ли да пускам до коленете или просто прав от висящи ръце....или поне с леко привеждане?

Бомбър, ти гледай да не стана много експлозивен 😁

Пф, децата викат: Приличаш на щангист. Мен само това ми требеше....ще обръщам не, ами 😂 Принципно трапеца и раменете винаги са ми вървяли, на фона на другото и без някакви особени усилия.

Мнението беше редактирано от Dydo на 18.02.22 09:48.

18.02.22
10:11

За втори път:
Зависи с каква цел го правиш.

Да заместваш тягата - трябва да е от земята.

Дидо,цар си в това, едно просто нещо да го направиш максимално сложно!

Схеми,репове, Рипетоу и пр.
Какъв е смисълът да правиш обръщане с кила,дето ги сгъваш в същите повторения и за бицепс ?!
Никакъв!

18.02.22
10:25

E с 50-60 кг. не мога да сгъвам за бицепс. Тези кила на този етап за обръщане например 5х5 или около си ми идват ок.

18.02.22
11:48

казано от Гюлето на 18.02.22, 00:12:

Зависи с каква цел го правиш?!
Ако е за  ” Чики-рики “, може и по 20 повт. с лоста , няма проблем.
За реална полза повече от 5 повт. няма смисъл.
Може и да не съм прав, знам ли 🙄

Големи бройки с ниска тежест могат да имат смисъл в зависимост от целите, които се преследват. Ако говорим за силово развитие, то тогава повече от 5 бройки наистина не носят голяма полза.

18.02.22
12:04

казано от Svetoslav на 18.02.22, 11:48:

Големи бройки с ниска тежест могат да имат смисъл в зависимост от целите, които се преследват. Ако говорим за силово развитие, то тогава повече от 5 бройки наистина не носят голяма полза.

С две думи, ако на 5/3/1, на сериите с обръщане 5+,3+ и 1+ докарвам повече от 5 бройки /особено на 5+ и 3 +, където почти винаги минаваш 5 репа/, това няма смисъл и няма да увеличи силата :-))))
Предполагам само за обръщането ли говориш, не за други движения.

18.02.22
12:14

Дидо, дръж такива бройки, с които да не разваляш техниката. В твоя случай си мисля, че и 5 повторения са много. Засечи си ТМ, примерно спокойна 3-ка и дръж няколко седмици (3, 6, 9, ти си знаеш..нали, отново на вълнИ през седмиците) под него като килограми - 5 х 2 или 5 х 3 най-много....

18.02.22
12:32

За мен лично по едно повторение през минута с фокус върху изпълнението с тежест около 70-75% от макса ми е помагало да напипам някакво що годе приемливо (за мен) изпълнение.

18.02.22
20:02

70-75 % от макса е леко за Дидко. За толкоз години, не разбрахте ли, че оптималното за моите възможности и ген, са сетове с поне 90% от макса 😁

Мнението беше редактирано от Dydo на 18.02.22 20:04.

А, 90, няма нужда да скромничиш. Аз съм забелязал, че даже най-добре работиш на 120-130% от макса 😁

18.02.22
20:48

Бе то ясно, Кръстев, че се бъзикам, ама ако трябва да съм честен, ако например 100 кг. ми е макса на някое движение, като пробвам например 10-12х1 ЕМОМ за 7-8 мин.с 90-92.5 кг., ми идва доста добре и преодолимо. И не, не е невярна сметката на макса. Хайде, да има допуск на грешка 1-1.5 кг. отгоре. Макар и слаб, подобни протоколи ги правя много по-лесно от ако трябва да вдигам макс репове. За които както в предходно мнение казах, си мислех, че съм по-добър. Ама явно не съм.

Прескочи до:

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1