Деянчик-а.к.а. нацепен и готин

Прескочи до:

18.02.22
22:19

И сега последно ще обръщаш или не,с
тежко или леко,от земя, колене или борческо?
По на кого схемата: Джон Гримек,Рег Парк,Бил Стар, Рипетоу или стълбите на Цацулин?
Давай, че да ‘крадна схемата и да поръчвам лост и дискове 😀💪

п.п. Хахаха....ееее не!
Пиша тук,влизам в на Цветан дневника и хоп.... стълбите на Цацулин ! Ебаси мамата...

Мнението беше редактирано от Гюлето на 18.02.22 22:23.

18.02.22
22:31

Абе майтапите се вие 😎 Просто попитах за обръщането, има ли някакви протоколи или схеми, които не се препоръчват или от тях няма смисъл, както и може ли същите да се приложат, които са приложими и за тягата. Отговорихте ми, кой, как и какво работи за него, както и се изразиха съответните мнения-ще извлека от казаното. Тенкс.
За сега си го продължавам по схемата 5/3/1, което си се доближава до много от мненията за сетове, репове и тежест, които са ми екстра. Ако съм ок здравословно, ще си го джиткам с постепенна прогресия по схемата/схемите на Уендлър, които сега правя, както и другите движения.
ПС...и защо не Стълбите на Цацулин, дето Цецо ги е врътнал-не работят ли, к,во ли 😎

Мнението беше редактирано от Dydo на 18.02.22 22:41.

19.02.22
09:34

Лайкнах, защото и аз чакам разисквания около Цацулин...😀, макар и в чужд дневник...😀😀

Мнението беше редактирано от Цветан на 19.02.22 09:35.

19.02.22
10:30

казано от Dydo на 18.02.22, 22:31:

Ако съм ок здравословно, ще си го джиткам с постепенна прогресия по схемата/схемите на Уендлър, които сега правя, както и другите движения.

“джиткай” си го и изобщо не го мисли!

19.02.22
10:40

казано от Dydo на 18.02.22, 22:31:

ПС...и защо не Стълбите на Цацулин, дето Цецо ги е врътнал-не работят ли, к,во ли 😎

Да съм казал,че не работят ?
Всичко работи,но не при всеки 😉
Питах по кой метод ще джиткаш,като ги споменах и тях за да имаш повече варианти.
А,то се оказа ебахти и съвпадението, водещо след себе си още две страници лафче 😀

19.02.22
12:21

19.02.2022 г. C3W1-BP

Лег-3x65, 3x70, 3x80, 1x90, 5x5x75;
Пушдаун една макара-30х20, 15х35;
Френско с кабел над глава-20х20, 15х25.

Храна: още не съм ял нищо.
Добавки: Магнерот след ставане и 60 гр. пудра с 350 мл. прясно мляко след зала.

Та започнах 3-ти цикъл, но по друг шаблон. Такава е и препоръката на автора, на 2-3 цикъла не е лошо да се сменя, след което си се връщаш на основната класическа схема пак за няколко цикъла. Трябваше да направя 5х5 с 65 кг. по схема, но скочих на 75, ей така за проба. В момента мисля, че 5х5х80 ще ми е предела....хайде 5х5х82.5 да са 😎 Общо взето шаблона е 1-3х70, 80 и 90% от ТМ и после сингъл на 100% от ТМ. Плюс помощна работа.

Илстронг, така сложено в кавички, все едно не полагам усилия в движението ☹

Гюле, няма ядове и 10 стр. да се навъртят-хората изказват мнение, съчувстват, помагат 😎

Мнението беше редактирано от Dydo на 19.02.22 12:25.

19.02.22
15:57

казано от Dydo на 19.02.22, 12:21:

Илстронг, така сложено в кавички, все едно не полагам усилия в движението ☹

Ползвах кавички, защото ти си използвал тази дума. За мен движението/упражнението Обръщане се заучава, изпълнява, повтаря, но не се “джитка”! Същото е когато аз казвам “разцъках футболче”. Защото, въпреки тъмното ми футболно минало, не приемам футбола на сериозно.
Който разбрал, разбрал!

п.с. Това с 5 х 5 Обръщане на 82,5кг искам да го видя, ама аз още си чакам видеото с чифта 32ки, та сигурно ще почакам...

Мнението беше редактирано от Ilstrong на 19.02.22 20:01.

19.02.22
16:34

Ай, ай, ай 😁 Не четеш внимателно. Лег правих днес и говорех за 5х5х75 и как най-много в момента да имам 5х5х82.5 за него. За обръщане не съм говорил в описанието за днешното занимание. 65 обърнах последния трен за сингъл и може би около 70 ми е макса.
Обръщането с пудовки го спрях, защото избягвам подеми от земя. Но пък 2х32 от вис за в бъдеще....де да знам 😂

Пф, аз ако имам обръщане 5х5х82.5….💪💪💪💪💪

Мнението беше редактирано от Dydo на 19.02.22 16:36.

Ivan_

19.02.22
18:35

Дидо, що не оптимизираш повече физиката и тогава да опитваш да си бърз, експлозивен и т.н....и някой да те учи на живо на този тип движения. Нямам самочувствието да съм корифей на обръщането, но последното ти видео, което помня на това движение, си беше отвсякъде нестинарка-сгъва-за-бицепс

19.02.22
21:07

казано от Иван _ на 19.02.22, 18:35:

но последното ти видео, което помня на това движение, си беше отвсякъде нестинарка-сгъва-за-бицепс

Е така де, казах го по-назад. То онзи клип бе от старата зала, т.е. на повече от 3 г., даже май съм го и изтрил.
Иначе - сгъване за бицепс, ама с 50 кг. надхват 😀

19.02.22
21:37

казано от Dydo на 17.02.22, 23:10:

Я поне сте енциклопедии 👍, дайте мнение за обръщането кои протоколи да се избягват-ако има такива, поради проблем или защото са безмислени. В момента на 5/3/1 мисля няма драми, тъй като има една топ серия, а предните не са много бройки. Обикновенно след серията “+”правя 5х5 с тежестта от първата серия, но все още е леко. И въобще приложими ли са за обръщането схемите за другите движения, особено при линейните периодизации извън 5/3/1, с повече бройки първите седмици и намаляването им с увеличаване на тежестта. Примерно 2х10, 2х8, 3х5, 3х3, 2х2, 1х1….образно говоря. Аз мисля, че няма проблем. Просто е по-експлозивно движение. Единствено ми идва на акъла, че тъй като е технично движение, риска е контузия поради възможност за разпад на техниката при повече репове. То и при другите движения го има тоя риск, ама все пак.

Дидо, въобще не ги мисли тези работи. От предната снимка видях че се справяш доста добре на обръщане .. на чашата с леда вътре.
Не се занимавай сега с тези глупости, първо че си стар, второ си с наднормено тегло и третото най-важното е че само ще ти пречат на пиенето и на яденето.

19.02.22
22:24

Кала, мислех да ти отговоря, ама същевременно се въздържах🤫, защото удара щеше да бъде много брутален.
Гледай си живота и не ме мисли мен😎

20.02.22
09:14

Дидо ,не съм чел цялата дискусия за обръщнето ,но да си кажа моето мнение . Мисля,че обръщане с пудовки или високо изтегляне са по-добрия вариант .

Мнението беше редактирано от ISB на 20.02.22 09:15.

20.02.22
10:18

От обръщанията с пудовките ме заболяват доста неща по ръцете. Пък като стане по-тежко, ще е по-зле. Да не говорим, че искам едновременно с двете ръце, а то няма такива чифтове, с които да прогресирам във времето с определени кг., по възможност по 2.5 на месец. А и обръщането с щанга далеч ми доставя по-голямо удоволствие. Все пак ходя на зала и за кеф, не само за здраве, сила и т.н. Виж, за високото изтегляне ще го пробвам, но искам да си въртя лоста. Това е 😎
Тенкс за включването и съветите 👍

20.02.22
11:14

казано от kaloyan на 19.02.22, 21:37:

Дидо, въобще не ги мисли тези работи. От предната снимка видях че се справяш доста добре на обръщане .. на чашата с леда вътре.
Не се занимавай сега с тези глупости, първо че си стар, второ си с наднормено тегло и третото най-важното е че само ще ти пречат на пиенето и на яденето.

Постът ти е меко казано груб и жлъчен. Изобщо не му е мястото тук. Ако пък е опит за проява на чувство за хумор е доста неуспешен и хуморът е неуместен.

Мнението беше редактирано от Svetoslav на 20.02.22 11:57.

20.02.22
12:19

казано от Svetoslav на 20.02.22, 11:14:

казано от kaloyan на 19.02.22, 21:37:

Постът ти е меко казано груб и жлъчен. Изобщо не му е мястото тук. Ако пък е опит за проява на чувство за хумор е доста неуспешен и хуморът е неуместен.

+1👍за Светослав и Дидо
...  бая “старци” ще те сложат в малкия си джоб Калояне включително и членуващите в този форум...
Това, че един “старец” е решил да тренира, за да е по-здрав е повод за уважение, а не за хулене...особенно от по-младите...

Не знам защо му скачате на Калоян и му четете поста през пръсти. Съвсем точно му е написал и е въпрос на негов личен избор дали Дидо иска да е стар, с наднормено тегло и да обръща само чашите с уиски.

20.02.22
14:57

20.02.2022 г.

Обръщане от вис-3х40, 3х45, 3х50, 1х55, 5х5х40;
Набиране УХ (3/4) - 1, 10 сек. почивка, 2, 20 сек., 3, 30 сек., 1, 10 сек., 2, 20 сек., 2, 30 сек., 1, 10 сек., 2, 20, сек., 2.

-На набирането тръгнах за 3 кръга 1, 2, 3 през съответните 10, 20 и 30 сек. почивка, но както се вижда се окендз@х.
- Нещо тия допълнителни 5х5 с по-леко на основното движение определено ме надуват. Рамене, крака, всичко е нагоре, ръките по-релефни. Само няколко пъти клякам, а краката с по 1 см. поне нагоре при същото ЛТ. Талията уж пада леко, макар да не съм стриктен с режима.

Кръстев, ясно ми е, че се прави съпоставка м/у двете неща и казаното по принцип е вярно. Но ще бъде на място, ако съм питал нещо от сорта: “Абе хора, да си пия и ям ли, възрастен съм вече или да се стегна и да тренирам”. Такъв въпрос при мен не стои и не е стоял, поне от към физическа активност и редовност, защото години не съм спрял да ходя на зала. А Калоянчо се включва от нищото и това го пише като реплика на мой коментар, касаещ конкретно движение и нямащо ама нищо общо с контекста на моето питане. За чий му е такова влючване, засягайки снимки от преди близо седмица, с цитат на тема за обръщането. Освен жлъч и заяждане, както казаха, аз друго не виждам.

ПС, снимах клип на обръщането си, ама се разколебах и няма да го кача. Не, че очаквате с трепет мои клипове /освен за да става лафа и 10 стр. съвети/, ама все пак.

Калоянчо, в началото бе от хората, които ми бяха симпатични и с които мислех, че имам приказка, но с времето си показа смрадливите л@йн@. И преди ти казах, че не искам твои коментари тук-правилни, не правилни, на място, не на място. Каквото и да напишеш, ще бъде трито. Та не се хаби излишно. Освен ако не разчиташ набързичко който може да прочете поредната ти дрисн@😂, докато мнението ти не бъде изметено.

Мнението беше редактирано от Dydo на 20.02.22 15:11.

22.02.22
19:38

22.02.2022 г.

Раменна-5х35, 5х40, 6х50;
Клек-5х50, 5х55, 11х65, 5х75;
Пътечка- 3 мили в час, 12 минути.

23.02.22
15:48

Абе седя и се опитвам да вдяна.....щот нали само говоря, а на практика не знам толкова. Та, има ли момент, в който силовата тренировка да стане И аеробна. То е ясно, че не може да е чисто аеробна и си остава силова, но от един момент захранването да е необходимо да става И от кислород. Например кросфит комплексите, където се използват основно тежести. Например ако изпълнението е с много кратки почивки, в продължение на 6- 12-15-20 мин., та някъде може и по-малко, не навлиза ли и аеробен момент в цялата картина. И има ли някаква по-ясно очертана граница /около/, кога това започва да се случва, ако въобще се случва. Едва ли само пулса играе роля, защото някъде от него гледам се водят, дали зоната е аеробна. Но не допускам само този аргумент.

Мнението беше редактирано от Dydo на 23.02.22 16:05.

23.02.22
16:24

Почнеш ли да дишаш учестено и да си чуваш сърцето, влязъл си в тази зона.

23.02.22
16:30

Ясно, Светльо - то и аз горе долу така си мисля. Започне ли задъхването, учестения пулс, тупането на сърцето, вече си навлязъл и в тази зона. Независимо, че тренировката е силова, и независимо с колко тежко. В случая обезпечаването явно става хем с креатин фосфат-за мускулите, хем с кислород-например за сърцето и т.н.

23.02.22
17:20

Креатин фосфат до към 15-20 сек. натоварване.
Не съм съгласен с това, което казахте:
учестено дишане и тупане на сърцето.
Определено не е критерий че си в аеробен режим.
Дидо, точно пък за енерго-обезпечаването има доста информация и то на БГ. Наистина се учудвам, че питаш нещо без да си прочел, точно ти 🙂
Иначе добре си решил (надявам се! ) да имаш и такова натоварване.

23.02.22
17:33

Ами, Гюле- четох, четох, включая тук няколко статии, с примери за аеробен режим и никъде не видях да се споменава за вдигане на тежести, което ако е по-дълго времево, да се влиза в аеробен режим. Все бягания, плувания, колело и т.н.
Иначе би било супер с един удар два заека.
А и има някои детайли, като например кога се излиза от него, имайки предвид, че пулса може да не е водещото. Защото аз може да правя нещо с тежест за 10 сек., т.е. не съм влязал в аеробния режим, но ако имам 30 сек. почивка например и имам 15 серии от по 10 сек. натоварване и 30 сек. почивка, реално може яко да съм се задъхал и разтупал след 15 те серии, но тия паузи от 30 сек. постоянна да не позволяват да вляза в такъв режим. Това само като пример, за да разбереш какво искам да кажа.

23.02.22
17:41

И с тежести може,стига да спазиш определените за целта условия.

23.02.22
17:52

Аз се опитах съвсем просто да го кажа. Ако натоварването на сърдечно-съдовата и дихателна системи стане осезаемо си влязъл в аеробен режим. Няма нужда от сложни обяснения и разсъждения. При всеки ЕМОМ, който правя, на 4-5-тата минута вече съм в аеробен режим, независимо че натоварването е силово.

Дори и при бокса реално не влизам в аеробен режим преди 3-я рунд. Освен ако не започна с много високо темпо, но това обикновено се случва на състезание или ако тренираш състезателно. А на 50г вече нямам нужда чак от такова аеробно трениране. За организма след определена възраст прекомерното аеробно натоварване не е добро. Така че бъди внимателен.

Мнението беше редактирано от Svetoslav на 23.02.22 18:03.

23.02.22
18:00

Пробвай кофи и обръщане без почивка...с комфортни за теб тежести....
4-5 сета от 5-6 повт...
Ще имаш от всичко...че и отгоре

23.02.22
18:03

Просто питах, та понякога наистина да включа нещо такова, например кросфит комплекс само с щанга. Ама от тия по-кратките 😂 То за 6-10 мин. каква аеробна работа и ползата от нея, ама то и пътечките са ми по толкова.
Много ме мързи да правя кардио, направо го и мразя. Не, че нещо супер  ме затруднява, но не ми прави кеф.
Но истината е, че там ми е най-слабото място, както предполагам особено пък силовата издръжливост. Най-добре се вижда, като тръгнеш да пренасяш например кашони с плочки или подобни 😀
И като туря чертата, какъв пренос в реала имам от гоненето на макс репове или хайде за 2, 3 или 5 повторения.
Вече минах първа седмица на трети цикъл 5/3/1, силата май някъде даже пада 🤮 А преди години по същите схеми дърпах уж. По-трудно се възстановявам вече, макар леко, опъва ме вече доста повече, след да кажем два последователни дни зала.
Не се оплаквам, споделям си само 😎 И наистина вече не ми пука,  ще повиша ли макса на това или онова движение, ще пораснат ли мускулето и т.н. Просто да съм активен редовно, да натискам умно и да съм ок, това ми е водещото.

Мнението беше редактирано от Dydo на 23.02.22 18:06.

23.02.22
18:37

Дидо ... повярвай, в “реала” и единиците, и двойките, и тройките, и петиците имат голям пренос. Пък и тренирайки по този начин далеч не означава, че си в лоша кондиция (струва ми се, че натам се опитваш да биеш). Можеш да си правиш и други неща покрай единиците и нещата да се напаснат.
Без да имам самочувствие за много добра кондиция, миналото лято избягах няколко пъти 5 км за под 20 минути на 100+кг лично тегло, беговия Анимал също го смъкнах веднъж под 20, пък си тренирах с 1ци, 2ки и 3ки. :D
Въпросът при теб е, че досега можеше да си направил една много хубава силова основа, и сега да си тренираш както ще имаш най-голяма полза, или пък ако щеш както ти е кеф - с ЕМОМ-и, с двусети, с трисети, с кръгове, с интервали ... Обаче ти все го умуваш.
Това го пиша с най-добри чувства, нямам за цел да се заяждам.

23.02.22
18:47

Ами сега, Мотърхед не го умувам и си следвам програмата, качвам тежестите като му дойде времето по предписание и така. Не правя делоуд седмиците /по-натам/ и махнах помощната работа на същото движение 5х5 първи сет последен. Ще ми остане само серията “+”, както и допълнителни аксесоари. Преди така я правех във версия Триумвират и прогресирах, явно нямам нужда от още обем на основното движение. А пък и този цикъл малко да го променя.
ПС, единствената разлика е, че сега тренирам два, друг път три или четири дни за период около 7 дни, т.е. както мога, но едно движение си го правя веднъж на около 7 дни. Рядко по-често но го има и това. И не правех предните цикли много аксесоарна работа за сметка обаче на помощната 5х5.

Мнението беше редактирано от Dydo на 23.02.22 19:08.

24.02.22
10:32

казано от Dydo на 23.02.22, 15:48:

Абе седя и се опитвам да вдяна.....щот нали само говоря, а на практика не знам толкова. Та, има ли момент, в който силовата тренировка да стане И аеробна. То е ясно, че не може да е чисто аеробна и си остава силова, но от един момент захранването да е необходимо да става И от кислород. .

казано от Svetoslav на 23.02.22, 17:52:

Аз се опитах съвсем просто да го кажа. Ако натоварването на сърдечно-съдовата и дихателна системи стане осезаемо си влязъл в аеробен режим. Няма нужда от сложни обяснения и разсъждения. При всеки ЕМОМ, който правя, на 4-5-тата минута вече съм в аеробен режим, независимо че натоварването е силово.

Пишете неща, които въобще не са ви ясни. Какво захранване и от кислород, какво натоварване на сърдечно-съдовата система, какви 5 лева.
Аеробен режим означава да стигнеш там, където за синтез на АТФ се разчита на Цикъла на Кребс и на бета окислението, а не на гликолизата.

24.02.22
10:43

Е то така стана, Сашо, защото се впуснахме в детайли. Въпроса мисля бе елементарен /като задаване, отговора може и да е по-сложен/, за който е наясно: може ли с определен протокол с щанга да влезеш и в аеробен режим. Ако да, в кои случаи. Ето Нервака каза, че с няколко серии обръщане и кофи ставало. Идеята е да не се отделя време за кардио, а да получиш и двете в едно занимание -аеробно и анаеробно натоварване посредством схема, протокол и т.н. само с щанга. Мисля си, че някои от кросфит комплексите може би дават този резултат.
Бе, знаех си аз, че не е току така отговора :-)

Мнението беше редактирано от Dydo на 24.02.22 11:12.

24.02.22
10:59

Аз даже не съм и чел какво е последвало. Естествено че се шегувах съвсем добронамерено, понеже мислех че носиш на майтап, аз така мислех и за други хора, ама то какво се оказа :) Ако знаех че си толкова чувствителен нямаше да пиша. Въобще доста далечна идея ми беше да се заяждам или да ти давам наклон.

Мнението беше редактирано от kaloyan на 24.02.22 11:00.

24.02.22
15:36

казано от James Hinks на 24.02.22, 10:32:

казано от Svetoslav на 23.02.22, 17:52:

Пишете неща, които въобще не са ви ясни. Какво захранване и от кислород, какво натоварване на сърдечно-съдовата система, какви 5 лева.
Аеробен режим означава да стигнеш там, където за синтез на АТФ се разчита на Цикъла на Кребс и на бета окислението, а не на гликолизата.

Браво, 100 % верно, Сашо. Изобщо не споря, но как допринесе това за прост и разбираем отговор? Или силовата тренировка е само анаеробна?

Aко сериите упражнения се изпълняват с минимална или без никаква почивка, то тялото черпи голяма част от необходимата енергия от аеробната система. Всичко е въпрос на интензивност. Затова дадох пример с ЕМОМ. Щото дори и явно силова тренировка, която нормално е основно анаеробна ако не бъде вкарана във времеви рамки, то в момента в който и поставиш такива, тя преминава в аеробно натоварване след определен момент. Просто не виждам смисъл да спорим за подобни неща. Целта ми е да му дам на Дидо прост и разбираем отговор, който да му е от практическа полза ако реши да пробва. Насоката му към кросфит комплекси е доста точна в случая. Иначе разбира се може да си говорим сложно, но на практика няма смисъл от сложно говорене. Дидо, просто трябва да реши да пробва нещо и да е постоянен в тази насока, в която е решил.

+++

Дидо, трябва ти постоянство. Избери си нещо, което ще ти пасне, но бъди постоянен. Там е разковничето за какъвто и да е напредък, успех и т.н.

24.02.22
15:38

казано от Dydo на 24.02.22, 10:43:

Е то така стана, Сашо, защото се впуснахме в детайли.

Къде пък ги видя тези детайли?

Въпроса мисля бе елементарен /като задаване, отговора може и да е по-сложен/, за който е наясно: може ли с определен протокол с щанга да влезеш и в аеробен режим.

Може и да стане, но е въпрос на много условия...

Ако да, в кои случаи.

Когато имаш преобладаващи тип 1 и подтип а на тип 2 влакна.

Ето Нервака каза, че с няколко серии обръщане и кофи ставало.

Надали.

Идеята е да не се отделя време за кардио, а да получиш и двете в едно занимание -аеробно и анаеробно натоварване посредством схема, протокол и т.н. само с щанга.

Ти пък щото се спука от кардио...Остналото го обясних по-нагоре.

Мисля си, че някои от кросфит комплексите може би дават този резултат.

Грешно мислиш. Поне аз не се сещам за толкова подходящ, който да не натрупа предимно умора преди да се случат нещата.

Бе, знаех си аз, че не е току така отговора :-)

Естествено, че не е.

Мнението беше редактирано от James Hinks на 24.02.22 17:35.

24.02.22
15:38

Аз съм си на 5/3/1, Светльо - не мисля за сега да го променям, просто се интересувах.........както каза, че не пречи да се вкара и подобна схема в някой от дните.

Ясно, Джеймс-ето виждаш ли колко заблуди има.....в моята глава. А Иво вика: чети в нета, бе :-) То аз съм чел, ама питам, щото нещо ми убягваше.

Мнението беше редактирано от Dydo на 24.02.22 15:41.

24.02.22
15:45

казано от Svetoslav на 24.02.22, 15:36:

Aко сериите упражнения се изпълняват с минимална или без никаква почивка, то тялото черпи голяма част от необходимата енергия от аеробната система.

А дано, ама надали. Просто в края влиза на помощ и окислителната система. Но това не е въпрос на времетраене на почивката и плътност на тренировката, а на недостиг на АТФ и трайно понижаване на рН в клетките.

Всичко е въпрос на интензивност. Затова дадох пример с ЕМОМ. Щото дори и явно силова тренировка, която нормално е основно анаеробна ако не бъде вкарана във времеви рамки, то в момента в който и поставиш такива, тя преминава в аеробно натоварване след определен момент.

Точно на интензивност пък не е никакъв въпрос. Обясних го ясно.

Насоката му към кросфит комплекси е доста точна в случая.

Въобще не е точно. Там първо идват отказите...

Иначе разбира се може да си говорим сложно, но на практика няма смисъл от сложно говорене.

Хубаво, дай да говорим бросайънс и ала бала.

Мнението беше редактирано от James Hinks на 24.02.22 17:36.

24.02.22
15:52

Уф, ти говориш за професионално трениране и спорт. Ние си говорим за съвсем аматьорско
трениране за здраве и добър тонус. И без да обиждам Дидо, най-вече си говорим за него и за нещо дето да го зариби, та да го поддържа като тренировка достатъчно продължително време. И да му даде вариант за съчетаване на силово трениране с достатъчно аеробен елемент в него.

Мнението беше редактирано от Svetoslav на 24.02.22 15:53.

24.02.22
15:54

Дидо, казах че има доста информация,а не просто “чети в нета”.
Има научна такава!

Бутай си по 5/3/1 , пускай си ЕМОМ-и от време на време, че да си в кардио зоната и всичко е точно 😉 😄

24.02.22
15:55

Баш пък кросфита за здраве и тонус :)

Прескочи до:

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1