Цъкане

Прескочи до:

13.02.21
16:13

Някои сме с кофти хват и квото и да правиш няма да го заздравиш.

13.02.21
17:30

казано от nervak на 13.02.21, 16:13:

Някои сме с кофти хват и квото и да правиш няма да го заздравиш.

Добре де, а при теб не се ли получи също спад. От 200 и нагоре, в един момент с доста по-малко кила ти изпускаше. Не помня на около 200 и 200 + да си ползвал фитили, още по-малко пък при интервали. Където следва да стоиш с ръце на щангата, ако ще се побираш в 10-15 сек.

13.02.21
17:39

Абе и аз съм с кофти хват. Примерно обръщане на 70 80кг дори внимавам, че съм изпускал и по-леки щанги, ама за тяга не може 110кг да са проблем. Някак не е сериозно. При положение, че дърпам надхват на гладкото, а дланите ми са колкото на приятелката ми, която е 1.60 и е 47кг 😀 Не знам де, но според мен нещо е моментно било.

13.02.21
17:41

Казах, че на 120 вече над 1 бройка. Иначе със смесен няма проблем, ама много не смея да свиквам така.

....сега, аз ако се напъна може и 2-3 да докарам, но не мога да си позволя да рискувам и да изпусна щангата в тая зала. Също така, ми отива и енергоразход на връщане. Спускам бавно, без да удря, което при бройки си оказва влияние не само на хвата, а и на представянето. Едно е след всяко да си я пускаш на пода, друго е да я задържаш. И вече ако гониш повече повторения не е същото. Няма да можеш да си направиш примерно макса за 5, който в зала дето си хвърляш щангата го правиш.

Мнението беше редактирано от Dydo на 13.02.21 17:46.

13.02.21
19:03

С фитили дърпах интервалните тяги....200 и в сънищата си не съм дърпал надхват
Макса винаги ми е бил 160 надхват ...и то ако примерно днес ги дръпна,то утре 109% няма да мога.
Кво ли не съм правил...не мърда хвата и тва е.

Мнението беше редактирано от nervak на 13.02.21 19:15.

13.02.21
20:27

казано от nervak на 13.02.21, 19:03:

С фитили дърпах интервалните тяги....200 и в сънищата си не съм дърпал надхват
Макса винаги ми е бил 160 надхват ...и то ако примерно днес ги дръпна,то утре 109% няма да мога.
Кво ли не съм правил...не мърда хвата и тва е.

Същата история. На смесен съм стигал 1-2 пъти до 190-200 . Надхватът ако не ме лъже паметта 150-160( може инцидентно да съм дърпал и малко повече, но не помня точно)  и то един път държи 160 хвата, следващия не.  И то на по-тънките и криви лостове . На по - нормален и прав лост изпуска надхватът на 130-140 кг .
Дидо ако дълго време не си правил тяга надхват може да ти е отслабнал хвата. Като съм имал дълги паузи от тренировки и първоначално 120 кг . също трудно съм ги задържал . Дори и 110 ми са давали зор. Ама и аз съм със слаб хват .

Мнението беше редактирано от I`M на 13.02.21 20:29.

13.02.21
20:57

Ами аз, Ванка го казах одеве: преди, когато започнах да правя чат пат тяга не съм имал тоя проблем на около 120 кг. К,вото такова, ще го борим колкото може и това е.
Всъщност смесения не се препоръчва, ама пък аз какви тежести вдигам, пък и колко често, та да сецне нещо. Относно това, да няма създаване на дисбаланс, може да въртя ръцете.

Пф, ние почнахме вече, няма кой да чака до утре 😂

Честит празник на теб и твоето семейство, бате Дидо! Също и браво за уменията на китарата. А за хвата и аз съм така, даже много по - зле. Правя със смесен хват, защото хвата почва да изтърва и развалям формата.

14.02.21
14:33

Благодаря, Васко. Живи и здрави ти и семейството ти.
Както и всичко добро на всички и Честит Трифон Зарезан......това си е нашия празник.

15.02.21
19:14

15.02.2021 г.-Гърди и трицепси

Лег-3х6х80;
Горен лег-3х6х70;
Черепотрошачка-12х25, 3х8х30;
Разгъване на скрипец-15, 10, 8 с прогресия.

Добавки: магнезий и 60 гр. пудра след зала.

Храна: 60 гр. мляко към сутрешното кафе, 200 гр. вратна и някаква люта смес от лютеница с бая сирене за обяд. Предстои следтренировъчно хранене за запълване на гликогеновите депа и изграждане на нова мускулна тъкан.

Мнението беше редактирано от Dydo на 18.02.21 16:20.

Иван

15.02.21
19:45

казано от Dydo на 15.02.21, 19:14:

за запълване на гликогеновите депа

Щото си се скъсал да ги изчерпваш :))))

16.02.21
20:03

16.02.2021 г. - Гръб и бицепси

Гребане-10×40, 5×60, 3×10×70;
Лат пулдаун - 3×10×60;
Хоризонтален скрипец за гръб с редуване на ръцете-3×10×35 на ръка;
Сгъване с дъмбели-3×10×12.5 на ръка;
Скотово на машина с дискове-10×25, 12×20, 15×15.

Макроси около: 1810 кк, от които В-119, М-79, П-154.
Малко по-късно ще врътна 100-150 гр. скир.
Добавки: Магнерот и 60 гр. пудра след зала.

Мнението беше редактирано от Dydo на 18.02.21 16:21.

16.02.21
20:37

Дидо, най-важното е че си упорит, това е хубаво нещо и да продължаваш. Аз обаче все пак искам да те питам, защо не направиш някоя лицева опора, по някое време, според мен от нея едва ли ще изгубиш мускулна маса. Вярно е че за сериозни резултатити, трябва да се ползват машини с максимално ограничване диапазона на движение, но все пак ...

16.02.21
21:09

казано от kaloyan на 16.02.21, 20:37:

...Аз обаче все пак искам да те питам, защо не направиш някоя лицева опора, по някое време, според мен от нея едва ли ще изгубиш мускулна маса. ....

Защото не ми се правят по 30-40 лицеви опори в серия.
Както виждаш, машините са в плюс. Правя си базови всеки път, не знам защо въобще повдигаш този въпрос, при положение, че нямаш основание-ей така да се намираш на приказка или аз да клъвна и пак да започнем да разтягаме 😎

Мнението беше редактирано от Dydo на 16.02.21 21:12.

16.02.21
21:55

Ами нещо такова, пробвам ти чувството за хумор, понеже ти винаги си твърдял че го имаш. :)
Разтягането е много важно :)) ...

Мнението беше редактирано от kaloyan на 16.02.21 21:57.

16.02.21
22:26

И културистите станаха билдъри - едно време се казваше френска преса с щанга от лег,сега било черепотрошачка ?! Заеби...

16.02.21
23:52

Ами различни наименования има- лежащо удължение за трицепс, френски удължител, френска преса, черепотрошач /черепна дробилка/, екстензия за трицепс и т.н. и все са така обозначавани от десетилетия. Просто използвам най-краткото описание, което се използва не от вчера 😉
Ще напиша френско, пък накой ще попита: ама прав или легнал.

Мнението беше редактирано от Dydo на 17.02.21 00:25.

Иван

17.02.21
00:11

Все така тъпо упражнение, както и да го наричат.

17.02.21
00:20

казано от Иван на 17.02.21, 00:11:

Аз лично много рядко съм го правил. Последно време тук там го включвам, но като цяло не съм го практикувал.  Основно си разгъвам на скрипеца за изпомпване и за кеф.
А дали е тъпо, не знам. Дават го като основно и най-препоръчваното за трицепс от изолиращите. Ама щом ти казваш ще елиминираме световния опит и препоръки и ще се съгласим 😎

17.02.21
09:41

Не само тъпо,ми и смазващо лактите.

17.02.21
09:44

То и на клитор-а, от десетилетия българското му название е гъделичник , но....колко хора го знаят ?!
Само за информация 🙂

п.п.  Под името Черепотрошач има упражнение с пудовка, което досущ наподобява самото действие.
И това е само за информация.

17.02.21
10:04

Аз не знам за какво спорим. Явно не си отварял и не си чел нищо в бодибилдинг сайтове последните не знам колко години. Понятието skullcrushers се използва масово, даже и като основно такова, като се има предвид това упражнение, в де що има бодибилдинг сайтове, включително най-големите и посещавани такива в света. И не само в мненията по форуми, а в статии, програми, схеми и др, много от тях написани от водещи треньори, инструктори, топ бодибилдъри и т.н. и т.н. и т.н. Не е като някои само така да го наричат тук там и аз видиш ли случайно да съм го мернал и да съм го пльоснал тук. Даже има статии, в които думите “френска”, “преса”, “удължение” и т.н. въобще не се използват, все едно упражнението никога не се е наричало така. Ок, дори да е американизирано, какво от това-наложило се е вече и с това име, и толкоз.
Даже ако влезнеш например в bodybuilding.com и зададеш French Press не ти излиза даже заглавие с включени и двете думи, като зададеш Skullcrushers - статия след статия с думата в заглавието.
Чак се учудвам, че не си запознат и ти се види дори смешно, че и аз го описвам така.

Мнението беше редактирано от Dydo на 17.02.21 10:25.

17.02.21
10:27

казано от nervak на 17.02.21, 09:41:

Не само тъпо,ми и смазващо лактите.

Аз и до ден днешен си влача болка в латералния епикондил на левия лакът от тая простотия. Едно от нещата, които бих направил, ако можех да се върна във времето и да се срещна с по-младото си аз, би било да му изплющя един зад врата и да му кажа никога повече да не прави “френско”.

17.02.21
10:32

Да де, Боби, ама до колкото съм те следил и чел по-назад в дневника ти, това упражнение съвпада май с периода, когато основно си бил по схемата Мах-От. Т.е. подобно упражнение с тежест за 6 повторения макс е ясно до какво може да доведе.
Иначе аз не, че съм му бил фен-не съм го правил често именно поради такива мнения, т.е., че риска за лактите е голям. Макар аз болка след това да не съм изпитвал., но пък и нямам някаква по-дълга практика с него. По-скоро откъслечни опити някъде в някое занимание.

Мнението беше редактирано от Dydo на 17.02.21 10:33.

17.02.21
10:35

казано от Dydo на 17.02.21, 10:32:

Иначе аз не, че съм му бил фен-не съм го правил често именно поради такива мнения, т.е., че риска за лактите е голям. Макар аз болка след това да не съм изпитвал., но пък и нямам някаква по-дълга практика с него. По-скоро откъслечни опити някъде в някое занимание.

Е, и аз не изпитвах болка. Докато не почнах да изпитвам. То затова се спира, ПРЕДИ да те е заболяло, Дидо. :)

17.02.21
11:01

казано от Dydo на 17.02.21, 10:04:

Чак се учудвам, че не си запознат и ти се види дори смешно, че и аз го описвам така.

И културистите станаха билдъри

Запознат съм, с много повече упражнения ,имената и изпълнението им , отколкото си мислиш/представяш.
Някъде да се смея ?!
Аз, НЕ споря ! Изразих учудване, но каквото и да напишеш на стадото 1000 пъти на няколко места, то го приема и следва.
Мен пък ме кефи лакторазсипвач или зъбокъртач.

17.02.21
11:03

На това упражнение има много по добри варианти, със собствено тегло дори. Ама няма да ти го казвам, понеже няма да влезе в твоите схеми :) а пък и ще трябда да правиш по 40-50 понеже си много як :)

17.02.21
11:13

Може би, целият този обем и натоварващи упражнения в тренировките на “билдърите  от старата школа” работят, ако употребяваш анаболни стероиди. Няма как натурален атлет да има 2 часа тренировка за рамо и трапец и да прогресира.

17.02.21
11:22

казано от Brown Bomber на 17.02.21, 11:13:

Може би, целият този обем и натоварващи упражнения в тренировките на “билдърите  от старата школа” работят, ако употребяваш анаболни стероиди. Няма как натурален атлет да има 2 часа тренировка за рамо и трапец и да прогресира.

Какви 2 часа бе, за около или малко над 40 мин. съм готов.

И понеже говориш за обем и стероиди, нека ти дам пример. В схемите на 5/3/1, даже основната класическа такава, дето се препоръчва-триумвирата, примерно в деня за рамо имаш по 5 серии кофи и набирания по 10-15 повторения. В деня на клека имаш по 5 серии по 10-15 повторения лег преса и не знам какво още....и т.н. и т.н. Доста “помощна” работа. А за другите му програми да не говоря, където обемът на “асистиращи” е още по-голям, включително изолационни сгъвания и разгъвания. И там ли не работи, що го препоръчва тогава.

Баси, описвам си някаква тренировка и се почва.
Калоян и той нямало да каже, щото не се побирало в схемата ми :-) Всичко се побира във всякакви схеми, въпроса е какво ми се прави в момента.
Калояне, дай да те видим теб колко вдигаш и какво вдигаш, стига дава акъли. От години си тук, един клип нямаш с някое базово движение......да те видим пък ти колко си як.

17.02.21
11:25

казано от Boby_ на 17.02.21, 10:27:

Аз и до ден днешен си влача болка в латералния епикондил на левия лакът от тая простотия.

Френското има един единствен смислен вариант, но той не е тоя лакто- и главотрошач...

17.02.21
11:35

Ако ще е от лег с щанга,за мен смисления е с подхват, без да изпадам в подробности за позицията на лактите и къде се пуска лоста.
Иначе  прав и с въже - ми е фаворит !

Дидо,това че някой си препоръчва неговия метод за натуралки, не означава че е перфектният работещ такъв.

Мен, не ме кани за клип - имам сценична треска 😉

Мнението беше редактирано от Гюлето на 17.02.21 11:37.

17.02.21
11:43

казано от Гюлето на 17.02.21, 11:35:

Мен, не ме кани за клип - имам сценична треска 😉

Теб те знаем какво и колко можеш, затова не те и каня ;-) Мен Калата ми е интересен с щангата как е, а и не само :-)

Мнението беше редактирано от Dydo на 17.02.21 12:20.

Иван

17.02.21
12:58

казано от Dydo на 17.02.21, 10:32:

Иначе аз не, че съм му бил фен-не съм го правил често именно поради такива мнения,

Дидо, без да ти правя психо-профил, допускам, че си фен на всяко упражнение тип “полегнала е тодора” хахахах :)))))

17.02.21
13:11

казано от Иван на 17.02.21, 12:58:

Дидо, без да ти правя психо-профил, допускам, че си фен на всяко упражнение тип “полегнала е тодора” хахахах :)))))

Ами проследи какво съм правил и виж процентно колко от движенията ми са били в лежащо, седящо или клечащо състояние :-) Като махнем лега, както и черепната дробилка, която съм я правил инцидентно, не се сещам за друго движение при което да изисква лежане.

17.02.21
13:22

Като си говорим за клипове, Дидо, моля те пусни един на 40 броя стриктни лицеви в серия :D

17.02.21
13:32

казано от Splash на 17.02.21, 13:22:

Като си говорим за клипове, Дидо, моля те пусни един на 40 броя стриктни лицеви в серия :D

Ще се снимам тия дни вкъщи и ще ти покажа..........а и казах 30-40. 30 си ги правя без отказ, което предполага, че и 40 ще направя. А колко ще са стриктни не знам, аз ги правя тип помпа. Демек бързо-цак, цак, цак. Само триглавите да ми отпочинат, че още от оня ден как ги товарих, днес още сериозно ми държи треската. Иначе аз лицевите вкъщи ги правя на стойки, т.е. потъвам още повече и съм броил така, по този начин. Но за теб ще ги направя на ръце ;-)
Идеята е, че за да усетя натоварване трябва да правя повече, а мен такива бройки, вече над 20 не ми се занимава да правя. Поради това когато ги правя, са с бавни ексцентрици, та така, та иначе.

17.02.21
13:46

Лицеви се правят по два начина,според мен.
Гърди в пода,пълна екстензия,пауза и пак.
Или в статодинамичен режим.
Твоите от кои са?

17.02.21
13:48

казано от Dydo на 17.02.21, 11:22:

Калоян и той нямало да каже, щото не се побирало в схемата ми :-) Всичко се побира във всякакви схеми, въпроса е какво ми се прави в момента.
Калояне, дай да те видим теб колко вдигаш и какво вдигаш, стига дава акъли. От години си тук, един клип нямаш с някое базово движение......да те видим пък ти колко си як.

Ооо :) както казваше един мой треньор, не ме гледай какво правя, а ме слушай какво ти казвам.
Но истината е че аз нямам някакви постижения, а ти пиша приятелски просто, основно да се бъзикам с теб, понеже носиш на майтап :)
Иначе ти не тренираш, просто се раздвижваш, което е напълно идеално, така и аз правя :)

17.02.21
13:49

Дидо, идея си нямам ... ексцентрици, помпи :)
Под стриктни имах предвид - пълен обхват на движението (гърди долу и заключени лакти горе) и без да ти пропада гз. На стойки или директно на ръце, както ти е удобно.

Мнението беше редактирано от Splash на 17.02.21 13:54.

17.02.21
14:12

казано от doni dimitrov на 17.02.21, 13:46:

Лицеви се правят по два начина,според мен.
Гърди в пода,пълна екстензия,пауза и пак.
Или в статодинамичен режим.
Твоите от кои са?

Ами казах вече, няма задържания, нагласяния.....представи си ги като махове в постоянно еднакво и по-бързо темпо 0-0-0-0. Вече ако се поизморя може да забавя, докато започна следващата.
Не знам тия от кои се водят, май нито едни от посочените от теб. Всякак мога, просто аз така ги правя.

Мнението беше редактирано от Dydo на 17.02.21 14:12.

Прескочи до:

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1