Цъкане

Прескочи до:

17.02.21
18:49

казано от Dydo на 17.02.21, 14:12:

. Всякак мога, просто аз така ги правя.

Аз 40 няма да мога...

17.02.21
19:41

17.02.2021 г.-Крака

Клек-10х40, 5х60, 5х70, 3х6х80;
Лег преса-15х130, 2х12х150; 12х160;
Сгъване за задно бедро-3х12;
Повдигане от сед за прасец-3х15.

Трети ден подред посещавам залата. Живот и здраве, утре пак, че делтоидите си искат своето 😉 После петъка рест и отново уикенда. Ако съм ок, още в събота съм на линия.

Храна до тук и след вечеря, около: 1580 кк, от които В-110, М-82, П-107.
По-късно ще шибна 60 гр. пудра, а и имам аванс за още нещо, понеже гледам и да не съм на много ниски калории.

Добавки: Магнерот и пудра.

казано от nervak на 17.02.21, 18:49:

Аз 40 няма да мога...

30 си ги правя със сигурност, а ти си по-лек и лега ти е с 30-40 кг. над моя. Що да не ги направиш.
Аз може и да не ги правя в перфектна форма, но все пак.

Мнението беше редактирано от Dydo на 18.02.21 16:21.

17.02.21
19:54

Адаш,все да те питам за тая пудра 60гр. ,как ти идва че си е доста както количество, и каква е,овкусена,неовкусена?Едни суроватки на  Scitec имам от доста време и не мога да ги допия,оня ден взех пак на същата фирма изолат,и той сладни та ми става лошо от 20гр.Баси овкусителите🙄

17.02.21
19:58

Викаш...от овкусителите ти става лошо?

казано от Dydo на 17.02.21, 19:41:

Що да не ги направиш.

Щот съм слаб,40 не мога...апропо всички ,които познавам и в моите очи са яки правят по 100…

Мнението беше редактирано от nervak на 17.02.21 20:06.

17.02.21
20:12

Ами 60 гр., Адаш са две мерителни чашки, т.е. 2 дози. Идва около 40-45 г. протеин, зависи от марката.
На Скайтек ги харесвах-взимах шоколадовите, много добре се разтваряха. Само дето към края на кутията вече започвах да имам усещането, че пия някаква химия. Абе уж шоколадово мляко като от хранителните магазини, ама не баш.
В момента съм на ванилия на Хелт стор, харесва ми.

17.02.21
20:15

казано от nervak на 17.02.21, 19:58:

Викаш...от овкусителите ти става лошо?

Не знам,нервак.Просто констатирам,че при само 1гр. захари на доза от 25гр. пудра,просто ми идва много сладко,а аз не съм по сладките неща(като хранене де,да уточня😁)
Възможно е и да е от самия състав на продукта,както предполагам,че са твоите подозрения...абе бая пара дадох,та ше са руча😁

18.02.21
20:04

18.02.2021 г.- Shoulders

Раменна преса-5х30, 5х40, 2х6х45, 8х45;
Разтваряне на дъмбели от сед-3х10х10 на ръка;
Разпъване на кабел на скрипец за задно рамо с редуване на ръцете-3х12 на ръка;
Повдигане на лост за трапец-12х60, 2х12х80, 12х90.

Вече четвърти пореден ден в залата и чувствах малко обща умора. Трицепсите още са с мт от трена в понеделник, не бях ял никакъв въглен до трена, а и съм спал около 4.30 ч. Та повлия на представянето на пресата. Иначе като цяло, така като вдигам в повече повторения имам мт, но пък никакъв дискомфорт в ставите след това. То не, че и иначе ме болят, но се усеща едно напрежение и опъване около тях след това.

Храна до тук, включително вечеря, около: 2136 кк, от които В-61.5, М-116.8, П-174.5. Изкушавам се за ред два черен шоколад. Нали баланса ми и около 2500-2600 кк, та пак ще съм в дефицит. То даже някъде и надписвам....примерно пиша 10-20 гр. олио, което е 90-180 кк, ама може въобще да няма толкова.

ПС.....отидох около баланса, т.е. 2500-2600 кк.😀 Нищо де, и такива дни има. Утре рест от зала и храната ще е по-ограничена и с минимум карбс.

Добавки: Магнерот сутрин или вечер и пудра след зала.

Мнението беше редактирано от Dydo на 18.02.21 22:55.

19.02.21
15:09

При описването на заниманията ми в предното мнение забравих да питам нещо. Та в зоната където клякам по-често, понякога попадам на различни лостове като дължина. Безпредметно е там да задавам въпросите си на някой от инструкторите за теглото на лостовете, защото като ги гледам как тренират клиентите, със сигурност доверие не може да им се има. Вчера караха някакво момиче да ляга на пода по гръб и да бута лоста на Смит-машината с краката си нагоре-надолу.......”давай, а така, още едно, можеш още едно”. Де да знам, може пък това упражнение да се практикува, ама тоя същият преди време, на някакво друго девойче пак викаше “браво” при клекове на Смит, при които милото дете така събираше краката при изправяне, че едвам не докосваше коленете си. Както и да е.
Та тези лостове все олимпийски, ама явно са с различни дължини. Интересува ме, дали килата са им еднакви и колко са, пак ли по 20 както си е стандарта. Слагам снимка на този дългия. На късия, който вчера не го видях да ми се мотае, лагерите опират в куките /много тъпо особено при връщане, че дължината му е тамън да се побере/, т.е. по къс е явно с около поне 10 см. така като гледам от двете страни разстоянията.

Мнението беше редактирано от Dydo на 19.02.21 15:14.

19.02.21
15:28

Качваш се на кантара в залата с всеки поотделно😃

19.02.21
15:38

Ако е значително по-къс, малко трудно ще го докарат до 20 кила. Повечето собственици на комерсиални фитнеси си нямат най-малка представа от оборудване и в повечето случай купуват с мисълта да им излезе малко по-евтино, а и средностатистическия трениращ няма и да разбере, а и не го интересува.
Виж евентуално на капачките отстрани дали няма някаква марка, въпреки че китайските рядко имат нещо. Ако има, можеш да видиш в гуглето дали няма някаква информация.
При нас също има три разновидности - Eleiko и два китайски. Двата китайски са различни - единият е с две резки и стандартна дължина, гладък посредата. Другият е по-къс, една резка, и нарязан посредата (като твоя на снимката), което би ми било много удобно, за да не се пързаля при клек, ама теглото му е мираж и не ги използвам. Виреят някакви слухове, че е 18 килограма.
Лагерите на Eleiko-то са на друго ниво вече и се върти много мазно. Постоянно ходя при разни хора и ги питам дали не може да си сменим лостовете, при което ме гледат доста странно, но нямат против. Ами... то си е направо подсъдимо да правиш мечка с лостове за по няколко стотака повече от другите.
А колкото до трениращите момичета с треньор (и далеч не само) - вчера се чудех как можеш да ходиш и да даваш луди пари на някакъв шушляк, който единствено те кара да правиш глутеус ритници и напади със собствено тегло и никаква работа за горна част, не че задникът изчерпва долната част, ама все тая. Нали е важно да си държиш клиантелата и да вадиш пари, не да им даваш знания (ако изобщо ги имаш) и да им помагаш да прогресират.

19.02.21
15:44

Адаш, кантара е чак в съблекалните-бая стълби и минаване между хората трябва да изкарам, за да ида и да го премеря :-)

Ясно, Гордън. Ами не пише отстрани, гледал съм. Отделно от това, в тая зала лостовете са и по-дебели и това особено ме удари на лега в началото. При раменната палеца е при другите пръсти и бутам на “длан”, та не го усетих. Обаче при по-тежко, на лежанката вече хващам както си трябва и в началото ми бе супер неудобно, като бутах по-малко килограми, тъй като чувствах несигурност на хвата.

19.02.21
15:51

Има лостове и по 22кг...единия заради дебелината ми изглежда точно такъв.

19.02.21
15:58

казано от nervak на 19.02.21, 15:51:

Има лостове и по 22кг...единия заради дебелината ми изглежда точно такъв.

Ами възможно е тези някои да са по 22 и затова да съм си мислел, че е заради дебелината, а реално да ми е било по-трудно заради теглото. Особено когато бях свикнал на определени кила за определена бройка почти до отказ. И веднага бройката падна надолу в новата зала. А в старата със сигурност бяха 20, даже там си пишеше на някои.

Иван

19.02.21
16:41

И 22 да са, смяташ ги за 20 и си свиркаш

19.02.21
16:45

казано от Иван на 19.02.21, 16:41:

Хитро ;-)

Иван

19.02.21
16:54

казано от Dydo на 19.02.21, 16:45:

казано от Иван на 19.02.21, 16:41:

Хитро ;-)

Яд ме е, честно да ти кажа, щото предизвикваш някаква симпатия....досега можеше да си постигнал брутални резултати в полза на здравето си (не казвам, че си болен), а като следствие и на визията ти, ама на....предимно филосовстваш.

Мнението беше редактирано от Иван на 19.02.21 16:55.

19.02.21
16:57

Дръжките на дъмбелите ми Domyos ги дават по 2 килограма,теглих ги на кухненска везна,излизат по 1,8.Щом кантара ти е далече,хващаш този от вкъщи в една чанта,аз тъй бих направил ,пък дори да е смешно за някой:)

19.02.21
18:48

Адаш, не е чак такава драма. Просто ще ползвам един вид лост, т.е. дългия и ще смятам на него. То и аз съм пък един сметач и вдигач, прогресиращ с кила на някакви прецизни схеми, да си знам точния макс и работните серии 😂 та......без значение.

Ванка, сигурно съм симпатичен на някои, а други гледат на мен с неприязън, насмешка .....отвращение....ееехххх 😛 Не ми пука, а и аз обичам да става “спама”. Пак ще кажеш, че се обяснявам /реално над 20 г. работата ми е да пиша и говоря-профи изкривяване/, ама все пак. Много хора мислят, че не натискам-натискам си, постоянно съм си на откази или около тях. Редовен съм вече 4-5 години. Грешките аз си ги знам, не е като да не съм наясно къде бъркам. Липса на воля да отслабна, откажа цигарите и пиенето /вече пийвам веднъж седмично/. Неспособност да следвам една схема по-дълго време, къде поради отегчение, къде поради пораждащото се съмнение, че може би ще е още по-добре за мен някоя друга схема и т.н. и т.н. И така се въртя вече години наред. Такъв съм, какво да направя. Но това, че съм несериозен от към постоянство в треновете, няма общо, а и не би трябвало да има по отношение на други неща, които знам и мога. Но това е ББ /Брутални Батки/ тийм форум и като не покриваш някои критерии минимум или пък не тренираш по определен начин, който се проповядва тук, не е ок и не ставаш.
Ся, виждам, че ме лайкват повече от  някои хора много по-яки и сериозни от мен, но там основанията определено не са, защото са се изкефили на тренировките ми. Както каза, сигурно е от симпатия, ей така да ме нахъсват, т.е. добри чувства и т.н. Оценявам го, разбира се.
Пф, днес ми е мръсен ден, взех си едно розово, дето не го бях пробвал. Хем съм фен на тоз вид течност.

Мнението беше редактирано от Dydo на 19.02.21 18:59.

Последните ми спомени от джин са от преди 6-7 години - с колежките в едно заведение, аху-иху, 2х50 и трябваше да се обадя на Камен да дойде да ме вземе. Бяла като платно, ледена пот, тремор, малко по-късно се обърнах с хастара навън от драйфане. 😭

Такава травма ми нанесе, че до ден днешен не искам да чуя и като видях снимката, малко ми призля. 😂

Мнението беше редактирано от Т. Тодорова на 19.02.21 19:04.

19.02.21
19:07

То това слабо бе)))37%....няма да ти стане лошо)))

19.02.21
19:09

Теди, със здрави мезета може да иде и бутилка, и после да ида и да си легна като пич. Може би ми и е любимия алкохол/коктейл, т.е. джин-тоник.

Ми така е, Нервак-затова казвам, че и бутилка може да обърна, без да се напия осезаемо.........това в рамките на часове, де. Джиновете са принципно тези градуси.

Мнението беше редактирано от Dydo на 19.02.21 19:11.

Ясно, че е било менте някакво, преди това джин фис (с повече джин и по-малко фис 😂) съм пила бая, но от тая случка насам изпитвам физическо отвращение.

19.02.21
19:16

Дидо,джиновете тук ги продават от 10тина години на тези градуси...че и по ниски ако премериш.
Иначе е с Мин 40%алк.съд.

19.02.21
19:47

казано от nervak на 19.02.21, 19:16:

Дидо,джиновете тук ги продават от 10тина години на тези градуси...че и по ниски ако премериш.
Иначе е с Мин 40%алк.съд.

За мен е важно да гори леко гърлото и да направя малко главата както се казва 😀 Не съм претенциозен към алкохол. Не, че не усещам разлика, ама дали ще пия 5, 12, 15 г. уиски или хубава ракия домошарка, все ми е тая. Може да ти звучи пресилено, но общо взето е така.

19.02.21
20:34

Трепериш като девойче за два реда шоколад, после планираш бутилка джин ... 😂 Намери си режим, който можеш да спазваш за по-дълъг период и действай, иначе ще продължаваш да си се въртиш между -1873.54 калориЙ и преяждане/препиване etc ... Това от опит.

19.02.21
21:07

За нищо не треперя, мога да не пия, мога и да не ям. Мога да спя по 4-5 часа дни наред и да ходя на зала същите тези дни и да не съм скапан. Въпроса е, че не толкова от физическа понякога потребност, а ей така-щото е петък, празник и т.н. да разпусна. 2 седмици уж спазвам, свалих 2 кг......сигурно вода, но дънките пропадат 😁
Тия кавички дето са в заглавието съм си навил, да махам по една от ляво и дясно на всеки - 5 кг. Но ще смятам като започна от 105, т.е. за да остане без кавички трябва да стана 90 кг. 😂 Сега съм 108 кг., та има време.

Мнението беше редактирано от Dydo на 19.02.21 21:08.

20.02.21
04:10

казано от Dydo на 19.02.21, 15:09:

На късия, който вчера не го видях да ми се мотае, лагерите опират в куките /много тъпо особено при връщане, че дължината му е тамън да се побере/, т.е. по къс е явно с около поне 10 см. така като гледам от двете страни разстоянията.

Вземи един метър и ги премери 😀, не че пак е гаранция.  Ако е Пулса се съмнявам да имат лостове 17-18кг и 22кг. Късите са по 10-12кг, обикновено са дълги 120 и 150см. Стандартните (дълги) олимпийски са по 220см, има и по 200-210 тежащи 20кг, но са далеч по-скъпи от тези в комерсиалните зали като тази, в която и аз ходя,  повечето лостовете ги проверих като отворих собствения им онлайн магазин, пулса също предлагат по-евтини лостове на active gym. Иначе леко по-късите  евтини обикновено са между 16 и 18кг. Може да има и цветни за техника, тези около 180см са по 7-8кг. Принципно не ти пречи да се направиш и да питаш, ако не са сигурни кажи, че отиваш за кантара от съблекашнята и ще ги осведомиш колко тежат с точност 😀

20.02.21
06:00

казано от Dydo на 19.02.21, 15:09:

Та тези лостове все олимпийски, ама явно са с различни дължини. Интересува ме, дали килата са им еднакви и колко са, пак ли по 20 както си е стандарта. Слагам снимка на този дългия. На късия, който вчера не го видях да ми се мотае, лагерите опират в куките /много тъпо особено при връщане, че дължината му е тамън да се побере/, т.е. по къс е явно с около поне 10 см. така като гледам от двете страни разстоянията.

Олимпийските лостове варират обикновено между 180 см (15 кг) до 220 см (20 кг). Може би има и по-тежки. Разстоянието между ръкавите за тежести по стандарт е 131-132 см. По-късите лостове са с по-малко разстояние и/или с по-къси ръкави. Лостовете, който са за вдигане на тежести са с диаметър 28 мм, тези за трибой са 29 мм. Има междинни лостове, тренировъчни, които са по 28,5 мм. Професионалните лостове обикновено имат доста по-добро накитване (knurling), изпитват се за якост и срязващи сили. Марките за тибой са на 81 см, за вдигане на тежести на 91 см разстояние. Тренировъчните обикновено имат и двете марки. Ако говорим за стандартен лост 220 см - те тежат по 20 кг независимо от диаметъра. Говоря за професионално изработени лостове. Аз лично имах три лоста 183 см - 15 кг, 213 см - 17 кг и сега имам 220 см - 20 кг лост. Така че понаучих туй-онуй за лостовете докато си оборудвам домашния фитнес :).

20.02.21
18:37

20.02.2021 г.

Малко клекове- с 50, 60, 70, 80;
Лег- 5х40, 5х50, 2х1х70 и 9х5х50, 1х15х50 през минута.
Гребане на Хамър машина едностранно-3х12х40 на ръка.

Уж леко, ама явно съм направил обем, защото като се прибрах вкъщи бая ме повали. Направо ще заспя.

Храна до тук около: 1430 кк, В-134, М-46, П-114.
Добавки- Магнерот и пудра.

Гледах днес лостовете, но нямат обозначения за тегло. А и тоя по-късия не го видях да се мотае. Иначе в залата всички олимпийски лостове са по-дебели, сравнено с тези по другите зали. Има такива, които в средата са с грапава повърхност, както и такива с гладка, т.е. първите са по-удобни са за клякане.

23.02.21
11:29

Вчера-22.02.2021 г.

Клек-10х40, 10х50, 5х60, 3х65, 5х5х70;
Разтягане-5 мин.

Бях решил да не я описвам, то срамота, ама все пак. Малко в стил Александър Фалеев-влизаш в залата, правиш 5х5 на едно движение от “тежкия ден” без нищо друго, разтягаш и си тръгваш :-)))) Не знам до какво води това и има ли полза. Не, че съм го следвал, ама друго не ми се правеше, а и бързах. Днес може и на лега да побързам така, ще видим :-)))

Пф, понеже декатлонският колан започна да се разкопчава, т.е. разлепва понякога, реших да си взема някакъв с дупки. Освен това за клек препоръчват да е с еднаква ширина навсякъде, та макар аз да тренирам с бебешки тежести, викам я да си поръчам някакъв, който да не се разлепва и да е с еднаква ширина, та като слагам по-тежкото като за мен на клека /основно/ и тягата, да съм си колан. А и по-добре се чувствам, да не кажа, че и движенията някак по-добре ми вървят. Та гледах и си харесах един трибойски, защото той отговаряше на изискванията. Днес ми пристигна..................много дебело това нещо бе. Направо със сила напъвам да го прокарам през “гайката”. Аз се чудя защо, на редица клипове им седят без да са промушени през гайката :-)

23.02.21
11:45

казано от Dydo на 17.02.21, 13:32:

казано от Splash на 17.02.21, 13:22:

Като си говорим за клипове, Дидо, моля те пусни един на 40 броя стриктни лицеви в серия :D

Ще се снимам тия дни вкъщи и ще ти покажа... Само триглавите да ми отпочинат, че още от оня ден как ги товарих...

Помислих, че все са ти починали триглавите за седмица и пускаш лицевите, а то премиум тренировка в стил Александър Фалеев  :P:P

П.П. Нищо му няма на колана, чак пък да се пести усилие с промушване в гайката. Сори за спама :)

Мнението беше редактирано от Splash на 23.02.21 11:57.

23.02.21
12:09

Това е много добър колан.

23.02.21
12:12

Сплаш, с теб ще се занимавам уикенда :-)
Ся, аз казах онзи път 30-40, не се хващай точно за макса от посочените бройки. 30 със сигурност ги имаш, а вече което + , е отделно. 20 си ги правех в серия сега на втория локдаун, без отказ, та със сигурност 30 ще направя.
Ами хванах се за Фалеев без да искам, щот нали като видях Александър, направих асоциация, че де що съм чул нещо от човек който се казва така, добър акъл е дал ;-) Иначе явно работи тази схема или подобни, тъй като много руски водещи вдигачи-пауърлифтери правят основно трите лифта без почти никаква друга помощ и асистиращи. Сега, не знам дали това не е само известен период преди състезание или принципно така си тренират. Но според Фалеев всяко друго нещо източва енергията ти. Схемата не е лоша, само дето на тягата макар веднъж седмично е 5х5 с еднаква тежест, което при прогресия на седмична база иде малко нанагорно.

ПС, не, че се пести усилие за промушване в гайката, а явно е дразнещо. И така или иначе си държи, та явно доста хора не го пъхат.

Мнението беше редактирано от Dydo на 23.02.21 12:15.

23.02.21
12:18

казано от Bart Simpson на 23.02.21, 12:09:

Това е много добър колан.

И аз си го харесвам, въпреки че с гюлетата не го ползвам. Дали е добър не знам, но с моите работни тежести, не вярвам да е от значение :) Принципно, самото стягане на колана е тегаво, а Дидо се оплаква от козметики. Дали има смисъл да го ползваш, ако не натискаш активно... освен да ти топли кръста де :D

Мнението беше редактирано от Splash на 23.02.21 12:25.

23.02.21
12:20

Дейви Раян в Ирландия ми разказваше как е пукал ребро от стегнат колан и ми показваше как да го затягам на вертикален лост.

23.02.21
12:22

казано от Splash на 23.02.21, 12:18:

Дали има смисъл да го ползваш, ако не натискаш активно... освен да ти топли кръста де :D

Ами при повече бройки, т.е. 6-7 и нагоре с 80 % примерно от макса ми, за мен си оказва влияние и се чуствам по-сигурен. Нищо, че тежестта като цяло е лека. Просто аз толкова мога. Обикновено го слагам на работните серии за всеки случай, преди това си джиткам без колан, та да свиквам и така.
Не знам, не е плацебо, защото още в предната зала, когато правех в серии, бре на 5-6 повторения и вече като цяло много ми тежеше и аха да не мога повече. Турих един колан и бум 3-4 повторения отгоре. Сега не знам, дали психически не е някаква нагласа, като си с колан и мозъка да подава някакви сигнали въз основа на тая твоя нагласа, та да преодоляваш повече повторения, тежест и т.н.

23.02.21
12:37

Дидо имах предвид, че си отделил време и внимание да видиш какъв колан “препоръчват”, кой и дали си го пъха в гайката и прочие подробности, а важните неща- да се закопчае правилно и да се работи с него активно, някак си неглижираш. Мисля че щеше да ти направи впечатление, ако го беше стегнал както трябва... също и ако беше работил с корема, днес почти сигурно щеше да имаш мускулна :D

Мнението беше редактирано от Splash на 23.02.21 13:09.

23.02.21
13:11

казано от Splash на 23.02.21, 12:37:

Дидо имах предвид, че си отделил време и внимание да видиш какъв колан “препоръчват”, кой и дали си го пъха в гайтата и прочие подробности, а важните неща- да се закопчае правилно и да се работи с него активно, някак си неглижираш. Мисля че щеше да ти направи впечатление, ако го беше стегнал както трябва... също и ако беше работил с корема, днес почти сигурно щеше да имаш мускулна :D

Как разбра, че неглижирам важните неща. Това, че споделям тези, които са ми са се видяли като повод за бъзик не означава, че не се интересувам от другите :-)
С кой корем да работя и как-там генетично съм си общо взето добре. Без въобще да го тренирам на моите кила и мазно спокойно си правя повдигания на крака от стенд за 15-20+броя, от вис също-даже и набран, пиша си цифри с крака без проблем и т.н. Клипове не веднъж съм слагал.
Ако имаш предвид поемането на въздух и стягане преди клякане и тяга, то правя упражненията единствено така.

Мнението беше редактирано от Dydo на 23.02.21 13:12.

23.02.21
13:27

Само минавам да спомена, че за да се използва ефективно колана, не трябва да е възможно най-стегнат. Трябва да има малко свободно пространство, че да може пояса хубаво да се стегне.

Мнението беше редактирано от Ivan на 23.02.21 13:27.

23.02.21
13:34

казано от Ivan на 23.02.21, 13:27:

Само минавам да спомена, че за да се използва ефективно колана, не трябва да е възможно най-стегнат. Трябва да има малко свободно пространство, че да може пояса хубаво да се стегне.

Да, това и друг път си го казвал, пак във връзка с един клип който бях сложил с колан.

Прескочи до:

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1