80/20

Темата е заключена.
Прескочи до:

Искаш ли да постигнеш мечтаната форма и трайно по-добро здраве?

Методът на BB-Team е модерният начин да изградиш здравословни навици, трайни резултати, увереност и контрол над здравето си с лична подкрепа и отчетност.

Научи как работим

08.07.23
20:42

08.07.2023 г.

Полулег на машина с дискове-2х10х71;
Латпулдаун на машина с плочки-2х10х72;
Скотово на машина с плочки-2х10х32;
Лег преса (не броя станцията, ама била 75 кг......то кой ли я брои)-2х10х120;
Повдигане за прасец-1х15х40.

С тия машини (с изключение бутащата за рамо, дето си еб. мамата) не ме болят така предмишниците и около тях, както и другаде. ЕГН вече явно почва и той. Иначе по-контролирано и някъде по-бавно, т.е. ум-мускОл.
Днес сутринта в 06.30 ч. се събудих с крещене. Егати крампата в единия прасец, жената се изплаши: какво става, какво ти стана. Та с удряне, стягане, въртене в глезена, разтяганици, няколко минути курец. Та и затова днес с краката по-леко. Чете после за причините и вика: ето-алкохолизъм :-) Казвам й: не алкохолизъм, а друга от причините, т.е. приема на алкохол дехидратира и причината е дехидратация :-)
Пф, от утре се зарекох поне месец никакво пиене.

Добавки: Магнезий и трибестан сутринта, Ел-карнитин преди зала, БЦАА по време на зала и пудра след зала.
Ел-карнитина го имам и ей така стои, викам да го опукам.

Мнението беше редактирано от Dydo на 08.07.23 20:44.

09.07.23
17:50

При крампата, ако успееш веднага да направиш контрапшиц, преди да е блокирал мускула, може и да се разминеш. Иначе става мъка голяма :)

Много крампи съм получавал особено на прасците. То е от ненатренираност, съчетано с дехидратация. Някои казват и от липса на разни минерали. Когато съм във форма, никога не съм получавал такива крампи.

09.07.23
18:09

Е правя го, ако имаш предвид пръстите нагоре и да опъваш. Реагирах веднага, но не се получи.
Още от дете си ги имам тия простотии.  Като малък ми се схващаше задното бедро, най-често при продължително плацикане в басейна.

ПС, та да не пиша мнение след мнение.
09.07.2023 г.

Мобилност- йога пози 15 мин., йога дишане 5 мин.

Добавки-магнезий, трибестан, пудра.

Калории за деня, по-долу. Ще пробвам  16/8 фаст, то така или иначе повечето дни не закусвам. Просто няма да ям/хапвам извън 8-часовия прозорец.

Мнението беше редактирано от Dydo на 09.07.23 22:55.

10.07.23
12:58

При крампа на пръст, стъпало, прасец и нам си какво на долен крайник, просто станете от леглото и стъпете на земята прави, с тежест изнесена към крампиралия крак. Веднага минава. Това с дърпане, боцкане и тръскане са пълни простотии.

Мнението беше редактирано от Гордан на 10.07.23 12:58.

10.07.23
13:28

казано от Гордан на 10.07.23, 12:58:

При крампа на пръст, стъпало, прасец и нам си какво на долен крайник, просто станете от леглото и стъпете на земята прави, с тежест изнесена към крампиралия крак. Веднага минава. Това с дърпане, боцкане и тръскане са пълни простотии.

Абе май и това съм правил при крампиране на бедрото /вътрешната част малко над колянната става/, но по спомен май не помогна.
А например при крампа на прасеца, освен да се изправя и пренеса тежестта на съответния крак, трябва ли и да разтягам. Т.е. един от вариантите е петата на стъпалото да не се отделя от пода и същевременно с прав крак да се накланям напред. Както по принцип аз лично си  разтягам прасеца. Дано не се случва често.

10.07.23
13:54

Всичко от изброеното горе ми е крампирало и ми е минавало само със стъпване на земята, стига да го направя веднага. Не ми се е налагало нищо друго. Може и да има някакви частни случаи, където не помага. Но на който съм препоръчал тая схема, все са били окей. :D

10.07.23
15:31

След като боцкането е глупост, ако ти крампира кракът докато плуваш навътре в морето и започнеш да се давиш, пак ли да стъпиш? 😁

10.07.23
15:34

Добре, че Дидо не се е удавил в леглото. 😀 В екстремни ситуации ще правиш всичко, което смяташ, че ще помогне.

10.07.23
15:45

В морето имах безопасна игла на банските. Не, че съм влизал много навътре, но дори и малко повече да ме покрива водата, си имах за всеки случай. То ако не съм се плацикал много /както горе казах за в басейните/ не съм има проблеми. При мен проработваше обратното на контрашпица, когато ми се схващаха задните бедра. Изпъвах силно крака в шпиц, стягах го и плувах правейки ножици с краката. И може би се е оправяло просто защото се движа, знам ли.

10.07.23
15:55

казано от Гордан на 10.07.23, 12:58:

А още по лесно, изпъваш крака и опъваш пръстите назад.

10.07.23
20:25

10.07.2023 г.

КБ20 - Обръщане и тласкане - 30 мин.  В началото на минутата с едната ръка и след 30-тата секунда с другата. Общо по 30 репа на двете ръце обръщане и тласкане. Уж лесно от към сила дори до края, ама пот да си е.е мам.та. Тениската почти изцяло мокра. Иначе отидох днес със съвсем друга настройка за ум-мускОл, но ме засърбя и врътнах това. И не съжалявам. А и позагрях повече преди заниманието - с КБ8, 12 и 16 кг.

Държа фронта от към фаста 16/8. Днес една колежка черпи с много яка торта, но удържах без дори да ми се дояде. Сутринта яко глад, но към около 10.00 ч. хич не ми се ядеше. Тъпото на това хранене е, че трябва да събера калориите в прозорец от8 часа. А пък да са по-малко и да не ям не е ок, че пък ще свалям бързо. Обядвах в 12 ч. и нещо, после към 16.00 ч. ядох пак и сега след трен отново. Приключих с папото към 20.10 ч., т.е. утре ядене след 12.10 ч. :-)

11.07.23
20:46

11.07.2023 г.

Занимание вкъщи:
6 - 7 мин. КБ20 и КБ24-обръщания и преси за разни проби.
От РАК позиция с КБ24 едвам правя 3 преси. Все пак вчера пак натисках, та ако съм отпочинал най-много да бутна още 1 реп. Демек слаба ракия.

Мобилност-7-8 мин. йога пози със задържане 30 сек. на всяка.

Дишане-7 мин.

Днес протеинчето по-малко дойде, защото и кк са по-малко. Все пак някои са около.

12.07.23
20:18

12.07.2023 г.

Полулег машина с дискове-3х8х80.8;
Хоризонтална преса на машина с плочки-3х8х59;
Пушдаун на скрипец с лост (двойна макара)-2х10х73;
Екстензия за трицепс на машина с плочки-2х10х41.

Днес малко почивка за сухожилията и други неща.

Добавки: магнезий, трибестан, БЦАА.
КК и макроси - по-долу.

Сутринта ЛТ 109.5 кг., при 111.7 кг. преди четири дни. Повече кк ми се събират на хранене, ама все пак зала това онова. Даже за вечеря имах две пилешки пържоли с разни гарнитури, но от втората резнах да изям само 1/3.
Бахти убавците има по кръстовищата, щракнах днес един, че не се сдържах.

Мнението беше редактирано от Dydo на 12.07.23 20:27.

12.07.23
20:22

.

Мнението беше редактирано от Dydo на 12.07.23 20:22.

12.07.23
22:11

Като видя някакъв написал името си на колата...аз нямам повече въпроси.

13.07.23
08:14

Изглежда “кара пасат” по неволя и парите за летни гуми са отишли за стикери.

13.07.23
19:38

Дидо,аз за крампите ще ти препоръчам Стоперан хидра....100%,губиш течности в това време ,а тва прахче помага за електролитния баланс.

13.07.23
20:21

казано от nervak на 13.07.23, 19:38:

Дидо,аз за крампите ще ти препоръчам Стоперан хидра....100%,губиш течности в това време ,а тва прахче помага за електролитния баланс.

В какъв смисъл губя течости. Ако имаш предвид отслабването ям си въглехидрати-картофи,ориз, боб и подобни плюс салати на всяко хранене. Пък и повече вода гледам да пия.
Иначе днес без трен. Сутринта 109.3 кг., т.е. още по лек от вчера, но ще има сигурно колебания в двете посоки ден за ден. Като цяло началната цел е под 100 кг.

Добавки: магнезий и трибестан.
Хранене за деня:

13.07.23
20:43

Може и 10литра вода да пиеш,но това не възстановява електролитния баланс.

13.07.23
20:50

Не пречи да пуснеш едни кръвни изследвания за магнезий, калий, натрий и хлориди.

13.07.23
20:59

https://youtu.be/EMZmJbLtdIQ

Дидо, повечко сол (в айрян, примерно) и ще си ок.

13.07.23
21:18

Всичкото това по повод крампата ли ми го давате като съвет. Не хвърлям много пот по принцип. Но ще помисля и върху това и може да пийна някое саше Стоперан. Май го бях пил при разстройство преди време.
То сега съм решил първо да пусна за хормоните, да видя как ще съм там, че не съм ги изследвал никога освен теста. Да видя ще се зоби ли или не :-) Преди 2-3 години теста бе нисичък, но в нормите от-до.

Мнението беше редактирано от Dydo на 13.07.23 21:34.

13.07.23
23:33

Като прочета подобен отговор и ме хваща яд, че изобщо съм писал.

13.07.23
23:40

.

13.07.23
23:42

казано от Brown Bomber на 13.07.23, 23:33:

Като прочета подобен отговор и ме хваща яд, че изобщо съм писал.

Споко бре, не съм казал, че няма да изследвам и посочените. Просто според мен хормоните са по-приоритетни. Не пречи и всичко накуп.
Като цяло се чувствам добре, но все пак човек да си знае.

14.07.23
13:10

Ако искаш някой път да те взема по витоша в работен ден, рано сутрин или вечер, за кратко 40-50 минути, ей така да видиш как ще ти повлияе. Съвсем леко.

14.07.23
13:26

казано от kaloyan на 14.07.23, 13:10:

Ако искаш някой път да те взема по витоша в работен ден, рано сутрин или вечер, за кратко 40-50 минути, ей така да видиш как ще ти повлияе. Съвсем леко.

На този етап - не, благодаря :-) Кажи речи всеки ден си имам ходене до хранителната верига по 500 м. в посока. До залата и обратно, също на такова разстояние, в залата на пътечката 20 мин. и така. Не броя другите отсечки, които минавам пеша за деня.
А пък за работен ден и то сутрин, пълен абсурд.

14.07.23
20:48

14.07.2023 г.

Вертикално дърпане надхват-3х10;
Хоризонтално дърпане с тесен УХ-3х10;
Драг сгъване за бицепс-2х10;
Скотово-2х10.

Всичко на машини, с еднаква тежест на съответното упражнение.

Добавки: магнезий, трибестан, ел-карнитин, БЦАА.

Храна:  около 1576 кк. Просто с обилен обяд и вечеря, и без боклуци, с някой плод следобяда- толкоз.

Килата сутринта 109, т.е. 200 гр. надолу от вчера.

15.07.23
20:46

15.07.2023 г.

Раменна на машина (не оная гадната)-3х10;
Разтваряне встрани с дъмбели (2х12 кг.)-3х10;
Хоризонтална лег преса-3х10;
Сгъване за задно бедро-2х10;
Повдигане за прасец-1х15.

Добавки: магнезий, трибестан, БЦАА и пудра.

Сутринта 108.8 кг., т.е. с още 200 гр. надолу от вчера.  Утре ще завърша точно седмица от режима 16/8, като кажи речи ще съм свалил 3 кг. Реално ако не ядеш боклуци пропускайки едно хранене си води до прием на по-малко калории. Разни хапвания има и следобедите, но са по-малки или много малки. И за мен това е довело до свалянето-дефицита, а не режима. Но пък вечерята е бая калории, което се не знае дали няма да е пак така ако се закусва. Но друго е да знаеш, че имаш повече калории, които ти остават до зададените и по този начин плюскаш повече. Та може би ако закусваш ще приемаш по-малко в оставащите хранения. Когато ограничавам храната винаги отслабвам, като съм си закусвал.
Днес малко над плана, но пак около 350-400 кк под баланса.

Мнението беше редактирано от Dydo на 15.07.23 20:50.

15.07.23
21:12

Нали знаеш първите 5 кг. свалено тегло от какво са? 😀
Как изобщо отчиташ 200 грама за сваляне или качване??? Та това е едно пикане,една чаша вода +/- .... Да си бебе на 2-3 месеца разбирам,но....
Не те хейтя или там каквото се казва, само се чудя за тези ежедневни грамове!

Иначе е супер, че си се заел да свалиш излишните килограми! 👍 Ще следя!

Мнението беше редактирано от Гюлето на 15.07.23 21:12.

15.07.23
21:24

На 27 април бях 115.7 кг., свалих до към 110 и нещо и понеже не се стегнах се въртях около до 112, пак 110,111 и така. Но от тогава насам съм свалил реално 7 кг.
Като цяло не ям десерти, грам не пия и гледам да съм в дефицит с поне около 100 ина гр. протеин. Когато е повече,  ок. Но тия 2.2-2.5 на кг. телесно тегло които препоръчват масово......няма как да се тъпча толкова. Все пак ако смятам ММ, а не общото тегло, сигурно спрямо нея съм ок като прием. Даже вчера ми дойде ден без месо, а само млечни и яйца.
Ръките за сега не мърдат, но ще паднат. Общо взето гледам кантар и обиколки на талия, ханш, гръдна, мишници и бедра. Като кантарът и първите три обиколки са водещи.

Мнението беше редактирано от Dydo на 15.07.23 21:26.

16.07.23
20:21

16.07.2023 г.

Днес без упражнения със съпротива.

Добавки: магнезий и трибестан.

ЛТ-108.4
Обобщено за изминалата седмица, т.е. от миналата неделя включително до вчера включително свалени 3.3 кг. при среднодневни калории около 1900, което е някъде около 650 кк дефицит средно на ден.

Ще си започна закуската. Не мога да определя точно какво ми е, но някак ми едно такова-никакво. Не е супер ниско кръвно или нещо със захарта, пулс не е и т.н. Не ми се спи или лежи. Може би от натрупването толкова дни в режима, знам ли. Поемам 1000 и отгоре кк на вечеря, като месо, картофи или ориз или бобови, салата, някоя филия хляб и скоро след това глад. Даже още от сега усещам как ще започне стърженето, а приключих в 20.00 ч. с 300 гр. диня за десерт след обилното що годе хранене с месо, въглен, салата. Иначе коремът ми е пълен.

Храната днес:

Мнението беше редактирано от Dydo на 16.07.23 20:29.

16.07.23
21:50

На 1800 калории, спокойно можеш да си докарваш 140-160г протеин, не знам защо не го правиш. Много ясно, че няма да чувстваш ситост с този приоритет на въглехидрати

Мнението беше редактирано от starsucka на 16.07.23 21:53.

16.07.23
21:55

Е....ясно е ,че са над 1000Кк...то само от динята идват около 120…
Пий чай като усетиш,че ще огладняваш.
Горния пост е съвсем прав...с тези въглехидрати ще ходиш гладен и мазен(дебел).
Резни 3 големи пържоли(4-500г общо) с една краставица или домат и една бира ...па да видим кога ще огладнееш.

Мнението беше редактирано от nervak на 16.07.23 21:58.

16.07.23
22:42

Е имам дни и с по-висок протеин, 140-150 гр. (даже в 4 от 7 дни имам 130, 140 и два пъти 150 гр., видно от някои от скрийншотите), както дойде и зависи какво ми се яде. Но не го бутам насила за накакъв определен грамаж за деня. А и ако хептен не ям въглени се чувствам някак отвеян и слаботелесен. Общо взето обядвам и вечерям с някакъв въглен отстрани-основно ориз или картофи, както и салата. Може да не е много, но да има нещо. Абе не е, не е, около 300 гр. одеве ориз на фурна с 200 гр. пилешко филе и шопска салата....и диня.
То моето не е точно типичния глад, но ето в момента след малко над два часа след вечеря усещам стомаха си празен. Не е да ми гадно чак. Все пак не ям никакви десерти извън плодовете, на фона на по един шоколад всяка вечер и други неща през деня, както преди редовно правех.  Може и тялото да страда от промяната:-) ...... а и не пия алкохол, както и не ям след 20.00-20.30 ч., а често лягам около или след 24.00 ч. И нещата се събират на фона и на 16/8. Та ако включа и закуска ще ми е по ок за цялостния дневен прием на протеин. Едва ли е от липсата й усещането ми, защото и в прозореца за хранене е същото, т.е. когато съм ял. Чувството е, все едно тялото веднага почти издърпва всичко и отново си с празен стомах и си някак лек. Все пак може по-малкото калории да си казват думата.
Но целта е ясна, няма накъде. Просто може с времето процеса да се позабави. За сега първата краткосрочна цел е теглото да е двуцифрено.

ПС и друг път съм го писал. При мен протеинът НЕ ме кара да се чувствам сит. При ядене само на пържоли, яйца, млечни и салати си чувствам глад. Пробвал съм го многократно, а и така е по-лесно. Но не ми се получава. Е, не съм ял накуп 500 гр. пържола. Така може и да ме засити:-) Все пак на дневна база въглените не са ми много, днес повече дойде. Даже има дни в които са доста малко.

Мнението беше редактирано от Dydo на 16.07.23 23:10.

17.07.23
05:50

Бе то в тея жеги няма как да ти е някак си.  :) Ей го днес станах в 5.30 само и само да отида да се пораздвижа навън на нормални температури горе долу. Температурата е 24,7 градуса отвън. Реално е с 2-3 градуса по-ниска, ама заради напечените стени, термометъра показва повече.

Мнението беше редактирано от kaloyan на 17.07.23 05:53.

17.07.23
06:47

Това че ти стърже ,въобще не означава глад.
16/8 си е ок и силно е препоръчително тренировката да е на гладно.
И не не няма да изчезнеш ако не ядеш и пиеш докато тренираш.
И вместо да намилиш прозореца ,ще слагаш закуска.
Обаче ме кефи как използваш форума да  убедиш сам себе си в тъпотиите които твърдиш.
Но все пак имаш напредък..

17.07.23
07:12

Добре де, няма да го използвам повече за тая цел!
И къде пък видя твърдение? Разсъждавам си просто.

17.07.23
10:32

Викаш 150г протеин на ден за 100-110кг човек е висок прием???
По горе долу толкова приемам на хранене  на 80-4кг лично тегло.

17.07.23
10:40

казано от nervak на 17.07.23, 10:32:

Викаш 150г протеин на ден за 100-110кг човек е висок прием???
По горе долу толкова приемам на хранене  на 80-4кг лично тегло.

Не съм казвал, че е висок, а по-висок в сравнение с други дни и в частност последния описан ден и протеина за деня, което явно имаше предвид starsucka

Приемаш на хранене 150 гр. протеин. Това ти е около 700 гр. месо на един път.  Браво на теб, но аз не го мога, съжалявам :-) Не знам колко души тук /а и не само/ на едно ядене изяждат толкова много. Дори да не идва всичко от месо, бая още неща трябват за да се набави, било то млечни или яйца например.

Прескочи до:

Направи първата стъпка към твоята цел.

Попълни анкетата и наш консултант ще се свърже с теб, за да научиш и обсъдите как нашият метод ще е от полза за теб и целите ти.

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1