Цъкане

Прескочи до:

23.02.21
15:55

казано от Ivan на 23.02.21, 13:27:

Само минавам да спомена, че за да се използва ефективно колана, не трябва да е възможно най-стегнат. Трябва да има малко свободно пространство, че да може пояса хубаво да се стегне.

Зависи как ти идва като височина, колко умееш да докараш компресия и т. н. На мен ми помага и ме поддържа най-много, когато е стегнат.

23.02.21
16:03

казано от Boby_ на 23.02.21, 15:55:

казано от Ivan на 23.02.21, 13:27:

Само минавам да спомена, че за да се използва ефективно колана, не трябва да е възможно най-стегнат. Трябва да има малко свободно пространство, че да може пояса хубаво да се стегне.

Зависи как ти идва като височина, колко умееш да докараш компресия и т. н. На мен ми помага и ме поддържа най-много, когато е стегнат.

Ами аз го слагам горе долу така, че като тръгна да надувам корема да може да се “надуе наполовината” така, както ако го надувам без колан. Т.е. да уплътни добре в колана и да пристегне, като надуя общо взето наполовина от възможното.
Абе и аз съм един “”“”“трибоец”“”“” и вдигач, какви ли не джаджи вече имам-та щангети, та налакътници, накитници. Остава да взема наколенки или бинтове :-))))))) ............ааа, и трико кат на  щангистите.  Много пъти тези неща си седят ей така, без да ги ползвам, а други пък съм забравил кога за последно съм ги слагал, като примерно налакътниците.

23.02.21
16:05

Ти по-добре първо се научи да държиш компресия без колан - тежестите, които ползваш и протокола, в който тренираш, не изискват да ползваш каквото и да било.

23.02.21
19:45

23.02.2021 г.

Лег-10х40, 5х50, 5х60, 3х70, 5х5х75, 1х80, 85, 4х1х90 с пауза;
Разтягане.

До след 5х5 трябваше по план да спра, ама се изкуших да дам още малко отгоре, с цел пробване ширината на хвата. Самите 5х5 редувах, та исках с малко по-тежко с пауза, да усетя как съм. Ами какво да кажа, с леко по-широко вдигам една идея по-лесно, но и напрежението в предните делти го усещам малко по-осезаемо. То това е ясно де, че ще е така. Като цяло от години, т.е. от както съм по залите като дъртак, вдигам малко по-широко от раменния хват, т.е. палеца като го опъна е където започва грапавото.
Слагам две снимки, т.е. с по-тесния и по-широкия. Мисля, че по-широкия не е чак толкоз широк, та да е такъв риск за раменете. Но застраховка няма, ясно е това. Какво мислите по отношение на хвата. Знам, че трябва предмишницата да е перпендикулярна на пода, но и при двата варианта, е 😂 Може би трябва да се търси макс ширината, при която да можеш да запазиш това условие и ъгълът между мишницата и торса да ти е 45 градуса.

Ох, утре като се замисля, че имам тяга 5х5 с еднаква тежест и......😛

Абе тия нашите плувци как може да ги сгащят със стромба, бе 😂 Зайби.

Добавки: Магнерот и доза БЦАА която е бонус към коланчето. Врътнах я още в колата на паркинга пред залата.

Мнението беше редактирано от Dydo на 23.02.21 20:01.

23.02.21
20:29

Хващай, където ти е удобно. Два сантиметра насам или натам нямат значение.

23.02.21
20:43

казано от Гордан на 23.02.21, 20:29:

Хващай, където ти е удобно. Два сантиметра насам или натам нямат значение.

То и по двата начина на тези ширини ми и е удобно, но при повече бройки вече започва да се усеща да ти кажа. С по-широкото, макар да са по още около 2 см. на страна някак повече сила имам. Може да е плацебо, ама и на синглите го усетих.
Ще видим, едва ли разликата в килата е толкова важна, аз не съм състезател, та и 1 кило да изкарам отгоре, да е ценно. По-важно е как ще чувствам тялото си като реакция.

Мнението беше редактирано от Dydo на 23.02.21 20:44.

23.02.21
22:24

казано от Dydo на 23.02.21, 19:45:

23.02.2021 г.
Абе тия нашите плувци как може да ги сгащят със стромба, бе 😂 Зайби.
.

Дъщерята ги познава от 12-14 годишни въпросните младежи...точно преди 4-5 месеца коментираше ,как от известно време падат разни рекорди от абсолютни поплювковци...и каза,че ще изгърмят.
Даже знае, и от кой идват схемите.
Дидо аз бутам ,като средния пръст е на белязката.

Мнението беше редактирано от nervak на 23.02.21 22:25.

23.02.21
22:34

Ами одеве някакъв казваше, че тренерите им давали някакви хапчета след заниманията. Ама тия самите не се ли усещат, като са започнали да чупят рекорди.

Значи бая по-широко хващаш. Аз чак толкова широко пък нищо няма да вдигна сигурно.
То различните лостове май и белязките не са на едно място. Де да знам. В предната зала масово лостовете бяха с по 2 белязки на страна.

23.02.21
22:38

Глупости....напълно наясно са.
Никога по толкова хапчета не са им давали...в плувната федерация всеки сам си купупва,няма такова нещо като някой да им дава.Нека да ги назнайвам тези неща.
Как широко бре???показалеца и средния пръст са на гладкото...тоест от където ти е палеца,аз хващам още 4см по навътре.

Мнението беше редактирано от nervak на 23.02.21 22:40.

23.02.21
22:47

Е аз белязка казвам на “пръстена”. Примерно на тоя лост от снимката има по една на страна. Вижда се на една от снимките, разположена още наляво след края на дланта ми. Разбрах те, че там чак слагаш средния пръст.

Мнението беше редактирано от Dydo на 23.02.21 22:49.

23.02.21
22:52

Не,половината длан ми е на гладката част.

Мнението беше редактирано от nervak на 23.02.21 22:52.

23.02.21
22:54

Ясно. Днес по-широкия хват се изразяваше, кутретата да са ми точно ДО тия “пръстени”. А иначе хващам с по около 2-3 санта по-навътре.

24.02.21
18:41

24.02.2020 г.

Тяга-5х60, 70, 3х90, 1х100, 3х5х100, 1х110, 115, 120.

До 90 включително опитвах сумо варианти, много по-лесно иде поради доста по-късото движение. Мислех си, че краката ще ме предадат, ама нещо започнах да усещам дискомфорт ниско в кръста и не посмях 5х5 с еднаква тежест после на класическата. Уж гърба/кръста доста по-малко участват при сумото, ама ей го. А не съм се изгърбвал/кривил, ама явно техниката някъде не е ок. Но пък за мен целта не е да дръпна колкото се може повече кила, а да натоваря повече задната верига. С класическата мисля повече се получава.

Храна до тук: не е за говорене-пържоли, кашкавал пане, пържени картофи, кетчуп 😎

Добавки: Магнерот 500.

27.02.21
16:56

27.02.2021 г.

Клек- 3х3х75;
Лег-3х3х85;
Гребане-3х3х85;
Пуш даун с въже-3х15 с прогресия.

Днес леко го давах на клека.

Искам мнение по един въпрос, тъй като признавам си НЕ ЗНАМ !!! 😀
Та, кое от двете изброени като примери по-долу от тренировка до тренировка, води до по-добра / по-бърза силова прогресия или няма значение:
3х3х100, 3х4х100, 3х5х100, 3х3х105, 3х4х105, 3х5х105, 3х3х110 и т.н., т.е. вдигаш повторенията и като стигнеш повторение на 5-ца вдигаш тежестта
или
3х3х100, 4х3х100, 5х3х100, 3х3х105, 4х3х105, 5х3х105, 3х3х110 и т.н., т.е. вдигаш сериите и като стигнеш серия на 5 вдигаш тежестта.

Добавки: Магнерот, пудра след зала.

Мнението беше редактирано от Dydo на 27.02.21 16:57.

27.02.21
17:30

Логично е с 3 повторения по-бързо да вдигаш тежестите, отколкото с 5.

27.02.21
20:29

Логично и вярно са две различни неща. По тази логика с 1 повторение ще се качва най-бързо, но това не е така.
Най-бързо става с комбинация от 1-3 и 5-10 и повече п.

казано от Dydo на 27.02.21, 16:56:

[.....или няма значение:
3х3х100, 3х4х100, 3х5х100, 3х3х105, 3х4х105, 3х5х105, 3х3х110 и т.н., т.е. вдигаш повторенията и като стигнеш повторение на 5-ца вдигаш тежестта
или
3х3х100, 4х3х100, 5х3х100, 3х3х105, 4х3х105, 5х3х105, 3х3х110 и т.н., т.е. вдигаш сериите и като стигнеш серия на 5 вдигаш тежестта.

Честно казано, няма никакво практическо значение, при така описаните случаи. И при двата случая почваш с 9 повторения на дадена тежест и увеличаваш обема до 15, преди да увеличиш тежеста. Но аз все пак предпочитам втория вариант, защото в общия случай е по-лесно да добавиш още една серия, от колкото едно повторение в серията.

01.03.21
15:25

Добре де, може ли това да го обясните. Без коментар на въпросния за силата и текущата му форма-знаем кой е, какво може и колко може. Ама как така се получава, да се докара до такова вадене на пресата и същевременно паласките около корема да си стоят по този начин, пък даже и леко да е подвид шкембака от долу. Нали за да ти излезе пресата по този начин, не знам на  колко процента мазнини трябва да си. Обаче ти ако си ги смъкнал до това ниво, далеч не би следвало така да си остава сланина встрани и от долу. Нали се топяло навсякъде, не можело изборно. Да не говорим, че около корема последни заминавали уж. Обаче в горната част омазняването въобще не съответства на изчистения корем. Очевидно е стопил навсякъде, но около талията и основно над плочките доста повече.
Освен такъв изглед да се дължи и на “външна помощ”, което при натурално топене не може така да се оформи в определена зона.

01.03.21
15:29

Photoshop - най-добрият приятел на коремната преса :)

01.03.21
15:31

Пускаш снимка на Анди Хол, знаеш че е на сериозни препарати, храни се и тренира нечовешки, откакто се помни. Има крио камера в тях, как може да го даваш за пример изобщо.
Не ми допада и предният ти въпрос, как по-бързо ще ти порасне силата.

01.03.21
15:32

казано от Svetoslav на 01.03.21, 15:29:

Photoshop - най-добрият приятел на коремната преса :)

Много хора го познават и се срещат с него, виждат го постоянно. Не вярвам да има очи да направи такова нещо и да се излага пред приятелите си и другите, които го знаят. Е, може да е барнато леко, ъгли това онова, светлина, но все пак не може да излезе нещо от нищо, ако хептен не е фотошопска измама.

казано от Brown Bomber на 01.03.21, 15:31:

Пускаш снимка на Анди Хол, знаеш че е на сериозни препарати, храни се и тренира нечовешки, откакто се помни. Има крио камера в тях, как може да го даваш за пример изобщо.
Не ми допада и предният ти въпрос, как по-бързо ще ти порасне силата.

Имаш предвид Еди, както и да е. Ок, значи препаратите са причината, а и не само, да може да се топи изборно в определена зона.
Кое точно не ти допада във въпроса, просто питах за сравнение между два протокола :-) Ама как го каза само - не му допадало :-)

Мнението беше редактирано от Dydo на 01.03.21 15:36.

01.03.21
15:38

Да, лапсус. Пускаш снимка на човек с 500кг тяга, един на милиарди. Опитах се да бъда културен, но явно искаш да ти се каже в прав текст, че звучиш като недорасъл и мързелив, форумен трол.

01.03.21
15:44

казано от Dydo на 01.03.21, 15:25:

Ама как така се получава, да се докара до такова вадене на пресата и същевременно паласките около корема да си стоят по този начин, пък даже и леко да е подвид шкембака от долу. Нали за да ти излезе пресата по този начин, не знам на  колко процента мазнини трябва да си.

Какво му е на пресата? Това са между 15 и 20% мазнини, далеч е от изчистен.
Просто има хиперразвити коремни мускули, и като се стегне, изпъкват и под слоя мазнина, няма нищо общо с локално топене и т.н.

Мнението беше редактирано от Петко К на 01.03.21 15:44.

01.03.21
15:44

Нищо странно няма ,че Еди е извадил преса.
С липосукция може да топиш, където искаш,примерно.

Аз, бих предпочел първият вариант от дадените примерни протоколи за сила.

казано от Гюлето на 01.03.21, 15:44:

Аз, бих предпочел първият вариант от дадените примерни протоколи за сила.

А пък аз бас ловя, че Дидо няма да следва нито един от двата варианта, поне не за повече от 3 тренировки :D

01.03.21
15:47

казано от Brown Bomber на 01.03.21, 15:38:

Да, лапсус. Пускаш снимка на човек с 500кг тяга, един на милиарди. Опитах се да бъда културен, но явно искаш да ти се каже в прав текст, че звучиш като недорасъл и мързелив, форумен трол.

Ай, ай, ай :-) Пък и са съгласни ......... недорасляк, трол, мързелан, зайби!
Теб те имам за много интелигентен човек, ама ей го на, не схвана сентенцията на питането. Просто като е по-украсено и обяснително, явно изпускаш центъра. А той е: Може ли да се топят мазнини повече в строго определена зона, макар и с препарати,.......а и не само-не знаех, че имал и крио камера. Да имаш такъв общ процент мазнини, при който е нехарактерно да си до ниво така извадени плочки.

Хм, Иво-това за липосукцията ясно. Не го бях отчел, но възможно ли е и без, за такива фармацевти. Явно става.
А иначе за протоколите-в много схеми се набляга на макс реп, т.е. задава се да опиташ да направиш + повторения с определената тежест или да повдигнеш планираните бройки, а не да включиш още една серия, която да можеш да направиш. Което е по-близо до идеята, да се опитваш да повишаваш повторенията.

Ще видим, Кръстев-абе два месеца може и да устискам.

Чакай, че Петко ме хвърли в джаза-при хиперразвити мускули, като се стегнеш, да изпъкнат въпреки сланината. Може и така да става някъде, де да знам.

Мнението беше редактирано от Dydo на 01.03.21 15:58.

01.03.21
15:51

Ами явно като развиеш мускулите в “строго определена зона” все едно си свалил мазнини. Сега да не почнеш и ти по 100 коремни на лоста и половин час планк : D

01.03.21
15:53

казано от Любомир на 01.03.21, 15:51:

Ами явно като развиеш мускулите в “строго определена зона” все едно си свалил мазнини. Сега да не почнеш и ти по 100 коремни на лоста и половин час планк : D

Плочките е последното нещо, което може да искам за тялото си. Никога не са ме привличали или пък впечатлявали.

Мнението беше редактирано от Dydo на 01.03.21 16:04.

01.03.21
16:04

Моята преса изглежда така, това не са паласки, това са косите коремни мускули. Преразвит са и седят над тазовите кости.

01.03.21
16:10

Сашо, аз съм така - като правоъгълник,а не Х форма 😂

01.03.21
16:39

Моите също са така, ако не сваля малко ластика на боксерите ,изглеждат като паласки

01.03.21
22:28

И аз имам такива, само дето за разлика от вас, моите със сигурност не са коси мускули 😂
Я да си тролна аз пак /щом тролене има и в собствения дневник/ мързеливо и недорасло: Какъв дисбаланс може да се предизвика от смесения хват на тягата, ако не въртиш ръцете и основно за какъв период, ако го практикуваш. Гледам, че някои много ячки пичове и дами тук така си дърпат и то доста тежко, пък но проблемо.
ВЕрвам на Нервака /щот кво ли не е правил/, че осезаемо подобрение там не е много възможно. Та ако ще е без фитили, поне да е смесен. Не се притеснявам много за бицепсите, защото не вдигам с някакви големи тежести. То няма сигурно, но все ще държат за повторения до 150-160 кг. пряко сили 😉
Питането ми е съвсем сериозно, няма ирония тук.
Ако пък и кафЕвия изкаже компететно мнение.....ееехххх 😎

Иван

01.03.21
22:31

Дидо, стига си ни карал да гледаме зуум-нато мъжки тела, де.

01.03.21
22:38

казано от Иван на 01.03.21, 22:31:

Дидо, стига си ни карал да гледаме зуум-нато мъжки тела, де.

Бе не ме карай да се снимам гол и да се пльосна тук, че ще видите вие тогава 😀
Горното ми питане за дисбалансите и рисковете е съвсем сериозно. Не, че няма такива стотици статии, които  да прочета, но друго е да се изкажат хора от първо лице, които с години го практикуват. Гледам не са се покривили или контузили. Сигурно някои ще ми отговорят, че често се минава и метър, но рискът е голям и си остава, поради което да не се уча да дърпам така.

Мнението беше редактирано от Dydo на 01.03.21 22:39.

01.03.21
22:43

За смесеният хват няма да взимам отношение, но да попитам за надхвата - на нервака вярваш, че осезаемо подобрение не е много възможно, а на друг ще повярваш ли, че всъщност е възможно (и е съвсем резонно, ако се работи усилено в тази посока). Че при мен постижението с надхват за 5 години, откакто изключих смесеният тотално, се покачи със 100кг (всъщност 105, да съм точен) - от 180 на 285кг.
ПС: и схемата на трениране не е била нищо сложно, не са ползвани никакви клещи, ръкохватки и т.н., просто зарязах смесения хват и фитилите и започнах да правя всички дърпания с надхват - гребания, скрипци, набирания, обръщания/високи изтегляния и т.н.

Мнението беше редактирано от MotoRRhead на 01.03.21 22:54.

01.03.21
23:02

Ами,  Мотърхед може и така да е, ама ако виждаш, че можеш да дърпаш повече, но хватът те лимитира, какво да чакаш докато заякне, та да дръпнеш тежест, която можеш със смесен или фитили. Не е ли по-важно да изцедиш от тягата по-основното й предназначение.
Явно и ти имаш заложбите да го позаякнеш повече.
Близо 300 тяга в надхват без фитили.....ми адмирации 💪

ПС...до към 100, 110 дори на фаланги мога да греба, съответно дърпам и т.н. И после изведнъж дори и да хвана в нормален надхват, само 10-15 кила отгоре и аут.

Мнението беше редактирано от Dydo на 01.03.21 23:06.

01.03.21
23:10

Аз повече от 7 години не съм мръднал...от 160…па не е като да не съм опитвал...и тежести и схеми...и съм го напъвал конкретно него...ми не и не!Във всяка тренировка имам дърпане...карам надхват до където мога...до отказ,а после ключ и смесен накрая.
Не го ли мръднеш хвата,за година 10-15кг...заеби,изобщо няма да можеш нататък,какъвто е и случая при мен.
Таван и точка...
Иначе смесен последно преди 2г изтървах 250 на тяга от коляно...на третото.

Мнението беше редактирано от nervak на 01.03.21 23:19.

01.03.21
23:11

казано от Dydo на 01.03.21, 23:02:

Ами,  Мотърхед може и така да е, ама ако виждаш, че можеш да дърпаш повече, но хватът те лимитира, какво да чакаш докато заякне, та да дръпнеш тежест, която можеш със смесен или фитили. Не е ли по-важно да изцедиш от тягата по-основното й предназначение.
Явно и ти имаш заложбите да го позаякнеш повече.
Близо 300 тяга в надхват без фитили.....ми адмирации 💪

ПС...до към 100, 110 дори на фаланги мога да греба, съответно дърпам и т.н. И после изведнъж дори и да хвана в нормален надхват, само 10-15 кила отгоре и аут.

Значи се позадръж на тези тежести, няма срамно. Върти си протоколите на тягата като основно движение, ползвай нейни вараиции (широка и дефицитна например), хващай си допълнителен обем за основните участващи групи там като гръб, гъз, задни бедра (добро утро, гребания, набирания и т.н.) и работите ще станат.

01.03.21
23:16

казано от MotoRRhead на 01.03.21, 23:11:

и работите ще станат.

На бас ,че при него няма....щом до сега не  е прогресирал.

01.03.21
23:20

казано от nervak на 01.03.21, 23:16:

и работите ще станат.

Е ти така му кажи, да те ползва за оправдание после. :D
Иначе това, че досега не е прогресирал за мен не е никакъв довод, но нека видим - дали изобщо ще започне да го тренира, дали ще е достатъчно упорит, или само си дрънкаме ...

01.03.21
23:29

казано от nervak на 01.03.21, 23:16:

и работите ще станат.

Мисля, че със сигурност може да има подобрение още малко, ако се работи целенасочено, но според мен няма да е нещо осезаемо.
Имал съм много интересни примери. Като малък и доста по-млад съм се въртял по лостовете и само на пръсти на разни упражнения. Приятели, които са били на моите кила не са могли дори да се задържат за секунди. Ок, не са тренирали на лостове, но пък ако са по-слаби в пръстите, защо сгъваха капачки много по-лесно от мен. Някои от тях бях много по-добри и на оная игра, с която си заключвате 4-те пръста и се стараете, всеки да притисне със своя палец, палеца на другия. На лостове ги биех, на канадска не им усещах ръцете, ама на “стисни ръка”, капачки и тая игра бях доста по-зле. Чак съм се чудел, как така се държа на лоста много по-добре, хвата не ме лимитира, но на тия примери съм по-слаб, а би било логично да съм по-як.

Прескочи до:

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1