"""Нацепен"""

Прескочи до:

07.04.21
12:22

Дидо и при мен лега е с повече килограми от клека, в определени периоди дори и от тягата. Но това не е защото, ми е силен и прочие, а са дисбаланси върху които трябва да се работи и то не в посока задълбочаване.

Мнението беше редактирано от Splash на 07.04.21 13:13.

07.04.21
12:26

казано от Splash на 07.04.21, 12:22:

Дидо и при мен лега е с повече килограми от клека, в определени периоди дори и от тягата. Но това не е защото, ме е силна и прочие, а са дисбаланси върху които трябва да се работи и то не в посока задълбочаване.

Да де, лежанката не, че ми е силна, обаче клекът и тягата са ми много слаби. На мен тягата сигурно ми е с едва 20-30 кг. по-силна от пендлей гребането. Което е абсурд и буди смях и недоумение, но това е положението с мен в момента, а и като цяло във времето.

Мнението беше редактирано от Dydo на 07.04.21 12:26.

07.04.21
12:30

Добре де, защо тогава ще правиш прогресия на лежанката, а не на клека и тягата?

07.04.21
12:31

казано от Splash на 07.04.21, 12:30:

Сигурно щото ходи на работа с тениски, а не с шорти :D :D

07.04.21
12:42

казано от Любомир на 07.04.21, 12:31:

казано от Splash на 07.04.21, 12:30:

Сигурно щото ходи на работа с тениски, а не с шорти :D :D

Защото до скоро ме болеше кръста и не смея точно в момента да хвана някаква по-агресивна схема за повишаване на силата там.

07.04.21
12:45

казано от Dydo на 07.04.21, 12:42:

Защото до скоро ме болеше кръста и не смея точно в момента да хвана някаква по-агресивна схема за повишаване на силата там.

Знаеш ли кое е тъпото, поне според мен - гоним его “постижения”, колко бутаме, дърпаме, как изглеждам, сваляме, качваме... а целта на задачата е, да си осигурим по-безболезнени старини. С професия, реализация, семейство, за чий, ще си задълбочаваш дисбалансите, за да натискаш агресивно на лег? Щото не можеш на клек. Не разбирам.

Мнението беше редактирано от Splash на 07.04.21 13:02.

07.04.21
12:56

казано от Splash на 07.04.21, 12:45:

Щото не можеш на клек. Не разбирам.

Със сигурност явно не съм полагал достатъчно усилия, но вече за толкова години така и не свикнах да клякам дълбоко, формата ми не е напълно ок сигурно и в други аспекти и т.н. Ама било се оправяло. Не съм спрял да клякам и пак ми е трудно. На лега техниката ми е много по-добра и затова предпочитам там да съсредоточа усилия на този етап, защото както казах, до скоро имах проблем в лумбалната област.

07.04.21
13:12

А бе ясно е, че искаш само лега и това положението. Иначе за всичките ти дисбаланси и кривини си има оправия, просто на теб не ти се занимава.
Успех с лега, пък дано и ги подминеш тия 130 кг там!

07.04.21
13:30

казано от James Hinks на 07.04.21, 13:12:

А бе ясно е, че искаш само лега и това положението. Иначе за всичките ти дисбаланси и кривини си има оправия, просто на теб не ти се занимава.
Успех с лега, пък дано и ги подминеш тия 130 кг там!

Е не е така, Сенсей. Очевидно темата тръгна от желанието ми да включа и другите движения, т.е. ясно е, че искам да ги правя. Просто питах в какъв обем и схема ще е най-добре. Дени, Иво и Кръстев отговориха с конкретика. Но пак се почна-та схеми с дъмбели, та някакви други предложения, които нямат ама нищо общо с въпроса ми, та защо така правя, що иначе.
Ей го, довечера примерно ще ида живот и здраве да поклякам, утре пак лег с някакво вертикално дърпане и бум-преполових седмицата от схемата ;-)

И не е, че не ми се занимава. Просто не знам как и какво да правя. Какви ли не варианти на клека не опитвах за толкова време-та с нисък, та с висок бар, та с по-широк разкрач, по-тесен разкрач, пръсти напред, пръсти леко встрани, комбинация от всички изброени и т.н. Започна някоя схема, навсякъде се вижда, че има повишение на силата, а на клека забия бързо бързо. Не, че не мога да дръпна още, но съм си слаб в краката генетично и това е. Като ученик бях от най-бързите на спринт, но това явно няма общо с клековете с щанга.

Мнението беше редактирано от Dydo на 07.04.21 13:40.

07.04.21
13:54

казано от Dydo на 07.04.21, 12:26:

но това е положението с мен в момента, а и като цяло във времето.

казано от Dydo на 07.04.21, 13:30:

но съм си слаб в краката генетично и това е.

Мирише ми на оправдания. Клека ти е слаб, защото не смееш да го напънеш, защото е трудно, не е като да си джиткаш.
И на мен клека ми беше слаб (разбирай 170 клек на 140 лег и 240 тяга). Контузих се, напънах един мадкоу (който също си мислех че няма да изкарам, защото накрая трябваше да клекна 10кг над рекорда ми за 3ка) и се оказа, че понякога решението е да си дадеш малко зор.
Ето резултата

Мнението беше редактирано от Ivan на 07.04.21 13:55.

07.04.21
14:08

Ти, Ivan бе достигнал по спомен клек 260-270 кг. В този форум много хора напъват и то много сериозно, но аз не знам някой да е поствал такъв резултат, дори 230-240 не помня.  Кръстев, Вик, Мотърхед, Джеймса, Боби, Петко, Нервака, Иван Благов, Светослав Захариев, Бро /той може и да може, не помня/, които са около твоето лично тегло или по-тежки.... или пък са били /примерно Петко е под 90 кг./ не съм ги виждал на такива килограми на клек, а доста от тях клякат постоянно, не са спирали и напъват свирепо. Да не изпусна някой, та да не се обиди.......а, Бомбъра, който е имал периоди на сериозно напъване, когато е нямал контузии, ама и той май е далеч дори от 200. Та ако само с напъване ставаше, без да имаш и заложбите, защо всичките тия изброени не клякат 260-270 кг. Аз не казвам, че няма да напредна, но за мен е очевидно, че постиженията ще си останат скромни на фона на вложените усилия.
Много ясно, че може да ми кажете и да ме контрирате: Абе ти стигни около тях или дори доста под, пък тогава говори.

Мнението беше редактирано от Dydo на 07.04.21 14:30.

07.04.21
14:27

Разбира се ,че има огромно значение структурата на тялото.
Това обаче не пречи да се упорства въпреки всичко.

07.04.21
14:31

Е не е така, Сенсей. Очевидно темата тръгна от желанието ми да включа и другите движения, т.е. ясно е, че искам да ги правя.

За дисбалансите говорех, не за силен или слаб, ама карай. Адаша и Иво ти предложиха два супер варианта, кой ще избереш си е твоя работа, но хванеш ли някой от двата по-сериозно, ще видиш, че ще дръпнеш. Като цяло аз съм повече за на Иво идеята.

И не е, че не ми се занимава. Просто не знам как и какво да правя. Какви ли не варианти на клека не опитвах за толкова време-та с нисък, та с висок бар, та с по-широк разкрач, по-тесен разкрач, пръсти напред, пръсти леко встрани, комбинация от всички изброени и т.н. Започна някоя схема, навсякъде се вижда, че има повишение на силата, а на клека забия бързо бързо. Не, че не мога да дръпна още, но съм си слаб в краката генетично и това е.

От много схеми не виждаш кое е слабото звено, а то не е краката. Но както и да е, всичко може да се засили и то достатъчно бързо.

казано от Dydo на 07.04.21, 14:08:

Та ако само с напъване ставаше, без да имаш и заложбите, защо всичките тия изброени не клякат 260-270 кг.

Става, става. За другите не мога да кажа, но 260 на бинт имам преди 7 години, 250 на голо коляно преди 4, като и двете със значителен резерв. А сега не искам да имам такива постижения, защото не искам да ми растат бедрата, а те неминуемо растат подгоня ли големите килограми. Така че, точно с напъване става.

Светльо Захариев има 250 от съвсем скоро, MotorHead имаше и той там някъде от преди месец-два, аз имам 230 от преди 2 седмици, Бро-то и той си кляка редовно с 230-240 кила. Адаша имаше 260 с бинтове от преди няколко години.
Иван е младо момче, напъва, и повече ще клекне.

И тука не сме некви генетично селектирани, еле пък аз специално, на виж ма на кво приличах преди да почна да дигам щанги въобще:

Мнението беше редактирано от Alexander Krastev на 07.04.21 14:32.

07.04.21
14:33

Дидо, забрави всякакви схеми, какво и как, и т.н.

Тренирай редовно и то така, че да се измаряш като тренираш и да усетиш, че сърцето се е разработило. Подбери си упражнения, които да ти товарят цялото тяло, не само едно упражнение. Намали храната и след 5-6 месеца резултата ще е повече от виден. Постижения не ти трябват. Единствено ти трябва сериозно и редовно трениране и контрол върху храната.
Като си върнеш мускулния тонус в достатъчна степен, прави всякакви схеми. Сега, според мен нямаш нужда от някаква схема, а просто от редовно и сериозно трениране.

Мнението беше редактирано от Svetoslav на 07.04.21 14:40.

07.04.21
14:42

казано от doni dimitrov на 07.04.21, 14:27:

Разбира се ,че има огромно значение структурата на тялото.
Това обаче не пречи да се упорства въпреки всичко.

Вчера както вече написах, още на първата серия ме заболя рамото. От третата натам и другото. Ако бях мързелив или нямах ищях да напъвам, щях да се оправдая /даже би ми дошло дюшеш да убедя себе си/, че ме боли, че съветите на големите треньори са, ако нещо има болка да се спира веднага и т.н., и да прекратя тренировката с това упражнение. Обаче не-не го спрях, изкарах си протокола на 100 %. Сигурно обаче пак ще ми кажат: “Ама ти видиш ли не защото не си мързелив и ти се напъва, а егото ти е изиграло роля. И това е от глупост, а не стремеж да натискаш сериозно”.
Със сигурност може повече, но на фона на влаганите от мен усилия считам за нормално, повишението на силата поне в движения където и формата ми е добра, да е доста по-осезаемо. Ама и там не е.
И понеже Иван ми даде за пример Мадкоу. Правих го няколко седмици-забих. Правил съм и 5/3/1 няколко месеца, т.е. пълни цикли-пак забих на клека и тягата, където с оглед макса ми и постиженията на предните тренировки не можех да направя зададените Amrap сетове на следващите тренировки. А говорим например за 5 кг. увеличение на движенията за долна част, не съм пресолил манджата.
Може и да е от възстановяването, на което аз явно не отдавам такова значение-нито съня ми е сън, нито режима режим. Ако съм стриктен с храната и наистина спра да пия за дълго време, съня ми е ок, може и да подобря нещо, но пак не вярвам да е кой знае колко.

Еваларка, Кръстев!

Светльо, аз тия съвети които даваш ги изпълнявам на 100 %. Редовен съм, напъвам си, даже често с откази, не правя някакви строги схеми. Вдигам както ми е кеф на момента.

Пък и въобще не съм повдигал въпроса как да тренирам. Защо подхващате тема, която е дъвкана многократно. Наясно съм с всичко. Дали го прилагам е друга тема. Тръгнах да си правя Смолов Джуниър, попитах за другите базови как да ги включа и гледайте какво стана пак.

Мнението беше редактирано от Dydo на 07.04.21 14:47.

07.04.21
14:45

Не, че не мога да дръпна още, но съм си слаб в краката генетично и това е.

Това би ти било проблем да клекнеш 240, а не 140.

казано от Dydo на 07.04.21, 14:08:

....примерно Петко е под 90 кг./ не съм ги виждал на такива килограми на клек, а доста от тях клякат постоянно, не са спирали и напъват свирепо.

Точно клек и тяга, сумарно през годините, най-малко съм напъвал (и аз не исках много  масивни бедра), нито пък съм ги правил постоянно и без спиране. Затова и не са ми силни.
П.П. Може да видиш и сега в дневника ми, че не ги напъвам. Ако за горна част правя 4-5 тежки серии на движение, за клек и тяга се задоволявам с по 1-2 и не правя почти никакви допълнителни упражнения.

Мнението беше редактирано от Петко К на 07.04.21 14:49.

07.04.21
14:52

Ти ся, Петко, да не си помисли, че ти намеквам за слаб клек. Просто те дадох като пример, че и за яки хора като доста от вас, тия кила са много. Явно някои са ги доближили, браво.

07.04.21
14:55

Дидо ,аз съм сакат с лявата ръка.
Кривя се,мъча все нещо.
Не съм пример за якост,но на 50 съм  по- жизнен  и енергичен  от много на 30.
За болене,постоянно ме боли нещо.Свиква се.

07.04.21
15:03

казано от doni dimitrov на 07.04.21, 14:55:

Дидо ,аз съм сакат с лявата ръка.
Кривя се,мъча все нещо.
Не съм пример за якост,но на 50 съм  по- жизнен  и енергичен  от много на 30.
За болене,постоянно ме боли нещо.Свиква се.

Не ми говори......в Пулсчето кат туря 50-55 за раменна, 80-90 на лег за бройчици, клекче 80-90 :-))))))))))))) , гребане 80-90 и си ме зяпат сериозно младежите. И то не защото им е смешно, имайки предвид както ги гледам с колко и какво тренират. А за такива около моята възраст, чак са учудени. Има един бивш кикбоксьор там, съсед ми е даже, та понякога като мине и види примерно 80-90 кг. за клек, вика: ей човек, внимавай бе, гониш 50 бе :-) Явно масата хора нямат и най-малка представа, какво е всъщност да си як и да вдигаш много. Сигурно ако видят какво правят много от хората тук, хептен ще се комплексират. Но това вече за не знам кой път го говоря. И това не ме успокоява де, нито ми вдига егото, защото реално знам къде съм. С яките ще се сравнявам, няма да се сравнявам с хората от някакъв напудрен и лъскав фитнес.

Иван

07.04.21
15:07

казано от Dydo на 07.04.21, 15:03:

в Пулсчето кат туря 50-55 за раменна, 80-90 на лег за бройчици, клекче 80-90 :-))))))))))))) , гребане 80-90 и си ме зяпат сериозно младежите.

Сменяй фитнеса, Дидо :))))

07.04.21
15:12

Включвам се и аз, понеже сте ме споменали в няколко поста.
Стана ми интересно и набързо направих една ретроспекция - водя дневник тук от 2011 г, тогава точно завършвах 5х5 за първи път, започнах от 50-60кг (нещо такова по спомен, дневника съм го започнал към края на програмата) и не бях клякал никога преди това, а бях потренирал вече 2-3 години. Изкарах трите месеца по програма и съм клекнал за макс 130кг.
В краят на 2020 г. клекнах 245 кг, т.е. за почти 10 години увеличението е 115кг.
Като през това време преминах през няколко контузии в коленете (и двете) и режеща болка при клекове с празен лост.
Като човек, който е “генетически ощетен” за движение като клека (чисто като антропометрия - съотношение на крайници/торс) казвам - всеки може ! :)

07.04.21
15:27

казано от Иван на 07.04.21, 15:07:

Сменяй фитнеса, Дидо :))))

Айде бе човек, викам кога ще се включиш :-)
Иначе пука ми как ме гледат-аз си знам, че съм слаб и си действам.

казано от MotoRRhead на 07.04.21, 15:12:

Като човек, който е “генетически ощетен” за движение като клека (чисто като антропометрия - съотношение на крайници/торс) казвам - всеки може ! :)

Е аз като съм с по-дълъг торс и къси крака, се очаква хептен да нямам оправдания :-)

07.04.21
15:31

Аз на 67 кила кляках шестици с 80-90 кила, след няколко месеца в залата. Преди това собствено тегло за бройки, по 200 всеки ден. После реших, че са ми много големи и спрях да тренирам крака, след това казарма, и после първи курс, първи семестър студент си организирахме състезание в залата и клекнах 120 кила, без да съм клякал с години.
Т.е., покрай качването на кила и фоновото натоварване от гребанията, краката също са дръпнали, без тренировки. Т.е., 100 кила клек се клякат и без тренировки ;)

07.04.21
16:10

Понеже ме спомена редом до някакви супер клекачи, на 85кг имам клип тук със 180кг клек на гръб с аванс и 160кг преден клек, които са ми макс.
Натискал съм в рамките на 1 или максимум 2 мес, защото пътувам, ако не си забелязал, освен това не следвам никакви трибойски програми нито имам амбиция да клякам с над 200кг.
Скоро, като клекна с 200кг на 80кг ЛТ искам да ме сложиш начело на форумната класация 😁

Мнението беше редактирано от Brown Bomber на 07.04.21 16:12.

07.04.21
16:31

Ами аз затова съм те упоменал, щото знам/предполагам, че в определени периоди, когато си тренирал сериозно, си бил як.
Няма да допусна да ми се обидиш, че не съм те турил в списъка. Справедлив човек съм все пак ;-)

07.04.21
17:02

Вместо само да приказваш и да се натягаш 😄 по-добре започни да тренираш, но за добри резултати с клек трябва и повече храна, а ти искаш да сваляш, освен това залите може скоро да затворят.

Да се включа понеже виждам, че си ме споменал. През последните години съм се занимавал със схеми, които очевидно не са били подходящи за мен, тъй като не само не прогресирах, ами и върнах назад. Освен това имаше един период в който си скъсах прасеца през 2019, след това и проблеми с кръста. През 2020 знаеш как беше положението от март до към средата на май, така че и от там доста се върнах назад. От системата, по която тренирам в момента съм изключително доволен, от средата на февруари досега не само успях да си върна старите постижения, но и си подобрих предишния личен рекорд за 10 повторения с 5 килограма, надявам се до септември да успея да ги докарам до 220 килограма, а защо не и повече. Иначе най-доброто ми постижение е 210 при Сашо на лично тегло около 83 килограма, като мисля че 260-270 трудно мога да ги стигна при тези килограми, ако кача до 90+ килограма, по ми се вижда възможно.

И да, аз също смятам, че просто се скатаваш :)

07.04.21
21:24

А, бе, аз, като вляза във форума, първата ми работа е да подкрепя физическата активност на всички, т.е. тренировката, ама като отворя този дневник и не мога да намеря тренировката :)

07.04.21
22:07

Стига сте сипвали бре!

07.04.21
23:01

Е, то при Дидо обичайно си е като пред шведска маса :D :D

07.04.21
23:16

Ти, замисли се, форум с много хора, има тема Лаф моабет - девета серия, даже направиха тема Лафче с Dydo извън тренировъчния дневник и пак, не мога да стигна до мнението с тренировките! Страшно е, страшно! Да си жив и здрав, Dydo :)

07.04.21
23:35

Дидо цял живот се е раздавал за народ и държава 🇧🇬.........и няма да спира да го прави 😀

08.04.21
19:13

08.04.2021 г.

Лег-7×5×75;
Клек ХБ-5×40, 60, 70, 3×80, 5×60.

Днес хванах лоста както си е било, т.е. по-тясно и проблеми с болки и опъвания нямах. Е, лека МТ на гърдите, но няма общо.
Клекчето колкото да не е без хич, ама толкоз. Лоста беше гладък в средата и малко неудобна работа, ама но проблемо с тия кила.

10.04.21
19:08

10.04.2021 г.

Лег-8×4×80;
Гребане с лост-5, 10, 15, 20×60;
Лег преса-15х80, 2х22х120.

Днес пак на повечето серии с леко по-широк хват, което е с около 1.5 см. по-широко на страна. Никакви ядове, болки или дискомфорт. Явно по-предния път е било мускулна треска и подобни от новостта в движението и повтарянето му през ден. Тръгнах си иначе с моя по-тесния, ама нещо рамото леко аха аха. Викам дай ще разширя, да видя ка ще е, а то пък се оказа, че няма проблеми.
Не знам обаче дали утре ще изкарам 10х3. Ако не съм на ниво, ще иде в понеделник. Целта е да си направя 12-те тренировки преди около 10-12 дневната пауза. По 2.5 кг. ли ще вдигам на седмица, по 5 кг. ли, то ще си покаже. Супер любопитен съм какво ще постигна. Иначе съм наясно, че тая схема обикновено се използва за пик и след това силата пада. За оригинала за клек гледам отзиви и писаници, че вдигали по 50 кг. та и отгоре, като се има предвид, че програмата е уж предназначена за по-напреднали, т.е. хора по-трудно качващи кила на движението. Но пък и тя трае месеци.
Апропо дисковете от по 1.25, които бяха единствен чифт нещо са забЕгнале. Ща не ща, май по 5 кг. трябва да ми е седмичната прогресия 🏋️‍♂️

Мнението беше редактирано от Dydo на 10.04.21 19:10.

10.04.21
23:28

Слагай по три щипки на лоста...или си купи дискове и си ги носи.
Аз в сака имам 2х0,5 и 2х0,75)))
Точно при по-тесен хват ги щадиш раменете.

11.04.21
08:51

казано от nervak на 10.04.21, 23:28:

Точно при по-тесен хват ги щадиш раменете.

Така е, ама не знам защо вчера леко имах дискомфорт на по-тесния и стандартен за мен си, а на другия не. А пък и широкия не е толкоз широк.

12.04.21
19:30

12.04.2021 г.

Лег-10×3×85.

Няма друго за описване 😀

Мнението беше редактирано от Dydo на 12.04.21 19:31.

14.04.21
20:01

14.04.2021 г.

Лег-6×6×75;
Клек ЛБ-5×50, 5×70, 3×80, 1×90, 1×100, 1×105, 5×80.

Клека е някакъв хибрид на лоста. Ни е ниско, ни високо, но така ми е най-удобно. С леко навеждане напред. Скоро бях слагал клип.
Иначе всичко много леко.

Прескочи до:

Имаме план за твоята по-добра спортна форма!

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1