"""Нацепен Дидко"""

Прескочи до:

16.04.21
20:03

Ехо,честит професионален празник!!!
Наздраве!

16.04.21
20:20

казано от nervak на 16.04.21, 20:03:

Ехо,честит професионален празник!!!
Наздраве!

Благодаря ти, Илия 🥃

16.04.2021 г.

Лег-7×5×80;
Хоризонтален скрипец тясно успоредно-15, 12, 12, 12 с прогресия.

Днес на лега също леко. А иначе тая седмица вдигнах с 5 кг. и нещата вече два трена са ок. Ще видим на 8х4 и 10х3 как ще е.

ПС, честит празник на всички колеги, колкото и малко да са във форума.

Мнението беше редактирано от Dydo на 16.04.21 21:28.

18.04.21
15:17

18.04.2021 г.

Лег-8×4×85;
Клек ХБ-5×40, 5×50, 2×60, 70, 80, 90, 95;
Обръщане от вис, от под колена-10×30, 10×2×40 през 15 сек.

Миналата седмица на 10×3×85 тръгнах да се уморявам още на 6-7 ма серия. Днес на 8×4×85 от началото до края ник,ви умори бате-заяквам 😀
Тягата хептен я отсвирих, но за сметка на това викам, я да пообръщам малко с по-леко, та да няма пак драми в свивките на лактите. За сметка на това, гледах да е с по-голяма плътност. Много леко, няма и как да е друго с 40 кг., ама пък баси как се изпотих. Трябва да вкарам нещо от тоя сорт в треновете, но няма да е лег, че ако нещо сдаде по веригата става мазало. По-скоро обръщания с раменна или по отделно, клек, тяга, набиране. И без това аз повече от 5 пъти не мога да се набера, та ще е тамън за 10-12×2-3.
Пущам клипче на 7-та серия на лега.

Мнението беше редактирано от Dydo на 18.04.21 15:19.

20.04.21
20:11

20.04.2021 г.

Лег-5х50, 5х60, 2х70, 2х80, 10х3х90;
Горен скрипец-2х15.

Не знам какъв резултат очакваш на лежанката от подобна програма, в която имаш само лег и нищо друго спомагателно за него. В краткосрочен план може би ще даде едни десетина килограма, но в дългосрочен план по-скоро ще стигнеш до застой или дори травма, ако не се обръща внимание на слабите места.

21.04.21
21:46

Кат взете така крайно да се изказвате ,сякаш бутате 270…и вървите нагоре.
Имам познати с подобна програма от година  и кусур, бутат трибойски с  пауза  124кг на контролни...на малко под 70кг..,че  не са и мъже)))

казано от nervak на 21.04.21, 21:46:

Кат взете така крайно да се изказвате ,сякаш бутате 270…и вървите нагоре.
Имам познати с подобна програма от година  и кусур, бутат трибойски с  пауза  124кг на контролни...на малко под 70кг..,че  не са и мъже)))

Ако имаш предвид дъщеря ти, почти съм сигурен, че включва тесен хват и раменна преса в тренировките си, които Дидо не виждам да прави. Тях имах предвид а не изолации с дъмбели или на машини.

21.04.21
21:52

Нищо освен да тъпче на място или да върне назад не може да очаква с този безумен обем. С 5/3/1 през ден, или с две серии до отказ на около 90% пак през ден евентуално ще може да получи тези десетина килограма.

21.04.21
21:59

Иван, за триседмична програма колко пък да изостанат другите звена, та да ме спънат. Винаги съм тренирал дърпащи за горна част не по-малко от бутащите като обем. Явно не си чел предходните ми мнения, т.е. че започнах схемата ей така за проба, да видя крайния резултат. Плюс това през тренировка греба, дърпам разни скрипци и т.н. Даже при тая програма съвета е колкото се може да се въздържаш от други неща. Следвам я стриктно така, както е написана. То това си е програма за пик, наясно съм. Като я свърша живот и здраве, си минавам на друга “схема”. Двете седмици ги минах вече, остава една.

Любо, не тъпча-ставам по-силен. Може да е за кратко, но пък и ми понася екстра тоя обем. Не се чувствам уморен, всичко е ок за сега. Но и аз тренирам през ден, а оригинала е, 3 та и 4 та тренировка да са в поредни дни, т.е. 8х4 и 10х3, но може да не се възстановя, та затова и между тези два дни слагам по ден почивка.

Мнението беше редактирано от Dydo на 21.04.21 22:04.

Нямам предвид дърпащите упражнения, а такива които натоварват директно трицепс и рамена, освен лежанката.

21.04.21
22:11

казано от Иван Благов на 21.04.21, 22:01:

Нямам предвид дърпащите упражнения, а такива които натоварват директно трицепс и рамена, освен лежанката.

При 4 пъти лег седмично/12 трена лежанка през ден, остава и такива да правя. Не се препоръчва, изрично е посочено това. Ако идеше реч за дългосрочна схема, е друго-там спор няма. А и на мен разгъванията са ми едни от любимите-не е защото ме мързи или не съм наясно. Тук се касае за 3 седмици, където се търси скоростен прогрес за пик.
Апропо има много схеми по за 6-9 седмици, а и не само, при които всякакви помощни упражнения са изметени. Примерно схемата на Корте, където имаш само трите големи, както и редица други такива схеми, при които се напредва солидно и всичко е ок.

Мнението беше редактирано от Dydo на 21.04.21 22:29.

21.04.21
22:11

казано от Иван Благов на 21.04.21, 21:50:

Ако имаш предвид дъщеря ти, почти съм сигурен, че включва тесен хват и раменна преса в тренировките си, които Дидо не виждам да прави

Да прав си, прави...всяко поотделно веднъж седмично.

21.04.21
22:30

Ами не го казвам случайно, имам опит с подобни обеми на лег и военна и знам как са ми действали- точно както споменах. Хайде остави ме мен, Мадбой по спомен правеше джуниър като намаляваше повторенията с едно и ограничаваше сериите до 5, Джеймс Хинкс изрично за силови схеми с висока плътност беше писал да се ограничаваш до 20 повторения, а не да продължаваш да вдигаш до края на определеното време, Александър Кръстев беше правил джуниър за горна част и май завърши без никакъв прогрес, ако искаш виж и таблиците на Карбо за 30 повторения при 85+% от макса какво означават..

Мнението беше редактирано от Любомир на 21.04.21 22:35.

21.04.21
22:49

Тръгнеш ли да правиш такива собствени модификации, Любо, с намаляване на серии, повторения и т.н., може и да работи, да е по ок в някои аспекти, но това далеч вече не е програмата на автора, а нещо друго. Какви ти 5 серии максимум.....то какъв ще е тоя Смолов младши тогава, при който по дни сериите трябва да са ти съответно 6, 7, 8, 10. Ами ти не се вписваш дори в първия ден, какво остава за останалите 3/4 от схемата. Нищо общо с програмата.
Захванал съм се да правя нещо и мисля да го изкарам не на 99.9, а на 100 % така, както е написано. Ако не ми стигнат силите като вдигна утре и/или останалите 3 трена с още 5 или 2.5 кг., вече е друго. Но нямам намерение да бягам от схемата и предизвикателството. Поне ще опитам.

Аз Деян, потомък от народа на  Аспаруха, Бориса, Симеона, Калояна и Асеневци, на 21 април в лето господне 2021 г. след Христа, казах 🏋️‍♂️
😎🥃

21.04.21
22:56

Гледайки клипчето ти, със сигурност ти е леко и не се зориш. Но иначе са прави, че е ебан протокол това. Аз бая лежанка съм правил почти винаги и не съм имал проблеми. Та не трябва да служа за пример по принцип, защото съм изключение, но тая програма ми е идвала бая като обем, при положение, че какви ли не глупости съм правил - от максове в няколко поредни дни, по над 10 серии откази на тренировка, до над 25-30 серии лежанка за ден. Почти няма глупост, която не съм правил на това упражнение, воден от егото. И въпреки всичко това - Смолов Дж. определено е с бая обем и наистина се усеща, че товари. Да не говорим, че всеки път точно по 5кг вдигам макса, а 2 седмици след това ги няма тия 5кг вече.
Не ми е идеята да не я спазваш, както ти казват. Прави си я, няма нищо да ти стане от тия 3 седмици. Мен ме кефи, ще я пусна и аз май месец. Но това не значи, че не е тъпо нещо в същия момент.

Мнението беше редактирано от 'satisfaction на 21.04.21 22:58.

21.04.21
23:00

Защо пак го зачекнахте?
Тъкмо се е захванал с нещо, както трябва и дай да сега?!
Щом до момента прогресира, значи няма да му изостане трицепса!
Иван, май забравяш,кой как възстановява - назобан трибоец и 50 годишен аматьор?!
За чий са му други бутащи- да зацикли на 5-та тренировка с болежки в рамена и лакти?!
И отново ключа е възстановяването,ама не му се зоби,уви!
Дидо, можеше една идея още за крака,но... само дето искаше съвет за програмата 🙂

21.04.21
23:13

Сатис, макса ми преди да започна бе някъде около малко над 100 кг. по усет. Имам способността, особено на лега да усещам общо взето какво може да вдигна, та пряко сили да е 105. Заложих по-консервативно, както съветват и зададох 100 кг., въз основа на които изчисли тежестите. Съответно за първата седмица 6х6х70, 7х5х75, 8х4х80, 10х3х85. Вдигнах с по 5 кг. и следващата седмица направих 6х6х75, 7х5х80, 8х4х85 /това от клипа/, 10х3х90. Следва от тук натам да кача с по 2.5 или 5 кг....в първия случай, ако намеря дисковете по 1.25 кг. Като сметнеш обема, във всяка тренировка за съответната седмица е почти еднакъв. Забелязвам обаче, че на повечето повторения ми е по-лесно. Най ме озорва 10х3. Даже на първата 10х3х85 ми бе по-трудно от на 10х3х90. Иначе, на клипа изглежда, че ми е леко, но не е чак толкова, а и така ми идват тежестите по схемата. За предстоящите 6х6х80 и 7х5х85 мисля няма да има ядове. Може да се нак..дзам на 8х4х90 или 10х3х95. Ще видим. После ще пътувам за празниците и макс може да тествам около седмица някъде след последната тренировка.

Иво, клякам си бре 😎 Греба, чат пат скрипци и толкоз. Доста пъти бързам и нямам време за повече. Просто така се случва напоследък.
И аз се чудя що се захванаха пак, сигурно са ми завидяли, че току виж аз слабака и непостоянния изкарам тая тежка схема 😂 Да не говорим, че лягам към 01.00 ч., ставам в       
6.30-7.00 ч., пийвам, стрес на бача и за сега си изпълнявам схемата, та и напредвам.

Мнението беше редактирано от Dydo на 21.04.21 23:30.

22.04.21
09:43

Нещо май забравяте, че Смолов е схема за клек. Не за тяга, не за лег, не за раменна преса, нито пък за набирания или кофички. Само и единствено за клек...Който е разбрал какво исках да кажа - разбрал, който не - успех със Смолов за останалите движения.

Мнението беше редактирано от James Hinks на 22.04.21 09:43.

Адаш, тъкмо мислех да пусна един Смолов за бицепс и ти ся ме отказа :D

22.04.21
10:32

Ок, за клек основно си е тази програма, но има и съкратен вариант, приложим също за клек и лег. Цялата работа тръгна от любопитство, за да видя какво ще стане, т.е. дали ще ми е трудно и колко, как ще реагира тялото ми от към възможност за такава честота и обем, и основното - колко ще покача силата. Без значение е, дали ще задържа резултата, защото това си е програма за пик и следва неминуемо регрес. Но тъй като моите тежести не са някакви големи, нищо чудно и да задържа резултата, та даже и повиша, при положени усилия. Та схема, която минава за трудна, същевременно кратка, но обемна ми пасна идеално за проба.  Апропо, ако видя прилични резултати на лега, на следващ етап може пък него и другите движения да ги оставя на подръжка и да изкарам един джуниър и за клек.

22.04.21
11:36

Дидо, ти пак всичко знаеш...Нормално де, юрист си все пак :D

22.04.21
12:16

Малко офтопик и се извинявам за спама, но като говорим за обем и плътност - онази вечер се прибирам от тренировка и дочувам как двама си говорят и единият разказва на втория за техен приятел, който оня ден бил правил лег 10 серии по 10 повторения със 130 кила през 15 секунди. На осмата серия се бил поизморил и правил осмици. 😀😀😀

Мнението беше редактирано от Гордан на 22.04.21 12:16.

22.04.21
12:30

казано от James Hinks на 22.04.21, 11:36:

Дидо, ти пак всичко знаеш...Нормално де, юрист си все пак :D

“Знам аз” :-)
Това обаче което не знам, е как без нищо да говоря или предизвиквам, пак ще се намери някой да повдигне определен въпрос. Ей го, последното ми мнение преди стартирането пак на някаква тема покрай моята особа и тренировките й, бе от два реда, с описание на две упражнения, без нищо друго. Обаче цък-изравя се нещо и се почва. Не ми пречи, радвам се, че става приказката, но просто отразявам. А има хора /за пореден път го казвам/ тук, колкото и на някои сигурно да не им се вярва :-), които са и по-млади, вдигат по-малко и са по-непостоянни от мен. Обаче не виждам да се пише по дневниците им: абе от години тренираш, ама що вдигаш с толкова леко; що не правиш тяга; що не правиш тесен лег да подсилиш трицепса; що тренираш по тая тъпа схема; 90-100 кила си, пък не можеш да клекнеш 150-160 кг. за бройка и т.н. и т.н. ;-) Разликата сигурно е, че с мен е по-интересно, ама ако престана да отговарям на подобни въпроси и описанието в дневника сведа само до упражнения, серии и повторения, както някои хора тук - тогава какво ;-)

Гордън, тоя ще да е много назобен май :-)

22.04.21
20:05

22.04.2021 г.

Лег-5×40, 5×60, 2×70, 6×6×80;
Клек ХБ-5×40, 5×60, 5×70, 5×80, 3×90, 2×100, 1×110, 1×115 /лр/;
Гребане-2×12×60, 1×12×80.

Не знам днес какво ми стана, на лега като по мед, с нови 5 кг. отгоре. А пък на клека.....никога не съм клякал 115 кг. Къде до паралел днес, къде малко под, ама аз така си клякам, та сравнението си е ачик ачик с възможностите ми до сега. Преди около 2 г. в старата зала имах веднъж инцидентно 110 и директно отидох на 120, които изправих с доста помощ от спотър. До миналите тренове 100 кг. малко си ми тежаха. Формата може да е грозна сигурно, но гърбът е изправен и лоста си гледам да е около средата на стъпалото, макар явно повече да се навеждам като за хай бар, защото тръгвам с гъзо. Но пък никакво напрежение никъде по веригата нямах. Викам да туря 120, ама хайде другия път. Та не знам как станаха тия 115, при положение, че не съм го напъвал до сега, последните занимания са уж за поддръжка, а и режими не спазвам тия 2 седмици. Даже днес бях на едно ядене на обяд и 6.30 ч. сън. Хм, да не е пък от хмела тая сила-3 дни си перкам по 2 л. бирка всяка вечер 😎 Или пък да съм наобратно, т.е. не ако раста на тяга и клек, да раста навсякъде, а като вдигам лежанката, да расте и клека, който все пак го имам около 2 пъти седмично 😅 Всъщност при тия обеми, проценти от макса и честота на лега, нищо чудно да играят някаква роля за цялостните анаболни процеси в тялото.
Иначе четох отзиви за големия си Смолов, че много от тези, които са го минали са повишили тягата, без въобще да са я тренирали през 13-те седмици. Но пък там в двете движения също участват много едни и същи мускули.

Пф, ръките са скочили с около 0.5 см., но на лт съм си същия. Лявата чукна кажи речи 44 см., дясната 42 см. Краката и те сант нагоре. Не съм на дефицит явно 😎

Обобщено: много съм доволен от днешното занимание.

23.04.21
12:39

казано от Dydo на 22.04.21, 12:30:

Гордън, тоя ще да е много назобен май :-)

Назобен и малко като преувеличи постиженията си - стават нещата.

казано от Dydo на 22.04.21, 20:05:

Всъщност при тия обеми, проценти от макса и честота на лега, нищо чудно да играят някаква роля за цялостните анаболни процеси в тялото.

А дано, ама надали. За раменния пояс може и да има някакъв минимален ефект, но за друго - бирата и яденето са си дали своето. Ако тренираше така поне с още две движения, нещата щяха да са така, както ти се иска на теб.

23.04.21
12:51

казано от James Hinks на 23.04.21, 12:39:

Ако тренираше така поне с още две движения, нещата щяха да са така, както ти се иска на теб.

Е много ще дойде с такава честота и такива обеми. Може би по два пъти седмично, т.е. редуване през ден, та на двуседмична база да се получат по 4 тренировки за основните движения. Но пък обема трябва да е доста надолу, че инак няма да мога ако за всичко е така както сега на лежанката.
Освен ако нямаш предвид натискането, т.е. постоянното старание /както по настоящата схема/ да се прави опит за повишаване на тежестите във всички движения, пък до където може.

ПС, абе и на мен това 10х10 на 130 през 15 сек. ми се видя доста. Дори на последните 2-3 серии/интервала да прави осмици, той за има няма 2 минути следва да е избутал 12 тона.

Мнението беше редактирано от Dydo на 23.04.21 12:53.

23.04.21
12:58

казано от Dydo на 23.04.21, 12:51:

Е много ще дойде с такава честота и такива обеми.

Е те тук бъркаш. Много ще дойде в дългосрочен план, за месец няма да е много.

ПС, абе и на мен това 10х10 на 130 през 15 сек. ми се видя доста. Дори на последните 2-3 серии/интервала да прави осмици, той за има няма 2 минути следва да е избутал 12 тона.

Това дори и на клек е трудно за назобен и много натрениран, какво да говорим за лег.

23.04.21
13:06

Ако максът му е към 500 кг и работи целенасочено за издръжливост ще му се получат нещата :))

23.04.21
13:08

Имах предвид има няма 3 минути, а не 2. Че за 2 вече става :-)
Иначе, Джеймс ясно за другото-предстои една почивка в средата на май и после продължаваме. Не знам сега дали ще имам дни за почивка, за да тествам макс. Живот и здраве, утре ми е второто занимание, в понеделник третото, а в сряда последното по схемата от четирите протокола. В събота пътуваме за Великден, което ще рече, че макс следва да пробвам или в петък, т.е. два дни след последния трен или чак на 5-ти май, когато е работния. Освен на 4-ти като се приберем, да ида до залата. Ама то ще е минала почти седмица и не знам ок ли е.
Та въпроса ми е, след като в сряда ще ми е по план последното занимание на 10х3, макс кога да тествам-два дни след това, демек в петък или 6 дни след това. Къде ще е по-максимален резултата.
Също така какви загрявки да направя, та хем да загрея, хем да не хвърлям излишна енергия. Лесно мога да прочета в нета, ама предпочитам мнение и от тук. Примерно, ако по план си мисля да вдигна 110, какви серии, тежести и повторения да направя преди това.,

Мнението беше редактирано от Dydo на 23.04.21 13:14.

23.04.21
13:09

Аз това го споделих, тъй като не го вярвам, не защото му се възхищавам. 😀

23.04.21
13:14

казано от Dydo на 23.04.21, 13:08:

Имах предвид има няма 3 минути, а не 2. Че за 2 вече става :-)
Иначе ясно за другото-предстои една почивка в средата на май и после продължаваме. Не знам сега дали ще имам дни за почивка, за да тествам макс. Живот и здраве, утре ми е второто занимание, в понеделник третото, а в сряда последното по схемата от четирите протокола. В събота пътуваме за Великден, което ще рече, че макс следва да пробвам или в петък, т.е. два дни след последния трен или чак на 5-ти май, когато е работния. Освен на 4-ти като се приберем, да ида до залата. Ама то ще е минала почти седмица и не знам ок ли е.
Та въпроса ми е, след като в сряда ще ми е по план последното занимание на 10х3, макс кога да тествам-два дни след това, демек в петък или 6 дни след това. Къде ще е по-максимален резултата.
Също така какви загрявки да направя, та хем да загрея, хем да не хвърлям излишна енергия. Лесно мога да прочета в нета, ама предпочитам мнение и от тук. Примерно, ако по план си мисля да вдигна 110, какви серии, тежести и повторения да направя преди това.

Аз бих го правил в петък, на шестия ден от силата няма да е останало почти нищо :)))
Загрявката бих я правил с единици през 10 кг до 100, след това по усет, зависи дали си ги вдигал някога тези 110, за рекордна тежест стъпките ми ще са със сигурност през 2,5 кг.

23.04.21
13:20

казано от Любомир на 23.04.21, 13:14:

Аз бих го правил в петък, на шестия ден от силата няма да е останало почти нищо :)))
Загрявката бих я правил с единици през 10 кг до 100, след това по усет, зависи дали си ги вдигал някога тези 110, за рекордна тежест стъпките ми ще са със сигурност през 2,5 кг.

Ти пък, за една седмица чак пък толкоз да спадне силата. То нали съм ходил по почивки, та като се върна съм си на същите тежести. Обаче пиковата програма е друго и там явно дните играят голяма роля, ако това имаш предвид. Или пъкако не съм пробвал максове преди и след 1-2 седмици, няма как да знам спаднала ли е, не е ли.....а тя реално да е, но да не мога да го хвана като правя без откази и в повече повторения.
Иначе съм вдигал доста повече от 110, ама говорим за едно преди 20 г. Преди около по-малко от 2 г. се провалих за малко на 120, вдигнах 115 и вместо да отида на 117.5, поне тях да запиша като ЛР на тоя етап, отидох директно на 120 и нъц. Клип даже имах тук на нулата :-)

Мнението беше редактирано от Dydo на 23.04.21 13:24.

23.04.21
13:24

Значи през 10 до 110, оттам 115, 117.5 и през 2.5 нагоре според мен.

23.04.21
13:29

казано от Любомир на 23.04.21, 13:24:

То аз 110 си го мисля, че ще ми е макса. Отделно от това, тия сингли от какви килограми да ги започна. Не е ли например нещо от сорта на 5х50, 3х60, 2х80 и после 1х90, 100, 105, 110, 112.5, 115 и т.н.

23.04.21
13:35

казано от Dydo на 23.04.21, 13:29:

казано от Любомир на 23.04.21, 13:24:

То аз 110 си го мисля, че ще ми е макса. Отделно от това, тия сингли от какви килограми да ги започна. Не е ли например нещо от сорта на 5х50, 3х60, 2х80 и после 1х90, 100, 105, 110, 112.5, 115 и т.н.

Ок е така, аз само бих махнал опитът на 105 за да запазя повече сили за тези над 110.

23.04.21
14:09

Ако, винаги почваш с 50кг. ,тогава започни с 52,5кг., не ме питай защо,не ми се обяснява.
Какви са тия стъпки от 10-20кг. при положение,че макса му преди програмата е 100-105кг. ?!
Самата разгрявка,още преди да пипнеш тежест е много важна,но това е друга тема.
Бих подходил така:
5 х 52,5 ; 3 х 62,5 ; 2 х 72,5 ; 1 х 82,5 ; 1 х 90 ; 1 х 97,5 ; 1 х 105 ; 1 х 110 - тук вече си с рекорд и
оттук нататък е,ако можеш и  до усет: евентулно 1 х 115 ; 1 х 117,5 ; 1 х 120….....

Наистина след 6 дена лежане и пърдене, няма да е реалният макс. По-добре преди почивката.

23.04.21
14:33

казано от Гюлето на 23.04.21, 14:09:

Ако, винаги почваш с 50кг. ,тогава започни с 52,5кг., не ме питай защо,не ми се обяснява.
Какви са тия стъпки от 10-20кг. при положение,че макса му преди програмата е 100-105кг. ?!
Самата разгрявка,още преди да пипнеш тежест е много важна,но това е друга тема.
Бих подходил така:
5 х 52,5 ; 3 х 62,5 ; 2 х 72,5 ; 1 х 82,5 ; 1 х 90 ; 1 х 97,5 ; 1 х 105 ; 1 х 110 - тук вече си с рекорд и
оттук нататък е,ако можеш и  до усет: евентулно 1 х 115 ; 1 х 117,5 ; 1 х 120….....
Наистина след 6 дена лежане и пърдене, няма да е реалният макс. По-добре преди почивката.

Ако пак намеря дискчетата по 1.25 кг. ще е супер, че нали постоянно бягат по тъча. Вчера ги видях, но направо качих с 5+ кг.  и не ми трябваха. За един макс няма да ходя да купувам и да си нося.
Тъпото при тия максове, особено ако са успешни е егото, т.е. после при поредната схема, ако е някаква базирана на макса, залагаш новите килограми, които пък ако са от пикова програма не са много реални. Т.е. не са такива, дето и да те събудят да можеш да ги вдигнеш по всяко време. Дори и малко консервативно да подходиш, пак залагаш тези близо до макса. Но както казва Уендлър: Егото е за слабаци, питайте ги колко са вдигали миналата година по това време и колко сега-разлика почти няма. То и аз съм от тия де, ама все пак :-)

23.04.21
15:16

Също така какви загрявки да направя, та хем да загрея, хем да не хвърлям излишна енергия.

Свършваш схемата, два дни почивка и ела да ти направя контролното на лега.

23.04.21
15:33

казано от James Hinks на 23.04.21, 15:16:

Също така какви загрявки да направя, та хем да загрея, хем да не хвърлям излишна енергия.

Свършваш схемата, два дни почивка и ела да ти направя контролното на лега.

Да бе, да ми туриш там 130-150 кила :-) Сигурно може да ми извадиш кила над предполаганите от мен, не само на лега, тъй като и дребни детайли по формата оказват влияние.
Ами като имам път натам ще се обадя, поне да се запознаем. Сега точно няма как. Пък каквото покаже контролното, такова.

23.04.21
16:26

Повече от това, което можеш да вдигнеш няма как да се извади. Но мога да ти направя контролното по възможно най-точния начин, съответно да дадеш възможно най-силния си резултат.

Прескочи до:

Имаме план за твоята по-добра спортна форма!

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1