Цъкане

Прескочи до:

02.06.21
15:14

аз и по кило картофи ям понякога, ама пържени в мас.Зася нямам проблеми с холестерола.н е знам обаче  как би се съчетало с ‘неангажиращи’ тренировки и редовно подпийване.

казано от Brown Bomber на 02.06.21, 13:34:

......

направо ме обижда, че ме сложи в едно изречение с тия утайки, ама май го знаеш това. ;)

Мнението беше редактирано от Joe Musashi на 02.06.21 15:17.

02.06.21
15:20

казано от Joe Musashi на 02.06.21, 15:14:

аз и по кило картофи ям понякога, ама пържени в мас.Зася нямам проблеми с холестерола.н е знам обаче  как би се съчетало с ‘неангажиращи’ тренировки и редовно подпийване.

Е не ям всеки ден пържени картофи, ако мен имаш предвид............то кой друг де, ама все пак. Даже и хляб почти не ям.
......минах на вайпване-наргиленце на Vapepro. Супер е, а и хич не ми се пуши нормална цигара. Ще вървим май по-лесно към отказване.
Какви неангажиращи тренировки бе, това си е кръв и черва. Откази, отвъд отказите, и отвъд на отвъда :-) Като започнете така и ме ядосвате само. Просто може генетично да съм предразположен/стопиран да не мога да достигна много тежко в някои движения.

02.06.21
15:42

Дейба, аз и да имах ген, както тренирам и ям, щях да съм си па същия :D :D

02.06.21
19:12

Като чуя това с генетично непредразположен :D

Айде, аз вече гоня малко по малко раменна х СТ, дето съм много зле, а ти си много по-едър мъж - просто трябва някой да ти покаже, че можеш повече.

02.06.21
19:29

казано от Боян на 02.06.21, 19:12:

Айде, аз вече гоня малко по малко раменна х СТ, дето съм много зле, а ти си много по-едър мъж - просто трябва някой да ти покаже, че можеш повече.

Всъщност колкото си по-тежък, толкова е по-трудно - достатъчно е само да видиш съотношенията лично тегло/рекорд по категория във всеки един силов спорт.

Но да, да се оправдаваш с генетика е доста несъстоятелно, с това съм съгласен. :) С каквото разполагаме, с това работим. Обикновено обаче диапазонът ни е достатъчно широк, за да не можем да достигнем горната граница ей така, с няколко тренировки седмично след работа, пък дори и без пържени картофки.

02.06.21
20:42

02.06.2021 г.

Клек-3×5 загрявка, 3×5 с прогресия и 5×5 FSL.
Върнах малко тежестите, по-постепенно и дългосрочто ще го играя. Няма друг начин.

Колко е малък света. Тамън влизам към съблекалнята и хоп, някой ме назовава по име. Що да видя-Иван_ 😎 Всъщност той е и първият съфорумец, с който се видях на живо.

казано от Боян на 02.06.21, 19:12:

То аз не се оправдавам, но нали било нормално да стигнеш например 140 клек. Еле пък с моето ЛТ. Още повече като си начинаещ би следвало да можеш да качваш 5 кг. всеки трен, докато не ги стигнеш тия около 130-140 кг. Нали така. Като е така, защо забивам не ако качвах всяка тренировка, а дори на седмична база. И на Мадкоу забих, и на разни други 5х5 през годините и т.н. и т.н. Не е било като да не съм натискал, след като прогресирам по план и стигам тежест, която наистина не мога да вдигна, но е доста под заветните 140 клек примерно. Може да не съм се възстановявал добре, може да е външен фактор, де да знам.
Както и да е, не се отказвам и си ме кефи. Колкото-толкова.

03.06.21
20:03

03.06.2021 г.

Лег-10х40, 6х60, 10х80, 6х90;
Горен лег-2х8х70;
Пулдаун с раменен подхват-10х40, 6х57, 10х77, 7х87;
Хоризонтален скрипец с лост, широк надхват-6х77, 12х67;
Фейспул-1х20;
Хиперекстензия /навеждане и изправяне от стойка/-1х15.

Утре втората ваксина от Астрата и ако всичко е наред, сигурно най-рано в неделята живот и здраве ще посетя отново залата.

06.06.21
19:54

06.06.2021 г.

Ходене пеш 2 ч. преди трен-около 7 км. 😀 После пица и бира.

В залата:
Разгъване за предно бедро, 10х20, 10х40, 12х40;
Хоризонт. лег преса-15х90, 10х120, 12х140, 12х160, 12х180;
Хакен клек-12х40, 12х50;
Сгъване за задно бедро прав, 2х12;
Сгъване за задно бедро легнал-1х12;
Сгъване за бицепс с крив лост-10х17.5, 10х25, 10х30;
Сгъване с дъмбели от наклон, седнал-10х10 на ръка;
Пуш даун една макара-10х20, 8х30, 8х35;
Машина за трицепс с бутане надолу-1х25.

С 2 секундни ексцентрици тук там, общо взето идеята бе да се удари целевия мускул 😉 Като се прибрах взех 60 гр. пудра, да не вземе да се затвори анаболния прозорец и да изпусна растежа 🤫
Абе дисциплина и отдаденост 24/7 е животът на бодибилдъра, знаете как е 😎

Мнението беше редактирано от Dydo на 06.06.21 19:55.

08.06.21
20:49

08.06.2021 г.

Клек-до 3х3х80;
Раменна-до 3х3х55;
Гребане с лост-25х50;
Изхвърляне от земя - 1х50 (техниката сигурно е майка плаче 😂)
Въртене с БГ торба 8 кг.- по 10 в посока.

Бързах, че бях оставил колата на жената на автомивката на Пулса, та претупах гребането. Мислех и трицепс екстензия да правя, ама все тая. Иначе имах лек дискомфорт в кръста, сигурно от хоризонт. лег преса от онзи ден, та затова на клека по-леко, че го усещах напрегнат.
По едно време си виках да изпраскам едни интервали на клека и раменната през около 15 сек., ама друг път. М/у другото, понеже не съм чел по дневниците-експлозивно ли се правят или е важно повече времето, т.е. може да правиш движението по-бавно и съсредоточено. Както и бързо ли се започва следващото повторение или може и с някаква пауза. Защото не е все едно, ако е по-бавно сравнено с дай, дай, дай 😀

Калории- около 2012, В-227, М-78, П-108.
Ама започнах една бирка и ще подскочат още.

Мнението беше редактирано от Dydo на 08.06.21 20:51.

08.06.21
20:54

С нормална скорост се правят повторенията в интервалите. Важно е точното спазване на паузите. 
Ама ползата от интервал, без да си определил точно тежестите и да си разписал подходящия обем и протокол, ще е доста съмнителна.

Мнението беше редактирано от Boby_ на 08.06.21 20:54.

08.06.21
21:01

То първо, Боби това е дългосрочно занимание до колкото знам, демек отпадам по дифолт. Второ, лично аз не знам ще имам ли полза от такъв вид трениране. Но нищо не пречи да го разгледам просто като тренировка с висока плътност, където със сигурност ще подобриш издръжливостта си. Не е нужно да са ми точни тежестите, ако реша чат пат да се поизпотя повечко. Ясно е, че ефекта няма да е като, ако всичко е спазено и направено по точна схема.

09.06.21
11:48

Да, интервалните схеми са дългосрочни. Ползите са много, но трябва голямо търпение и постоянство и никакви отклонения. Ако не можеш да осигуриш последните две, няма какво положително да очакваш.

09.06.21
12:36

“реша”, “чат пат”, “поизпотя”, “повечко”...това не са думи/изрази, които могат да касаят тренировка в интервали. Ако целта се определя с тези думи/изрази, то за какво са ти интервали... За пореден път в твоя дневник забелязвам, че изглежда да възприемаш тренировките в интервали като люпене на семки (не от гледна точка на трудност, а от гледна точка на смисъл).

Мнението беше редактирано от karfi4ka на 09.06.21 12:38.

09.06.21
12:54

казано от Boby_ на 08.06.21, 20:54:

С нормална скорост се правят повторенията в интервалите. Важно е точното спазване на паузите.

Не е съвсем така, скоростта на изпълнение е хубаво да е максималната възможна. Това естетствено води до натрупване на повече умора, но дава много други неща.

казано от Dydo на 08.06.21, 21:01:

Второ, лично аз не знам ще имам ли полза от такъв вид трениране.

Вероятно това е видът търениране, от който ще имаш най-много полза.

казано от Dydo на 08.06.21, 21:01:

Не е нужно да са ми точни тежестите, ако реша чат пат да се поизпотя повечко.

Ако ще правиш интерва е задължително да са ти точни тежестите. Ако са леки - няма да извлечеш кой знае какво, ако са тежки - няма да успееш да го изпълниш. Говоря за този Метод, който съм синтезирал. Но ако си мислиш, че нещо с 15-ина секунди е интервал - не, по-скоро не е.

09.06.21
12:57

казано от James Hinks на 09.06.21, 12:54:

казано от Boby_ на 08.06.21, 20:54:

Не е съвсем така, скоростта на изпълнение е хубаво да е максималната възможна. Това естетствено води до натрупване на повече умора, но дава много други неща.

В момента ги правя с максималната разумна скорост, която ми позволява да поддържам форма и контрол. Максималната възможна ми идва малко подвеждаща и съм си патил доста от това.
А и това поне при мен е относително - в края с натрупаната умора скоростта на изпълнение се променя осезаемо.

09.06.21
13:05

казано от karfi4ka на 09.06.21, 12:36:

“реша”, “чат пат”, “поизпотя”, “повечко”...това не са думи/изрази, които могат да касаят тренировка в интервали. Ако целта се определя с тези думи/изрази, то за какво са ти интервали... За пореден път в твоя дневник забелязвам, че изглежда да възприемаш тренировките в интервали като люпене на семки (не от гледна точка на трудност, а от гледна точка на смисъл).

Къде съм го твърдял това. А и не съм казал, че ще правя интервали. Излиза, че нямам право някой път ей така да си направя някое занимание с по-висока плътност, с някаква тежест която да ме натовари. Ок, ще са серии през 10-15 секунди, а не интервали /защото няма да са по схемата на Сашо, като обем, тежест и т.н./. Т.е. не мога да взема щангата, да поклякам през 10 секунди, така ли..........ей така, щото ми е кеф на някоя тренировка :-))))))) И аз това го казвам за пореден път :-)

Мнението беше редактирано от Dydo на 09.06.21 13:30.

09.06.21
13:48

Ми аз няма да повтарям Сашо и Боби, те са ти ги написали нещата. Но по принцип имаш право да тренираш както си искаш и да клатиш каквото поискаш, просто тренировка с по-висока плътност, или както си го написал горе, не можеш да наричаш интервално трениране, защото, както всяка формирана схема/метод, и този Метод, има съответните условия за изпълнение, принципи на изпълнение, цели, които се преследват, респективно резултати, които се постигат. Предполагам не си казваш: “Дали днеска да не си направя едно Смоловче, да се поизпотя?”. Обаче наистина имам дежа-вю и се говори едно и също относно намеренията ти спрямо интервалите.

П.п. Написала съм “изглежда да възприемаш”, а не “твърдиш”, предполагам виждаш разликата

Мнението беше редактирано от karfi4ka на 09.06.21 13:50.

09.06.21
14:14

казано от karfi4ka на 09.06.21, 13:48:

Предполагам не си казваш: “Дали днеска да не си направя едно Смоловче, да се поизпотя?”

Ами не “днес”, три седмици си го направих това Смоловченценце /джуниърчето демек/ :-) Вдигнах окол 15 кг. на лега от моментната ми изходната точка и така. И наистина го реших спонтанно.

казано от karfi4ka на 09.06.21, 13:48:

Написала съм “изглежда да възприемаш”, а не “твърдиш”, предполагам виждаш разликата

Винаги съм възприемал интервалите /ако се направят както трябва по точно разписание/ за нещо много трудоемко. Може да е изглеждало понякога, че едва ли не подценявам трудността им, но реално е обратното. То ако беше лесно, до сега да съм пробвал за едно 2-3 седмици, поне да видя как ще вървя и моето ли е това. Ок, дългосрочна схема е, ама човек бързо може да се усети, дали такъв тип трениране му идва по-отвътре, сравнено с други схеми. Не, че която и схема да започне няма да има напредък, ако си постоянен и дисциплиниран в указанията. Но един е по-издръжлив, друг по-силен, трети държи на много обем в диапазона 75-80 % примерно. Ясно е, че всички качества може да се подобрят, там където си слаб /аз съм навсякъде-да не си помислите нещо/, но все пак хората имат различни дадености, които изначално преобладават в по-голяма степен.

За в бъдеще, ще се старая да се ограничавам до колкото мога в използване на думата “интервал/и”, че всеки път става мазало :-)

Мнението беше редактирано от Dydo на 09.06.21 14:21.

09.06.21
14:28

Според мен изобщо не помниш какво пишеш.

В пост #649 си написал “по едно време мислех да изпраскам”.
По-нататък пишеш “чат-пат като поискам да се поизпотя”.
Правя ти аналог с “днес дали да не изпраскам Смолов”, ти ми обясняваш, че си правил Малкия Смолов три седмици. Ама между “днеска едни интервалчета” и “малък Смолов-колкото-му-е-времето-за-изпълнение” има огромна разлика. Не правиш Смолов еднократно в един ден, щото днес си решил така, или?

Хиляда човека, многократно, се изредиха да ти кажат, че интервалите са схема на трениране. Ако искаш прави някакво нещо безцелно, щото Методът има свои цели и правенето на нещо, наподобяващо Метода, с друга цел, не е Методът и няма как да постигнеш съответно целите на Метода.

Мнението беше редактирано от karfi4ka на 09.06.21 14:29.

09.06.21
14:34

Иги, убеден съм, че Дидо е напълно наясно с всичко това, но не иска да си признае, защото не знае как да даде заден. :)

Аз пък не разбирам какво толкова го захапахте човека - решил да пробва за разнообразие - пробвал.
Пак е по-добре, отколкото да беше лежал на дивана в хола пред телевизора :)

п.с. то неговото все е такова, де - все да пробва :D затва няма резултати.

Мнението беше редактирано от Alexander Krastev на 09.06.21 14:41.

09.06.21
14:46

Истината е, че Дидо е мега як и нацепен и схеми не му трябват :D

09.06.21
14:54

казано от James Hinks на 09.06.21, 14:46:

Истината е, че Дидо е мега як и нацепен и схеми не му трябват :D

“Което си е, така си е” :-))))))))))))))))))

Мнението беше редактирано от Dydo на 09.06.21 14:55.

09.06.21
15:25

Аз на Сашо съм му предлагал да напише книга с Метода за Интервално трениране и да му я оформя и предпечатам безплатно, той да се види под пари, а аз само за да се почувствам част от нещо историческо, ама той не ще досега или просто не е готов още напълно.

Иначе като потърсиш в интернета “interval training” излизат 207 000 000 (двеста и седем милиона) резултата. Не съм ги разглеждал всичките, но предполагам има повече от един начин да се тренира интервално, и все в някой от тях Баце Дидко ще се побира. Не знам какво сте го заяли.

09.06.21
15:48

казано от Димо на 09.06.21, 15:25:

Аз на Сашо съм му предлагал да напише книга с Метода за Интервално трениране и да му я оформя и предпечатам безплатно, той да се види под пари, а аз само за да се почувствам част от нещо историческо, ама той не ще досега или просто не е готов още напълно.

Иначе като потърсиш в интернета “interval training” излизат 207 000 000 (двеста и седем милиона) резултата. Не съм ги разглеждал всичките, но предполагам има повече от един начин да се тренира интервално, и все в някой от тях Баце Дидко ще се побира. Не знам какво сте го заяли.

-Много добра идея по първия “въпрос”, ама май има още да се пипнат нещата. Поне така бе последното инфо.
-Дидко не тренира с ...../няма да го кажа термина, нали обещах да не го използвам/. А и няма намерение. Сега САМ съм си измислил по-дългосрочна схема за постепенна прогресия, както и съответното разделение. От много четене и съвети, чак човек се обърква и се ядосвам и колебая постоянно, в зависимост от други фактори-та така, та иначе, ами ако.......... Пък и искам на ПЪРВО място да ми е приятно. Защото чета мнения, че на някои им е неприятно :-(, но трябвало. Е, на мен по определен начин си ме кефи, макар да трябва да понатисна :-) От утре живот и здраве си я започвам.

10.06.21
20:04

10.06.2021 г.

Лег-5×60, 3х80, 3×3×90, 2×1×100;
Пендлей гребане-5×60, 3×3×80;
Раменна-3×3×50;
Набиране СТ, УХ-5, 3,3.

Върнах малко на раменната, че се накланям назад с по-тежко и ще опитам да изчистя движението.
Пендлея с ниски дискове.
С аванс навсякъде.

10.06.21
21:07

Има много варианти по които може да си коригираш раменната преса, но и там има особености, които трябва да видиш и знаеш и естествено да намалиш тежестите. Иначе при теб най-добре ще повлияе да включиш кардио спорт по 1 час , към тези ти тренировки. Може да ходиш по наклон, ако има баири където си , или да бягаш, или колело. Другия вариант е да правиш тези интервали, но сз нямам идея как може да ги правиш и какво ще им е влиянието към теб.
Най-важното е да си здрав..

Другото нещо което е много важно и трябва да знаеш е че няма как в живота да искаш да постигаш резултати и да ти е приятно. Както знаеш няма такъв вариант. Може да ти е приятно когато единия ден си се разцепил от работа/тренировки , а надругия разпускаш с лека тренировка или лека работа. И така сме всички. И на мен не ми е приятно да не пия нищо, обаче ... понякога трябва :)

Мнението беше редактирано от kaloyan на 10.06.21 21:11.

10.06.21
21:31

казано от kaloyan на 10.06.21, 21:07:

Другото нещо което е много важно и трябва да знаеш е че няма как в живота да искаш да постигаш резултати и да ти е приятно. Както знаеш няма такъв вариант.

Не само, че има такъв вариант, а дори така се постигат най-добрите резултати. Не значи да ти е лесно, но самата трудност трябва да ти носи удоволствие, ако обичаш съответното нещо-спорт, работа, хоби, т.е. трудно не значи неприятно. Ако нещо ти е неприятно, не влагаш всичко и резултата обикновено е лош.

10.06.21
21:34

казано от Dydo на 10.06.21, 21:31:

казано от kaloyan на 10.06.21, 21:07:

Другото нещо което е много важно и трябва да знаеш е че няма как в живота да искаш да постигаш резултати и да ти е приятно. Както знаеш няма такъв вариант.

Не само, че има такъв вариант, а дори така се постигат най-добрите резултати. Не значи да ти е лесно, но самата трудност трябва да ти носи удоволствие, ако обичаш съответното нещо-спорт, работа, хоби, т.е. трудно не значи неприятно. Ако нещо ти е неприятно, не влагаш всичко и резултата обикновено е лош.

Ахаааа разбрах. Май си прав.

10.06.21
21:40

А аз не разбрах.

Не би правил интервалите, защото четеш мнения, че на някои хора им е неприятно, а ти искаш да ти е приятно. Смяташ, че  може трудността да ти доставя удоволствие.

Тогава ти защо реши, че на хората (тия, дето правят интервали и им е неприятно, но трябва, според теб) им е неприятно да тренират така, а не визират, че им е трудно?

П.п. Или това за неприятното няма връзка с интервалите, понеже не мога да разбера точно.

Мнението беше редактирано от karfi4ka на 10.06.21 21:49.

10.06.21
21:50

казано от karfi4ka на 10.06.21, 21:40:

Тогава ти защо реши, че на хората (тия, дето правят интервали и им е неприятно, но трябва, според теб) им е неприятно да тренират така, а не визират, че им е трудно?

Защото са го казали в прав текст с този или подобен термин. И не е само непременно за интервали, а въобще за трениране.
Иначе примерно на мен ми е супер приятно щангата да ме натиска, когато правя лег. Да усещам как трицепса изпада в мускулна недостатъчност, когато разгъвам и т.н. 😎

Мнението беше редактирано от Dydo на 10.06.21 21:54.

10.06.21
21:53

Понякога мускулна, друг път мозъчна недостатъчност.😁

И аз все още не тренирам насила.

10.06.21
21:59

Хм, интересно, аз не познавам хора, които тренират, но това само по себе си им е неприятно. Не съм и чела такива постове, тук специално. Сигурно са някакви твои  лични познати. Разбира се, сигурно има такива хора.

Мнението беше редактирано от karfi4ka на 10.06.21 22:00.

11.06.21
15:44

казано от karfi4ka на 10.06.21, 21:59:

Хм, интересно, аз не познавам хора, които тренират, но това само по себе си им е неприятно. Не съм и чела такива постове, тук специално. Сигурно са някакви твои  лични познати. Разбира се, сигурно има такива хора.

Мисля, че мен има предвид Дидо. :)
И наистина не изгарям от желание да тренирам, честно казано. Ама ми е по-неприятно да не тренирам.

П. П.
Казвал съм, че не обичам да тренирам и редовно се оплаквам от тренировките си, но дори при мен има и тренировки, в които не се чувствам така. :)

Мнението беше редактирано от Boby_ на 11.06.21 15:51.

11.06.21
16:57

казано от Boby_ на 11.06.21, 15:44:

Как тЕбе, бре ;-)
Пф, кат си се включил............ще гледаш ли Еурото или ти е през......
Аз още от сега се виждам вече на масата пред ТВ :-)

Мнението беше редактирано от Dydo на 11.06.21 17:12.

11.06.21
17:20

казано от Dydo на 11.06.21, 16:57:

казано от Boby_ на 11.06.21, 15:44:

Как тЕбе, бре ;-)
Пф, кат си се включил............ще гледаш ли Еурото или ти е през......
Аз още от сега се виждам вече на масата пред ТВ :-)

Ще гледам с удоволствие, да. :) Едва ли ще се залепя за телевизора за всички мачове, както съм правил други години, но може да ми дойде “музата” да изгледам повечето.

11.06.21
17:26

Абе и при мен не е същото 😎

13.06.21
16:41

12.06.2021 г.

Клек-5×5×65.

13.06.2021 г.

Лег-5×40, 5×50, 3×55, 5×60, 5×70, 11×80;
Горен лег-6×70, 6×70 и след 15 сек.5×60;
Пушдаун 3×12×30 на една макара.

14.06.21
19:47

14.06.2021 г.

Тяга-5×60, 5×60, 3×80, 3×90, 6×100, 1×120;
Гребане с лост в подхват-10, 10, 15×60;
Чуково - 2х10х15, 1х10х20 на ръка.

16.06.21
19:27

16.06.2021 г.

Раменна-5х35, 5х40, 10х45;
Латерал райс-3х10х10 на ръка;
Фейспул-3х20.

Знам, обема е малък, но тук 4 дни прилично си държа около 2000 кк, с около 150 гр. протеин и много малко въглени в почивните дни, за десерти и тестено да не говорим. Днес малко ще скоча с някоя друга бира и черен шоколад, но общо взето смъкнах 2.5-3 кг. за тия дни...вода сигурно. Предпочитам по-често, с по-малко обем и по един лифт на трен, с една топ серия малко преди отказа. Така се чувствам добре.
Не пуша нормални цигари от събота на обяд, не ми и липсват. За сега само вайпвам.
Вчера снимах един дистарикат, че ми стана интересно 😎

Мнението беше редактирано от Dydo на 16.06.21 19:29.

Прескочи до:

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1