"""Нацепен Дидко"""

Прескочи до:

Честита нова година бате Дидо. Бъди жив и здрав през 2021 и всичко най - хубаво.
П. п : Вчера ти гледах профила в туба, исках да ти видя лифтовете и случайно попаднах на видео, на което свиреше с китара, не беше никак зле! Имаш ли любима група?

02.01.21
18:24

казано от Васил Стефанов на 02.01.21, 18:09:

Имаш ли любима група?

Ами не, слушам почти всякаква музика и се кефя максимално еднакво на всичко, което ми харесва и независимо от музикалния стил. Имало е период, в който съм бил фен предимно на метъла и си имах любима определена група, но това бе отдавна-през ученическите ми години. Групата бичеше в стил хеви метъл и се казваше W.A.S.P.
ПС....всъщност още съществуват 😎

Мнението беше редактирано от Dydo на 02.01.21 18:27.

02.01.21
21:31

Никога не съм го разбирал,как може да се слуша всичко.
Няма да ти казвам като студент(най мракобесните ми години),кво съм сътворявал заради чалгии.

02.01.21
21:39

казано от nervak на 02.01.21, 21:31:

Никога не съм го разбирал,как може да се слуша всичко.
Няма да ти казвам като студент(най мракобесните ми години),кво съм сътворявал заради чалгии.

Може да се слуша всичко,и аз съм като адаша.Разбира се,че като ме подразни някоя музика,веднага превключвам.Странното е,че преди 5-6 години примерно,се чудех как се плаче на романтични  драми ,ама ей ме на,доживях :D

02.01.21
22:48

И поп-фолк песни има, които харесвам, наши, гръцки, сръбски и т.н. Но такива, при които и изпълнителите са на ниво-а от тях има доста. Много по-добри от редица поп и денс “звезди”. Чалгии с безмислени текстове, слаби гласови възможности и т.н. не слушам, а и никога не съм харесвал.
Харесвам почти всички стилове, защото във всеки има нещо, а и самият аз, макар на аматьорско ниво съм си “”“музикант”“”. Пък и това нещо идва отвътре, не мога да се насиля и да кажа: ще харесвам това или онова, а друго не. Наслаждавам се както на Несун Дорма от Турандот, така и на родопска песен и каба гайдите, както на Еминем, така и на Металика, като на Тоника СВ, така и на транс ел. музика и т.н. Зависи на какво звучене искам да се кефя в съответния  момент.

02.01.21
23:27

Точно
..

03.01.21
00:29

казано от Optimus Prime на 02.01.21, 22:48:

И поп-фолк песни има, които харесвам, наши, гръцки, сръбски и т.н. Но такива, при които и изпълнителите са на ниво-а от тях има доста. Много по-добри от редица поп и денс “звезди”.

Заеби...

03.01.21
00:44

казано от nervak на 03.01.21, 00:29:

казано от Optimus Prime на 02.01.21, 22:48:

И поп-фолк песни има, които харесвам, наши, гръцки, сръбски и т.н. Но такива, при които и изпълнителите са на ниво-а от тях има доста. Много по-добри от редица поп и денс “звезди”.

Заеби...

Що, Графа, Любо Киров и т.н. са по-добри от певици, като Галена, Преслава, Деси Слава и още десетки подобни. Ами те не могат да им стъпят на нищо, то база за сравнение няма. Не слушаш такава музика, мразиш я-ок, ама защо се отричат безспорни факти, кой колко може да пее. Да не говорим, че такива като изброените певици могат да пеят и рок, и поп, и народно пеене- показвано и доказвано многократно. Обратното обаче не е вярно.

03.01.21
13:10

Да, Графа и Любо са певци,а изброените от теб  гювендии разливат една ушна помия.

Мнението беше редактирано от nervak на 03.01.21 13:10.

03.01.21
13:28

казано от nervak на 03.01.21, 13:10:

Да, Графа и Любо са певци,а изброените от теб  гювендии разливат една ушна помия.

Когато тия двамата изкарат нещо, звучащо като например това долу, ще се съглася с теб.
А и както казах, в конкретния случая говоря за способностите на самия певец, а не стиловете в които предимно се изявава.

На тази ми иде да й лепна един шамар, като я слушам как врещи и се дави.
По принцип пее добре девойката, но това определено не е нейното нещо, не разбирам за какъв мощен рок се говори в заглавието на клипа. 🤷🏻‍♀️

От цялата им гилдия мога да призная само двамата цинговци - Азис и Софка - щот наистина пеят като зверове, но от личното им творчество ушите ми кървят. 😁

Инак е немислимо да сравняваш музиканти като Любо и Графа (въпреки че втория трудно го търпя) с тия полуграмотни създания.

Мнението беше редактирано от Т. Тодорова на 03.01.21 14:08.

03.01.21
14:49

казано от Т. Тодорова на 03.01.21, 13:48:

.....с тия полуграмотни създания...

Що го поправи, бе. Все пак не коментираме тез им качества, макар да няма спор там 😀

Точно защото ставаше въпрос за друго го поправих. :)
А и няма нужда от чак такива грубости. Иначе думата ми е любима, както и употребената от Илия по-горе 😅

Мнението беше редактирано от Т. Тодорова на 03.01.21 15:10.

03.01.21
15:35

казано от Т. Тодорова на 03.01.21, 15:01:

А и няма нужда от чак такива грубости.

Що касае чалгата,онова всичко що се лее из долнопробни певачески “заведения”-няма грубост...всичко е слабо да опише тая гняс.

03.01.21
16:13

То и аз не ходя обикновено по такива заведения, освен ако не съм поканен по някакъв повод и не мога да не отида.

Иначе по същество:
Днес турих старт на Новата учебна тренировъчна 2021 година 😀 На това хубаво време взех та отскочих до училището срещу нас. Врътнах 5х3, 1х5 набирания в подхват и 5х5, 1х10 кофи в СС. Опипвам нещата още, че нещо започнаха да ме приболват леко ръцете....колкото повече не тренирам, все повече дискомфорт чувствам. Иначе всичко точно по време на заниманията, но ще видим утре. Завърших с лек тръст обиколка на двора и после по скоростно изкачване на стълбите до вкъщи.

Тц, тц, тц-кажете ся к,ва е тая простотия и помия

03.01.21
16:34

Това са 3-4 чалгарчета,скачали едновременно отгоре.

03.01.21
16:59

Ами тъй като лятото правиха ремонт на покрива и нищо чудно “майсторите” да са метнали нещо отгоре. Отдавна не бях ходил и кой знае от кога е бастисано. Бирички мирички, чалгичка /както казваш/ си слушат по радиото, за да върви работата и действат. Аз не виждам иначе какво ще е това напъване.

03.01.21
20:48

Чалга манталитета е проблема, другото все някак може да се преглътне.

04.01.21
12:24

Одеве чета в един чужд форум една тема, в която някакъв младеж се оплаква, че не можел да си хване гадже. Наред с масата от съвети и акъли, някакъв от първите включили се му казва:
- Клякай!

Явно и за това помагало - отслабваш-клек, покачваш мм-клек, увеличаваш мобилността-клек, подобряваш кондиция-клек, повишаваш издръжливостта-клек, уволнили са те от работа и лекуваш стреса-клек, не ти стигат парите-клек, мацките те режат-клек.

04.01.21
12:54

Отиваш в “селски” кенеф - клек ...

казано от Гюлето на 04.01.21, 12:54:

Отиваш в “селски” кенеф - клек ...

Гледам - пише “жени”, влизам - то било кенеф :D

06.01.21
19:21

Днес се прибрах по светло от бач, турих по-спортни дрешки и малко на площадката в даскалото срещу нас:
Без да броя уж загряващите-набирания в малко тесен подхват 3х5 в СС кофи 3х10.

21.01.21
18:35

21.01.2021 г.

Днес като чух, че май ще се разминем с отварянето на залите от 04.02, мързел не мързел за занимания вкъщи, си казах, че ще трябва да се прави нещо. Месец и отгоре щях да го преживея, ама.......

Та:
-Загрявка 5 мин. на раменни и лакътни  стави, китки, кръст, колена.
- с @18….малко обръщания, изхвърляния и след това 10 х 3х1 гребане, обръщане от земя, клек, преса (ляво)-гребане, обръщане от земя, клек, преса (дясно), т.е. с редуване, без пускане на земята. Почивки м/у сериите 1-1.30 мин.

Задъхах се малко към последните комплекти, макар като тежест да ми е леко. Но не посмях с @24 за първо занимание, че миналия локдаун  раменца и лакти боляха дни след заниманията. Затова и повече ще загрявам вече. Днес просто подготвително за тялото занимание. Ей сега докато пиша излегнат на дивана усещам, че бедрата ми се вдървяват. Реално не съм клякал почти 2 месеца, а сега 60 броя с @18 😀

Храната:
До тук под 700 калории от прясно мляко, бяла пилешка пържола и варени картофи на обяд, банан след работа. Предстоят свински вратни и зелена салата. Не знам, май едва ще  мина 1200 кк, ако и пийна някое мляко с какао по-късно.

ПС....сметките излязоха криви 😂 130 гр. пържола, 280 гр. картофи на фурна /които не знаех, че предстоят със салатата/, 2 филийки хляб Вита с чиа и елда-общо 60 гр., и като вкарах в програмата-бум над 800 калории 😀 Та малко над 1500 дойдоха за деня. Има аванс и за млякото с какао.

Мнението беше редактирано от Dydo на 21.01.21 20:34.

21.01.21
22:59

Дидо, като се има предвид, колко си активен тук, тези тренировки с 18-ката са покъртителни. Оплаквания за възрастта, сравнения със съседите от долния етаж, съседния офис или кварталната зала също. Очаквам или “мъжки” да се оплачеш на админите и да ми изтрият мнението или да се обясниш нашироко, както обикновено. Без лоши чувства, дано разбираш, какво имам предвид.

21.01.21
23:35

Ми, Бомбър-не, не разбирам кое те учудва. Обясни по-ясно 😂
За толкоз години, така и не схванахте, че съм човек, който често говори метафорично, саркастично (както правилно се усъмни Петко в едно скорошно мое мнение) и т.н. Понякога говоря откровени глупости съвсем осъзнато, да върви майтапа.
Активността ми напоследък очевидно не е висока, както в моя дневник, така и в другите, сравнено с преди.
Не знам защо ти се види странно, че съм раздвижвал с @18, не съм вдигал тежести от близо два месеца, с изключение на малко лостове и успоредка и едно-две леки домашни занимания. Като цяло от пудовки ме болят рамена и лакти. Не ми е тежко и с по-тежката @24, която имам, ама най-малко на другия ден ме боли това онова. Сигурно техниката не е ок, сигурно имам по-податливи и слаби звена в тялото, сигурно не загрявам добре, все тая. Всъщност в залата почти не загрявам, ама там проблеми не съм имал, но все пак ще променя това живот и здраве.......от април или когато отворят 😀
Защо да ти трия мнението.......онова преди време пак си бе т@ш@к уж с новия дневник, уж с новите правила. Ама звучеше поне по-сериозно.
Има хора, дет си опъват ластици, някои само леки кросчета, ама пак аз -възрастния господин с придружаващите заболявания и нездравословните пороци на мушка 😉
Обяснението достатъчно ли е или искаш още по-широко 😎

Мнението беше редактирано от Dydo на 21.01.21 23:38.

21.01.21
23:42

Острата форма на лаладжийство си е придружаващо заболяване, откъдето и да го погледнеш :)

П.П. Аз съм на 40 и с малко масло (ракия) да смажа ставите, се чувствам машина, а вие възрастен господине, на 100 ли бяхте?

Мнението беше редактирано от Brown Bomber на 21.01.21 23:47.

21.01.21
23:46

казано от Brown Bomber на 21.01.21, 23:42:

Острата форма на лаладжийство си е придружаващо заболяване, откъдето и да го погледнеш :)

Тъй, тъй-спор няма. Аз затова напоследък гледам да си мълча, та да са по-спокойни някои от хората тук.
Пак не разбрах за драмата с @18…..приеми, че толкова си мога/правя в момента, с оглед някои фактори.

ПС-никога не съм използвал каквито и да е мазила или илачи. Единствено мажех с Перескиндол свивките на лактите преди 3-4 г. когато бях прецакал нещата от набирания в надхват. Всъщност излъгах-мажех си на миналия локдаун дланите с течен магнезий, дето Нервака го препоръча-използвало се от алпинистите 😀 Ама мацнах два три трена с пудовките и толкоз.

Мнението беше редактирано от Dydo на 21.01.21 23:57.

21.01.21
23:56

Ракията я мажа на гърлото...

22.01.21
00:00

казано от Brown Bomber на 21.01.21, 23:56:

Ракията я мажа на гърлото...

То ако е така, да съм клякал с 450-500 кг. 😂, тяга 600 и т.н.

22.01.21
12:57

казано от Optimus Prime на 21.01.21, 23:46:

Пак не разбрах за драмата с @18…..приеми, че толкова си мога/правя в момента, с оглед някои фактори.

Според мен, тренирай редовно на този етап, навика е по-важен от гоненето на оптимално натоварване, схеми и чудесии. Пудовките, от опит, много лошо наказват кофти мобилност и крива техника... така де, като всичко, работа и постоянство иска :)

Мнението беше редактирано от Splash на 22.01.21 12:58.

22.01.21
13:24

казано от Splash на 22.01.21, 12:57:

Според мен, тренирай редовно на този етап, навика е по-важен от гоненето на оптимално натоварване, схеми и чудесии. Пудовките, от опит, много лошо наказват кофти мобилност и крива техника... така де, като всичко, работа и постоянство иска :)

Ами така де, аз това разправям на Бомардировача, ама на - квалификацията е мързеливец и скатавка с претенции :-)
Аз това го усетих още с 24-ката пролетта - сила има, по време на движенията уж няма драми, обаче след това мрън. Контузии чак не, ама си ме боляха осезаемо връзки, сухожилия и т.н. Съвсем друго натоварване е това, а и предизвикателство за тялото. Ама на теб ли точно да разправям :-)

22.01.21
13:53

Какви схеми, какви чудесии, става въпрос за излизане от зоната на комфорт.

Мнението беше редактирано от Brown Bomber на 22.01.21 13:54.

22.01.21
13:57

казано от Brown Bomber на 22.01.21, 13:53:

Какви схеми, какви чудесии, става въпрос за излизане от зоната на комфорт.

Дидо, не си ли го познаваме, ей сега ще почне да върти схеми от известни Гиревици :)

22.01.21
14:20

Да, все пак говорим за Дидо, който е седнал за снимка на паметника на Бенковски, където пише “Ставайте робове” :)

22.01.21
14:47

Въпроса тук е друг. Не е като в зала, а и не е като да ме мързи да хвана по-тежката гиря. Няма никакъв смисъл още от първия път да се назоря и после вместо да тренирам пак, да трябва да почивам повече дни, защото ме боли сериозно. Ей го, днес съм ок, със съвсем малка треска на бедрата и ако не изникне някаква друга задача мисля довечера да изхвърлям от земя с @24 в нещо като интервали. Ще измисля някаква схема.
Апропо, в нета и по-скоро в инстатата гледам какви ли не измишльотини. Избор на упражнения, съчетания между тях и т.н. направо хиляди. Едва ли ще следвам нещо конкретно, гирите са заместител докато отворят залите. Няма какво да се лъжем, не ми носят това удовлетворение, както лостовете и дъмбелите. Да не говоря, че с тях съм и по-предпазлив от изпускане, като гаранция пак няма.

Иначе, Бомбър не съм чак толкоз зле, усещам те още от Генуа. Влизаш тук, изразяваш недоволство от нивото на форума, скучно ти, няма теми в които да са се скарали, развъртяли някаквъв горещ спор нещо, пък си викаш: я малко да пораздвижим нещата. И кой, кой-баце Дидко.....за него се знае, че ще започне да разтяга локуми ;-) Пък каже някоя глупост в своя защита, пък други с включат колко не е прав, трети така, пети иначе и ей го-приповдигнахме малко. Ехххх :-)

24.01.21
18:23

24.01.2021 г.

Занимания 20 мин. с 18-ката и 24-ката. Изхвърляне от вис, изхвърляне с пускане на рамо и пуш преса, обръщане с пуш преса.
2/3 от времето бе с 18-ката, като наблягах на техника. То докато зауча дори малко техниката и ще отворят залите 😀.....щот нали не става от днес за утре. Но нищо де, в Пулса поне има чифтове и не пречи и там да си джиткам.

Мнението беше редактирано от Dydo на 24.01.21 18:27.

27.01.21
16:18

Ай, ай, ай – ей т,ва точно не го очаквах. 5 години работя в тая сграда и чак сега разбирам, че на един от етажите /разбирайте 10 сек. път с асансьора от моя офис на моя етаж/ сме имали заличка. Старички уреди, обаче функционални-лостове, от които един олимписки, дъмбели, стойка за клек, разни пейки за сгъване и разгъване и плавно работещи скрипци. Т.е. може да си правиш 3-те базови, раменна и каквито пълнежи искаш. Няма само успоредка и лост за набиране. Та не се сдържах и врътнах малко въпреки, че не бях със спортни дрехи. Което си даде и ефекта-разпрах дънките, като и не усетих кога е станало точно. На тръгване нещо аха и си набарах дупката под чатала….а не са някаква стари, та да кажеш. Здраве да е. С радост приех станалото.
Та:
Лег-до 5х2х90 в СС с горен скрипец широк надхват-5х10х60;
Клек-до 3х10х50.
Чувал-2-3 мин.
Ей така съм пропуснал толкова време през локдауна без да тренирам, а е можело. И помещение с душове си има даже.

Мнението беше редактирано от Dydo на 27.01.21 17:17.

Въййй, Дидо, как си пропуснал такава възможност! Досега можеше да клякаш с поне 120 кила за петици ...

... ohhh wait, това май съм ти го казвал вече :D

казано от Alexander Krastev на 21.07.20, 08:36:

Дидо, ти ако ме беше послушал преди 2 месеца да почнеш 5х5 в линейна прогресия на клека, сега щеше да праскаш петици на 120 кила поне, а не да се оплакваш, че се чувстваш слаб.

Мнението беше редактирано от Alexander Krastev на 27.01.21 17:13.

27.01.21
17:13

Аз реших, че си скъсал чувала, а то официалните дънки.
Как не си разбрал, че имате зала, при условие че само за това мислиш, не знам.

27.01.21
17:26

казано от Brown Bomber на 27.01.21, 17:13:

Аз реших, че си скъсал чувала, а то официалните дънки.
Как не си разбрал, че имате зала, при условие че само за това мислиш, не знам.

Ами охраната на баш боса са много нацепени копелета и сигурно някои от тях и там тренират чат пат. Иначе от моето дружество никой не е упоменавал, а аз от контактите с другите колеги от другите фирми в сградата, освен служебни разговори други не съм водил. Съвсем случайно днес разбрах и слязох да видя какво що. Ако си бачкат фитнесите ще си ходя в тях, но когато не, нищо не пречи набързо да си посещавам нашата заличка за по 2 движения на трен поне 2-3 пъти седмично.

Кръстев, то тамън тръгна да прогресирам и затворят залите 😁

Прескочи до:

Имаме план за твоята по-добра спортна форма!

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1