Цъкане

Прескочи до:

17.07.21
14:01

казано от Brown Bomber на 17.07.21, 13:59:

Дидо,

На това лашкане, което наричаш лицеви 🙃, пробвай да сложиш дръжките успоредно или под ъгъл, че така е неудобно.

Е то да ми е неудобно е предизвикателството 😂
Ами ще пробвам различни вариации, не съм спец там, та е ясно, че формата не е ок. Казах по-горе когато съм ги правил, защо съм ги правил.
Еййй, нова страница-хората не могат да ми видях КФ комплекса 😂 Ама може и да е за добро, както казват в едни сериали.

Мнението беше редактирано от Dydo на 17.07.21 14:02.

17.07.21
15:05

Моля те, само с пудовката, давай по-кротко и внимателно, там последствията идват много бързо. Във форума има кой, да те посъветва, ако искаш да работиш с гюлетата, аз не съм капацитет, само ... патѝло.

П.П. Лицевите, ако си ги броиш, минават :) Довечера ще снимам и моите за седмицата.

17.07.21
15:27

В смисъл-говориш по принцип или нещо рязко ти се види, че изхвърлям и с лоша форма, т.е. претупвам нещата.

17.07.21
18:24

За лицевите послушай бомбъра за успоредните стойки и от самосебе си ще станат по-дълбоки/а и раменете ще ги понасят далеч по-добре/. Иначе темпото е добро, но се постарай със същото темпо да ги избуташ още малко нагоре без да заключваш лактите.

п. За “кръговете” тролът в мен би казал, че то остава и от трисет в ниски бройки да се задъхваш.. 😂😂
п.п. Сега видях и клековете и ми се реве, пиши ги направо полуклек и товари смело повече килограми, че то сигурно американски подскоци ще те натоварват повече от тези.

Мнението беше редактирано от Любомир на 17.07.21 18:35.

17.07.21
19:01

Дидо, снимай гоблет клек, ако искаш....това не може да е истина

17.07.21
20:52

Аз не знам що ги пишете тия неща, при положение, че го казах за плиткия клек и защо така се е получило.

17.07.21
21:17

И аз не знам, но се сещам за няколко причини- по принцип се щадиш малко повече отколкото трябва, сигурен съм, че тези килограми и уморен ще ги станеш на пълен клек; по себе си знам, че като правя полуклек си развалям дълбочината и на пълния и трябва да разтоварвам килограмите на него за да стигна пак нормална дълбочина; при лицевите рискуваш да си прецакаш раменете и това ти го пишат двама души с вече попрецакани рамене; и най-вече за да върви спама..

17.07.21
21:33

Да си прецакам раменете от лицеви 🙄 И какво толкова правя с раменете. В тях пък въобще не усещам каквото и да е напрежение, но щом казваш 😎
А за клека не ми се и говори 😂

17.07.21
21:43

Ти изкарай няколко месеца с обеми и откази при тази постановка на лактите пък да видим..

17.07.21
21:51

казано от Любомир на 17.07.21, 21:43:

Ти изкарай няколко месеца с обеми и откази при тази постановка на лактите пък да видим..

Какви месеци, бре. Още седмица две ...... хайде най-много три и съм сдал 😂
Плюс това правя само веднъж седмично.

Мнението беше редактирано от Dydo на 17.07.21 21:52.

17.07.21
22:13

казано от Любомир на 17.07.21, 21:17:

при лицевите рискуваш да си прецакаш раменете и това ти го пишат двама души с вече попрецакани рамене; ..

+1

Дидо, чудиш се как ще си прецакаш раменете с тази постановка?
Повярвай, не искаш да изпитваш болката, с която ще се сдобиеш при системно изпълнение на недодялани лицеви. Не казвам, че са ти недодялани, казвам да прочетеш какво са ти писали и хубаво да анализираш. Преди десет години в тоя форум се водеха спорове за лицеви и бърпита с лицеви. Явно не си бил наоколо.

П.п. Аз искам да отбележа, че кофите ти също не са особено прецизни. Разбира се, това е лично мнение, с което, естествено,не те задължавам.

Мнението беше редактирано от karfi4ka на 17.07.21 22:20.

17.07.21
22:38

На тия триъгълници ела ти прави кофи 😎 Неудобно е, ама викам хайде. Не можеш да прибираш лактите към тялото на тоя широк хват и въобще разположението на уреда. Имат и други уреди с част от тях ставащи за кофи, но всички макар с успоредни “пръти”, са много широки.
Лицеви не правя, съгласих се с предизвикателството на Сплаш. Явно не са ок, ама и ги правя единствено в деня, когато ще гоня бройката. И понеже не ги тренирам, също така и бързо ще приключа.

17.07.21
22:46

Аз приключих с кофите някъде през 2011-2012 😂😂😂
Да, бе, ясно, че не ги тренираш лицевите. Също през 2011 си обещах, че повече в спорове за лицеви и кофи не ще участвам 😂

Ти си знаеш, аз само казвам, че адски боли. Гонене на бройки с недотам готини лицеви си е твоя работа. Не ти давам акъл, просто нали тука се обсъжда, та и аз да кажа.

Мнението беше редактирано от karfi4ka на 17.07.21 22:48.

17.07.21
22:51

Еее не болят толкова раменете.  .Само разни движения не ги можеш....примерно да обърнеш последните 200мл от бутилката бира в чашата....сменяш ръцете.

17.07.21
23:08

Тук от 4-5 г. как ходя на зала, единственото нещо, което ми причинява болка, са обръщанията от 55-60 кг. натам, дори за 1 ца или с 50 кг. примерно дори за 4-5 бройки. 2017 г. от как правих едни набирания на халки на площадката по-дълго - леко, леко започнаха да ме болят ръцете в свивките, особено едната. И дълго продължи, та сега ако обръщам се възобновява. Понякога лактите мнооого леко ги усещам, като съм се набирал. Имал съм дискомфорти и в раменете, но много бързо отшумяват. Преди 2-3 години направих раменна преса с 50 кг. без никаква загрявка и на другия ден не можех да си протегна ръката, дори за да дам мигач. Отшумя почти напълно още на следващия ден, даже се учудих.
Преди да правя лежанка или раменна, загряването ми трае 1-2 мин., състоящо се най-много от завъртане на ръцете в раменете по 25 напред, 25 назад, завъртане по същия начин на ръцете в лактите, пак по 25 в посока, 4-5 в посока завъртане на китки и с това приключвам. За клек или тяга въртя кръста по 10 врътки в посока, 4-5 пъти навеждане да пипна земята и това общо взето е всичко. За всякаквш други движения просто започвам с по-леко или малки бройки, ако е кофи или набирания. То при набиранията бройките за загрявка и работните са си почти същите 😎

Мнението беше редактирано от Dydo на 17.07.21 23:22.

17.07.21
23:10

Лошо,Седларов,лошо...!
Една единствена тренировка в правилна посока и си ѝ станал татко.
Излишно е да коментирам изпълнението на упражненията.

17.07.21
23:15

Любо, и преди съм го слагал тоя клип, но това е най-голямата почти дълбочина, която мога да хвана с по-нисък лост. На хай бар или се навеждам много напред или трябва да клякам наистина с не повече от 50-60 кг. Като съм с изпъчени гърди и се опитвам повече да изправя торса, някак ми се губи силата в краката.

https://youtube.com/shorts/Ea3y0JwevPw?feature=share

Мнението беше редактирано от Dydo на 18.07.21 12:55.

18.07.21
20:50

Dydo, аватара ти, като подкрепиш някое мнение, много двусмислен :)

18.07.21
21:01

казано от Dymag на 18.07.21, 20:50:

Dydo, аватара ти, като подкрепиш някое мнение, много двусмислен :)

Като съм подкрепил, значи съм подкрепил 😎 Няма двусмислие.

Та като се възобнови темата, да си кажа. Днес мислех уж пак да тренирам, ама съм като парцал. Така не съм се чувствал и при бодибилдърските обеми и откази, а уж само 5 кръга с леко. И едно такова вътрешно усещане, че на много места все едно мУскулето са топли. Явно е от пудовките, т.е. от първия локдаун сигурно не съм правил с тях нещо в серии и за тялото движението идва ново. Поне не ме болят лакти и рамене.

19.07.21
11:11

Нито лицевите мясат на нещо, нито кофичките са повече от половинка, нито набирането е различно от клатене и мъка, нито клека хваща паралела, но на теб не ти пука и това е добре - готов кросфитър си! :D

19.07.21
11:23

казано от James Hinks на 19.07.21, 11:11:

готов кросфитър си! :D

Това е идея между другото :-))))))))))))))))) ..............бъзик! Не е за мен т,ва, издръжливостта ми е много зле.
Довечера живот и здраве ще клекна по-дълбоко и с пауза на ХБ, да видите, че мога ;-) Казвам по-дълбоко, не казвам, че пак ще е ок. В предното мнение турих линк, това ми е почти макса дълбочина на лоу бар. Толкова.
Снимах последния кръг и бях вече поуморен, иначе набиранията са ми по-добри. Плюс това тези от клипа бяха и в надхват, макар и тесен. Успоредните и в подхват, са си ок.
Кофите на този уред не са удобни, за втори път ги правя там. Ако съм с лице, може да ударя главата отпред, а като съм с гръб, ако свия краката за да пускам повече ще ми ударят отзад в колоната. Клипове на кофи съм слагал и то с вериги, ок са си на нормална стойка.

Мнението беше редактирано от Dydo на 19.07.21 11:27.

Бе ти се снимай, че то докато не се видиш отстрани си викаш, че всичко е ОК, ама ей на как се обясняваш, че те болят сгъвките на лактите от набирания. Ако си правил такива четвъртинки, без да пускаш до долу, нищо чудно, че те болят ...

19.07.21
11:29

казано от Alexander Krastev на 19.07.21, 11:26:

Бе ти се снимай, че то докато не се видиш отстрани си викаш, че всичко е ОК, ама ей на как се обясняваш, че те болят сгъвките на лактите от набирания. Ако си правил такива четвъртинки, без да пускаш до долу, нищо чудно, че те болят ...

То като пусна до долу повече ме болят, защото явно съм тежък и някак си увисвам и на тях.......и на раменете.

ПС......Сенсей, подкара ме наред, ама нищо не каза за снача с гирата 😂

Мнението беше редактирано от Dydo на 19.07.21 11:50.

19.07.21
12:47

Какво да каже за снача, като другите  е - пълна скръб.

19.07.21
12:55

казано от Гюлето на 19.07.21, 12:47:

Какво да каже за снача, като другите  е - пълна скръб.

Викаш и като кажи речи за първи път, пак не е ок 😎
Мъй работаем, както казва Стоичков.

19.07.21
20:33

19.07.2021 г. Фулбоди

Клек ХБ с пауза - 5х30, 40, 50, 60, 5х70;
Лег-5х40, 50, 60, 10х80;
Хоризонтален скрипец с ТУРъкохв.-12х67, 77, 10х87;
Раменна на машина-12х40, 10х60;
Сгъване с дъмбели-1х15х12,5 на ръка;
Пушдаун-1х15х30 една макара.

Без откази, спокойно, с изключение на лега дето беше предел. На дефицит и с малко въглени, къси почивки и гладен, тъй е.
Слагам клип на клекчето, та пак да има: ууу, за нищо не става, позор, скрий се някъде и т.н. 😉 Това ми е макс потъването на хай бар. Толкоз.

Храна до тук: 800 кк. Едва ли днес ще стигна 2000.
Добавки: БЦАА и Магнерот.

19.07.21
22:35

Дидо, какъв е тоя инфантилен кур за аватар?

19.07.21
22:53

Изказва благодарност за градивната критика и съветите, относно последните клипове.

19.07.21
23:12

казано от Гюлето на 19.07.21, 22:53:

Изказва благодарност за градивната критика и съветите, относно последните клипове.

Не съм имал за цел да обидя някого или да кажа: майната ви. Сори ако някой така го е разбрал. Но фрази, като “Пълна скръб”, “Една единствена тренировка в правилна посока и си ѝ станал татко”, “Излишно е да коментирам изпълнението на упражненията”, не е градивна критика, а подигравателно отношение.

19.07.21
23:27

Приемай ги, както искаш, тези фрази. Каквото виждам, това казвам. Като се засягаш- докладвай и да трият.
И преди мен,и след мен,ти бяха дадени съвети и препоръки.
Ти пак си пееш припева и не слушаш никой ,и нищо.
Та за какво и защо, да коментирам упражненията, като имаш тапи в ушите и капаци на очите?!
Едно си баба знае, едно си баба бае...

Мнението беше редактирано от Гюлето на 19.07.21 23:28.

19.07.21
23:55

Ти, Иво снач с пудовка не си ми коментирал. Каква градивна критика. То никаква няма, камо ли градивна. А констатация-пълна скръб. Но не си и длъжен. Ако беше обаче някой друг, като Боби, Нервака и т.н., с някое движение което дори хич да не е ок, щеше ли да му говориш така 😉 Клипове с набирания не бях слагал, с кофи да, но на нормална успоредка един единствен път и то съм го поствал преди 2 г. сигурно поне. Лицеви слагам за втори път. За клека още в мнението си казах, че е плитък, поради това, че гонех друга цел. Не съм спорял за нищо, че “критикарите” не са прави, а просто коментирахме и посочих за всяко едно нещо, защо така се е получило.
Да не говорим, че има хора, които нямат търпение да лайкнат мнение, в което ме плюят или ми говорят с насмешка 😉 Още ненаписана плювнята и лайка цъфнал 😀

20.07.21
00:12

На Боби, преди време бях обяснявал нещо и доколко разбрах и видях  след това, беше послушал.
Нервака, беше качил клип според него с горила суинг,казах му къде греши.
Затова не намесвай други хора и на кой какво ще кажа, защото няма нищо лошо да му обясниш къде греши,ако ще и Юри Бойка да е! НО,да послуша и коригира,а не като теб!
Сериозно ли мислиш, че имам притеснения от който и да е от форума?! 😀
На теб също бях обяснявал ТОЧНО за снача, преди като ревеше като вдовица за хуй, че пудовките ти преебали раменете и лактите! Но не помниш, защото не искаш да чуеш!
Бях се зарекъл преди време, точно заради такива като теб, че че непоискан съвет няма да давам! Припомних си го.

Конкретно за тренировките:

Ти,никога няма да се научиш и можеш, защото си завършен дървен философи имаш оправдание за всяко нещо!

Със здраве!

Мнението беше редактирано от Гюлето на 20.07.21 00:19.

20.07.21
00:31

Аз не твърдя, че имаш притеснения, нито пък си го мисля, но понеже не искам да влизам в конфликт и посещавам форума единствено за кеф, не искам да се карам с хората и да им скачам остро, както ако бе в кварталната кръчма и затова така се получава.
Почти всяко движение мога да го изпълня с много добра форма, а това, че много пъти някъде съм его лифтер и става не ок на някои неща, е отделен въпрос.  Ценя мненията на хората и си взимам поука, как да не е. Единственото което е, че си тренирам както ми харесва, но то не е защото не вярвам на казаното. При критики за движенията съм се старал да оправям нещата до колкото мога и до колкото ми позволява тялото.
Забравил съм за снача, защото сигурно е било пролетта на 2020 г.
Аз ако не се съобразявах, просто щях да ти/им отговоря: Абе вие ли ще ми кажете кое е и кое не е добре. Само си измисляте, за да се заяждате. Перфектна са ми си нещата, точка 😎

Мнението беше редактирано от Dydo на 20.07.21 00:35.

20.07.21
09:31

Дидо,не го бързай тоя клек.
Вземи лоста,па застани,па вземи въздух...задръж малко и тогава клекни.
Ти ,как изскочи и айде надолу и напред...викам ,ся адвоката по очи ще се изпъне))).
Иначе не е като да не са ми сипвали бая народ от тук...ма да ти кажа, по-добре дървен философ))),отколкото дървена тиква ,кат мен.

20.07.21
09:42

Има какво да се чисти естествено :-) Просто това е възможно най-голямата ми дълбочина на ХБ и общо взето клипа бе в насока да си видя до колко може да клекна, та затова и сложих по-леко. Малко ми излизат и коленете пред пръстите, но не мога да дам по-назад, гледам лоста да е в средата на стъпалата. Но чета, че това за излизането на коленете въобще не било фатално нито проблем, ако друго е наред, а е някакъв мит. Иначе ако се съсредоточа, да мисля върху всеки детайл ще е още по-добре. Вижда ми се, че може би имам мноого лек бът уинк, но може и да бъркам. Не се стараех и по този въпрос. По-добре да върна килограмите и да си гледам формата.
Проблемът е, че явно гърбът или там в тая част нещо е слабо, тъй като ако гледам да спазвам тая форма и започна с по-тежко, при изправянето ме навежда напред.
Има и нещо, което на клипа не се вижда-хватът е доста широк, чак при белязките, но така ми е супер по-удобно. И по този начин си събирам плешките, както и ако хвана по-тясно, та явно е без значение. Много хора също клякат така с широк хват.

Мнението беше редактирано от Dydo на 20.07.21 09:44.

20.07.21
10:28

Клекът ти е доста добре, сравнимо с преди, така че не знам какво те тормозят 😄
Лицеви не можех да правя и половинки, като ми беше възпалено рамото, така че повярвай, раменете го отнасят много, ако го правиш с тази безумна позиция на ръцете. Съвсем съм започнал да говоря като учителя Йода.

20.07.21
10:39

казано от Brown Bomber на 20.07.21, 10:28:

Клекът ти е доста добре, сравнимо с преди, така че не знам какво те тормозят 😄

Аз казах, че ако е въпрос да направя нещо по правилата за много от нещата на основните базови, мога. Т.е. на трибойските мога да го докарам прилично, като клека е най-зле, ако е с по-тежко. Лега ми е добре, да не кажа перфектен, тягата като цяло и тя, с някои дребни детайли, а извън трите водещи движения- на раменната се накланям назад при по-голяма тежест. Преден клек не мога да правя, обръщането ми е общо взето малко сгъване за бицепс с чийт. Кофи по правилата си правя без проблем, както с акцент на гърди, така и за трицепси. Там мога да пускам супер ниско без проблем и дискомфорти, макар да няма нужда чак толкова надолу......а и не ги правя така. В залата обаче се оказа /вчера пробвах/, че на стойките където повдигат краката, т.е. стендовете, дръжките идват супер широко.
И лицеви мога по правилата, елементарно ми идва, обаче бройката няма да е тази. Довечера ще ти снимам и едни лицеви по изискванията, хайде от мен да мине :-)
Нали казах, че съм его лифтер за много от нещата.................или може би малко с кросфитърски уклон, както каза Сашо.

Мнението беше редактирано от Dydo на 20.07.21 10:46.

20.07.21
11:06

казано от Dydo на 20.07.21, 09:42:

Просто това е възможно най-голямата ми дълбочина на ХБ и общо взето клипа бе в насока да си видя до колко може да клекна, та затова и сложих по-леко.

Ако клякаш така през 2 дни, само че, само една серия с висока бройка, тоест максималната възможна с технически отказ на тези килограми, след година ще можеш да клекнеш с едни 150-170 съвсем спокойно. Ще имаш и много пренос в други качества.
Но от друга страна съм наясно, че няма да го направиш :D

20.07.21
13:13

То тъй или иначе си клякам, що да не го направя. 2 пъти седмично е едно, ама през 2 дни друго 🙂 Но има въпроси покрай тая препоръка:
- какво значи висока бройка-10, 15, 20, т.е. трябва да се подбере и съответната тежест в зависимост от бройката.
- може ли преди това да си провил по-тежко в по-ниски или това да ти е последната серия, примерно:
5х40, 5х50, 3х60, 15х70
или
5х40, 5х50, 3х60, 1х70, 1х80, 1х90, 1х100, 15х70.

20.07.21
14:21

казано от Dydo на 20.07.21, 13:13:

- какво значи висока бройка-10, 15, 20, т.е. трябва да се подбере и съответната тежест в зависимост от бройката.

Написал съм - максималната възможна с технически отказ. Тоест отказ, след който техниката на изпълнение вече няма да е същата и ще ги мъчиш точно с цената на развалянето и. Това обикновено на ниски тежести се случва 3-4-5 повторения преди пълния отказ. Колко ще са точно повторенията не мога да ти кажа, пък и без значение в началото. Ако на клипа си със 70 кг, вероятно поне 15-20 ще трябва да успееш да направиш на тези тежест без проблем. А чисто практически - подминеш ли 40 повторения, слагай 10 кг отгоре. Така че, това да ти е ориентира - 40 повторени с технически отказ, без значение на началната тежест, защото е ясно, че няма да ги направиш от раз и ще надграждаш постепенно.

казано от Dydo на 20.07.21, 13:13:

- може ли преди това да си провил по-тежко в по-ниски или това да ти е последната серия, примерно:
5х40, 5х50, 3х60, 15х70
или
5х40, 5х50, 3х60, 1х70, 1х80, 1х90, 1х100, 15х70.

Може, но заложи на първия вариант, не качвай над работната тежест преди макс серията.

Мнението беше редактирано от James Hinks на 20.07.21 14:25.

Прескочи до:

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1