Цъкане

Прескочи до:

20.07.21
14:31

Това за техническия и формата ми е ясно................ама с тези 40 репа ме ликвидира направо :-) Аз си виках, че ще ми кажеш тежестта да е такава, с която вече на 15-тото примерно да ми идва да разваля формата, а то :-)
Най много съм правил 25 повторения с 55 кг., където вече не толкова, че нямах сили да се изправям, а започна аха аха свят да ми се вие.

20.07.21
14:38

Не е няква драма 40 повт....с едно средно темпо за 8мин и 30 сек се докарват 120-135 повторения.

20.07.21
14:58

С тези 40 повторения Дидо тъкмо ще влезе в културистичният % телесни мазнини, ефект 2 в 1 😂😂

20.07.21
15:06

казано от nervak на 20.07.21, 14:38:

Не е няква драма 40 повт....с едно средно темпо за 8мин и 30 сек се докарват 120-135 повторения.

Е да де, ама няма да е тип помпа. Ще е по-бавно, по-стриктно за да спазвам формата. То така няколко минути ще съм под щангата дейба. Нема лесно. Но като се замисли човек, за деня от клека само това ти е важното, на което трябва да направиш и напънеш-една серия, другото е загрявки и подготвителни. И психически е по-лесно, като знаеш, че серията е една. А не тежки 5-ци примерно, където след първия подход и си викаш, още 4 дейба, после още 3, още 2 и т.н.
Май ще се тръгва с празен лост или 30 ина кила :-) Аз със СТ не помня дали съм клякал толкова в последните 15-20 г.

Мнението беше редактирано от Dydo на 20.07.21 15:08.

20.07.21
15:08

казано от Dydo на 20.07.21, 14:31:

Това за техническия и формата ми е ясно................ама с тези 40 репа ме ликвидира направо :-) Аз си виках, че ще ми кажеш тежестта да е такава, с която вече на 15-тото примерно да ми идва да разваля формата, а то :-)
Най много съм правил 25 повторения с 55 кг., където вече не толкова, че нямах сили да се изправям, а започна аха аха свят да ми се вие.

В началото формата ще я развалиш доста преди 40-тото повторение, а ако не бръзаш с и ги правиш с равномерно темпо няма да те притесняява и виенето на свят. Сложи 70 кила и опитай една плавна и контролирана макс серия утре, ще вдиш и усетиш сам какво и как.

20.07.21
15:20

Ще видя, ама с тая форма от клипа не знам и 10 дали ще направя. Нещо и силица нямам с тези кк явно и по-малкото въглени. Усещам си го на клека. На машините не съм мръднал, даже се чувствам по-силен.
За 8-9 дни съм около 3 кг. надолу. Ама нали казвате да сваля едно 20 кг. и мазно 20% поне или под.
За треновете не знам, но с храненето съм стриктен. За тия дни съм изял 1 протеинов бар и 2-3 малки бисквити. Другото е месо, млечни, яйца, салати, картофи /рядко пържени и то малко и само на обяд/, боб, леща и подобни. Алкохол-0. Ям на обяд около 11.30-12.00 ч. В 18.00-19.00 някъде на зала и чак след това пак ям. Това нали през делничните дни, а уикенда ходя принципно около обяд или ранния следобяд.

ПС, но така и не разбрах защо чак в такива бройки. Може би за да се оттренира формата възможно най-много и да ти стане като ежедневно биомеханично движение, след като толкова години не си свикнал да клякаш така и си заучил нещата коренно различно и с лоша форма.

Мнението беше редактирано от Dydo на 20.07.21 15:44.

20.07.21
15:59

казано от Dydo на 20.07.21, 15:20:

Ще видя, ама с тая форма от клипа не знам и 10 дали ще направя.

10 е повече от 5. Другия път 12, което е повече от 10, после 15, което е повече от 12 и така...Никой не е казал, че трябва утре да станат 40-те повторения, нито пък, че тази прогресия ще е безкрайна. Важното е да има постоянство, нещото, което при теб куца най-много.

казано от Dydo на 20.07.21, 15:20:

ПС, но така и не разбрах защо чак в такива бройки. Може би за да се оттренира формата възможно най-много и да ти стане като ежедневно биомеханично движение, след като толкова години не си свикнал да клякаш така и си заучил нещата коренно различно и с лоша форма.

И поради това, но основно поради други причини, които не ми се обясняват. Приеми го на доверие.

22.07.21
11:35

21.07.2020 г.

Цяло тяло-сингли на раменна до 62.5 кг., 5х5х35, 6-7 серии клекове с леко, другото скрипци и машини за гърди, гръб и ръце.
Т,ва дето трябва да клякам в повече бройки ще го направя, ама го мъдрих как да го настроя, т.е. хем да го спазя донякъде /казвам донякъде, защото не знам как ще ми понесе често да клякам толкова, а не едната серия с бройки-ще видя/, хем да е към някаква разписана схема, в която и другите движения да ги тренирам по подобен начин. Много ми е тъпо, ако трябва адно движение да го правя в различни схеми от другите. Та понеже в главата ми е пълно със схеми и методики, веднага го измислих. Пък и сега както съм на дефицит, който ще продължи месеци, докато не изчезнат всички кавички на никнейма ми, не знам какво и как ще се случва. Килата леко, леко падат, като за 10 дни съм свалил точно около 3 кг. Днес си видях какво съм попълвал. Шибаното е, че шкембака май най-бавно ще върви надолу. Ръките и краката са с по сант надолу, но едва ли е мм, по-скоро водата е избягала.........и малко мазно, де да знам. Нали кило на седмица та и отгоре се сваляло. Около гърдите също съм взел да хлътвам малко. Както и преди казах-на всеки 5 кг надолу ще отнемам от никнейма ми по една кавичка на страна. Всичките кавички живот и здраве ще бъдат премахнати, ако стана под 95 кг. Целта е да постигна изначално това тегло и после още малко, та да падна под 90 кг. и повече да не ги подминавам.

Мнението беше редактирано от Dydo на 22.07.21 11:37.

22.07.21
11:56

Коремът последен ще спадне, така че засега не го гледай. А по отношение на клековете пробвай първо просто да клекнеш 40 пъти със собствено тегло, да усетиш бройката. След това полека - лека може да почнеш да слагаш килограми.

Мнението беше редактирано от Svetoslav на 22.07.21 11:56.

22.07.21
12:14

казано от Svetoslav на 22.07.21, 11:56:

Коремът последен ще спадне, така че засега не го гледай. А по отношение на клековете пробвай първо просто да клекнеш 40 пъти със собствено тегло, да усетиш бройката. След това полека - лека може да почнеш да слагаш килограми.

Аз ако нямам тежест, по-трудно докарвам толкова изправен гръб, ако ще клякам хай бар. Може да звучи абсурдно, но е така.

22.07.21
12:17

Тогава пробвай само с лоста първо 40 бройки.

22.07.21
12:28

Може и да си въобразявам, но със СТ, ако си представям, че на гърба имам лост, лоу бара ми идва в пъти по-удобен и го намирам за напълно естествения за мен. Единственият проблем там ми е, че въпреки да се старая кръста и гърба да са прави, ако тръгна да хващам дълбочина с по-тежко, вече при последната отсечка, т.е. точно в диапазона да я хвана, усещам дискомфорт в кръста и след серията леко ме наболява. При хай бара пък го няма това с кръста като, че ли, но ми е доста по-трудно да избутам тежеста.........което е и нормално де, то затова повечето трибойци клякат нисък лост. А и не само.

Дидо пише 40 поста във форума с 40 оправдания, ама 40 клека не ще да направи.

Ти си човекът-оправдание :D

22.07.21
14:45

казано от Alexander Krastev на 22.07.21, 14:03:

Дидо пише 40 поста във форума с 40 оправдания, ама 40 клека не ще да направи.

Ти си човекът-оправдание :D

Без да защитавам Дидо в този конкретен случай, той просто е адвокат и мисли различно. Вместо да се съсредоточи само върху казуса - 40 повторения, той разглежда хипотези с високо и ниско поставяне на лоста. Щото аз му казах да клекне първо само със СТ и той разсъждава, че със СТ на него психологически му идва като да кляка лоу бар и тогава го боли кръста. Затова и му казах да кляка с лоста, имайки предвид да го сложи високо, при което няма да го заболи кръста, нито ще му е тежко, но все пак ще усети що е то 40 бройки.

Та Дидо, пробвай 40 повторения само с лоста, за да ги усетиш. Имай предвид, че до 15-20 бройки упражнението е анаеробно, но след това си е чисто аеробно и товари много сърдечно-съдовата и дихателна системи. Та е нужно да загрееш добре и да се раздишаш добре, за да изкараш до края без проблем. 40 повторения на клек ще ти помогнат и за по-бързо сваляне на тегло. Така че дерзай.

Джеймс ти даде много добра идея за тренировка. Възползвай се.

Мнението беше редактирано от Svetoslav на 22.07.21 14:47.

22.07.21
14:50

Все пак се говори за някакви 3мин. усилие!

22.07.21
14:52

Усилие е ключовата дума :D

22.07.21
15:55

казано от Alexander Krastev на 22.07.21, 14:03:

Дидо пише 40 поста във форума с 40 оправдания, ама 40 клека не ще да направи.Ти си човекът-оправдание :D

Аз въобще не трябваше да питам, какво се разбира под висока бройка :-)))))))))))))))) Че виж какво стана :-) Мислех си: “Вдигам си около 5-ците, Джеймса сигурно има предвид в малко по-висока, т.е. 10-12-15, ама я все пак да уточним”.  А то: баммммммм-лупай до 40 да ти пукат ушите.

Мнението беше редактирано от Dydo на 22.07.21 15:56.

22.07.21
16:20

Казах ти, че няма да стане от раз, ти пак философстваш излишно. С постоянство се постигат много неща.

23.07.21
18:47

23.07.2021 г.

Днес леки занимания в двора на училището пред нас: кофички, набирания (половинки, четвъртинки или каквито са там), проби за коремно (тежък ми е все още гъз@) и 3 обиколки в много лек тръст на двора му.
Днес така се позагледах и сниман в профил ръцете си ми изглеждат съразмерни на рамото, обаче като ги повдигна, са като клечки сравнено с него. Ще трябва май допълнителна работа за ръки 😉
Утре не знам ще клякам ли, че пак отива на обостряне у гъзо.

Мнението беше редактирано от Dydo на 23.07.21 18:53.

24.07.21
19:53

24.07.2021 г.

Клек ЛБ /с ниски обувки бях/ -2×40, 50, 60, 70, 80, 90, 12×60;
Лег-2×50, 60, 70, 80, 90, 2×2×100;
Лег тесен хват-15×60;
Гребане-15×50, 60, 70;
Разгъване на скрипец за трицепс с раменен подхват-2×15×30.

Имам някакъв дискомфорт вътре някак в рамото на тесния лег. Уж прибрани и заключени рамене. Не, че правя често това упражнение, ама споделям.

Храната: глад 😂, макар да имам 100-120 средно протеин на ден при около 2000 кк. Въглените 50-60-100 гр. Поне не усещах някакъв осезаем спад в силата, ама при малък обем явно не се усеща много.

Добавки: Магнерот и BCAA на прах, изпито преди, по време и след трена.

Мнението беше редактирано от Dydo на 24.07.21 20:17.

25.07.21
21:00

25.07.2021 г.

Плаж 😎
Някои хора от туристическия бранш така да се каже са се самозабравили. Ама като имат посетители, така е 🙂 И аз бях от редовните през последните 4-5 години.....без 2020 г., ама след днес вече се позамислих.

Мнението беше редактирано от Dydo на 25.07.21 21:08.

26.07.21
19:18

26.07.2021 г.

Раменна на машина-до 10×60;
Разтваряне с дъмбели встрани-6×6×12,5 на ръка през 25 сек.;
Сгъване с дъмбели за бицепс едновременно-същото като горното;
Френско прав с въже на машина-пак като горните две 🙂
Разгъване за предни бедра-1×25×20.

Пак си имам проблеми и заложих на упражнения, които не поставят толкова под напрежение коремната стена. Също така с по-леко, малко по-висока плътност и по-бавни ексцентрици. Клек и тяга не знам кога ще правя, но по-важно ми е да мога да спя и да работя....и да мога да седя нормално на стол.
То всъщност без клек, тяга и раменна, какво да описва човек тук.

26.07.21
19:36

Аз лично, от утре мятам тренировките, за плажа и ще си пиша най-подробно. С всите макрота и микрота там :P

Дано бързо оправиш кръста.

Мнението беше редактирано от Splash на 26.07.21 19:44.

26.07.21
19:46

казано от Splash на 26.07.21, 19:36:

Дано бързо оправиш кръста.

Не е кръст 🤮 При тоя проблем като цяло вдигането е противопоказно, а валсалвата абсолютно забранена. Бе ми минало, кляках и хоп. Пак ми мина, пак клек и пак се възбуди. Може и от лега да е, кой да знае 😎 Това си го нося от над 15 г. поне, но проблеми не съм имал. Но явно вече реагира по друг начин.

Мнението беше редактирано от Dydo на 26.07.21 19:50.

28.07.21
21:23

28.07.2021 г.

Днес без трен, щото и не бях ок, нямаше какво и да попълня, ама т,ва не може да не го опиша.
Та точно преди буквално 4-5 мин. ми звъни непознат номер. Вдигам аз и отсреща:
-Добър вечер, Деян еди кой си?
Аз:
- Да, кажете.
- Ами от Пулс фитнес спа се обаждаме, предлагаме тренировка с инструктор........не можа да каже повече 😂
Не, че няма какво да науча по принцип /не там/, но какво съм отговорил, остава за домашно. Човека каза: аааа, ок. Лека 😂

Мнението беше редактирано от Dydo на 28.07.21 21:30.

29.07.21
07:40

Уточниха ли пола на инструктора?
Инструктор по фитнес или СПА?
Прибързал си с отказа .:))))

Мнението беше редактирано от Цветан на 29.07.21 07:42.

29.07.21
08:17

В интерес на истината, там дами инструктори не съм виждал.
Абе за фитнес идеше реч.

29.07.21
20:00

29.07.2021 г.

Лег-до 6,6,6,6,6,5 х 70;
Горен скрипец широк надхват-6х6х60;
Разгъване за предно бедро-3х15.

На лега и горния скрипец с почивки между сериите 10 дълбоки вдишвания, което идва около 30 сек. На разгъванията около 45 сек. С малко по-широк хват на лега.
Уж леки кила, ама на последните серии и на двете упражнения блокаж. Хубавото на това му е, че приключваш сравнително доста бързо.
Толкоз.

02.08.21
20:16

02.08.2021 г.

Ако трябва да съм честен, мислех да не описвам известно време, но форумът си ми е разтуха. Та да опиша: 

Йога:
Сукасана......😂
Парсва сукасана-на лява ръка и после на дясна
Буджангасана /кобра/
Салабасана
Пранамасана
Триконасана-вдясно и после вляво
Ардха Утанасана

(то не, че някой се интересува, ама да съм по-подробен все пак......да изглежда, че много ги разбирам асаните)

Всичко по 30 сек. без почивка. За хора като Марги сигурно не е и загрявка, но като за начало, толкоз.
Завърших с упражнения за дишане. Много съм схванат, мобилността е пълна ската /на гръцки казано/.

Един час след това отидох в даскалото срещу нас, където кофи- до 4х10 и набирания в подхват до 4х5 в СС. Имаше и една профи гира 24-ка, та я пробвах. По 4-5 изхвърляния и по 2 пуша на ръка. Съвсем по друг начин се усеща и то от човек като мен, дето това не му е спорта.

Сигурно ще си кажете: тоя Дидо тотално е прЕвъртел и изпЕркал. Поради редица обстоятелства обаче, включая и здравословни проблеми дошли изневиделица,  в момента си преосмислям приоритетите-какво всъщност ще е най-добре за мен в такава ситуация. Не съм вярвал, че така ще се издокарам с такава простотия-имаше дни в които направо не се живееше и още ми е дискомфортно, но не смея да рискувам повече с клекове, тяги, та и лежанки. Баси-кръвно регулирано и ок, стави, мускули и сухожилия ок, всичко наред и ей го. Ще се преориентирам по-скоро към тренове с машини и упражнения със свободни тежести за ръки, където да няма тежко вдигане плюс валсалва; калистеника/стрийт фитнес; йога. За второто само още да поотслабна и надявам се да започнат да се случват нещата живот и здраве. Искам в близко бъдеще и коремно да направя, после силово и т.н. Да си се завърна в това, което съм можел осезаемо по-добре. Само и там да не ме натисне тоя гъзен проблем, но не е като да клякаш и дърпаш.
Иначе свалям, къде по 100 гр., къде по 200-300 на ден, къде нищо понякога. Но не бързам. Нали съм обещал да махна кавичките в заглавието.....все някога.

03.08.21
11:38

Една операция ще ти реши проблема.

03.08.21
11:54

казано от Dydo на 02.08.21, 20:16:

За второто само още да поотслабна

:)

03.08.21
14:29

Джеймс, не съм май чак за такава интервенция, защото туй дето ми е проблема е доста малко и се прибира. Тия дни съм добре. А пък и чета, че при някои не се развиват добре нещата и цяла година се мъкнат с болнични. Ще видя, ще се пазя до колкото мога и ако всичко е ок, няма да преминавам към такова решение.

казано от Brown Bomber на 03.08.21, 11:54:

казано от Dydo на 02.08.21, 20:16:

За второто само още да поотслабна

:)

Ами на тези кила в момента които съм /щото не са предимно мускули/, ще е греда. Трябва да съм по-лек. Кое е повода за усмивки :-)

Тц, тц,тц............докато прочета какво е написал Гого в коментарната тема за бийч бодидо 2021 г. и  мнението му заминало.
Гого, какви ги свърши, бре :-)

Мнението беше редактирано от Dydo на 03.08.21 14:39.

03.08.21
14:41

След като е проблем и ти носи сериозен дискомфорт, значи е за оперативна интервенция. А каква ще е точно е отделен въпрос. Ако не е много напреднал, може да и минимално инвазивна.

Мнението беше редактирано от James Hinks на 04.08.21 10:36.

03.08.21
17:46

03.08.2021 г.

1. Йога: 12 мин., от които 3 мин. дишане и останалите 9 мин. бяха 7 упражнения без почивки.
2. 6-7 мин. с 18-ката, сначове от земя и вис, пуш преси.

Храна: под 400 кк до тук, като само остава да вечерям и някой плод или извара по-късно, т.е. под 1000 кк за деня. Така ще дойде, не е било цел.

Мнението беше редактирано от Dydo на 03.08.21 17:48.

05.08.21
19:57

04.08.2021 г.

Сутрешна йога-около 10 мин.

05.08.2021 г.

Сутрешна йога-около 10 мин.
След работа-малко кофи и набирания, тесен подхват и надхват, и раменен подхват.

Храна: до тук около 1350 кк, В-47 гр., М-67 гр., П-133 гр.
Може да хапна после малко пъпеш с много леко мед отгоре.
Без да го целя, като туря чертата повечето кк ми идват от мазнини. То така е с мляко, кашкавал, месо, скара и салати. Днес само съм с по-изравнено на мазно и протеин, но много пилешко ядох, т.е. не толкова мазно месо.

Мнението беше редактирано от Dydo на 05.08.21 20:02.

07.08.21
16:11

06.08.2021 г.

10 мин. сутрешна йога.
КК за деня около 1700 с над 130 гр. протеин.

07.08.2021 г.

Пулсче-фуул боди, общо взето на хамър машини с двойна почивка пауза-6+4+2,3.

Добавки: Магнерот и БЦАА на прах по време на залата.

Близо 10 дни щях да направя от как последно ходих в залата. Утре живот и здраве /ако не идем на плаж/ сме решили с жената да посетим часа по йога в Пулса. Ще се излагам, ама това е положението. Дано “даскала” да е читав.
Щях да махна по една кавичка на страна от заглавието, ама отчитам сутрешното мерене и за малко да съм под 105 кг. След зала бях 104.8, макар да изпих 600-700 мл. течност. Т.е. за близо месец паднах с около 5 кг., което средно е малко над кило на седмица. Калориите не винаги са толкова ниски, просто така идва. Даже имам понякога сладоледи, шоколад, алкохол, но тестено не барам вече месец.

Мнението беше редактирано от Dydo на 07.08.21 23:19.

09.08.21
19:30

09.08.2021 г.

Йога-15 мин.

В някои дни, макар заниманията да са 10-15 мин. съм се чувствал по-натоварен и ми е било по-трудно, сравнено с вдигането, пък дори до отказ. Т.е. да задържиш на определена по-трудна поза за време повече ме напряга от избутването на макс на базово. Просто е натоварване, с което не съм свикнал, а и е различно. Не казвам разбира се: правете йога, по-добре е.
Но иначе хич не ми се тренира с тежести напоследък. Лостовете в момента повече ме привличат, както и йогата. Даже много повече ще се изкефя да мога да направя някоя трудна силова поза, сравнено с да бутна 150 кг. от лег. Не ми и пука ще задържа ли мм или не. Не знам какво ми стана, може да е моментно, но така го чувствам на този етап.
Вчера махнах по кавичка на страна от заглавието. До под 95 кг., та за да махна всичките кавички си е доста път, ако ще свалям по-бавно.
От как не ям грам тестено, нямам и грам киселини. Но си имам глад за въглени-само на салати, мляко, яйца и месо не се чувствам ок, дори и на 2000 кк и нагоре. Хапна нещо бобец, оризче и съм пушка.

09.08.21
19:35

Не знам дали да пиша ... но внимателно с йогата. Изобщо не е за подценяване и ако мислиш да се занимаваш - инструктор, опитен. Повечето асани, според мен, не можеш да ги изпълняваш на този етап с твоето телосложение/мобилност. Тоест трябва да се адаптират, ако почнеш да “натискаш”, контузиите са си баш същите, като при кривене с щанги. Само от опит... :)

П.П. Пиши на Марги, може да те насочи.

Мнението беше редактирано от Splash на 09.08.21 19:39.

09.08.21
19:38

Е, елементарни неща правя, просто е по-изометрично и натоварването е друго. Не съм се юрнал ей така 😎

09.08.21
19:39

казано от Dydo на 09.08.21, 19:38:

Е, елементарни неща правя, просто е по-изометрично и натоварването е друго. Не съм се юрнал ей така 😎

Дидо, не са елементарни, дори да изглеждат така, ако задълбаеш с времето ще разбереш :)

Прескочи до:

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1