Primary Series

Прескочи до:

12.10.21
22:45

казано от Dydo на 12.10.21, 22:31:

казано от nervak на 12.10.21, 22:28:

Чопли несмляното жито от кравешките лайна,употребявай само това,което си изчоплил...и за 2 месеца си готова йога по индийските стандарти.

Бе предпочитам си скара-бира 😀

Мързелив сииии, значиии))))))))))))).

12.10.21
22:46

казано от nervak на 12.10.21, 22:45:

Мързелив сииии, значиии))))))))))))).

Не е вЕрно 😂

Мнението беше редактирано от Dydo на 12.10.21 22:47.

12.10.21
23:12

Скоро този дневник ще се казва “sungazing” :))))))))))))))))))))))))))))))))

12.10.21
23:28

казано от Иван _ на 12.10.21, 23:12:

Скоро този дневник ще се казва “sungazing” :))))))))))))))))))))))))))))))))

Чакай малко да се пооправи времето, че нищо се не види с тоя дъжд и облаци 😎

13.10.21
20:18

13.10.2021 г.

Хамър машина за гръб вертикална (тесен подхват горе, като надолу се разширява и лактите ти минават отстрани на торса)-4х10 и 1х8 с еднаква тежест;
Т-Бар гребане с опора на гърдите с широк надхват-4х10 с еднаква тежест;
Лат пулдаун-2х10 с еднаква тежест;
Тесен лег-3х10 с еднаква тежест;
Пушдаун-1х20, после 2х8 с еднаква тежест.

Посочени са само работните серии-по-бавни ексцентрици и гласене на темпото, та последния реп да ми дойде технически отказ на всяка серия, на всичко.

Калории: по груби сметки, до лягане ще чукна около 1800-2000.

Добавки: БЦАА.

Мнението беше редактирано от Dydo на 13.10.21 20:19.

14.10.21
19:15

14.10.2021 г.

Йога след бач-около 20 мин.

Тия дни се въртя около 102.5 кг., като преди това бях една сутрин 102.1 кг. Не съм и супер стриктен от към вид храна, защото това при мен имам чувството, че също играе дори да съм в дефицит. Пък и узо си бича по 100-200 мл.
Може пък с тия обеми за мг и ядене на въглени, пък макар не много, тялото да се старае да запълва с водица в повече от изхабеното от мускулите, де да знам. Но пък мерките падат. Килата същите, ръките по-тънки 😀 С по около почти 3 см. близо паднаха, при около 8 кг. по-ниско лт. Но пък изглеждат по-добре.
Пф, веднъж да мина психо бариерата от под 100 кг. лт. Когато, тогава-не пришпорвам. Може да включа 1 ден от седмицата с 24 часов фаст. Примерно вечерям около 20.00 ч. и следващо ядене чак в 20.00 ч. на другия ден.

14.10.21
19:34

Не искам да издребнявам, но това реално не е 24ч фаст

14.10.21
19:37

казано от Иван _ на 14.10.21, 19:34:

Не искам да издребнявам, но това реално не е 24ч фаст

Ами не съм корифей по фастовете, затова посочих точно от кога до кога. Малко като ОМАД-а на Кръстев 😎

14.10.21
20:41

Махни въглените на 90 процента,набивай меса и салати....за мезе консерви риба-има много добри,дроб от треска на корем,всякви сьомги,тон...и ще видиш резултати в рамките на 6-7 дена.
А ако запазиш тази”диета”,ще отидеш далеч под 100…без да махаш алкохола.
Рил тру.

14.10.21
20:53

Е та нещо такова ще е, Нервак.
Хо, имам консерви с тон, скумрия и т.н., ей така си стоят в шкафовете. То аз принципно така си се стремя да ям-дефицит и ниски въглени. Понякога се получава.

ПС.....четох де що има сайтове, включително и за автора на този вид гладуване. Не, че маса народ ей така не са го правили и доста преди и/или без да са чели каквото и да е някъде, но говорим за 24 часовия фаст, с популяризирането му, аргументите, ползите, така както е започнато да се налага и т.н. Той е точно това, което аз написах и в който влиза и съня, пък ако щеш спи. Ядеш в определен час, най-често вечер и после пак чак като минат 24 часа. Това е, точка-ни повече, ни по-малко. Така се възприема от всички това 24 часово фастене. Пък ако има някаква измишльотина, най-вероятно поредната побългарена версия на нещо или новоизлюпен гуру 😂, който се опитва да я прокара, но нямаща общо с оригинала и общото възприятие на мнозинството, то е без значение-който както иска да си ги нарича. По-важно е да се приложи на практика, не наименованието. Ако ще и 2 часов фаст някой да му вика.

Мнението беше редактирано от Dydo на 14.10.21 21:20.

Дидо, идеята е, че ако ядеш примерно от 19:00 до 20:00, а храненето на следващия ден пак ти е в 19:00, значи чисто формално фаста е 23 часа, а не 24. Не че има някакво значение как му викаш.

Впрочем, аз напоследък даже май съм качил на този тип хранене дейба :D Явно нося гените на някой много ефективен палеолитен ловец-събирач :D

15.10.21
09:46

казано от nervak на 14.10.21, 20:41:

...за мезе консерви риба-има много добри,дроб от треска на корем,всякви сьомги,

Дотук съм на половин шише водка :Ц

15.10.21
10:00

Как е възможно години наред да проявяваш постоянство в измислянето на нови схеми?
Ако проявиш подобно по сила и различно по вид постоянство, смятам ще можеш да размяташ на Кръстев щангите.

15.10.21
10:06

казано от Alexander Krastev на 15.10.21, 09:31:

Дидо, идеята е, че ако ядеш примерно от 19:00 до 20:00, а храненето на следващия ден пак ти е в 19:00, значи чисто формално фаста е 23 часа, а не 24. Не че има някакво значение как му викаш.

Впрочем, аз напоследък даже май съм качил на този тип хранене дейба :D Явно нося гените на някой много ефективен палеолитен ловец-събирач :D

Ааааа, това ли било :-) Не съобразих какво има предвид Иван, но предполагам, че е явно това. Мислех си, да не се изтипосат пак някакви теории, че сънят не влизал, че това или онова. Аз не се храня дълго време, та 15-20 мин. разлика не е кой знае какво. Добре де, ако например в неделя започна да ям в 19.30 ч. и приключа в 20.00 ч., в понеделник ще започна в 20.00 ч. За един ден седмично иде реч, все ще спазя 24-те часа.

казано от Bart Simpson на 15.10.21, 10:00:

Как е възможно години наред да проявяваш постоянство в измислянето на нови схеми?
Ако проявиш подобно по сила и различно по вид постоянство, смятам ще можеш да размяташ на Кръстев щангите.

Това към мен ли? Предполагам.
Е какви схеми измислям-взимам ги направо готови :-) В момента обаче не се натоварвам психически, какво и как ще “тренирам”. Отида в залата, поджиткам влагайки усилие, макар не на тяга и клек и толкоз. Редувам ден зала, ден йога и така. Имам чувството обаче, че тая йога нещо ми смуче силата за тежестите, макар да са кратки заниманията с кълченето и не много натоварващи. Демек отслабвам нещо на някои уреди.
ПС-на Кръстев щангите в някои движения и много по-млади, супер по-постоянни, яки и т.н. от мен в тренирането, все още не могат да ги размятат.

Мнението беше редактирано от Dydo на 15.10.21 10:18.

15.10.21
10:40

Иван имаше предвид, че фаста не эапочва да се эасича от момента, в който си приключил с тъпкането и легнеш на дивана, а едни 2-3 часа след това, според эависи от вид и количество на храната, усвояването й и т.н.

15.10.21
10:48

казано от MotoRRhead на 15.10.21, 10:40:

Иван имаше предвид, че фаста не эапочва да се эасича от момента, в който си приключил с тъпкането и легнеш на дивана, а едни 2-3 часа след това, според эависи от вид и количество на храната, усвояването й и т.н.

Е това за 2-3 часа след хранене, не го знаех.

Мнението беше редактирано от Dydo на 15.10.21 10:49.

Всеки влага различен смисъл в термина фастване. За мен да фаствам означава да се въздържам от прием на храна и напитки. Като кажа, че съм фаствал 23 часа, значи не съм ял толкова. Иначе от де да знам колко точно време е седяла храната в храносмилателната ми система, преди да се усвои напълно и да я изсера? Трябва да си правя кръвни тестове, за да си следя нивата на захарта и инсулина, за да съм сигурен, че съм в режим на фастване?

15.10.21
11:05

казано от Alexander Krastev на 15.10.21, 10:54:

Всеки влага различен смисъл в термина фастване. За мен да фаствам означава да се въздържам от прием на храна и напитки. Като кажа, че съм фаствал 23 часа, значи не съм ял толкова. Иначе от де да знам колко точно време е седяла храната в храносмилателната ми система, преди да се усвои напълно и да я изсера? Трябва да си правя кръвни тестове, за да си следя нивата на захарта и инсулина, за да съм сигурен, че съм в режим на фастване?

Аз също го смятам от хранене до хранене. Действително повечето храна не се разгражда веднага в стомаха и има мнения , че фаста започва след разграждането на приетата храна , но пък аз гладуването го приемам като периоди без прием на храна.  Така съм свикнал да го смятам и така  ми е по - удобно. Още повече,че лично аз не знам кога точно се разгражда храната, която съм приел и от кога точно трябва да смятам началото на фаста  по този метод на смятане.

П.п. - преповторил съм малко поста на Сашо .

Мнението беше редактирано от I`M на 15.10.21 11:06.

15.10.21
11:07

казано от Alexander Krastev на 15.10.21, 10:54:

Изненадваш ме честно казано, няма нужда от толкова скачане и заяждане. Има достатъчно общодостъпни материали за цикличното хранене в интернет, има и достатъчно писано и дискутирано във форума, просто се поинтересувай.
Иначе си го засичай както ти е кеф, аз поясних какво според мен е имал предвид Иван.

15.10.21
11:18

Дидо каза, че иска веднъж седмично да прави 24ч фаст и затова го накарах да се позамисли, и поне това да направи както трябва (и без това е една непрестанна мозъчна буря в главата му :D)  Дидо, ако ще е веднъж седмично, минимум 36ч-48ч пробвай. И аз ям веднъж вечер и ми все тая как се нарича това, но ако ще засичам фаст ще го броя 3-4ч след храненето.

15.10.21
11:18

Абе за да няма спорове, като казвам “правих фаст 12, 24, 48, 96”, просто ще се каже: вчера приключих с храненето и преглътнах за последно в 20.01 ч., а днес започнах да вечерям-вкарах си в устата храна, която започнах да дъвча в 20.05 ч.
:-)))))))))))

ПС..........много ще ми дойде такова гладуване, Иване. Не съм пробвал, но така си мисля.

Мнението беше редактирано от Dydo на 15.10.21 11:19.

15.10.21
11:19

Не е ли същото да мериш фаста от приключване на храненето текущия ден до приключване на следващия, като от усвояване на храна до усвояване на храна?

Мнението беше редактирано от Brown Bomber на 15.10.21 11:22.

15.10.21
11:38

казано от Brown Bomber на 15.10.21, 11:19:

Не е ли същото да мериш фаста от приключване на храненето текущия ден до приключване на следващия, като от усвояване на храна до усвояване на храна?

И аз съм си го мислил това, но при прекъсването на фаста вече нивата на инсулина би следвало да се променят и би следвало да се губи “ефекта” на гладуването или поне така си го обяснявам с моята си логика.

15.10.21
15:19

Всички масово го мерят като “интервал между началото на храненията” за по-практично.

Иначе ако трябва да е 24 часа точно интервала в който не си поемал храна, самото ти хранене е 1 час и ядеш да кажем в 8 вечерта, какво ще стане? Едната вечер в 8 сядаш и ядеш 1 час. Следващата вечер трябва да започнеш в 9, щото тогава си приключил предишното хранене и след седмица ще трябва да ядеш в 2 през нощта за да спазиш 24 часа интервал, в който си гладувал.

А по на Мотърхеда и на Ванката метода - да броиш 24 часа, 3 часа след като си приключил храненето за да е имало време храната да се резорбира и нивата на инсулин да паднат, тогава ще е още по-шантаво. Единия ден вечеряш в 8 до 9, чакаш 3 часа, засичаш 24 часа и на другия ден трябва да ядеш в 12 вечерта, а на третия в 4 сутринта. Това ако държиш на 24 часа период, в който стомаха ти е празен.

А ако ядеш всяка вечер в 8 и пак броиш периода на нисък инсулин и в който стомаха не работи активно, тогава просто всеки ден ще казваш че си фастил 20 часа.

15.10.21
15:42

То това с изтегляне времето напред ден след, Димо ще важи ако го правиш всеки ден. Аз говоря за ден глад седмично, хайде и два да са понякога, ама няма да са един след друг.

15.10.21
15:50

Все тая е според мен.

15.10.21
16:08

казано от Димо на 15.10.21, 15:50:

Все тая е според мен.

E как е все тая. Ако са няколко поредни дни, в които искаш да спазиш интервал от време, през който да не си поемал храна, си прав. Днес започвам в 19.00, ама приключвам в 20.00. Утре значи трябва да започна в 20.00 и като приключа в 21.00, на третия ден трябва да започна в 21.00 и т.н., докато в един момент храненето започва да ми идва в полунощ и след това:-)
Аз ти говоря за само един ден от седмицата, например всяка неделя срещу понеделник. Т.е. започвам в неделя с вечеря в 19.00 ч. и приключвам в 20.00 ч. Следващото ми ядене е в понеделник в 20.00 ч. А пък ако ще съобразявам и разните там още 2-3 часа за смилания и т.н., приключвам с храната в 18.00 ч. в неделя и започвам да ям в понеделник в 21.00 ч. примерно. И от вечерята в понеделник до вечерята в неделя си ям каквото и както си ми е традиционно.

Мнението беше редактирано от Dydo на 15.10.21 16:12.

15.10.21
16:23

Съгласен съм с Иван. Аз се храня така както описваш, ежедневно от години. Свикнах, чувствам се добре, не ми се приспива на работа, за разлика от колегите и не ми пречи на тренировките. В твоя случай обаче, един ден няма да ти помогне особено. 48 вече си е друга бира. Ама да правиш фаст от дъжд на вятър си е кофти. Трудно се адаптираш така. Аз сега като съм свикнал не чувствам глад, не ми се бунтува корема и супер лесно мога да направя 48 часа, при положение че ежедневните ми са 24.

15.10.21
17:34

Все тая е дали е 23 или 24 часа или 27 часа. Калориите сумарно са наистина значимите. Да ядеш по веднъж на ден ти помага по естествен начин да ограничиш калориите, щото едно яко ядене е по-малко калории от 3 средни примерно. А ко ядеш веднъж на ден по едно нормално ядене - три пъти по-малко. И това е основната причина да топиш мазнини. Това със стабилните инсулинови нива ако не си нещо болен има минимално значение.

15.10.21
19:43

15.10.2021 г.

Раменна (с много нежност, както казва Нервака, с цел при мен опипване на почвата)- 10х30, 5х40, 2х45, 2х50, 1х55, 2х50;
Разтваряне за рамо с кабел-3х12 на ръка;
Фейспул-3х25;
Разгъване за предно бедро-5х20;
Сгъване за задно прав-3х12;
Повдигане за прасец на машина-1х31.

То, че е чики рики ок, ама пък с по 1 мин. почивка между сериите и почти до отказ ама капка пот да няма, за умора да не говорим.
Ако нямам ядове след раменната ще я правя. Не задържах дъха при горните серии, но ако трябва ще бича така в бройки с по-леко.

Добавки: БЦАА

Други “добавки”: джин с тоник на гладно след зала. Целта е да направя малко главата и да изгладнея още повече, та да ям с още по-голяма наслада. Щото тръгна ли с яки мезета, ще трябва да изпия 300-400 мл., за да усетя, че нещо пия и да се кефя на петъчната вечер.

17.10.21
14:53

17.10.2021 г.
Лег-3х8х70;
Горен лег-3х8х50;
Флайс с дъмбели-15х10, 15х12.5, 12х15 на ръка.
Сгъване с дъмбели едновременно-3х8х12.5 на ръка;
Концентрирано сгъване-3х10х10 на ръка.

Днес заложих на по-леки тежести, но с минимум 2 секундни екцентрици навсякъде. Просто се концентрирах изцяло върху мускулното съкращаване и движението да е максимално чисто от към чийт.
Врътнах 4 трена тая седмица, но така ще ми идва през седмица, ако си джиткам през ден.....защото другата е вторник, четвъртък и събота. Ама все тая, тъй като ще ми се събират 5 почивни дни, като на 6- тия ще шия съответната мг отново. Е, ако имам ангажименти или нещо не мога, ще е както дойде, но с идеята за поне ден почивка между заниманията.

Храна: одидох към обяд гладен на зала, ядох след това-оризче, картофи, пиле, зеленчуци.
В тренировъчни дни ще хапвам малко въглен, а в почивни, ако мога ще ги държа на минимума.

Въртя си се малко над 102 кг. лт., ама и похапвах разни шоколади.

Мнението беше редактирано от Dydo на 17.10.21 17:16.

18.10.21
21:09

18.10.2021 г.

Днес йогичка след бач. Леко, леко, 700 гр. по-лек след занятието.
Не успявам да се храня както искам, макар да завърша деня на малко под 1500 кк, като не броя около 200 мл. узо, които ще са около 500 кк. Хайде, да отида на около 2000 кк за деня. Иначе капучино за закуска, вратна пържола за обяд, домати и краставици, и пилешко с варени картофи за вечеря. Шефката имаше РД, та хапнах и няколко бонбона “Мерси”, които определям около 10 гр. на брой.
Като цяло спад в мазното около гърдите и талията, т.е. леко полеко ще се случат нещата.
12-ти ден не пуша нормални цигари, а само вайпвам. Не ми се и пуши, защото явно зависимостта ми се задоволява с никотина в течността дето изпарявам. Не кашлям вече посред нощ, т.е. не ме събуждат кашлиците около 2-3 след полунощ, които имах. Но и с вайпа ще отбивам постепенно.
Все по-добре изглеждам с дрехи......снимки гол - по-натам 😎

Мнението беше редактирано от Dydo на 18.10.21 21:12.

19.10.21
13:52

Който отлага важни неща, яде дървото накрая. Изтича ми шофьорската книжка в края на октомври. И аз заблуденият си мисля, че мога да си карам с входящ номер за подадено заявление за нова, т.е. както маса хора практикуват с личните карти-изтекла ти, спират те, ама показваш, че си подал за подмяна, но още не си взел новата и си нямал проблеми. Не знам и при тях реално дали може така според разпоредбите, не съм чел, но явно не им се занимава на полицаите и минава номера. Обаче при СУМПС не е така, тъй като при изтичането, ти на практика си неправоспособен, така го тълкуват. Отивам чак днес в РПУ по местоживеене по лична карта, обаче там бързи услуги нямали, а само обикновени, демек 1 месец. Ако съм искал бърза или експрес или каквито са там, да ходя в КАТ. Обаче няма как да се разкарвам и редя по опашки, та си викам ще подам обикновена услуга, пък ако остане някой ден без книжка, ще си джиткам с градския. Обаче мацката на гишето разправя, че баш по около месец се чака, не е като при личните карти-подал си за обикновена услуга, а тя след седмица вече е готова. Дадох им и имейл, да ме уведомяли като е готово СУМПС, ама пак не било гаранция, защото готова значело, че вече е издадено, но не значело, че от КАТ са го пратили в РПУ, за да си го получа :-)

19.10.21
19:46

19.10.2021 г.

Хамър машина за гръб вертикална с тесен подхват горе-15, 10, 8, 6;
Т-Бар гребане с опора на гърдите с широк надхват-15, 12, 8, 6;
Лат пулдаун-10, 8, 6;
Френско над глава с кабел и лост прав, с лек наклон напред-20, 15, 12, 12;
Пушдаун-15, 12, 12.

Почти на всички серии с прогресия, само на трицепсовите 12-ките с еднаква тежест. Днес с по-тежко и по-бързи повторения.

Добавки: БЦАА и намерих някакви таблетки с магнезий, купени от жената от dm. Колко е магнезий това не е ясно, но пък няма да ги хвърля.

21.10.21
19:09

21.10.2021 г.

След бач: “Ащанга виняса чикитса” до където мога-5 кръга Суря Намскар А и 5 кръга Б, т.е. както си върви +няколко следващи пози, в частност още общо 10, като 8 от тях ги смятам с ляво-дясно. Демек 4х2 в посока. Към 20 мин. без никакви паузи, само преходите от една в друга, траещи секунди.......пффф, не е лесна тая Ащанга. Но ме кефи. Не задържах по 30-40 сек. където трябва на Гледащото надолу куче, а по-малко. Поне така гледам за задържането на ориджинъл варианта на Патаби Джойс, на негови клипове от 1992 г.
Бе то кой го интересува пък и е запознат с тия работи, ама е физическа активност, та да се отчета все пак.

Иначе днес по план трябваше да шия рамене и нещо за крака, но трицепсите ме болят от последния трен и не исках никакво компроментиране на планираната раменна преса. Та живот и здраве-утре.

Тц, тц, тц-никаква аналогия между това което виждам в огледалото и излизащото на снимка. Мозъка ме лъже нещо 😂 Ще хвана да не го мисля повече и така.

Днес след бач аха, аха под 102 кг., ма заковах дейба на 102. Не бях пил вода от вкъщи за работа, докато не се прибрах пак. Сутринта вкъщи 1 кафе и още 2 в работата. Това ми бяха течностите до прибиране. Не, че след това съм пил повече от 200 мл. Аааа, тъста пратил домошарка, ама пак течността за деня до тук е доста под литър дори. За чиста вода да не говорим. Що тъй 😎

22.10.21
19:13

22.10.2021 г.

Раменна с дъмбели седнал-10х10, 10х12.5, 10х15, 8х20 на ръка;
Разтваряне встрани с дъмбели-10х10, 10х12.5, 8х12.5 на ръка с лек чийт;
Фейспул-25, 20, 20 с прогресия;
Разгъване на машина за бедра, дискове-20х20, 15х40, 18х60, 10х80;
Сгъване прав на машина за задно бедро-2х12 на крак;
Машина за прасци-1х31.

Няма да кажа искаха ли зеления документ 😂 Подариха ми на излизане доза магнезий.

24.10.21
13:32

24.10.2021 г.

Лег-10х40, 5х60, 5х70, 3х80, 2х2х90;
Едностранно гребане на хамър машина, успореден хват-15х20, 10х40, 12х50 на ръка;
Раменна прав-8х40, 5х1х50 за 2 мин., т.е. както казват -нежно.
Напади с 2х10 дъмбели в ръце -3х5 на крак......на крачка от крампата;
Сгъване с дъмбели-1х12х15 на ръка;
Пушдаун с въже-1х25….не видях килата.
Направих и клек в 5 репа с 50-те кила на раменната между сериите, без задържане на дъха, да видя как е. Ок уж, ама.

Та днес фуул боди с по-кратки почивки и без много напрежение. Отдавна не бях тренирал цяло тяло-е, понася ми добре, може по-тежко и с повече обем.
Напади от година сигурно не бях правил и уж с леки кила, ама аха аха накрая да крампира гъзо или горната около вътрешна част на бедрата. Затова и тръгнах по-леко, защото си се знам на това упражнение.
Иначе тръгнах на зала на 2 кафета, още не съм ял, с изключение на един банан като се прибрах вкъщи.
Направих и скандал в магазина от една хранителна верига, защото нямаше обявеното намаление. Дори да съм объркал един от двата единствени варианта на артикула, то и двата нямаха цената от на касата, а с 2 лв. някъде нагоре ми чукнаха. Наричах ги мошеници, боклуци и долни отрепки. И на касиерката й казах: “Г-жо, заради това ви предупредих, да не прекарвате и маркирате нищо, преди да си е тръгнал предният клиент, та да мога да мина отпред и да гледам апарата. Бях сигурен, че сте мошеници и ще ме излъжете. И ето-виждате, че стана точно така” 😂😂😂😂😂
По-късно живот и здраве, малко класическа йога.

25.10.21
10:51

Не искам да отварям нов спор и коментари, както стана в дневника на Димо по отношение на тичането за дебели, ама как препоръчвате да стартирам процеса. Мисля да започна малко да потичвам, но се притеснявам за ставите. Навсякъде чета, че каквото и да си говорим, тичането не е препоръчително за хора с наднормено тегло и дори в началото да нямаш уж проблеми, те идват на 100 % след време. Целта е просто още малко анаеробна дейност и подобряване капацитета там, което ще е и допълнителна физическа активност, нищо друго. Та:
-Мога ли на този етап да започна да тичам на моите все още 102 кг. и ако да, как да процедирам. Леко кросче, много леко тръстче, един два спринта или какво точно да правя и колко често, с оглед описаните цели. Мисля едно 2 пъти седмично да включвам 10-20 мин. бягане като за начало, но как точно да го правя.

25.10.21
10:57

Нищо ти няма на ставите, освен ако нямаш някакво медицинско състояние. Аз на 105-110 кила съм бягал няколко маратонски дистанции.

Разбира се, трябва да има градация. Започваш с леко темпо 1 минута бягаш, една минута ходиш по таймер. Бягаш докато имаш въздух, пак казвам с леко темпо, щото ако се юрнеш, ще ти свърши въздуха на стотния метър. Пробваш си така колко можеш да изминеш преди да ти се наложи да спреш за почивка вече като не можеш повече. Като успееш да избягаш 3 километра така, после 2 минути бягаш, две ходиш. След 2 седмици или колкото ти отнеме да изминеш 3 километра по тоя начин, почваш 3 минути бягаш, една ходиш - пак за 3 километра. И накрая 3 километра само бягане. Това с лек тръст са ти 20 - 25 минути. Бягай си по толкова 2-3 пъти в седмицата и вече ще решиш дали искаш нещо повече в бягането или ще си правиш такъв лек джогинг.

казано от Dydo на 25.10.21, 10:51:

Не искам да отварям нов спор и коментари, както стана в дневника на Димо по отношение на тичането за дебели, ама как препоръчвате да стартирам процеса. Мисля да започна малко да потичвам, но се притеснявам за ставите. Навсякъде чета, че каквото и да си говорим, тичането не е препоръчително за хора с наднормено тегло и дори в началото да нямаш уж проблеми, те идват на 100 % след време. Целта е просто още малко анаеробна дейност и подобряване капацитета там, което ще е и допълнителна физическа активност, нищо друго. Та:
-Мога ли на този етап да започна да тичам на моите все още 102 кг. и ако да, как да процедирам. Леко кросче, много леко тръстче, един два спринта или какво точно да правя и колко често, с оглед описаните цели. Мисля едно 2 пъти седмично да включвам 10-20 мин. бягане като за начало, но как точно да го правя.

Тез два крака са за ходене и тичане :-) . Проблемите в ставите са от не ходене и не тичане !
1. Прохождаш 10 км на ден
2. Леееко подтичваш 5 км три пъти седмично
3. Спринтираш - 6 * 100 м както прецениш за разнообразия на т.2
В този ред по правлния начин за бягане и с удобни маратонки !

Прескочи до:

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1