Ахо, Ихо, после тихо 😁

Прескочи до:

24.06.21
19:37

Здрасти,
Правя емнайсти опит за дневник. Давам си сметка, че основния ми проблем е постоянството за което дневник би трявало да помогне, но до сега не успявах да остана мотивиран дълго време. Може би защото от мързел си намирах причина да го изтрия 😁 Винаги тръгвам с ахо, ихо и после тихо 😂
Сега за пореден път тръгвам с големи цели. Нарочно ги сложих много големи, за да може дори и на половина да ги намаля от мързел, пак да са в рамките на нормалното 😁
Този път ще използвам всичко възможно, което ще ме задържи максимално дълго активен.
Освен мързела, втория ми проблем е, че все търся нещо да променя в програмите или да опитам нещо ново и обикновено си добавям свободни съчинения към програмите, които или ме контузват или правя много обем и изгубвам ритъма и се отказвам.
Бях щангист, после гимнастик сега добавям и джудо 😂 Понеделник и сряда джудо с децата, а в почивните ми дни четвъртък и неделя, халки в гаража. За халките, в неделя рестартирах последната програма, която Сашо ми беше правил.
Ако пак си намеря причина да изтрия дневника или изляза от схемата и ми се случат същите неща, то с джудото се заклещих по- сериозно и ще ми е трудно да се измъкна. Единственото ми оправдание, което мога да измисля пред себе си или треньорите е, че нямам време, но трудно ще мине защото така или иначе водя и чакам децата и се виждам с треньорите.
Целта на последната програма беше поне силово на халки. За целта Сашо ме предупреди, че ще отнеме време от положението от което аз тръгвам. Въпреки, че напредвах бързо, както и при предната програма, започнах свободни съчинения. Предната от изпипани интервали я обърнах на подготовка за олимпийското по изхвърляне за фризьори 😁
При програмата с халките започнах да правя прилично бройки набирания и кофи, но силовото беше далеч, заради прехода от набиране към кофа. За там трябваха други мускули които никога през живота си не бях тренирал. Реших, че да добавям тежести към набиранията и кофите ще ускори процеса 😁 Да, определено след като стигнах до набиране с 35, единицата ми без тежест стана по- дълбока, но силовото все още беше мираж. Другото което разбрах по трудния начин е че това, че правиш единица набиране с 35 не значи автоматично, че ти се вдигат бройките без тежест 😁 Изгубих се както винаги и беше въпрос на време спра.
Тестовете в неделя показаха, че след може би година лежане (не броя някакви клатушкания с пудувката) мога 5х1 набирания през минута и 5х1 кофи през минута. Това е по- зле дори от периода в който стартирах програмата за халки където бях стигнал 30х3 кофи за 20 минути и толкова набирания в друг ден.
Увеличил съм си силата в ядрото и врата. Това е защото упражнението железен мост пак е един вид лежане и имах възможност по- често да го упражнявам в къщи 😁
Ако само главата ми е на стола без трапеца да опира на седалката и краката ми са на другия стол лежащи на седалката до згъвката, правя една минута. На истински мост на който само главата и петите лежат на двата стола, правя 15 секунди. Това е огромен прогрес защото много дълго време не можех дори да се закрепя за половин секунда и правих какви ли не комбинации. Тук основния ми проблем мисля, че е слаб врат защото основно там имам мускулна след това. Отделно, ако сложа и трапеца дори леко да се опре на седалката за да не увисва всичко на врата, стоя с минути. Сашо беше казал преди време, че ако правя 3 минути истински железен мост мога да не го търся повече 😁Остават ми 2:45 минути.
Килограми:
Тук нещата са много по- добре. Особено с оглед на това че, втора и трета карантина не си мръднах гъзъ от леглото.
Мога да говоря конкретно с цифри. В момента съм 88. За да поддържам това тегло е нужно да работя 5 дни в седмицата по 8-9 часа и да се храня само в интервала между 16:00 -19:00. Няма значение какво ще ям в този интервал, теглото ми не мърда. Естествено като казвам това, не значи, че всеки ден мога да изяждам по една торта 😁 Ям си нормално каквото ми се яде. Правя този режим, мисля, че от 2 години и имам предостатъчно доказателства които потвърждават това. Твърд алкохол пия няколко пъти в годината. В най- лошия случай, в интервала в който се храня, към храната влизат 5-6 бири по 330мл за цялата седмица. Плодове ям колкото ми е кеф, сладко ям без да прекалявам. Примерно като ям шоколад не го изяждам половината или целия 😁 Като цяло не мисля и не се съобразявам какво ям. Просто гледам да не се осирам, като това вече си идва от самосебе си защото съм наясно, прекаляването с кои храни може да обърне каруцата.
Със същия режим ако не работя нищо, наблюденията ми от втората и третата карантина показват, че трябва един път в месеца да правя по- дълъг фаст 30-35 часа за да компенсирам липсата на движение. За 3 месеца два пъти качвах до 90 което ми е червената линия и правех по- дълги единични фастове.
Ако искам да поддържам 85 и да ми се вижда омазнена преса, имам два варианта. Същия режим, но без сладко(включително плодове) и бира или със същия режим без да се лишавам и 3 хубави истински тренировки на седмица. И двата варианта ме вадят от зоната на комфорт и дългосрочно не успях да ги поддържам. В първия да махна бирата не ми е грам проблем, но без никакво сладко е зор. Защото за да не премахна и плодовете трябва да си барна и основната храна за да не е каквато и да е, а да е по- ниско калорична за да остане място и за плодове което вече ме натоварва със сметки. Натоварва ме защото аз като ям плодове изяждам 500 грама грозде примерно или не ям една нектарина, а цялата торба 😁 При мен винаги е всичко или нищо 😁
Три хубави тренировки седмично също ми причиняват дискомфорт защото ме мързи и по- горе писах проблемите които се опитвам да реша 😁
Ами това е за сега. Кратко и ясно 😁

Темата беше редактирана от Nev на 30.06.21 23:26.

24.06.21
19:41

Кратко...😂

24.06.21
19:47

20.06.2021
Набиране на халки с гимнастически хват- 5х1 през минута.
Кофички на халки- 5х1 през минута.
Железен мост 15 секунди.

23.06.2021
Джудо- 90 минути.

Мнението беше редактирано от Nev на 25.06.21 16:14.

24.06.21
19:52

казано от karfi4ka на 24.06.21, 19:41:

Кратко...😂

Кратко е защото на последната редакция го съкратих почти на половина 😏

24.06.21
20:13

Едни от последните ни активности преди хибернацията 😁
Най- тъпото от цялата работа е, че като ме хвана мързела, автоматично се отрази и на децата ☹️ За мое щастие вече от месец ходят два дни на гимнастика и сега два дни и на джудо :) Те поне ме отсрамват 😁

Мнението беше редактирано от Nev на 25.06.21 16:15.

24.06.21
22:38

Ха добре дошъл отново 😎

24.06.21
22:52

казано от Dydo на 24.06.21, 22:38:

Ха добре дошъл отново 😎

Добре заварил. Аз хвърлях по едно око, ама с изтрит профил да нямам опцията да пиша и да си търся белята по форума😂

Мнението беше редактирано от Nev на 24.06.21 22:53.

27.06.21
02:07

По темата за короната. Ваксиниран съм с Астра зенека и все още подкрепям мерките. Мой близък приятел почина на 49 от корона и все още не мога да го повярвам. Изпитвам непоносимост към хора които смятат, че това не е реално или е нормален грип. Аз до сега не бях чувал някой да е умрял от грип на 49 след един месец в болница. Това нещо направо го изяде!!! Признавам си, че последно време, особено след последните новини от Израел за връщането на маските и опасенията на някои професори от Англия за възможна 4та карантина септември- октомври ако отпуснем положението, въпреки, че съвсем скоро всички над 18 ще са ваксинирани, също съм объркан  :(  Въпреки, че практикувам клюкарска професия, някои неща са ми убегнали и положението е станало смешно. За първи път от както се появи короната излизам на ресторант и на бар в последствие. В самия ресторант влизаш с маска, но след като си напишеш имената и телефона, маската пада. В ресторанта написах реалните си данни, но в самия списък видях очевадни простотии. Съответно и аз, вече в бара написах “Спатрахил Подбалкански” на кирилица с някакви цифри за телефон, защото си дадох сметка, че ако някой от присъстващите е бил заразен, принудително ще ме сложат в карантина след това. Тъй като съм тертиплия, още с влизането в бара започнах да си танцувам 😁 Направиха ми забележка, че нямам това право и трява да седна на маса където ще ме обслужат. Това е абсолютно нетипично за Англия. Тук сервитьорите не са популярни 😁Излязохме на терасата и се оказа , че и там не можем да танцуваме. Следвайки логиката се предполага, че в това подземие в което се намирам с определено количество хора без маски, няма да ги заразя понеже не танцувам с тях, а съм седнал 😁, а гърбовете им от другата маса буквално опират в моя 😁 и понеже съм преминал през входа с маска, но на масата съм я свалил и като ходя до тоалетна пак си слагам маска. За терасата, която е поне 300 квадрата и сме 20 човека, нямам обяснение защо също всиоко ми е забранено.
Сервитьорите носят маски докато ни сервират, но ги слагат под брадите ако не са до нас. Охраната която обикаля да ни гони да сядаме е без маски. Има хора с маски които ги носят постоянно и ги свалят само когато отпиват от питиетата си. Положението е извън пътя 😁 Ние можем и от столовете да им покажем как се прави, но не е там работата 😁
Наздраве 😁

Мнението беше редактирано от Nev на 27.06.21 22:28.

27.06.21
10:07

Дубрютру. Днес по план тряваше да има поне лека тренировка в гаража,  но все още цялото ми тяло е в мускулни трески + както е видно от снощния ми пост, положението днес ще е тежко 😁 Все пак ще опитам след обяд.
Разсъжденията за короната, тръгнах да ги трия, не защото не ги мисля, а защото, снощи бях в друг филм и не ми се иска да започваме обсъждане по темата и да си подобря рекорда за най- бързо изтриване на дневник 🤣 но в крайна сметка, след като съм си направил публичен дневник, ще трябва да свикна и приема, че не всеки ще е съгласен с мен 😁 и не мога да живея в затворен буркан и да не споделям емоциите си. Трява да се изправя пред проблемите си 🤣

Мнението беше редактирано от Nev на 27.06.21 22:30.

27.06.21
11:06

казано от Nev на 27.06.21, 10:07:

...но в крайна сметка, след като съм си направил публичен дневник, ще трябва да свикна и приема, че не всеки ще е съгласен с мен...

В тоя ред на мисли, това набиране на клипа, аз лично не бих си го броял .. най-много за 1/2 :D

27.06.21
11:35

казано от Splash на 27.06.21, 11:06:

казано от Nev на 27.06.21, 10:07:

...но в крайна сметка, след като съм си направил публичен дневник, ще трябва да свикна и приема, че не всеки ще е съгласен с мен...

В тоя ред на мисли, това набиране на клипа, аз лично не бих си го броял .. най-много за 1/2 :D

Ооо, това е ясно, че си е чиста половинка, особено ако си имал вземане даване със Сашо 🤣.
Аз му пращам видео със 7 набирания, той ги пише 4 🤣🤣🤣
Това бяха по- скоро експерименти. Аз сменях и хватове. Мисля, че имам видео с по- чисто с нормален хват. Тук даже не знам колко килограма са. Жълтите дискове са по 10, но не помня другите дали бяха по 2.5 или 2.25.
В момента единицата ми без никаква тежест изглежда подобно, това исках да подчертая.

Мнението беше редактирано от Nev на 27.06.21 11:45.

27.06.21
12:08

Ако от най-долу, до към момента в който брадата ти се е изравнила с дланите, да е най-много 1/2, заеби. Все едно е направил 50 % от движението, което очевидно е поне 4/5. Може да не е на 100%, ама ......

27.06.21
12:09

казано от Dydo на 27.06.21, 12:08:

Ако от най-долу, до към момента в който брадата ти се е изравнила с дланите, да е най-много 1/2, заеби. Все едно е направил 50 % от движението, което очевидно е поне 4/5. Може да не е на 100%, ама ......

Остави брадата, виж лактите къде са.

Мнението беше редактирано от Splash на 27.06.21 12:40.

27.06.21
12:14

За пълно набиране аз знам, че има едно единствено изискване-от изпъната позиция брадата да ти премине нивото на лоста. Това е, няма друго. Та ако поставим мислена линия, къде би бил лоста и къде е брадата, е далеч над 1/2 според мен. Какво общо има лактите в каква позиция са.

Мнението беше редактирано от Dydo на 27.06.21 12:15.

27.06.21
12:18

казано от Dydo на 27.06.21, 12:14:

За пълно набиране аз знам, че има едно единствено изискване-от изпъната позиция брадата да ти премине нивото на лоста. Това е, няма друго. Та ако поставим мислена линия, къде би бил лоста и къде е брадата, е далеч над 1/2 според мен. Какво общо има лактите в каква позиция са.

Може, не споря, само споделям мнение. Аз се стремя, такива да са ми набиранията (със забележка, за влизането на рамената навътре).

Мнението беше редактирано от Splash на 27.06.21 12:19.

27.06.21
12:24

казано от Splash на 27.06.21, 12:09:

казано от Dydo на 27.06.21, 12:08:

Остави брадата, виж лактите къде са.

П.П. Почти като, 40 лицеви за сериЙ :D:D:D

Изпълнението е брутално, няма какво да го анализираме изобщо 😁 Отделно на това съм и наясно, че такива криви набирания не ми носят ползи.
Тук по- скоро трябваше да стане ясно, че ако махнеш два диска и килограмите станат 30 (ще проверя после колко бяха пласмасовите  дискове) ще стане чиста единица с 30 с гимнастически хват. Нормалния хват ми беше 5 отгоре на гимнастическия. Нямам видео с чисто набиране с по- малко кила защото явно съм си повярвал, че ще ги дръпна и съм извикал някое от децата да снима. Не помня вече.  Съответно след една година лежане почвам почти от нула. Аз пак трябва да съм щастлив, че не ми трябват ластици особено за кофите. Мисля, че бързо ще се върна към старите цифри.

Мнението беше редактирано от Nev на 27.06.21 12:30.

27.06.21
12:48

казано от Splash на 27.06.21, 12:18:

Може, не споря, само споделям мнение. Аз се стремя, такива да са ми набиранията (със забележка, за влизането на рамената навътре).

В моя случай, понеже гонех силово трябваше дори още. То така или иначе, като минеш на гимнастически хват, всиоко се променя. Ръцете минават отпред под гърдите, въртиш ги да минат под мишниците и продължаваш с кофа. Всъщност точно този преход ме спря и се демотивирах, защото винаги искам всичко да стане за вчера, а трябваше да правя упражнения за този преход, като обратно силово, но и то ми беше адски трудно. Също така ме болеше ме зверски като тръгна да въртя ръцете да минат отдолу дори с ластици. 
Иначе сега се смея с глас колко много “треньори” в ютуб, като тръгнат да обясняват как се прави силово, казват, че за да го направите трява да можете поне 10 набирания и 10 кофи. Дрън дрън. Много повече сила трява и той Сашо ме беше предупредил още в началото.
Освен, че набирането е до под гърдите, кофата е много под всякакви паралели. Това го бях стигнал, но прехода беше тотал щета.

Мнението беше редактирано от Nev на 27.06.21 13:31.

27.06.21
16:41

Тренировка В
Набиране и кофичка 3х1 през минута.

От няколко дни го обмислям този експеримент и се получи. Сложих и старите ми халки на позиция за кофи. Набирам се на едните, пускам се, правя кофичка на вторите и почивам минута. Съответно мога да  увеличавам бройките и да намалям времето. Дали е правилно да го правя така, нямам идея 😁
Постоянно разсъждавам над това как да остана най- дълго в играта. Най- лесно при мен е когато нещата се случват. Зацикля ли, се демотивирам защото съм припрян и искам бързо да стават нещата и понеже съм и мързелив, тъмната страна ме поглъща 😁
Последния път, тренировките започнаха да се разреждат защото имах много работа. Като се разредят става така, че вместо вторник, четвъртък, неделя, пропускам вторник или пропускам четвъртък и неделя защото не почивам и покривам някой от моите на работа. Съответно се получаваше така, че една седмица съм имал само една тренировка А и втората седмица като направя една Б и става така, че последно съм се набирал преди 10,11 дни 🤔
Сега понеже ще имам и джудо понеделник и сряда от което ще ми е трудно да се измъкна 😁 + работата ми и може да не мога да вкарам два гаража на седмица, което означава, че пак се се получат големи паузи ако пропусна тренировка.
Точно затова ми дойде идеята за тренировка В, в която да имам и набиране и кофички 😊 Дори да пропусна тренировка, следващата по ред пак е същата 😊
Ако стане така пък, че имам повече време и сили, мога да пробвам да я правя по- често, но да въртя останалите упражнения от А и Б.
Днес направих 3х1 не защото беше само експеримент, а защото това ми е макса на чисти изпълнения в момента, комбиниран по този начин + махмурлук 😰

Мнението беше редактирано от Nev на 27.06.21 16:53.

27.06.21
17:16

Съжалявам за скептицизма, но това не е тренировка. Може да правиш по 3 чисти и останалите да са асистирани.

27.06.21
17:58

казано от Brown Bomber на 27.06.21, 17:16:

Съжалявам за скептицизма, но това не е тренировка. Може да правиш по 3 чисти и останалите да са асистирани.

Ясно е , че е чики-рики 😁 Мислех да слагам кавички на тренировка, но забравих 😊
Нямам нужда от асистирани, и от по- тежко положение съм стартирал и от по- тежки килограми. Трява ми само търпение и постоянство. Целта е да свикна, че не става бързо. Утре ще са 4х1 вдругиден 5х1 и в един момент всичко се отпушва и вече може човек да махне кавичките от тренировката 😊

Мнението беше редактирано от Nev на 27.06.21 18:18.

27.06.21
19:15

Тоест на всяка тренировка ще надграждаш по едно повторение ей така от здравата храна и сън?

27.06.21
19:27

казано от Brown Bomber на 27.06.21, 19:15:

Тоест на всяка тренировка ще надграждаш по едно повторение ей така от здравата храна и сън?

Би трявало дори по повече. По подобна схема го направих последния път, но набиранията и кофите бяха в А и Б. Тя и сега ще ми е основната схема най- вероятно. Измишльотината В ще я ползвам ако пропускам тренировки през седмицата. Тя е по- скоро резервен вариант.
Отделно на това, този път нарочно не си слагам цели, а ще търся начин да тренирам постоянно дори и измишльотини. Когато си докажа за себе си, че имам волята да съм постоянен и търпелив ще започна някаква сериозна схема с цели. До сега винаги правех обратното. Наумявам си нещо, занимавам Сашо и след Ахо, ихо става тихо :)

Мнението беше редактирано от Nev на 27.06.21 22:33.

28.06.21
11:41

Какво общо има лактите в каква позиция са.

Какво пък общо има позицията на брадата с набирането?
Колкото по-назад към тялото си дал лактите, толкова повече си се набрал.

28.06.21
11:58

казано от James Hinks на 28.06.21, 11:41:

Колкото по-назад към тялото си дал лактите, толкова повече си се набрал.

Ок, ама това не касае ли начина на изпълнение и техниката......ако щеш и ползата от движението. А не, че се отнася до това, ще ти бъде ли признато, че си се набрал или не. Е, стига да не е в стил бътерфлай, освен ако не си на кросфит състезание. Говоря си за нормални набирания без лашкане.

28.06.21
12:05

Дидо, ти набирал ли си се въобще?

28.06.21
12:14

От къде тръгнахме, къде стигнахме :-) Спорът тръгна от там, че според Сплаш това било в най-добрия случай половин набиране, което значи, че ако имаме мислена права с начало и край, едва ли не Nev е изминал само половината път от нея, а това очевидно не е така.
Иначе отговорът ми на въпроса ти е: Ако еди кое си не ми е така, пък другото не ми е онака, пък лактите не са ми еди как си, не се брои за набиране, може и да не съм се набирал :-) Нищо, че от 6-ти до 11-ти клас съм бил в училищния отбор по спортна гимнастика и не съм слизал от лостовете през този период, та и през периода на казармата. Но може и нещо друго да съм правил, де да знам :-)
Всъщност въобще не се замислям и не съм се и замислял, коя част от ръцете къде е по времена движението. От долу-горе, това е. Явно си става инстинктивно и самото тяло те насочва. А и никой не ме е и учил-пък ръцете така, пък лактите онака и т.н.

28.06.21
12:28

казано от Dydo на 28.06.21, 12:14:

Спорът тръгна от там, че според Сплаш това било в най-добрия случай половин набиране...

Аз казах, че набиране като това, не си го броя изобщо или описвам като 1/2 :) Ако тръгна да пиша - 3/4, 3/5, 7/9 ... къде ще му излезе края. В последствие се аргументирах, защо. Научил съм го от Сашо и спазвайки като принцип, набиранията ми дърпат бързо и като цяло вървят. Да не говорим, че от напъване с ей такива “половинки” лактите се обаждат.

казано от Splash на 27.06.21, 11:06:

Мнението беше редактирано от Splash на 28.06.21 12:44.

28.06.21
12:55

3*1 може да си е сериозна тренировка, но както всяко едно нещо в този живот, зависи от контекста, случая изпълнението. Ако прави едно набиране бавно и за време, както аз ожичам да правя, с 10 секунди положителна фаза, 5-6 секунди задържане и 10-15 секунди пускане, си е тренировка някаква. Но пак , ето това е важното, какво тренираш и защо и с какви цели.

28.06.21
13:13

Кала, ти да не изповядваш принципите на Менцер и Артър Джоунс :-) Само така!

28.06.21
13:21

казано от Dydo на 28.06.21, 13:13:

Кала, ти да не изповядваш принципите на Менцер и Артър Джоунс :-) Само така!

За мен принципите е че тренировките трябва да ти помагат в ежедневието, да си вършиш работата. Ако те контузват, трябва да се преосмислят. Ако искаш да постигаш спортни цели, това значи че трябва да го направиш припритетно, съответно да ограничиш другите си занимания. Всеки избира за него си :). Обаче да нямаш други сериозни цели и тренировките да не са ти добре, това си е просто мързел. Пиш го по принцип, а не конкретно.

28.06.21
13:48

казано от Dydo на 28.06.21, 12:14:

Няма смисъл да ти отговарям, нали си и гимнастик освен всичко останало...

28.06.21
13:49

Целите ми са да вляза в някакъв нормален ритъм и най- после да успея да го поддържам постоянно. Да не се ядосвам, че днес съм направил 3х1, а просто на другия ден да направя 4х1. Да не се ядосвам, че силовото не става, а да си цъкам докато стане. И най- важното, да не правя необмислени щуротии, което ще е най- трудната част 😁
Джудото ще ми оправи кондицията. Ако вкарвам и някое друго гаражче и съм постоянен ще съм предоволен и ще ми даде повече възможности за в бъдеще.

Мнението беше редактирано от Nev на 28.06.21 13:49.

казано от kaloyan на 28.06.21, 12:55:

... както аз ожичам да правя, с 10 секунди положителна фаза...

Кала, не че нещо, ама няма абсолютно никакъв смисък да правиш каквото и да е упражнение с бавна положителна (концентрична) фаза. Негативна (ексцентрична) - да, има много голям смисъл и приложение.
Ама обратното, освен да си тренираш нервната система да е бавна и неефективна, не знам какво друго приложение има ...

28.06.21
14:33

казано от Alexander Krastev на 28.06.21, 14:01:

Кала, не че нещо, ама няма абсолютно никакъв смисък ..........

Нали каза, че си има принципи и сигурно това му помага в ежедневието. Явно има дейност в битието си, която е близка до бавния концентрик и затова отиграва движението по този начин 😀

Мнението беше редактирано от Dydo на 28.06.21 14:54.

28.06.21
14:48

Има смисъл за гимнастическите упражнения.

28.06.21
19:55

Джудо 50 Мин.
Набиране и кофичка 4х1 през минута.

Халките днес отпаднаха. Ще трябва да покривам един от моите за няколко дни поне. Човека си залял бебето с вряла вода и детето е в болница 😮
Колегите казват, че на всеки можело да се случи. Ясно ми е, че никой не е застрахован от инциденти, но го познавам добре и имам огромно несъгласие с това, че няма проблем в тази ситуация. Аз изпитвам непоносимост към олигофрените и все по- трудно я прикривам. Едвам се сдържах да не му се скарам. Смятам че на такива хора трява да се казва, че имат проблем за да вземат мерки. Ако не друго, поне да са много по- внимателни. Ако им се казва, че на всеки може да се случи, те няма да вземат мерки. Такива хора карат коли, автобуси, управляват машини и други. Аз например, мога да се обзаложа, че той психотест като тези, които минават шофьорите, не може го взе.
От 15 години работи и все още, поне по 2 пъти на седмица се порязва с ножицата си като прасе. И понеже е олигофрен се паникьосва и капе кръв навсякъде и кара клиентите да му помагат да се превръзва по време на пандемия 😮 Мислех да го махам ама сега ...
Топлил млякото в тенджера, предполагам на водна баня, опарил се и залял себе си и детето.
Бесен съм му заради горкото дете.
Иначе кара нов Мерцедес ама няма пари да си купи уред за мляко. Абе бесен съм.

Мнението беше редактирано от Nev на 28.06.21 23:03.

казано от doni dimitrov на 28.06.21, 14:48:

Не съм запознат в детайли, но все ми се струва, че за тях изометриите са важни.
Ако имаш някакви примери ще ми е интересно да прочета :)

29.06.21
08:35

Дубрютру. Събудих се с болки в рамото. Нищо страшно, но определено имам някакъв проблем с това рамо. Прецаках го зимата като правех суингове. Държа една пудовка в кухнята и като се присетя, гледах поне нещо да правя. Естествено по моя си начин, без загрянване и такива аматьорски неща. Бам- бам 😁Зарязох пудовката, но дискомфорта си остана и до сега. Не беше болка, като болка, а по-скоро като правиш някакво по- голямо движение, нещо те дразни вътре.
Снощи на джудото едното кълбо през това рамо не ми се получи. Съвсем леко, само за момента ме заболя, но то тялото като е топло не се усеща. Може и това да е засилило проблема. Ще видим. Днес ще правя само набирания.
Иначе снощи джудото беше 55 минути. Явно понеделник ще е 55. Стигнах до заключението, че 90 минути джудо е по- добре от 55 минути 🤣
Отделно на това партньора ми не дойде и ме закачиха към други двама. Те момчетата хич не се зарадваха защото им развалих тренировката. Те си бяха напреднали и вместо да се борят, треньора ги караше да демонстрират лесни техники на мен. Поне единия младеж на 17 имаше възможност да си покаже силата на мен и бая се поизпоти да излезе от осаекоми-то ми защото съм по- тежък от него и партньора му. Дори съм му ожулил врата малко. Аз също почти успях да му се измъкна от неговото. Вече бях почти с гръб към него, и едната му ръка се изплъзваше, но както бях с гръб към него си извъртях ръката назад и го хванах за врата, но треньора ни спря защото не можело да си мушкам ръката през лицето му. Каза, че за уличен бой добре ми се е получило и мога да го ползвам 🤣
Иначе, размърдах се съвсем леко и килограмите днес 87. Практиката показва, че поне 3 месеца се задържам активен. Най- вероятно пак ще се порадвам на мазна пресичка дори и за кратко 🤣
Не е било Osaekomi а Mune Gatame това от което се измъквахме. Трява да ги понауча, поне основните. Те и треньорите постоянно се бъркат и се чудят кое как се казваше 😁

Мнението беше редактирано от Nev на 29.06.21 10:50.

29.06.21
11:04

Осаекоми е задържането долу. С каква техника ще го направиш е друг въпрос.

29.06.21
11:13

казано от Alexander Krastev на 28.06.21, 21:27:

Опитай силово на халки и ще разбереш.
Или забавено силово на лост също.

29.06.21
11:19

казано от doni dimitrov на 29.06.21, 11:13:

казано от Alexander Krastev на 28.06.21, 21:27:

Опитай силово на халки и ще разбереш.
Или забавено силово на лост също.

На мен също ми е интересно да видя натрениран човек като теб, до къде му е нивото на силово на халки. За кофите, ако правиш на успоредка ти трябват 10на дни да превключиш, но за силово незнам как е.
П.п. Айде нали ще ставаш “теларка” както казват в Поморие 😁 Изкочи с нова схема 🤣

Мнението беше редактирано от Nev на 29.06.21 11:25.

Прескочи до:

Имаме план за твоята по-добра спортна форма!

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1