Ахо, Ихо, после тихо 😁

Прескочи до:

19.10.21
09:56

Снощи треньора ме посъветва, да си сложа снимки след всяка техника, на която все още бъркам името. В дневника е още по- удобно защото направо ми ги подрежда с имената 😉
Техниките ги знам, но все още като ми кажеш японското име, се чеша по главата или правя грешна техника.
Оказа се, ще ще идват някакви други да ни изпитват. Аз мислех, че ще са нашите. Сега трява да свикна винаги да отговарям с ЪС вместо с ДА. После ще стане така, че както имам доста клиенти от армията, които ми отговарят с ДА СЪР, аз ще им отговарям с ЪС 😂 В какви филми се вкарах на дърти години 😭

Мнението беше редактирано от Nev на 21.10.21 14:52.

19.10.21
16:30

Набиране на халки с гимнастически хват - 8х2 през 30 секунди.
2 минути почивка
Негативно силово и връщане обратно до позиция дълбока кофичка с черен и розов ластик 5х1, две минути почивка 5х1.
Две минути почивка
30 лицеви, 25 коремни и 20 клека и трите до отказ. След това наистина ми трябваше кислородна маска 😊

Вчера като питах колегата, който доста бяга из сливенския балкан за хайдушката, ме накара да се почувствам пълен плужек. Човека също като мен стои прав по цял ден и е 50 годишен и има 1400 километра избягани тази година с 60 км денивилация.
Днес си викам, ей ся ще накъсам коланите на халките 😊 Всичко беше до отказ. Толкова си мога на този етап 😭

Мнението беше редактирано от Nev на 19.10.21 20:01.

20.10.21
16:53

Кофички на халки, до най- ниската възможна точка- 10х1 през минута.
Band pull apart- 10
Double- banded “Face pull + ext. rotation + Y press” - 10
Dumbebel full can lateral raise - 10
Resistance band external rotation- 10
Две минути почивка
25 лицеви, 10 коремни, 20 клека.

Кофичките бяха свежи и можех още, но си оставих сила за лицевите и с право. Не можах 30. Май ще намаля халките до този изпит да не се изложа на лицеви и коремни 😂 Аз ще ги направя, защото не трябва да гоня време, ама ако изплезя езика и веднага след това трява да хвърлям хора, ще стане мяу.
Кофичка до най- долу.

Мнението беше редактирано от Nev на 20.10.21 17:16.

20.10.21
17:35

Браво, обаче все пак имай напредвид че има една дълбочина след която е условно доколко има смисъл и е полезн да пускаш. Виж че ти започваш да се прегъваш откъм гърба и скапулата, за да компенсираш дълбочината. Според мен е добре да пуснеш дотам където ти позволява моментната мобилност.
Но да кажат и другите .

20.10.21
19:03

казано от kaloyan на 20.10.21, 17:35:

Браво, обаче все пак имай напредвид че има една дълбочина след която е условно доколко има смисъл и е полезн да пускаш. Виж че ти започваш да се прегъваш откъм гърба и скапулата, за да компенсираш дълбочината. Според мен е добре да пуснеш дотам където ти позволява моментната мобилност.
Но да кажат и другите .

За първи път се снимам и аз забелязах, че доста се изгърбвам в две положения. Ще гледам да го изчистя. По този начин тези кофички са съвсем нови за мен. Правя ги така, защото това е позицията, която трябва да достигна след като се набера, но там нещата се движат по- бавно. Като цяло кофичките винаги ми вървят по- добре от набиранията.

20.10.21
20:33

казано от Nev на 20.10.21, 19:03:

казано от kaloyan на 20.10.21, 17:35:

Но да кажат и другите .

За първи път се снимам и аз забелязах, че доста се изгърбвам в две положения. Ще гледам да го изчистя. По този начин тези кофички са съвсем нови за мен. Правя ги така, защото това е позицията, която трябва да достигна след като се набера, но там нещата се движат по- бавно. Като цяло кофичките винаги ми вървят по- добре от набиранията.

Доколкото знам, на голяма част от хората бутащите им вървят повече. При мен е точно обратното, но не знам на какво се дължи. Дали е заради физическата работа, която съм правил от малък, и която е свързана с мъкнене, не знам. Набирания винаги съм правил повече отколкото кофички.

21.10.21
13:06

Почти силово на халки- 8х1 през минута.
Набиране на халки 3х2 през минута и ръцете отказаха 😊
Лицеви опори 30
Клек 20

Доближавам се до силовото и може би е време да се възползвам от поканата на треньорите по гимнастика на децата, да направя няколко сесии с тях и да го приключим това, но искам още една идея повече сила да имам, преди да отида. В гаража е неудобно. Тавана е нисък и халките като са много нагоре, трудно си навирам раменете между тях. Не е невъзможно, пробвах със стол, но е трудно. Отделно като не мога да изпъна краката, губя засилката. Знам, че трява да е чисто без бутня, но мисля, че засилката ще е добър преход докато заякна още.
аха да стане 😊

Мнението беше редактирано от Nev на 21.10.21 13:18.

21.10.21
23:18

Джудо- 1 час.

Може би, най- добрата тренировка до сега. Много джудо, много нови техники, измъквания и какво ли не. Пуснаха ни малко и да се поборичкаме 😜 Белия колан, който обикновено ми е партньор и много се натяга, голям бой яде 😎 И имаше късмет, че бяхме само на колене. Ако бяхме прави щях да му кажа аз 😂 Надявам се, повече да не ми се прави на големия преподавател с 6 месеца повече стаж от мен. Той успя само един път да ми развали равновесието и за секунда легна върху мен, но аз светкавично се извъртях и му дадох гръб. Пак забравих да прибера брадичката ама той докато се накани да ме души аз му хванах ръката и прибрах брадата. Времето му свърши, но аз така се бях позиционирал, че едва ли щеше да направи нещо сериозно, дори ако имаше още време. Отделно, много се измори.
Аз го съборих няколко пъти, като единия път успях да го хвана за колана и го въртях като кебапче 😎
После ни размениха и ми се падна син колан, но него и предния път дори го хвърлих, а тогава знаех само едно хвърляне. Не го броя за сериозен. Белия е от моя калибър и като килограми и като опит. Интересно се получава. Отделно не ме е страх от него, че може да ми направи нещо опасно да ме контузи. Ама и аз натрупах опит и вече е по- лесно. Понякога тапвам още преди да ме заключи защото знам какво следва и не го оставям да прекалява.

22.10.21
13:35

казано от Nev на 21.10.21, 13:06:

Знам, че трява да е чисто без бутня, но мисля, че засилката ще е добър преход докато заякна още.
аха да стане 😊

Контрола ти куца, дръпни рязко и силно ръцете назад като едновременно с това подадеш гърдите и краката напред.

22.10.21
14:02

казано от James Hinks на 22.10.21, 13:35:

казано от Nev на 21.10.21, 13:06:

Знам, че трява да е чисто без бутня, но мисля, че засилката ще е добър преход докато заякна още.
аха да стане 😊

Контрола ти куца, дръпни рязко и силно ръцете назад като едновременно с това подадеш гърдите и краката напред.

Охх, всичко ме боли от вчера заради тези експерименти и джудото после, ама сега ме надъха 😂

25.10.21
08:30

Дубрютру. Аз съм много уморен и всяка една част от ръцете ме боли + гърба нещо ме схваща в горната част в определени позиции. Незнам дали е от джудото или от гаража, но ще се възползвам, че тази седмица няма джудо и ще си почина от всичко, защото да не взема да се прецакам, да тренирам повече от необходимото 😜 Отделно ми се случиха разни хубави неща, очертава се два пъти да черпя и дисциплината ще е ...
Проекта на гаража е готов. Ще стане джиджан 😎 Реших да го направя ергенска стая на големия. Сега ме пита защо му е отделна тоалетна и баня, като си имаме, но един ден ще ми благодари 🤣 По принцип имахме уговорка, да запазя куките за халките, но май ще си кача фитнеса на тавана. Една идея по- неудобно ще ми е да свалям стълбата и да я вдигам после, но говорим за минута работа. Тя си е от онези, които се закрепят на капака и се разгъват като го отвориш. Но пък всичко друго ще са предимства. Билото е около 4 метра и ще имам достатъчно височина да се чекна, както си искам. Ще си имам и аз мое кътче, ще си сложа телевизор и разни други екстри.
Реално така си решаваме всички проблеми в къщи. Сега сме с 3 спални, като двете са големи, но третата е по- скоро кабинет. Малкия остава прецакан защото брат му се шири в двойно по- голяма стая. Той сега не му е проблем, но след време ще му стане. Жена ми пък работи от вкъщи и ще се настани в малката спалня и ще си има истински офис.
Дъртьо отива на тавана 😜
Отделно на това, тоалетната така я измислих, че да може да се ползва и от градината. Така като жулим бири, няма да се катерим до втория етаж да пишкаме 😜
Сега остава да мина всички бумаги и да извикам надзорник защото тук не е здравословно да правим свободни съчинения.

15.11.21
08:49

Дубрютру. Аз приключвам с ремонтите в къщи за тази година (Дано не излезе нещо непредвидено) и ще гледам да се върна към някакъв ритъм. До сега, последните 3 седмици, намирам сили само за джудо 😭 Има хора, които казват, че всичко е оправдания и човек винаги може да намери време да тренира. Абе то все ще отделя 30 минути, ама от къде сили и мотивация 😛 Започвам в 6 сутринта, последно време си тръгвам към обяд за да имам повече време в къщи да бачкам. Убит съм. Не си чувствам тялото. Поне, всичко стана, както го исках, но с много псуване 😂
Смених вратата на задния двор, че много ме дразнеше. Тя като цяло не беше лоша, просто не ми пасва. Едно, че се вижда от улицата в двора и второ, че котката минава и излиза.
В къщи направих тавана на банята, смених ваната, нова шкаф мивка, нови смесители, дори и Гугъл хоум сложих 😛 Пише, че нямало да издържи много на парата, но ще видим. Сложих един стар. Сложих и Гугъл видео звънци на двете врати. Оказаха се сериозни машинки. Записват движение, имат лицево разпознаване, разпознава човек с пакет, животни и можеш да настроиш кое да записва и дори в коя зона да записва и в коя да не. Много повече от звънец се оказа 🙂 Чакам да видя колко ще оцелеят 🙂 Рядко се случва, но има случаи на откраднати. По принцип, крадците не могат да ги използват, защото Гугъл ги блокира, но въпроса е дали наркоманчетата знаят 🙂 Всичките ми съседи имат на Ring, ама моите са два пъти по- големи и направо вадят очите, отделно на Ring за да го откраднеш, трябва да го счупиш, а на Гугъл са ти нужни 3 секунди и отверка да натиснеш един чоп. Ако ги откраднат, Гугъл ми праща нови безплатно, ако им пратя репорт от полицията и дам записите от камерата. Не е лошо ама разправия. По- добре да не се случва.
Сложих и новата фурна. Опцията за пара определено си заслужава. По-меки стават картофите с месото 🙂 Казват, че и хубав Ляп прави ама не сме я тествали.
Днес имам да закрепя шкаф мивката за стената,че се клати и да пусна 2 медни тръби под ваната за втория смесител. Тези английски стандарти понякога ме вбесяват и дори се чудя защо ги спазвам 🙂 Старите на ваната бяха медни с вързана земя на тях. Можех с един преходник да мина на PVC 😛 ама ще го направя както беше. Дори не съм сигурен, че този стандарт още важи. Чакам да ми дойде и предпазното стъкло да не пръска.
Реших и да пусна кабелен интернет във всяка стая, което жена ми като ме пита, защо го правя, не можах да обясня 🙂 В смисъл, че никога сме нямали проблем с безжичния. Децата са с кабелен, защото играят игри, но телевизорите никога не са прекъсвали заради връзка. Това ще е за тази година. Трушията е почти готова, мезето също.  Започвам да се настройвам за празниците. След нова година ще са готови проектите за гаража и верандата. Гаража е почти сигурно, че сам ще си го направя защото съм истински българин 😂 За верандата ще си платя защото стъклените покриви не са ми силата 😛 Като цяло имах нужда да съборя нещо 😂 От години не бях се занимавал и ми липсваше. Без псуването понякога 😂

Мнението беше редактирано от Nev на 15.11.21 09:15.

15.11.21
23:15

Джудо- 60 минути.

Брутална тренировка. Буквално гладиаторски борби 😂 Имам две охлузвания на лицето, по тялото синините и охлузванията им изгубих бройката 🙂 Жена ми вика, нали джудо защо и по лицето 😂
Имаме нов кафяв колан, който дойде от друг град и стария кафяв колан, който си ме ползваше за чучело и все се сърдеше, че не се напъвам достатъчно за да го изпотя. Днес бяхме само тримата и моите деца. Новия и той много надъхан и двамата си ги мереха. Като свършат и вече са без въздух единия трябва да играе с мене. Ела кумчо Вълчо изяш ме 😂😂😂 По- равностойно беше така. Получиха ми се някои неща 😎 Накрая и двамата ми стискаха ръката. Стария кафяв колан успях да му мина зад гърба. Чудех се какво да опитам да го обърна и бях почти сигурен, че няма да направя нищо успешно на опитен като него. Реших да си провра двете ръце, заключих ги и с колкото сила имам го преметнах през мен. Дори не знам как се казва това, но би трябвало да е точка защото другия ръкопляска 😂 Реално се озовахме в същата позиция, но на мен вече наистина ми трябваше кислородна маска. Тръгнах да го обръщам през рамо, бръкнах с едната ръка отдолу хванах му ръкава, успях и с другата да го хвана и тръгнах да го превъртам, но той пък тръгна да се върти в кръг защото вместо да го хвана и за крака аз се напънах само оторед. Взе да подава, но а се предадох. Наистина щях да умра. След като го пуснах, той така въздишна, че изкрещя. Явно и той получи облекчение, като го пуснах 😂 Накрая, едни прегръдки, едни поклони, едни ръкостискания , като на олимпийските игри 😂😂😂
После поговорихме малко след тренировката и двамата ми викат, че основно съм се защитавал. Аха, викам, значи вие с кафеви колани, искате аз аматьора да ви атакувам, а вие само да ме дебнете и да ми правите контрички. Тарикати 🙂

Това съм направил. Само, че той не беше на партер, а изцяло легнал по корем и изобщо не очакваше да тръгна за това.

Мнението беше редактирано от Nev на 15.11.21 23:41.

17.11.21
11:42

Набирания на халки с гимнастически хват- 10х2 през минута.
Бебешко силово- 4х5 през 90 секунди
30 лицеви, 20 коремни, 20 клека.

Гут. Накарах една колежка да отвори, вместо мен. Еми друго си е човек, да стане в 7 вместо в 5, да си изпие кафето, да потренира, да удари един душ в новата баня 😛 и да започне деня 🙂
Нямам регрес след почти 3 седмици без халки, което е добре. Бебешкото силово летеше. Бях показал последните си видеа на треньора по гимнастика на децата и той ми каза, че съм на финала, просто да започна да правя повече негативно силово. Има логика защото и аз смятам, че направих пробив, след като започнах да правя негативно с ластиците. Утре ще пробвам дали и кофите са ок, после ще помпам само лицеви и коремни за коланите в края на месеца и след това ще натисна.

Мнението беше редактирано от Nev на 17.11.21 11:44.

18.11.21
22:52

Джудо- 60 минути

Като цяло не беше много интензивна тренировка. Може би защото я сравнявам с гладиаторските битки предния път 😛 Накрая правихме Супермен- със засилка да прескочим пръчка с кълбо и падаме на дебел дюшек. Добър скок направих и ми ръкопляскаха, но дюшека не стигна и десния ми крак удари земята на кутре 😭 Тъкмо мина малко болката и ни пуснаха да се борим и двамата едновременно пробвахме подсечка и ни се пресрещнаха краката, пак на същото кутре 😭 😭
Сутринта ще видим какво ще е положението. Може да работя с джапанка 😂

21.11.21
19:01

Кофички на халки, максимално до долу- 2,2, 8х1 всички през минута
20 лицеви, коремни и клек

Много добре. След 3 седмици без халки, се притеснявах дали и единици ще мога да правя, а за двойки до сега никога съм нямал сила да пускам до най-долу.
Както предполагах, едвам си обух маратонката сутринта сутринта след джудото. В момента четирите ми пръста са сини, но утре мисля, че почти няма да има болка.
Преди всяка тренировка по джудо, особено сега като е студено и трябва да се измъкна от топлото легло и телевизора, си задавам въпроса, дали си заслужава. След тренировката отговора все още е, ДА 🙂 Въпреки, че винаги съм разбит и всичко ме боли.
То всъщност, минуса е само един. Има опасност да се контузя, но смятам, че не е чак толкова голяма опасността от голяма контузия защото, колкото повече практика имам, ми е по- лесно. Примерно, предпоследната тренировка, единия кафяв колан ми мина в гръб и аз легнах в защитна позиция. Той ме хвана за колана, вдигна ме, вкара си краката и се опита да ми заключи врата с крака. Още когато тръгна да вкарва единия крак, аз вече знаех какво тръгва да прави и за части от секундата ми минаха два варианта. Как да избягам, а ако не избягам, как да се позиционирам за да тупна по- бързо 😂 докато не е пресолил манджата 🙂 В крайна сметка му избягах доста успешно.
Иначе, плюсовете са доста. Най- големия в моята ситуация е, че ми дава два дни в седмицата, прилична активност, която включва физическо натоварване, разтягане и всички последващи плюсове от това и от която трудно ще избягам без да прецакам и децата.
За гаража е супер лесно да си измисля оправдание.
Друг плюс, който забелязах от скоро, е че  децата ми се радват. В една тренировка, се борехме с белия колан и аз пак бях с гръб 😂 и той беше тръгнал да ме души с яката, обаче едно, че го правеше грешно и второ, че аз я бях я хванал отдолу с две ръце и той не виждаше. Изобщо не ми стягаше дори, но треньора легна долу да провери дали съм ок. И тогава се светнах, че този е прекалено концентриран как да ме души и е напълно незащитен. Съвсем спокойно, първо си вдигнах задника, стъпих си на краката и той както беше клекнал, го съборих супер лесно на земята и легнах върху него. Тогава видях щастливата физиономия на големия ми син, който беше седнал на 1 метър от нас и гледаше. Няма да скрия, че беше приятно 🙂 Предполагам се е и притеснил, когато треньора тръгна да гледа дали не съм изцъклил очите 😂 Като цяло едва ли има дете, което да му е приятно някой да души баща му 😂
Последната тренировка пък, след скока ми, докато ми пляскаха, видях малкия как също пляска с другите, но и подскача, видимо въодушевен, че пляскат на баща му, който всъщност се оказа, че е най- дъртия от цялото джудо. По- дърт дори от старшия треньор 😂😂😂 Има само един по- възрастен треньор, който е Киоши, но много отдавна не идва, пише само в групата във фейса.
Всъщност ще бъде минус ако здраво ме нахвърлят и ме набият 😂 и много се изложа пред децата, но още не са ме били така и всъщност вече виждам, че дори с малко опит, затруднявам доста по- опитни защото като цяло не е лесно изобщо да направиш успешно хвърляне ако другия се съпротивлява и знае основни техники как да се пази от хвърляне. Основно при схватки успяват да ме подсекът и аз като падна, не знам още достатъчно техники да избягам и лягам, вече прибирам брадичката да не ме души и чакам 😂 Реално е напълно малоумно. Много по- правилно е поне да опитам да стана и да избягам. Дори аз знам вече достатъчно начини как да го обърна. Дадеш ли гръб, нищо хубаво не те чака ако другия има опит 🙂
Иначе децата искат още активности 😮 Два дни джудо и два дни гимнастика не им стигат. Малкия иска още един ден гимнастика, въпреки че знае, че чака ред и за индивидуални тренировки по плуване. Големия пък каза, че баскетбола бил най- якия спорт. Играли в училище и сега иска кош в двора 😭

Мнението беше редактирано от Nev на 25.11.21 00:35.

23.11.21
10:02

Вчера, 30 лицеви, коремни и клек.

Мнението беше редактирано от Nev на 25.11.21 00:33.

25.11.21
23:34

Джудо- 1 час.

Изпита е другата седмица. Всички техники ги преговаряме по списък до втръсване, вече месец и всичко беше перфектно. Чак днес единия треньор забеляза, че правя Hiza guruma и De ashi barai с десния крак, а то трябвало с левия. Сега едно нещо дето съм го правил с десния крак с месеци, трябва с една тренировка да го обърна за изпита с левия. Идеше ми да ги напсувам на Български 😁
Иначе вече свикнах и ми е приятно, независимо каква ще е тренировката и кой ще ми е партньора. Ако е много добър знам как да падам 🤣 ако не е добър знам и как да хвърлям 😛

Прескочи до:

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1