Ахо, Ихо, после тихо 😁

Прескочи до:

29.06.21
11:33

казано от doni dimitrov на 28.06.21, 14:48:

Има смисъл за гимнастическите упражнения.

Пробвай да правиш примерно 5 бавни набирания, и в положителната и в отрицателната част, след което веднага 5 максимално бързо. Всичко в една серия. Или си нагласи бройките според възможностите - 4/4 или 3/3. Така се качва лесно сила и мускулна маса със собствено тегло.

29.06.21
12:42

казано от Nev на 29.06.21, 11:19:

казано от doni dimitrov на 29.06.21, 11:13:

казано от Alexander Krastev на 28.06.21, 21:27:

Не съм запознат в детайли, но все ми се струва, че за тях изометриите са важни.
Ако имаш някакви примери ще ми е интересно да прочета :)

Опитай силово на халки и ще разбереш.
Или забавено силово на лост също.

На мен също ми е интересно да видя натрениран човек като теб, до къде му е нивото на силово на халки. За кофите, ако правиш на успоредка ти трябват 10на дни да превключиш, но за силово незнам как е.
П.п. Айде нали ще ставаш “теларка” както казват в Поморие 😁 Изкочи с нова схема 🤣

Чисто гимнастическо силово на халки (не кросфитърско мятане)в момента не мога и не знам дали изобщо някога ще мога.Флексията на лявата ръка ми е малко под 90 градуса,екстензията също не е пълна.
Какво е теларка и откъде изобщо знаеш какво ще ставам? А схеми не ползвам..поздрави

29.06.21
12:58

Силовото е няква хуйня,която едни могат други не.
Имам набиране с 50 и кофа с 90кг и грам не се доближавам до силово...ни на лост,ни на халки.

29.06.21
13:16

Аз просто писах, че според начина на изпълнението, може да се утежни допълнително. Дефакто невинаги бройката е мерило за качество, даже напротив. А и не винаги добавената тежест е задължителната прогресия. Комбинациите и разнообразието на мен най ми допадат, въпреки че имам сравнително нескопосани резултати в отделните занимания, но ги имам и тренирам всичките.

29.06.21
13:28

казано от nervak на 29.06.21, 12:58:

Имам набиране с 50 и кофа с 90кг и грам не се доближавам до силово...ни на лост,ни на халки.

Аз затова и него питам защото не е като да няма сила. Но, не съм съгласен, че едни могат други не. За този преход явно си тряват мускули които не тренираме + има и чалъм малко 😁 + на теб ти трява и гимнастически хват.
А иначе за кофата дори и 5 ако можеш без никаква тежест е достатъчно ако е дълбока до под мишниците 😁 Прехода след набирането е дървото 😁

Мнението беше редактирано от Nev на 29.06.21 14:01.

29.06.21
13:32

казано от nervak на 29.06.21, 12:58:

Същата работа съм, брата е доста по-слаб на добавена тежест, а прави по няколко силови.

29.06.21
13:39

Повечето от вас силата я имат. Сигурен съм, че ако тръгнете целенасочено, макс за две седмици ще го направите.
Гимнастическия хват отнема седмица, и няколко други чалъма с които ютуб е пълен.

Мнението беше редактирано от Nev на 30.06.21 23:37.

казано от doni dimitrov на 29.06.21, 12:42:

На мен също ми е интересно да видя натрениран човек като теб, до къде му е нивото на силово на халки. За кофите, ако правиш на успоредка ти трябват 10на дни да превключиш, но за силово незнам как е.
П.п. Айде нали ще ставаш “теларка” както казват в Поморие 😁 Изкочи с нова схема 🤣

Чисто гимнастическо силово на халки (не кросфитърско мятане)в момента не мога и не знам дали изобщо някога ще мога.Флексията на лявата ръка ми е малко под 90 градуса,екстензията също не е пълна.
Какво е теларка и откъде изобщо знаеш какво ще ставам? А схеми не ползвам..поздрави

Мъчейки се един ден на лостовете за силово, едно момче гледайки ми сейра ми каза, че трябва да смъкна поне 20 килограма за да започна да го правя. След като го оттренирам достатъчно вече ще мога и с + 20 кг.

29.06.21
13:51

Разбира се,че няма нищо сложно,но не е чалъм и техника.
Здравия корем е изключително важен.

29.06.21
14:05

казано от Христо Атанасов на 29.06.21, 13:50:

Мъчейки се един ден на лостовете за силово, едно момче гледайки ми сейра ми каза, че трябва да смъкна поне 20 килограма за да започна да го правя. След като го оттренирам достатъчно вече ще мога и с + 20 кг.

Или да вдигнеш силата 😁 Сашо съм го виждал да прави интересни упражнения, а не е от най- леките 😊

29.06.21
14:05

Какво е гимнастически хват?

29.06.21
14:09

Според мен най- лесния тест дали сте близо до силово на халки е този:

Ако правите негативно силово за една седмица правите и другото.

29.06.21
14:11

казано от nervak на 29.06.21, 14:05:

Какво е гимнастически хват?

Боли яко първите дни 😁 Сега ми е като естествен.
По- нагоре видеото ми с набирането е с такъв хват. Това е част от силовото. Без него казват, че е три пъти по- трудно.
Той тук всъщност показва защо ти трябва този хват.

Мнението беше редактирано от Nev на 29.06.21 14:17.

29.06.21
14:24

Всяка стъпка съм я гледал и проучвал с дни. Ревеше ми се. И сега като гледам видеата пак и се надъхвам и чакам да свърша и да отида да си довърша рамото 😂

29.06.21
14:55

Това беше към Кръстев, не към теб :)
“Теларка” го чух в Поморие. Разбира се като “Нацепен с плочки ” нещо такова 😂

29.06.21
14:57

казано от Nev на 29.06.21, 14:09:

Всакакви негативни правя, но не и нормално силово.

29.06.21
15:03

казано от Петко К на 29.06.21, 14:57:

казано от Nev на 29.06.21, 14:09:

Всакакви негативни правя, но не и нормално силово.

Значи това видео и идеално за теб ако искаш да направиш силово на халки.
Щом успяваш да минеш от кофа на набиране без да се изтървеш значи имаш силата. Другото е техника.

Мнението беше редактирано от Nev на 29.06.21 15:06.

29.06.21
19:04

Железен мост 1х20 сек, 1х10 сек.
Български клек 1х10, 1х7 на крак.
Планк 1х60 сек, 1х45 сек.

Не ми се рискуваше с това рамо да правя друго.

Мнението беше редактирано от Nev на 29.06.21 19:06.

Пак не виждам ползите от нещо изпълнено умишлено бавно в позитивната фаза. Не ми е ясно дали гимнастиците правят нещо бавно, защото имат полза от бавното изпълнение или просто става бавно, за да е контролирано и защото е много трудно да се направи бързо. И на мен ми се иска да дръпна 250 кила със скоростта, с която обръщам 100, ама не мога :D

Натрениран за мен е доста преувеличено :) За силово съм още доста тежък и нямам техника, а в момента и не виждам смисъл да се занимавам да го усвоявам :)

Мнението беше редактирано от Alexander Krastev на 30.06.21 10:19.

30.06.21
10:35

казано от Alexander Krastev на 30.06.21, 10:18:

Натрениран за мен е доста преувеличено :) За силово съм още доста тежък и нямам техника, а в момента и не виждам смисъл да се занимавам да го усвоявам :)

Скромността краси човека 😊 Не знам какви са критериите някой да е натрениран. Аз ако видя някой да кляка тройки с 200, докато сваля килограми, му казвам натрениран 😊
За силовото, аз съм наясно, че няма да тръгнеш да се чекнеш 😊 По- скоро питах, ако си пробвал къде зацикляш. Сега всъщност си давам сметка, че ти дори и да си пробвал, си пробвал с нормален хват и ако си зациклил на момента в който трябва да извъртиш ръцете, може да е било от хвата, а не от липса на сила.

Мнението беше редактирано от Nev на 30.06.21 13:36.

Като стана двуцифрено число килограми ще отскоча до лостовете да се поупражнявам за силово :)

30.06.21
11:19

казано от Alexander Krastev на 30.06.21, 11:00:

Като стана двуцифрено число килограми ще отскоча до лостовете да се поупражнявам за силово :)

Така де. Нещо по- изтънчено, по- фризьорско пробвай 😂 Стига с тези щанги 😂
Мене от много време, много ми се изхвърГа и предно клекче бих ама... В някой друг живот 😊

Мнението беше редактирано от Nev на 30.06.21 11:23.

01.07.21
10:31

Band pull apart- 2х10
Double- banded “Face pull + ext. rotation + Y press” - 2х10
Dumbebel full can lateral raise - 2х10
Resistance band external rotation- 2х10
Български клек 4х5 на крак без почивка
L на стойки - жалки опити

Днес почивам и е гаражен ден. Рамото е по- добре, но няма да рискувам с цяла тренировка. Както писах, няма да препирам, няма да бързам и ще мисля преди да правя нещо. Като стана въпрос за мислене, преди да започна каквото и да било, може би трябваше да започна с горните упражнения, които така или иначе са част от програмата и сега нямаше да се оплаквам от рамо 😊
Л- на стойки си правех чисто на 90 градуса, но ... ще трява да се потрудя.

Мнението беше редактирано от Nev на 01.07.21 10:35.

01.07.21
15:21

Доволно днеска. Повторих тренировката защото ми се видя лека дори и само за раздвижване на рамената 😊
В момента съм в любимия си период. Момента в който от тотален олигофренизъм, тялото се събужда и иска още от движението, което си му предложил 😊 Има тонус, има желание за различни активности. Изведнъж се сетих, че гаража не е подреждан от година и буквално ходиш по предмети и кашони. Най- после спрях котката да прескача оградата и да ходи в комшията, който има немска овчарка 🤣 Съответно вече няма нужда казаните да стоят по средата на входа за да са далеч от оградите и няма да газим през градината докато ги заобикаляме ако излизаме от задния двор.
От другата страна пък, минаваше под вратата и обикаля из целия квартал. Днес вече ми е сърдита 🤣
Пипнах малко и предната градина, макар, че жена ми си я подържа. Мен ме ползва само да я обръщам с лопатата 🤣

Мнението беше редактирано от Nev на 01.07.21 15:57.

02.07.21
17:29

Железен мост 1х45,1х30 секунди 😮
Български клек 1х10 на крак
Л- на халки 2х10 секунди

Железния мост, чак още не мога да повярвам. Обаче е много кофти да се натискаш към възглавницата. Направо ти се завива свят защото ти притиска вените отзад на врата. Ще пробвам с две възглавници.
Още имам мускулна от вчерашния български клек и не натисках повече.
Л- мъчих пак на стойки ама краката опират в земята и отидох в гаража.
Добре, че още пазя рамото. Незнсм как щях да тренирам в този гараж който е с черна гума на покрива 😂
Иначе фат гриповете паснаха идеално. Ако някой не знае как се ползват, качвам снимки 😂

Мнението беше редактирано от Nev на 02.07.21 17:30.

03.07.21
19:16

Днес трябваше малко упражнения за рамената, но децата ме взеха от работа и ги карах на бъргър кинг. Не бях ходил повече от година и си наваксах добре 😂 Сега пъшкам и ще гледам филми.
Две интересни истории от днес:
Споделям на един клиент, че много съм доволен от опцията на Гугъл мап да си следиш семейството и съм по- спокоен като виждам децата къде са, особено ако бръмчат с колелетата.
Той ме прекъсва и казва: “Аааааа, знам го. Аз също постоянно го използвам да намирам жена си вечер като се напие” 😂😂😂
И човека изобщо не се срамува да си го каже 😊 Дадох си сметка, че някой от тези, които лазят пред дискотеките и издават някакви звуци са омъжени 😊

Един младеж е спрял на паркинга пред вкъщи от рано сутринта. Аз излязох към 6 и беше в колата на силна музика и си денси. Връщаме се от бъргър Кинг към 16 часа и той още там. Жена ми казва:
- Тоя от сутринта е тука и слуша музика и танцува. Какво толкова е пил и не изтрезня ли до сега ? ( тя пропи алкохол на 30 и още я обучавам 😂)
- Жена, това не е алкохол. Ако е Сливенско може да откара 2,3 дена на паркинга 😂😂😂

Мнението беше редактирано от Nev на 03.07.21 19:17.

03.07.21
20:36

Коафьоро, ти ли си ве?

03.07.21
20:38

казано от Bart Simpson на 03.07.21, 20:36:

Коафьоро, ти ли си ве?

Чи кък 😁

03.07.21
20:40

Ееее, с тоа позитивизъм, по- ми харесваш.

03.07.21
20:49

казано от Bart Simpson на 03.07.21, 20:40:

Ееее, с тоа позитивизъм, по- ми харесваш.

Сменил съм лекарствата 😂

05.07.21
23:15

Джудо 60 Мин.
Загрявахме и разтягахме 15 минути и след това треньора нещо се разприказва и аз заключих, че никаква няма да я свършим днес 😊
От там като ни почна... 40 Минути- Ogoshi(тръшкаш го), Kesa Gatame (лягаш върху него) и 20 секунди да се мъчиш да се да го задържиш/измъкнеш, ако можеш 😁 и повтаряш. Щях да Омра.
Опонента беше 80 килограма, младо момче с кафяв колан. Голямо тръшкане беше 😁 На задържането, не му дадох нито веднъж да се измъкне. Аз не него дори не отлепих 😁 Ама и не натисках на макс, че тези усуквания на гръбнака не са за стари хора 😁 Много добра тренировка се получи. Имам подозрение, че рамото пак изгърмя, ама ще видим сутринта.

Мнението беше редактирано от Nev на 06.07.21 09:23.

06.07.21
10:43

Дубрютру. Вчера, преди джудото имах останал само лек дискомфорт, при определени позиции в дясното рамо. След прегръщане на 80 килограмов опонент и тръшкане през дясното рамо, поне 20 пъти и разни други движения, основно с дясната ръка, днес рамото е една идея по- зле, но нищо страшно. По точно казано, лека болка в определени позиции, като например, като си сложа дясната ръка върху лявото рамо. Понеже съм много умен и все си трия дневниците, сега карам по спомен. Помня, че и преди имах проблеми с дясното рамо при кофите. Зимата го контузих със суингове с 24ка. Днес имам лека болка и я лявото рамо. Явно рамената ми са пикливи 😊 Не е нищо изненадващо за непостоянен кОлторист като мен. Започнах да спортувам преди 5 години заради болки в кръста. Оправих ги. В момента ядрото ми е най- здравата част в тялото ми. Имах две ситуации в които се наложи 16 часа прав. По принцип, при такива маратони, винаги кръста първи се обаждаше. Този път, цялото тяло ме болеше, а в кръста дори нямах напрежение. След кръста се обадиха лактите, по- специално десния. Мисля, че и тях ги оправих. Сега е ред на рамената. Аз го усещах и при продължителна работа с вдигнати ръце, че задното рамо и плешките най- много ме болят.
Започвам през ден едни упражнения за рамо,  ротатори, маншони, тампони 😂 и тн., които Сашо ми дава във всяка една програма, която ми прави. Ще внимавам да не предобря 😊
Продължавам с железен мост и целия гръбнак и ядро като цяло. Ще тествам и изометрии, набиране в горна позиция и от същата позиция извъртане на ръцете за кофа. Това много ме мъчеше за силовото. Ще опитам да вкарам и други упражнения за този преход към силово ако не ми влошават рамото.
Кофите ги махам за сега. На по- късен етап ще върна набиранията ако не ми влошават рамото.
Тъй като много треньори в ютуб съветват да внимаваме с лактите като тренираме за силово, ще бъда много внимателен и ако не ми се отразява добре, ще изключа гоненето на силово изцяло за период в който съм по- здрав, ако стигна такъв 😊 Аз като цяло гоня силово, не за друго, а защото е доста комплексно упражнение. Един път не напразно му казват силово и ти дава знак, че си минал в по- високата категория и второ, че е идеално за мързеливи като мен. Колкото и да ме мързи, ако имам силата да направя една 5ца силови в гаража в която влизат толкова много мускули и направя едни 3 минути железен мост и малко български клек и ето ти прилична пенсионерска тренировка, която е обхванала всички важни групи мускули.

Мнението беше редактирано от Nev на 06.07.21 12:49.

06.07.21
11:37

С О гоши можеш да хвърлиш и много по-тежък от теб, без да се притесняваш за рамо или кръст.
Моя ме хвърля така без проблем, а съм 50+ кг над неговото тегло. Естествено, без да му се съпротивлявам де.

Мнението беше редактирано от James Hinks на 06.07.21 11:38.

06.07.21
12:31

казано от James Hinks на 06.07.21, 11:37:

С О гоши можеш да хвърлиш и много по-тежък от теб, без да се притесняваш за рамо или кръст.
Моя ме хвърля така без проблем, а съм 50+ кг над неговото тегло. Естествено, без да му се съпротивлявам де.

Всъщност, точно снощи стана въпрос за разликата в килограмите, понеже треньора направо се скара, на младока, който е с доста опит, че не можа нито веднъж да се измъкне от мен. Аз за да го защитя казах, че съм с 6 килограма по- тежък от него и той каза, че за джудото това е нищо и не би трявало да го спре.

Мнението беше редактирано от Nev на 06.07.21 12:45.

06.07.21
15:52

казано от Nev на 06.07.21, 10:43:

След прегръщане на 80 килограмов опонент и тръшкане през дясното рамо, поне 20 пъти и разни други движения, основно с дясната ръка, днес рамото е една идея по- зле, но нищо страшно.

Аз не разбрах за поясно хвърляне ли говорим или за раменно - о-гоши или сеои-​наге?

А и защо не пробваш да работиш на лявата страна? Така или иначе всяка техника е добре да се отработва на двете страни. Така хем дясното рамо ще си почине, хем ще си подобриш техниката на лява страна, което си е голямо предимство.

Мнението беше редактирано от Svetoslav на 06.07.21 15:56.

06.07.21
16:03

казано от Svetoslav на 06.07.21, 15:52:

казано от Nev на 06.07.21, 10:43:

След прегръщане на 80 килограмов опонент и тръшкане през дясното рамо, поне 20 пъти и разни други движения, основно с дясната ръка, днес рамото е една идея по- зле, но нищо страшно.

Аз не разбрах за поясно хвърляне ли говорим или за раменно - о-гоши или сеои-​наге?

А и защо не пробваш да работиш на лявата страна? Така или иначе всяка техника е добре да се отработва на двете страни. Така хем дясното рамо ще си почине, хем ще си подобриш техниката на лява страна, което си е голямо предимство.

Огоши си е, прегръщам го през кръста. Рамото не участва толкова много ама то си ме болеше и преди това. Иначе партньора ми с кафяв колан, пробва един път от ляво и щеше да ме пребие 😂 почти му паднах на коляното и той се отказа, аз пък ми е за първи път и не си и помислих даже 😊

06.07.21
16:03

Веорятно и той не знае :D Но логично е да о гоши, поне тук започват с гоши техники новобранците.

06.07.21
16:06

казано от James Hinks на 06.07.21, 16:03:

Веорятно и той не знае :D Но логично е да о гоши, поне тук започват с гоши техники новобранците.

Ами аз гледам да запомням имената по време на тренировката и после ги намирам в ютуб и ги качвам тук да не ги забравям 😊

06.07.21
21:22

Band pull apart- 3х10
Double- banded “Face pull + ext. rotation + Y press” - 3х10
Dumbebel full can lateral raise - 3х10
Resistance band external rotation- 3х10
Изометрия набиране с извъртяни навън китки 2х10 сек.
L на халки 2х10 секунди
Железен мост 2х15 секунди.
Рамената мисля, че бързо ще ги вкарам във форма.
На Железния мост, нещо не можах да се наглася първия път и ми увисна задника 😊

Мнението беше редактирано от Nev на 06.07.21 22:52.

07.07.21
22:13

Джудо 60 минути.

20 минути правихме Tai otoshi, останалата част от тренировката не я помня 😂 Премина в гледане на часовника и молене някой да каже- МАТЕ, за да починем. Няма въздух брат ми. Умирах. Или тренировките са тежки или аз съм мек. Айде днес може да от втората ваксина сутринта. Първия път ядох дървото, сега ще видим тази вечер. Днес тренировката я намалиха заради мача. Ако беше 90 минути щяхме, да викаме линейка 😂
Рамото е ок мисля.
Много съм доволен от джудото. Както очаквах, няма мърдане. Мързи, не мързи отивам с децата. Като отида и се кача на тепиха, няма назад. Гледам часовника и оцелявам 😂

Мнението беше редактирано от Nev на 12.07.21 13:38.

Прескочи до:

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1