Ахо, Ихо, после тихо 😁

Прескочи до:

08.07.21
10:22

Набиране на халки с false grip- 10x1 през минута.
Хоризонтално набиране с false grip, с качени крака на стол, с извиване на ръцете навън в горната фаза -2х5
Български клек -2х10 на крак.

Свежи единички, както се казва 😁 Не е много, но 10 е повече от предните 5 😁
На българския клек, краката ми гръмнаха.
Като цяло много съм доволен. Снощи след джудото не си чувствах тялото. Днес се събудих с леко главоболие заради втората ваксина вчера, но имах тонус. Развъртях раменете и лактите и нямаше никаква болка в нито една позиция и реших да скачам в по- дълбокото 😁 Раменете мисля, че ги вкарах в ритъм. Сега трябва да внимавам само, докато вляза във форма. Трябва също и да подредя вече програмата защото малко хаотично ги подреждам нещата, на принципа-  кое не съм правил скоро.

Мнението беше редактирано от Nev на 08.07.21 10:52.

09.07.21
19:04

Тренировка А
Кофички на халки- 10х1 през 60 сек.
Band pull apart- 10
Double- banded “Face pull + ext. rotation + Y press” - 10
Dumbebel full can lateral raise - 10
Resistance band external rotation- 10

Както и да го погледнеш, 10 кофи са двойно на 5 😉 Чисти, стегнати и дълбоки. В случая, по- важно е утре дали ще ме боли рамото.

Към тази тренировка, по принцип има още 2 упражнения, но ще ги вкарам ако утре рамото е ок.
Сега понеже имам много свободно време и все още съм мотивиран, ще правя всеки ден тренировки, докато е такъв малък обема. Като стигна пак 90 кофи за 20 минути, ще ги разредя 🤔

Мнението беше редактирано от Nev на 12.07.21 13:24.

10.07.21
18:30

Набирания на халки с гимнастически хват- 3х1 с 10кг и 5х1, всички заедно през минута.

Мнението беше редактирано от Nev на 12.07.21 13:45.

11.07.21
19:25

Кофички на халки- 8х1 през 30 секунди.
Лицеви опори на халки- 2х7
Железен мост- 1х20, 1х15 секунди.
Л на стойки- 0

На кофичките, намалих времето на 30 секунди и ...
Лицевите преди правих по 30 ама ...
Л на стойки все още е мираж

Иначе, от деня преди тренировката, не се оплаквам 😁 Сега предизборно студио и после мача.

Мнението беше редактирано от Nev на 12.07.21 13:44.

12.07.21
16:50

Band pull apart- 3х10
Double- banded “Face pull + ext. rotation + Y press” - 3х10
Dumbebel full can lateral raise - 3х10
Resistance band external rotation- 3х10
Това трябваше вчера след кофичките и лицевите, ама тя всичката ми такава 😊

Джудо- 60 Мин.
След три часа е джудото, но сега го пиша. Ще бъде, както обикновенно. Ще се тръшкаме и в средата на тренировката ще съм изплезил езика и ще броя минутите до края🤣

13.07.21
11:04

За джудото:
Надмина очакванията ми от към интензивност. Дава ми страхотен тонус и ми помага за кондицията. Вчера, както бях уморен и дори бях задрямал след обяд, никой фитнес или гараж не можеше да ме вдигне да отида и да се разцепя. Но се получи както го бях замислил. Нямам избор и трудно ще се измъкна. Карам децата и се бъхтя с тях. И определено се бъхтя здраво 🤣 Другото заради което го започнах, е че те също имат нужда от допълнителна помощ. Ако и аз тренирам, мога да им помагам. Големия вече участва в първия си уличен бой. Победи с джудо хватка, едно много агресивно дете, което постоянно търсеше главата му. Моя успя да го събори, но видях, че му е трудно да си пази главата. Беше нещо ново за него и понеже няма и много опит в джудото се измъчи и не знаеше как да подходи. Другия толкова глупаво нападаше, че още първата секунда всичко можеше да свърши, ако моя имаше повече опит.
От къде знам всички подробности ли? Ами “приятелите” на моя, вместо да ги разтърват, снимат с телефоните 😊 и той ми показа клипа. Втория проблем беше, че понеже на джудото ги учат да не нападат, а само да се пазят. Ако ги събарят, после да отстъпват. Моя също така направи. Е да, ама понеже не го наби, другия пак го нападнал 🤣 И моя беше объркан, дали това е правилния подход 😊
Увеличихме джудото на два дни. Сега пък големия, снощи тръшнал малкия 10 пъти, а малкия не можал нито веднъж. Един час плака. Айде и с него тренирахме посред нощ 😊
Дотук добре, но подхода на сегашния треньор ич не ми допада. Незнам защо Киоши не идва на сесиите. Той винаги започваше с падания и безопасност, независимо от опита на групата. Този Ренши малко през просото я кара :). Аз два пъти съм учил падания за по 10 минути, а снощи вече имах първата си битка по часовник. Партньора ми беше със син колан и имахме пълна свобода. 30 минути се въргаляхме. Аз имах късмета, партньора ми да е около 15 килограма по- лек и да е олигофрен. Той трепери като ме хване. Незнам какъв му е проблема и как е взел този колан, но за 30 минути не успя абсилютно нищо да ми направи. Аз го тръшнах два пъти с Тай- Тоши от дясно. Понеже не знам друго тръшкане, той вече се пазеше от това и не можах повече. Успях да го подсека два пъти, успях да му взема гърба, но не знаех какво да правя и го пуснах. Мина ми през акъла да му направя суплес, но не бях сигурен кой ще се нарани повече 🤣
Всичкото хубаво, но днес съм дроб сърма. Разтегнах си десния крак, ритнахме се два пъти, стъпах му на крака без да искам и много други.
Снощи започнахме с упражнения за  придвижване около противника, позиции и тн. Дори малкия ми син попита, дали няма да загряваме, както обикновено започваме. Треньора каза, че това било загрявката. Ок, ама не разтягахме. В момента за там където се разтегнах, по принцип правим конкретно упражнение и се разтягаме. Той директно ни пусна да се трепем. И както казах аз имах късмет, че случих на олигофрен. Другите как се мятаха и как плющеше земята 🤣
Другия проблем при тези борби е, че малко или много мъжкото в теб напира и искаш да доминираш. Ако не искаш да доминираш, ще те тръшкат 🤣 Съответно когато искаш да доминираш, си по невнимателен и прекрачваш границата. Поне аз де. Може да съм в критическата 🤣
Ще видим до къде ще я докарам. Ще се чуе 😊

Мнението беше редактирано от Nev на 13.07.21 13:14.

14.07.21
22:52

Джудо- 90 минути.
Учихме самоотбрана. Много интересна и полезна тренировка. Дори разиграхме същата случка, която се случи на сина ми, когато го нападна това дете и треньора показа няколко начина,  как боя свършва преди да е започнал 😜

15.07.21
11:31

казано от Nev на 14.07.21, 22:52:

треньора показа няколко начина,  как боя свършва преди да е започнал 😜

Ката гурума още на тръгването към теб :D

15.07.21
12:16

казано от James Hinks на 15.07.21, 11:31:

казано от Nev на 14.07.21, 22:52:

треньора показа няколко начина,  как боя свършва преди да е започнал 😜

Ката гурума още на тръгването към теб :D

Не така с лошо 😂 Ти като моя любим партньор, всяка сряда. Аз като го тръшкам, прикляквам и гледам да съм възможно най- близо до земята и гледам да го придържам, а той тариката хууубаво се изправя и ме пуска от високо 😂

15.07.21
13:10

Тренировка А
Набиране на халки с гимнастически хват - 10х1 през минута.
Хоризонтално набиране с качени крака на височина на раменете и задържане 10 секунди в горна позиция с извити китки навън- 3х1 през минута.
Л- 2х10 секунди.
Железен мост- 1х60, 1х30 секунди.

Нямах много тонус днес, но при положение, че сложих доста дини под мишница съм доволен 😊
На Железния мост, мисля да започна да слагам тежести и да се въртя около 30 секунди. След минута вече ми се виеше свят, понеже ми спира кръвообръщението на тила.

16.07.21
17:12

казано от Nev на 01.07.21, 15:21:

В момента съм в любимия си период. Момента в който от тотален олигофренизъм, тялото се събужда и иска още от движението, което си му предложил 😊 Има тонус, има желание за различни активности.

Отмина този период 😂

18.07.21
17:18

Тренировка Б
Кофички на халки 10х1 през минута.
Лицеви опори на халки 1х10
Band pull apart- 1х10
Double- banded “Face pull + ext. rotation + Y press” - 1х10
Dumbebel full can lateral raise - 1х10
Resistance band external rotation- 1х10
Толкова можах 😁 Беше тежка седмица. Прибрах се убит, в гаража е 30+, а жена ми прави барбекю на 2 метра от мене. Аз дори много издържах 😁 Сега биричка, мръвки и филми.

Мнението беше редактирано от Nev на 25.07.21 16:45.

19.07.21
23:14

Джудо- 60 Мин.

Добра тренировка. Днес партньор ми беше единия треньор. Работихме само на земя. След всяка тренировка ставам все по- труден за противника защото научавам нови трикчета. Днес на няколко пъти бая го озорих. Проблема е, че не знам как да реагирам в много ситуации за да довърша започнатото. Примерно днес успях да му свия краката и ги задържах само с едната ръка, а другата остана свободна, но не знаех какво да я правя, че да го обърна изцяло 😁 След като ми показа решение, за другия път ще знам 😁 Или пък се научих да си навирам и забивам лактите в мускулите и се измъкнах много добре от заключвания на няколко пъти и треньора ме поздрави. Сега трябва да се науча да си държа главата ниско, че ме удуши няколко пъти в ситуации, които уж бяха мои 😁

Мнението беше редактирано от Nev на 20.07.21 10:00.

20.07.21
17:10

Истински железен мост 2х10 сек.😉
Л на стойки 2х5 сек.
Страничен планк 2х60 сек.

Преди да тръгна да слагам тежести на железния мост, реших да видя, това ли е най- трудната възможна позиция. Поставих си главата изцяло на тила, без изобщо да хваща врата. Естествено се оказа по- трудно и се оказа, че истинския железен мост, не е бил истински 😁 Сега вече е истински.
Л на стойки, най- после тръгна. Сега вече по 5 по 5 ще го вкарам в ритъм, че много горещо в този гараж за Л на халки. Зимата също си цъкам в къщи основно, затова ми е полезен за домашни тренировки.

Мнението беше редактирано от Nev на 20.07.21 17:16.

23.07.21
17:30

Тренировка А
Набиране на халки с гимнастически хват - 15х1 през минута.
Хоризонтално набиране с качени крака на височина на раменете и извити китки навън в горно положение - 4х1, 3х1.
Български клек - 1х10 на крак.

Толкова даде тялото след работа 😊
Както пее Ицо Хазарта : ” Моите смешни 5+ набирания, са по- добри от твоите никакви набирания” 😂

Мнението беше редактирано от Nev на 24.07.21 08:12.

25.07.21
17:09

Тренировка  Б
Кофички на халки 15х1 през минута.
Лицеви опори на халки 1х10, 1х8
Железен мост 2х10 секунди
Л на стойки с леко сгънато крака 1х7, 1х6
Страничен планк 1х 60 секунди на страна
Band pull apart- 1х10

Първата тренировка в която не оставих нищо за утре, а така ме мързеше 😊
Отделно на това половината ми упражнения не бяха в гаража, а в къщи и реших, че е добра идея да си приготвям храна докато тренирам 😊 Жена ми и децата са в България, а аз реших, докато ги няма да не купувам храна, а да изям всичко от хладилника 😊 Сложих си една наденица в грила и като замириса едно хубаво, без малко да приключа преждевременно 😂

Мнението беше редактирано от Nev на 25.07.21 17:28.

30.07.21
19:02

Тренировка А
Набиране на халки с false grip -
4х1 с 10кг, 11х1 през минута.
Хоризонтално набиране с качени крака на нивото на раменете и задържане 5 секунди в горна позиция и извиване китките навън 5х1

Много тежка седмица. И най- смешната добавена тренировка е постижение.

Мнението беше редактирано от Nev на 02.08.21 18:39.

02.08.21
18:09

Тренировка  Б
Кофички на халки- 20х1 през минута.
Лицеви опори на халки- 1х10, 1х10
Band pull apart- 1х10
Железен мост-  2х10 секунди
Л на стойки с леко сгънати крака- 1х9 секунди
Планк- 1х45 секунди
Страничен планк- 1х 45 секунди на страна

Добре се напомпах 😁

Мнението беше редактирано от Nev на 03.08.21 09:16.

04.08.21
22:42

Джудо - 90 Мин.

Днес отново бях с олигофрена, което определено е по- добре от дърводелеца 😁 С този поне ми се вдигат акциите, защото все пак оказва някаква съпротива, но успявам да го тръшкам 😜 Другия, хем тежък, хем дървен, хем не мога да го тръшна, може да ме осакати 😁

Мнението беше редактирано от Nev на 04.08.21 22:42.

05.08.21
22:15

На 21 години. Направо ги размаза!

Мнението беше редактирано от Nev на 05.08.21 22:16.

08.08.21
17:36

Тренировка А
5х1 с 10кг, 12х1 през минута.
Силово на халки, до положение за кофичка, седнал на масичка- 5х1, 10х1.
Железен мост- 1х20, 1х15 секунди
Л на стойки 2х7 секунди.
Планк 45 секунди.
Страничен планк 45 секунди.
Български клек 1х10.

Най- накрая си открих позиция в която мога да прогресирам за силово. Имам предвид, конкретно прехода от набиране към кофичка. Когато се набирам хоризонтално и съм седнал на масичката, се спускам под паралела и таза ми остава на нивото на халките, а торса слиза надолу до положение, че гърба ми почти опира в земята. Така тежестта ми намалява и имам сила да се набера и да си извия ръцете и да ги обърна в положение за кофичка. Съответно като увеличавам силата в този преход, ще местя масичката напред към краката и ще се увеличава усилието, докато вече имам сила да извия ръцете с 87 килограма тежест 😜
Много се радвам, че вече мога да задържам Л на стойките. Мога да надграждам.
Краката ми са тотал щета. 1х10 български клека ме мъчат. Знам, че никой уважаващ себе си кОлторист не тренира крака, ама все пак 😁
Ще сложа ядрото и краката в отделен ден. Така няма все накрая да съм изморен и да претупвам краката и ще имам кратки тренировки всеки ден 😉
Да отбележа и че рамената са пушка.

Мнението беше редактирано от Nev на 08.08.21 17:47.

11.08.21
22:24

Джудо 90 минути.

Мързелива тренировка. Основно душене и ключове.

15.08.21
11:20

Тренировка  Б
Кофички на халки, до положение, юмруци под мишници - 10х1 през минута.
Лицеви опори на халки- 1х15, 1х10
Band pull apart- 1х10

Доволно. Кофичките и преди ми вървяха по- бързо. Реално вече имам достатъчно сила да се избутам от възможно най- дълбоката кофичка. Сега да видим, кога ще мога да се набера толкова високо и да извия ръцете до под мишниците, че после да се избутам  😜
Рамената ги чувствам много добре. Почти постоянно са натегнати, но е по- скоро като мускулна треска. Няма никакви болки или прещраквания при въртене, примерно 😎
Днес съм на две барнекюта. Едно на обяд и едно след обяд 😭

Мнението беше редактирано от Nev на 15.08.21 11:27.

16.08.21
17:58

Тренировка В
Железен мост 1х30, 1х20 секунди
Л на стойки 1х10, 1х 8 секунди
Планк- 60 секунди
Страничен планк- 45 секунди
Български клек 2х10 на крак

Л на стойки, все по- стъбилно. Още малко да заякна и ще изпъна изцяло краката.
Такива къси ежедневни тренировки най- ми пасват и ми спорят нещата. Хем всеки ден правя нещо, хем е различно и трудно ще прекаля с обема. Имам време да възстановя и съответно да прогресирам. Тази ще си я кръстя В и ще ги редувам А,Б,В.

17.08.21
18:27

Тренировка А
2х1 с 15кг, 3х1 с 10кг, 10х1 всички под ред през минута.
Силово на халки, до положение за кофичка с крака на масичка- 10х1, 8х1.

Вери гут. След като махнах тежестите на набиранията, 10те бяха чисти и високи, като спокойно извивах ръцете навън. Мисля, че ако не се отпусна, до месец ще ги навра под мишниците 😜
Така нареченото силово на маса 😁, вече не бях седнал на нея, а само краката.
Доволен съм !

19.08.21
16:20

Тренировка  Б
Кофички на халки, до положение, юмруци под мишници - 10х1 през минута.
Лицеви опори на халки- 1x15, 1х5
Band pull apart- 1х10

Мнението беше редактирано от Nev на 19.08.21 16:20.

20.08.21
18:30

Нещо като Тренировка А
Набиране на халки с гимнастически хват- 7х1 за около 6 минути, като 4 от повторенията бяха със задържане в горна позиция  за 10 секунди.
Хоризонтално набиране с крака на маса 3х1, 3х1

Някаква тренировка е по- добре от никаква тренировка. Бях много изморен, сложих 16ка пудовка на колана, не можах да отлепя. Понеже бях решил да включа и изометрия, опитах така и определено се получи, обаче изометриите ме изцедиха тотал 😀
Сила за хоризонтални набирания, почти не остана.
Отделно на това, снощи гледах един треньор, който така сладко обясняваше, че всичко е техника, че се озовах 10 вечерта в гаража гол, само по боксерки 😂

Мнението беше редактирано от Nev на 20.08.21 22:59.

21.08.21
20:08

Тренировка В
Железен мост 1х20, 1х15 секунди
Л на стойки 1х15, 1х10 секунди
Планк- 60 секунди
Български клек 2х10 на крак

Последно време, много задачи и няма сила за нищо.
Л- на стойки много добре прогресира. Втората серия се опитах да изпъна краката до край и изгубих баланс и краката опряха в земята. Можех още 5 секунди.
Сега ...

Мнението беше редактирано от Nev на 21.08.21 20:10.

23.08.21
16:51

Силово на халки, стъпал на скейтборд 😉 - 6,8,6,5
Още по- дълбоки кофички- 1x3 с розов ластик

Има едно упражнение, което се казва- бебешко силово. При него, докато висиш на халките, си клекнал или си отпуснал краката напред, набираш се и като ти натежи, помагаш с краката. Не можах да намеря начин, как да контролирам, колко да помагат краката. Те инстинктивно бутат много и почти нищо не усещам като натоварване. На скейта обаче цялата горна част ми гръмна 😉
Халките са на височината на гърдите. Хващам се с false grip, качвам се на скейта и без да сгъвам краката в коляното го бутам пред мен. Съответно увисвам на халките, като краката ми са изпънати напред стъпали на скейта. Като се набирам нагоре, той следва движението и ми помага, но когато колената ми не са сгънати и не се разгъват като се вдигам нагоре съпротивлението е съвсем различно. Направих видео, но това е чак на края и не си чувствах ръцете вече.
Дали защото вече се уморих, но от позицията в която заставам след набирането не можах да се избутам. Сложих ластик. Ще видя отпочинал как ще е.
Все по- уверен ставам, че силовото е моето упражнение. Цялата ми горна част в момента ще гръмне. Предмишници, трицепс, гърди, задно рамо и гръб определено ги усещам. Бицепса не чак толкова, но предполагам защото е най- силен. Много комплексно упражнение, точно като за мързеланковци като мен. Отиваш, цъкаш малко силови, малко ядро, малко крака и чао 😊
Надявам се да нямам проблеми с лактите и рамената и да си цъкам внимателно. От упражненията за ядро също съм доволен. Останаха само краката. Продължавам все да си измислям оправдания да ги пропусна. Не че не стоя прав по цял ден ама не е същото.

Мнението беше редактирано от Nev на 24.08.21 08:51.

27.08.21
19:17

Силово на халки, стъпал на скейтборд- 5,5,5
Още по- дълбоки кофички- 5x1, 4x1 с черен ластик.

Изморен съм и физически и психически. Мислех да не тренирам. Прибрах се, хапнах и си легнах. Лежах, лежах па станах 😂
Скейтборди, ластици, все е нещо 😜
Колана за набирания, с черния ластик ми пасна перфектно за дълбоките кофи. Ама то ебати кофите, те лактите ми минават над нивото на раменете 😊

Мнението беше редактирано от Nev на 27.08.21 21:39.

29.08.21
21:02

Кофички на халки, до възможно най- ниската точка, с черен ластик- 5,5,5,4
Силово на скейтборд -5,5,5,5
Железен мост- 1x30, 1x20 секунди
Л на стойки- 20, 15 секунди
Планк- 60 секунди
Български клек 2х10

Това мисля да ми е тренировката, докато не направя силово. Само ще ги въртя. Един път ще започвам с кофи, един път с набиране защото с което започна, другото ми е по- криво 😊

Преди време си купих една пудовка, 24 кила за 30 паунда. По принцип, във фейсбук маркета, много рядко изкача, каквото и да е железо, под 2.5 паунда на килограм. И от чиста скука, си реших, да разглеждам и ако изкочи нещо за 1.5 или надолу, да си събирам. Преди месец купих 20ка и 16ка от същия модел за 40 паунда. Вчера изкочи същата 16ка за 15 паунда, ама на 1 час с кола. С горивото излиза за 25, което пак е ок защото ми стават чифт. Мацката, ми предложи и още една 12ка за 10, която е друг модел, ама чисто нова. Разгледах какво има в този град и имаше един хубав замък. Викам си, за да е още по- голяма далаверата, ще отидем семейно със същото гориво и ще видим замъка.
Далаверата ми ми надхвърли 10 пъти бюджета за зделката 😂 Точно стана, с деца на море 😊
Вход за замъка за 4 човека. Стояха 15 минути и се размрънкяха, че било скучно. Айде на мола. Единия си хареса маратонки, няма как да не купим и на брат му. Айде да хапнем. Харесах си едни дънки в TK MAX. Докато чаках да ги плащам, гледам до касите, 8 килограма пластмасови пудовки за 8 паунда. Деца, елате да ги тествате. Вдигат ги над глава трудно. Викам си, идеални са им. Разнасях ги из мола сигурно един час и накрая в къщи видях, че не са 8 килограма, а 8 LBS, което е 3.6 килограма 😂 Викам си, брат, страшен кОлторист си, да не усещаш разлика между 3.6 и 8 килограма 😀 Поне децата им се радват.
Иначе китайското беше брутално. 15 паунда за голям, 8 за дете и ядеш на глава и се нареждаш колкото пъти искаш. Не стига, колкото мръвки изядох, ами и сладоледа на топки и други десерти влизат в сделката. Мазало 😊 Като цяло се получи добър семеен ден.

Мнението беше редактирано от Nev на 02.09.21 14:50.

02.09.21
12:46

Бебешко силово на халки, стъпал на скейтборд -5,5,5,5
Железен мост- 15 секунди.

Много добре. Вече сглобих цялото движение, както си е точно бебешкото силово. Набирам се, извивам ръцете до позиция за дълбока кофичка и правя кофичка, но понеже кофичката е доста под паралела, а няма как да ползвам ластик, си помагам със съвсем леко избутване. Нещо като подскок само от глезените.
Тръгнах да правя и ядро, но още на железния мост усетих, че няма сила. На Л на стойки едвам се задържах. Ръцете ми бяха дроб.
Ядрото ще е в друг ден, докато не заякна. Сега силовото много ме изцежда.

Мнението беше редактирано от Nev на 02.09.21 12:53.

06.09.21
23:07

Джудо 60 минути.

Децата си бяха лятото в България и аз си намерих 863, все основателни причини да не ходя на джудо ☹️
Както и да е, ваканцията свърши. Винаги е трудно да стана от леглото в 7 вечерта и винаги се чувствам страхотно след тренировка 😊
Тръшна ме едно пишлеме без да очаквам и наистина ми се видяха звездички 😊 Практиката на паданията помогна. Инстинктивно изплющях с ръката и като цяло паднах добре. Дано не ми се случва да не падам добре.

Жена ми: Как мина днес?
Аз: Ох, един как ме тръшна неочаквано, видяха ми се звездички.
Тя: Тези хора луди ли са, не трябва ли да те предупреждават първо?
😂😂😂

Мнението беше редактирано от Nev на 06.09.21 23:18.

07.09.21
22:04

Бебешко силово на халки 5,5,5,5

Много е трудно, когато си тъп. Изгледал съм стотици клипове с техники и подходи за силово. Никога не ми беше направило впечатление, че на бебешкото силово, коланите на халките не са отвесни. Когато съм увиснал на ръцете и съм с изпънати крака напред, стъпали на земята, трява да се избутам една идея назад и коланите вече не висят отвесно. Когато тръгна от такава позиция, не ми трябват никакви скейтборди. Коланите стават перпендикулярни, когато достигна позиция кофичка. Ако в началото тръгна с перпендикулярни колани, когато се набера, понеже не вися свободно, а краката ми са изпънати напред и са стъпали на земята, халките се местят напред и вече, когато съм в позиция за кофичка, халките ми са зад гърба 😊 И аз се чудя защо не мога да се избутам от тази позиция, въпреки, че съм упорит и днес успях единица 😂
Ако някой не му се гледа цялото видео 5:40 е движението.

08.09.21
00:21

Дейба ,колко сложна наука...все едно преподават криволинейни интеграли.
Някви зеленяци си придават важност ,щот могат да се наберат 20 и повече пъти.
Преди да си се набрал поне 20 пъти в серия може да сънуваш силово.

08.09.21
11:40

казано от Nev на 07.09.21, 22:04:

Изгледал съм стотици клипове с техники и подходи за силово.

Винаги съм казвал, че гледането на клипове пречи. Една минута практика е по-добре от час клипове.

p.s.
Силово на халки правя без никакви проблеми и без да го тренирам. Тренирам само помощните гимнастически неща...

Мнението беше редактирано от James Hinks на 08.09.21 11:47.

08.09.21
14:39

казано от James Hinks на 08.09.21, 11:40:

казано от Nev на 07.09.21, 22:04:

Изгледал съм стотици клипове с техники и подходи за силово.

Винаги съм казвал, че гледането на клипове пречи. Една минута практика е по-добре от час клипове.

p.s.
Силово на халки правя без никакви проблеми и без да го тренирам. Тренирам само помощните гимнастически неща...

Правиш силово защото си силен 😜 Предполагам затова са го кръстили “силово ” 😊
Освен, че си силен, си силен достатъчно навсякъде, а аз се чудя кое по- напред да изграждам 😂
Съгласен съм и с нервака, че го има и момента, че гледам да не се прецакам, да взема да стана много силен 😂 Гледам да го направя с възможно най- малко сила, защото ме мързи предполагам или не съм достатъчно мотивиран 😊
Иначе за практиката си абсолютно прав. В крайна сметка, аз с тестове го усетих, но дълго време съм се заблуждавал, че не мога да обърна ръцете защото няма толкова сила, а то се оказа, че не се позиционирам правилно. Не се сетих, че като не вися напълно, не давам същата свобода на халките да се нагласят според движението и като съм ступал ми отиват лактите много назад.
Важното е да сме здрави 😂😂😂 Ще стане, живота е пред мен, надявам се 😊

Мнението беше редактирано от Nev на 08.09.21 14:42.

08.09.21
15:31

Важното е да тренираш разнообразно, а не да търсиш само и единствено позицията за минаване над халките. Рано или късно стават нещата. Това имах предвид.

14.09.21
00:02

Джудо 1 час.

Тренировката в понеделник, става все по- тегава. Само трима възрастни сме. Единия е опитен и умерен, другия също има достатъчно опит, но е надъхан младок. Иска темпо, иска силни тръшкания и се сърди, че съм предпазлив и взе да ме изнервя и не се наслаждавам на тренировката.

На работа се разчеквам. Не помня от кога не съм почивал. Изгоних един от моите най- накрая. Колегите малко ми бяха сърдити, щото бил много земен и разбран. Кой знае кой щял да е следващия сега. Ами който и да е, ако си върши работата, чисти и не закъснява, ще се разбираме 😊 Ако е земен, но не чисти и за 6 месеца, няма нито един ден да е дошъл на време, ще си ходи.
Другата пък я хвана вируса. Тя беше единствената неваксинирана от моите.
Още един, се оказа фалшива тревога, ама докато излязат тестовете и той го нямаше 3 дена.
Този четвъртък уж ще почивам. Ще видим.
Иначе пък, грам никакви болки никъде, въпреки зверското бачкане много часове. Изкарах и някой паунд 😜

Мнението беше редактирано от Nev на 14.09.21 00:04.

15.09.21
16:59

Набиране с гимнастически хват 1х5
Кофички на халки, максимално до долу 1х3
Бебешко силово 1х5,1х4,1х3

Колкото и смешно да изглежда аз съм доволен 😉 На набиранията имах още доста сила, но хвата свърши. Много чисти бяха. Може би никога не съм се дърпал толкова нагоре с такава лекота 😊
На кофите се спуснах до положение, до което не може повече и се избутах. Третата не беше чак до долу. Утре мисля да пробвам, колко двойки набирания ще направя през 30 секунди.

Днес отворих салона в 6 сутринта, и като дойдоха другите в 9, си бих камшика. Обикалях железариите като муха без глава да се чудя какво да свърша. Грам нищо не свърших освен, че доразвалих бравата на задната врата 😂
Жена ми поиска да извадя още ключове. Викам си, дето ще плащам за ключове, ще сменя бравата, че ми писна от тези аристократични брави, на които ключа ще ти скъса колана 😂 Хубаво ама прилична брава с патрон се оказа 30 паунда, 15 за дръжки защото ще е с патрон, пак ще трябват още 2 ключа, защото новата е само с два, те ще струват 15 и стана 60. А аз се канех да си сложа електронни брави и хич да не се занимавам с ключове, ама това след като сменя и вратите. Ако сега дам 60 паунда, после като сменя всичко, старата брава ще си я пъхам ... Викам си, ще си купя една електронна брава, ще я сменя, хем ще видя как е и като сменя вратите, ще я прехвърля и ще купя още една. Тя пък, незнам защо отпред планката е сигурно 50 см. Трява да дялам с длетото като идиот, да пробивам нови дупки и тн. Викам си, ако сменя вратата, ще купя бравата и хората ще си я сложат 😂 Сега чакам чакам шефката да се върне от работа да видим, ще сменяме ли вратата. Че така, от два ключа за 15 стигнах до врата, която ще е поне 500 и брава 180 😂

Мнението беше редактирано от Nev на 15.09.21 17:14.

Прескочи до:

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1