Тренировъчна програма за занимаващ се активно с футбол.

Прескочи до:

30.10.17
22:03

Говорех за методите ти по принцип и да не са за всеки.Изхождаш от твоята генетика и структура, без да вникваш в индивидуалности.От там матрицата.

Мнението беше редактирано от doni dimitrov на 30.10.17 22:04.

30.10.17
22:15

ето ти пример за гаден случай и липса на основа ..поздрави

Мнението беше редактирано от doni dimitrov на 30.10.17 22:15.

30.10.17
22:26

казано от doni dimitrov на 30.10.17, 21:49:

Основата е координация  и обикновенно се формира в ранна възраст.Иначе и с триста тяга да си ,ако паднеш няма да могат да те спрат.

Основата е здрава техническа работа, подпомогната от специфични за дадения спорт физически качества. И отгоре на всичко това ако има талант - става едно от ония имена, които остават в историята на дадения спорт. Ама и това го повтарям, преди години на Слави го бях писал в друг разговор.
Но дори и да приемем твоята теза, която не е вярна, но все пак да я приемем - какво ще пропречи базовата сила? Нищо, само ще донесе полза, макар и малка.

казано от doni dimitrov на 30.10.17, 22:03:

Говорех за методите ти по принцип и да не са за всеки.Изхождаш от твоята генетика и структура, без да вникваш в индивидуалности.От там матрицата.

Айде, почна да пишеш, все едно си всеки ден с мен плътно и следиш кой и как го тренирам. От какво изхождам и в какво вниквам няма как да знаеш, най-малкото се познаваме с теб само от нета, а как работя и с какви методи може да предполагаш по косвени данни и то ограничени такива, тоест само от това, което някъде съм написал в някаква тема публично.

казано от doni dimitrov на 30.10.17, 22:15:

ето ти пример за гаден случай и липса на основа ..поздрави

И това има общо с футбола или...?

30.10.17
22:34

Момчето може би няма да посмее, да пише в темата 😄
П.П Бартош Курек е много секси обаче.

30.10.17
22:51

Да прав си, че те познавам косвено.
Такова впечатление оставяш.Казвам ти го като напълно безпристрастен наблюдател.
Не ти ли хареса примера, как му помогна силата,  да не умре от едно падане.
Във футбола се пада ве или греша.

30.10.17
22:58

Не знаех, че във футбола целта е да се ритат умишлено в главите...И понеже това:

казано от doni dimitrov на 30.10.17, 14:37:

Помислете малко де, футбол не джудо ,самбо ,борба или щанги.

ти го написа, се чудя каква е връзката на уличен бой със спорта футбол и питанията на 16 годишен ентусиаст.

30.10.17
23:00

А и друго забравих.
Наистина нямаш нужда да си арогантен и самодоволен, вервай ми...поздрави

30.10.17
23:02

Ми той умре от падането бе, като чувал с картофи...никаква координация

Bart Simpson

30.10.17
23:05

Кат та шибнат в ушака к’ва координация, бе брат????

30.10.17
23:14

Ами,  ебати ударите...малко Жан Клод..

Една от най-значимите разлики (не единствената, разбира се) между детско-юношеския и мъжкия спорт са силовите характеристики на състезателите.

Затова треньорът го е пратил във фитнеса - не защото не е координиран, а защото вероятно не му достига нещо съвсем различно.

Дони, разчитах на по-конструктивна аргументация от теб.

30.10.17
23:32

казано от doni dimitrov на 30.10.17, 23:00:

А и друго забравих.
Наистина нямаш нужда да си арогантен и самодоволен, вервай ми...поздрави

Благодаря за съвета, но не виждам каква връзка има с дискусията? И въобще моите личностни качества, подход и каквото и да е още там...

казано от doni dimitrov на 30.10.17, 23:02:

Ми той умре от падането бе, като чувал с картофи...никаква координация

Дали от падането, дали от директния ритник при опита да стане, какво значение има за футбола??? Дай пак да приемем твоята теза за координацията - тоя е тренирал яко за координация и тогава дали щеше със замътена глава от уширото, да успее след втория директен ритник да падне с уекми или пък дори да го избегне???
Ирелевантни аргументи, Дони, напълно ирелевантни дори и за дадения в случая пример.

Мнението беше редактирано от James Hinks на 30.10.17 23:38.

30.10.17
23:41

Да изместих темата в моята област..но говорихме за основа.Да далеч съм от футбола , но имам преки наблюдения и съм се интересувал от чисто любопитство.
А и говоря общо и по принцип  и тук няма и как да се даде конкретна насока.Но матриците не ми допадат, доста строшени таланти  видях с матрици.

Bart Simpson

31.10.17
00:17

Момчета, аз не съм сериосен състезател или атлет или голям умник, но преплувах 16 мили или 25.6 км без да съм влизал в зала нито веднъж в живота си.
Без тяга, клек или каквото и да е друго.
Може ако ги бях правил да преплувам 30 мили не знам.

31.10.17
00:32

казано от doni dimitrov на 30.10.17, 23:41:

...Но матриците не ми допадат, доста строшени таланти  видях с матрици.

Точно във футбола колко строшени таланти има, дето са имали по двама-трима треньори и спортен лекар зад гърба си. И методология, дето при някои дава резултат...при други, като не сработи, ако са късметлии, им лекуват травмите с кортикостероиди - колкото да изкарат поне още два сезона и после си се оправят сами. В класическата матрица у нас спорта и здравето вървят в различни посоки.

31.10.17
05:59

Именно това се опитвах да обясня ,но явно не се изразявам ясно.Тук се пропагандира матрица като единствената за всеки.Ае пък  да не е баш тъй.
И всеки скача като ужилен, когато изразиш мнение противно на това в което страстно вярва.

казано от Ивайло Иванов на 17.10.17, 20:30:

Занимавам се активно с футбол от 6 години и дойде моментът, в който вече е време да предприема следващата стъпка и тя е да се кача при мъжете. Въпроса е, че от треньорския щаб ми казаха да започна да ходя 2-3 пъти дневно в седмицата на фитнес.

Тука малко се измести дискусията що е то база и има ли тя почва у нас.

Момчето е написало, че треньорите го карат да ходи на фитнес, защото ще го пускат при мъжете.

И да, освен ако не е вратар, ще му трябва още маса и той сам го е написал, защото всички ще са с по 20 кила над него и просто ще го смачкат.

Дони, никой няма да го прави трибоец с 300 тяга. Сега ти поставяш матрица. Той е написал, че тренира от 6 години, т.е. съвсем си му е време за щангата.

31.10.17
07:27

Никаква матрица не налагам ,ползите от тоя тип трениране което тук се пропагандира са силно преувеличени и при определени спортове може да имат обратен ефект.
За това не  писах, прави клекове тяги и обръщания ,а се обърни към треньор познаващ спецификата на спорта...или нещо друго а
И всички се разврякаха ,че кондиционните треньори били ташак и видите ли тук всичко знаели.
Ае пък да има и други дет знаят ве

Мнението беше редактирано от doni dimitrov на 31.10.17 07:28.

Bart Simpson

31.10.17
08:11

Ти пък,  Дони, мен наскоро ме убедиха, че лекарите нищо не разбират, ти за треньори се косиш......

31.10.17
08:47

казано от Bart Simpson на 31.10.17, 00:17:

преплувах 16 мили или 25.6 км без да съм влизал в зала нито веднъж в живота си.

В плуването клек и тяга не ти трябват в подготовката. Нали питаше дали съм готвил някого без базови - е, плувци съм готвил така.

казано от doni dimitrov на 31.10.17, 05:59:

Именно това се опитвах да обясня ,но явно не се изразявам ясно.Тук се пропагандира матрица като единствената за всеки.Ае пък  да не е баш тъй.

Видяхме колко си наясно с “матрицата”, която налагам...Колкото и с моята генетика.

казано от doni dimitrov на 31.10.17, 05:59:

И всеки скача като ужилен, когато изразиш мнение противно на това в което страстно вярва.

Да, включително и ти.

казано от doni dimitrov на 31.10.17, 07:27:

И всички се разврякаха ,че кондиционните треньори били ташак и видите ли тук всичко знаели.
Ае пък да има и други дет знаят ве

ОК, дай да ги видим кои са. Насочи питащия към конкретни хора. Защото иначе налага една матрица “намери кондиционен треньор”, която е още по-празна от към съдържание от тази, която му каза Адаша “прави клек, тяга и обръщане”...

Мнението беше редактирано от James Hinks на 31.10.17 08:48.

Момчета, аз не съм сериосен състезател или атлет или голям умник, но преплувах 16 мили или 25.6 км без да съм влизал в зала нито веднъж в живота си.

Сравняваш ябълки с круши. Те и маратонците не влизат в зала, ама то не им и трябва.

казано от Alexander Krastev на 31.10.17, 07:04:

И да, освен ако не е вратар, ще му трябва още маса и той сам го е написал, защото всички ще са с по 20 кила над него и просто ще го смачкат.

Ако е вратар също ще му трябват, не знам защо мислиш че там може да е слаботелесен 😀

31.10.17
10:29

казано от Alexander Krastev на 31.10.17, 08:53:

Сравняваш ябълки с круши. Те и маратонците не влизат в зала, ама то не им и трябва.

Дъщеря ми с по 10км на тренировка ...понякога и двуразово ,сега си дърпа 130…

31.10.17
10:34

Клека, тягата, обръщанията, набиранията със сигурност ще погнат да натрупа сила и база и ще са му от полза, но искам да попитам няколко простички неща:

1. Момчето сигурно тренира 6 пъти в седмицата, може и в някои дни да е двуразово, месеците до края на Май (поне) има мач всяка Неделя, в останалото време трябва да ходи и на училище. Не му ли трябва кондиционен треньор поне в началото, който да прегледа натоварването и програмата, да види кои дни какъв тип занимания има и въз основа на това да определи броя и обема на тренировките и най-полезните базови упражнения? Щото ако всеки ден имаш тренировка по футбол, два или три от които са двуразови и ако набиеш още 2 или 3 допълнителни силови тренировки (или една много тежка) мога да се басирам, че ефекта ще е обратен.  И без да претендирам, че съм експерт в спортните въпроси, мога да се басирам, че тази работа не може да я свърши анаболния батка във фитнеса, който се е титулувал като “фитнес инструктор”. Дори момчето да не може да си позволи треньор да присъства на всяко занимание, не е ли ОК да следи прогреса, да променя програмата и да го консултира?

2. Вероятно по горния въпрос, поне за начало можеше да помогнат някой от по - опитните, като разпитат какви точно са му тренировките и натоварванията и въз основа на това го посъветват как да вмести едно или повече силови занимания в програмата си, но за добро или по - скоро за лошо напоследък в този форум се дебне някой да каже нещо след което дружинката да му се изреди и да му обясни колко е “неграмотен” и как се изказва неподготвен. Влиза се в някакви безсмислени екзистенциални спорове. За мен, от групата поддържаща мнението, че консултация с кондиционен не е необходима на практика само Александър даде полезен , но за съжаление непълен съвет (спор няма, че силови базови упражнения ще му погнат на момчето).

3. Да се учиш на обръщане сам, без контрол от инструктор, е сигурен начин да се прецакаш геройски. Вероятно подобен ефект ще постигнеш и ако на тези движения те учи “фитнес инструктор”-а от кварталната зала. Виж, заден клек и нормална тяга кварталния батка ще е от полза.

3. Не подценявайте факта, че момче на 16 години искат да го пускат да играе с мъжете във В група. В момента отбора на Нефтохимик играе с отбор изграден изцяло от юноши на 17-20 г. в Б група и са буквално боксова круша на групата. Разликата между юношеския и мъжкия футбол е огромна (включително до голяма степен и заради силата). Явно детето си има талант и амбиции.

Мнението беше редактирано от ND1452 на 31.10.17 10:38.

Ами те са му казали, че трябва да “ходи там 2-3 пъти седмично на фитнес”. Момчето ако имаше достъп до квалифициран кондиционен треньор, очевидно нямаше да търси съвет във форум 🙂

Със сигурност натоварването трябва да е съобразено изцяло с футболните му тренировки, иначе ще тръгне надолу. Но за да му се даде адекватен съвет, трябва да сподели повече информация - както Маданеца написа - кога тренира, кога има мачове и т.н.

31.10.17
10:41

казано от ND1452 на 31.10.17, 10:34:

Да се учиш на обръщане сам, без контрол от инструктор, е сигурен начин да се прецакаш геройски.

Не.

казано от ND1452 на 31.10.17, 10:34:

Виж, заден клек и нормална тяга кварталния батка ще е от полза.

Не.

Bart Simpson

31.10.17
10:42

Не е невъзможно, но нито е в плюс за атлетиката, а футбола като му махнеш техническата част и единоборствата остава една попроменена бегова дисциплина, нито е по силите на поголовието кондционни треньори да бъде структурирана грамотно и правилно.

Автор-James….

Аз за моето плуване във врръзка с ей, те тава изказване го написах.
Защото то и плуването като направиш хоризонтално и го сложиш във вода си е бегова дисциплина.
И може и без тяга, според моя опит, ся някой може да не може без тяга.

Мнението беше редактирано от Bart Simpson на 31.10.17 10:53.

31.10.17
10:52

Барт, ти от Лека Атлетика имаш ли някакво понятие? Колко и е приликата в ОФП-то с това в Плуването например?

Bart Simpson

31.10.17
10:57

Не знам какво е ОФП.
Ама я моля те, понеже така и така сте наели инерция тук.
Обясни ми защо добър футболист без тяга не може, а добър плувец може?
Като вообще не се смятам мен за плувец, не ме разбирайте погрешно.
Сашо, ябълките и крушите имат толкова сходни неща, че общото им е повече от различното.

31.10.17
11:01

казано от Bart Simpson на 31.10.17, 10:57:

Не знам какво е ОФП.

Обща физическа подготовка ............ вклюват се възможно най-леките комплекси, които всеки слабак може да изпълни по стандарта, като Фран, Линда и т.н. :-)))))))))))))))))))

Чети само преди многоточието, другото е бъзик!

Мнението беше редактирано от Деян на 31.10.17 11:03.

31.10.17
11:35

Сашо Сашоо,ти скачаш като ужилен защото си се взел адски насериозно.
Кой да му препоръчам,да дойде в Ловеч и ще го заведа направо при най- добрия...
И да бе имам представа от генетиката ти и даже мисля, че се изнасилваш с тренировките си.
Ма ти си знаеш нали си гуру.
Написа назад някъде, че основата била много работа за техника ,да говорим общо.
Я кажи как се учи сложна техника, без да имаш отлична нервно мускулна координация
А тя се тренира по подходящ начин .Говориш сякаш не си влизал в зала по бойни изкуства.
Мисля, не си останал на ниво киокушинкай и щанги.
И не се впрягай толкова не оспорвам знанията и опита ти ,уважавам те от едно време и виждам ,че даваш много за спорта по принцип.Ама ся вслушвай се малко в различното, не знаеш всичко вервай ми...Поздрави

31.10.17
11:52

казано от doni dimitrov на 31.10.17, 11:35:

Сашо Сашоо,ти скачаш като ужилен защото си се взел адски насериозно.

Съдиш за другите по себе си. Нито скачам, нито ме вълнува особено тоя спор. Подкрепих тезата на Адаша, която беше единственото казано по същността на питането на момчето. От там локумите ги почнахте останалите.

Кой да му препоръчам,да дойде в Ловеч и ще го заведа направо при най- добрия...

Ми да беше написал това, напълно достатъчно е в такава дискусия. Аз ако бях на момчето, при такъв пост ти пиша ЛС и ме водиш.

И да бе имам представа от генетиката ти и даже мисля, че се изнасилваш с тренировките си.

Е кажи сега как я имаш - нито си ме виждал на живо, нито си ме виждал какъв съм бил като малък, нито си виждал родителите и роднините ми. Освен да си ми взел ДНК материал и да си ми разчел генетичната карта...😄 А моите тренировки са единствено и само моя грижа, но благодаря за заинтерсесоваността от тях и изказаното мнение.

Ма ти си знаеш нали си гуру.

Не. Аз просто имам познания и опит, каквито имат много малко хора.

Написа назад някъде, че основата била много работа за техника ,да говорим общо.
Я кажи как се учи сложна техника, без да имаш отлична нервно мускулна координация
А тя се тренира по подходящ начин .Говориш сякаш не си влизал в зала по бойни изкуства.

Сложното започва с простото, трудното - с лесното, пътят от хиляда ли - с първата крачка. Лао Дзъ.
Ама за 6 години момчето е научило техническата част и му трябва малко сила, че ще играе пръ мъжете. Не знам защо това условие в питането му така упорито го пропускаш всеки път.

Мисля, не си останал на ниво киокушинкай и щанги.

За да готвя състезатели от съвсем различни спортове, явно не съм.

И не се впрягай толкова не оспорвам знанията и опита ти ,уважавам те от едно време и виждам ,че даваш много за спорта по принцип.Ама ся вслушвай се малко в различното, не знаеш всичко вервай ми...Поздрави

Не се впрягам, ти ми вменяваш това и три дни четеш избирателно ли, нещо си решил да си търсиш тема за спор с мен ли, не знам и аз. Не ме и вълнува, но темата си объркал - дай да си пише нещо за кучета, котки, прасета, гори, дивеч, ракии, та да има за акво да спорим по същина.
Пак казам - не знам всичко, знам достатъчно. Вероятно, някъде някой знае повече. Ама не пише тук и в тая тема. Не дадох схема, не дадох и мнение за такава. Подкрепих написаното от Сашо Кръстев, 5-ти или 6-ти път го пиша това.

31.10.17
12:01

Темата беше добре последствие  се превърна в тема за мерене на пишки .

31.10.17
12:09

казано от Martina Simeonova на 31.10.17, 12:01:

...последствие  се превърна в тема за мерене на пишки .

И ти между тях...

31.10.17
12:27

Хах ха прав си донякъде...заядох се така да се каже
Тук се разтоварвам и си почивам,но сте взели да ставате  секта не че ме вълнува толкова.
И ти четеш избирателно и упорито  се хващаш за думи и изречения извадени от контекста.Някой пичове се включиха доста адекватно  този  ND се изказа добре по темата.Какво за кучета...ловни ли ......

Прескочи до:
Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1