фитнес зала???

20.10.08
10:50

Първо спецялно БЛАГОДАРЯ на МИТАКА за инфото което ми даде на лс. Митко МЕРСИ.
сега на въпроса.
Намерил съм супер място в ЛЮЛИН за фитнес зала, имам и оборудването( фитнес уреди, солариум и сауна) и всичко, сега оговарям и цената за наема, въпроса ми е малко сложен: “ДОЧУХ, че в момента в който отворя залата, ще ме навестят гости от залата на Жоро Димитров или пък хора на някакъв там който се разпорежда за нещата в квартала, за да ми определят цени и с една дума рекет” звучи малко грубо, но ми го споменаха, Въпроса ми е ако има хора които живеят в този регион на София, дали са чували за такива неща и дали има такова нещо, питането ми е малко не на място но все пак с питане се стига и до Рим.

Темата беше редактирана от INZAGHI на 20.10.08 10:50.

AZ

20.10.08
11:12

сори за спама,ама:Ба*ти,България е пълна само с боклуци,рекетьори и подобни.Според мен няма и ти да се разминеш,за честните хора няма място.Иначе ти пожелавам голям успех-да си събереш клиенти и те да са доволни,успех!

20.10.08
19:08

Ти как си го представяш без подобни изпълнения? Да не би да очакваш просто ей така да ти дадат да си направиш заличка? И по-добре приеми първата оферта за да не ти предложат такава която да не можеш да откажеш ;-)

20.10.08
21:22

Може да са само приказки. ТИМ отвориха зала на 2 спирки от моята малко преди мен (месец и нещо). Славия-спортес. На още две спирки в друга посока от мен е The Gym. И те са на групировка. Никой не е идвал при мен и малките квартални дупки наоколо за да диктува каквото и да е. Много хора се страхуват (единия ми съдружник е от тях) от рекет, мутри и т.н. И се опитват да ти наложат страховете си. Не се връзвай.

21.10.08
13:41

казано от mitaka101 на 20.10.08, 21:22:

Може да са само приказки. ТИМ отвориха зала на 2 спирки от моята малко преди мен (месец и нещо). Славия-спортес. На още две спирки в друга посока от мен е The Gym. И те са на групировка. Никой не е идвал при мен и малките квартални дупки наоколо за да диктува каквото и да е. Много хора се страхуват (единия ми съдружник е от тях) от рекет, мутри и т.н. И се опитват да ти наложат страховете си. Не се връзвай.

Много си прав, аз пак ти благодаря за личните съвети,бях ти споменал къде искам да я направя тази зала в кои квартали, но там “рекета” е под формата на наемите които ми искат( 2000Евро-7000Евро) и просто за тези квартали се изгуби смисъла, ти ме посъветва да почакам ,да ще го направя и ще се надявам да се отвори шанс, но там за люлин вече се и потвърждава почти на сигурно че ще бъда “леко жулнат с тарифа”, сега се опитвам да видя с колко точно ще ме жулнат, защото ако е с повече от 1500левчета няма смисъл да се занимавам.

21.10.08
18:00

Никой не може да ти направи нещо, което да не можеш му го върнеш в десеторен размер.Това е моето мнение за рекета и цялата тая простотия

21.10.08
18:29

Стига бе тия неща са отживелица от доста време. Има доста по-печеливши дейности с които се занимават така наречените мутри. В днешно време никой от този контингент не би отворил фитнес зала освен да пере пари поради простата причина че този бизнес не е достатъчно печеливш.

Митак, залата ти не е конкуренция на джима и на славия и затова говориш така ;) Не че мисля че иначе щяха да те навестят, но просто да споделя.

До титуляра - не мисля че следва да се притесняваш от подобни неща. Дори и да се появи някой ще се оправиш спокойно. Много са ви наплашили тия мутри, това да не е строителния бизнес или енергетиката :) Даже малко смешно ми стана като прочетох темата. Никой няма да те закача заради една зала от коята я изкараш 5 бона я не.

22.10.08
07:59

Калояне прав си , но преди известно време( давам ти пример) едни момчета отвориха зала, тренировката им беше 3лв, картите от сорта на 40-50лв, е на втория ден конкуренцията им(въпреки че в района им нямаше друга зала) ги навести, не им взе рекет, но след това тренировката стана 5лв картите с 20лв отгоре, залата им бе малка и познайййййййй дали имаха някакви клиенти и дали тази зала я има вече. дали ще дойдат при мен и дали ще ми кажат всеки месец искаме по примерно 1000-2000лв или защото и аз смятам да привлеча хората първо с разнообразието от силови и кардио уреди, второ и най-важно достъпни цени на тренировки и карти- е дали чрез месечно отчитане или като ми кажат ама ти защо ти е 3лв трен или 60 картата, я трен да ти е 6-7лв и аз какво правя работя за чест и слава, има го това с рекета просто формата и начина му са различни, конкуренцията евентуално там в Люлин ще ми бъде фитнеса на Георги Димитров(макар че ще съм на прилично разтояние) и някакъв фитнес в някакво училище, Г.Димитров се отчита на един човек, е като му отнема клиентите според теб няма ли някой да намине.
Макар че и ти си прав и аз си го мисля, че НИЩО НЕ СЕ ЗНАЕ, може и да ме оставят, но аз трябва да го проверя това , защото инвестицията която смятам да вложа е голяма и все пак, ако се появът такива хора, няма смисъл да си хвърля парите. :)

Мнението беше редактирано от INZAGHI на 22.10.08 08:01.

22.10.08
08:18

Рекета си го има. Едни познати отвориха зала в Костинброд и им я подпалиха заради конкуренция, но нищо не доказаха. Прецени си сам защото ще отмъкнеш клиентите на Жоро и най-вероятно ще ти начупят витрините на залата. Сметни си сам разходите за наем, за ново остъкляване всяка седмица и други текущи и искуствено създадени. Все пак една квартална зала не печели повече от 5-6 хиляди на месец. Сори за алтернативата.

22.10.08
08:21

Ами възможно е за тия момчета... ако някой е дошъл при тях и им е казал ние сме мутри давай по 2000 на месец иначе бой и той е свалил гащите естествено. Но като им дадеш малко отпор и няма да има проблеми. Пак казвам това не са времената от преди 10 години. Ти нямаш ли приятели или хора които да ти помогнат?

И аз утре ако дойда да те сплаша и ти клекнеш мислиш ли че ще откажа да ти взема парите?

22.10.08
10:50

ХАХААХАХ. Много ясно, че имам, само че в този край на София сме “слаби” , имам и такива приятели с които да си го разреша проблема, но все пак искам всичко да си е цивилизовано. Макар тук в Бг тази цивилизованост да е криво разбрана. Да сега се опитвам  да направя връзка със “силите на деня”  от Люлин и като се срещна с тях ще разбера дали ще правя там зала или ще търся друго място където да я правя.

22.10.08
11:08

Без да се обиждаш обаче ако бизнеса ти опира то дова дали има или няма мутри си гола вода...

Не искам по никакъв начин да те обидя просто това е реалността. А и като цяло самата тема не ми се струва много сериозна, бизнес така НЕ се прави.

22.10.08
11:12

Teми из форумите, ще търсиш силните на деня...накрая ще се окаже, че сам си предложип да плащаш на някого.

22.10.08
12:07

казано от Калоян Георгиев на 22.10.08, 11:08:

Без да се обиждаш обаче ако бизнеса ти опира то дова дали има или няма мутри си гола вода...

Не искам по никакъв начин да те обидя просто това е реалността. А и като цяло самата тема не ми се струва много сериозна, бизнес така НЕ се прави.

Не. Точно за това, питах дали някой знае дали е така, Аз и за това в началото казах че въпроса е малко не на място. Просто се поинтересувах, колкото да по горните мнения че от фитнес не се печели много и аз мисля че е така, но може да се печели достатъчно стига да знаеш как и с малко късмет.

22.10.08
12:12

казано от С7АЛК3Р на 22.10.08, 11:12:

Teми из форумите, ще търсиш силните на деня...накрая ще се окаже, че сам си предложип да плащаш на някого.

Ха прав си - донякъде излиза презастраховане. Но пак казвам просто, питам как стоят нещата аз и затова го сложих това в кавички, срещам се с хората и разпитвам как стоят нещата, ако те не ми кажат питах и тук, сабирам инфо и накрая, ако Господ е казал до месец- месец и половина съм готов да я направя, дали ще е в Люлин или друг квартал- зависи от много неща.
Но съм сигурен че това с рекета го има в смисъл с подмолните номера, както по горе се писа чупене на витрини и т.н.

Глупаво става, човек, сори за изказването, ама наистина глупаво.
Сега само ти трябва рекетьор. Той вече знае, че те е страх.
Отгоре на това той вече знае и от кой те е страх, ти сам си хвърлил калта върху трето лице. Ще насочиш следите към трето лице ако това се случи, даже и то да няма нищо общо. Ккво му пречи на рекетьора, който и без това е дошъл да те излъжа, да каже “Ае тука Гьорги ма праща да си поговорим”?

Ти сигурен ли си, че това е твой бизнес, а не на майка ти и баща ти?
Напрво не ми се вярва, че ти си купил уреди, сключил си договор за зала, платил си наем, регистрирал си фирма и накрая се наакваш - с извинение пред някакъв такъв безумен слух????? Чут на маса от полупияни пишленгари или пък от надути чички, които се опитват да изкарат, че “много ги разбират работите”.

Кат отолкоз те е страх, чудно ми е за какво точно не си можл да се сетиш?
Решението е елементарно.
Като те е страх от рекет, плащаш официален.
100 до 200 лв. на месец за едни обемни датчици на СОТ и паник бутон.

Нито е много скъпо, даже според мен е задължително.
И мутрите няма да те закачат.

Брех, човек, ти утре шса изплашиш и ше избягаш от някой клиент. Че те идват понякога бандюги с охраната си и какво ли не....
Ае малко повече трезва мисъл, как може да публикуваш такав тема?
Не заради форума.
Заради тебе.
Тематае “ела, вълчо, изяж ме”....

Поздрави и смелост!!!

Мнението беше редактирано от Стефан Симеонов на 22.10.08 17:50.

22.10.08
18:56

казано от D3BEP на 22.10.08, 17:49:

Че те идват понякога бандюги с охраната си и какво ли не....

Верно и такива има. Често собствениците на зали завързват другарства с подобни типове. То няма как, при положение, че са редовни клиенти и се подвизават малко като ‘вип’, да не се познават със чорбаджията. Но да искат рекет и прочие много ме съмнява. Все пак 90те са минало. Онези с анцузите, за които по-старите си спомнят, а по-младите сме слушали много са вече с костюми и са видни бизнесмени. Разбира се, ако мислиш да отваряш дискотека например без да се отчиташ на тези бизнесмени и без да си получат парчето няма да стане, но при положение, че става дума за 1 квартална заличка - едва ли...

22.10.08
19:41

казано от D3BEP на 22.10.08, 17:49:

Глупаво става, човек, сори за изказването, ама наистина глупаво.
Сега само ти трябва рекетьор. Той вече знае, че те е страх.
Отгоре на това той вече знае и от кой те е страх, ти сам си хвърлил калта върху трето лице. Ще насочиш следите към трето лице ако това се случи, даже и то да няма нищо общо. Ккво му пречи на рекетьора, който и без това е дошъл да те излъжа, да каже “Ае тука Гьорги ма праща да си поговорим”?

Ти сигурен ли си, че това е твой бизнес, а не на майка ти и баща ти?
Напрво не ми се вярва, че ти си купил уреди, сключил си договор за зала, платил си наем, регистрирал си фирма и накрая се наакваш - с извинение пред някакъв такъв безумен слух????? Чут на маса от полупияни пишленгари или пък от надути чички, които се опитват да изкарат, че “много ги разбират работите”.

Кат отолкоз те е страх, чудно ми е за какво точно не си можл да се сетиш?
Решението е елементарно.
Като те е страх от рекет, плащаш официален.
100 до 200 лв. на месец за едни обемни датчици на СОТ и паник бутон.

Нито е много скъпо, даже според мен е задължително.
И мутрите няма да те закачат.

Брех, човек, ти утре шса изплашиш и ше избягаш от някой клиент. Че те идват понякога бандюги с охраната си и какво ли не....
Ае малко повече трезва мисъл, как може да публикуваш такав тема?
Не заради форума.
Заради тебе.
Тематае “ела, вълчо, изяж ме”....

Поздрави и смелост!!!

Аз пак повтарям, че може би не на място пуснах питането, то бе продиктувано от това че аз живея малко далечко от Люлин и когато ми изпадна офертата за мястото там се позаинтересувах, как стоят нещата там чух различни мнения в смисъл едни ми казват споко прави(като теб), други ми казват точно това за което питам- че ще дойдат да ми кажат каква да бъде цената на тренировката и на картата за този фитнес- поради тази причина реших да пусна тази тема, просто ако някой от вас знае да спомене, времената на мутрите отдавна са минали, и за страх - Не точно, поскоро да кажем че правя залата- пускам едни цени за трен и за карти, но идват и ми казват Тези цени ще ги смениш с други по високи, като по този начин с увеличението се и обезсмисля инвестицията, защото хората ще избягат и ще излезе че съм хвърлил 100хил лева на вятъра, защото Оzo казва квартална, но аз имам идея да е поскоро център в смисъл Фитнес, Солариум, Сауна, нещо малко по така от квартална, и като ми наложат техните високи цени Аз буквално ще изгоря.
Питах конкретно за Люлин понеже пак се потретвам там ми казаха, че все още има такива неща, иначе идеята ми за зала е в съвсем другия край на София където районите са ми познати и знам, че никой няма да ме закача, ама Никой, но в тези райони поне за сега НАЕМА НА ГОЛЕМИ ПОМЕЩЕНИЯ е ненормален и няма никаква изгода, за фитнес зала в момента, аз за това благодарих на Митака, защото ме посъветва да изчакам с идеята, че наемите ще паднат, за момента това и правя.
Поздрави и от мен.Мерси за мнението.

Мнението беше редактирано от INZAGHI на 22.10.08 19:43.

Това е последното което бих мислил ако си правех зала. Мисли сериозно... Казваш, че не става както я мислят те и това е. Да не мислиш, че кой знае какво може да стане. Като тук има едно голямо “ако”. Аз не вярвам изобщо някой да те закача. Ако отнемеш клиент на чужда зала значи нещо в нея не му е харесало. А не просто, че е отворена нова.

22.10.08
20:32

Малко зелен ми се струваш за такова начинание от начина по който говориш. Пак ти казвам основното при теб е че бизнеса е непечеливш и като цяло хората с повече власт имат интерес 0 към това нещо. Още повече предполагам каква зала ще отвориш така, че не мисля че можеш да засегнеш толкова сериозно нечии интереси че чак да ти пращат хора. По скоро наблегни на другите елементи от бизнеса. Проблеми няма да имаш - още повече пък за нелуксозна зала в люлин :)

Наемите няма да паднат, а и ако печалбата ти зависи от това колко е наема от сега си изгорял с бизнеса ти ;)

Всеки който има парите да отвори зала може да ги инвестира в далеч по-печеливши неща. Освен ако не е някой маниак или няма специална причина за да иска да има зала.

Кво чупене на витрините кви пет лева - има сотове, застраховки и т.н... пак казвам живеем в 2008 не 95 година. Няма да имаш сто процента проблем... Това е фитнес зала, не казино или нощен клуб.

Мнението беше редактирано от kao на 22.10.08 20:37.

Да, както ти каза Калоян и застраховка.
Аз лично застраховах магазин и апартамент с обзавеждане в скъпо застрахователно дружество в Бургас за няма и 400 лева ОБЩО на ГОДИНА. И двете с средни по площ.
При това може да си плащаш разсрочено, БЕЗ ОСКЪПЯВАНЕ.
35 лв. на месец.

При теб може и по - евтино да дойде. Защото аз направих пълна застраховка, но ти ще си наемател и теб природни бедствия, земетресение, самосрутване на сградата или земни маси и паднал самолет не те касаят. Ти нямаш и нотарилен акт да ти ги възстановят, а без него въобще няма ти ги включат в застраховката, те не са твои и ти не носиш отговорност за това. А именно недвижимостта е най скъпа и вдига застраховката.
Ти ще си избереш рискове - кражба, посегателство, пожар, наводнение и ще застраховаш предимно оборудвнето и витрините.

Времената на мутрите не са минали, за съжаление. И догодина, като изберете бате ви Б., ще го разберете осезаемо. Но въпреки това:
Вервай ми, и най - келявото застрахователно дружество знае как да се оправи и с най - големата квартална мутра! У Люлин!
И въобще, мутри и апаши избягват да си имат работа със застраховани обекти.
Без да говорим, че тея мутри са често от контингент на застраховтели. Неофициално.
Та със СОТ и застраховка какво мислиш ще направят? Ще те растрелят покзно, че не си вдигнал цените?

Въобще според мен зарежи тая безумна тема и действай смело. Смятай с ив бизнеса плюсовете и минусите, а не глупостите, които някой някак ти говори.
Поздрави!

Мнението беше редактирано от Стефан Симеонов на 23.10.08 05:47.

23.10.08
05:47

казано от Калоян Георгиев на 22.10.08, 20:32:

Малко зелен ми се струваш за такова начинание от начина по който говориш. Пак ти казвам основното при теб е че бизнеса е непечеливш и като цяло хората с повече власт имат интерес 0 към това нещо. Още повече предполагам каква зала ще отвориш така, че не мисля че можеш да засегнеш толкова сериозно нечии интереси че чак да ти пращат хора. По скоро наблегни на другите елементи от бизнеса. Проблеми няма да имаш - още повече пък за нелуксозна зала в люлин :)

Наемите няма да паднат, а и ако печалбата ти зависи от това колко е наема от сега си изгорял с бизнеса ти ;)

Всеки който има парите да отвори зала може да ги инвестира в далеч по-печеливши неща. Освен ако не е някой маниак или няма специална причина за да иска да има зала.

Кво чупене на витрините кви пет лева - има сотове, застраховки и т.н... пак казвам живеем в 2008 не 95 година. Няма да имаш сто процента проблем... Това е фитнес зала, не казино или нощен клуб.

Това, че съм зелен и мн неопитен е ясно все пак за пръв път ще правя нещо сам било то и фитнес зала, за това и разпитвам и взимам всякаква информация от други хора занимаващи се отдавна с това, наглед изгежда лесно, но всъщност си е упорит труд и мн усилие, колкото до това че има по печеливши неща от фитнес, да но на мен ми е мечта от много години много, пък и какво по хубаво хобитоти да ти стане и работа, за това съм и готов да рискувам, колкото за наемите не си прав че печелбата не зависи от наема, напротив в момента това е и едно от най-важните неща, примерно за едно помещение 600кв. ти искат 8000Евро е на каква цена според теб ще е трен и картата и колко хора ще дойдат с тази цена за да избиеш от наема.
Съгласих се че няма да имам проблем. Днес ще се срещна със собствениците на помещението и ще видим какъв наем точно ще ми взимат, ако се договорим на добра цена подписвам и го правя, ако не продължавам да търся ново помещение, за това дали ще успея или не(независимо че съм зелен и как мисля)- докъто не пробвам няма да зная дали ще съм успешен или поредният загубил.
ДВЕР- да Мерси. спрях да слушам и по горе написах днес ще се видя с наемодателите.
Поздрави! :)

Мнението беше редактирано от INZAGHI на 23.10.08 05:49.

За 600 квадрата 8000 евро ми се вижда даже ниска цена.
Ако помещението е търговско, т.е. става и за магазин например.
Това са 12 - 13 Е на квадрат, което си е напълно нормален наем.
И ако е с прилично местоположение.

Ако това те спира(мога да допусна, че е така), то опитай друго. Търси помещение, пригодено само за фитнес или даже етаж на сграда, който е бил преустроен. Често има таквиа, бивши сервизи, офиси, складови помещения. Те не с търговски помещения и наема е далеч по нисък.
Но пък там може:
- да имаш проблем със съседите
- да имаш проблем с властите и общината при проверка, макар че второто е малко вероятно, ко се регистрираш като клуб.

Поздрави!

Мнението беше редактирано от Стефан Симеонов на 23.10.08 05:54.

ВН

23.10.08
06:40

Аз не бих отворил спортен клуб без да притежавам мястото, освен ако не става дума за вече работеща зала. Тогава бих направил фитнес студио, а не квартална заличка. Да зависиш от броя на клиентите си и продадените си спортни услуги, когато не плащаш наем е едно и съвсем друго, ако трябва да плащаш същия наем, даже и през летния сезон, когато няма кьорав човек в залата. Ако сключваш договор за наем искай го за поне 2 години с възможност за предоговаряне на първата. Всичко за под година е несериозно.

23.10.08
07:18

Минимум за 5 години фиксиран в лева договор. Индексиране на наема - според официалната инфлация.
Моя е за 10 години, например.
Успех!

Като човек, който отдавна е в джаза, при това на различни фронтове, ще ви кажа, че срокът на наема няма чак такова значение.
И 5, и 15 годишен, и едногодишен и 50 годишен договор за наем според ЗЗД може да бъде прекратен с едномесечно предизвестие.
Спасение е само ако уговорите неустойки, но не вярвам да уговорите неустойки.

С едномесечно предизвестие наемодателят буквално може да ви изкара от имота, поисквайки например увеличение на наема поради някакви причини, допълнителни депозите, гаранции и други такива и е излишно да се влиза в такива престрелки, защото правото е на страната на наемодателя. Има цифра неща, за които може да ви изкара, само да го поиска. За шум, за нерегламентирано променяне на помещението, за търговия с храни и хранителни добавки, понеже помещението не е одобрявано от ХЕИ.... Нямате си представа за колко отрицателно време може да стане работата при желаие от негова страна.
Законът ще ви защити само ако той продаде имота или го загуби по някакъв параграф и новият собственик опита да ви изхвърли... Но даже и тогава н него няма да му е невъзможно. Пак по горните причини.
Така че не залагайте на срока н договора като на пнацея. Не е!

Максималният срок на договор за наем според закона е 10 години. Опитйте да го уговорите, но само неустойки ви спасяват.
Само че трябва да имате предвид особеността, че неустойките обикновенно са двустранни.
Така че в случая се присъединявам към мнението на Владо. Митко е прав при читав наемодател, но тогава договорът няма кой знае какво значение.
Според мен не се напъвай да разваляш договорка, щото била за 3, а не за 5 години. Не е толкова съществено. По - скоро се опитай да фиксираш как може да ти променят наема. Щото там е по - сериозния проблем.
Опитай да уговориш срок, в който няма да ти променят наема(освен например при хиперинфлация) и го впишете в договора.

Поздрави!

Мнението беше редактирано от Стефан Симеонов на 23.10.08 07:47.

23.10.08
11:32

Пак ти казвам ако наема ти е проблема си загинал още преди да си отворил. Залата трябва да може да функционира и при наем поне 50% над началния. При зала от 600 м2 ако те бъркат 8000 евро си труп :) На 600 м2 се прави добра фитнес зала с протеинов бар, сауна, парна баня, аеробика, спининг и кафе. Но хайде стига съм те учил на бизнес безплатно ;)

Мнението беше редактирано от kao на 23.10.08 11:33.

23.10.08
11:35

казано от D3BEP на 23.10.08, 05:52:

За 600 квадрата 8000 евро ми се вижда даже ниска цена.
Ако помещението е търговско, т.е. става и за магазин например.
Това са 12 - 13 Е на квадрат, което си е напълно нормален наем.
И ако е с прилично местоположение.

Ако това те спира(мога да допусна, че е така), то опитай друго. Търси помещение, пригодено само за фитнес или даже етаж на сграда, който е бил преустроен. Често има таквиа, бивши сервизи, офиси, складови помещения. Те не с търговски помещения и наема е далеч по нисък.
Но пък там може:
- да имаш проблем със съседите
- да имаш проблем с властите и общината при проверка, макар че второто е малко вероятно, ко се регистрираш като клуб.

Поздрави!

Точно това ме спира наема. Добра идеята ти в по долните ти редове, ще се размишлява над нея. Сега бях тоест се видях с наемадателите, ето какво стана—Мястото е Люлин 6 бившият магазин Витоша срещу мебелната къща до пазара Люлин точно на булеварда- Мястото много добро, цената 2500Евро, 600кв.- до тук всичко ИДЕАЛНО, НО НО срокът за наема е 6месеца с предварително предплащане(нормално), аз поисках за 2год и половина, но те смятат да дадът сградата за строителство и понеже сега има забрана от общината в Люлин и не могат да строят, като тарикатите искат тези месеци през които им е забранено да строят да си взимат наем(няма лошо не ги виня)но не съм балък и по този начин , ако бях го взел аз щях да вися във времето, те можеха да дойдат утре и да ми кажат махай се почваме строежа, за това се и отказах.
Сега ще търся на ново.
Поздрави и от мен.

Мнението беше редактирано от INZAGHI на 23.10.08 11:40.

Е брат... Почваме като децата да си говорим.
Тука не говорим за 5 или 50 лева или една маса с приятели.
Говорим си за наем от няколко хиляди евро!!! Комбиниран с предплата и евентуално депозити.
Отива на десетки хиляди евро. Наведнъж.
И още десетки хиляди евро инвестиция!!!

Разбрал си се, сядате да подписвате договора.
В ТОЗИ СЛУЧАЙ ТИ ПРОСТО СИ ЗАДЪЛЖЕН:
Дваш 100 -200 лева на адвокат да пусне проверка на имота. Проверката е за на чие име е, тежести и учредени права, т.е. например ипотека или строителство в скоро време. Адвоктът си ги знае регистрите и не е кой знае колко скъпа услугата.
Разбирам те, че искаш да пестиш стотинката, ама от тея стотинки не се пести.
Тва са десетки хиляди евро брат... Парите за една гарсониера. Като при това не я получаваш.
Ако я купуваш ще я провериш ли? Ще я провериш.
Ами сега що не я проверяваш? Тея са били читави, признали са ти кво се случва. Другите утре няма да ти признаят...

И Кало, макар и да е малко тежък в приказките, е прав.
Почваш бизнес.
Тоя бизнес за разлика от него аз мисля, че и с по - малко пари може да стане. Не е само в парите проблема.
Проблемът е в начина на мислене обаче.
Твоят малко куца.
Ти мислиш: какво да спестиш и да скатаеш, за да излезеш напред. Страхуваш се за парите, трепериш и ги къташ. Разбирам те, не са ти паднали от небето.
Но трябва да мислиш: Какво да направиш, за да стане работата? Какво не ти достига? Какво да се подобри? В кое да си уникален? как да не си банален?

Не става с пестене и страх. По - смело, предизвиквай живота с рогата и реди нещата в движение. Ако вземеш да мислиш от предварително всичко, дето може да ти се случи.....
И пестене. Кел файда? Утре ше смъкнеш 100 евро от наема. Вдруги ден ше земеш стари тежести вместо нови, 500 евро.
Да, ама това няма да попречи след три месеца залата ти пак да фалира.
Не е проста кръчмарска сметка.
Мисли как ДА ИЗКАРАШ пари, недей мисли как ДА НЕ ВКАРВАШ ПОВЕЧЕ.

23.10.08
13:27

Мисли как ДА ИЗКАРАШ пари, недей мисли как ДА НЕ ВКАРВАШ ПОВЕЧЕ.

Това е много умна приказка...

23.10.08
13:51

казано от D3BEP на 23.10.08, 12:32:

Е брат... Почваме като децата да си говорим.
Тука не говорим за 5 или 50 лева или една маса с приятели.
Говорим си за наем от няколко хиляди евро!!! Комбиниран с предплата и евентуално депозити.
Отива на десетки хиляди евро. Наведнъж.
И още десетки хиляди евро инвестиция!!!

Разбрал си се, сядате да подписвате договора.
В ТОЗИ СЛУЧАЙ ТИ ПРОСТО СИ ЗАДЪЛЖЕН:
Дваш 100 -200 лева на адвокат да пусне проверка на имота. Проверката е за на чие име е, тежести и учредени права, т.е. например ипотека или строителство в скоро време. Адвоктът си ги знае регистрите и не е кой знае колко скъпа услугата.
Разбирам те, че искаш да пестиш стотинката, ама от тея стотинки не се пести.
Тва са десетки хиляди евро брат... Парите за една гарсониера. Като при това не я получаваш.
Ако я купуваш ще я провериш ли? Ще я провериш.
Ами сега що не я проверяваш? Тея са били читави, признали са ти кво се случва. Другите утре няма да ти признаят...

И Кало, макар и да е малко тежък в приказките, е прав.
Почваш бизнес.
Тоя бизнес за разлика от него аз мисля, че и с по - малко пари може да стане. Не е само в парите проблема.
Проблемът е в начина на мислене обаче.
Твоят малко куца.
Ти мислиш: какво да спестиш и да скатаеш, за да излезеш напред. Страхуваш се за парите, трепериш и ги къташ. Разбирам те, не са ти паднали от небето.
Но трябва да мислиш: Какво да направиш, за да стане работата? Какво не ти достига? Какво да се подобри? В кое да си уникален? как да не си банален?

Не става с пестене и страх. По - смело, предизвиквай живота с рогата и реди нещата в движение. Ако вземеш да мислиш от предварително всичко, дето може да ти се случи.....
И пестене. Кел файда? Утре ше смъкнеш 100 евро от наема. Вдруги ден ше земеш стари тежести вместо нови, 500 евро.
Да, ама това няма да попречи след три месеца залата ти пак да фалира.
Не е проста кръчмарска сметка.
Мисли как ДА ИЗКАРАШ пари, недей мисли как ДА НЕ ВКАРВАШ ПОВЕЧЕ.

Всичко коеот казваш е вярно, не го казвам за да те изчеткам или нещо друго, МОЯ ГРЕШКА Е ЗА ТОВА, че не съм проверил с адвокат, а честно казано не съм се и сетил,просто търся по интернет и обяви и чрез брокери за имоти, брокера ми каза за тази оферта, но и той не е знаел как седят нещата там, ето една причина да потърся друг такъв,
иначе не мисля да спестя- просто правя някаква преценка за това колко да инвестирам, да донякъде може и да поискам да спестя( повярвай ми само от наема),от уреди и ремонт- НЕ, ще направя всичко но залата да се хареса Първо на клиента и после на мен,пестенето е породено от това че малко имам несигурност( колебания дали ще тръгне или не) а и всеки ги има, но все пак ще я направя тази зала въпрос на време е, ето днес научих от теб че с адвокат мога да проверя всяко едно място в бъдеще, за което благодаря!
Последното ти изречение е много вярно.

Мнението беше редактирано от INZAGHI на 23.10.08 13:52.

При бизнеса важно нещо е местоположението, особено щом гониш определена група хора. Помисли и за това и според мен по - скоро трябва да не си готов да правиш компромис с него(особено ако нямаш пари за китна реклама), отколкото с оборудването. Вервай ми, малко хора ще направят разлика между тежести на Кетлер и такива на Боди Спорт, но местоположението на залата може да е критично за посещаемостта.

Казвам го това н версия, не знам какви хора точно целиш, а и да знам, не познавам квартал;ите на софия. Идеята ми обаче е, че пестенето от наема на всяка цена може да доведе до пестене от посещаемостта.

Поздрави!

23.10.08
15:19

казано от D3BEP на 23.10.08, 14:08:

При бизнеса важно нещо е местоположението, особено щом гониш определена група хора. Помисли и за това и според мен по - скоро трябва да не си готов да правиш компромис с него(особено ако нямаш пари за китна реклама), отколкото с оборудването. Вервай ми, малко хора ще направят разлика между тежести на Кетлер и такива на Боди Спорт, но местоположението на залата може да е критично за посещаемостта.

Казвам го това н версия, не знам какви хора точно целиш, а и да знам, не познавам квартал;ите на софия. Идеята ми обаче е, че пестенето от наема на всяка цена може да доведе до пестене от посещаемостта.

Поздрави!

Разбира се че местоположението е едно от най-важните, целя добро място-разбирай- комуникативно място в някой квартал, не искам да е на улица с грамдно движение на коли, по скоро да е с движение на хора и да има как да се паркира нормално.
като другото зависещо е на колко най-близо е другата зала. Казваш че не познаваш София- ето пример- да я направя в студенски град е няма да стане там е претъпкано, да я направя в моя квартал Дианабад- мега оферта, но за сега няма място с голям капацитет за зала. Или виждам че си от Бургас с една идея съграждани сме- пример от твоя регион да отидеш в Созопол и там да направиш Ъпсурд- залата на Иван Милков(киборга- да е жив и здрав- мой приятел) е много добра и обира всички трениращи в града. Но знам че за конкуренцията ще кажеш , че винаги има едно НО, ако я направя по добре и т.н.
Не целя поситителите ми да са богатите или високата класа, ами обикновения средностатистически българин, общо взето целя всеки който влезе дет се вика да не излезе от залата, да има и всеки да се почувства , че това е мястото му за трениране, за това и ти написах, че няма да спестя от нови уреди, но ти си отново прав, че не е нужно да се хвърлям на най- скъпите такива.
Относно маркетинга или рекламата ми приготвил съм си една сума за хубави флаери и като я направя тази зала да ги пусна из квартала или района в който е фитнеса, пък и прочетох тук статията за фитнес залата и смятам да се възползвам от една от идеите в нея- пример за първате дни от отварянето безплатни посещения.
Поздрави! :)

Еми какво да ти кажа! Тука си говорим принципни неща.
Казвам че не познавам София, в смисъл не познавам кварталите като пазар - какво е движението, какви хора живеят там, какви зали има...
Общи идеи мога да ти дам, като груба организация на бизнеса, но вече в частност има още да се ровиш.
Успех!
И като стане залата да ни поканиш на по една тренировка!

Във форума има доста момчета със зали, сега на първо четене се сещам освен Митко(101), който им хубава зала за боби максо, за славянко, за фит сити джима(хм) - последните двама са извън Сф., Емил мло в момента работи в София залата на негов приятел, Калоян Георгиев дълго движеше такава зала... Та има кого да попиташ. За по - конкретните неща. Всъщност ако поразгледаш секциите купува - продава, те някои от момчетат са активни там ,може и други да откриеш.

ПП. И си приятел на Киборга, а те е страх от мутри :) Че те най - страшните мутри винаги са били на морето...

Поздрави и успех!
Пиши какво става.

24.10.08
08:40

казано от D3BEP на 23.10.08, 16:37:

Еми какво да ти кажа! Тука си говорим принципни неща.
Казвам че не познавам София, в смисъл не познавам кварталите като пазар - какво е движението, какви хора живеят там, какви зали има...
Общи идеи мога да ти дам, като груба организация на бизнеса, но вече в частност има още да се ровиш.
Успех!
И като стане залата да ни поканиш на по една тренировка!

Във форума има доста момчета със зали, сега на първо четене се сещам освен Митко(101), който им хубава зала за боби максо, за славянко, за фит сити джима(хм) - последните двама са извън Сф., Емил мло в момента работи в София залата на негов приятел, Калоян Георгиев дълго движеше такава зала... Та има кого да попиташ. За по - конкретните неща. Всъщност ако поразгледаш секциите купува - продава, те някои от момчетат са активни там ,може и други да откриеш.

ПП. И си приятел на Киборга, а те е страх от мутри :) Че те най - страшните мутри винаги са били на морето...

Поздрави и успех!
Пиши какво става.

В момента в който отворя залата всеки от вас във форума е поканен да заповяда.
МЕРСИ като цяло за мнението ти и за инфото, сега продължавам с пълна пара да търся подходящото помещение, намеря ли го Веднага правя. И ще напиша къде и кога да дойдете. Да се надявам че ще бъде в най-скоро време( мн ми се иска да е утре).
Колкото до Киборга- до преди да станем приятели с него Бях пълен лаик ама пълен- Нищо не знаех. Сега не казвам че съм специялист, но от него съм научил много, много за хранене тренировки добавки - всичко свързано с фитнеса.
До мутрите—- дам там покрай твоя край, преди бе и мой - пълно е с известни лица. :)
Поздрави и от мен! Мерси за успеха, подобно в твойте начинания, тоест на всички тук успех и здраве, ако имам някакви въпроси ще се възползвам от това да те питам теб и хората които си изброил.
Пак ти благодаря на теб и на Митака (за първоначалната инфо и съвети- много ценни).
Ще Ви информирам как вървят нещата за в бъдеще.

24.10.08
18:24

Ако търсиш помощение(кадето и да е) пиши на ЛС брокер съм на недвижими.

back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1