17.11.10
17:10
Здравейте, днес в магазин попаднах на една кутия 100 % WHEY PROTEIN GOLD STANDARD с изтекъл срок на годност от 09.2010, та реших първо да ви питам, дали би било проблем ако го купя и почна да го приемам при положение, че ще стои и отворен поне месец (докато го изпия). На някой от вас случвало ли се е да изтече срока на годност преди да сте го изпили?
Цената му беше 30 лв от 60 - 60 и нещо, мисля ...
Извинявам се, че не постнах темата в “Общи теми за хранителни добавки”
Темата беше редактирана от мДобрев на 25.01.11 02:57.
При положение, че ще го изпиеш за месец, не мисля, че има за какво да се притесняваш. Случвало ми се е да си забравя някоя пудра, и да я доизпия месец-два до три след срока на годност, не е имало проблем.
Мнението беше редактирано от FaceOff на 17.11.10 17:49.
Сега прочетох темата и имах същия въпрос? Гледах във форумите кой какво мисли по въпроса. Някой казват да не се рискува, други че няма проблеми? Може ли някой да даде мнение на няколко въпроса?
1.колко време след като се отвори може да се пие?
2. ако не е отворен колко месеца след изтичане на срока е годен за пиене?
3.Може ли да се получи някакво натоварване на бъбреците или няма проблеми?
Предполагам че има хора които са се сблъсквали с подобни въпроси и всички ще са благодарни на малко повече информация по въпроса защото всички биха има ли полза! :)
Благодаря Предварително
Мнението беше редактирано от Fenaaaa на 03.01.11 09:55.
Едва ли ,някой във публичен форум ще се ангажира с мнение по въпроса ” ако не е отворен колко месеца след изтичане на срока е годен за пиене? ” Няма как да се предвиди ,дали са настъпили някъкви промени в него.
По скоро ако някой употребява такива добавки ,го прави на своя глава .
03.01.11
19:52
#4
казано от Fenaaaa на 03.01.11, 09:54:
Сега прочетох темата и имах същия въпрос? Гледах във форумите кой какво мисли по въпроса. Някой казват да не се рискува, други че няма проблеми? Може ли някой да даде мнение на няколко въпроса?
1.колко време след като се отвори може да се пие?
2. ако не е отворен колко месеца след изтичане на срока е годен за пиене?
3.Може ли да се получи някакво натоварване на бъбреците или няма проблеми?
Предполагам че има хора които са се сблъсквали с подобни въпроси и всички ще са благодарни на малко повече информация по въпроса защото всички биха има ли полза! :)Благодаря Предварително
1. Производителя е дал указание на етикета и не случайно е “най-добър до....”
2. Не е препоръчително на каквото и да е след като му изтече срока да се употребява.
3. Един господ знае.
За 20-30 лв. ще се просерете най-малко! Какво Ви става бе хора? Коледни намаления и какво ли не, но сакън авантата да не се изпусне. РИОКОЗ зощо правят проверки из магазините за храни с изтекъл или изтичащ срок на годност? Май не е щото така са решили. И да ти кажа “пий спокойно нищо няма да ти стане” това гаранция ли е според теб? Да попитам по друг начин - органите Ви на по 20-30 лв. ли ги отценявате? Заболяла ме е устата да приказвам, че като нямаш пари за добавки и с храна стават нещата.
Както вече ти бе казано, трябва наистина да се мразиш, за да употребяваш добавки с изтекъл срок на годност. Всеки един протеин, дори българските, но без изтекъл срок на годност ще бъдат по-добри от този Optimum Nutrition, поради една проста причина: Никога, абсолютно никога, не може да имаш гаранция какви промени настъпват в протеина ( още повече, че е на синтетична основа, ако беше нормална храна, поне се знае че бактериите си вършат работата ) след като му е изтекъл срока на годност.
Абсолютно неоправдано заиграване със здравето.
казано от amistad на 03.01.11, 19:58:
Никога, абсолютно никога, не може да имаш гаранция какви промени настъпват в протеина ( още повече, че е на синтетична основа, ако беше нормална храна, поне се знае че бактериите си вършат работата ) след като му е изтекъл срока на годност.
Да бе, синтетична суроватка от синтетични крави киборги.
03.01.11
23:48
#8
:D :D
Съжалявам за спама ама не се сдържах :D :D
Я първо кажи къде си го видял тоз протеин, че да ходя да си взема и аз. Хайде сега малко да призова към спокойствие народа, да не изпада тъй лошо в истерия, и никой да не звъни на 112!!! :D :D :D Малко да опитаме да мислим логически (много е важно човек да може да мисли логически :) ) Първо- става дума за американска марка. Това ще рече, че производителят предвид името на фирмата и американската правораздавателна система си връзва гащите на 100% така да се каже, да няма никакъв, дори 0,00000001 % в срока на годност клиентът да получи някакви стомашни проблеми да речем, или с други думи винаги се презастрахова с много, много месеци! Както примерно на асансьорът в блока в който живеете, пише товароносимост 4 човека (4х80кг) или 320кг, но реално може да издържи близо половин тон, това се казва презастраховане!До паникьосания народ - запомнете тази думичка, и си я повтаряйте няколко пъти докато поемате дълбоко въздух следващият път когато сегашното ви състояние се повтори! :D Аз лично съм употребявал протеини и то на P i B Labs, не маркови, с изтекъл 3-4 месеца срок на годност, и останах доста доволен, жалко че това била последната партида на този протеин, не бил рентабилен и не се купувал заради високата му стандартна цена, но наистина си го биваше, като разтворимост, вкус и смея да кажа действие, почти нямаше разлика с американските. Сега, наистина си има някакъв риск, но риск има винаги и навсякъде, и той въобще не е по-малък когато си купуваш храна от бг магазин, просто никога, никога, ама никога не знаеш това което ядеш, на колко години е реално, с какви консерванти е съхранявано и с какво е било тъпкано приживе... А да се сравнява Нутрим с Оптимум Нутришън изтекъл срок, ами да, по-добър е, но само ако Оптимумът е изсипан в тоалетната се е разтворил в акитата, само тогава Нутрим може да е по-добър, или ако не по-добър, то поне равностоен :D
p.s. до убавеца със синтетичните протеини - момче, ти синтетични наркотици ли взимаш бе? :D