27.09.11
19:01
Здравейте !
Почнах отново да тренирам сериозно в залата , след кратка почивка през лятото .. тренирам 3 пъти в седмицата , като :
Понеделник правя Гърди + предно и средно рамо
Сряда - Гръб + задно рамо
Петък - Трицепс + бицепс
,но след петък имам ужасна мускулна треска на трицепса , която до 3-тия ден се чувстваше много .. сега е 4-ти ден и се усеща , но сравнително по-малко.В понеделник не съм ходил да правя гърди , по простата причина , че трицепса не си го усещах..
в петък упраженията са ми :
3 х кофички на пейка(загрявка)
3 х френско с щанга от лег
3 х трицепсово разгъване с дъмбел зад глава
3 х кик бек
и след това 3 упражнения за бицепс
Мога ли да претренирам от една тренировка даден мускул?
И мога ли отново да си тренирам , но просто с по леки килограми , докато ми се възстанови по-добре ?
С една тренировка не може да претренираш мускул, причината е такава че си си починал и си започнал да тренираш отново, за това имаш толкова силна мускулна треска :) Нищо ти няма. За тицепс прави 3 упражнения по 3 серий, 2 тежки и 1 напомпващо упражнения! Ако вече не се чувстваш натоварен, може да правиш суперсерий, дроп серий или да правиш по 4 серий. :) Успех!
Пий една студена вода, нищо ти няма ! Скочил си веднага на сплит, затова е станало така. Има мускулни трески, които отпускат след седмица. Загрявай по- стабилно.
27.09.11
20:25
#3
Спокойно и аз имах този проблем спрях за 2 месеца и след като поднових мускулна треска ме мъчи 4 дена ( бицепс и крака). Просто си скочил във водата без да знаеш колко е дълбока :)
Поздрави !!!
Хората го казаха : )
Имал съм мускулна на задно бедро от римска тяга след като бях спрял тренировки за 1 седмица и едвам сядах на стол/ставах. :Д
От лятната почивка веднага си почнал сплит ? - попринцип пълното възтановяване на един мускул е 72 часа, но и аз съм имал случаи когато след тренировка за гръб после около 1 седмица бях като парализиран. :D
Трябвало е да влезеш по-плавно в тренировките, а не още от начало да почнеш тежко. Ще привикнеш, няма страшно.
28.09.11
09:21
#7
Прав е народът, аз бих добавила - погрижи се възстановяването да е достойно - стабилна храна, време за почивка, 7-8 часа сън.
Вторник , Четвъртък и Събота бягам , и скачам на въже след това :)
Мнението беше редактирано от xaxoxi на 29.09.11 15:23.
Не виждам нищо лошо в мускулната треска, казвали са ми, че мускула се развива през периода на треската.Тъй, че нормално е