21.02.13
21:12
Здравейте,днес започнах да ходя на фитнес,новак съм.Но в началото за 1,2 седмици ми казаха да правя кръгова тренировка,и днес като правих гърди на лежанката с лост 20кг и 2по10 кг тежести като станах и изведнъж започна да ми се вие свят,като минах на друго упражнение след 10,15 мин. и ми мина?Доста ме притеснява?Благодаря Ви предварително! :)
Темата беше редактирана от RossenStoilov на 21.02.13 21:50.
Здрасти, при мен се получаваше така в началото. В моят случай бях прекалено слаб и съответно имах ниско кръвно. Също така е възможно, тъй като не си свикнал с напрежението, да си достигнал състояние на хипоглекимия. Ще познаеш, че си в такова състояние, ако пребледнееш внезапно, рязко се изпотиш и започне да ти се вие свят и да ти се гади. Доста е неприятно, но решението е доста просто – хапваш нещо със захар.
Според мен е заради ниското кръвно и бих те посъветвал да не прекаляваш с тежестите, да си почиваш повече и да избягваш резки движения. Още един съвет от мен – първия месец си носи нещо сладко, като например вафла или бисквити (най-добре по-сладък плод като банан). Така ако ти стане прекалено лошо или достигнеш до хипогликемия, ще можеш да си спестиш неприятни емоции.
Нека и още някой с повече опит да сподели някой съвет.
Мнението беше редактирано от jlch на 21.02.13 21:35.
Да щом си новак е хубаво 1-2 седмици да правиш кръгова тренировка (т.е да тренираш всички мускулни групи). А колкото до това че ти се е виело свят предполагам че си станал рязко и ти е било ниско кръвното и за това ти се е виело свят .
21.02.13
21:44
#3
Благодаря,дано не е много рисковано това нещо,но аз си мисля,че доста се напъвам и за това става така,а и найстина съм доста слабичък.Благодаря отново!
Мнението беше редактирано от RossenStoilov на 21.02.13 21:50.
21.02.13
21:45
#4
Да,сега правя кръгова тренировка,и това може да е защото друг път не ми се е случвало?
22.02.13
01:18
#5
Росене, не бой се. Както разбра - това е нормална реакция на твоето тяло към този нов стрес.
Внимавай да не тренираш гладен - хапни нещо подходящо 60-90 минути преди тренировка - някакви комплексни въглехидрати и едно мляко(или протеин), така, че да не ти пада кръвната захар към края на тренировката.
Не се напъвай много - сега ти е най-важно правилно да се научиш да изпълняваш упражненията и да ДИШАШ. Имаш време за по-сериозни тежести по-нататък.
успех
22.02.13
13:32
#6
Днес ходих,до училищния лекар,и ми казаха,че това е нормално нещо...просто началото да не прекалявам с килата и да налея малко маса защото съм 174 и 56 кг!благодаря на всички!
22.02.13
14:38
#7
Че ти си добре. 174/56 кг. Аз бях 184/60 кг. :) балабар с дрехите. :)