Въглехидратите

04.12.05
20:50

здрвеите аз съм 85кг. висок съм 1.76 и сам в фаза на натрупване из4ислих 4е трябва да приемам по 480 грама ваглехидрати на ден,въпросът ми към вас е до колко грама въглехидрати триабва да приемам на всяко ядене.Трябва ли да ги намаля за ве4еря,работата е там 4е тренирам към 19.30 до  20.45 след трен приемам мед с суровата4ен протеин. мога ли да направя така,вси4ките ядения преди тренировка по 100гр. въглехидрати и след това само на белта4ини.
Ште може ли да усвои тялото толкова грама въглехидрати на всяко ядене и колко е максимумът.

13.12.05
09:47

Няма точно фиксирана формула  с която да си изчислиш приема на въглехидратите.ВСИЧКО ЗАВИСИ ОТ ТИПА МЕТАБОЛИЗАМ. И в следствие дали си екто, ендо или мезоморф можеш да си изчислиш въглехидратите. Има хора които и на 300 г въг. дневно качват мускул, други на 400. Променяй количеството докато ти пасне на теб. Моето мнение е че тези 500 г които си ги из4ислил са прекалено много, това ти е почти един пакет ориз. Лятото когато работих и аз тренирах към 8-9.Просто трябва д улучиш количеството на простите въглехидрати които приемаш след тренировка така, че да ти стигат за попълване на гликогенните запаси и да няма излишак за да се натрупа като мазнина. За максимум незнам дали има, при всеки е различно. Моят савет е пробвай на  различно количество въглехидрати и виж дали качваш много мазнини освен мускул. Ако да, намаляш и така ще улучиш перфектното количество за теб.

13.12.05
10:53

ами ако си дебел по добре недей да ги пиеш вечер иначе няма проблем  :!:

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1