слаб хват

21.12.05
14:24

имам проблем с хвата маи.гледам че предмишницата ми не е малка и правя упражнения за нея но китката ми е доста тънка.когато правя бенч преси с дъмбели усештам че ме заболяват китките (особенно на лявата ръка) и не мога да си направя серията до краи.моля помогнете ми заштото ж последно време не мога да си пражя серийте пълноценно.

21.12.05
15:49

при китката няма мускул а само кожа, но на дебелите хора им е дебело там заради подкожните сланини

за болките пробвай да си слагаш ластични накитници да стягат, аз така правя(чупил съм и двете китки и сигурно затова съм предразположен към болка)

аре успех

Слаб ти е хвата явно. Ако те боли както ти казаха може да слагаш накитници. Аз бих те посъветвал, ако изоплзваш фитили да ги прибереш на скришно място и дълго време да не ги намираш. Ако правиш тяга, дърпаш скрипци и т.н. и ползваш фитили хвата отслабва и от там идва напрежението. Като понатрупаш опит проблема ще и изчезне. Тренирай си предмишницата, но не я претренирай!

protein

21.12.05
19:01

От фитили хвата няма да ти заякне!
Ето няколко упражнения за хват:
Намираш траба дебела и се хващаш на нея да висиш и държиш колко можеш ще видиш че яко се заздравява хвата ( като трнирах джудо на европеиското за юнуши в франция преди 2 години имаше едни негарчета от френския отбор които го правеха на тренировка - за хват.) Друго което можеж да шравиш е хващаш един диск да речеме 5кг само с пръстите и го държиш да виси докато можеш. Също добро решение е да стискаш боксиорска гума ( прилича на гумено геврече ) боксиорите много го използват. И наблягаи на предмишницата! Избягваи фитилите и ако китките те болят прави си разтривки с съпунена вода ( вода и съпун ) така сухожилията стават по гъвкави
( един хирург ми го каза понеже имах порблем с сухожилията на китките точно преди републиканското по лег тфа лято) помага тоя метод и също така ако почне да те боли почивката е най-доброто решение! Успех!

21.12.05
21:11

СПАМ

Внимавай какво пишеш да не изгърмиш
DJGorgio-Astor

protein

21.12.05
22:05

Брато не говоря празни приказки имам и 3-те опита от републиканското по лег снимани с камера ако не вярваш мога да ти ги пратя да видиш. Състезавах се за клуб “ОЛИМПИЯ” с.Морава  - друг е въпроса че 2 отпита ми беха неуспешни. Категорията беше 82 кг. маи не си спомням вече Сотян Андреев ми беше садя! А колкото до джудото и за него имам доказателства има ме в няколко броя на списание Джудо и съм бил няколко пъти шампион на софия 2-ри в България няколко пъти шампион на европеискоте 4-ти ! Медали... Тука темате е за хвата така че пиши по темата  :wink:

22.12.05
20:50

Аз мисля,че проблема не е в хвата!chefo89 преди чувствал ли си болка при изпълнението на бенч пресите?Ако не си-мисля че си предразположен към контузия и както предлагат и другите по-добре слагай накитници.
P.S И според мен трябва да ползваш фитили за да облекчваш напрежението в/у китките!
Дано се справиш с проблема.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1