Чоплене на слънчогледови семки и др. ... ?

25.12.05
18:13

Здравейте! Аз съм нов/а както виждате и най- малкото което искам е да правя “глупави” теми и да питам за дребни неща, но няма начин ... търсих, но не намерих отговор на въпроса ми ... та ... по същество ...

От около 2 месеца спазвам специялен режим на хранене ( искам да сваля килца, че лятото много качих )! Та ето какво правя : изключих от менюто всякакви възможни червени меса, пържено, панирано и т.н. ... ям само бяло пилешко месо, филе или гърди, овесени ядки, варени картофи, грах, пия по 3-4 литра вода на ден и т.н. ... схванахте идеята ... Още през първия месец свалих около 8 килограма и в момента се чувствам страхотно, продължавам с този начин на хранене и вобще не ми липсват старите мазни пици и други подобни храни, даже почва да ми става лошо като ги видя някаде ама това е друга тема ... та, напоследък почнах малко да бягам от първоначалния план ( не че ям мазно или нещо такова ), случва се да изям половин кило пиле с по четери-пет филии хляб ( само пълнозъренст разбира се ) ... не знам точно какво става, обяснявам си го с настъпващата зима и нуждата на тялото от повече храна при студа! Какво ще ме посаветвате за справяне с този проблем? Просто имам лошото чувство, че килограмите ще започнат да се връщат много скоро ... с коя храна да заменя бялото пилешко месо? И най- съществения въпрос - мога ли да си позволя да хапвам слънчогледови семки?? Принципно съм им фен, а от два месеца не съм докосвал? Колко мазнини има в 100гр. и какви са? ...

Благодаря предварително на всички помогнали! ;-)

25.12.05
19:18

можеш да си позволиш слънчогледови семки и ако не ми  вярваш на мен  прочети Олимп брои 11 (от ноември е ) има много готина статия сега не ми се преписва :) 
калории - 570
протеин 22.7
въглехидрати 18.7
мазнини- 49.5 (наситени 5.1)
пък по въпроса за пилето ако продължаваш да отслабваш къв е проблема и по 1 да ядеш ?!?  просто  гледаи кантара
офф——-> готин ник и  аватар хаха любимата ми актриса

26.12.05
01:06

Червеното месо не е за изхвърляне защо си го махнала

26.12.05
22:18

x_3_mar

Мерси за инфото! Иначе точно тва е проблема - продължавам да отслабвам, но доста по- бавно от преди ... мисля да мина на НВД или на специялна диета за прочистване, после да продължа с предишната, но с по- малки порции

Офф :  :P :P

djgorgio-ASTOR

Ами ... не знам ... просто като цяло не е полезно, пък и аз искам да свалям килца, не да качвам маса ... още не мисля за фитнес, мисля да посваля до 75-80кг. ( в момента съм 91кг., лятото бях 117кг., висок съм 178см ) и после да дигам за релеф, при което разбира се няма да имам нужда от маса ...

п.п. мъжко чедо съм, не се бъркай по ника и аватара ... ;-)

27.12.05
00:48

поздравления за успеха  :) ама ти кво очакваш да сваляш по 8 кг всеки месец ?!? малко нереално ... пък и това си е  доста стрес за организма (някои хора дават 2-3 кг на месец за здравословно отслабване). радваи се че и по толкоз сваляш зимата нали знаеш по трудно е ... 
а и  това за диетата за прочистване ми звучи като голяма глупост (без да се засягаш) ако искаш  я постни  тук да ти я коментираме

27.12.05
03:37

x_3_mar

Дам, прав си. Не е реално да спадаш по 7-8 кила на месец, пък и ако се опитам с драстично намаляване на храните със сигурност ще си докарам някоя болест. Колкото до т.нар. от мен диета за “пречистване” .. ами тя също е доста “измислена” в смисъл, едва ли ще се отрази добре за през зимата ... ето какво представялва :

1ден - четери приема на кисело мялко с мюсли

2ден - само зеленчуци

3ден - белтъците от варени яйца

4ден - варени картофи само

5ден - четери приема на варени пилешки гърди

6ден - като първия

Пие се по 3-4 литра вода на ден ..

И така 3 седмици ... определно аз лично бих я нарекъл “прочистваща”, само като видя първия ден и си представям колко пъти ще се наложи да се облекчавам ... пък и килца ще се спаднат доста, но пък сега през зимата с тия цени на зеленчуците ... хич не ми се мисли колко ще се профукам ... все пак мисля да поизчакам до началото на пролетта и ще я пробвам, после се връщам на предишнния начин на хранене ( описан в топика на темата ) ...

27.12.05
09:37

[quote author=“Silvia_Saint”] ами тя също е доста “измислена” в смисъл, едва ли ще се отрази добре за през зимата ...

Тази диета едва ли ще се отрази добре, през което и да е време на годината. ;)
Какво точно искаш да “пречистиш” с нея?
Хич, ама хич не ми харесва тази диета.
Задължително е всеки ден да приемаш достатъчно(но добре обмислено) количество от въглехидрати, белтъчини и мазнини.
Като най-важната част са достатъчното количество белтъчини. А на теб ти липслват в ден 2 и 4 въобще.
Не е важно самото сваляне на тегло, важно е свалянето на мазнини. Цели се да сваляш по не повече от 3 килограма месечно. Излисли си енерговноса и енергоразхода и си уточни колко калории и трябват и от какви хр. вещества ще ги приемаш. ;)

27.12.05
09:38

Мани ги тия диети в стил женски списания!
Прочети на сайта раздела за храненето и режимите за намаляване на теглото.
Също така, почни да ходиш на фитнес, нищо, че искаш да отслабваш.
Също така не са ти ясни понятита маса и релеф! Релеф, без да направиш мускулна маса е невъзможно да имаш и също така няма такова нещо като “дигане за релеф”.

27.12.05
09:48

Аз не съм голям фен на разделното хранене, макар, че с него се отслабва бързо и качествено, ама просто топиш от всичко. Диетата ми се вижда добра, само номерата да не бяха дни от седмицата, а пъти хранения на ден. :wink:
  Ако си позволяваш хляб и семки от време на време, изобщо няма да си навредиш, според мен, даже напротив. Спокойно можеш да си хапваш хляб в храненето след тренировка. А тази диета... защо си се спряла точно на нея?!

27.12.05
09:55

[quote author=“Neo”]Аз не съм голям фен на разделното хранене, макар, че с него се отслабва бързо и качествено, ама просто топиш от всичко. Диетата ми се вижда добра, само номерата да не бяха дни от седмицата, а пъти хранения на ден. :wink:
  Ако си позволяваш хляб и семки от време на време, изобщо няма да си навредиш, според мен, даже напротив. Спокойно можеш да си хапваш хляб в храненето след тренировка. А тази диета... защо си се спряла точно на нея?!

Ако храната и калориите са едни и същи, при разделното хранене няма да се отслабне по-бързо и по-качествено.
Един от плюсовете на смесването на храните е, че намалява ГИ-то(гликемичния индекс) на въглехидратите и забавя усвоемостта на храната.

27.12.05
14:57

Ей сладури, по спокоино де ... аз от скоро ( разбирай 3-4 месеца ) почнах да се интересувам от тия неща, не мога да знам всичко ...  :P ... иначе благодарности за съветите ...  8)

protein

28.12.05
12:21

Е добре никои не каза в краина сметка тая диета дето я даде качествена ли е смисал ако я правя и аз и ходя на фитнес какъф ефект ще има като имате предвид че ще пия и протеин след тренировка и преди лягане и през деня L-carnitine дали ще отславбам от нея !

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1