Претрениране

KA

02.01.06
13:47

Здравеите всички...4естита Нова Година....въпросът ми е:как да разбера кога претренирам....схото последния път за гръб вкарах и чукчета с дъмбел....а иначе правя 4 серии набирания отпред...4 серии хоризонтален скрипец....4 серии мечка.....и 3 серии пулоувър....а сега вклучих и чукчета....и понеже мускулната треска тоя път ме държи вече трети ден.....и е яко...та мисълта ми е да не съм прекалил последния път....как да разбера.....

Не използвай 4-ки за замяна на буквата Ч моля !!!
DJGorgio-Astor

http://www.bb-team.org/training/000700.php

02.01.06
13:58

Абе по принцип гърба си е доста голям мускул и си търпи повече повторения и серии.Има и друг момент обаче,свързан с начина ти на възстановяване и стажа ти.Ако имаш солиден стаж и добро възстановяване ( а зависи и какво приемаш,ако приемаш) гърба може да си го “биеш” в 20 серии спокойно.Според мене обаче пуловър-а може спокойно да го махнеш (или ако искаш го мести при гърдите).Аз лично избягвам да правя повече от 16 серии за гърба.

Желая ти успех!

KA

02.01.06
18:36

О.К.мерси!!! ама проблема е че аз до са си правех сички тия упражнения без чукчетата с дъмбел и си ми беше перфектно..та дали понеже съм включил и тия чукчета или............

03.01.06
20:28

[quote author=“kakvo_stana…”]О.К.мерси!!! ама проблема е че аз до са си правех сички тия упражнения без чукчетата с дъмбел и си ми беше перфектно..та дали понеже съм включил и тия чукчета или............

що не вземеш да вкараш и една мъртвa тяга само тя те прави като терминатор
и кара трапеца ти да стигне ди ушите
ако не искаш да изхвърлиш друго упражнение просто
една тренировка правиш едни упражнения
а другата вкарваш другите

04.01.06
05:22

“Гърба” е група от няколко по-големи и нияколко по-малки мускули.Груб се претренира трудно защото при използването на големи тежести пръв фалира бицепса.
Съветвам те да се научиш да “използваш” ,мускулите си.Това ще рече да работи този мускул,който ти искаш да работи.Това важи особенно силно за гърба защото там мускулите са доста.
  Използвай и наблягаи на пасивното повторение-когато връщаш ръцете обратно.Разтягяй докрай и контролирай постоянно движението.

04.01.06
10:27

Горенаписаното е абсолютно точно :idea: , нека начинаещите обърнат внимание точно на това!!!

KA

04.01.06
14:14

..тва на мене ми е нии ясно...просто пуснах темата с мисълта вие да ми кайете според вас дали са много упражненията...да де аз вече реших....вече ще правя само:4 серии набирания отпред, 4 серии придърпване на хоризонтален скрипец, 4 серии чукчета с дъмбели и ще започна да правя и тяга....сигурно пак по 4 серии....

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1