Всичко спада,губя килограми :(

05.01.06
00:01

Здравейте преди се занимавах с фитнес  :) .Като започнах бях много слаб,след това покачих маса и станах в “нормалните” килограми.Но сега нямам време за фитнес,понякога правя лицеви и др.упражнения за тицепса,гърба и рамото вкъщи.Спрях фитнес преди 5 месеца и сега постепено всичко спада(знам,че като не се поддържа се отпускат мускулите)и почнах пак да тслабвам.Моля ви кажете някакъв хранителен режим,защото ако отслабна като преди... :cry:

05.01.06
00:33

Чрез хранителен режим не можеш да възстановиш мускулната си маса. Можеш да държиш хранителните стойности за деня в рамките на нормалното, което ще ти подържа моментната ти форма. Ако нямаш време  за фитнес прави лицеви опори,упражнение за трицепс и всичко друго, което не изисква отделянето на много време. Аз съм точно така в момента за съжаление.

05.01.06
00:38

[quote author=“kaljio”]Чрез хранителен режим не можеш да възстановиш мускулната си маса. Можеш да държиш хранителните стойности за деня в рамките на нормалното, което ще ти подържа моментната ти форма. Ако нямаш време  за фитнес прави лицеви опори,упражнение за трицепс и всичко друго, което не изисква отделянето на много време. Аз съм точно така в момента за съжаление.

Знам,че не мога да възстановя мускулите :( ,за това се опитвам поне да ги поддържам.Но изобщо с теглото какво да правя :?

btw възможно ли е и недоспиването да играе роля.Лягам в 1:30 и ставам 10:00

Не пускай по 2 поредни поста !!! използвай бутона “промени” за да добавиш нещо , обединих ти поста
DJGorgio-Astor

05.01.06
00:48

Сънят е нещо много важно. Ти самият не усещаш ли как нямаш сили след като не си се наспал?? Иначе не можеш да върнеш старите резултати без сериозно тренировки и естесвено добър хранителен режим

05.01.06
17:41

мисля че няма кой знае какво въздейстие това че си лягаш в 1.30 и ставаш в 10.00 часа.Важното е да спиш поне 8 часа и гледай да закусваш по натаъка вече яж месо,ориз...

05.01.06
17:46

Дидо, не си прав за това ,че ако спиш 8 часа независимо по кое време не е от значение.Най добре е да си ляга ако може до полунощ,а растежният хормон се отделя най-активно между 2-4 часа сутринта

05.01.06
21:02

[quote author=“dido__”]мисля че няма кой знае какво въздейстие това че си лягаш в 1.30 и ставаш в 10.00 часа.Важното е да спиш поне 8 часа и гледай да закусваш по натаъка вече яж месо,ориз...

Да де но примерно вечерям в 19:00 часа аз нищо не ям до 1:30,а това са си цели 6:30 :? .

Дидо, не си прав за това ,че ако спиш 8 часа независимо по кое време не е от значение.Най добре е да си ляга ако може до полунощ,а растежният хормон се отделя най-активно между 2-4 часа сутринта

каква роля играе растежния хормон,ако в за височината аз съм си нормален 1.76 :)

06.01.06
13:19

[quote author=“Desperadosa”][quote author=“dido__”]мисля че няма кой знае какво въздейстие това че си лягаш в 1.30 и ставаш в 10.00 часа.Важното е да спиш поне 8 часа и гледай да закусваш по натаъка вече яж месо,ориз...

Да де но примерно вечерям в 19:00 часа аз нищо не ям до 1:30,а това са си цели 6:30 :? .

каква роля играе растежния хормон,ако в за височината аз съм си нормален 1.76 :)

:lol:  Ами нали искаш да растеш на ширина :wink: !

06.01.06
23:44

Разтежния хормон влияе на цялостния разтеж и развитие на тялото... А защо в продължение на 6 часа не ядеш нищо?

08.01.06
00:48

[quote author=“NEO_DDT”]Разтежния хормон влияе на цялостния разтеж и развитие на тялото... А защо в продължение на 6 часа не ядеш нищо?

ми не знам по това време нямам апетит.Вече почвам да лягам по рано :wink:

08.01.06
01:29

[quote author=“Jay_C”]Дидо, не си прав за това ,че ако спиш 8 часа независимо по кое време не е от значение.Най добре е да си ляга ако може до полунощ,а растежният хормон се отделя най-активно между 2-4 часа сутринта

Ммм, не е проблем кога си ляга, а да е по едно и също време! Така организма се настройва и за почва по това време да отделя хормоните, влияещи в/у съня. Затова и всички които си лягат по едно и също време, когато наближи времето да лягат, им се приспива.

Desperadosa, за да задържиш колкото е възможно от мускулатурата си, когато си спрял да тренираш, трябва да продължиш да снабдяваш мускулите си с необходимите им белтъчини. Иначе:
спиране на тренировките + спиране на правилното хранене = катастрофа!

08.01.06
02:26

[quote author=“nikolaBULL”][quote author=“Jay_C”]Дидо, не си прав за това ,че ако спиш 8 часа независимо по кое време не е от значение.Най добре е да си ляга ако може до полунощ,а растежният хормон се отделя най-активно между 2-4 часа сутринта

Ммм, не е проблем кога си ляга, а да е по едно и също време! Така организма се настройва и за почва по това време да отделя хормоните, влияещи в/у съня. Затова и всички които си лягат по едно и също време, когато наближи времето да лягат, им се приспива.

Desperadosa, за да задържиш колкото е възможно от мускулатурата си, когато си спрял да тренираш, трябва да продължиш да снабдяваш мускулите си с необходимите им белтъчини. Иначе:
спиране на тренировките + спиране на правилното хранене = катастрофа!

Така е, това за лягането преди 12 са глупости, всеки си има различен биологичен часовник. Аз НИКОГА не си лягам преди полунощ. Това е в последните 6 - 8 години, че и от по - рано ;)
А при прекъсване на тренировките е нормално да се намали яденето - тялото няма нужда от толкова хранителни вещества. Но не да го зарежеш съвсем и да почнеш да се храниш с боклуци.
Desperadosa, спазвай си нормално хранене, както когато си тренирал,  само с по - малко калории от преди, които да компенсират липсата на тренировка и съответсващи на по - ниската ти активност.
А за 5 месеца ще спаднеш, нормално е. Не можеш да седиш цял живот в добра форма без да тренираш, да не би да си очаквал друго? Знам го от опит.
Може да запазиш форма няколко месеца, но рано или късно ще се върнеш към състоянието си от преди да почнеш да тренираш. Определени упражнения може и да поддържат формата ти на някакво по - високо ниво, но за да имаш същата форма, както когато си тренирал с тежести, трябва просто пак да почнеш да тренираш и да се храниш като преди. Това е, няма друг начин.

07.02.06
02:39

Ще требва пак да влезнеш в залата ми се струва...

09.02.06
19:24

А колко си бил преди, че толкова се плашиш да не станеш пак слаб?

ВЕднъж седмично не можеш ли поне да отделиш време за една комплексна тренировка?

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1