Как да стана по-висок

Темата е заключена.
MU

05.01.06
16:05

Преди една седм.станах на 16. Висок съм 173 см. Но мн.искам да стана по-висок. Дайте съвет? Храна, витамини, спане, упрайнения, какво?

Темата не е за тук затова я преместих в общи
DJGorgio-Astor

05.01.06
16:37

С нищо не можеш да предизвикаш разтеж, колкото ти е записано в гените толкова и ще пораснеш.Там висене,скачане и тем подобни илачи няма да свършат работа

05.01.06
17:30

Е,ако потренира няколко години баскет или волейбол може да дръпне на височина.Освен това е на възраст,в която се очаква,че още трябва да порастне.Ама все пак пак не е поне малко предразположен генетично едва ли ще стане.

05.01.06
21:19

[quote author=“Jay_C”]Е,ако потренира няколко години баскет или волейбол може да дръпне на височина.Освен това е на възраст,в която се очаква,че още трябва да порастне.Ама все пак пак не е поне малко предразположен генетично едва ли ще стане.

наистина тези спортове сигурно ще му помогнат,ама не очаквай чудеса.вземи си рибено масло.

ivaivalito

05.01.06
21:36

пии нескуик . А сега сериозно скачай имам една програма от скокове която подпомага и ръзтежа защото съм бил баскетболист .Аз съм 188 см и за една година израстнах с 11 санта когато тренирах баскет а бях на 16   баща ми е 180 а майка ми доста по надолу .
И пиии сок от моркови

05.01.06
22:34

[quote author=“ivaivalito”]пии нескуик . А сега сериозно скачай имам една програма от скокове която подпомага и ръзтежа защото съм бил баскетболист .Аз съм 188 см и за една година израстнах с 11 санта когато тренирах баскет а бях на 16   баща ми е 180 а майка ми доста по надолу .
И пиии сок от моркови

И си мислиш че е от баскета хаха

08.01.06
05:45

1.Средния мъж расте на височина до 20-22 години.Остава ти още доста време.
2.173 см е нормален ръст освен ако не искаш да се занимаваш с баскет
или волейбол професионално.
3.Хора с проблеми с височината вземат ХР.Бонус е че освен височина можеш да придобиеш и рак примерно.
4.едно упражнение за разтягане  - не знам колко е ефективно,малко несериозно звучи,но един приятел го правеше докато тренираше баскет и е доволен:
Заставаш прав плътно до стената с лице към нея,изправяш се на пръсти и протягаш ръце до горе.Викаш някой познат и с химикалка отбелязва точка 1 см над върха на пръстите ти.Всеки ден се опитвай да достигнеш точката.Ако го направиш,значи си пораснал с един сантиметър))

08.01.06
17:11

Аз съм 1.85см висок и аз пред месец,два станах на 16год.  ама ми стига толкоз височина  на мен ми трябват КГ (мускулна маса) и тва се пробвам да правя ама засгега не става от 53кг. станах 57-58кг. за 3месеца и малко , според вас до лятото 65кг.(макар че трябва да съм поне 75) ще мога ли да докарам, ама не само мазнотия искам и мускулна маса повече !

И сорри за оффтопика  !!!

08.01.06
17:38

Мухаха сега ше почне да ги прави тези глупости ще порасне с няколко санта щото е в процес на разтеж още.И ще стане следващия месия на ниските хора. :D Мъжете растът и се изграждат до 20 и няколко години и щом на 16 си стигнал 173 значи почти сигурно е че ти е писн още някой сантиметър.

02.02.06
10:32

А аз искам да знам дали тренировките забавят растежа ?
Аз съм на 14 и съм 175,5 сантиметра и дали као продължа да тренирам с тежести ще си остана тъка ? :cry:

_ZOB_DOG_

02.02.06
11:17

Така ...... 4етох в една енциклопедиа 4е се расте до 19 години и имаше една таблица да с проценти висо4ина на годините и да си из4исли6 евентуално максималния растеж.Аз съм на 17 165 /78 кг  и сметнах 4е 6те израстна максимално сус сантиметър и половина и то като не тренирам , защото тренировките със сигурност спират растежа - баща ми е 1,80 а аз и брат ми (близнаци) не сме мръднали от 2 години (откакто запо4нахме да тренираме) , само тои е 5 см над мене , но защото е по големия , а и аз като втори сум наследил гените на маика ми , а тя е 160. Но може това да не е от цялостното трениране , а само от клековете , щото бая ги товариме 110-120 за серии.

Иначе четох в една книга за един ска4а4 на високо които е висок 165 и родителите му са толкова също.Той заявил 4е за една година ще порастне с 8 см .На ден правил по 200 подскока и ако не си ги е направил ве4ерта излизал на уцлицата и ска4ал.Другата година су6тото и пак 8 см, а третата сус 5.Скока му се е ужели4ил с над 50 см.И за тфа ска4аи и ти кат маниак

02.02.06
11:57

Тренировките не спират растежа, химията го спира.

02.02.06
19:56

Аз не вдигам над глава и не права клекова и тяги . Правя изправен само въролета и бицепсово сгъване и то с 22 кила мисля ,че няма да навреди а ?
А иначе на лежанката пак 22-23 кила и за бицепс и трицепс максимум по 15 кила зяа упражненията.

Sportex

02.02.06
21:41

[quote author=“Nask0`”]Аз не вдигам над глава и не права клекова и тяги . Правя изправен само въролета и бицепсово сгъване и то с 22 кила мисля ,че няма да навреди а ?
А иначе на лежанката пак 22-23 кила и за бицепс и трицепс максимум по 15 кила зяа упражненията.

А с каква цел е всичко това!? :lol:

02.02.06
23:04

[quote author=“murtinci”]Преди една седм.станах на 16. Висок съм 173 см. Но мн.искам да стана по-висок. Дайте съвет? Храна, витамини, спане, упрайнения, какво?

На 16 и аз бях 173-174 см и за едно лято станах 181-182 см. Между другото цялото лято се набирах по лостове (всеки ден по 3-4 пъти)  :lol:  Много хора отричат, че това помага - аз просто ти казвам! Не знам дали е от това?! Искам да ти кажа че на 16 г. имаш още да растеш  :wink:

03.02.06
10:54

[quote author=“Sportex”][quote author=“Nask0`”]Аз не вдигам над глава и не права клекова и тяги . Правя изправен само въролета и бицепсово сгъване и то с 22 кила мисля ,че няма да навреди а ?

Еми ,за да имам хубаво тяло и аз го имам  :lol:
А и миказаха ,че с тези тежести които аз ги вдигам няма да навредят на растежа нито да го забавят.Само тези които започват да тренират за щангисти от малки се набиват...

03.02.06
12:33

[quote author=“ivaivalito”]пии нескуик . А сега сериозно скачай имам една програма от скокове която подпомага и ръзтежа защото съм бил баскетболист .Аз съм 188 см и за една година израстнах с 11 санта когато тренирах баскет а бях на 16   баща ми е 180 а майка ми доста по надолу .
И пиии сок от моркови

Всичко е до гена!!! Твоя пример нищо не доказва, имам братовчед който е на 21г. и е висок 184см като баща му е 172см, майка му 153см , а брат му на 28г. е 168см.  и двамата не са тренирали нищо.
Как ще го коментираш това.....
Ако по-високият беше тренирал баскетбол веднага някой щеше да каже , че това е причината :lol:

Sportex

03.02.06
12:40

[quote author=“Nask0`”][quote author=“Sportex”][quote author=“Nask0`”]Аз не вдигам над глава и не права клекова и тяги . Правя изправен само въролета и бицепсово сгъване и то с 22 кила мисля ,че няма да навреди а ?

А и миказаха ,че с тези тежести които аз ги вдигам няма да навредят на растежа нито да го забавят.Само тези които започват да тренират за щангисти от малки се набиват...

Абе да ти кажа и с 45 за бицепс и с колкото за каквото и да правиш няма да се набиеш...

05.02.06
16:03

[quote author=“Sportex”][quote author=“Nask0`”][quote author=“Sportex”][quote author=“Nask0`”]Аз не вдигам над глава и не права клекова и тяги . Правя изправен само въролета и бицепсово сгъване и то с 22 кила мисля ,че няма да навреди а ?

Абе да ти кажа и с 45 за бицепс и с колкото за каквото и да правиш няма да се набиеш...

А неска се мерих 176,5 см съм пораснал съм за  2 месеца със сантиметър и нещо.

Sportex

05.02.06
17:20

[quote author=“Nask0`”]А неска се мерих 176,5 см съм пораснал съм за  2 месеца със сантиметър и нещо.

Браво! Но не си внушавай, че начина, по който тренираш подпомага разтежа, защото не е така. :lol:
Аз от 9 до 11 кл пораснах с 15см . като в 10 и 11 клас тренирах и то доста погрешно(откъм тренировки и хранене). Просто няма никакво значение. Ако ще и чували с песък да носиш на гръб пак ще си порастнеш. :wink:

^Vlastelina^

05.02.06
17:21

[quote author=“Madcap”][quote author=“murtinci”]Преди една седм.станах на 16. Висок съм 173 см. Но мн.искам да стана по-висок. Дайте съвет? Храна, витамини, спане, упрайнения, какво?

На 16 и аз бях 173-174 см и за едно лято станах 181-182 см. Между другото цялото лято се набирах по лостове (всеки ден по 3-4 пъти)  :lol:  Много хора отричат, че това помага - аз просто ти казвам! Не знам дали е от това?! Искам да ти кажа че на 16 г. имаш още да растеш  :wink:

Е аз пък познавам пич които е на 19 и от 4 години е тренирал на лостове и ся е 170 см висок така, че не зависи от висенето  :wink:

05.02.06
23:43

[quote author=“Sportex”][quote author=“Nask0`”]А неска се мерих 176,5 см съм пораснал съм за  2 месеца със сантиметър и нещо.

Браво! Но не си внушавай, че начина, по който тренираш подпомага разтежа, защото не е така. :lol:
Аз от 9 до 11 кл пораснах с 15см . като в 10 и 11 клас тренирах и то доста погрешно(откъм тренировки и хранене). Просто няма никакво значение. Ако ще и чували с песък да носиш на гръб пак ще си порастнеш. :wink:

Аз не съм мислел ,че е от тренировките.Важното според мен ,за да достигнеш максималнозаложената в гена ти височина е да се храниш правилно ;)

06.02.06
10:12

[quote author=“Nask0`”][quote author=“Sportex”][quote author=“Nask0`”]А неска се мерих 176,5 см съм пораснал съм за  2 месеца със сантиметър и нещо.

Аз не съм мислел ,че е от тренировките.Важното според мен ,за да достигнеш максималнозаложената в гена ти височина е да се храниш правилно ;)

По принцип си прав, но я виж хората в Африка страдат от недохранване ,кожа и кости са , но пак са високи , специално има едно племе в Сахара мисля , че масаи се казваха, те са много високи въпреки че не вярвам да са на ВВД :lol:

06.02.06
15:47

По принцип си прав, но я виж хората в Африка страдат от недохранване ,кожа и кости са , но пак са високи , специално има едно племе в Сахара мисля , че масаи се казваха, те са много високи въпреки че не вярвам да са на ВВД :lol:

Еми те са друга раса. :)
ПП:
Ако са канибали може да се ядът един друг и да си набавят нужното :lol:

пробваи с Nesquick

П.П. ако не стане с горепредложеното можеш да виниш единствено гена ти

06.02.06
17:19

[quote author=“MI5”]пробваи с Nesquick

П.П. ако не стане с горепредложеното можеш да виниш единствено гена ти

Хайде да приключваме с глупостите вече..

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1