Помощ с НВД!

07.01.06
14:39

Значи след като прочетох всичко в сайта и някоя и друга тема от форума за НВД реших и аз да си направя едно НВД, но имам нужда от малко помощ!

Та :

Год. - 20

Тегло - 89 кг.

Височина - 175 см.

Цели :

Тегло - 70 кг. , тоест 19 килца трябва да сваля :Р ..

Време - до лятото, тоест 4 месеца!

Та, искам помоща ви в график за яденията и какво точно да ям в определения час! Храните - пилешки гърди, филе или бон филе, риба, извара, яйца, зеленчуци, прясно мялко, овесени ядки, ако имате други идеи казвайте!

Мисля да е нещо такова :

7:00 - ставане, един грейфрут, тренировка - тичане или тае бо кардио
8:00 - закуска, 100-150 овесени ядки
12:00-13:00 - обяд, 200гр. извара, 150-200 гр. пилешко бон филе, 1 салата домати+краставичок

Нататък сте вие! Приемам всяква критика и съвети и се надявам да ми помогнете да изчистя това тяло от излишните килца и мазнинки!  :P

От изчисленята на калорииния ми баланс излиза, че трябва да приемам 3500 калории на ден, значи гледайте да дадете такава графика на яденията, че да се вписват някаде по 3000 калории на ден! ;-)

popeye^

07.01.06
16:07

навремето даскала по ьимия беше казал чи тия диети кадето се смятат калориите са пална глупост, защото всеки организъм ги усвоява по различен начин (или нещо такова беше :) )

07.01.06
16:10

[quote author=“popeye^”]навремето даскала по ьимия беше казал чи тия диети кадето се смятат калориите са пална глупост, защото всеки организъм ги усвоява по различен начин (или нещо такова беше :) )

И не лъже.Затова това което сме изчислили се приема за база и с малки стъпки 250-500 к в + или - установяваме точно

07.01.06
16:18

[quote author=“popeye^”]навремето даскала по ьимия беше казал чи тия диети кадето се смятат калориите са пална глупост, защото всеки организъм ги усвоява по различен начин (или нещо такова беше :) )

Тва ми е ясно, мерси вес пак че ми помогна да открия топлата вода ...

А нещо по темата да напишеш?? ... едва ли ...

Моля, нямам нужда от такива коментари, без да се обижда никои, но ми се ще колкото се може по скоро да започна НВД- то така, че се въздържайте ако няма какво да кажете, не го казвайте, оставате по-разбиращите по тая тема да се изкажат ... ;-)

07.01.06
22:12

Силви значи не съм фитнес инструктор но съм помагал на доста мадами със
проблеми подобни на твоите
първо 3500кал е нещо страшно много за теб, значи при тялото със
многото мазнини се получева един омагйосан крък
метаболизма ти се забавя и диетата ти трябва да е екстремно ниска на мазнини и въглехидрати
И едно от наи важните неща за теб е че трябва да приемеш много л-карнетин
за да започнеш да извличаш енергията си направо от мастните депа
1-писала си сутрин тичане ,не го прави защото бързо ще се скапиш
и си малко тешка ще те заболят и колената ,съветвам те да си пуснеш телевизора
на някоя музикална програма и да правиш аеробика на някои денс ритъм
2-не яж примерно 200гр извара,много е гадна и ще ти писне много бързо диетата
по добре кисело мляко със малко овесени ядки
3-направи си сама диетата но със белтъчни храни които са ти приятни
и да е около 2-400кал ,ако се почустваш зле изяж една ябълка
това е засега ако има нещо питаи нали за това сме тука да си помагаме
за 4месеца спокоино можеш да хвърлиш 14-18кг
но трябва също така и да си свежа а не да се чустваш като парцал

08.01.06
05:57

Пичовееееееее мъжко чедо съм !!! Не си ли личи от начина по които пиша?!?? Цъ цъ цъ иначе мерси все пак!

Вчера доста го мислих и стигнах до нещо такова :

6:00 - ставане, полувин грейпфрут

6:30 - тичане, 45 мин. или тае бо кардио ( и то е 45 мин някаде )

7:30 - овес 100-150 грама+ 1-2 лъжици мед

8:00 -  2-3 варени яйца ( белтъка само ), сирене, или мляко, 150-200 грама извара ( обесмаслена, няма начи на ми писне обожавам я )

12:00-13:00 - обяд, 200гр. пилешко филе, бон или гърди, печени, салата, яйца ( белтъка само )

16:00 - 1-2 ябълки или някъв друг плод, може и пак пилешкото месце ( милите пиленца, вече жал ми става за тях, от 4 месеца профилактично ги унищожавам ), салата

18:00 - 19:00 - вечеря - риба или пиле, яйца ( само белтъците ), салата

22:00 - тичане ( 45 мин ) или тае бо кардио ( 45 мин )

23:00 - лягане

3-4 литра вода на ден

Така, това с кардиото/тичането дали е много два пъти на ден? :P .. Аз принципн съм си якичко момче ще го издържа пък и съм си спортна натура, тренирал съм футбол, баскет, карете,  доста съм тичал, кросчета сутрин и т.н., просто не спазвах диета, но пък и не бях толкова пълен, обаче тва лято, миналото, се хаванах да бачкам на едно място ( не знам къв требва да си за да не се освиниш там ) и мамата си трака бех станал 117 килца ... абе ужъс ... за тия моите сантими ... е кво ша кажете за НВД-то? Калориите не съм ги изчислявал ама сигурно влизат някаде 3000 ... о.О ...

А и кажете къде да вкарам малко въглехидрати и какви по точно?? Мисля на всяко ядене и 1-2 филии пълнозърнест  хляб, но пък той е от “бавните” въглехидрати нали??? Сигурно на обяд или след обяд ша вкарам малко варени картофи или оризче или грах??? Вие какво предлагате??

А и другия ми въпрос е мога ли някаде да набутам сладка царевица?? Доста я папкам ( по 300 грм някаде 300 калори е ) до колкото разбирам тва си е целулоза, но пък и калориите не са малко, обаче сока е полезен за бъбреците нали?? ...

08.01.06
11:32

[quote author=“Silvia_Saint”][size=18]Пичовееееееее мъжко чедо съм !!! Не си ли личи от начина по които пиша?!?? Цъ цъ цъ иначе мерси все пак![/size
Kaто си мъжко чадо за кво си я сложил тая ХХХХХХХХХХХХХХХХХ име Силвиа и ни караш тука за то обесневаме някои работи
като аз си мислих че си момиче и си та преставих 90кг дори ми стана гадно
съжалих невиното създание и реших и аз да ударя едно рамо
а кво излазе ТО

Нецензурен език !!! Моля спазвай добрия тон, и подбирай думите които използваш
DJGorgio-Astor

08.01.06
12:07

[quote author=“iunga”][quote author=“Silvia_Saint”]Пичовееееееее мъжко чедо съм !!! Не си ли личи от начина по които пиша?!?? Цъ цъ цъ иначе мерси все пак!
Kaто си мъжко чадо за кво си я сложил тая XXXXXXXXXXXXXX име Силвиа и ни караш тука за то обесневаме някои работи
като аз си мислих че си момиче и си та преставих 90кг дори ми стана гадно
съжалих невиното създание и реших и аз да ударя едно рамо
а кво излазе ТО

Хе-хе ...

Ми не знам ... кефи ме ... кво му е на името? Въй, осъди ме ...

Кво влезе кво излезе не знам ... но ... айде кажи нещо за НВД-то, остави “педалските” ми наклонности, те нямат нужда от коментар ... или по скоро не съм искал коментар за ника ми, аватара и т.н. ... най-малко вашете мнение за това ме интересува ... като постна тема “вижте ме къв съм педал и аватара и ника ми, коментирайте” тогава пишете колкото искате, а сега ако обичате се придържайте към темата ... ;-)

Имам чувството, че не си разбрал съвсем НВД-то. Трябва да изчислиш колко въглехидрати да поемаш. Максимума е 20% от всичките ти калории за деня. 1 гр въглехидрати е около 4 ккал, което значи, че ако ще приемаш 3000 ккал на ден, 20% от тях са 600, което прави 150 гр дневно. А дано разбра, че така го описах... Остей са :D

[quote author=”слънчево момиче”]Имам чувството, че не си разбрал съвсем НВД-то. Трябва да изчислиш колко въглехидрати да поемаш. Максимума е 20% от всичките ти калории за деня. 1 гр въглехидрати е около 4 ккал, което значи, че ако ще приемаш 3000 ккал на ден, 20% от тях са 600, което прави 150 гр дневно. А дано разбра, че така го описах... Остей са :D

Не го обърквай! Точно по 1 гр. въглехидрат на телесно тегло се пада. Може малко да си в плюс или минус, но гледай да си стриктен.

====================

[quote author=“iunga”][quote author=“Silvia_Saint”]Пичовееееееее мъжко чедо съм !!! Не си ли личи от начина по които пиша?!?? Цъ цъ цъ иначе мерси все пак!

Kaто си мъжко чадо за кво си я сложил тая лисбиика  там и това педалско име Силвиа

Не може да викаш на никой педал при положение, че не си чувал за Силвия Сейнт!

П.П. Триите го това мнение, но от вътре ме гризеше да го напиша

@ Силвия: Ще напишеш ли колко грама въглехидрати, белтъци и мазнини излизат от тази диета в предния ти пост? Все пак те са важни, на око трудно се приценява. Иначе като гледам и изключение на закуската ти ядеш предимно храни, бедни на въгл. Тия 2 лъжици мед в овесените ядки никак не ти помагат.

09.01.06
19:47

Абе знаех си аз, че нещо съм (се) объркал! Мерси много и на двамата!

manson

Ще се опитам да сметна( ама не сега, че имам работа в момента ) , не че не ме бива в сметките, просто се пада малко различни грамове да ям, все пак нямам кантар за грамове в нас! Иначе сега като се зачетох малко по-внимателно в сайта, видях, че е добре на обяд да е основното въглехидратно хранене и искам да питам - добре ли е тогава да ям само въглехидрати - варени картофи, ориз, грах и т.н. или може и да смешвам с по 100-150 гр. пилешко? Принципно знам, че и разделното хранене помага за отслабването, но много хора ми казват, че това са глупости ... колкото до овеса сутрин - не забравай, че на 100гр. овес, 65% са въглехидрати ... ;-)

Не знам какво пише в сайта, аз знам че въгл. ги ядеш сутрин  :shock:
Ориз, картофи, царевица, мед, вафли и всички хубави неща са забранени при НВД. Това му е смисъла - много малко въглехидрати. Аз на ум като го гледам 80-90 грама царевица на ден ... смешна работа - това ако въгл. идват САМО от царевицата ... така че забрави за тези храни. За  овеса не съм забравил и са 66, а не 65%  :wink:  Точно затова ти обърнах и внимание преди.

10.01.06
01:51

Леко offtopic: По принцип има ли някакво ограничение колко плодове могат да се ядат? Защото, да си признаем, плодовете и салатите (без месо) не засищат много много. Затова обикновено се получават едни допълнителни хапвания. Та на мисълта - ако се почувствам гладен (което е доста често) мога ли да консумирам плодове? Тука из диетите, дето преглеждам, се споменава “1 ябълка, 2 ябълки” и т.н. Ако нагъвам, да речем, 10 банана на ден дали ще е проблем?

Да поясня: От януари до юли давах само за маса. Сега съм около 95кг/181см и от около 2 седмици почнах за релеф и смъкване на излишни мазнини.

10.01.06
06:25

manson

Чакай малко, не трябва ли да ги ям сутрин? Пиши по разбираемо, че вече леко се смущавам и пачвам да правя така -  :roll:

Иначе като казвах за граха, картофите и т.н. имах предвид съвсем малки порции колкото да си набавя необходимите въглехидрати, все пак не можеш без тях, нали ще ми падне кръвната захар и съм си пътник, а бого ми още не ми се умира ...  :lol:

Иначе - значи да махна царевицата и лъжиците с мед така ли?? Добре, а какво друго освен овеса да ям за въглехидратите необходими за деня?

Имам и друг въпрос - задължително ли е да правя ВВ ден?

Иначе освен тия работи НВД- то е горе-долу добро така ли??

Creatine

10 банана на ден ще е проблем, в това може да бъдеш сигурен! Принципно доколкото знам е хубаво един-два банан след тренировка да изядеш, иначе се ядът сутрин и принципно плодовете се ядът отделно от други храни и на гладно, но не по много! Ако огладенеш 1-2 ябълки мисля, че няма проблем, но да не станат 10 на ден! Не съм много сигурен де, изчакай и някои друг да отговори! :-)

10.01.06
10:17

Силви не знам защо искаш да вкарваш още въглехидрати в тази диета при положение че искаш да свалиш 10-15кг(опа грешка ти си искал да свалиш цели 19кг :shock: ) :shock: ! Ами аз хапвам горе долу колкото теб и  качвам здраво :D и съм 177/86 !
Ето и аз кво хапвам:
  8:30 ч.около 100гр овесени ядки +1 банан +30гр. протеин
12ч.  150гр пиле(или омлет с извара)+2 картофа+50гр. сирене(или извара)+1кисело мляко
16ч.  150гр. пиле+4-5 филийки бонус+50гр. сирене(или извара)+1кисело мляко
19ч. 40гр сур. протеин
20ч. нормално хапване квото дал господ(жена ми) :wink:
23:30ч. 30гр протеин+300млл. прясно мляко( или 200гр извара+200млл. мляко)
Като между основните яденета хапвам и плодове ,моркови.......
И с това хапване щом качвам , а ти искаш да вкараш още въглехидрати е как ще стане номера да свалиш толкова килограми за няколко месеца :shock: ! Според мен като цяло трябва да намалиш яденето като хапваш по-малко през 2-3 часа.

10.01.06
14:32

Ами вече на два пъти ми прилошава към обяд и това може да е само от падна на кръвната захар ... затова ми се ще да вкарам още малко въглехидрати ... ето в момента как е НВД- то :

6:00 - ставане, някакъв кисел плод,

6:30 - тае бо кардио - 45 мин.

7:30 - 100-150гр. овесени ядки

8:30 - белтъка на 2-3 яйца или 150гр. пилешко или извара + салата

12:00-13:00 - 150 гр. пилешко,салата

16:00 - 1-2 ябълки, 100-150гр. сладка царевица

18:00-19:00 - 150 гр. пилешко, салата

21:30 - тае бо кардио - 45 мин.

22:30 - в леглото, сам за съжеление :D ...

Е не са много въглехидртите ( само овеса и царевицата ) .. ? Но с 1-2 варени картофа ( средно голями ) на обяд едва ли ще е проблем, както казах просто си усещам, че ми пада кръванта захар, а това не е на добре!  :?  ...

10.01.06
15:26

Само да вметна - хубаво е след тае-бото вечерта да хапнеш нещо - задължително някакви белтъчини - и евентулано някакви леки зеленчуци.

10.01.06
18:31

[quote author=”Палпатин”]Само да вметна - хубаво е след тае-бото вечерта да хапнеш нещо - задължително някакви белтъчини - и евентулано някакви леки зеленчуци.

Мерси, ще го имам впредвид!  :wink:

[quote author=“Silvia_Saint”]manson

Чакай малко, не трябва ли да ги ям сутрин? Пиши по разбираемо, че вече леко се смущавам и пачвам да правя така -  :roll:

Иначе като казвах за граха, картофите и т.н. имах предвид съвсем малки порции колкото да си набавя необходимите въглехидрати, все пак не можеш без тях, нали ще ми падне кръвната захар и съм си пътник, а бого ми още не ми се умира ...  :lol:

Иначе - значи да махна царевицата и лъжиците с мед така ли?? Добре, а какво друго освен овеса да ям за въглехидратите необходими за деня?

Имам и друг въпрос - задължително ли е да правя ВВ ден?

Иначе освен тия работи НВД- то е горе-долу добро така ли??

По-малко през целия ден. Както дойде, но попринцип сутрин се гори най-много и ако вземеш тогава въгл. няма да се превръщат в мазнини.
Какво друго освен овес? Че ти от 135 гр. си си стигнал дозата за целия ден.
ВВ денят е задължителен. До 7-8 дена трябва да го направиш. Иначе ти е добра диетата .. в процеса на сваляне ще си я регулираш.

10.01.06
19:50

@Silvia_Saint
6:00 - ставане, някакъв кисел плод,

6:30 - тае бо кардио - 45 мин.

7:30 - 100-150гр. овесени ядки——тука изчакай поне 1 час да мине от кардиото

8:30 - белтъка на 2-3 яйца или 150гр. пилешко или извара + салата—-тука мисля, че вече е тъпчене, поне при мене овеса ме държи дълго време сит

12:00-13:00 - 150 гр. пилешко,салата

16:00 - 1-2 ябълки, 100-150гр. сладка царевица—-плодовете, мястото им е по-рано през деня и с тая царевица май стават множко въглехидратите, ама ме мързи да смятам

18:00-19:00 - 150 гр. пилешко, салата

21:30 - тае бо кардио - 45 мин.

22:30 - в леглото, сам за съжеление Very Happy .мляко. извара или нещо друго богато на белтъчини и лягаш в 23.00 :))

Лично мнение, никого не ангажирам с него  :lol:

11.01.06
09:25

Обръщам внимание на всяко по-компетентно мнение, доста е трудно да се определи обаче щото аз самия не съм много компетентен, но пък си личи за някои хора!

7:30 - 100-150гр. овесени ядки——тука изчакай поне 1 час да мине от кардиото - ок, но мога ли да попитам с каква цел?

8:30 - белтъка на 2-3 яйца или 150гр. пилешко или извара + салата—-тука мисля, че вече е тъпчене- през 1 съм написла ИЛИ .. тоест 2-3 яйца + салата ИЛИ 100-150 гр. пилешко+ слата ИЛИ извара + салата, а го ям 30мин. - час, след първото ядене, щото така пише в статята за НВД, аз се ръководя от нея и от вашите мнения, но не мисля, че тук става въпрос за “тъпчене” ще сметна калориите и ще го махна ако се наложи!

16:00 - 1-2 ябълки, 100-150гр. сладка царевица—-плодовете, мястото им е по-рано през деня и с тая царевица май стават множко въглехидратите, ама ме мързи да смятам - царвицата вече я махнах, но пък не знам какво друго да сложа тук! Идеи?

22:30 - в леглото, сам за съжеление Very Happy .мляко. извара или нещо друго богато на белтъчини и лягаш в 23.00 )

Вече сте двама които ми казват след кардиото да ям някви белтъци - добре ще го спазвам, не е проблем! ;-)

[quote author=“Silvia_Saint”]7:30 - 100-150гр. овесени ядки——тука изчакай поне 1 час да мине от кардиото - ок, но мога ли да попитам с каква цел?
...
Вече сте двама които ми казват след кардиото да ям някви белтъци - добре ще го спазвам, не е проблем! ;-)

Когато правиш кардио гориш мазнини. Да речем тичаш 40 минути. На 25-тата минута вече почва активното изгаряне на мазнини. Като спреш да тичаш този процес продължава, за да може тялото да си набави енергия - и тя бива взета от телесните ти мазнини. -> Ако ядеш след кардиото набавяш енергия на тялото от храната и то спира да гори мазнини. Затова.

Защо пък да не трябват белтъци? Точно обратното .. въглехидрати не трябва да се приемат. Ако се спази паузата след кардиото може белтъци да се приемат.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1