Дан Колов

22.01.06
11:55

Здр на всички
Преди няколко дни попаднах да кеча по TV-то и се сетих за най-добрият на всички времена. Но като се замислих осъзнах че незнам почти нищо за него, разрових се из нет-а ама нищо. Та реших да попитам. Знам че има някакъв филм (май 4 еп) и книга, ако някой може да ми даде линк или пък нещо свързано с темата ще бъда мн благодарен (снимки, истории, някаква инфо). Единственото което намерих беше аватарът ми. Така че моля помогнете!!

22.01.06
15:11

Филма е много хубав, аз уча в НАТФИЗ и ние го имаме, но е на лента и не може да се свали на диск иначе с удоволствие, дори за себе си бих го взел! Дан Колов няма нито една загуба от всичките си битки, но умира от туберколоза в бг, ако не се лъжа.
Много хубав аватар, браво!

22.01.06
15:31

[quote author=“YODA”]Филма е много хубав, аз уча в НАТФИЗ и ние го имаме, но е на лента и не може да се свали на диск иначе с удоволствие, дори за себе си бих го взел! Дан Колов няма нито една загуба от всичките си битки, но умира от туберколоза в бг, ако не се лъжа.
Много хубав аватар, браво!

Има съмнения за отрова, но наистина умира в БГ и то без нужните му почести

22.01.06
15:44

YODA незнам доколко е вярно ама един познат каза че са го давали по телевизията преди 5/6год. Ама едва ли някои го е качил на диск или нещо такова. А за книга знаеш ли нещо?
djgorgio-ASTOR а ти знаеш ли повече по този въпрос?

protein

22.01.06
15:49

Филяма е правен по истинската история много е хубав. Истинското име на Дан Колов е Дончо Колев. Дан Колов му го измислят мениджарите...
И аз занм че май е отровен и умира в България с диагноза туберколоза. Иначе прави тук школа по борба и ги тренира момчетата... в СИВЛИЕВСКО ако не ме лъже паметта. Селото от което е май че се казва СЕННИК! Тия неща съм ги чел в една Интернет Енциклопедия. А колкото до филма има го в http://torrents.bol.bg/details.php?search=dan+kolov&id=8236 !

“Дончо Колев, по-известен като Дан Колов, е български борец.

Дан Колов е роден през 1892 г. в село Сенник, община Севлиево. Отива в САЩ заедно с група българи, когато е едва на 17 години. Дончо започва кариерата си на борец първо в организираните сред работниците борби. Следват победите му на турнирите в цирк “Виктория”. В двубои той успява да победи много от известните по онова време борци - Джеф Лауренс, Збишко Циганевич, Джак Шерей, наричан още Човекът светкавица, Руди Дусес, Джое Стекер, Странглар Левис, Джим Броунинг и много други. Поканен е на турнир в Япония, където паметна остава победата му над Джики Хиген “Удушвача”, идола на японската борба, непобеждаван от никого като професионалист. На големия турнир по кеч в Париж Дан Колов побеждава наред всички свои противници, а на финала и Анри Деглан “Човекът с хилядата хватки”, европейски, световен и олимпийски шампион. Тази победа му носи титлата “Европейски шампион” и блестящия “Диамантен пояс”. Наричат го “Кинг Конг” и “Кралят на кеча”.

Той умира в България през 1940 г. от туберкулоза.”

22.01.06
16:07

мн благодаря на всички но все пак искам да питам за книга никой ли не е чувал?

ivaivalito

22.01.06
16:54

има и книга мисля че е биографияна няма начин да я няма в градските библиотеки.

22.01.06
17:16

Ми гледал съм филма за него май го даваха по Канал 1 преди няколко години. Еми интересен беше в няколко серии. Иначе е бил якачага  към 110 кила и е бил висок 170.

22.01.06
17:17

Първото родно издание в популярния вече нов формат беше ‘Дан Колов - царят на кеча’
17.12.2004

Първият български филм, тиражиран и разпространен на DVD, всъщност е двусерийният “Дан Колов - царят на кеча” (DanKoloff.com) на реж. Михаил Гецов, разказващ за кариерата, която прави на ринга зад Океана младият български емигрант.

Там главната роля се изпълнява не от професионален актьор, а от европейския шампион по свободна борба Илия Василев.

Явно има филма и на DVD, може би го има във видеотеките.

22.01.06
19:13

[quote author=“stev”]Първото родно издание в популярния вече нов формат беше ‘Дан Колов - царят на кеча’
17.12.2004

Първият български филм, тиражиран и разпространен на DVD, всъщност е двусерийният “Дан Колов - царят на кеча” (DanKoloff.com) на реж. Михаил Гецов, разказващ за кариерата, която прави на ринга зад Океана младият български емигрант.

Там главната роля се изпълнява не от професионален актьор, а от европейския шампион по свободна борба Илия Василев.

Явно има филма и на DVD, може би го има във видеотеките.

наистина 4те серии за Дан Колов са много интересни.Гледал съм ги към 3пъти.Не съм сигурен но баща ми ми е разказвал че са се опитвали да го отровят но отровата не подействала.Тва ми прилича малко на мит ама  ако е истиналллл :twisted:  той няма нито една загуба през целия си живот на ринга

Аз съм чувал за 1400-1500 победи с/у 2 загуби  :shock:

JI

22.01.06
20:14

УМира не от отрова а при операция лекарите забравят пинсетата в корема му ! от която той хваща туберкулоза (явно е била заразена)

ivaivalito

22.01.06
20:31

намерете книгата и вътре пише всичко за този велик Българин А ето и една малка тайна той е пиел: Из книгата “Мускулен Транс ” Еню Рангелов.
-Усвояването на протеина се осигурява от пелина,блатния аир,горската пищялка и белия равнец.Те рязко увеличават мускулната маса .Дан Колов при ръст172см. е увеличил някога своето тегло от 101 на 120 кг. благодарение на смес от тези биостимулатори.

^Vlastelina^

23.01.06
00:47

[quote author=“ivaivalito”]намерете книгата и вътре пише всичко за този велик Българин А ето и една малка тайна той е пиел: Из книгата “Мускулен Транс ” Еню Рангелов.
-Усвояването на протеина се осигурява от пелина,блатния аир,горската пищялка и белия равнец.Те рязко увеличават мускулната маса .Дан Колов при ръст172см. е увеличил някога своето тегло от 101 на 120 кг. благодарение на смес от тези биостимулатори.

Да знаеш за колко време е увеличил теглото си ?  :)

ПП:  Намерих това из нета, мисля, че е книгата >>>
http://boenclub.net/publ_book_headers.php?id=10

23.01.06
13:00

[quote author=”^Vlastelina^”]

ПП:  Намерих това из нета, мисля, че е книгата >>>http://boenclub.net/publ_book_headers.php?id=10

Точно това е,имах я преди много време и мислех че вече е невъзможно да се намери.Мерси

twista

23.01.06
16:38

[quote author=“JiVk0”]УМира не от отрова а при операция лекарите забравят пинсетата в корема му ! от която той хваща туберкулоза (явно е била заразена)

Истината е че по време на мач си счупва ребрата и при операцията
вьв Франция лекарите така сместват ребрата му че те се допират до
дробовете при което се е получила туберколозата
Френските лекари били подкупени защото му предстояла среща с
Френски кечист
В Ню Йорк те го оперират отново  лекарите там разбират каква е била причината за туберколозата и сместват ребрата на Колов отново но било кьсно
Тва го четох от едно книга за Дан Колов
The Good Die Young
PS:Кеча които го дават по TVто няма нищо общо с кеча по влемето на Колов
Сьдйите са се намесвали само при счупени ребра и изкаран далак

24.01.06
11:12

мн благодаря на всички за помощта. Ще видя филмът и книгата и ако някой иска може да обсъдим нещо по темата

SH

24.01.06
14:51

аз си го дръпнах 4 серии са и са СУПЕР тенкз за линка ;)

24.01.06
19:02

[quote author=“jalokin”]YODA незнам доколко е вярно ама един познат каза че са го давали по телевизията преди 5/6год. Ама едва ли някои го е качил на диск или нещо такова. А за книга знаеш ли нещо?
djgorgio-ASTOR а ти знаеш ли повече по този въпрос?

не за жалост само новата версия - но не ми хареса (на филма)
Искам да гледам стария филм

28.01.06
11:43

Филма го има в датата ->
http://store3.data.bg/nb/MOVIES/Dan_Koloff/

Книгата я има в боенклуб ->
http://boenclub.net/publ_book_headers.php?id=10

28.01.06
14:13

gjgorgio-ASTOR кой е новият филм. Този с 4-те серии ли (към който пичовете дадоха линк)?
п.с. благодаря на всички за помощта. Аз вече не се сещам за нищо по въпросът, но ако някой има какво да каже с удоволствие ще продължам дискусията

28.01.06
15:37

Не имаше стар по тоталитарно време съм го гледал , беше научно-документален много добър беше

28.01.06
16:26

djgorgio-ASTOR този филм го нямаш нали? Някой друг няма ли го?

28.01.06
16:36

[quote author=“jalokin”]djgorgio-ASTOR този филм го нямаш нали? Някой друг няма ли го?

Е нямам го , само БНТ си го има , но беше Върха

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1