ОПасНоЛИ е !!!

JI

22.01.06
14:37

хора искам да ви попитам има ли опасност от подагра при приемане на  повече белтъчини в пубертета .
Тоест в момента реших и като  сметнах колко ям на ден се падат около 200-240 от животински характер и към 20 грама от растителен .
При лично тегло 80 килограма .
тоест ето приемерн мой ден :
1 закуска 2 кисели млека 3 яйца ( 1 желтък) 2 филийки с конфитюр ( от пълнозърнест хляб ) и още две без нищо
2 кисело мляко (около 2 часа след закуската )
3 200 грама пилешко и 100 грама ориз
4 протеин с кисело мляко ( 45 грама белтък общо ) ( тук прибавям и 1 корни ако съм на тренировка и махам млякото )
5 вечеря 200 грама месо с малко пълнозърнест хляб
6 след вечеря към 10 и половина преди лягане 1 литър обезмаслено мляко .....
тренирам по следната програма
1 гръб
2 гърди
3 крака
4 ръце
5 рамо
6 почивка
7 наново
тренировката ми се пада към 20 до - 30 ( 30 за гръб или  крака с които правя и прасец, а 20 за ремо гърди , и към 40 за ръцете )  минути с тежести и 3 пъти в седмицата вело по 30 минути .
правя по 3 упражнения за крака ,рамо, гърди  с по 3 серии
4 за гръб с по 3 серии
за ръце по 2 с по 3 серии .
стаж година и 4 месеца .

22.01.06
17:38

Не мисля, че има опасност. Просто се чудя дали ще успееш да ги усвоиш всичките тези белтъчини. Падат ти се около 3 гр на килограм тегло. Помисли си пак.

JI

22.01.06
20:09

ами то именно като не се усвоят и при гниенето се отделят соли в ставите ,които водят до подаграта , а и към това горе от менюто по някога прибавям и протеин преди тренировка ...
За сега имам напредък навсякъде стабилен , единствено в трицепса нещата са многоооооо зле не мога да го накарам да расте ....

23.01.06
01:07

[quote author=“JiVk0”]ами то именно като не се усвоят и при гниенето се отделят соли в ставите ,които водят до подаграта , а и към това горе от менюто по някога прибавям и протеин преди тренировка ...
За сега имам напредък навсякъде стабилен , единствено в трицепса нещата са многоооооо зле не мога да го накарам да расте ....

Ммм. Не соли, а пурини, които се преработват в пикочна киселина. Но не се притеснявай - става въпрос за доста по-големи количества от твойте. Имах предвид(като изключим всичко свързано с болестта), че дали има смисъл да се харчиш за белтъчини, които не ги ползваш. Все пак ти си имаш определн капацитет на храносмилателната система и на ензимите. ;)

А за трицепса...каква ти е текущата тренировка?

JI

23.01.06
11:47

разгряване скрипец , френско , разгъване на дъмбел над глава .

23.01.06
12:08

[quote author=“JiVk0”]разгряване скрипец , френско , разгъване на дъмбел над глава .

Серии, повторения?

Тоест загряваш с скирпец и след това правиш 2 работни упражнения?

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1