Как да се предпазя?

24.01.06
21:25

Здравейте.
Значи проблема ми е следния. Преди няколко седмици след като свърших сериите с клекове започнах да чувствам лека болка и пулсиране от лявата страна ниско над слабините, това продължи за кратко, докато ми се нормализира пулсът. От тогава два-три пъти се опита леко да ме боли на същото място, последният път се случи докато разгъвах на горен скрипец за трицепс. Страхувам се да не се касае за Херния и искам да се предпазя, докато е време.

Въпросът ми се отнася за коланите които се използват при вдигането на тежести.
Има едни дебели и плътни, които поставят само при клякане с големи тежести или при мъртва тяга с големи кг. А има и още един вид, отново широки но са леко разтегливи с които тренират през цялото време, без да ги махат.
Мога ли да се предпазя от евентуална контузия ако използвам такъв колан, кой е по-добре да използвам за да пристегна корема и кръста?
Някой ако знае дали коланите са подходящи, нека да даде съвет.
:roll:

24.01.06
22:24

1.Съветвам те да идеш на лекар ако болката продължи да се проявява
2.тези разтегивите(еластични) колани дето ги споменаваш,ако съм те разбрал добре,не са подходящи.Тях принципно ги ползват като си въобразяват,че потейки се свалят мазнини,но това е друга тема.
3.Ползвай стандартен кожен колан за клековете и тягата

24.01.06
22:38

Хм, незнаех, че се мъчат да топят мазнини....

А що се отнася до тези “стандартни кожени колани” те могат ли да се носят постоянно по време на тренировка или е добре да се слагат само при изпълнение на тежки серии ??
Защото болка в кръста съм получавал и при работа с трицепс примерно, а не само на клекове или тяга, а същото се отнася и за предполагаемата херния.
Та грешка ли ще е ако НЕ го свалям по време на тренировката?

24.01.06
22:47

аз не правя клекове точно заради херния като малък не ми се рискува здравето изобщо

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1