Аз тези колена!

traveller

25.01.06
16:58

Здравейте,аз съм на 17 години и след 2 месеца ставам на 18!
Тренирам от 3 месеца няколко пъти съм правил крака.Първо загрявам 15минути.правя крака,но на следващият ден коената ме болят ужасно много.Дори като вървя усещам болка.Когато не правя крака болката изчезва.
Не знам!На какво може да се дължи това!Дайте съвет!

Пиши с нормален шрифт моля !!!!
DJGorgio-Astor

25.01.06
17:20

Давай го по полека с краката не ги натоварвай толкова и така постепенно колената трябва да привикнат

25.01.06
17:21

[quote author=“traveller”]Не знам!На какво може да се дължи това!Дайте съвет!

На лоша техника на изпълнение и непреценени тежести.

25.01.06
17:23

Може би в клека грешиш нещо...виж в сайта техниката е разяснена

25.01.06
17:58

[quote author=”Петко К”]На лоша техника на изпълнение и непреценени тежести.

Именно,а също и много слаби крака което е =  големите тежести

traveller

26.01.06
01:30

Тежестите не са големи ако това имате в предвид.Клякам с 30кг.!Не знам някой казват че били в процес на растеж и на това се дължала болката.Купих си и наколенки защото понякога болката става доста силна.Когато ходих на военна комисия предеи няколко седмици и казах на лекаря той ми отвърна:Момче ти да не правиш секс на колене.
Буквално ми се изхили в лицето....

26.01.06
10:01

[quote author=“traveller”]Тежестите не са големи ако това имате в предвид.Клякам с 30кг.!Не знам някой казват че били в процес на растеж и на това се дължала болката.Купих си и наколенки защото понякога болката става доста силна.Когато ходих на военна комисия предеи няколко седмици и казах на лекаря той ми отвърна:Момче ти да не правиш секс на колене.

И аз като бях на 16-17г. имах подобна болка точно под капачката и ми казаха , че е от растежа. тогава тренирах лека атлетика и спрях заради болката в коленете и по-късно като почнах с фитнеса и болката отново се появи при клека и затова и не съм правил крака никога. В момента тренирам от 2-3 месеца като правя и клек , но болка в коленете не чувствам , като държа да отбележа, че правя клек само 3-4 серии и то леко.
Моят съвет е при каквото и да е упражнение ако чувстваш болка пробвай да намалиш тежестите , да промениш техниката на изпълнение и ако болката продължава не го прави по-вече, като след месец два пробвай пак понеже може да се дължи на временна травма , на някакво възпаление.

26.01.06
14:45

аз съм на почти 16.Не бях правил крака 4 или 5 месеца защото имах много остра болка в колената но от 1 месец правя крака.Първо загрявам много добре.Ползавам от еластичните чорапи(не знам дали се наричат точно така)и се мажа с едно лекарсво за стави.Започвам с разгъвач за загрявка и след това клек.Болка пак си имаше но когато не правех упражнението правилно.Един път извиках инструкрура да ме гледа докато клякам и като ми каза къде са ми грешките и след като си оправих техниката що годе и болките в коляното почти не се обаждат.Пробвай да си оправиш техниката и се мажи с нещо.Можеш и да си вземеш от тези еластични чорапи.На мен много ми помагат.

26.01.06
23:40

[quote author=“traveller”]Тежестите не са големи ако това имате в предвид.Клякам с 30кг.!Не знам някой казват че били в процес на растеж и на това се дължала болката.Купих си и наколенки защото понякога болката става доста силна.Когато ходих на военна комисия предеи няколко седмици и казах на лекаря той ми отвърна:Момче ти да не правиш секс на колене.

Какво като са 30 може да са ти много за едни 300 са малко за други са много така че може да намалиш ако трябва

Ако клякаш без тежест има ли болка ?

traveller

27.01.06
15:47

[quote author=“djgorgio-ASTOR”][quote author=“traveller”]Тежестите не са големи ако това имате в предвид.Клякам с 30кг.!Не знам някой казват че били в процес на растеж и на това се дължала болката.Купих си и наколенки защото понякога болката става доста силна.Когато ходих на военна комисия предеи няколко седмици и казах на лекаря той ми отвърна:Момче ти да не правиш секс на колене.

Какво като са 30 може да са ти много за едни 300 са малко за други са много така че може да намалиш ако трябва

Ако клякаш без тежест има ли болка ?

болка не но пукане да....

28.01.06
15:27

Аз имам пукане при неразгрети достатъчно крака

28.01.06
23:54

[quote author=“djgorgio-ASTOR”]Аз имам пукане при неразгрети достатъчно крака

И аз съм същия...

traveller, съветвам те да се консултираш с ортопедИ, повече от 1 да видиш те какво ще ти кажат >ако ти стиска де, щото може на такива върли олигофрени да попаднеш, че направо не си е работа.

А за клеково забрави за момента...

Повдрави и успех

13.02.06
14:43

Изолирай от кое упражнение те боли и го разкарай. Прави други, по-леки, много редовно краката, не пропускай тренровка. Много внимателно и леко. За 2-3-4 месеца ще привикнат и ще се пооправи. Все пак е много препоръчително да идеш не лекар ако толкова сериозно колкото казваш

20.02.06
22:05

Не си заключвай колената.Това ще ти помогне(ако не напълно,то поне малко),а и в началото е нормално да те понаболяват,все пак не са свикнали на подобно натоварване,затова не бързай да вдигаш работната тежест.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1