Въпрос ?

29.01.06
19:06

Значи .. от около месец ходя на фитнес ии .. въпроса ми е възможно ли е ако ходя редовно на фитнес .. делниците си правя програмата а събота и неделя тичам и коремни преси .. да отслабна и да натрупам и мускулна маса .. обаче не спазвам диети и такива работи .. аз съм висок 172-173 см и тежа около 60-65 кг. Благодаря предварително ;)

29.01.06
19:22

В началото може и да се наблюдава такъв визуален ефект. Но това е просто, защото си начинаещ.
Принципно много трудно става - на всичкото отгоре и без диета - е невъзможно.
Енерговнос - енергоизнос. За да натрупваш мускулна маса трябва да си на положителен калориен баланс. Тоест да приемаш повече калории отколкото изразходваш.
За да отслабнеш трябва да си на отрицателен калориен баланс - тоест да изразходваш повече отколкото приемаш.  Надявам се ти стана ясно, че е трудно това, което си намислил. ;)

29.01.06
19:34

мерси .. ами значи .. щот иаме корем и искам да го махна пък ако натрупвам маса няма да стане .. а иначе искам и отделно мускулите да тренирам ? или първо едното после другото ?

29.01.06
19:38

[quote author=“pfff”]мерси .. ами значи .. щот иаме корем и искам да го махна пък ако натрупвам маса няма да стане .. а иначе искам и отделно мускулите да тренирам ? или първо едното после другото ?

Първо едното после другото - както ти си избереш.
Аз, примерно, избрах първо да кача маса и след това да свалям..,.,
Но имай впредвид, че като почнеш да качваш мускулна маса, несъмнено ще се качат малко мазнинки и по корема и може това да ти подейства демотивиращо.

29.01.06
19:54

аха .. добре ще пиша след няколко месеца като реша да започна да свалям ;)

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1