Имам един малко смешен въпрос, но....

01.02.06
11:19

Имам един малко смешен въпрос, но все пак ще го задам. Знам, че лъжица, която върви към протеините на Nutrim е 15 гр., но с връх или без връх. колко трябва да загребвам, защото има разлика?

Благодаря предварително :)

01.02.06
12:05

Обема на лъжичката е 15гр. , т.е. без връх :)

01.02.06
12:28

[quote author=“dimbi”]Имам един малко смешен въпрос, но все пак ще го задам. Знам, че лъжица, която върви към протеините на Nutrim е 15 гр., но с връх или без връх. колко трябва да загребвам, защото има разлика?

Благодаря предварително :)

За протеините на Нутрим бих те посъветвал да е поне с два върха :lol: . А сега сериозно 15гр. е с връх, това все пак не е лекарство така че спокойно си греби и ако след 33 дози 2х15гр кутията от 1кг свърши значи всичко е ок, ако не сам си прецени.....

[quote author=“Barcelona_FC”]Обема на лъжичката е 15гр. , т.е. без връх :)

Обемът може да се мери в кубични единици, освен това обемът не те интересува, защото е изградена от пластмаса. Приблизително точен метод е чрез водоизместимостта й. ...  :twisted:

Като загребеш протеина с връхче идва към 15 гр. но и да превишаваш не е проблем.

01.02.06
13:43

[quote author=“Barcelona_FC”]Обема на лъжичката е 15гр. , т.е. без връх :)

Обема е 15гр. с връх.  :idea:  8)

Купуваш си една електронна везна и решаваш проблема кардинално: от овесените ядки сутрин, до казеина вечер  :wink:

zweio

01.02.06
13:50

Мога само да подкрепя Нео. А иначе дали ще са 15 или 20 грама не е толкова важно.

01.02.06
14:29

Просто не мога да не отбележа бисера на manson
‘’Обемът може да се мери в кубични единици, освен това обемът не те интересува, защото е изградена от пластмаса. Приблизително точен метод е чрез водоизместимостта й. ... ‘’
1. Обемът не само може, а и се мери само в куб. единици.
2. Какво общо има тук пласмасата на лъжицата  :P ?
3. Чрез водоизместване може да се определи обема на самата лъжица, а не на вместимостта и.
4. Всеки производител си знае специфичното тегло на продукта и преценява необходимия грамаж в колко голяма лъжица се побира, и просто слага такава в кутията.
А колкото до самия въпрос - най-добре е да си купиш една ел. везна (аз имам такава и всичко меря) с точност до 1 гр.. Ако ти е проблем, просто отиди до най-близкия магазин с такава везна, помоли ги да ти измерят колко е (но не какво да е, а точно протеина, заради неговото спец. тегло)!

01.02.06
15:34

благадаря на всички за отговорите. Май ще си взема наистина една везна, но няма да е само заради протеина :)
Иначе manson наистина е обяснил интересни работи, но не мога да хвана връзката с въпроса. Нищо лично, базикам се :)

Живи и Здрави !!!

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1