какво да правя :((?

MI

08.02.06
13:52

Офф хора моля ви помогнете ми :( отчаяна съм вече..Откакто съм почнала с това НДВ и да се храня като смятам кое колко въглехидрати,мазнини и т.н. съдържа и  постоянно да смятам калории направо всичко ми се разбърка ..В смисъл имаше резултат обаче идва един такъв момент,в който започва страшно много да ми се яде ,1 пат в седмицата се случва и немога да се укротя и се тъпча и немога да задоволя глада си,ужасно е и след това съм подута 2-3 дни и само за тоя ден,в който съм яла повече съма качила 2-3 кг и направо откачам и после на следващия ден пак почвам отначало и така почти седмица и пак същото се повтаря..И всъщност обезсмислям и фитнес-а ,на който ходя,тренировките,Л-карнитин-а и т.н. Всичко отива на кони..Но оставете това,ами откакто съм на нДВ просто страшно много съм се запекла и вече някаде от 3 седмици абе всяка седмица немога да отида до тоалетна 2-3 дни и пак се подувам и карам майка ми да ми купува шоколади за разхлабване ,иначе немога да отида до тоалетна :( Просто ужасно се чувствам и постоянно ми се кара,че не ям и т.н. Незнам вече кво да направя..А само тия шоколади ми помагат-преди само като пиех чай или прясно мляко и веднага отивах до тоалетната,а сега само се наливам с тях и още повече се подувам,а никакъв ефект..Кажете ми вие какво ядете..някакви по-разхлабващи храни при ндв..То може би и аз нег о правя както трябва,ама май само кис мляко ,ядки ,кашкавал ,сирене такива неща ям ,а и незнам друго какво да ям и сигурно от това се запичам..В момента съм страшно подута и пак съм качила кг и незнам кво да правя..Ще се разболея скоро,ако продължавам така :(

08.02.06
14:03

Здравей Миме!Виж сега това за глада се получава най вероятно така защото не правиш зареждащ ден-в смисал на всеки 4ти ден примерно можеш да си позволиш един ден с много въглехидрати за да ти се забърза метаболизма-не прави супер ограничаващи нвд диети защото накрая просто си казваш ,,абе и аз съм човек’’ и се наяждаш като ламя от личен опит го казвам!на всеки 4ти ден си позволявай да ядеш ,,като човек’’ е разбира се без мазнотии сладки и т.н.прави си основно кардио тренировка+фитнес+нвд-то и ще стане работата и най важното не бързай с резултатите щото всичко хубаво става бавно!за дрискането не мога да ти помогна :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

08.02.06
14:09

Здравей Миме
Може би не издьржаш и се тьп4еш така,защото сигурно имаш някакви дупки в  НВД-то си или може би не ти понася.Аз в началото като почнах моите,беше само 1000 ккал вярвай ми и аз много огладнявах,но пзк за разлика от теб(което ме учудва при теб) е че като си правех ВВД и аз си ядох всичко(понякога и в повече),но точно след него ден почвах да свалям кг.И аз се чувствах с подут корем(както и сега в ВВД),но всьщност корема ми си беше сьвсем нормален и на кг си бях даже и по/малко.
А що се отнася до ходенете до тоалента,тук сзвсем никакв сьвет не мога да ти  дам,защото никога сьм нямала проблем с тва и редовбо по 2-3 пзти на ден посещавам WC-to :P

08.02.06
14:12

Здравей Миме!
Така като за начало искам да се успокоиш! Нищо страшно няма, във всеки момент които си решиш можеш да спреш с НВД-то и да започнеш да се храниш нормално, както преди! Това си е изцяло твое решение и не е лошо да помислиш над въпроса! А сега да видим за проблемите които имаш с НВД-то! Мисля, че и първия път те посъветвах - не се забърквай толкова с тия сметки! Гледай въг., белтъчините и т.н. само ориентировачно! Имам и въпрос - правиш ли ВВД ( високо въглехидратен ден ) ... при които можеш да си позволиш да хапнеш повече въг. за деня? Казваш, че поне един ден ти се яде страшно много? ВВД- то не е случайно и задължително за всеки НВД режим! Определно не се обезсмислят ходенията ти до фитнес! Нали знаеш, че като се тренира се и яде повече?? Ето аз например сега не тренирам нищо само ходя по 5-6 км. на ден и в момента ям по 2 пъти, сутрин и вечер ... идиощтина е знам, ама просто не ми се яде ... кво да направа? Няма да се тъпча ей така за тоя де клати гората ... но да се върнем при твойте проблеми! Това със запичането е найстина голям проблем ... ядеш ли салати? Пиеш ли прясно мляко? За храните не мога точно да ти кажа, не е лошо като идея да ядеш повечко кисело мляко, прясно мляко и активия ... а и напиши НВД-то!!!

И както казах в началото - ако не се чувстваш добре, започни да се храниш нормално, посещавай фитнеса редовно и всичко ще е наред!  :)

EDIT: Не е лошо като идея също да идеш и на диетолог? ...

MI

08.02.06
14:55

Чувствам се добре,като го съм на НДв,но просто това ходене до тоалетната ме притеснява,щото не е нормално на 2-3 дни да ходя..Апък тука като казах на майка ми и се почна викане,пискане,нищо не съм ядяла,като не ям,как да ида до тоалетна и незнам си още кво..А същност нормалното ми хранене пак е без хляб ,повече от 8-9месецаНЕ съм яла хляб,а от около половин година и никви такива тестени ..Знам,че и газирано не трябва да се пие...не пия или по-рядко..Само в сладкото ми е проблема,но от 2-3 месеца и него съм ограничила ..Но моето явно не е свястно нДВ-в смисъл такъв,че аз немога да се храня по 5 пъти на ден,просто не съм свикнала ,ям по 2 пъти на ден ..И сигурно в това ми е грешката..Ям кис мляко,ядки-леблебия,тъй като другите са много по-калорични и сметнах,че е по-добре леблебия..Друго ям кашкавал,правя си и яйца пържени,само че използвам рецептата от форума,първо сиренето да се разтопи и след това яйцата ,за да се използва сиренето като мазнина и май тва е ..За месо-незнам какво да ям,преди си ядях кренвирши,ама за нДВ-не ставали..пилешко-нали има грип,пак ме е страх да ям..Незнам дали свинско е позволено и за да не направя грешка -не ям и всъщност май на фотосинтеза го карам,,един ден решавам,че не си заслужава -ям повече,отколкото е необходимо,на другия ден се самосажалявам и почвам пак старата програма..Абе в мен е  проблема явно..но трябва да имам един ден ВВД -ама какво да ям през този ден ,,кажете ми?и За саЛатите-задължително ли трябва да се пресни,защото по това време е малко трудно?Какво препоръчвате

08.02.06
15:04

Ахам ясно ... е как искаш да ходиш до тоалетна като ти не ядеш НИЩО! Как така ядеш два пъти на ден? Не става така! Та ти направо си гладуваш! А това дето се тъпчеш един път в седмицата е от глад и паднала кръвна захар! Ей момиче, стегай се, така ако продължаваш найстина ще се разболееш! Започвай да ядеш по 5-6 пъти на ден, през 3 часа, разнообразни храни! Сутрин и до обяд - въглехидрати, следобяд и вечер - белтъци! Пилешко ям всеки ден по 2-3 пъти ( освен последната седмица ям по 1-2 пъти ) през последните 4 месеца и мога да ти кажа вобще да не се плашиш от птичия грип! Тва са глупости! Първо в България, няма огнище на птичи грип, второ вируса на птичия грип умира при над 70 градуса по Целзий, температура които печката достига за няма и 5 мин. ... а аз го пека или варя по 25-30 мин. при 250 градуса по Целзий ... свинско също не е проблем да ядеш, както и вобще червените меса ... ами риба?? Бялата риба е идеална за НВД!!

Та почвай да си хапваш през 3-4 часа и така! Аз лично за слата ям само 1-2 домата + 1 глава лук + малко сирене ( при вечерята без сиренето ) + 2-3 скилидки чесън  :twisted: , просто краставиците ми се струват прекално нитратни през тоя сезон ...

Ето едно НВД* :

8:00 - ставане, един грейпфрут
8:30 - 100гр. овесени ядки
10:00 - 150гр. риба или пилешко или някво друго месо + 1-2 филиики пълнозърнест хляб + салата
13:00-14:00 - същото като горното, но може и извара или белтъците на 2-3 варени яйца ... + салата + 1-2 филиики пълнозърнест хляб
17:00-18:00 - риба или пиле + салата ...

*Тва е само пример!
При ВВД- то просто ядеш 2-3гр. на килограм тесено тегло повече въглехидрати, което значи примерно не е проблем да хапнеш нещо сладко, пица, повече хляб и т.н. ... да не забравяш, че трябва да пиеш по 2-3 литра вода на ден и да ограничиш солта до минимум ( с други думи да не ядеш сол и солени продукти, сиренето обаче е изключение ) ...

MI

08.02.06
15:28

Благодаря ти Lord_Bane ,ще започна да ям по няколко пъти на ден,както казах грешката е в мене,че ям примерно на ден 1 кисело мляко и някви ядки и тва е и очаквам да стане нещо..но трябва да си оправя задължително режима,щото ще се разболея наистина..Можеш ли да ми кажеш повече за месата -мога да хапна примерно една пържола нали ?Кажи ми ако можеш какво мога да си купя от супермаркета-за месо става въпрос и как да си го направя сама?А салами може ли да ям?

08.02.06
15:50

[quote author=“Mimeto”]Благодаря ти Lord_Bane ,ще започна да ям по няколко пъти на ден,както казах грешката е в мене,че ям примерно на ден 1 кисело мляко и някви ядки и тва е и очаквам да стане нещо..но трябва да си оправя задължително режима,щото ще се разболея наистина..Можеш ли да ми кажеш повече за месата -мога да хапна примерно една пържола нали ?Кажи ми ако можеш какво мога да си купя от супермаркета-за месо става въпрос и как да си го направя сама?А салами може ли да ям?

Моето лично мнение за месата е - отбягвам, сиреч не купувам и не ям никакви салами, кренвирши и т.н.! Също тия полуфабрикати - пържолите дето само трябва да ги стоплиш - това също! Купувам само чисто месо - пилешко филе, бон филе или пилешки гърди! Сега за де не правя реклама няма да казвам на коя марка/фирма, пробвай различните марки/фирми и сама ще намериш най-подходящото ( сиреч най-вкусното ) за теб месо! Спецялно пилешкото го приготвям така - купувам го следобяд, като задължително купуваш замразено, не охладено, защото като се опече става много сухо и не прилична на нищо + това вкуса му е отвратителен, та купувам го някаде следобяд, към 600-700 гр. замразено пилешко бон филе, оставям го до вечерта вече се поразмръзнало, изваждам го, слагам го в една виска тава, нарязвам го колкото е възмножно, заливам го с 2-3 лъжици зехтин, заливам го и с 1-2 чашчици червено или бяло вино и малко соев сос, слагаш един похлупак отгоре и с тази марина го оставям за през ноща, на обяд го изваждам и слагам 3-4 парчета в една обикновена тавичка за печене, заливам с вода и слагам в печката, пече се на 230-250 градуса докато водата не се извари и месото не се запече, най-хубаво е да го извадиш малко преди водата напълно да се е изпарила, изваждам тавичката, захлупвам я с по-голяма и чакам 5-6 мин. след това слагам парчетата в паница, заливам със сосчето, ако е останало и воала, месцата стават много вкусни ( зарди марианта ) и доста сочни ... Другия ми начин на приготвяне е на шишчета, просто месото се нарязва на по-дребни късове, слагаш ги на шишчета, между всяко парче слагам по 1 парченце лук и/или чушка, пак се слага в тавичка, малко вода и пак в печката докато се изпече ( като месото пак е престояло една нощ в марина ) ...

Това е което мога да правя със пилешкото! И винаги си мии ръцете преди и след работа със сурово месо!! За другите меса не мога да ти помогна толкова! Тука идва ред на мамчето да помага с приготвянето, като както казах можеш да ядеш всякакво месо, стига да не е под вида на салам или кремвирш ... това са изкуственяци и не знаеш какво месо ядеш, слагат всякави боклуци!*

*лично мнение ...  8)

08.02.06
23:32

Само да добавя, че не е лошо да ги оставиш ядките щом имаш такъв проблем отделителната с-ма.

MI

09.02.06
01:16

Да и майка ми ,ми каза същото-относно ядките...

09.02.06
01:49

пробваи да ядеш на ден по 2-3 салати да видиш кво ще му се случи на кенефа  :D

MI

09.02.06
11:22

Хаххахах добре x_3_mar ;) Днес се чувствам по-добре и определено е било от яденето,вчера след като четах мненията ханпах ,както ми казахте през 3 часа,после бях и на фитнес,днес закусих и вече не съм така подута,апък и съм сита..А миналия ден хем гладна,хем неможех да стана..Абе ще го оправя тоя режим  :twisted: Мерси на всички  :lol:

09.02.06
17:56

Опитай да се бориш с запека със зелен чай, много добър антиоксидант и  лично мен страшно ме ОЛАБВА :) Направи си 1 - 2 пъти, виж как ти действа, и ако ефекта е положителен внимавай кога го пиеш, да не те хване в неподходящото време на неподходящото място! :P

MI

09.02.06
21:16

Абе знаеш ли колко много такива чайове изпих тука преди 2 дни и вместо да има някъв ефект само още повече се подувах и ми се повръщаше :(

12.02.06
00:14

яж зеленчуци (без скорбялни) те ще ти помогнат да си редовна в тоалетната ...
всяка седмица прави ВВД в който не се тъпчи с боклуци, а разумно се зареди с кафяв ориз, овесени ядки и пълнозърнест хляб и плодове
това е моето мнение

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1