Пилешкото ?

Thames Valley Travellers

12.02.06
01:14

значи напоследък големия бум в медийте за този птичи грип ме накара да се замисля и исках да попитам някой по запознат как може да се зарази човек в какво се изразява болеста и дали при топлинна обработка на месото в смисъл печене се премахва това..  B)

zweio

12.02.06
01:47

Птичия грип е много шум за нищо. Дори да имаше в България пилетата от инкубаторите няма как да се заразят, защото са затворени. Дори да имаше птичи грип, и специално пилето, което ти си купил да е било от някакъв крайно нелегален инкубатор с нулева хигиена и това пиле да е било заразено, след като го изпечеш вирусът умира още при 40 градуса.
Пък и толкова ли ти харесва живота, че така си го пазиш  :D

12.02.06
08:31

вирусът не умира ли при 70 градуса :?:  а иначе яж си спокойно пилешко стига да не е сурово

мда и аз съм чувал че вируса умира при 70 градуса вапреки това сега наблягам на телешко филе според мен то е по добро за разтеж, лошото е че идва доста по скъпо от пилешкото

12.02.06
11:14

Да вярно е че вируса умира при 70 градуса и няма опастност за този които го яде,по скоро опасността е за този които реже,готви и обработва месото за тожа хигиената на готвача трябва да е на високо ниво,както и на приборите и дъските за рязане.Само че както казахте по горе пилетата от инкубаторите трудно биха се заразили с вируса и мисля че няма смисъл от паника.

12.02.06
13:35

Яжте смело... Аз не съм го спирал! Голямо тръбене с тоя птичи грип. Истината е една... За да се отпуснят определена сума пари, трябва да се намери основателна причина... и каква по-добра от ПИЧИ грип... /Нали някой трябвада се налапа с тея пари  :lol:

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1