калории

13.02.06
01:04

искам да разбера колко ми е калорииния баланс защото толкова много таблици видях че вече незнам на коя да вярвам.ТЕЖА 95 КГ ВИСОК САМ 183 И САМ НА 19 ГОДИНИ.БЛАГОДАРЯ

lqlqlqlq

13.02.06
22:25

Общо взето има различни формули, но се приближават по стойности. Ето по мои изчисления какво получих:
66 + (13.7х95 кг) + (5х183 см) - (6.8х19 години) = 2153,3 kcal

14.02.06
00:14

благодаря ти.искаам да те питам ти смяташ ли си всеки ден калорииния баланс и дали има полза от това :wink:

lqlqlqlq

14.02.06
15:36

Това обаче са калориите ти в състояние на покой, т.е в зависимост от това колко пъти седмично тренираш, умножаваш тези калории по определен индекс. Ето ти индексите ти си ги умножи и полученото ти е за поддържане на теглото. Ако искаш да сваляш си намаляш малко калориите, а ако да качваш си ги увеличаваш.

1. Заседнал начин на живот с малко движение = РП х 1.2
2. Лека физическа активност (леки упражнения или спорт 1-3 дни в седмицата) = РП х 1.375
3. Ако се движите със средна натовареност (не много тежка физическа дейност/спорт 3-5 дни е седмицата)= РП х 1.55
4. Тежка физическа дейност (усилени тренировки/физическа работа 6-7 дни в седмицата) = РП х 1.725
5. Изключително активни мъже (много тежки физически упражнения, спорт и физическа работа, 2-разови тренировки и т.н.)= РП х 1.9
*РП - разход в покой

Аз съм си сметнала на ден какво количесвто да приемам и го спазвам точно, защото свалям. Не е нужно все пак да прекарваш цял ден в сметки и да се впрягаш за 1-2 калориики :)

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1