Високо кръвно налягане

madwolf

14.02.06
11:36

За известно време бях прекратил тренировките.Наскоро ги поднових и онзи ден определено претренирах.Вечерта реших да си премеря кръвното и се оказа че е доста високо.И досега все се върти около 95 на 140.Иначе нямам никакви признаци на високо кръвно...ако не го бях премерил въобще нямаше и да го допусна.
Възможно ли е да е причинено от претренирането :?:
Дали добавките които взимам имат нещо общо(протеин и амино), вярно че звучи абсурдно, не не го изключвам като възможност.

14.02.06
21:44

По принцип тренировките го вдигат, не е само от претренирането, и тренирането го вдига.
То е временно ти след колко време го мери

madwolf

15.02.06
15:47

Следващата вечер (един ден след като претренирах)...Мисълта ми е дали това явление може да се дължи на това че бях прекъснал за известно време и сега изведнъж като претренирах...

15.02.06
16:34

Ох, труден въпрос, аз имам кръвно 85 - 160, при пулс 58, което не е добре мисля, трябва да се прегледам! Общовзето спортистите имат високо кръвно, но не пречи да се прегледаш и ти!

filatov

15.02.06
21:18

И аз имах подобен проблем. По едно време поддържах 140-80, което за човек на 18 е доста. Ходих на лекар и ми гледаха сърцето на нещо като  видеозон около час. Каза ми, че имам начална хипертрофия на лява камера, което било често срещано при спортното сърце. Правих пълни кръвни изследвания и всичко беше в норма. Баба ми е лекар и като го чу това, направо лошо и стана на женицата. Докторката каза, че всички спортове били добри за моето положение, само фитнеса не. По едно време сутрин като се събудех ми трепериха бая ръцете. Помислих малко и видях, че не съм почивал от фитнес около година. Това малко или много води до превъзбуждане на нервната система и си дадох 2 седмици пълна почивка. Четох как Арнолд се е подготвял за Терминатор 3 със сменена лява камера и възприех някои принципи от неговата тренировка докато се пооправят нещата. Междувременно докторката ми изписа КОРВИТОЛ 50мг да пия по 1 на ден. После разбрах, че това е бета блокер и си е направо АНАПОЛОНА на лекарствата за кръвно. С две думи свързва лекар и пациент за цял живот. Не оставих нещата така и отидох на друг лекар. Там видяха кардиограмите и изследванията и отрекаха тая хипертрофия. След това ми правиха операция на сливиците и след операцията почивах пак 2 седмици и кръвното се нормализира. Пропуснах да кажа, че преди да се появи проблема тъкмо бях изпил към 1,2 кг креатин монохидрат. Тая зима изпих към толкова и сега усещам, че пак кръвното ми се дига. Просто явно при мен креатина покчва кръвното.

15.02.06
21:29

до filatov - за другите не знам, но на мен ми беше доста полезен! Благодаря!

16.02.06
11:40

И моето кръвно е 140-145 90-95   и на мен на времето ми откриха  хипертрофия на лява камера и после ми казаха “спортно сърце” на 19г. бях и доста се бях депресирал, но сега не ми пука защото се чувствам здрав. Не пия, не пуша ( е не съм пълен въздържател.. :wink: ) така че не вярвам щангите да ми вредят по-вече например ако пуша, но като цяло май не са много полезни за сърцето и кръвното, макар че съм чел много противоречиви статии.....кой знае къде е истината?

[quote author=“filatov”] Четох как Арнолд се е подготвял за Терминатор 3 със сменена лява камера и възприех някои принципи от неговата тренировка докато се пооправят нещата. .

А това за сменената лява камера направо ме хвърли в тъч :shock: , чувал съм за байпас , за разширяване на артетрии отпушване и т.н. но как се сменя част от сърцето не ми е ясно :lol:

filatov

16.02.06
12:32

[quote author=“YODA”]до filatov - за другите не знам, но на мен ми беше доста полезен! Благодаря!

Тъй като това е много важен въпрос, никога не се доверявай само на едно мнение. Някой доктори са такива олигофрени, че направо могат да те вкарат в гроба. Ние май сме съседи и ти препоръчвам да се прегледаш в Трета Градска-Кардиохирургията, че там се води за една от най-добрите в България.

madwolf

16.02.06
15:27

Благодаря на всички...Впрочем наскоро ходих на военна комисия, правиха ми ЕКГ на което само пулсът ми е бил малко ускорен.По-късно ми измериха кръвното и тогава беше 130:80.Пропуснах да кажа че имам фобия от кръв, игли и всичко свързано с кръвта(забравих какъв е медицинският термин за тази фобия)...както и да е, та всеки път когато си помисля за измерване на кръвно пулсът ми се увеличава...до сега не съм имал никакви признаци на високо кръвно- нито главоболие, нито сърцебиене...В раздел “Общо теми за тренировки и упражнения” пуснах една тема за кръвното, която, нядявам се ще може да ни ориентира за аномалии в кръвното причинени от фитнеса

16.02.06
20:07

[quote author=“madwolf”]както и да е, та всеки път когато си помисля за измерване на кръвно пулсът ми се увеличава...

И на мен ми се случва същото винаги, притеснявам се за резултата, пулса ми се качва и понякога неоснователно лекарите пищят че имаш високо кръвно!

largozol

20.02.06
14:23

В следствие от темата за бирената мая си купих 60 таблети бирена мая.Миналия четвъртък ги пих 2х2 и вечерта след фитнеса не знаех на чии хора съм.Имах много яко сърцебиене,главата ме заболя.Дали може бирената мая да повишава кръвното??

20.02.06
14:30

[quote author=“largozol”]В следствие от темата за бирената мая си купих 60 таблети бирена мая.Миналия четвъртък ги пих 2х2 и вечерта след фитнеса не знаех на чии хора съм.Имах много яко сърцебиене,главата ме заболя.Дали може бирената мая да повишава кръвното??

След тренировка съм изпивал по 10 хапа бирена мая и не съм усещал нищо, но все пак съм 97кг! Въпреки това ме съмнява да е от маята, няма такава съставака вътре която да го прави или поне не в такива количества

largozol

20.02.06
16:25

А аз имам една ...леееекинка хипохондрична жилка : )
Пък пия и ЖенШен в комбинация с маята.... де да знам!

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1